Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι καλυτερες διακοπες εξωτερικου


Recommended Posts

Πηγα εξωτερικο και συγκεκριμενα ρωμη με 1.5 ετους παιδι για 4 μερες.Περασαμε τέλεια.Επειδη το παιδι σου ειναι μεγαλο μπορεις ευρωπη να πας οπουδηποτε.Για λιγες μερες ειναι ωραια μιλανο,βαρσοβια,Βρυξέλλες.Σε 4 μερες τα βλεπεις ολα.

7 ώρες πρίν, love kids είπε:

Ταξίδι στο εξωτερικό με παιδί 7,5 ετών. Πού έχετε πάει, σας άρεσε και θα το συστήνατε για ολιγοήμερες διακοπές; Δε μιλώ για συγκεκριμένη εποχή αλλά, αν θέλετε, μπορείτε να προτείνετε.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με τον γιο μου από τα έξι του και μετά έχουμε πάει Γενεύη, Βαρκελώνη, Σόφια και Παρίσι. Σε όλα πέρασε τέλεια και δεν κουράστηκε ιδιαίτερα. Στο Παρίσι πήγαμε πέρυσι που ήταν οκτώ. Όποτε τον ρωτά κάποιος, εναμιση χρόνο μετά, ακόμα μιλά με ενθουσιασμό.  Σε μεγάλο βαθμό φυσικά ευθύνεται η Disney, για μένα από τα 6 μέχρι τα 10 είναι η ιδανική ηλικία να την επισκευθει ένα παιδί για πρώτη φορά. Φυσικά κάναμε πράγματα πιο κοντά στην ηλικία του. για παράδειγμα κάτσαμε μόνο 2 ώρες στο Λούβρο μετά βαρέθηκε  και πήγαμε στην Villette όπου πέρασε καταπληκτικά ή στις Βερσαλλιες πήγαμε απόγευμα για να δούμε και τον χορό των συντριβανίων.

Γενικά αν είσαι χαλαρός, έχεις άνεση στις ξένες γλώσσες αν δεν πας οργανωμένα και δεν σε νοιάζει να μην δεις το X Ψ μουσείο  για  καπάκια τουαλέτας που ο τουριστικός οδηγός σου λέει πως είναι το απόλυτο must, όπου και να πάτε καλά θα περάσετε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν βρήκα κάποιο άλλο θέμα να ταιριάζει περισσότερο με το δικό μου που θέλω να ανοίξω όποτε γράφω εδώ. Θέλουμε να πάμε ταξίδι στο εξωτερικό σε κανα 2 μηνο με τον άντρα μου και το μωράκι μας στο εξωτερικό κάπου Ευρώπη δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα. Το μωρό θα είναι γύρω 9 με 10 μηνών. Θεωρείτε θα αντιμετωπίσω θέμα με το Ταξίδι στο αεροπλάνο ; Ελλάδα τα έχουμε γυρίσει σχεδόν όλα με μωρό και είναι πολύ ταξιδιάρης ο μικρός. Δεν είχα ποτε θέμα εκτός από μια φορά που έπεσε ένα ταξίδι μαζί με το άλμα ανάπτυξης 19-24 εβδομάδες. Τι λέτε ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irina095 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν βρήκα κάποιο άλλο θέμα να ταιριάζει περισσότερο με το δικό μου που θέλω να ανοίξω όποτε γράφω εδώ. Θέλουμε να πάμε ταξίδι στο εξωτερικό σε κανα 2 μηνο με τον άντρα μου και το μωράκι μας στο εξωτερικό κάπου Ευρώπη δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα. Το μωρό θα είναι γύρω 9 με 10 μηνών. Θεωρείτε θα αντιμετωπίσω θέμα με το Ταξίδι στο αεροπλάνο ; Ελλάδα τα έχουμε γυρίσει σχεδόν όλα με μωρό και είναι πολύ ταξιδιάρης ο μικρός. Δεν είχα ποτε θέμα εκτός από μια φορά που έπεσε ένα ταξίδι μαζί με το άλμα ανάπτυξης 19-24 εβδομάδες. Τι λέτε ; 

Γιατί να αντιμετωπίσεις θέμα με το αεροπλάνο; εμένα ταξιδεύει από 30 ημερών με αεροπλάνο και πότε δεν είχε θέμα. Μόνο κατά την προσγείωση και την απογείωση μπορείς να του δώσεις λίγο γαλατακι ή πιπίλα αν παίρνει για να μην πονέσουν τα αυτάκια του. Κατά τα άλλα δε νομίζω να έχετε κανένα θέμα. Εύχομαι να έχετε καλό ταξίδι και να περάσετε υπέροχα!

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2019 at 2:59 ΠΜ, love kids είπε:

Ταξίδι στο εξωτερικό με παιδί 7,5 ετών. Πού έχετε πάει, σας άρεσε και θα το συστήνατε για ολιγοήμερες διακοπές; Δε μιλώ για συγκεκριμένη εποχή αλλά, αν θέλετε, μπορείτε να προτείνετε.

DISNEYLAND... Παρκο αστεριξ...μονο εκεί και πουθενά αλλού, ένα παραμύθι για όλους σας! Εποχή καλύτερα άνοιξη η και καλοκαίρι θα έλεγα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...