Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Η αλήθεια είναι ότι δεν αγχώνομαι καθώς ότι ήταν να γίνει μέχρι σήμερα, σίγουρα θα έχει γίνει! Απλά βοηθάει να το συζητάς με ανθρώπους που δεν βαριούνται να σε ακούν να αναλύεις πονάκια, τσιμπιματάκια, και όλα αυτά που κάποια στιγμή οι άντρες μας ....δεν αντέχουν:D και δεν καταλαβαίνουν. Είμαι από τη φύση μου αισιόδοξη αν και είμαι ήδη 42 και είναι η πρώτη (και τελευταία μου) προσπάθεια εξωσωματικής. Πιστεύω ότι ο Θεούλης θα κάνει το θαυμα του (αν ήμουν καλό παιδί) :rolleyes:

 

Μην απογοητευτείς με ένα αρνητικό αποτέλεσμα, πράγμα που δεν το εύχομαι! Κάνε άλλη μία προσπάθεια. Δεν είσαι δα και τόσο μεγάλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Είναι πλέον 100% σίγουρο, ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η χοριακή μου από 347 την Τρίτη ανέβηκε στο 865! Έχουμε τρελαθεί κι ειδικά ο αντρούλης μου - που σήμερα έχει και τα γενέθλιά του - κάνει σαν μωρό ! Εύχομαι σε όλες να ζήσετε αυτή η χαρά κι οι κοπέλες που είσαστε ήδη μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Σε 13 ημέρες κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο!

Φιλιά σε όλες και μια μεγάλη αγκαλιά!

 

Πολλα συγχαρητηρια !!!

Χαιρομαι τοσο πολυ ...

Με το καλο να ακουσετε την καρδουλα του !

Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη !:P

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Cosmar καλα αποτελεσματα κ απο μενα !

Ευχομαι ο,τι καλυτερο !

 

Λοιπον , εγω μολις γυρισα απο το κεντρο . Εκανα υπερηχο , το ενδομητριο παει πολυ καλα . Σημερα 9η μερα του κυκλου ειναι 6,5 (χρειαζομαστε βεβαια πανω απο 7 γι'αυτο μου αυξησαν λιγο τα cyclacur) , αλλα μου ειπαν οτι σιγουρα τη Δευτερα που θα ξαναπαω θα το εχει ξεπερασει το 7 .

Εμβρυομεταφορα υπολογιζουν μεσα στη βδομαδα .

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευτείς με ένα αρνητικό αποτέλεσμα, πράγμα που δεν το εύχομαι! Κάνε άλλη μία προσπάθεια. Δεν είσαι δα και τόσο μεγάλη!

 

Σ ευχαριστώ ΣΜΑΡΑΓΔΙ1....Το ξέρω ότι θα απογοητευτώ αλλά ξέρω επίσης ότι την επόμενη μέρα θα είμαι αλλιώς! Θα αρχίσω πάλι γυμναστήριο, θα γίνω "φέτες", θα καπνίζω πάλι (που και που αυτή τη φορά) και το καλοκαίρι θα το ρίξω έξω. Αυτά είναι που σίγουρα δεν μπορουν να αναπληρώσουν ένα μωράκι αλλά που με ευχαριστούν πάρα πολύ οπότε θα ξεχαστώ, το ξέρω! Δεν είναι θέμα ηλικίας (που είμαι για εξωσωματική σε οριακό σημείο) αλλά και θέμα κόστους. Θα δείξει.......Είμαι πολύ αισιόδοξη πάντως,τόσο που νομίζω ότι ο γιατρός θα μου πει "δεν είσαι" και εγώ θα του απαντήσω "τι λες καλέεεεε....είμαι" Χαχαχαχχαχαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Cosmar καλα αποτελεσματα κ απο μενα !

Ευχομαι ο,τι καλυτερο !

 

Λοιπον , εγω μολις γυρισα απο το κεντρο . Εκανα υπερηχο , το ενδομητριο παει πολυ καλα . Σημερα 9η μερα του κυκλου ειναι 6,5 (χρειαζομαστε βεβαια πανω απο 7 γι'αυτο μου αυξησαν λιγο τα cyclacur) , αλλα μου ειπαν οτι σιγουρα τη Δευτερα που θα ξαναπαω θα το εχει ξεπερασει το 7 .

Εμβρυομεταφορα υπολογιζουν μεσα στη βδομαδα .

 

Σοφία καλή επιτυχία από την καρδιά μου! Εχω την εντύπωση ότι αυτή η περίοδος της προετοιμασίας μπορεί να είναι λίγο "εκνευριστική" που συνεχώς πας στο γιατρό και ανοίγεις τα πόδια πρωινιάτικα, σε τρυπάνε για αίμα, πας σπίτι τριπιέσαι και απο μόνη σου αλλά......είναι πολύ όμορφη και νομίζω μας κάνει καλύτερους και πιο υπομονετικούς ανθρώπους! Σοφάκι με αισιοδοξία και όλα θα πάνε όπως πρέπει! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία καλή επιτυχία από την καρδιά μου! Εχω την εντύπωση ότι αυτή η περίοδος της προετοιμασίας μπορεί να είναι λίγο "εκνευριστική" που συνεχώς πας στο γιατρό και ανοίγεις τα πόδια πρωινιάτικα, σε τρυπάνε για αίμα, πας σπίτι τριπιέσαι και απο μόνη σου αλλά......είναι πολύ όμορφη και νομίζω μας κάνει καλύτερους και πιο υπομονετικούς ανθρώπους! Σοφάκι με αισιοδοξία και όλα θα πάνε όπως πρέπει! :-D

 

Δικιο εχεις , αλλα ευτυχως αυτη τη φορα δεν εχω ενεσεις !

Θα κανω προσπαθεια με τα κατεψυγμενα εμβρυακια μου , οποτε προς το παρον παιρνω μονο cyclacur .

Βεβαια μετα την εμβρυομεταφορα θα αρχισει το γνωστο πακετο φαρμακων και αυτη τη φορα θα εχω κ αντιπηκτικες ενεσεις ως κερασακι στη τουρτα , αλλα να σου πω την αληθεια , λιγο με νοιαζει .

Εγω αυτο που θελω ειναι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ η χοριακη μου να συνεχιζει να ανεβαινει (αν τελικα μεινω εγκυος) γιατι εχω ηδη ζησει 2 βιοχημικες αποβολες .

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις , αλλα ευτυχως αυτη τη φορα δεν εχω ενεσεις !

Θα κανω προσπαθεια με τα κατεψυγμενα εμβρυακια μου , οποτε προς το παρον παιρνω μονο cyclacur .

Βεβαια μετα την εμβρυομεταφορα θα αρχισει το γνωστο πακετο φαρμακων και αυτη τη φορα θα εχω κ αντιπηκτικες ενεσεις ως κερασακι στη τουρτα , αλλα να σου πω την αληθεια , λιγο με νοιαζει .

Εγω αυτο που θελω ειναι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ η χοριακη μου να συνεχιζει να ανεβαινει (αν τελικα μεινω εγκυος) γιατι εχω ηδη ζησει 2 βιοχημικες αποβολες .

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας !

 

 

Δηλώνω ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετη από κάποια πράγματα διαδικαστικά της εξωσωματικής ή ορολογίες κλπ. Μπορείς να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό που είπες "βιοχημική"? Το διαβάζω συνέχεια και σαν βιοχημική εγκυμοσύνη:?

 

Σ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια. Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Cosmar, κι εγώ από συμπτώματα δεν είχα τίποτα ιδιαίτερο, ένα μικρό πρήξιμο στην κοιλιά και στο στήθος που με πονούσε. Μια μέρα πριν τη χοριακή είχα λίγο καφέ αίμα και κάποιες ενοχλήσεις που έμοιαζαν με πόνους περιόδου αλλά όπως είδες όλα πήγαν καλά. Το ίδιο εύχομαι και σ' εσένα!

ΣοφίαS εύχομαι κι εσύ να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα σύντομα και φυσικά Σμαράγδα 1 να κάνεις κι εσύ στον αντρούλη σου και στον εαυτό σου το πιο όμορφο δώρο στη γιορτή του.

Ελπίζω όλες οι κοπέλες να έχουν τέλεια νέα και όλες μαζί να μεταφερθούμε σε άλλο topic και να συζητάμε με τις ώρες για την εγκυμοσύνη μας!

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετη από κάποια πράγματα διαδικαστικά της εξωσωματικής ή ορολογίες κλπ. Μπορείς να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό που είπες "βιοχημική"? Το διαβάζω συνέχεια και σαν βιοχημική εγκυμοσύνη:?

 

Σ ευχαριστώ

 

Βιοχημικη λεγεται η εγκυμοσυνη που δεν προλαβαινει να φτασει σε αυτο που λεμε κλινικη εγκυμοσυνη , δηλαδη να ακουσεις καρδουλα κ να δεις σακο στον υπερηχο .

Ξεκιναει με θετικη χορικη (συνηθως χαμηλη) , ισως να αυξηθει 1-2 φορες , αλλα μετα αρχιζει κ πεφτει , οπου κ καποια στιγμη μηδενιζει .

Δεν χρειαζεται αποξεση . Ο,τι εχει μεινει φευγει με την επομενη περιοδο , η οποια συνηθως ειναι πιο εντονη απ'οτι συνηθως .

Αυτα εχω καταλαβει εγω απο τις δικες μου εμπειριες .

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Cosmar καλα αποτελεσματα κ απο μενα !

Ευχομαι ο,τι καλυτερο !

 

Λοιπον , εγω μολις γυρισα απο το κεντρο . Εκανα υπερηχο , το ενδομητριο παει πολυ καλα . Σημερα 9η μερα του κυκλου ειναι 6,5 (χρειαζομαστε βεβαια πανω απο 7 γι'αυτο μου αυξησαν λιγο τα cyclacur) , αλλα μου ειπαν οτι σιγουρα τη Δευτερα που θα ξαναπαω θα το εχει ξεπερασει το 7 .

Εμβρυομεταφορα υπολογιζουν μεσα στη βδομαδα .

 

 

Με το καλό! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και τα εμβρυάκια σου να ριζώσουν μέσα στην κοιλίτσα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιοχημικη λεγεται η εγκυμοσυνη που δεν προλαβαινει να φτασει σε αυτο που λεμε κλινικη εγκυμοσυνη , δηλαδη να ακουσεις καρδουλα κ να δεις σακο στον υπερηχο .

Ξεκιναει με θετικη χορικη (συνηθως χαμηλη) , ισως να αυξηθει 1-2 φορες , αλλα μετα αρχιζει κ πεφτει , οπου κ καποια στιγμη μηδενιζει .

Δεν χρειαζεται αποξεση . Ο,τι εχει μεινει φευγει με την επομενη περιοδο , η οποια συνηθως ειναι πιο εντονη απ'οτι συνηθως .

Αυτα εχω καταλαβει εγω απο τις δικες μου εμπειριες .

 

Opppsss! Δεν μου αρέσει όπως ακούγεται αυτό αλλά τι να κάνουμε!!! Σ ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Cosmar καλα αποτελεσματα κ απο μενα !

Ευχομαι ο,τι καλυτερο !

 

Λοιπον , εγω μολις γυρισα απο το κεντρο . Εκανα υπερηχο , το ενδομητριο παει πολυ καλα . Σημερα 9η μερα του κυκλου ειναι 6,5 (χρειαζομαστε βεβαια πανω απο 7 γι'αυτο μου αυξησαν λιγο τα cyclacur) , αλλα μου ειπαν οτι σιγουρα τη Δευτερα που θα ξαναπαω θα το εχει ξεπερασει το 7 .

Εμβρυομεταφορα υπολογιζουν μεσα στη βδομαδα .

 

 

Σοφακι αυτες τις αγιες μερες ελπιζω ο Θεος να σου δωσει το μεγαλυτερο δωρω!εμενα ο γιατρος μου εδωσε μια πιο πολυπλοκη θεραπια για την 2η εμβρυομεταφορα.μου ειπε 21η μερα αυτου του κυκλου θα ξεκινησω ενεσεις daroda μονο..αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα για ποσες μερες και τι αλλα χαπια θα μου δωσει..:oops:τι να πω δεν εχω συναντησει αλλη κοπελα που να κανει daroda για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι αυτες τις αγιες μερες ελπιζω ο Θεος να σου δωσει το μεγαλυτερο δωρω!εμενα ο γιατρος μου εδωσε μια πιο πολυπλοκη θεραπια για την 2η εμβρυομεταφορα.μου ειπε 21η μερα αυτου του κυκλου θα ξεκινησω ενεσεις daroda μονο..αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα για ποσες μερες και τι αλλα χαπια θα μου δωσει..:oops:τι να πω δεν εχω συναντησει αλλη κοπελα που να κανει daroda για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα!

 

Ευη μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες !

Καλη επιτυχια κ σε σενα ...

Μακαρι αυτη να ειναι η τελευταια μας προσπαθεια !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια:Pεκανα εμβρυομεταφορα την Δευτερα 02/04.Ολες αυτες τις μερες ξεκουραζομαι οπως καταλαβενετε.ειναι η τριτη μας προσπεια.2διεργεσεις και μια με κρυοσυντηρημενα.εχω πολυ αγωνια για την β.χοριακη.πεφτει και μεσα στο πασχα.;)εχω κατι πονακια, αλλα δετα λαμβανω ως σημπτωματα.λιγο η ωοληψια,λιγο τα φαρμακα.και εγω και ο αντρας μου το θελουμε πολυ.αλλα δε μπορουμε να κανουμε και περισσοτερα απο οτι εχουμε κανει.κανουμε το σταυρο μας και ευχομαστε.ειναι κατι που το περναμε τελειως τα δυο μας.δεν γνωριζει κανεις απο το οικογενειακο μας και φιλικο μας περιβαλλον για τις εξωσωματικες.ηταν μια δικη μου αποφαση ,γιατι δε θα αντεχα σε ολο αυτο να κουβαλαω και το αγχος τους και τα νταντεματα τους λες και ειμαι αρρωστη.:-Pσυγνωμη αν σας κουρασα.ευχομαι σε ολες μας.να τα καταφερουμε:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ.μακαρι ολες μας να εχουμε καλα νεα.να προσεχουμε ,να χαιδευουμε τα εμβρυακια μας και να σκεφτομαστε θετικα.(εμενα μου τοποθετησαν 4).φιλακια σε ολες.καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και εγω εκανα σημερα εμβρυομεταφορα με 3 εμβρυα.ειναι η πρωτη μου φορα.....απο το μεσημερι ειμαι ξαπλαμωνη και εχω και λιγα πονακια....

 

καλη επιτυχια κοριτσακι!!!ολα να σου πανε υπεροχα.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

σοφακι μου καλο καλη επιτυχια να εχεις!!!!αντε να ηρεμουμαι μια μια εμεις που ξεκινησαμε μαζι!!!αχ!!!;)

 

αγκαλιτσα τι να πω?συγχαρητηρια!!!δεν μπορω να φανταστω τη χαρα σας κοριτσι μου!!!!να χαρειτε 9 υπερηχους μηνες κ μετα μια υπεροχη ζωη!!!ολα να πανε με το καλο!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια:Pεκανα εμβρυομεταφορα την Δευτερα 02/04.Ολες αυτες τις μερες ξεκουραζομαι οπως καταλαβενετε.ειναι η τριτη μας προσπεια.2διεργεσεις και μια με κρυοσυντηρημενα.εχω πολυ αγωνια για την β.χοριακη.πεφτει και μεσα στο πασχα.;)εχω κατι πονακια, αλλα δετα λαμβανω ως σημπτωματα.λιγο η ωοληψια,λιγο τα φαρμακα.και εγω και ο αντρας μου το θελουμε πολυ.αλλα δε μπορουμε να κανουμε και περισσοτερα απο οτι εχουμε κανει.κανουμε το σταυρο μας και ευχομαστε.ειναι κατι που το περναμε τελειως τα δυο μας.δεν γνωριζει κανεις απο το οικογενειακο μας και φιλικο μας περιβαλλον για τις εξωσωματικες.ηταν μια δικη μου αποφαση ,γιατι δε θα αντεχα σε ολο αυτο να κουβαλαω και το αγχος τους και τα νταντεματα τους λες και ειμαι αρρωστη.:-Pσυγνωμη αν σας κουρασα.ευχομαι σε ολες μας.να τα καταφερουμε:-P

 

Γεια σου ροδο! Ευχομαι απ την καρδια μου να πανε όλα καλα! Πραγματικά, περισσότερο από την διαδικασία και τις ενέσεις δεν αντέχεται το ανευ λόγου νταντεμα των συγγενών. Το κάνουν από αγάπη αλλά πολύ καλά έκανες και το κράτησες "μυστικό"! Κι εγώ μία από τα ίδια. Φαντάσου μόνο στη μητέρα μου το είπα, που είναι σε άλλη πόλη και αρκετά προοδευτική και ήθελε να έρθει να μείνει σε μας όλες τις ημέρες! οχιιιιιιι...οπως και φυσικά έγινε και δεν ήρθε! Εγώ αύριο πάω για την πρώτη χοριακή. Τώρα δεν έχω άγχος αλλά αύριο είμαι σίγουρη ότι μέχρι το απόγευμα θα φάω τα "λυσσακά μου" που λένε και στα μέρη μου! Σου εύχομαι τα καλύτερα και θα παρακολουθώ την πορεία σου από εδώ μεσα!

 

Καλή εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και εγω εκανα σημερα εμβρυομεταφορα με 3 εμβρυα.ειναι η πρωτη μου φορα.....απο το μεσημερι ειμαι ξαπλαμωνη και εχω και λιγα πονακια....

 

Καλό ξεκίνημα και ευχάριστο φινάλε σου εύχομαι vasula! Θα σου φανεί περίεργο αλλά και μένα μου το έλεγαν και δεν το πίστευα! Παρόλα τα πονάκια και το άγχος, αυτό το διάστημα μέχρι την πρώτη χοριακή είναι πολύ όμορφο! Καταρχήν, σου τα φέρνουν όλα στο κρεβάτι, κανείς δεν σου χαλάει χατήρι, όλη μέρα τρως, διαβάζεις, βλέπεις τηλεόραση και δεν νιώθεις ενοχές ότι τεμπελιάζεις γιατί το κάνεις για έναν ιερό σκοπό :-D! Οπότε απόλαυσέ το και νιώσε τη δημιουργία μέσα σου, γιατί αυτό συμβαίνει ακόμη κι όταν πονάς! Καλή Κυριακή!

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι αυτες τις αγιες μερες ελπιζω ο Θεος να σου δωσει το μεγαλυτερο δωρω!εμενα ο γιατρος μου εδωσε μια πιο πολυπλοκη θεραπια για την 2η εμβρυομεταφορα.μου ειπε 21η μερα αυτου του κυκλου θα ξεκινησω ενεσεις daroda μονο..αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα για ποσες μερες και τι αλλα χαπια θα μου δωσει..:oops:τι να πω δεν εχω συναντησει αλλη κοπελα που να κανει daroda για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα!

 

Τι να σου πω! Είμαι πολύ αρχάρια για να έχω οποιαδήποτε γνώση ή απάντηση αλλά σου εύχομαι κι εσένα ο Θεός να σου δώσει αυτό που τόσο επιθυμείτε! Μόνο η πίστη μπορεί να το καταφέρει, ούτε τα Daronda ούτε τίποτε άλλο! Αυτά είναι μόνο βοηθήματα για αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...