Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

ρε παιδια μπορει να πω κοτσανα και να με βριζετε αλλα δεν θα ηταν πιο ευκολο για μας να εβγαιναν οι πινακες ανα δομη??

δηλαδη

παιδικος ταδε δημος ταδε

κυρια ταδε- μορια ταδε

θα ψαχναμε η καθεμια τον παιδικο που θελουμε και τελος

αντε 4 επιλογες η καθεμια

 

τωρα πρεπει να διαβασουμε οοοοοολες τις μαμαδες και οοοολα τα μορια και οοοοοολες τις σειρες επιλογης τους???

πως θα βγαλουμε ακρη????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ειναι ετσι παντα. υπαρχουν pdf που μπορεις να κανεις copy paste το το κειμενο κ να μη βγαινουν αλαμπουρνεζικα. φτιαχνω καθε μερα σχεδον τετοια και ξερω σιγουρα ασε που εχω ανοιξει αμετρητα να παρω κειμενο απο κει και δε κανει τετοια. απορω γιατι του εεταα ειναι ετσι αλλα μαλλον γινονται εξαγωγη απο το δικο τους προγραμμα και αυτο δημιουργει ασυμβατοτητα χαρακτηρων.

 

Όλες οι σελίδες pdf έτσι είναι , για μεγαλύτερη ασφάλεια(όπως και τα αποτελέσματα ΑΣΕΠ), εκτός αν πρώτα έχουν καταχωρηθεί ως αρχεία σε άλλο format και στη συνέχεια,για διευκολυνση στην ανάγνωση,τα έχουν μετατρέψει σε pdf , οπ[οτε εσύ βλέπεις αρχεία pdf μεν ,αλλά με τα πλεονεκτήματα του πρώτου format δε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να πω κοτσανα και να με βριζετε αλλα δεν θα ηταν πιο ευκολο για μας να εβγαιναν οι πινακες ανα δομη??

δηλαδη

παιδικος ταδε δημος ταδε

κυρια ταδε- μορια ταδε

θα ψαχναμε η καθεμια τον παιδικο που θελουμε και τελος

αντε 4 επιλογες η καθεμια

 

τωρα πρεπει να διαβασουμε οοοοοολες τις μαμαδες και οοοολα τα μορια και οοοοοολες τις σειρες επιλογης τους???

πως θα βγαλουμε ακρη????

 

φαντάζεσαι το μέγεθος του αρχείου αν το κάναν έτσι;

 

Και τί θα κέρδιζες;

Πάλι θα έπρεπε να συσχετίσεις όλες τις άλλες που έχουν τις επιλογές σου και ποια μπαίνει πού.

Τώρα,αποκλείεις όσες έχουν λιγότερα μόρια από εσένα και σχολείσαι με αυτές που είναι στη λίστα πάνω από εσένα.

Από τη στιγμή που δεν έχεις το π[ρόγραμμα που βγάζει τα αποτελέσματα η ΕΕΤΑΑ τη δουλειά δεν τη γλιτώνεις.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝΤΟΣ λέει ξεκάθαρα πως προτεραιότητα έχουν οι πολυτεκνοι, οι τριτεκνοι οι μονογονείς αυτοι με ποσοστο αναπηρίας και μετά οι εργαζόμενες μητερες και άνεργες.....ίσως το μόνο λάθος που έκανες ήταν να δηλώσεις ότι εισαι φοιτητρια.....

επίσης στον παιδικό μην περιμένεις να κάνει κάτι κάποιος....πήγαινε απευθείας στον δήμαρχο......υπάρχει κάποιος γνωστός που να γνωρίζει κάποιον τον δήμαρχο τον αντιδήμαρχο......?

Δεν ξέρω κανέναν,ούτε δήμαρχο,ούτε νομάρχη,ούτε καν κανεναν δημοτικό συμβουλο!Καλα λένε πως σ'αυτή τη χώρα το μέσον είναι το παν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κΑΛΗΜΕΡΑΑΑ

σεραφινο σιγα την ασφαλεια! Αυτο δεν ειναι ασφαλεια. Αν ηθελαν ασφαλεια ας εφτιαχναν μηχανισμο που να εισαγεις καποιο pass (πχ τον αρ. πρωτοκολου που υποτιθεται πως δινουν στον καθενα) και να εμπαινες να κατεβαζεις το νομο που σε ενδιαφερει. Στο ασεπ ακομα παραπανω μιας και εκει γινονται διαφορα κατα καιρους!

ΑΝ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΤΕ...

Τετοια pdf ειναι για να μας σπανε τα .....!Και δηλαδη να προστατευσεις τα αποτελεσματα απο τι? Αν καποιος χακεψει τη σελιδα τα πειραζει και τα αποτελεσματα ανετα αν θελει, τοσος κοπος και εκει θα κολλησει?!(εσυ νιωθεις περισσοτερο ασφαλης δηλαδη οτι τα αποτελεσματα ειναι σωστα, επειδη το pdf βγαζει αλλαμπουρνεζικα? εγω παλι οχι....)

 

τελοσπαντων κουβεντα να γινεται.:P

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

κΑΛΗΜΕΡΑΑΑ

σεραφινο σιγα την ασφαλεια! Αυτο δεν ειναι ασφαλεια. Αν ηθελαν ασφαλεια ας εφτιαχναν μηχανισμο που να εισαγεις καποιο pass (πχ τον αρ. πρωτοκολου που υποτιθεται πως δινουν στον καθενα) και να εμπαινες να κατεβαζεις το νομο που σε ενδιαφερει. Στο ασεπ ακομα παραπανω μιας και εκει γινονται διαφορα κατα καιρους!

ΑΝ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΤΕ...

Τετοια pdf ειναι για να μας σπανε τα .....!Και δηλαδη να προστατευσεις τα αποτελεσματα απο τι? Αν καποιος χακεψει τη σελιδα τα πειραζει και τα αποτελεσματα ανετα αν θελει, τοσος κοπος και εκει θα κολλησει?!(εσυ νιωθεις περισσοτερο ασφαλης δηλαδη οτι τα αποτελεσματα ειναι σωστα, επειδη το pdf βγαζει αλλαμπουρνεζικα? εγω παλι οχι....)

 

τελοσπαντων κουβεντα να γινεται.:P

 

Εγώ λέω γιατί κάναν αυτό το format.Για περισσότερη ασφάλεια.

Με ρωτάς αν νιώθω ασφαλής;

Τί να απαντήσω , το αυτονόητο;

 

Όσο για το χάκινγκ,εδώ χακεύουν Πεντάγωνο και ΝΑΤΟ , ένα pdf αρχείο θα γλιτώσει;

Εξάλλου ,υπάρχουν πολλά προγράμματα,δωρεάν και μη,μετατροπής αρχείων.

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω γιατί κάναν αυτό το format.Για περισσότερη ασφάλεια.

Με ρωτάς αν νιώθω ασφαλής;

Τί να απαντήσω , το αυτονόητο;

 

Όσο για το χάκινγκ,εδώ χακεύουν Πεντάγωνο και ΝΑΤΟ , ένα pdf αρχείο θα γλιτώσει;

χαχα μα αυτο ακριβως!...

Εξάλλου ,υπάρχουν πολλά προγράμματα,δωρεάν και μη,μετατροπής αρχείων.

Καλημέρα

να βρισκαμε ενα τετοιο να κανουμε δουλεια μας?

(δε φανταζεσαι μεχρι τι εχω σκεφτει για να γλυτωσω χρονο!

Εxport το pdf σε jpg εικονες, μετα "διαβασμα" της καθε μιας με ocr reader,copy paste σε wοrd. meta ctrl+f για ευρεση δηλ. ποσες φορες αναφερεται ο σταθμος, και ....οποιον παρει ο χαρος!!!!

να σου πω την αληθεια αν υπαρχει batch process στο οcr reader στανταρ θα γινει ετσι η δουλεια. :):):))

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω γιατί κάναν αυτό το format.Για περισσότερη ασφάλεια.

Με ρωτάς αν νιώθω ασφαλής;

Τί να απαντήσω , το αυτονόητο;

 

 

χαχα μα αυτο ακριβως!...

 

να βρισκαμε ενα τετοιο να κανουμε δουλεια μας?

(δε φανταζεσαι μεχρι τι εχω σκεφτει για να γλυτωσω χρονο!

Εxport το pdf σε jpg εικονες, μετα "διαβασμα" της καθε μιας με ocr reader,copy paste σε wοrd. meta ctrl+f για ευρεση δηλ. ποσες φορες αναφερεται ο σταθμος, και ....οποιον παρει ο χαρος!!!!

να σου πω την αληθεια αν υπαρχει batch process στο οcr reader στανταρ θα γινει ετσι η δουλεια. :):):))

 

 

Καλημέρα..Εισαι απίστευτη! και εγώ πίστευα ότι μόνο εγώ φτάνω σε παρανοϊκές καταστάσεις..ρε τι τραβάμε για μια θεση στον παιδικο....και η πλάκα πια ειναι...οταν λέω σε κάποιον οτι θα κάτσω να το μελετήσω το pdf την Παρασκευή...μου λέει "εεεε..σιγά περιμενε μέχρι την Δευτέρα..."Σιγά μην περιμένω....Εχω και άδεια την Παρασκευή και ο Η/Υ έχει χαλάσει στο σπίτι..να δω απο που θα τα δω.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

Καλημέρα..Εισαι απίστευτη! και εγώ πίστευα ότι μόνο εγώ φτάνω σε παρανοϊκές καταστάσεις..ρε τι τραβάμε για μια θεση στον παιδικο....και η πλάκα πια ειναι...οταν λέω σε κάποιον οτι θα κάτσω να το μελετήσω το pdf την Παρασκευή...μου λέει "εεεε..σιγά περιμενε μέχρι την Δευτέρα..."Σιγά μην περιμένω....Εχω και άδεια την Παρασκευή και ο Η/Υ έχει χαλάσει στο σπίτι..να δω απο που θα τα δω.....

 

Γιατί , περιμένεις να αναρτηθούν σε ώρες εργασίας;

Εκτός αν είσαι νυκτοφύλαξ :-D

Link to comment
Share on other sites

για δωστε οδηγιες στην ξανθια και ποντια.....οταν βγουν!

 

1) κοιταμε ποσες εχουν παραπανω μορια

2) κοιταμε ποιες απο αυτες εχουν επιλεξει την πρωτη μας επιλογη

3) αρα προκυπτει η θεση μας

4) αν οχι κοιταμε τη δευτερη τους επιλογη και ου το καθεξης....

 

καλα τα λεω???? μαθηματικα ειχε 9 οταν ημουν ερωτευμενη με τον καθηγητη...καταλαβαινετε...

Link to comment
Share on other sites

για δωστε οδηγιες στην ξανθια και ποντια.....οταν βγουν!

 

1) κοιταμε ποσες εχουν παραπανω μορια

2) κοιταμε ποιες απο αυτες εχουν επιλεξει την πρωτη μας επιλογη

3) αρα προκυπτει η θεση μας

4) αν οχι κοιταμε τη δευτερη τους επιλογη και ου το καθεξης....

 

καλα τα λεω???? μαθηματικα ειχε 9 οταν ημουν ερωτευμενη με τον καθηγητη...καταλαβαινετε...

 

Σωστά τα λες αν και 9 μαθηματικά τώρα σε βλέπω για 18 μαθηματικά!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλημέρα..Εισαι απίστευτη! και εγώ πίστευα ότι μόνο εγώ φτάνω σε παρανοϊκές καταστάσεις..ρε τι τραβάμε για μια θεση στον παιδικο....και η πλάκα πια ειναι...

Mωρε ο printer σπιτι κατι εχει , αλλιως θα τυπωνα και θα πιανα ενα stabilo φωσφοριζε και θα κανα δουλεια.

(πιστευω πως ετσι δε θα παρει πανω απο μια μιαμιση ωρα.) αλλα παρασκευιάτικα και τετοια ωρα που προβλεπω θα βγουν (πολύ αργάμισι),

ειναι λιγο ανεφικτο εστω και να πας εξω να στο τυπωσουν. Ουτε σκοπευω να τρεχω σαββατο πρωι να βρω να μου το τυπωσουν. Γιαυτο σκεφτηκα το ocr σαν λυση.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: καλυτερα να καλοπιασω απο σημερα το συζυγο να μου φτιαξει τον printer! το χω δεδομενο οτι τα χαρτια μου ειναι σωστα και θα ειμαι στις εν δυναμει ωφελουμενες, φανταζεστε να τα χω λαθος?????!!!!χαχ)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για δωστε οδηγιες στην ξανθια και ποντια.....οταν βγουν!

 

1) κοιταμε ποσες εχουν παραπανω μορια

2) κοιταμε ποιες απο αυτες εχουν επιλεξει την πρωτη μας επιλογη

3) αρα προκυπτει η θεση μας

4) αν οχι κοιταμε τη δευτερη τους επιλογη και ου το καθεξης....

 

καλα τα λεω???? μαθηματικα ειχε 9 οταν ημουν ερωτευμενη με τον καθηγητη...καταλαβαινετε...

 

 

Απλά τα πράγματα ,αλλά εργασία δε γλιτώνεις (εκτός αν έχεις υπομονή :D )

 

Όταν θα βγουν τα των δυνητικά ωφελουμένων , θα πας στο νομό σου και θα κλικάρεις τα αποτελέσματα βάσει μορίων(όχι αλφαβητικά).

 

Βρίσκεις τη θέση σου και ασχολείσαι πλέον με αυτές που είναι πάνω από εσένα.

Την υπόλοιπη λίστα,την κάτω από εσένα ,την αγνοείς.

 

Μετά μετράς όλες(από τις απο πάνω σου) όσες έχουν την πρώτη σου επιλογή ανεξάρτητα αν αυτές την έχουν δεύτερη,τρίτη ή τέταρτη.

 

Από την καταμέτρηση αυτή θα δείς πόσες είναι αυτές που έχουν την πρώτη σου επιλογή.

Αν ο αριθμός αυτός είναι μικρότερος από των αριθμό των θέσεων που δίνει ο συγκεκριμένος σταθμός για την ηλικιακή κατηγορία σου* τότε είσαι ok.

Αν ο αριθμός αυτός είναι μεγαλύτερος,τότε μετράς αυτές που έχουν την πρώτη σου επιλογή και αυτές ως πρώτη.

Αν ο νέος αυτός αριθμός είναι μικρότερος από τις θέσεις,τότε ευελπιστείς να πάρουν τις υπόλοιπες που σε περνάνε και την έχουν ως δευτεροτριτοτέταρτη επιλογή να τις πάρουν στην πρώτη τους επιλογή.

 

*πάντα κοιτάμε αυτές που είναι στην ίδια ηλικιακή κατηγορία με εμάς.

 

Αυτά τα ολίγα :-D

Link to comment
Share on other sites

Mωρε ο printer σπιτι κατι εχει , αλλιως θα τυπωνα και θα πιανα ενα stabilo φωσφοριζε και θα κανα δουλεια.

(πιστευω πως ετσι δε θα παρει πανω απο μια μιαμιση ωρα.) αλλα παρασκευιάτικα και τετοια ωρα που προβλεπω θα βγουν (πολύ αργάμισι),

ειναι λιγο ανεφικτο εστω και να πας εξω να στο τυπωσουν. Ουτε σκοπευω να τρεχω σαββατο πρωι να βρω να μου το τυπωσουν. Γιαυτο σκεφτηκα το ocr σαν λυση.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: καλυτερα να καλοπιασω απο σημερα το συζυγο να μου φτιαξει τον printer! το χω δεδομενο οτι τα χαρτια μου ειναι σωστα και θα ειμαι στις εν δυναμει ωφελουμενες, φανταζεστε να τα χω λαθος?????!!!!χαχ)

 

 

Και εγώ ετσι πιστευω..οτι ειμαι μάλλον ΟΚ με τα χαρτιά μου...Τουλάχιστον εσυ δεν εχεις printer ....εγώ θα εχω και έλλειψη υπολογιστή...τουλάχιστον να προλάβω να δω αν ειμαι στις ωφελούμενες...και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε....αντε να δούμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα ,αλλά εργασία δε γλιτώνεις (εκτός αν έχεις υπομονή :D )

 

Όταν θα βγουν τα των δυνητικά ωφελουμένων , θα πας στο νομό σου και θα κλικάρεις τα αποτελέσματα βάσει μορίων(όχι αλφαβητικά).

 

Βρίσκεις τη θέση σου και ασχολείσαι πλέον με αυτές που είναι πάνω από εσένα.

Την υπόλοιπη λίστα,την κάτω από εσένα ,την αγνοείς.

 

Μετά μετράς όλες(από τις απο πάνω σου) όσες έχουν την πρώτη σου επιλογή ανεξάρτητα αν αυτές την έχουν δεύτερη,τρίτη ή τέταρτη.

 

Από την καταμέτρηση αυτή θα δείς πόσες είναι αυτές που έχουν την πρώτη σου επιλογή.

Αν ο αριθμός αυτός είναι μικρότερος από των αριθμό των θέσεων που δίνει ο συγκεκριμένος σταθμός για την ηλικιακή κατηγορία σου* τότε είσαι ok.

Αν ο αριθμός αυτός είναι μεγαλύτερος,τότε μετράς αυτές που έχουν την πρώτη σου επιλογή και αυτές ως πρώτη.

Αν ο νέος αυτός αριθμός είναι μικρότερος από τις θέσεις,τότε ευελπιστείς να πάρουν τις υπόλοιπες που σε περνάνε και την έχουν ως δευτεροτριτοτέταρτη επιλογή να τις πάρουν στην πρώτη τους επιλογή.

 

*πάντα κοιτάμε αυτές που είναι στην ίδια ηλικιακή κατηγορία με εμάς.

 

Αυτά τα ολίγα :-D

 

 

Καλά serafino αν συνεχίσεις ετσι σε βλέπω με μηνιάτικο στο parents για καταμέτρηση μορίων....20΄Μαθηματικά πρέπει να είχες.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Ο μαγικός κόσμος των παιδιών"

Link to comment
Share on other sites

ωπα κατσε σεραφινο σε εχασα

αν εγω δηλαδη εχωπχ 50 μορια και πρωτη επιλογη τον παιδοκαμπο

και μια αλλη εχει 55 μορια και δευτερη επιλογη τον παιδοκαμπο

 

μπορει να μπει εκεινη????

(αν δεν την παρουν στην πρωτη της δηλαδη???)

 

ε τοτε τι να πρωτομετρησουμε....

Link to comment
Share on other sites

ωπα κατσε σεραφινο σε εχασα

αν εγω δηλαδη εχωπχ 50 μορια και πρωτη επιλογη τον παιδοκαμπο

και μια αλλη εχει 55 μορια και δευτερη επιλογη τον παιδοκαμπο

 

μπορει να μπει εκεινη????

(αν δεν την παρουν στην πρωτη της δηλαδη???)

 

ε τοτε τι να πρωτομετρησουμε....

 

Ακριβώς,τα μόρια μετράνε.

Όσες είναι πάνω από εσενα ,είναι για όλους τους σταθμούς που δήλωσε.

 

Γι αυτό σου λέω,θα τις μετρήσεις όλες όσες έχουν την επιλογή σου σε όποια θέση και να την έχουν.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα κι εμενα πες μου ποσα θες! !!!

 

 

λοιπον να σας πω κ τι ανακαλυψα εχθες διαβαζοντας τα περσινα αποτελεσματα?

Ο σταθμος μας εχει 2 βαρδιες πρωινη - απογευματινη.

μια συμμαθητρια της κορης μου ειχε δηλωσει β βαρδια δηλαδη απογευμα.

Πως βρεθηκε να ειναι συμμαθητριες στη πρωινη βαρδια με λιγοτερα μορια απο μας που ημασταν επιλαχουσες???εεε???

Να ενα ενδιαφερον μαγειρεμα!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...