Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο να σας κάνουμε;


Μαμά του Ωρίων

Recommended Posts

εγω ζητησα κ μου εφεραν καρεκλακι φαγητου κ παρκοκρεβατο γιατι αυτα μου ελειπαν κ τα χρειαζομαι.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμείς καρεκλάκι φαγητού ζητήσαμε μέσα στα άλλα καθώς και παιδικό cd-player γιατί τώρα αρχίζουν να αναζητούν την μουσική!

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν σήμερα 2 φίλες μου να δουν τη μικρή και φέρανε για δώρο

1 σετ σεντόνια και μια πικέ κουβέρτα η μία

και ένα σετ πετσέτες η άλλη

όλα στο ίδιο σχέδιο.

Μου φάνηκε πραγματικά πολύ πρακτικό και χρήσιμο δώρο

είναι κάτι που θα χρησιμοποιηθεί πολλά χρόνια,έχει μεγάλη ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

θα σκεφτώ κι αλλα αυτα προς το παρόν:

1.Γιο-γιο

2.Καρεκλάκι φαγητού

3.Πακέτο πάνες

4.Κούνια (οχι ύπνου)

5.σερβίτσιο παιδικό

6.Κουτί αποθήκευσης παιχνιδιών

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Να μερικά πρωτότυπα που λάβαμε εμείς:

- μπουρνούζι (όχι πετσέτα με σκουφάκι)

- γυαλιά ηλίου για μωρό με λάστιχο και UV 400

- μαγιό (καλοκαίρι)

- ποδήλατο-στράτα (2 σε 1)

- τραμπολίνο για ενός έτους και άνω

 

* το ακριβότερο από τα παραπάνω κόστιζει 35 ευρώ, δηλ δεν είναι απλησιάστα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαλιτσα με παιδικο design (υπαρχουν απαιχτα σχεδια)

 

Παιχνιδια για εξωτερικο χωρο (τραμπαλες, τσουληθρες, σπιτακια, πισινες)-οταν υπαρχει φυσικα χωρος

 

Σεντονια

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα μου αρεσε ενα αρκουδακι και ενα φακελο με λεφτα!!!Κοριτσια τοσα ρουχα που μαζεψα δεν θα τα φορεσουμε ποτε!!Δεν προλαβαινουμε ουτε και μπορουσαμε να τα αλλαξουμε ολα, λογο αποστασης και εκπτωσεων καλοκαιριου!!Αν ο καθενας μου εβαζε εστω και 10-20€ θα ημουν ευχαριστημενη!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Α ναι......μη το συζητας........τα ρουχα ειναι ενα δραμα........εμεις δεν ειχαμε πολλα ευτυχως αφου ειχαμε λιγο κοσμο αλλα εζησα ενα δραμα για να τα αλλαξω...και το χειροτερο ηταν οτι 9 στις 10 επρεπε να πληρωσω εξτρα χρηματα.......ξερετε τι απατεωνιες κανουν ε? Αλλαζουν τις τιμες....ενα ρουχο που καποιος εδωσε 50 ευρω πχ να στο παρει, σου λενε οτι η τιμη ηταν 30......

 

Η σε βαζουν να διαλεξεις μονο απο συγκεκριμενα ρουχα......

 

Εγω μετα την βαφτιση μας δεν ξαναπαιρνω ρουχα σε κανενα....η λεφτα θα δινω η κατι αλλο.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Α ναι......μη το συζητας........τα ρουχα ειναι ενα δραμα........εμεις δεν ειχαμε πολλα ευτυχως αφου ειχαμε λιγο κοσμο αλλα εζησα ενα δραμα για να τα αλλαξω...και το χειροτερο ηταν οτι 9 στις 10 επρεπε να πληρωσω εξτρα χρηματα.......ξερετε τι απατεωνιες κανουν ε? Αλλαζουν τις τιμες....ενα ρουχο που καποιος εδωσε 50 ευρω πχ να στο παρει, σου λενε οτι η τιμη ηταν 30......

 

Η σε βαζουν να διαλεξεις μονο απο συγκεκριμενα ρουχα......

 

Εγω μετα την βαφτιση μας δεν ξαναπαιρνω ρουχα σε κανενα....η λεφτα θα δινω η κατι αλλο.......

 

Εκτός αν είναι συμφωνημένο το δώρο-ρούχο με τους γονείς! Δράμα τα ρούχα για μωρά! Άσε που πολλοί αγοράζουν ρούχα μικρά που ούτε που θα προλάβει να φορέσει ποτέ! Πάρε βρε άνθρωπε ένα νούμερο μεγαλύτερο!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα κάθισμα αυτοκινήτου για πάνω από 13 κιλά!

 

Αυτο θα ελεγα μετα απο συνεννοηση με τους γονεις.......

 

Γιατι δεν ξερεις τι εχουν υποψη τους να παρουν....ακριβο......φθηνο......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Α καλα.....περιμενε να δεις τι θα παθεις......

 

Και παλι καλα που εισαι τοσο αργα....θα σου φερουν χειμερινα......

 

Εμεις να δεις που μας εφεραν καλοκαιρινα (ουτε τα χρειαζομαστε, ειμαστε τιγκα, ουτε και προλαβαινουμε να τα βαλουμε)....πηγαινα να τα αλλαξω με μεγαλυτερο νουμερο προσπαθωντας να υπολογισω ποσο θα ειναι ο μπουλουκος του χρονου (αλλο δραμα αυτο!) και ποτε δεν υπηρχε νουμερο (ατιμες εκπτωσεις!)....στο τελος αναγκαζομουν να παρω κατι που δε μου αρεσε και να πληρωσω και εξτρα......... :? ...ενα σωρο λεφτα εδωσα για αλλαγες ρουχων που δεν μου αρεσουν κιολας......

 

 

Ευτυχως στο χωριο οι περισσοτεροι μας εδωσαν χρηματα (κατα πως ειθισται) και πηραμε ποδηλατακι, παρκο και πραγματα που χρειαζομασταν.....

 

 

Επισης τα δωροκουπονια ειναι μαμακια και μιση.........

 

Μου δωσαν δωροκουπονι 100 ευρω απο Λητω και ευτυχως χρειαζομουν στρατα (αναγκαστικα πηρα μια ακριβη των 100 ευρω) γιατι αλλιως επρεπε να τα ξοδεψω σε πραγματα που δεν χρειαζομουν.......οταν φθανει το παιδι να ειναι ενος ετους στην βαφτιση , τα περισσοτερα τα εχεις ηδη παρει....κι αυτα που θες μποει να μη τα βρισκεις στα συγκεκριμενα καταστηματα......αμαρτια ειναι να αναγκαζεται να παρει βλακειες (ακριβες μαλιστα) για να εξαργυρωσει κουπονια.......

 

Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος να δωσει δωροκουπονια αντι για λεφτα........το ιδιο δεν ειναι?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ένα κάθισμα αυτοκινήτου για πάνω από 13 κιλά!

 

Αυτο θα ελεγα μετα απο συνεννοηση με τους γονεις.......

 

Γιατι δεν ξερεις τι εχουν υποψη τους να παρουν....ακριβο......φθηνο......

 

Να σου πω! Εγώ περιμένω και αν μας φέρουν αρκετά δώρα από τα JUMBO έχω τσεκάρει ένα πολύ ωραίο καθισματάκι της Chicco. :wink:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Α καλα.....περιμενε να δεις τι θα παθεις......

 

Και παλι καλα που εισαι τοσο αργα....θα σου φερουν χειμερινα......

 

Εμεις να δεις που μας εφεραν καλοκαιρινα (ουτε τα χρειαζομαστε, ειμαστε τιγκα, ουτε και προλαβαινουμε να τα βαλουμε)....πηγαινα να τα αλλαξω με μεγαλυτερο νουμερο προσπαθωντας να υπολογισω ποσο θα ειναι ο μπουλουκος του χρονου (αλλο δραμα αυτο!) και ποτε δεν υπηρχε νουμερο (ατιμες εκπτωσεις!)....στο τελος αναγκαζομουν να παρω κατι που δε μου αρεσε και να πληρωσω και εξτρα......... :? ...ενα σωρο λεφτα εδωσα για αλλαγες ρουχων που δεν μου αρεσουν κιολας......

 

 

Ευτυχως στο χωριο οι περισσοτεροι μας εδωσαν χρηματα (κατα πως ειθισται) και πηραμε στρατα, παρκο και πραγματα που χρειαζομασταν.....

 

 

Επισης τα δωροκουπονια ειναι μαμακια και μιση.........

 

Μου δωσαν δωροκουπονι 100 ευρω απο Λητω και ευτυχως χρειαζομουν στρατα (αναγκαστικα πηρα μια ακριβη των 100 ευρω) γιατι αλλιως επρεπε να τα ξοδεψω σε πραγματα που δεν χρειαζομουν.......οταν φθανει το παιδι να ειναι ενος ετους στην βαφτιση , τα περισσοτερα τα εχει ηδη παρει.......αμαρτια ειναι να αναγκαζεται να παρει βλακειες (ακριβες μαλιστα) για να εξαργυρωσει κουπονια.......

 

Εμείς δωροκουπόνια είχαμε πάρει σε μια φίλη αλλά από το Notos Galleries και εκείνη το εκμεταλλέυτηκε και για το παιδί και για εκείνη! :wink:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Αφου δινεις που δινεις λεφτα, δωστα σκετα να παει ο αλλος οπου θελει.......

 

Στο λητω πουχου που ειχαμε εκεινη την δωροεπιταγη των 100, πραγματικα προβληματιστηκα.......χρειαζομουν μεν παρκο, αλλα δεν ειχε αυτο που ηθελα.......χρειαζομουν ποδηλατακι αλλα δεν ειχε αυτο που ηθελα.......να το παιρνα αναγκαστικα? Με τοσα λεφτα επαιρνα απο αλλου αυτα που ηθελα......στην ουσια ειναι λεφτα μη αξιοποιησιμα.....

 

Αν δεν χρειαζομουν στρατα , θα αναγκαζομουν να δωσω 100 ευρω για ρουχα.......που δεν χρειαζομουν με τιποτα.....τι αλλο να παιρνα?

 

Υπαρχουν και κατι δωροκουπονια που μπορεις να τα εξαργυρωσεις σε πολλα και διαφορετικα μαγαζια.......μου χαν δωσει τετοια και τα αξιοποιησα καλα......

 

 

Αλλα γενικως δεν τα χωνευω καθολου....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφου δινεις που δινεις λεφτα, δωστα σκετα να παει ο αλλος οπου θελει.......

 

Στο λητω πουχου που ειχαμε εκεινη την δωροεπιταγη των 100, πραγματικα προβληματιστηκα.......χρειαζομουν μεν παρκο, αλλα δεν ειχε αυτο που ηθελα.......χρειαζομουν ποδηλατακι αλλα δεν ειχε αυτο που ηθελα.......να το παιρνα αναγκαστικα? Με τοσα λεφτα επαιρνα απο αλλου αυτα που ηθελα......στην ουσια ειναι λεφτα μη αξιοποιησιμα.....

 

Αν δεν χρειαζομουν στρατα , θα αναγκαζομουν να δωσω 100 ευρω για ρουχα.......που δεν χρειαζομουν με τιποτα.....τι αλλο να παιρνα?

 

Υπαρχουν και κατι δωροκουπονια που μπορεις να τα εξαργυρωσεις σε πολλα και διαφορετικα μαγαζια.......μου χαν δωσει τετοια και τα αξιοποιησα καλα......

 

 

Αλλα γενικως δεν τα χωνευω καθολου....

 

Ωχ σε φαντάζομαι να "ανάβεις" λαμπάκια..... :lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου να δεις τι λαμπακια αναψε......που δεν ειναι και της υπομονης....

 

Να σου πω η συγκεκριμενη δωροεπιταγη τελικα μας βολεψε λογω του οτι θελαμε την στρατα.....και λογω υψους μικρου μονο η ακριβη της περπερεγκο μας εκανε.........αν δεν ειχαμε την δωροεπιταγη δεν θα παιρναμε στρατα....αυτο ειναι σιγουρο....που μπορει και τζαμπα να την πηραμε.......δεν πολυκαθεται.......

Αλλα σιγουρα θα μου την εδινε πολυ να εδινα 100 ευρω να παρω ρουχα απο το ΛΗΤΩ.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου να δεις τι λαμπακια αναψε......που δεν ειναι και της υπομονης....

 

Να σου πω η συγκεκριμενη δωροεπιταγη τελικα μας βολεψε λογω του οτι θελαμε την στρατα.....και λογω υψους μικρου μονο η ακριβη της περπερεγκο μας εκανε.........αν δεν ειχαμε την δωροεπιταγη δεν θα παιρναμε στρατα....αυτο ειναι σιγουρο....που μπορει και τζαμπα να την παιρναμε.......δεν πολυκαθεται.......

Αλλα σιγουρα θα μου την εδινε πολυ να εδινα 100 ευρω να παρω ρουχα απο το ΛΗΤΩ.....

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με την στράτα, ήταν πολύ κοντή για τον Θάνο και τώρα πλέον δεν τον βάζω πάνω! Τσάμπα την πήρα! Κάνει βηματάκια ο μικρός σου? πως τον βλέπεις? θα περπατήσει σύντομα?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα......θα αργησει.......

 

Οι περισσοτερες στρατες ειναι χαμηλες....ευτυχως τον ειχαμε παρει μαζι αλλιως θα την παταγαμε....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Μπα......θα αργησει.......

 

Οι περισσοτερες στρατες ειναι χαμηλες....ευτυχως τον ειχαμε παρει μαζι αλλιως θα την παταγαμε....

 

Είδες? εσύ προνόησες. Εγώ την πάτησα γιατί βιάστηκε η μαμά μου να την πάρει! Αν και 15 μέρες μετά επειδή στηριζόταν καλά στα πόδια του έκανε κάτι τινάγματα προς τα πίσω και είχα την εντύπωση ότι θα φέρει τούμπα! Όπότε και τέλος η στράτα! Καλύτερα στο πλακάκι, να μπουσουλάει μονος του και εγώ να τρέχω από πίσω σαν την τρελή :shock:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Αφου δινεις που δινεις λεφτα, δωστα σκετα να παει ο αλλος οπου θελει.......

Σωστό αυτό αλλα πέρα απο την οικογένεια δεν το κάνουνε πολλοί

Γιατί ο καθένας σκέφτεται αν δώσω λεφτά δεν μπορώ να δώσω κάτω απο 50 ή στη χειρότερη κάτω απο 30 και μπορεί να ντρέπεται και σου λέει θα πάρω κάτι για το παιδί να ξεμπερδεύω :wink:

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

εγω να με δω μετα τη βαφτιση που θα εχω να αλλαζω ρουχα για 2 παιδια!!!!! πρεπει να παρω 2-3 μερες αδεια απο τη δουλεια για να τρεχω

εγω προτιμω να μου φερουν τουλαχιστον νουμερο το 3-4 η λεφτα

τα μωρα ακομα ειναι στοκαθιστο και εχω να παρω, στρατα, ταιστρα, καθισματα αυτοκινητου, κουνια, οτι θελεις.......

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αφου δινεις που δινεις λεφτα, δωστα σκετα να παει ο αλλος οπου θελει.......

Σωστό αυτό αλλα πέρα απο την οικογένεια δεν το κάνουνε πολλοί

Γιατί ο καθένας σκέφτεται αν δώσω λεφτά δεν μπορώ να δώσω κάτω απο 50 ή στη χειρότερη κάτω απο 30 και μπορεί να ντρέπεται και σου λέει θα πάρω κάτι για το παιδί να ξεμπερδεύω :wink:

 

 

εχεις πολυ δικιο σε αυτο δυστυχως :roll:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως το χειρότερο που επαθα εγώ ήταν με τα Benetton!Μου εφεραν αρκετά ρουχαλάκια και ξεκίνησα η καλή σου να πάω να τα αλλάξω!!Αχχχ και βαχχχ τι το θελα!!Δεν κανουν αλλαγές αν δεν έχουν τους κωδικούς των ρούχων (οκ λογικό) αλλα δεν συννενοουνται με αλλα καταστηματά Benetton να εξυπηρετήσουν τον πελάτη!!Εκατσα και έπερνα τηλ σε όλα και τους διάβαζα κωδικούς να δω τι έχουν. Στο τέλος πήγα στο Mall τα έδωσα όλα (εκτος απο ένα παντελονάκι) και επειδη δεν είχαν νούμερα για τον μικρό μου λόγο εκπτώσεων κατέληξα να πάρω εγώ 12 μπλουζάκια( και δεν μου πολυαρεσαν κιολας)!!ΤΖΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ!!!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα κάθισμα αυτοκινήτου για πάνω από 13 κιλά!

 

Αυτο θα ελεγα μετα απο συνεννοηση με τους γονεις.......

 

Γιατι δεν ξερεις τι εχουν υποψη τους να παρουν....ακριβο......φθηνο......

 

θα συμφωνησω με τη vera εμας μας φεραν ενα καθισμα φανταζομαι το φθηνοτερο που βρηκαν,αθλιο ουτε να το προσαρμοσουμε στο αυτοκινητο δεν μπορουσαμε.την ασφαλεια του μωρου σας μην την εμπιστευτειτε σε κανεναν, να το διαλεξετε μαζι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...