Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

βρε κοριτσια βοηθηστε με λιγο γιατι ζαλιστηκα με ολα αυτα....

 

οι δικες μου θα ειναι 25 μηνων τοτε αρα ειμαστε στην κατηγορια βρεφικου? α1, 2? γιατι στην περιοχη μου εχει μονο 1:( ... θα κανω τα χαρτια για εναν σταθμο?

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

oυπς κι εγω τα θελω μαζι

αμα ειναι να δηλωσω μονο ενα σταθμο

δεν υπαρχει καμια δυνατοτητα να ειναι χωρια

εδω φετος δε μπορουσα να κατεβω στην αυλη να τον παρω φανταζεστε να πρεπει να κατεβω για 2 παιδια???

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε μια βολτα στους παιδικους να δουμε π εξω πως ειναι (το μεσα το ειδαμε στο ιντερνετ)

λοιπον.....το μικρο καραβι μεσα στο ωραιοκαστρο (οχι γαληνη) το βρηκαμε φρεσκοβαμμενο αλλα δεν παυει να ειναι ενα κλουβι και οντως εχει το υπογειο που μου ειχαν πει οτι μαντρωνουν τα παιδια, κατι παλια παιχνιδια στην αυλη......συτα.....

το κουκι και το ρεβυθι πολυ περιποιημενο και ακουσα κι αλλα καλα λογια αλλα δεν ειδα πουθενα την περιφημη αυλη που λεει στα σαιτ......

το καπελινο ανεβηκαμε το μισο βουνο και δεν το βρηκαμε......

γουιθ λαβ......

Link to comment
Share on other sites

Γατουλα δεν ειδα πωσ ειναι διδυμα τα παιδια! Καλα που το πε η ravt... το πιθανοτερο ειναι να ναι μαζι γιατι θα χεις δηλωσει τους ιδιους σταθμους και γι τισ συο οποτε για να μην ειναι μαζι θα πρεπει να εισαι τελευταια στο σταθμο που επιλεγεις και να εχει μονο μια περισευουμενη θεση οποτε το ενα απο τα δυο θα μπει κ για το αλλο θα σαι πρωτη επιλαχουσα . Νομιζω ειναι η μονη περπτωση που θα μπορουσε να γινει αυτο αλλα ειναι απιθανο

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηγαμε μια βολτα στους παιδικους να δουμε π εξω πως ειναι (το μεσα το ειδαμε στο ιντερνετ)

λοιπον.....το μικρο καραβι μεσα στο ωραιοκαστρο (οχι γαληνη) το βρηκαμε φρεσκοβαμμενο αλλα δεν παυει να ειναι ενα κλουβι και οντως εχει το υπογειο που μου ειχαν πει οτι μαντρωνουν τα παιδια, κατι παλια παιχνιδια στην αυλη......συτα.....

το κουκι και το ρεβυθι πολυ περιποιημενο και ακουσα κι αλλα καλα λογια αλλα δεν ειδα πουθενα την περιφημη αυλη που λεει στα σαιτ......

το καπελινο ανεβηκαμε το μισο βουνο και δεν το βρηκαμε......

γουιθ λαβ......

στο κουκι κ το ρεβυθι η αυλη ειναι απο πισω δεν εχεις προσβαση απο πουθενα μονο μεσα απο το σταθμο

Link to comment
Share on other sites

μωρε τις ξερω τις πιθανοτητες!

απλα η πλακα θα ειναι να τα παρουν και τα 2 σε διαφορετικους και αναγκαστικα να πληρωσω για το ενα σε ιδιωτικο! δε παιζει να ειναι χωρια!

ο Β λιγο να μεινει η Α πιο πισω οπου και να ειμαστε..

 

ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ αδελφη μουυυυυυυυυ

 

(δε κοβω το κεφαλι για το αναποδο χαχχαχα)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

στο κουκι κ το ρεβυθι η αυλη ειναι απο πισω δεν εχεις προσβαση απο πουθενα μονο μεσα απο το σταθμο

 

το φανταστηκα αχ και μου αρεσε τοσο πολυ και στο ιντερνετ που το ειδα ο γιος μου επαθε πλακα με τους δεινοσαυρους στις τοιχογραφιες και οι αιθουσες ειδα ωραια χρωματα, περιποιημενες, οχι σαν κατι αλλους που βαφουν τις πορτες της μεζονετας της γιαγιας τους αλλο χρωμα......

μου αρεσε τοσο πολυ που μετανιωσα που εβαλα πρωτο το καπελινο

ηρθε κι ενας απ τη δημοτικη αστυνομια χτες να υπογραψω κατι εξουσιοδοτησεις και μου ειπε οτι ολοι οσοι πανε για χαρτια στην αστυνομια εχουν προτιμηση στο καπελινο και προβλεπεται να γινει μεγαλη σφαγη γιατι δε μπορει να απορροφηθει τοσος κοσμος!!!

τι να πω......

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεστε βρε κοριτσια απο οτι ειδε υπαρχουν πολλες θεσεις για ωραιοκαστρο(μονο στο καπελινο 230)

αλλωστε ποσα παιδακια εχει ο δημος;πανω απο 500;

πιστευω πως εχουμε πιθανοτιτες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να κάνω μια ερώτηση?Ο γιος μου μία σεπτεμβρίου θα είναι 2.5 χρονών παρά εννια μέρες.Αν τον δηλώσω σε δημόσιο παιδικό θα αποριφθεί για εννιά μέρες?

 

Αν δηλώσεις δημόσιο Βρεφονηπιακό (απο 8μηνών εως 2μιση ετών την 1/9) ΔΕΝ θα απορριφθεί αλλά αν δηλώσεις δημόσιο Παιδικό σταθμό που ειναι απο 2μιση χρονών και πάνω θα δεχτούν την αιτησή σου.

 

Απλά επειδή 1/9 ο μικρός σου είναι εστω και 9 μέρες κατω των δυομιση ετών θα πρέπει αν θελεις οπωσδήποτε δημοσιο να τον δηλώσεις στον ανάλογο Βρεφονηπιακο τμήμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια που την βρήκατε την νέα αίτηση? Στο σαιτ έχει μόνο την 21/06. Μπορεί κάποιος να μου την στείλει?

 

Το αρχειάκι μεσα στο ζιπ λεει σαν τιτλο 21/6 αλλά ειναι το διορθωμένο με 23/6 ημερομηνία και εχει την διορθωση στην ημερομηνια για το τι ηλικια ειναι το παιδι στις 1/9 και στις 31/12

 

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεστε βρε κοριτσια απο οτι ειδε υπαρχουν πολλες θεσεις για ωραιοκαστρο(μονο στο καπελινο 230)

αλλωστε ποσα παιδακια εχει ο δημος;πανω απο 500;

πιστευω πως εχουμε πιθανοτιτες

 

φιλεναδα σου εχω δυσαρεστα.......μονο το Ωραιοκαστρο ειμαστε 35000 κατοικοι

βαλε και την ενωση των Δημων......εμεις φετος στον πιο κλαιν δημοτικο ειμασταν 180 παιδακια και εχουμε 2 δημοτικους.......

οποτε τα παιδια του Ωραιοκαστρου δεν ειναι μονο 500

αν κρινεις οτι εκτος απ τους δημοτικους εχουμε και 12 ιδιωτικους που ειναι καθε χρονο φισκα

με αγαπη και καλη μας τυχη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως τα 400...ηταν σωστα.....και με ενα παιδι Σεραφινο!!!!!!

αυτη η εξισωση εχει πολυ βαθος τελικα και ας μην της φαινεται!

 

στη τραγελαφικη περιπτωση με τα 73 μου μορια να παρουν το ενα παιδι σε ενα σταθμο και το αλλο σε αλλο ...τι κανω???????????

 

 

 

Δεν απέκλεισα πως κάποια μπορεί να βγάλει και 400 μόρια(ήδη έγραψα πως μαζεύονται 480τόσα στο παράδειγμα και μπορεί και περισσότερα αν αλλάξω τα δεδομένα της εξίσωσης) , αλλά τόνισα τη σπανιότητα τόσο υψηλών μορίων.

 

Στο συγκεκριμένο τώρα , ναι, αν το ετήσιο δηλωθέν εισόδημα είναι τραγικά μικρό ( κάτω από 500 ή 600 € το χρόνο ) θα μπορούσε κάποια να μαζέψει πάνω από 400 μόρια και χωρίς τα πρόσθετα μόρια της χηρείας,των ΑΜΕΑ κλπ. Γνωρίζω από βάθος εξισώσεων :D

 

υγ.είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα βγάλουν τα μόρια για κάποια που θα έχει 0 (ναι, μηδέν) ετήσιο οικογενειακό εισόδημα στο εκκαθαριστικό του 2010.

Εγώ με τα λίγα μαθηματικούλια που ξέρω ,αδυνατώ να τα βγάλω, όποια κι αν είναι τα υπόλοιπα δεδομένα της(εργαζόμενη ή μη,οικογενειακή κατάσταση κλπ) και δε νομίζω να γνωρίζει και κανείς υπάλληλος να μου το εξηγήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες!!

 

Ελπίζω να βρίσκεται κάποια μέσα τώρα και να μπορεί να μου απαντήσει…. :?:???::?

 

Ο άντρας μου είναι καθοδόν για να καταθέσει τα χαρτιά στα γραφεία της ε.ε.τ.α.α. και θέλω να ρωτήσω αν πρέπει επάνω στον φάκελο να γράψουμε «ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ» ή λόγο ότι τα δίνει τα χαρτιά απευθείας στα γραφεία δε χρειάζεται… Ονοματεπώνυμο γράφουμε ή δε χρειάζεται???? :confused::confused::confused:

 

Είμαστε ένα βήμα πριν τελειώσουμε με τον Γολγοθά της κατάθεσης αλλά επειδή δε την κάνω εγώ με έχει πιάσει άγχος μη και δεν είναι όλα σωστά…:oops::oops::oops:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις μανούλες. Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι, γιατί με έχουν μπερδέψει.

Όσες έχουν παιδιά που είναι 5+ , δηλ. θα πάνε φέτος νηπιαγωγείο, μπορούν να κάνουν αίτηση ή αφορά μόνο προνήπια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες!!

 

Ελπίζω να βρίσκεται κάποια μέσα τώρα και να μπορεί να μου απαντήσει…. :?:???::?

 

Ο άντρας μου είναι καθοδόν για να καταθέσει τα χαρτιά στα γραφεία της ε.ε.τ.α.α. και θέλω να ρωτήσω αν πρέπει επάνω στον φάκελο να γράψουμε «ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ» ή λόγο ότι τα δίνει τα χαρτιά απευθείας στα γραφεία δε χρειάζεται… Ονοματεπώνυμο γράφουμε ή δε χρειάζεται???? :confused::confused::confused:

 

Είμαστε ένα βήμα πριν τελειώσουμε με τον Γολγοθά της κατάθεσης αλλά επειδή δε την κάνω εγώ με έχει πιάσει άγχος μη και δεν είναι όλα σωστά…:oops::oops::oops:

 

κοιτα λεει να το γραφουμε ετσι λεει

τωρα καποιοι δινοντας τα τους τα συρραψαν και δε μας ειπαν αν κρατησαν το φακελο η οχι

παντως η προκυρηξη το λεει καθαρα σε φακελο με τα ταδε λογια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις μανούλες. Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι, γιατί με έχουν μπερδέψει.

Όσες έχουν παιδιά που είναι 5+ , δηλ. θα πάνε φέτος νηπιαγωγείο, μπορούν να κάνουν αίτηση ή αφορά μόνο προνήπια;

 

λογικα ειναι μεχρι προνηπια γιατι λεει

 

απο 2,5 μεχρι την ηλικια υποχρεωτικης εκπαιδευσης νομιζω

και τα νηπια ειναι στην υποχρεωτικη- παλι νομιζω

Link to comment
Share on other sites

κοιτα λεει να το γραφουμε ετσι λεει

τωρα καποιοι δινοντας τα τους τα συρραψαν και δε μας ειπαν αν κρατησαν το φακελο η οχι

παντως η προκυρηξη το λεει καθαρα σε φακελο με τα ταδε λογια

 

Η πρόσκληση λέει ότι πρέπει να γραφτεί στο φάκελο που πρόκειται να πάει ταχυδρομικός ή με κούριερ. Από εκεί και πέρα δε γράφει κάτι άλλο…

 

Τέλος πάντων… θα του πω να ρωτήσει όταν πάει και αν χρειάζεται ας κάτσει στην άκρη και ας το γράψει…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η πρόσκληση λέει ότι πρέπει να γραφτεί στο φάκελο που πρόκειται να πάει ταχυδρομικός ή με κούριερ. Από εκεί και πέρα δε γράφει κάτι άλλο…

 

Τέλος πάντων… θα του πω να ρωτήσει όταν πάει και αν χρειάζεται ας κάτσει στην άκρη και ας το γράψει…

 

ε ναι δεν ειναι κοπος σιγα...

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ κόπος δεν είναι σίγουρα… αλλά αν αυτοί είναι απασχολημένοι και ο άντρας μου αγχωθεί, θα τα κάνει θάλασσα. Τον ξέρω…:?:-?

 

μην αγχωνεσαι εδω τοσες μερες μας λενε οτι υπαρχουν ατομα που γραφουν τις αιτησεις εκει επι τοπου..ο αντρας σου σε δυο γραμμες θα κολωσει???

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι εδω τοσες μερες μας λενε οτι υπαρχουν ατομα που γραφουν τις αιτησεις εκει επι τοπου..ο αντρας σου σε δυο γραμμες θα κολωσει???

 

Χαχαχα!!! Επειδή δεν τον ξέρεις το λες!!!:rolleyes::rolleyes:

 

Παρόλα αυτά, τέλος καλό και όλα καλά χάρη στη καλή μας τύχη!!! Πήγε στα γραφεία και πέτυχε έναν γνωστό του που δουλεύει εκεί. Είδε τα χαρτιά, του είπε ότι είναι όλα εντάξει, τα έβαλε στη θέση τους και του έδωσε αριθμό πρωτοκόλλου. ΕΥΓΕ λοιπόν!!!:D:D

 

Μπορεί να μη τα πιάνει εύκολα τα γραφειοκρατικά μιας και είχε μάθει να του τα κάνουν όλα οι άλλοι, αλλά ο άτιμος έχει παντού γνωστούς!!!! Χιχιχι!!!:mrgreen:

 

Ελπίζω να μην κάνανε κανένα λάθος, γιατί μετά θα τρέχει και ο άντρας μου και ο γνωστός του και δε θα ξέρουν που να κρυφτούν!!!!:twisted:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...