Recommended Posts

κοριτσια καλημερα εχει 51 ημερες που γεννησα θηλασα 20 ημερες και απο τοτε που σταματησα να θηλαζω το στηθος μου εχει κρεμασει και ειναι πολυ μαλακο θα επανελθει ποτε στα φυσιολογικα;δεν περιμενω να γινει οπως πριν αλλα οχι κι ετσι απο τα 25 μου!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Διαφημίσεις

λαμπρινη μου βασικα ο μικρος δεν επιασε καθολου το στηθος μου λογο επιπεδων θηλων προσπαθησα με ψευδοθηλες αλλα ουτε κι αυτες τις επιανε κι ετσι το εβγαζα με το θηλαστρο και του το εδινα με το μπιμπερο αλλα μερα με την μερα το γαλα μειονωταν οπου στο τελος κοπηκε εντελως δεν σταματησα ομως αποτομα οσο ειχα εστω και λιγο το εβγαζα.

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Εγώ θήλασα για 11 περίπου μήνες ώσπου το παιδί σταμάτησε από μόνο του να θέλει το στήθος σταδιακά. Στο στήθος μου ήταν χάλια, πιο μικρό, πεσμένο, σαν άδειο, είχα κάνει και ραγάδες. Και αν κάτι θεωρούσα πάνω μου ωραίο ήταν το στήθος μου (μη με πείτε ψώνιο αλλά έτσι ήταν). Είχα απογοητευτεί. Με το καιρό όμως επανήλθε σχεδόν στο αρχικό σχήμα και μέγεθος. Πήρε πολύ καιρό, πάνω από χρόνο. Κι εγώ ξαφνικά το κατάλαβα μπορώ να σου πω. Μια μέρα το κοίταξα και είπα "καλέ, αυτό ξανάνιωσε!" :D

Κορίτσια μου όσες θηλάσατε μετά που αποθηλασατε το στήθος σας κρέμασε ; Και αν ναι ποσό πολύ ; Επανέρχεται μετά σε κάποιο ποσοστό η ποτε ξανά ; Θηλάζω αποκλείστηκα το μωράκι μου 7 μισή μήνες και αναρωτιόμουν πως θα είναι το στήθος μου όταν αποθηλασω γιατί τώρα δείχνει πολύ ωραίο και γεμάτο 

Και εγώ ήλπιζα να μείνει κάτι από αυτό το ωραίο γεμάτο στήθος όταν θήλαζα, αλλά μπα τίποτα! Με το που αποθηλασα επανήλθε όπως ήταν πριν και μάλιστα λίγο πιο πεσμένο.... 

Just now, Irina095 είπε:

Κορίτσια μου όσες θηλάσατε μετά που αποθηλασατε το στήθος σας κρέμασε ; Και αν ναι ποσό πολύ ; Επανέρχεται μετά σε κάποιο ποσοστό η ποτε ξανά ; Θηλάζω αποκλείστηκα το μωράκι μου 7 μισή μήνες και αναρωτιόμουν πως θα είναι το στήθος μου όταν αποθηλασω γιατί τώρα δείχνει πολύ ωραίο και γεμάτο 

Όταν αποθηλασεις το πιο πιθανόν είναι να είναι λίγο πεσμένο κ να το νιώθεις άδειο (τουλάχιστον έτσι ήταν σε μένα που έχω γενικά μικρό). Σιγά σιγά όμως επανέρχεται. Δεν θυμάμαι σε πόσο διάστημα, μήνες πάντως. Κ εγώ τώρα θηλάζω πάλι το δεύτερο παιδάκι μου κ το έχω στο νου μου πως θα ξανά γίνει!!!

• Μου αρέσει 1

το εχω ακουσει και εγω καπου, οτι επανερχεται σιγα σιγα, !!  εγω θηλασω αποκλειστικα τωρα 5 μηνες και αν μεινει ετσι οπως ειναι τωρα που θηλασω, δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...χαχαχαχαχα !! αλλα πιστευω και εγω οτι επανερχεται σιγα σιγα, γαλα, ορμονες. ισως οχι τελεια, αλλα εχω ακουσει και εγω οτι επανερχεται!!  ετσι πεσμενο που ειναι τωρα με δειχνει και πιο εύσωμη να το πω? πιο μεγαλη ηλικιακα να το πω? κατι δεν μου κολλαει!! οπως επισης τα σουτιεν που φοραμε δεν βοηθανε προς το παρων..... 

• Μου αρέσει 1

LpZWm5.png
    ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ...ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ..ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ 

Just now, Neraidoula86 είπε:

το εχω ακουσει και εγω καπου, οτι επανερχεται σιγα σιγα, !!  εγω θηλασω αποκλειστικα τωρα 5 μηνες και αν μεινει ετσι οπως ειναι τωρα που θηλασω, δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...χαχαχαχαχα !! αλλα πιστευω και εγω οτι επανερχεται σιγα σιγα, γαλα, ορμονες. ισως οχι τελεια, αλλα εχω ακουσει και εγω οτι επανερχεται!!  ετσι πεσμενο που ειναι τωρα με δειχνει και πιο εύσωμη να το πω? πιο μεγαλη ηλικιακα να το πω? κατι δεν μου κολλαει!! οπως επισης τα σουτιεν που φοραμε δεν βοηθανε προς το παρων..... 

Να φανταστώ έχεις μεγάλο στήθος ε? Εγώ που έχω μικρό τώρα είναι το καλύτερο μου, φαίνεται πιο γεμάτο αλλά ξέρω ότι μετά θα επανέλθει στα φυσιολογικά του κ ακόμα χειρότερα!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Irina095 είπε:

Εμένα όταν αποθηλασα (μετά από 15 μήνες) κρέμασε κ σταφιδιασε στην κυριολεξια. Ήταν σαν μπαλόνι που φούσκωσε κ ξεφουσκωσε. Μετά από ένα διαστημα, αρκετά μεγάλο, τύπου 6-8 μήνες, μπορεί κ παραπάνω, επανήλθε στις παλιές ένδοξες μερες:)

• Μου αρέσει 1

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Να φανταστώ έχεις μεγάλο στήθος ε? Εγώ που έχω μικρό τώρα είναι το καλύτερο μου, φαίνεται πιο γεμάτο αλλά ξέρω ότι μετά θα επανέλθει στα φυσιολογικά του κ ακόμα χειρότερα!!

Δεν ειχα ποτε το μεγαλο στηθος, θα ελεγα ηταν μετριο πως μεγαλο. τωρα ειναι το ενα στη δυση κ το αλλο ανατολη! χαχαχαχ προτιμω το μικρο στηθος....ειναι πιο κομψο! χαχαχ @Lenia16 ευχαρτιστουμε για τα παρηγορα λογια σου !! Αλλα μηπως εχει να κανει κ η ηλικια καθε γυναικας? εμενα αυτο με ανχωνει βρε κοριτσια. ειμαι στα 33 και μηπως μεινει ετσι για παντα σκεφτομαι!! (λογω ηλικιας δηλ)

• Μου αρέσει 1

LpZWm5.png

9 ώρες πρίν, Neraidoula86 είπε:

Δεν ειχα ποτε το μεγαλο στηθος, θα ελεγα ηταν μετριο πως μεγαλο. τωρα ειναι το ενα στη δυση κ το αλλο ανατολη! χαχαχαχ προτιμω το μικρο στηθος....ειναι πιο κομψο! χαχαχ @Lenia16 ευχαρτιστουμε για τα παρηγορα λογια σου !! Αλλα μηπως εχει να κανει κ η ηλικια καθε γυναικας? εμενα αυτο με ανχωνει βρε κοριτσια. ειμαι στα 33 και μηπως μεινει ετσι για παντα σκεφτομαι!! (λογω ηλικιας δηλ)

Έλα καλέ δεν σε πήραν τα χρόνια, μια χαρά νεότατη είσαι! Όπως είπαν θα επανέλθει αλλά χρειάζεται μήνες!

• Μου αρέσει 3

Just now, mama16 είπε:

Έλα καλέ δεν σε πήραν τα χρόνια, μια χαρά νεότατη είσαι! Όπως είπαν θα επανέλθει αλλά χρειάζεται μήνες!

Δεν επανέρχεται και πλήρως μην σπερνουμε και φρουδες ελπίδες... :P

• Χαχαχα 1

Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Ας το ελπισω, αλλα οτι ειναι, ειναι τωρα!! χαλαλι στη μπεμπουσινα μου!!  <3

• Μου αρέσει 2

LpZWm5.png

On 2/2/2020 at 1:26 ΠΜ, Lenia16 είπε:
    On 2/2/2020 at 1:26 ΠΜ, Lenia16 είπε:

Εμένα όταν αποθηλασα (μετά από 15 μήνες) κρέμασε κ σταφιδιασε στην κυριολεξια. Ήταν σαν μπαλόνι που φούσκωσε κ ξεφουσκωσε. Μετά από ένα διαστημα, αρκετά μεγάλο, τύπου 6-8 μήνες, μπορεί κ παραπάνω, επανήλθε στις παλιές ένδοξες μερες:)

Όντως ; Επανήλθε δηλαδή ακριβώς όπως ήταν πριν θηλάσεις ; Η σε ένα ποσοστό επανηλθε

On 2/2/2020 at 1:06 ΠΜ, mama16 είπε:

Και εμένα είναι στα καλύτερα του τώρα γιατί ήταν μικρό πριν Τον θηλασμό κ πριν την εγκυμοσύνη. Δεν θέλω το παλιό θέλω αυτό που έχω τώρα χαχα 

On 2/2/2020 at 12:35 ΠΜ, mama16 είπε:

Όταν αποθηλασεις το πιο πιθανόν είναι να είναι λίγο πεσμένο κ να το νιώθεις άδειο (τουλάχιστον έτσι ήταν σε μένα που έχω γενικά μικρό). Σιγά σιγά όμως επανέρχεται. Δεν θυμάμαι σε πόσο διάστημα, μήνες πάντως. Κ εγώ τώρα θηλάζω πάλι το δεύτερο παιδάκι μου κ το έχω στο νου μου πως θα ξανά γίνει!!!

Και εγώ μικρό έχω ...Με τα σουτιέν που φόραγες μετά που αποθηλασες φαινόταν πεσμένο η δεν φαινόταν ; Αν πάρω σουτιέν με λίγη  ενίσχυση ; 

• Χαχαχα 1

@Irina095 Έναν χρόνο κ κάτι μήνες μετά την γέννα , το στήθος μου επανήλθε σε μέγεθος και σφριγηλότητα ένα 80% (κέρδισα κάτι στο μέγεθος, έχασα κάτι στο "'υψος") . Κατα τον αποθηλασμό έβαζα την κρέμα για ραγάδες που έβαζα κατα την εγκυμοσύνη και πήρα καινούρια σουτιεν για καλή στήριξη.

• Ευχαριστώ! 1

Just now, Maya14 είπε:

@Irina095 Έναν χρόνο κ κάτι μήνες μετά την γέννα , το στήθος μου επανήλθε σε μέγεθος και σφριγηλότητα ένα 80% (κέρδισα κάτι στο μέγεθος, έχασα κάτι στο "'υψος") . Κατα τον αποθηλασμό έβαζα την κρέμα για ραγάδες που έβαζα κατα την εγκυμοσύνη και πήρα καινούρια σουτιεν για καλή στήριξη.

Μπορείς να μου πεις τη εταιρίας ήταν η κρέμα ; 

@Irina095 Σημειωτέον, θηλασα πολύ λίγο  αλλά αποθηλασα επιτυχώς και σταδιακά σε τρεις εβδομάδες με θήλαστρο. Την bepanthol mammy χρησιμοποιουσα στην εγκυμοσύνη και μετά την γέννα. 

• Μου αρέσει 1

1 hour ago, Maya14 είπε:

@Irina095 Σημειωτέον, θηλασα πολύ λίγο  αλλά αποθηλασα επιτυχώς και σταδιακά σε τρεις εβδομάδες με θήλαστρο. Την bepanthol mammy χρησιμοποιουσα στην εγκυμοσύνη και μετά την γέννα. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα