Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Cosmar, όχι. Μόνο αιμα θα δωσεις και σε λίγες ώρες θα έχεις το αποτελεσμα. Ευχομαι να ειναι τριψηφιο!

\

Ωραια! Σ ευχαριστώ Σάντυ! Εσύ σε ποια φάση είσαι αν επιτρέπεται βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω! Είμαι πολύ αρχάρια για να έχω οποιαδήποτε γνώση ή απάντηση αλλά σου εύχομαι κι εσένα ο Θεός να σου δώσει αυτό που τόσο επιθυμείτε! Μόνο η πίστη μπορεί να το καταφέρει, ούτε τα Daronda ούτε τίποτε άλλο! Αυτά είναι μόνο βοηθήματα για αρχή!

 

 

Σε ευχαριστω πολυ!σ'αυτο που ειπες εχεις απολυτο δικιο!καλα αποτελεσματα και στις 3 κοπελες που ειστε στην αναμονη!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι στην 7η μερα μετα από εμβρυομεταφορά 2 εμβρυων.

 

Sunty εύχομαι σε μία εβδομάδα να χαμογελάς....πλατιά!!!!:D γιατί θα έχει πάρει μια 3ψήφια ανοδική χοριακή :wink:.....

Εγώ να δω τι ψάρια θα πιάσω αύριο! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?????? Αύριο που θα πάω για την πρώτη χοριακή, θα μου κάνουν και υπέρηχο ή όχι! (Ξέρω θα αναρωτιέστε πόσο άσχετη μπορεί να είμαι:oops: )

 

like like like....κοπελα μου, καλη επιτυχια για αυριο!!:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου agkalitsa θερμά συγχαρητήρια! Να είσαι σίγουρη ότι το ζούμε όλες μαζί σου! Χίλια μπράβο!!! Ο Θεός είναι μεγάλος! Άντε να παίρνουμε σειρά μία μία!!!!!!!:lol:

 

like like like....κοπελα μου, καλη επιτυχια για αυριο!!:D:D:D:D:D

 

Ευχαριστώ zouzounaki! Πριν από λίγο με έπιασε η "τρελα" . Νιώθω ξαφνικά (ενώ έχω από την μεταφορά να το νιώσω) πόνους περιόδου και η μέση μου το ίδιο. Λες τελευταίες ώρες να κάνει την εμφάνισή της η ακατανόμαστη? Γνωρίζεις αν έρχεται η περίοδος κανονικά χωρίς να έχουμε σταματήσει τα Utrogestan?

Link to comment
Share on other sites

Καλό ξεκίνημα και ευχάριστο φινάλε σου εύχομαι vasula! Θα σου φανεί περίεργο αλλά και μένα μου το έλεγαν και δεν το πίστευα! Παρόλα τα πονάκια και το άγχος, αυτό το διάστημα μέχρι την πρώτη χοριακή είναι πολύ όμορφο! Καταρχήν, σου τα φέρνουν όλα στο κρεβάτι, κανείς δεν σου χαλάει χατήρι, όλη μέρα τρως, διαβάζεις, βλέπεις τηλεόραση και δεν νιώθεις ενοχές ότι τεμπελιάζεις γιατί το κάνεις για έναν ιερό σκοπό :-D! Οπότε απόλαυσέ το και νιώσε τη δημιουργία μέσα σου, γιατί αυτό συμβαίνει ακόμη κι όταν πονάς! Καλή Κυριακή!

 

κοριτσι μου ευχομαι καλη επιτυχια για αυριο ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου ευχομαι καλη επιτυχια για αυριο ολα να πανε καλα!

 

Σ ευχαριστώ πολύυυυυ! Μήπως έχεις εσύ απάντηση σε αυτό που ρώτησα στο zouzounaki? H μήπως έχεις ακούσει να προκύπτουν ξαφνικά πόνοι περιόδου μετά από 10 μέρες που είχα να νιώσω από την εμβρυομεταφορά?

Ενημερωτικά το ρωτάω όχι αγχωτικά:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cosmar,σε ευχαριστω πολυ.ευχομαι απο τα βαθυ της ψυχης μου,αυριο να ειναι η καλυτερη σου μερα και να μας γραψεις ενα μεγαλο αριθμο χοριακης.......Σημερα ειμαι καπως <<πεσμενει>>.λυπει και ο αντρουλης μου και δε βλεπω την ωρα να ερθει σπιτι!!χαιρομαι που εχω παρεουλα ολες εσας κοριτσια.η μια πρεπει να αντλει και να δινει δυναμη στην αλλη.δεν ειναι πολυ σημαντικο να μη γνωριζει η μια την αλλη ,και ομως να μειραζομαστε τοσο σημαντικες στιγμες?μια μεγαλη παρεα με κοινο σκοπο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια

εχω κανει εξωσωματικη σε διαφορες μοναδες και τελος εμεινα εγκυος στο Ακεσω.

ειχα ακουσει πολλα και διαφορα απο γιατρους και προσωπικο στα κεντρα αυτα για οδηγιες μετα την εμβρυομεταφορα αλλα στην τελευταια προσπαθεια συνειδητοποιησα οτι τελικα η επιτυχια εχει να κανει πιο πολυ με τα εμβρυα και λιγοτερο με τις δραστηριοτητες μετα την μεταφορα.

Στην τελευταια πετυχημενη προσπαθεια ακολουθησα την εξης οδηγια που μου δοθηκε απο το κεντρο.

"προοδευτικη επαναφορα σε φουλ δραστηριοτητες μεσα σε 3-4 ημερες"

ουτε ολη την ωρα κρεβατι, ουτε ....τρεξιμο

σταδιακα, ολο και περισσοτερες δραστηριοτητες.

Αυτο με χαλαρωσε και λειτουργησε νομιζω θετικα.

εξαλλου δεν υπαρχουν μελετες, οπως μου εξηγησαν που να δειχνουν οτι εαν κατσεις κρεβατι με τα ποδια δεμενα......θα πετυχεις.

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! cosmar σου εύχομαι μια ανέλπιστα καλή και ανοδική χοριακή! Ο Θεός μαζί σας! Σε όλες μας εύχομαι καλή επιτυχία.Εγώ θα ξαναμπώ στη φάση της αγωνίας και της αναμονής γύρω στις 5/5 που υπολογίζω ότι θα κάνω την 7η προσπάθειά μου (εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων εμβρύων και ωοληψία φυσικού κύκλου).Οπότε ξέρω Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ πως νιώθουν οι κοπέλες που περιμένουν να κάνουν τη χοριακή τους. Αυτή τη φορά όμως λέω κάτι στον εαυτό μου που δεν το έλεγα τις άλλες φορές. Λέω, ό,τι θέλει ο Θεός! Και το εννοώ. Εγώ , ως άνθρωπος θα κάνω την προσπάθειά μου όσο καλύτερα μπορώ αλλά απο εκεί και πέρα Άλλος αποφασίζει. Μου έχει συμβεί στο παρελθόν να επιθυμώ πάρα πολύ κάτι, αλλά έλεγα αν δεν είναι για το καλό μου να μη γίνει ποτέ. Όταν εκ των υστέρων έβλεπα ότι αυτό που επιθυμούσα μόνο κακό θα μου έκανε, ένιωθα πολύ τυχερή που δεν είχα αποκτήσει τελικά αυτό που ήθελα τότε. Αυτό που προσπαθώ να πω είναι να είμαστε όλες ψύχραιμες (μιλάω και για τον εαυτό μου) και να μην κάνουμε σκοπό της ζωής μας την απόκτηση παιδιού. Έφτασα σε αυτό το σημείο μετά από πολύ κλάμα και όπως βλέπετε μετά και από 6 προσπάθειες. Η ζωή είναι πραγματικά ωραία και πρέπει να τη ζούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ zouzounaki! Πριν από λίγο με έπιασε η "τρελα" . Νιώθω ξαφνικά (ενώ έχω από την μεταφορά να το νιώσω) πόνους περιόδου και η μέση μου το ίδιο. Λες τελευταίες ώρες να κάνει την εμφάνισή της η ακατανόμαστη? Γνωρίζεις αν έρχεται η περίοδος κανονικά χωρίς να έχουμε σταματήσει τα Utrogestan?

cosmar καλημερα, ελπιζω να εχεις μονο πονους κι οχι την ακατανομαστη!!!! εγω τη μια και μοναδικη φορα που εμεινα εγκυος, ειχα αρκετα εντονους πονους στη μεση και χαμηλα στην κοιλια τις ημερες που επρεπε να αδιαθετησω.οσο για το αιμα νομιζω πως αν υπαρχει κατι τετοιο θα πρεπει οπωσδηποτε να κανεις χοριακη, γιατι το αιμα μπορει να μην ειναι απο την περιοδο. απο τα βαθυ της καρδιας μου καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

Cosmar καλα αποτελεσματα κ απο μενα !

Περιμενουμε ολες να ακουσουμε ευχαριστα νεα ...

 

Εγω γυρισα πριν λιγο απο το κεντρο . Το ενδομητριο μου εφτασε αισιως το 9 κ περιμενω να με παρουν τηλ να μου πουν για εμβρυομεταφορα .

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Cosmar καλα αποτελεσματα κ απο μενα !

Περιμενουμε ολες να ακουσουμε ευχαριστα νεα ...

 

Εγω γυρισα πριν λιγο απο το κεντρο . Το ενδομητριο μου εφτασε αισιως το 9 κ περιμενω να με παρουν τηλ να μου πουν για εμβρυομεταφορα .

 

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!! Να έχεις την τύχη της agkalitsa και μια τέλεια χοριακή! :-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Aν κατσω κρεβατι συνεχεια δε θα μπορώ να συγκρατησω τα νευρα μου, επομενως τί μωρό θα πιασω; Και γω είμαι της άποψης χαλαρα αλλά όχι υπερβολές (μονο ξαπλα).

 

 

Xaxaxaxaxxaxaxa! Sorry Sunty αλλα γέλασα πολύ με το σχόλιό σου! Μία από τα ίδια! Ο άντρας μου που ξέρει τη υπερκινητική είμαι, μου λέει μετά την εμβρυομεταφορά: "Εγώ φεύγω, κανόνισε μόλις κλείσω την πόρτα να βάλεις ηλεκτρική σκούπα (αδυναμία μου), Μην τυχόν και δω καθαρό το σπίτι για 10 μέρες!!!!" Χαχαχχαχαχα η αλήθεια είναι ότι την 5η μέρα δειλά-δειλά έβαλα μία ηλεκτρική γιατί έχουμε 2 σκυλάκια και δεν γινόταν. Αλλα ευτυχώς δεν το πήρε είδηση! :-D Οχι όμως τρελά πράγματα, ούτε σκύψιμο, μόνο τα χέρια κουνούσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! cosmar σου εύχομαι μια ανέλπιστα καλή και ανοδική χοριακή! Ο Θεός μαζί σας! Σε όλες μας εύχομαι καλή επιτυχία.Εγώ θα ξαναμπώ στη φάση της αγωνίας και της αναμονής γύρω στις 5/5 που υπολογίζω ότι θα κάνω την 7η προσπάθειά μου (εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων εμβρύων και ωοληψία φυσικού κύκλου).Οπότε ξέρω Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ πως νιώθουν οι κοπέλες που περιμένουν να κάνουν τη χοριακή τους. Αυτή τη φορά όμως λέω κάτι στον εαυτό μου που δεν το έλεγα τις άλλες φορές. Λέω, ό,τι θέλει ο Θεός! Και το εννοώ. Εγώ , ως άνθρωπος θα κάνω την προσπάθειά μου όσο καλύτερα μπορώ αλλά απο εκεί και πέρα Άλλος αποφασίζει. Μου έχει συμβεί στο παρελθόν να επιθυμώ πάρα πολύ κάτι, αλλά έλεγα αν δεν είναι για το καλό μου να μη γίνει ποτέ. Όταν εκ των υστέρων έβλεπα ότι αυτό που επιθυμούσα μόνο κακό θα μου έκανε, ένιωθα πολύ τυχερή που δεν είχα αποκτήσει τελικά αυτό που ήθελα τότε. Αυτό που προσπαθώ να πω είναι να είμαστε όλες ψύχραιμες (μιλάω και για τον εαυτό μου) και να μην κάνουμε σκοπό της ζωής μας την απόκτηση παιδιού. Έφτασα σε αυτό το σημείο μετά από πολύ κλάμα και όπως βλέπετε μετά και από 6 προσπάθειες. Η ζωή είναι πραγματικά ωραία και πρέπει να τη ζούμε.

 

Σμαράγδα, ειλικρινά ευχαριστώ για τις ευχές! Αυτό που είπες θα έπρεπε να το έχουμε υπ'όψιν μας όλοι οι άνθρωποι και ειδικά οι γυναίκες! Ο Θεός δίνει τα παιδιά μας. Οι γιατροί δεν είναι παρά τα "χέρια" του! Αυτή την άποψη έχω εγώ γι' αυτό και δεν ψάχνομαι όσον αφορά ποιος γιατρός είναι ο καλύτερος κλπ. Αν είναι κάτι να γίνει θα γίνει που να χτυπιόμαστε από κάτω! Όπως και το αντίθετο και καλό είναι να αποδεχόμαστε με σεβασμό ότι μας προσφέρεται στη ζωή αλλά και ότι μας στερείται!!!

Link to comment
Share on other sites

Cosmar καλα αποτελεσματα κ απο μενα !

Περιμενουμε ολες να ακουσουμε ευχαριστα νεα ...

 

Εγω γυρισα πριν λιγο απο το κεντρο . Το ενδομητριο μου εφτασε αισιως το 9 κ περιμενω να με παρουν τηλ να μου πουν για εμβρυομεταφορα .

 

Καλό ξεκίνημα Σοφία!!!!!! Θα είμαστε εδώ για να σου κάνουμε παρέα όταν εσύ θα είσαι στο κρεβατάκι, χαλαρή κι ωραία κι εμείς θα δουλεύουμε σκληρα :wink:!!!!!!! χε χε. Με το καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!

Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει (προφανώς ναι) να χτυπάει το τηλέφωνο, να είναι ο γιατρός και μέσα σε δευτερόλεπτα να νομίζετε πως έχει αδειάσει το αίμα στο σώμα σας από το κεφάλι ως τα πόδια. Αυτό έπαθα κι εγω μέχρι να μου πει ο γιατρός ότι του χρωστάω δώρο!!!!Ήθελα να λιποθυμήσω....μου λεει ότι η χοριακή έδειξε 160 και ήταν ενθουσιασμένος (Μάλλον δεν το περίμενε από μία 42χρονη που πρώτη φορά έκανε εξωσωματική). Είμαι στη δουλειά, θέλω να ουρλιάξω αλλά δεν γίνεται γιατί έχω συνεχώς κόσμο μπροστά μου και έτσι απλά έχω ένα ηλίθιο χαμόγελο σε όλους!!!! Το ξέρω ότι είναι νωρίς και ότι έχω δρόμο μπροστά μου μέχρι να είναι τα πράγματα ακόμη πιο σίγουρα αλλα ειλικρινά, ακόμη και μέχρι εδώ που έφτασα νιώθω ευγνώμων στο Θεό!!! Δεν το φανταζόμουν! Σόρρυ για την πολυλογία αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, με εσας που έχετε τα ίδια ένστικτα και συναισθήματα!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...