Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

αγκαλιτσα καλα αποτελεσματα και απο εμενα.μην ανυσυχεις για το καφε και εγω ειχα αλλα ημουν και μαλιστα μετα ειχα και αιμα και ηταν δυο τα μωρα.μπορει να μην ειχα καλη εξελιξη αλλα αυτο δεν συμβαινει παντα.σε σενα θα ειναι σιγουρα θετικοτατο.περιμενω να δω και γω τα νεα σου οταν γυρισω απο τη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκανα τη 1η μου προσπαθεια τον Ιανουαριο που κατεληξε σε βιοχημικη αποβολη κ τωρα παιρνω cyclacur κ προετοιμαζομαι για τη 2η προσπαθεια με τα κατεψυγμενα εμβρυακια μου !

Την Παρασκευη θα παω για τον πρωτο υπερηχο για να δουμε σε τι κατασταση βρισκεται το ενδομητριο κ ποτε θα γινει η εμβρυομεταφορα .

 

 

Σοφία s σου εύχομαι αυτή η προσπάθεια να στεφθεί από απόλυτη επιτυχία!!!! Εγώ ξεκίνησα τις προσπάθειες τον Ιανουάριο του 2010, έκανα 14 ωάρια και 5 έμβρυα. Μου έβαλαν τα 3 και δεν έγινε τίποτα. Λίγους μήνες μετά έβαλα τα υπόλοιπα 2 έμβρυα και πάλι τίποτα. Μετά από όλα αυτά ξεκίνησε μια σειρά πανάκριβων εξετάσεων, υστεροσκόπηση κλπ. Όλα βγήκαν καλά. Τον Μάρτιο του 2011 ξαναέκανα προσπάθεια, 7 ωάρια και 1 έμβρυο. Πάλι τίποτα. Ακολούθησαν 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις. Τον Μάρτιο του 2012 έκανα την τελευταία προσπάθειά μου σε άλλο κέντρο εξωσωματικής. Είχα 5 ωάρια, τα τρία ήταν ώριμα και μας έδωσαν 2 έμβρυα. Μετά την ωοληψία παρουσία μια σπάνια επιπλοκή (1 στις 3000 γυναίκες) και το ενδομήτριό μου άρχισε να μειώνεται σε πάχος. Τα μωρά μου τα καταψύξαμε και θα πάω αρχές Μαϊου για ωοληψία φυσικού κύκλου και εμβρυομεταφορά των κατεψυγμένων. Αυτά τα ολίγα. Έχω ρίξει πολύ κλάμα! Ελπίζω την επόμενη φορά να κλάψω από χαρά! Το ίδιο εύχομαι σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

Σοφία s σου εύχομαι αυτή η προσπάθεια να στεφθεί από απόλυτη επιτυχία!!!! Εγώ ξεκίνησα τις προσπάθειες τον Ιανουάριο του 2010, έκανα 14 ωάρια και 5 έμβρυα. Μου έβαλαν τα 3 και δεν έγινε τίποτα. Λίγους μήνες μετά έβαλα τα υπόλοιπα 2 έμβρυα και πάλι τίποτα. Μετά από όλα αυτά ξεκίνησε μια σειρά πανάκριβων εξετάσεων, υστεροσκόπηση κλπ. Όλα βγήκαν καλά. Τον Μάρτιο του 2011 ξαναέκανα προσπάθεια, 7 ωάρια και 1 έμβρυο. Πάλι τίποτα. Ακολούθησαν 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις. Τον Μάρτιο του 2012 έκανα την τελευταία προσπάθειά μου σε άλλο κέντρο εξωσωματικής. Είχα 5 ωάρια, τα τρία ήταν ώριμα και μας έδωσαν 2 έμβρυα. Μετά την ωοληψία παρουσία μια σπάνια επιπλοκή (1 στις 3000 γυναίκες) και το ενδομήτριό μου άρχισε να μειώνεται σε πάχος. Τα μωρά μου τα καταψύξαμε και θα πάω αρχές Μαϊου για ωοληψία φυσικού κύκλου και εμβρυομεταφορά των κατεψυγμένων. Αυτά τα ολίγα. Έχω ρίξει πολύ κλάμα! Ελπίζω την επόμενη φορά να κλάψω από χαρά! Το ίδιο εύχομαι σε όλες σας!

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ !

Καλη επιτυχια κ σε σενα !

Μακαρι αυτη η προσπαθεια να ειναι κ η τελευταια μας κ μετα να συζηταμε για τα μωρακια μας κ οχι για φαρμακα κ ορμονες !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ !

Καλη επιτυχια κ σε σενα !

Μακαρι αυτη η προσπαθεια να ειναι κ η τελευταια μας κ μετα να συζηταμε για τα μωρακια μας κ οχι για φαρμακα κ ορμονες !

 

 

Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, η πρώτη εξέταση χοριακης είναι θετική, είμαι έγκυος!!! Πριν τρελαθώ εντελώς θα πάω την Πέμπτη για επανάληψη αλλά κάναμε ένα μεγάλο βήμα. ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. Φιλία σε όλες και σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο agkalitsa!!!!!!!!!!!!!!!!Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σου εύχομαι την πέμπτη να τριπλασιαστεί!!!!

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η πρώτη εξέταση χοριακης είναι θετική, είμαι έγκυος!!! Πριν τρελαθώ εντελώς θα πάω την Πέμπτη για επανάληψη αλλά κάναμε ένα μεγάλο βήμα. ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. Φιλία σε όλες και σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

 

Πολλα συγχαρητηρια !!!

Ευχομαι την Πεμπτη να ειναι διπλασια η χοριακη σου , για να μη πω τριπλασια !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, η πρώτη εξέταση χοριακης είναι θετική, είμαι έγκυος!!! Πριν τρελαθώ εντελώς θα πάω την Πέμπτη για επανάληψη αλλά κάναμε ένα μεγάλο βήμα. ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. Φιλία σε όλες και σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

 

Καλή μου agkalitsa θερμά συγχαρητήρια! Να είσαι σίγουρη ότι το ζούμε όλες μαζί σου! Χίλια μπράβο!!! Ο Θεός είναι μεγάλος! Άντε να παίρνουμε σειρά μία μία!!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου αγκαλιτσα!!!!συγχαρητηρια!σου ευχομαι ολα να εξελιχθουν υπεροχα και συντομα να εχεις το η'η τα μωρακια σου στην αγκαλια σου!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστώ κορίτσια μου. Να είστε όλες καλά και έχετε κι εσείς σύντομα πολύ καλά αποτελέσματα. Αν και δε γνωριζόμαστε σας νιώθω τόσο κοντά μου, είστε όλες στο μυαλό και την καρδιά μου.

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια αγκαλιτσα.ειδες που σου ειπα να μην ανησυχεις για τα καφε... ολα καλα θα πανε.ο γιατρος τι σου ειπε? μπορει να ηταν απο την εμφυτευση.ευχομαι η επαναληπτικη σου να ειναι οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

agkalitsa, πόσες μονάδες είναι η χοριακή σου! Περιττό να σου πω ότι χθες το βράδυ που διάβασα τα ευχάριστα νέα σου συγκινήθηκα. Δάκρυσα. Μπήκα στη θέση σου και ένιωσα σαν να ήταν για εμένα. Αχ Θεέ μου μακάρι η επόμενη φορά μου να είναι και η τυχερή!!!

Link to comment
Share on other sites

αγκαλιτσα συγχαρητηρια, ολα να πανε καλα σου ευχομαι!!!:D

οπου να ναι ερχεται και η σειρα μας, ε κοριτσια;:D

 

 

Ναι, ναι zouzounaki12! Τα επόμενα ευχάριστα νέα θα είναι τα δικά μας! Τα μπεμπάκια μας θα είναι συνομίληκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις ευχές! Ζουζουνάκι, Σμαράγδα κι όλες οι υπόλοιπες κοπέλες που είστε στην ίδια φάση ελπίζω κι εύχομαι να έχετε μόνο καλά νέα από δω και πέρα και να γεμίσει το forum μωράκια!

Για να πω την αλήθεια η χοριακή μου δεν ξέρω πόσο είναι :oops:. Χθες που πίλησα με τον γιατρό, άκουσα τη φράση "συγχαρητήρια, είναι θετικό το αποτέλεσμα" τρελάθηκα. και δε ρώτησα....αρκέστηκα σ' αυτό. Υποθέτω όμως - για να είναι κι ο γιατρός τόσο σίγουρος- ότι θα είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Είναι πλέον 100% σίγουρο, ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η χοριακή μου από 347 την Τρίτη ανέβηκε στο 865! Έχουμε τρελαθεί κι ειδικά ο αντρούλης μου - που σήμερα έχει και τα γενέθλιά του - κάνει σαν μωρό ! Εύχομαι σε όλες να ζήσετε αυτή η χαρά κι οι κοπέλες που είσαστε ήδη μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Σε 13 ημέρες κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο!

Φιλιά σε όλες και μια μεγάλη αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Είναι πλέον 100% σίγουρο, ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η χοριακή μου από 347 την Τρίτη ανέβηκε στο 865! Έχουμε τρελαθεί κι ειδικά ο αντρούλης μου - που σήμερα έχει και τα γενέθλιά του - κάνει σαν μωρό ! Εύχομαι σε όλες να ζήσετε αυτή η χαρά κι οι κοπέλες που είσαστε ήδη μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Σε 13 ημέρες κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο!

Φιλιά σε όλες και μια μεγάλη αγκαλιά!

 

 

Αγκαλιτσα ολα πανε υπεροχα!να μας ενημερωνεις για τις εξελιξεις γιατι μας δινεις πολυ χαρα!να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και να ειστε παντα ευτυχισμενοι!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο ο υπερηχος

καλη κ ηρεμη συνεχεια να εχεις

να χαιρεσαι τον αντρουλη σου

το ωραιοτερο δωρο πηρε!!!!

 

 

Συγχαρητήρια!!!!!! Τι ωραιο νέο μετά την αναμονή.

 

Θα ήθελα να σας πω ότι είμαι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ :D όχι μόνο εδώ στο forum αλλά και στο "ταξίδι εξωσωματική"! Διανύω την 12η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και όλες αυτές τις ημέρες ήσασταν η καλύτερη παρέα μου αφού όλη μέρα διάβαζα τις συζητήσεις σας για να μάθω. Από την πρώτη μέρα που άρχισα τη διαδικασία στις 8 Μαρτίου δεν είχα καθόλου άγχος και ίσα-ίσα ήμουν μέσα στην τρελή χαρά (καθώς δεν είχα και καθόλου παρενέργειες από τις ενέσεις). Τώρα όμως 2 μέρες πριν την πρώτη χοριακή με έπιασε η τρέλα! Πείτε μου απλά τη γνώμη σας γιατί ξέρω ότι δεν υπάρχει συμπτωματολογία που να ορίζει το θετικό ή το αρνητικό αποτέλεσμα (έγκυος ή όχι δηλ). Ενώ μετά την εμβρυομεταφορά είχα τα γνωστά πρηξίματα, πονάκια, σουβλιές τρελές μέχρι και την 6η μέρα, έκτοτε......τίποτε! Μιά ατελείωτη ησυχία και μόνο η κοιλιά μου ΤΟΥΜΠΑΝΟ! :-D. Α! και το στήθος έχει γίνει transformer! Μια πρήζεται και πονάει, μία ξεπρήζεται και είναι όπως πρώτα! Καμία άποψη από κάποια κοπέλα?

 

Καλώς σας βρήκα :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

agkalitsa, συγχαρητηρια, με το καλό να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου.

cosmar, καλά αποτελεσματα. Και γω πριν 4 μηνες που ήμουν έγκυος δεν είχα κανενα συμπτωμα πριν τη χοριακη παρα μόνο λίγο καφε αιμα την προηγουμενη μερα. Επομενως καλή είναι η ησυχια.

Link to comment
Share on other sites

agkalitsa μου να χαιρεσαι τον αντρούλη σου! Θερμά συγχαρητήρια και πάλι για την υπέροχη χοριακή σου!!!! Λες να έχεις διδιμάκια; Αχ, τι καλά και εμείς τον Μαίο να έχουμε ένα θετικό αποτέλεσμα! Το ωραίο είναι ότι θα ξέρω αν θα είμαι έγκυος στις 21/5, την ημέρα που ο γλυκός μου αντρούλης θα έχει τη γιορτή του! Λέτε να του κάνω και εγώ το πιο ωραίο δώρο;

cosmar μείνε ήρεμη, όσο μπορείς! Ξέρω είναι δύσκολο, το έχω περάσει και εγώ. Δεν υπάρχουν σαφείς ενδείξεις που να επιβεβαιώνουν την αρχή μιας εγκυμοσύνης. Από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν. Για παράδειγμα σε κάποιες προσπάθειές μου το στήθος μου ήταν τρελά πρησμένο, αλλά μην ξεχνάς ότι παίρνεις και ένα σκασμό ορμόνες, όπως η προγεστερόνη που προκαλεί τέτοια πρηξίματα. Γέλασα πολύ με το transformer! Ακόμα και η μεταλλική γεύση που λένε μερικές ότι έχουν στο στόμα με ότι και να φάνε κάτι που αποτελεί ένδειξη εγκυμοσύνης, στην περίπτωση της εξωσωματικής δεν ισχύει γιατί η δοσολογία των φαρμάκων είναι μεγάλη και ενδεχομένως να επηρεάζει και τη γεύση. Σου εύχομαι να έχεις την τύχη της agkalitsa που τώρα είναι μια ευτυχισμένη και γλυκιά εγκυούλα!!! Την ίδια τύχη εύχομαι σε όλες μας!!! Αμήν!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Η αλήθεια είναι ότι δεν αγχώνομαι καθώς ότι ήταν να γίνει μέχρι σήμερα, σίγουρα θα έχει γίνει! Απλά βοηθάει να το συζητάς με ανθρώπους που δεν βαριούνται να σε ακούν να αναλύεις πονάκια, τσιμπιματάκια, και όλα αυτά που κάποια στιγμή οι άντρες μας ....δεν αντέχουν:D και δεν καταλαβαίνουν. Είμαι από τη φύση μου αισιόδοξη αν και είμαι ήδη 42 και είναι η πρώτη (και τελευταία μου) προσπάθεια εξωσωματικής. Πιστεύω ότι ο Θεούλης θα κάνει το θαυμα του (αν ήμουν καλό παιδί) :rolleyes:

 

agkalitsa μου να χαιρεσαι τον αντρούλη σου! Θερμά συγχαρητήρια και πάλι για την υπέροχη χοριακή σου!!!! Λες να έχεις διδιμάκια; Αχ, τι καλά και εμείς τον Μαίο να έχουμε ένα θετικό αποτέλεσμα! Το ωραίο είναι ότι θα ξέρω αν θα είμαι έγκυος στις 21/5, την ημέρα που ο γλυκός μου αντρούλης θα έχει τη γιορτή του! Λέτε να του κάνω και εγώ το πιο ωραίο δώρο;

cosmar μείνε ήρεμη, όσο μπορείς! Ξέρω είναι δύσκολο, το έχω περάσει και εγώ. Δεν υπάρχουν σαφείς ενδείξεις που να επιβεβαιώνουν την αρχή μιας εγκυμοσύνης. Από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν. Για παράδειγμα σε κάποιες προσπάθειές μου το στήθος μου ήταν τρελά πρησμένο, αλλά μην ξεχνάς ότι παίρνεις και ένα σκασμό ορμόνες, όπως η προγεστερόνη που προκαλεί τέτοια πρηξίματα. Γέλασα πολύ με το transformer! Ακόμα και η μεταλλική γεύση που λένε μερικές ότι έχουν στο στόμα με ότι και να φάνε κάτι που αποτελεί ένδειξη εγκυμοσύνης, στην περίπτωση της εξωσωματικής δεν ισχύει γιατί η δοσολογία των φαρμάκων είναι μεγάλη και ενδεχομένως να επηρεάζει και τη γεύση. Σου εύχομαι να έχεις την τύχη της agkalitsa που τώρα είναι μια ευτυχισμένη και γλυκιά εγκυούλα!!! Την ίδια τύχη εύχομαι σε όλες μας!!! Αμήν!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...