Recommended Posts

ΣΕ ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου.... οχι ειναι η εκτη μου εξωσωματικη και οπως καταλαβαινεις ο φοβος μου και η ανυσιχια μου ειναι περισσοτερος καθε φορα....

ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη μου προσπαθεια ..... γιατι κουραστηκα τοσο ψυχολογικα οσο και οικονομικα....

εσυ σε τι φαση εισαι?

εχω κανει τη 2η προσπαθεια μου..κι εχω ηδη δυο πολυ ενθαρρυντικες χοριακες..

προσπαθω ομως να μην ενθουσιαζομαι και πολυ..εχω πολυ δρομο ακομα..

αν επιτρεπεται που εχεις κανει τις προσπαθειες σου;

Διαφημίσεις

Σου ευχομαι οτι μα οτι καλυτερο, και συντομα να ακουσεις και καρδουλα....

ποσο επιτρεπεται ειναι οι χοριακες σου? ειχες εμβρυα τριων ημερων η βλαστοκυστες?

τι εκανες μετα την εμβρυομεταφορα?

Σου ευχομαι οτι μα οτι καλυτερο, και συντομα να ακουσεις και καρδουλα....

ποσο επιτρεπεται ειναι οι χοριακες σου? ειχες εμβρυα τριων ημερων η βλαστοκυστες?

τι εκανες μετα την εμβρυομεταφορα?

dolini σου εχω στειλει πμ

καλημερα κοριτσια...θα ηθελα τη βοηθεια σας.ειμαι στην 8η μερα απο την εμβρυομεταφορα.εκανα χθεσ τη βλακεια και εκανα ενα τεστ(αυτο που δειχνει απτην 5η μερα συλληψης) και εδειξε αρνητικο.εδειξε σωστα αραγε;απο συμπτωματα μονο πονεμενο στηθος και εχθεσ το βραδυ εντονες σουβλιες κατω χαμηλα στην κοιλια.ειναι κατι αυτο;;;τη δευτερα παω για χοιακη.μου εβαλαν τρια εμβρυα 8 κυτταρων....

καλημερα κοριτσια...θα ηθελα τη βοηθεια σας.ειμαι στην 8η μερα απο την εμβρυομεταφορα.εκανα χθεσ τη βλακεια και εκανα ενα τεστ(αυτο που δειχνει απτην 5η μερα συλληψης) και εδειξε αρνητικο.εδειξε σωστα αραγε;απο συμπτωματα μονο πονεμενο στηθος και εχθεσ το βραδυ εντονες σουβλιες κατω χαμηλα στην κοιλια.ειναι κατι αυτο;;;τη δευτερα παω για χοιακη.μου εβαλαν τρια εμβρυα 8 κυτταρων....

μην το εμπιστευεσαι καθολου το τεστ φαρμακειου..στην εξωσωματικη μονο η χοριακη δειχνει εγκυρο αποτελεσμα..

μην απογοητευεσαι καθολου..συν οτι ειναι πολυ νωρις ακομα για να δειξει το οτιδηποτε..

σου ευχομαι να πανε ολα καλα ανυπομονο κοριτσακι..

nickie τι κανεις κοπελα μου; ειχα μερες να διαβασω νεα σου και σε σκεφτομουνα... χαιρομαι που και η δευτερη χοριακη σου ειναι καλη:D

koritsia na sas rotiso kati otan pernete to ciclacur kai to utrogestan mazi sas pirazei???????ego bre koritsia niotho san methismeni gia toulaxiston 1 1/5 oritsa ektos aptin treli zalada me poianei kai mia logodiaroia alla pragma exei tuxh se kamia????

nickie τι κανεις κοπελα μου; ειχα μερες να διαβασω νεα σου και σε σκεφτομουνα... χαιρομαι που και η δευτερη χοριακη σου ειναι καλη:D

ευχαριστω πολυ...

αντε και στην επομενη καλη χοριακη τωρα...

lizaki για σενα χτυπαει η καμπανα..

Διαφημίσεις

Λιζάκι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου. Και φυσικά σε όλα τα κορίτσια που είναι στην αναμονή και στις προσπάθειες!

Ξεκουράσου λιγάκι. Αν πιστεύεις...το απόγευμα πήγαινε στους Χαιρετισμούς να ανάψεις ένα κεράκι, κάνε την προσευχή σου και πήγαινε να πάρεις τα αποτελέσματα!:P

2sCXp3.png

koritsia apetuxa....arnitiko 0.10:-(:-(:-(

τι να πω τωρα??να μην στεναχωριεσαι? ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να ειναι η τελευταια φορα στη ζωη σου που στεναχωριεσαι κ απο δω κ περα να ειναι ολα ευχαριστα!!την επομενη φορα θα πανε ολα καλα!!!!

euxaristo katerina an kai auti tin fora mporo na po pos den me epirease to apotelesma sxedon katholou...den pirazei tha ksanaprospathisoume mia alli fora pou elpizo na einai kai i tuxeri mas.....aaaaa kai skeftomai na alakso kentro, exo akousei kala logia gia ton panto sto genesis opoia kopela gnorizei as me enimerosei... gia na exo mia eikona sto peripou.....

Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια !

Καιρο εχω να εμφανιστω ...

Lizaki λυπαμαι για την αρνητικη χοριακη , αλλα στο τελος εμεις θα κερδισουμε .

Εγω ειμαι στο Γενεσις κ θα χαρω να σε βοηθησω . Αν θες , στειλε μνμ .

Εκει εκανα τη 1η μου προσπαθεια , ηταν "πετυχημενη" , αλλα δυστυχως η χαρα δεν κρατησε πολυ !

Τωρα ρυθμιζω το χαμηλο μου ζαχαρο για να παω στη 2η με τα κατεψυγμενα μου .

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Λιζακι λυπαμαι ια τα αποτελεσματα σου..ειχαμε αρχισει να παιρνουμε λιγο φορα με τα θετικα..!!!ποσες προσπαθειες εχεις κανει και που?συγνωμη αλλα δεν μπορω να θυμηθω.ευχομαι συντωμα στην επομενη προσπαθεια να εχεις μονο ευχαριστα νεα!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

G2GGp3.png

κοριτσακια καλησπερα.για τις παλαιοτερες θα με θυμουνται για τις νεοτερες σας χαιρετω.μετα απο την πρωτη μου προσπαθεια και ενω η χοριακη ανεβαινε αργα,τελικα τα χασαμε.και τωρα ειμαι στη φαση της περιοδου μετα την αποβολη.ακομα δεν εχω συνερθει απο την απωλεια αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι.αποφασισαμε,μιας και δεν εχουμε αλλα αυγουλακια να μας περιμενουν, να προσπαθησουμε με φυσιολογικη συλληψη.ο γιατρος ειπε οτι εχουμε ελπιδες αφου η μητρα ειναι ετοιμη για εγκυμοσυνη,εστω με αυτην την κατασταση του σπερματος.εχετε ακουσει κατι αναλογο? καλη αναμονη για οσες περιμενουν και καλες προσπαθειες για τις υπολοιπες.

κοριτσακια καλησπερα.για τις παλαιοτερες θα με θυμουνται για τις νεοτερες σας χαιρετω.μετα απο την πρωτη μου προσπαθεια και ενω η χοριακη ανεβαινε αργα,τελικα τα χασαμε.και τωρα ειμαι στη φαση της περιοδου μετα την αποβολη.ακομα δεν εχω συνερθει απο την απωλεια αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι.αποφασισαμε,μιας και δεν εχουμε αλλα αυγουλακια να μας περιμενουν, να προσπαθησουμε με φυσιολογικη συλληψη.ο γιατρος ειπε οτι εχουμε ελπιδες αφου η μητρα ειναι ετοιμη για εγκυμοσυνη,εστω με αυτην την κατασταση του σπερματος.εχετε ακουσει κατι αναλογο? καλη αναμονη για οσες περιμενουν και καλες προσπαθειες για τις υπολοιπες.

Κοριτσακι μου λυπαμαι για την ταλαιπωρια που περασες!δεν καταλαβα τι εννοει ο γιατρος σου!?τα σπερμα σας ειναι καλο?καλ ειναι να χαλαρωσετε για λιγο μπας και ερθει κι απο μονο του και οτν νιωσεις ετοιμη βλεπεις τι θα κανεις.σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα με τον ενα η το αλλο τροπο να τα καταφερετε και ολες αυτες οι δυσκολες στιγμες θα ξεπεραστουν,φιλακια!

G2GGp3.png

μαιρουλα καλησπερα κ καλως ηρθες!εγω περιμενω την πρωτη μου περιοδο σε φυσικο κυκλο κ εχω καθυστερηση αλλα η χοριακη που εκανα, γιατι θελω να παρω primolut για να μου ερθει,βγηκε αρνητικη.

χαλαρωσε οντως ασχετα με το αν θα καταφερεις να μηνεις εγκυος φυσιολογικα θα κανεις πολυ καλο στην ψυχολογια σου το να χαλαρωσεις και να ηρεμησεις αυτο θα σε βοηθησει κ στο αν θα ξανακανεις εξωσωματικη,θα δεις τα πραγματα αλλιως.

εγω εχω κ αλλα εμβρυα αλλα περιμενω μπας κ ετοιμαστω ψυχολογικα κ τα βρω ξανα με τον εαυτο μας

να σου πω κατι?εσεις οι παλιες φιλες μου που ξεκινησαμε μαζι κ τελικα χαθηκαμε για διαφορους λογους,μου εχετε λυψει παρα πολυ!

Αμμαρυλακι πλακα πλακα εχουμε γινει μια παρεουλα εδω παρολο που δεν εχουμε βρεθει ποτε!Ο αντρας μου οποτε με βλεπει στον υπολογιστη μου λεει: παλι με τις φιλες σου μιλας?τι κανουν?...κι εγω εχω 3 μερες καθυστεριση αλλα σαν να ειδα μολις τα πρωτα σημαδια περιοδου!:confused: Ουτως η αλλως δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο οτι μπορει να συνβαινει κατι καλο γιατι τις γονημες μερες ημουν κρεβατωμενη με 39 και πυρετο και ουτε που μου περασε απο το μυαλο να κανω καμια προσπαθεια...φιλακια σε ολες τις φιλες μου!

G2GGp3.png

ευη μου εγω ποτε δεν ξερω ποτε εχω ωορηξια ισως γιαυτο κ κουραστηκα τοσα χρονια κ τωρα ειπα να παρω primolut να μου ερθει αλλα απτην αλλη ειπα να μην παρω κ οποτε ειναι να ερθει ας ερθει.το μονο που με προβληματιζει ειναι που η γιατρος μου ειχε πει να μην αφησουμε πολυ καιρο τα εμβρυα στην καταψυξη κ εμεις ηδη τα εχουμε 4 μηνες κ μεχρι να ξανακανουμε αλλους δυο μηνες.......

τι κανετε?εγω ολο προσπαθω κ λεω να μην μου γινει εμμονη κ οταν ειναι να γινει θα γινει αλλα ολο διπλα μου γεμιζουν με μωρα κ συνεχεια ολη την μερα καθε μερα συζητανε κ ασχολουνται γυρω μου με μωρα κ λεω ωρες ωρες γιαυτο πρεπει να σταματησω να σκεφτομαι γιατι θα τρελαθω!!!

δευτερα ξεκιναω γυμναστικη,τουλαχιστον να ομορφυνω τον εαυτο μου να αλλαξει κ η διαθεση μου!!!

κοριτσακια και μενα μου λειψατε αλλα ηθελα να τα λεμε σε αλλο θεμα.δεν πειραζει,θα τα καταφερουμε και θα αλλαξουμε και εμεις....

Ευουλα εμεις εχουμε θεμα με το σπερμα αλλα εγω ολα σε καλη κατασταση.γι'αυτο ειπε ο γιατρος αφου η μητρα μου ειναι ετοιμη μετα την εξωσωματικη,να προσπαθησουμε με φυσιολογικη συλληψη εστω και με αυτο το σπερμα που εχουμε.αλλωστε μεχρι να κανουμε αλλη προσπαθεια,τουλαχιστον να εκμεταλευτουμε την καλη πλευρα(αν υπαρχει)της αποβολης.εξαλλου δεν εκανα αποξεση,για να περιμενω αναγκαστικα 3-4 μηνες για να προσπαθησω.το θεμα ειναι αν ειμαι ψυχολογικα ετοιμη...

κοριτσακια και μενα μου λειψατε αλλα ηθελα να τα λεμε σε αλλο θεμα.δεν πειραζει,θα τα καταφερουμε και θα αλλαξουμε και εμεις....

Ευουλα εμεις εχουμε θεμα με το σπερμα αλλα εγω ολα σε καλη κατασταση.γι'αυτο ειπε ο γιατρος αφου η μητρα μου ειναι ετοιμη μετα την εξωσωματικη,να προσπαθησουμε με φυσιολογικη συλληψη εστω και με αυτο το σπερμα που εχουμε.αλλωστε μεχρι να κανουμε αλλη προσπαθεια,τουλαχιστον να εκμεταλευτουμε την καλη πλευρα(αν υπαρχει)της αποβολης.εξαλλου δεν εκανα αποξεση,για να περιμενω αναγκαστικα 3-4 μηνες για να προσπαθησω.το θεμα ειναι αν ειμαι ψυχολογικα ετοιμη...

μπραβο μαιρουλα καλα θα κανεις αφου ξερεις κ τις γονιμες μερες σου.χαλαρα κ βλεπετα!

Guest
    Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν!