Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

Γεια σου pani, να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου! Εγω έδω στην αναμονή! Γενικά νιώθω αρκετά πονακια και πολυ πρησμενη στήθος! Θα δείξει. Άλλες εξι μερες έμμειναν!

 

αντε κοπέλα μου, εξι μείνανε!! θα περάσουν γρήγορα! είστε πολυ καλή παρέα στο τόπικ και είναι σημαντικό αυτό.:P:p:p:p

  • Μου αρέσει 1
rQTGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αντε κοπέλα μου, εξι μείνανε!! θα περάσουν γρήγορα! είστε πολυ καλή παρέα στο τόπικ και είναι σημαντικό αυτό.:P:p:p:p

 

Ναι αυτο είναι αλήθεια! Αν δεν ήταν τα κορίτσια δεν την παλευα!

Link to comment
Share on other sites

στο λινακι δεν αρεσει

εγω τρελενομαι!!

αλλα δεν τρωω σαλατες

μου τις απαγορεψε ο αντρας μου , φοβαται το τοξοπλασμα

 

διδάκο μου, είναι πιο πιθανός ο διαβήτης των εγκύων, όπως λέγεται, παρά το τοξόπλασμα. το ξύδι βοηθά στη διάσπαση του ζακχάρου..βράσε λαχανικά στην τελική στον ατμό και βαλτο εκεί. εγώ λατρεύω τη σοκολάτα ιον αμυγδάλου,(την αγοράζα πάντα με τα κιλά απο το αεροδρόμιο, ξερετε τα 300 γρ) και το παγωτό και τα είχα περιορίσει τόσο στην πρώτη εγκυμοσύνη για να να ανακαλύψω ότι και φαγητά με πολλούς υδατάνθρακες μέσα, τυπου μακαρόνια, δε βοηθούν.

rQTGp2.png
Link to comment
Share on other sites

διδάκο μου, είναι πιο πιθανός ο διαβήτης των εγκύων, όπως λέγεται, παρά το τοξόπλασμα. το ξύδι βοηθά στη διάσπαση του ζακχάρου..βράσε λαχανικά στην τελική στον ατμό και βαλτο εκεί. εγώ λατρεύω τη σοκολάτα ιον αμυγδάλου,(την αγοράζα πάντα με τα κιλά απο το αεροδρόμιο, ξερετε τα 300 γρ) και το παγωτό και τα είχα περιορίσει τόσο στην πρώτη εγκυμοσύνη για να να ανακαλύψω ότι και φαγητά με πολλούς υδατάνθρακες μέσα, τυπου μακαρόνια, δε βοηθούν.

τα ξερω ολα αυτα και για τα μακαρονια!

και δυστιχως τωρα μου βρωμαει το κρεας..

οταν ερθει η μερα που θα παρω τις εξετασεις ζαχαρου , θα γελασουμε...

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ευαγγελία μου... Σαν ν' ακούω τον εαυτό μου! Όπως σου γράφει κι η bastha, τα περισσότερα αρσενικά έχουν μεγάλη δυσκολία στη διαχείριση του συναισθήματος. Κάποια στιγμή θ' αντιπαραβάλουμε εμπειρίες και θα σου γράψω πώς επέλεξα εγώ να αντιμετωπίζω τα καμώματα του δικού μου μούργου.

Για άλλο λόγο όμως μπήκα σήμερα. Χθες το βρἀδυ σε είχα πολύ στο νου μου. Τόσο πολύ που σε είδα στο όνειρό μου! Είχες έρθει, λέει, επίσκεψη στο πατρικό μου σπίτι στην Αθήνα (ό,τι να 'ναι) κι ετοιμαζόμουν να σου προσφέρω ένα ποτάκι. Γυρνάς τότε με μια φοβερή λάμψη στο πρόσωπο και μου ανακοινώνεις ότι έχεις κόψει το αλκοόλ. Και στα καπάκια μου ανακοινώνεις ότι λίγο μετά την εξωσωματική έμεινες έγκυος φυσιολογικά! Κατόπιν τούτου πιστεύω ότι όντως θα ζήσεις ένα θαύμα και θα' ναι αυτό. Ξέρεις, τα θαύματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένουμε...

Φιλιά σε όλες!

Nα σου πω ότι έχω μπλαντάξει στο κλάμα? Ναι θα στο πω. Τι είπες τώρα? έχω μείνει κάγκελο. Καλά έγραψα εγώ ότι πλέον είστε σαν οικογένειά μου. Τρέμουν τα πόδια μου. Μα να με δεις στον ύπνο σου κοριτσάκι μου. Απίστευτο!!!!!! Τι να πω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε Ευαγγελία μου, μην χαλιεσε! Μπορει αυτός να το βιώνει με τον δικό του τροπο! Κάτσε και συζήτησε ήρεμα μαζι του! Μην στεναχωριεσε θα φτιάξουν τα πράγματα μεταξύ σας, άλλωστε πως θα μείνεις έγκυος φυσιολογικά αν δεν τα βρείτε;;;;;);)

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου, μολις μαζευτηκα απο την δουλεια... Τα εχω παιξει απο την κουραση, τουλαχιστον Δευτερα Τριτη τελειωνουν τα βασανα μου!

 

Ευαγγελια μου,διαβασα τα νεα σου... Εγω ενα θα σου πω, αυτα δεν ηταν τα νεα που θα σου φανερωσει ο Αγιος Φανουριος, τα νεα θα ειναι ευχαριστα και θα ειναι στον επομενο κυκλο σου που θα μεινεις εγκυος φυσιολογικα!

 

Πηρα και τις εξετασεις μου, ολα καλα, μονο ο αιματοκριτης μου απο 43 επεσε στο 40 με ολη την ταλαιπωρια με το στομαχι μου που δεν τρεφομουν σωστα... Συφιλη δεν εχω, ουτε τοξοπλασμα, ουτε μεγαλοκυτταροιο, αλλα εχω ανοσια στην ερυθρα χωρις να την εχω περασει ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου, μολις μαζευτηκα απο την δουλεια... Τα εχω παιξει απο την κουραση, τουλαχιστον Δευτερα Τριτη τελειωνουν τα βασανα μου!

 

Ευαγγελια μου,διαβασα τα νεα σου... Εγω ενα θα σου πω, αυτα δεν ηταν τα νεα που θα σου φανερωσει ο Αγιος Φανουριος, τα νεα θα ειναι ευχαριστα και θα ειναι στον επομενο κυκλο σου που θα μεινεις εγκυος φυσιολογικα!

 

Πηρα και τις εξετασεις μου, ολα καλα, μονο ο αιματοκριτης μου απο 43 επεσε στο 40 με ολη την ταλαιπωρια με το στομαχι μου που δεν τρεφομουν σωστα... Συφιλη δεν εχω, ουτε τοξοπλασμα, ουτε μεγαλοκυτταροιο, αλλα εχω ανοσια στην ερυθρα χωρις να την εχω περασει ποτε!

γεια σου ζενακι!

ολα μια χαρα

εγω τι να πω με αιματοκριτη 36,9?

οσο για την ερυθρα μαλλον θα την περασες και δεν θα το καταλαβες

εγω οταν την περασα ημουν πολυ μικρη (ισως και πιο μικρη απο 7 χρονων)και θυμαμαι που ειχα κατι κοκκινα σπυρακια χαμηλα στην κοιλιτσα μου και ψηλα στο ενα ποδαρακι

και τοτε ο γιατρος μας ειπε μαλλον ερυθρα, νομιζω δεν ειχα ουτε πηρετο

στο ποδι την περασα

ενω την ανεμοβλογια... ακομη πρεπει να εχω κανενα σημαδι ! 1μιση μηνα ημουν σε καραντινα

αυτην την θυμαμαι πολυ καλα 7 χρονων ημουν και ηταν χριστουγεννα ημουν και διακοπες και μειναμε εκει μεχρι να μου φυγουν ολα τα σπυρακια!

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου ζενακι!

ολα μια χαρα

εγω τι να πω με αιματοκριτη 36,9?

οσο για την ερυθρα μαλλον θα την περασες και δεν θα το καταλαβες

εγω οταν την περασα ημουν πολυ μικρη (ισως και πιο μικρη απο 7 χρονων)και θυμαμαι που ειχα κατι κοκκινα σπυρακια χαμηλα στην κοιλιτσα μου και ψηλα στο ενα ποδαρακι

και τοτε ο γιατρος μας ειπε μαλλον ερυθρα, νομιζω δεν ειχα ουτε πηρετο

στο ποδι την περασα

ενω την ανεμοβλογια... ακομη πρεπει να εχω κανενα σημαδι ! 1μιση μηνα ημουν σε καραντινα

αυτην την θυμαμαι πολυ καλα 7 χρονων ημουν και ηταν χριστουγεννα ημουν και διακοπες και μειναμε εκει μεχρι να μου φυγουν ολα τα σπυρακια!

 

Didi δεν εχω περασει καμια παιδικη ασθενια εκτος απο την ανεμοβλογια που την κολλησα στα 20 και ειχα μετατραπει σε τερας!

Οσο για τον αιματοκριτη, τσαντιστηκα γιατι το 43 ειναι πολυ καλο για καποια σαν και εμενα που οσο ημουν παιδι επασχα απο σιδηροπενικη αναιμια... Εχω πιει σιδηρο με τα μπουκαλια!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Η ανάγκη για καθημερινή επικοινωνία, κοινωνική δικτύωση,ψυχαγωγία ή η άμεση αναζήτηση απόψεων/συμβουλών για πιο προσωπικά θέματα μπορεί να είναι πολύ μεγάλη.

Διαβάστε το μήνυμά μας, για βρείτε το σωστό σημείο ανάρτησης τέτοιων δημοσιεύσεων ! : - )

 

Το νέο θέμα βρίσκεται εδώ :

 

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/18818-meta-tin-emvryometafora/ 

ενώ υπάρχει και εδώ αντίστοιχο θέμα

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/18284-symptomata-egymosunis-prin-tin-kathysterisi-apo-to-parents/  

 

Γιατί;

 

Παραπομπή στο ParentsCafe.gr - Καφέ

 

Αγαπητά μέλη

Το forum της ΕΕΕΓ parents.org.gr (με βάση το καταστατικό της http://parents.org.gr/news/a245), βρίσκεται στην διάθεση των μελών για την τοποθέτηση ενημερωτικών θεμάτων και ερωτημάτων/ανταλλαγής πληροφοριών που θα βοηθήσουν μελλοντικούς αναγνώστες/γονείς.

 

Για θέματα που αφορούν την καθημερινή σας συνεννόηση με την διαδικτυακή σας παρέα, ή άλλα μέλη που μοιράζονται τις ίδιες ανησυχίες/αγωνίες με εσάς, παρακαλούμε κάνετε χρήση του parentscafe.gr στα θέματα που τοποθετήσαμε πιο πάνω ή 

επιλέγοντας κάποια απο τις ενότητες εδώ:

 

Όλες οι κατηγορίες των Καφέ !

http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=146

ή εδώ:

Cafe ανά ηλικία παιδιού !

http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=19

 

ή επιλέξτε κάποιο άλλο θέμα/ανοίξτε νέο θέμα στο http://www.Parentscafe.gr !

 

Για τους παραπάνω λόγους το θέμα αυτό θα κλειδωθεί 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...