Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παράθεση - quote πως το φτιάχνουμε?


Recommended Posts

Αυτή τη ρημαδοπαράθεση δεν την έχω καταλάβει. Πατάω quote και βγαίνουν αρλούμπες. Πως την κάνουμε;

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


iro γειά σου!

Γιατί σου βγαίνουν αρλούμπες?

Πας στο post του μέλους που θες να σχολιάσεις και πατάς quote.

Κανονικά πρέπει να σου βγαίνει η ένδειξη

από ποιού το post παραθέτεις και από κάτω το κείμενο του. Κάτω λοιπόν από το κείμενο του που τελειώνει κι αυτό με την ένδειξη
συμπληρώνεις το δικό σου σχόλιο.

Για κάνε μια προσπάθεια με αυτό εδώ!

 

(quote me please :lol: !)

Link to comment
Share on other sites

Η παράθεση τελειώνει πάντα με" " και αρχίζει πάντα με "

"

Τα έγραψα ανάποδα γιατί αλλιώς έκανε παράθεση :lol: :lol: :lol:

Άρα ή κάνεις αυτά που λέει η Αντιγόνη ή πατάς το κουμπί quote (πάνω από το κείμενο που γράφεις) κάνεις copy+paste το κείμενο που θέλεις και ξαναπατάς το κουμπί quote

Αν θέλεις να φαίνεται και το όνομα πατάς το quote εμφανίζεται στην οθόνη

και πληκτορογείς το όνομα ώστε η τελική μορφή να είναι

Για δοκίμασε :D

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πως μπορω βρε καλα μου παιδια να κανω παραθεση από διάφορα τοπίκ και πως μπορω επισης από ολόκληρο κατεβατο μιας απαντησης να διαλεγω μεμονομενα κομματια και να απαντω για να μην κανω 1.000.000 δημοσιευσεις χωρις λόγο?

Δεν ξερω καν ανα διατυπωσα σωστα την ερωτηση.

426806jfqxbdkfx8.gif

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά γιατί μην νομίζεις μπορεί να είμαι μελαχροινή αλλά είπαμε

αργόστροφη :lol::lol: κάνεις παράθεση κρατάς αυτά που θέλεις σβήνεις τα υπόλοιπα και απαντάς τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω....

Τώρα αν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος θα μας απαντήσουν οι κυρίες που έχουν

καλές σχέσεις με την τεχνολογία :roll::lol::lol:

 

ααααααα και μην ξεχάσω αν θέλω να απαντήσω σε διαφορετικές παραθέσεις

συνήθως έχω ανοιχτές δύο καρτέλες και πηγαινοέρχομαι :oops:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...μπλά...μπλά ...μπλά....

έτσι κανείς παράθεση ...

το όνομα μέλους μέσα σε "Afroditi D" ...πχ....

 

 

 

Πως μπορω βρε καλα μου παιδια να κανω παραθεση από διάφορα τοπίκ

 

ξεκινάς με quote - ανάμεσα σε [ ] και κλεινεις τα λεγόμενα που άλλου μέλους πάλι με quote με ανάποδη κάθετο στην αρχή πάλι μέσα σε [/quote........ ]

 

και πως μπορω επισης από ολόκληρο κατεβατο μιας απαντησης να διαλεγω μεμονομενα κομματια και να απαντω για να μην κανω 1.000.000 δημοσιευσεις χωρις λόγο?

Δεν ξερω καν ανα διατυπωσα σωστα την ερωτηση.

 

σε φώτησα ;;;; :lol:

(απαντάει ξανθιά σε ξανθιά ...γι'αυτό ρωτάω ....)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Dalia πάνω δεξιά σε κάθε ποστ γράφει quote. To πατάς και σου βγαίνει έτοιμο στο παράθυρο της απάντησης. Ό,τι δεν θέλεις να κάνεις παράθεση απλά το σβήνεις κι από κάτω γράφεις τα δικά σου :)

 

Μεγάαααααααλη ανακάλυψη! :):):)

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

[Dalia πάνω δεξιά σε κάθε ποστ γράφει quote.] Αυτό το ξερω. . Ό,τι δεν θέλεις να κάνεις παράθεση απλά το [σβήνεις κι από κάτω γράφεις τα δικά σου ]:) τωρα κανω δοκιμη.Εγω θελω αυτο που λεει η αφρο. Για να δουμε η ξανθια προς ξανθια τι εκανε?

 

Μεγάαααααααλη ανακάλυψη! :):):)

 

 

μπα τιποτα δεν εκανα.πρεπει να γραφω και το [ quote=onoma].

Κατσε να το δυσκολεψω τωρα.Και αν θελω να παραθεσω απαντησεις απο διαφορα μελη?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να γράφεις εσύ το quote και το όνομα το βγάζει μόνο του (κάνε μια προεπισκόπηση για να το δεις). Για απαντήσεις από περισσότερα μέλη ντεν γκνωρίζει.

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το εψαχνα κι εγω το θεμα οταν χρειαστηκε να κανω quote σε διαφορα κομματια απο διαφορα μελη..

Μαλλον ο τροπος της Αφροδιτης ειναι ο καλυτερος.. ετσι μπορεις να κανει quote οτι θελεις και απ΄οπου θελεις.. :D

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

[=dora]Το εψαχνα κι εγω το θεμα οταν χρειαστηκε να κανω quote σε διαφορα κομματια απο διαφορα μελη
..

μπλα μπλα μπλα

 

Μαλλον ο τροπος της Αφροδιτης ειναι ο καλυτερος.. ετσι μπορεις να κανει

quote οτι θελεις και απ΄οπου θελεις
.. :D

......

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

....Και αν θελω να παραθεσω απαντησεις απο διαφορα μελη?

 

Ανοίγεις 2 ιντερνετ εχπλόρερ (παράθυρα) με parents.gr.....

στο 1ο είσαι στην έτοιμη να γράψεις την απάντηση που θέλεις...

και απο το 2ο μαζευσεις τις παραθέσεις σου ..... και τις μεταφέρεις στο 1ο ή

πιο απλά μεταφέρεις τις παραθέσεις σε μια σελίδα word ... και μετα copy στην απάντηση σου...

(εγω έκανα το 2ο ... μέχρι που μια φίλη κατάξανθη τρελή ... μου "σφύριξε" τον 1ο τρόπο )

Βεβαιά ο 2ος τρόπος ειναι πιο ασφαλής όσο αφορά το save .. μπορεί να εχείς πέσει απο το δίκτυο - να εχεις αποσυνδεθέι δλδ- ας πούμε και να μην το εχεις καταλάβει!.... :lol: την έχω πάθει αρκετές φορές ... γι'αυτό οταν θελω να "ανεβάσω συνταγή" word & πάλι word... :)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

iro γειά σου!

Γιατί σου βγαίνουν αρλούμπες?

Πας στο post του μέλους που θες να σχολιάσεις και πατάς quote.

Κανονικά πρέπει να σου βγαίνει η ένδειξη

από ποιού το post παραθέτεις και από κάτω το κείμενο του. Κάτω λοιπόν από το κείμενο του που τελειώνει κι αυτό με την ένδειξη
συμπληρώνεις το δικό σου σχόλιο.

Για κάνε μια προσπάθεια με αυτό εδώ!

 

(quote me please :lol: !)

 

Άντε να δούμε Αντιγόνη μου τι ψάρια πιάσαμε..

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Λές βρε Dalia αυτό με την παράθεση να έχει συμβεί στις περισσότερες ξανθιές στο φόρουμ;;; :lol::lol: Εγώ μέχρι να τα καταφέρω ίδρωσα!!!! :lol::lol::lol::lol:
επιτελουσ τα ΚΑΤΑΦΕΡΑ[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια βοήθεια Please!!!

Το πως κάνω παράθεση το έχω βρει (νομίζω) αλλά δεν μου βγάζει από πάνω για παράδειγμα η "amaliakon έγραψε"

Μου γράφει μόνο παράθεση και το έχει μέσα σε κουτάκι, αλλά έτσι ο άλλος δεν καταλαβαίνει σε ποιον απαντάω ειδικά αν έχει περάσει καιρός.

Καταλάβατε τι λέω γιατί και εγώ με το ζόρι κατάλαβα τι θέλω να πω :shock: [/img]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια Please!!!

Το πως κάνω παράθεση το έχω βρει (νομίζω) αλλά δεν μου βγάζει από πάνω για παράδειγμα η "amaliakon έγραψε"

Μου γράφει μόνο παράθεση και το έχει μέσα σε κουτάκι, αλλά έτσι ο άλλος δεν καταλαβαίνει σε ποιον απαντάω ειδικά αν έχει περάσει καιρός.

Καταλάβατε τι λέω γιατί και εγώ με το ζόρι κατάλαβα τι θέλω να πω :shock: [/img]

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια θα προσπαθησω να το κανω κι εγω για να δουμε θα τα καταφερω.

Ας γραψω λοιπον αυτο που θα προσπαθησω να απομονωσω .... Χθες εβλεπα μια πολυ ωραια εκπομπη σχετικα με τους αγγελους. Ειχε και ενα τεστ που γινεται λεει παγκοσμιως για να ανακαλυψεις σε ποια ομαδα αγγελων ανηκεις.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα προσπαθησω να το κανω κι εγω για να δουμε θα τα καταφερω.

Ας γραψω λοιπον αυτο που θα προσπαθησω να απομονωσω .... Χθες εβλεπα μια πολυ ωραια εκπομπη σχετικα με τους αγγελους. Ειχε και ενα τεστ που γινεται λεει παγκοσμιως για να ανακαλυψεις σε ποια ομαδα αγγελων ανηκεις.

χθες εβλεπα μια πολυ ωραια εκπομπη σχετικα με τους αγγελους.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Εμ δεν το εκανα. Ηθελα να απομονωσω μια φραση απο το κειμενο ενος αλλου και να κανω το σχολιο μου. Πως γινεται αυτο ... δεν εχω καταλαβει.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...