Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

πρωτότυπο πάρτυ με θέμα Ντόρα-τα φώτα σας!!

Recommended Posts

μανουλίτσες και μη,γεια σας!!τον Απρίλη η Χρυσάνθη μου κλείνει τα 2 και επειδή έχει τρέλλα με τη Ντόρα,θα ήθελα να της κάνω ένα σούπερ πάρτυ!είμαι άνεργη εδώ και 3 μήνες,κι έτσι έχω άπειρο χρόνο και πολύ όρεξη να τα κάνω όλα μόνη μου! έχω δει απο σας πολλά πράγματα και πραγματικά έχω ζηλέψει για τις φανταστικές σας ικανότητες!θέλω λοιπόν,μιας κι έχουμε χρόνο,να συγκεντρώσουμε εδώ ιδέες για ο,τι αφορά το πάρτυ της,απο την τούρτα που θα κάνω μόνη,τα δωράκια για τα παιδάκια,την διακόσμηση και το μενού! ξεκινάω λοιπόν,να σας πω οτι έκανα πριν λίγες μέρες την πρώτη μου απόπειρα να κάνω τούρτα και πέτυχε!(πως να σας βάλω φωτο? δεν τα καταφέρνω!) θέλω να φτιάξω τα πάντα εγώ αλλά να είναι πρωτότυπα και όμορφα! θα με βοηθήσετε????;);)

3IrTp3.png

Διαφημίσεις

scaled.php?server=443&filename=parents.jpg&res=medium

Πολύ ωραία η τουρτα. Εμείς κάναμε με ζαχαρόπαστα τη HELLO KITTY, αλλά παλιότερα είχαμε κάνει πάρτυ με θέμα τη Ντόρα, οπότε μπορώ να δώσω κάποιες ιδέες αν σε ενδιαφέρει.

Εμείς έχουμε αγοράσει απο την 1η χρονιά πολύχρωμα πιάτα (μικρά και μεγάλα) πλαστικά και ποτηράκια για τα πάρτυ. Ετσι και μας μένουν και δεν σπάνε σαν τα γυάλινα και δίνουν μια χαρούμενη νότα.

ΤΟΥΡΤΑ: Μπορείς με ζαχαρόπαστα να φτιάξεις το πρόσωπο της Ντόρας ή να βάλεις χρωματιστή σαντυγί και να τη διακοσμήσεις με φιγούρες ΝΤΟΡΑ, ΜΠΟΥΤΣ, ΑΛΕΠΟΥ.

ΕΤΙΚΕΤΕΣ στα φαγητα με εκτυπωμένη τη Ντόρα

ΕΤΙΚΕΤΕΣ στα δωράκια των παιδιών με ευχαριστήριο και τη Ντόρα και δωράκια με θέμα ΝΤΟΡΑ (π.χ. τσιμπιδάκια για τα κοριτσάκια, παγούρια ΝΤΙΕΓΚΟ και ΝΤΟΡΑ)

ΠΑΠΥΡΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ με τη Ντόρα

Αφισούλες με χρόνια πολλά και τη Ντορα

Αυτά όσον αφορά στο χειροποίητο κομμάτι

Μπορείς να πάρεις και απο τα Τζαμπο ή άλλο κατάστημα τέτοιου είδους πιατάκια, ποτηράκια και σημαιάκια ντορα.

Καλή επιτυχία

Καλά να περάσετε

καλημέρα! πολύ χάρηκα που απάντησες και έχεις κάνει και πάρτυ Ντόρα,άρα έχεις και ιδέες!! τούρτα με το κεφάλι της στην ζαχαρόπαστα πως να το καταφέρω??????

επίσης εξήγησε μου αν μπορείς για τις ετικέτες που λες που ναι πολύ ωραία ιδέα πως θα μπορούσα να τις κάνω! ευχαριστώ!

3IrTp3.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο εμένα.

ΕΤΙΚΕΤΕΣ: Είχα κάνει μικρές ετικέτες με τη Ντόρα σε μια γωνία και στην άλλη είχα γράψει το φαγητό π.χ. ΚΟΤΟΜΠΟΥΚΙΕΣ ή ότι αλλο έχεις. Τις κόλησα με σελοτέιπ και τις κάρφωσα στα φαγητά. Εκανα και μια μεγαλήτερη που έγραφα ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ και την έβαλα κάπου που μπορούσε να σταθει. Έτσι το τραπέζι ήταν στολισμένο χωρίς πολλά έξοδα. Μπορείς επίσης να εκτυπώσεις ΝΤΟΡΕΣ να τισ κόψεις και πάλι να τις καρφώσεις σε καλαμάκια και να έχει και ντορες το τραπέζι.

ΤΟΥΡΤΑ: Πήρα ζαχαρόπαστα έτοιμη (πουλάνε τα ζαχαροπλαστεία) και έκοψα το πρόσωπο της κιτυ περιμετρικά. Οπότε έβαλα άσπρη ζαχαρόπαστα παντού και το πρόσωπο ροζ ενώ οι υπόλοιπες λεπτομέριες ήταν με άσπρη ζαχαρόπαστα ή μωβ που χρωμάτισα εγώ. Μπορείς να παραγγείλεις έτοιμη τούρτα χωρίς διακόσμηση, αλλά με χρωματιστή σαντιγύ (ή την κάνεις εσύ) και πάνων α βάλεις φιγούρες της Ντόρας. Εμείς τότε είχαμε παραγγείλει ντορα τούρτα (http://www.kardasis.com/kardasis/catalog/62?page=2) και πρόσθεσα και άλλες φιγουρες.

Νομίζω ότι κάπου εδώ μέσα υπάρχει και άλλο θέμα ντορα.

Μπορείς να εκτυπώσεις επίσης σκίτσα της Ντόρας που θα τα χρωματίσουν τα παιδάκια (βέβαια εξαρτάται απο την ηλικία και απο το πόσα θα είναι), να τους χαρίσεις βιβλιαράκια Ντόρα ή ξυλομπογιές (έχει το τζαμπο).

Αν θέλεις κάποια άλλη ιδέα ή πληροφορία πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω.

Και πάλι καλή επιτυχία.

Δες και σε αυτό το σιτε

http://www.sugarworld.gr/website/index.php?option=com_virtuemart&category_id=5&page=shop.browse&Itemid=2&limit=50&limitstart=50〈=el

εχει δύο τουρτες ντορα

Κάποια κοπέλα σε άλλο τοπικ είχε βάλει και καποια αλλη εταιρεία με διακσμήσεις για ιδέες

ετικέτες θα τυπώσω απο το νετ δηλ? ωραία ιδέα!!! θα πρέπει να πάω και μια βόλτα απο jumbo να βρω υλικά γενικά! και στα καρφουρ έχει ντόρα ε?

v & a το χω διαβάσει όλο το θέμα που χεις γράψει και η τούρτα μ'αρεσε πολύ!! απλά θα θελα να την κάνω εγω και να ναι με ζαχαρόπαστα πάνω,κι ενω έχω δει πολλές ωραίες,δεν ξέρω πως θα πετυχω το κεφάλι της! βεβαια οπως λες,αν δεν τα καταφέρω θα πάρω απλα φιγούρες Ντόρας και θα την στολίσω! φωτο απο το πάρτυ σας έχεις? τι άλλο είχες κάνει ?

3IrTp3.png