Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φοβαμαι να γεννησω λογω πεθερας!


BLUBLU

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Σε λιγο καιρο γενναω το 3ο μου μωράκι κ φοβαμαι παλι την αντιδραση της πεθερας! Θα γεννησω σε άλλη πολη κ θα πρεπει να αφησω τα μωρα στις γιαγιαδες. Την πρωτη μερα στο χειρουργειο θελω να ειναι εκει κ η μητερα μου να με βοηθησει, οταν βγω απο την καισαρικη (να με αλλαξεθ κλπ) αλλα ηδη ειναι σαν ακουω την πεθερα μου να λεει:καλά εγω μανα δεν ειμαι κ δεν με θελει εκει?κ αλλα τετοια ομορφα!

Παντα βγαζει ιστοριες απο το τπτ, οπως οταν γεννησα τα διδυμα κ ημουν λεχωνα ειχα καθε μερα φασαρια γιατι λεει οτι δεν της εδινα σημασια κ δεν τη ρωτουσα συμβουλες (τι συμβουλες να ρωτησω οταν ελεγε οτι φοβαται κ δεν ξερει να αλλαζει παμπερς). Επισης γενικα εχει κολλημα με την μαμα μου γιατι το αν ψωνιζει ρουχα, αν πηγε για καφε κ επειδη χρειαστηκε να κανει μια επεμβαση στο νοσοκομειο πριν λιγο καιρο κατεβασε μουτρα γιατι δεν την ενημερωσα απο πριν (κ εγω μιση μερα πριν το εμαθα αφου ηταν απροοπτο) κ την ενημερωσα την ωρα της επεμβασης. Αρχισε βεβαια να λεει οτι αυτην την αγαπαει η οικογενεια της κ ολη τρεχουν ενω γι αυτην κανεις! Να σημειωσω οτι πηγα στο νοσοκομειο μιση ωρα το βραδυ λογω του οτι ειμαι 8 μηνων εγκυος κ εχω 2 μωρα 22 μηνων.

 

Ηδη ξεκινησα να λεω στον αντρα μου οτι δε θελω να επισκιασει το γεγονος της γεννας με τα καμωματα της περι προσοχης κλπ.Δε θελω να κανω φασαριες, αυτες θελω να αποφυγω. Να πω κατι στην ιδια? Μηπως να πω κ στους γονεις μου να μην ερθουν για να μην εχω φασαριες? Δεν ξερω...τι θα κανατε στη θεση μου?

 

Να πω οτι υπερλατρευει τα παιδια μου κ τα προσεχει οποτε χρειαστει κ οτι δεν εχει κορη μονο γιους που θεωρει κ φοβαται οτι ισως οι νυφες οταν γερασει την "πεταξουν".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μην κάνεις ΚΑΜΙΑ παραχώρηση σε ΚΑΜΙΑ κομπλεξική πεθερά.

Θες τη μάνα σου, τη μάνα σου θα έχεις. Θες ΜΟΝΟ τη μάνα σου, ΜΟΝΟ τη μάνα σου να έχεις.

Δεν τα καταλαβαίνω αυτά ρε κορίτσι... Αντί να σκέφτεται αυτή πως πρέπει να μην ανακατεύεται, το κάνεις εσύ? Τι πάει να πει φοβάσαι να γεννήσεις λόγω πεθεράς? Αν είναι δυνατόν δηλαδή... Τι διαβάζω και δε στραβώνομαι δηλαδή...

Με το καλό να δεχτείς το παιδάκι σου.

 

Υ.Γ. Βγάλτε απ τη ζωή σας ανθρώπους που σας τη μαυρίζουν και συμβάλουν στη μείωσή της...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μην κάνεις ΚΑΜΙΑ παραχώρηση σε ΚΑΜΙΑ κομπλεξική πεθερά.

Θες τη μάνα σου, τη μάνα σου θα έχεις. Θες ΜΟΝΟ τη μάνα σου, ΜΟΝΟ τη μάνα σου να έχεις.

Δεν τα καταλαβαίνω αυτά ρε κορίτσι... Αντί να σκέφτεται αυτή πως πρέπει να μην ανακατεύεται, το κάνεις εσύ? Τι πάει να πει φοβάσαι να γεννήσεις λόγω πεθεράς? Αν είναι δυνατόν δηλαδή... Τι διαβάζω και δε στραβώνομαι δηλαδή...

Με το καλό να δεχτείς το παιδάκι σου.

 

Υ.Γ. Βγάλτε απ τη ζωή σας ανθρώπους που σας τη μαυρίζουν και συμβάλουν στη μείωσή της...

Συμφωνώ με όλα!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού όπως λες λατρεύει τα παιδιά σου, μην αγχώνεσαι καθόλου. Άφησέ της τα παιδιά να τα προσέχει και πήγαινε εσύ να γεννήσεις. Πιο πολύ οικειότητα έχεις με τη μαμά σου, και στην γέννα χρειαζόμαστε άτομα που να είναι δικά μας. Η πεθερά σου, θα κρατήσει τα εγγόνια της. Με το καλό εύχομαι, και μην μαυρίζεις την ζωή σου με τέτοιες σκέψεις.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω αν υπεραγαπαει τα παιδια μου οπως λες, θα εκανα μια υποχωρηση και θα ελεγα και στην πεθερα μου να ερθει στο νοσκομειο...

Το οτι 'φοβασαι' ειναι λαθος αλλα δεν ειναι μονο δικο της.

Με το καλο κοπελα μου!

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην είστε τόσο σκληρές με τις πεθερές σας......στο κάτω κάτω αυτές γέννησαν τους άντρες σας....λίγη κατανόηση χρειάζεται....λογικό να νιώθει κάπως όταν την αφήνουν απέξω.....δεν έχει και κόρες και περιμένει από τις νύφες αυτό το κάτι...μάθετε να τις καλοπιάνεται που και που και θα δείτε ότι όλα θα αλλάξουν....κάποτε θα γίνουμε και μεις πεθερές και θα μας πονάει αν μας φέρονται σαν πολίτες δεύτερης κατηγορίας......

Από τη στιγμή που υπεραγαπάει τα παιδιά σου πάντως.....όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα!!!

Με το καλό........

Link to comment
Share on other sites

sesame έλα να σου χαρίσω τη δικιά μου να την αγαπήσεις αν τα καταφέρεις

Αλλά ας μην ξαναλέμε τα ίδια και τα ίδια για τις πεθερές

 

Πάντως απ τη στιγμή που αγαπάει τα εγγόνια της και της έχεις εμπιστοσύνη, όσο θα είσαι στο μαιευτήριο θα σου κρατάει τα παιδιά. Έτσι δεν θα μπορεί να πει τίποτα.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

η λυση ειναι στις απαντησεις των sesame, ravT. εφοσον ειναι υποδειγματικη γιαγια της αφηνεις τα παιδια και εχεις τη μανα σου στο μαιευτηριο. δεν παραλειπεις να της τονιζεις ποσο πολυ την εμπιστευεσαι και για αυτο αφηνεις σε αυτη τα μωρα σου (22 μηνων μωρα ειναι). απο την αλλη οι 2 τελευταιες παραγραφοι σου τα λενε ολα κατα τη γνωμη μου.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω αν υπεραγαπαει τα παιδια μου οπως λες, θα εκανα μια υποχωρηση και θα ελεγα και στην πεθερα μου να ερθει στο νοσκομειο...

Το οτι 'φοβασαι' ειναι λαθος αλλα δεν ειναι μονο δικο της.

Με το καλο κοπελα μου!

 

 

Μα δεν ειναι οτι δεν θελω να ερθει οταν γεννησω, προς Θεου αλλα καποιος πρεπει να μεινει με τα μωρα σπιτι. Δεν εχω που αλλου να τα αφησω.

 

 

Δεν θελω να τη βγαλω απο τη ζωη κανενος, πιστευω οτι για να ειναι ισορροπημενη μια οικογενεια κ τα παιδια πρεπει, αν αυτο ειναι δυνατον, να ειναι καλα με παππουδογιαγιαδες. Απλα δεν καταλαβαινει οτι οντως νιωθω πιο οικεια με τη μαμα μου γιατι ειναι η μαμα μου. Πολλες φορες που της εμπιστευτηκα πραγματα μου γυρισε μπουμερανγκ.Ξερω πλεον τα ορια στο ποσο πρεπει να της μιλαω κ να της φερομαι. Απλα ηθελα να μου πειτε αν ειναι παραλογο που θελω τη μαμα μου εκει? Κ πως να της το πουμε απο τωρα για να μην εχω ιστοριες εκεινες τις μερες!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις απλα να της εξηγησεις οτι νιωθεις πιο ανετα να σε βοηθα η μανα σου στο αλλαγμ σου παρα εκεινη!οτι εχει να κανει με την ανεση ΣΟΥ κ οχι με τον εαν την θες ή την αφηνεις απεξω!κατα τα αλλα πες της κ οτι τα μωρα θα την θελουν να τα προσεχει.δεν νομιζω να εχιες προβλημα αφου οπως λες υπεραγαπα τα παιδια κ γενικα την βλεπω πως θελει να προσφερει.απλα κανεις κατανομη βοηθειας!

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω λείπουν απο την ιστορία αρκετές λεπτομέρειες, έτσι ώστε να πει κανείς τι, γιατί και πώς... Όπως πόσο μακριά είναι η "άλλη πόλη", αν στο μαιευτήριο θα έρθουν δεύτερα ξαδέρφια πχ, ποιος είναι ο αναπληρωματικός που θα φροντίζει τα παιδιά αντί της πεθεράς...

 

Σίγουρα, το να λέει κανείς ευθέως ότι μια από τις γιαγιάδες του μωρού, δεν μπορεί να είναι στη χαρά της άφιξης, ας είναι και το δεύτερο/τρίτο, δίνει το δικαίωμα στη γιαγιά να το εισπράξει κάπως...

 

Αυτά τα όχι κόσμο στο μαιευτήριο δεν τα πολυκαταλαβαίνουν, αλλά και πάλι, είναι υπερβολή να αποκλείουμε τις γιαγιάδες από μια επίσκεψη. Από εκεί και πέρα αν θέλουν να αναλάβουν ρόλο που δεν νιώθει η μαμά άνετη να της δώσει, πχ της "αποκλειστικής", εκείνες ξεπερνάνε τα όρια. Δεν έχω καταλάβει ποιο ακριβώς είναι το θέμα, αν είναι η πρώτη μέρα μόνο και ότι η μαμά σου θα είναι εκεί. Χρειάζεσαι ένα άτομο (και πολύ μπορεί να είναι) και αυτό είναι η μαμά σου. Γιατί να το συζητάς;

 

Η δουλειά του να φροντίσει τα μεγαλύτερα παιδιά είναι εξίσου σημαντική. Αν λείψει εκείνη, ποιος θα αναλάβει στη θέση της; Είναι σε περίεργη ηλικία και ξαφνικά η μαμά θα εξαφανιστεί για μέρες, ο κόσμος τους θα αλλάξει πολύ για τους επόμενους μήνες - και δεν θα το ξέρουν ακόμα - και ξαφνικά θα βρεθούν από τους βασικούς παίκτες εσένα τον άντρα σου και εκείνη - στον πρώτο-δεύτερο-τρίτο αναπληρωματικό; Αν έχεις πολύ βολικά παιδιά, όλα γίνονται βέβαια...

 

Καλά αυτό με το ποιος θα με κοιτάξει, το βλέπω κάπως... Σαν από τα παλιά τα χρόνια. Δεν μπορώ να σχολιάσω και πολύ. Αισθάνομαι ότι οι σχέσεις καλώς εχόντων να έπρεπε να είναι πιο πηγαίες και λιγότερο αντικείμενο συναλλαγής αλλά τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

A... οι δικοί μου πεθερογιαγιάδες δεν ήταν και τόσο παραδοσιακοί... Τους χαλούσε την ψυχολογία να είναι με μωρά που ουρλιάζουν από τους κολικούς... Αυτά για τα σχόλια περί χαλάσματος ψυχολογίας και βγάλτε από τη ζωή σας... Οπότε επέλεξαν να μας βγάλουν από τη ζωή τους για όσο διάστημα τους χαλούσαμε την ψυχολογία... Μετά μας θυμήθηκαν.

 

 

Οπότε φαντάσου πώς είναι να βγάλεις από τη ζωή σου πεθερογιαγιάδες που σε στήριξαν μέχρι τώρα (για τους όποιους μη αλτρουιστικούς λόγους καθώς φαίνεται) και να έχεις τρία μικρά παιδιά να κολυμπήσεις για λίγα χρονάκια ακόμα... Και για πολλά χρονάκια σου λέω... Ξέρεις τι είναι να μην έχεις έναν άνθρωπο να πάρει τα παιδιά από το σχολείο ή να κρατήσει ένα παιδί έτσι και γίνει κάτι έκτακτο;

 

Πρώτα από όλα βέβαια θεωρώ πιο σημαντικό το τι θα πεις στα παιδιά αύριο μεθαύριο, που θα βλέπουν τους φίλους τους να έχουν κανονικές σχέσεις με τους παππουδογιαγιάδες, να κάνουν διακοπές, να τα παίρνουν από το σχολείο... Έβαλα στην άκρη την πεθερά επειδή ήθελε να είναι την πρώτη μέρα στο μαιευτήριο;

Link to comment
Share on other sites

Α... τώρα είδα το μήνυμά σου στις 13:00

 

Θα της έλεγα ότι δύο άτομα ως βοηθοί ειναι πάρα πολλά, ότι το μαιευτήριο και από σεβασμό στις άλλες κοπέλες που είναι δίπλα δεν δέχεται πολύ κόσμο εκτός επισκεπτηρίων και εφόσον η μαμά σου που είναι ο βασικός παίκτης δεν έχει πρόβλημα, δεν χρειάζεται να ξεσηκωθεί...

 

Ε, γιατί να έχει αντίρρηση στο γεγονός ότι η μαμά σου είναι ο βασικός παίκτης;

 

Έτσι δεν ισχύει, στα περισσότερα μαιευτήρια έτσι και αλλιώς; Τι να τα κάνεις τα πολλά άτομα και αντικειμενικά, σε τι θα χρειαστούν; Έτσι και αλλιώς ο άντρας σου θα μένει και λίγο εκτός επισκεπτηρίου, οπότε 3 άτομα είναι πάρα πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι οτι δεν θελω να ερθει οταν γεννησω, προς Θεου αλλα καποιος πρεπει να μεινει με τα μωρα σπιτι. Δεν εχω που αλλου να τα αφησω.

 

Εδώ σε βρίσκω λάθος. Όταν απαιτούμε πράγματα (γιατί όπως το θέτεις δεν της δίνεις αλλη επιλογή) πρέπει να είμαστε έτοιμοι να δεχτούμε και τις απαιτήσεις των αλλων.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ηθελα να μου πειτε αν ειναι παραλογο που θελω τη μαμα μου εκει? Κ πως να της το πουμε απο τωρα για να μην εχω ιστοριες εκεινες τις μερες!

Παραλογο σιγιυρα δεν ειναι!!!

Εγω θα το ελεγα τελευταια στιγμη για να γλιτωσω την γκρινια ...μια που θα το λεγα και μια που θα εξαφανιζομουν!!!:P

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι όλες οι γυναίκες που γεννούν θέλουν την μητέρα τους δίπλα.Κάποια πράγματα είναι αυτονόητα.Εντάξει μπορεί να το βλέπει οτι την αφήνεις στο περιθώριο αλλά αφού δεν έχεις κάπου να αφήσεις τα μωρά τι πρέπει να γίνει?Το πολύ πολύ να μείνει η μητέρα σου στην γέννα και να σε βοηθησει να τακτοποιηθείς και μετά να αλλάξει αρμοδιοτητες με την πεθερά.Απλά το μόνο που μου κάνει εντυπωση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι μερικοί δεν καταλαβαίνουν ότι έχεις που έχεις το αγχος σου σε φορτώνουν με χαζά πράγματα για τα οποία πρέπει να βρείς λύση εσύ!

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το νοσοσοκομειο ειναι 1 ωρα μακρυα, οχι πολυ! Δεν λεω να μην ερθει καθολου, ουτως η αλλως θα ειναι ο αντρας μου αυτος που θα ειναι περισσοτερο διπλα μου. Το νοσοκομειο δεν επιτρεπει συνοδους μονο επισκεπτηριο κ ο μπαμπας μια ωρα παραπανω. Απλα την πρωτη μερα μετα το χειρουργειο καποιος θελω να με αλλαξει κ ολα τα σχετικα.Νιωθω πιο ανετα με τη μαμα μου εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σε βρίσκω λάθος. Όταν απαιτούμε πράγματα (γιατί όπως το θέτεις δεν της δίνεις αλλη επιλογή) πρέπει να είμαστε έτοιμοι να δεχτούμε και τις απαιτήσεις των αλλων.

 

 

Το ξερω οτι φανταζει ακομψο αλλα δεν το απαιτω εγω, οι περιστασεις το απαιτουν. Δεν εχω κανεναν αλλο να κοιταξει τα μωρα αυτες τις 8-10 ωρες δεν ξερω ποσες, θα ειναι η μαμα μου μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Α... τώρα είδα το μήνυμά σου στις 13:00

 

Θα της έλεγα ότι δύο άτομα ως βοηθοί ειναι πάρα πολλά, ότι το μαιευτήριο και από σεβασμό στις άλλες κοπέλες που είναι δίπλα δεν δέχεται πολύ κόσμο εκτός επισκεπτηρίων και εφόσον η μαμά σου που είναι ο βασικός παίκτης δεν έχει πρόβλημα, δεν χρειάζεται να ξεσηκωθεί...

 

Ε, γιατί να έχει αντίρρηση στο γεγονός ότι η μαμά σου είναι ο βασικός παίκτης;

 

Έτσι δεν ισχύει, στα περισσότερα μαιευτήρια έτσι και αλλιώς; Τι να τα κάνεις τα πολλά άτομα και αντικειμενικά, σε τι θα χρειαστούν; Έτσι και αλλιώς ο άντρας σου θα μένει και λίγο εκτός επισκεπτηρίου, οπότε 3 άτομα είναι πάρα πολλά...

 

 

Μονο εμεις θα ειμαστε μαιευτηριο, ειδικα τις πρωτες 2 μερες, ουτε ξαδερφια, θειοι κλπ.Απλα την βλεπω να ετοιμαζει μελοδραμα οτι δεν την θελουμε κ την αφηνουμε μονη κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παραλογο σιγιυρα δεν ειναι!!!

Εγω θα το ελεγα τελευταια στιγμη για να γλιτωσω την γκρινια ...μια που θα το λεγα και μια που θα εξαφανιζομουν!!!:P

 

Το σκεφτηκα κ αυτο, να βαλω τον αντρα μου να το πει τελευταια στιγμη κ μετα να την κανουμε με ελαφρα!Ομως εχει μνημη ελεφαντα κ θα αρχισει να ασχολειται με αλλες λεπτομερειες για να πληρωσουμε τα σπασμενα. Εχει πολλα θετικα σαν ατομο αλλα εχει κ κατι παραξενιες που ειλικρινα ωρες ωρες νομιζω οτι εχει διαταραγμενη προσωπικοτητα. Την πιανει μια μουρμουρα κ βγαζει θεματα απο το τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλες οι γυναίκες που γεννούν θέλουν την μητέρα τους δίπλα.Κάποια πράγματα είναι αυτονόητα.Εντάξει μπορεί να το βλέπει οτι την αφήνεις στο περιθώριο αλλά αφού δεν έχεις κάπου να αφήσεις τα μωρά τι πρέπει να γίνει?Το πολύ πολύ να μείνει η μητέρα σου στην γέννα και να σε βοηθησει να τακτοποιηθείς και μετά να αλλάξει αρμοδιοτητες με την πεθερά.Απλά το μόνο που μου κάνει εντυπωση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι μερικοί δεν καταλαβαίνουν ότι έχεις που έχεις το αγχος σου σε φορτώνουν με χαζά πράγματα για τα οποία πρέπει να βρείς λύση εσύ!

 

 

Αυτο ακριβως θελω να γινει. Αν τυχον δε γεννησω σε εκεινο το νοσοκομειο κ γεννησω στην πολη μου (αν δηλ. σπασουν τα νερα), το μωρο το εχω εγω απο την πρωτη ωρα που παω στο δωματιο κ θα χρειαστω εννοειται συνοδο γυναικα την πρωτη μερα (μετα θα μας αναλαβει ο αντρουλης μου). Αν της πω ελα να με βοηθησεις εσυ το βραδυ ειμαι σιγουρη οτι θα την κανει με ελαφρα. Εχει θεωρια κ γι αυτο καθως λεει οτι οι νυφες κοιτανε να ξεκανουν τις πεθερες κ τις μανουλες τους τις προσεχουν....δεν την πιανουμε πουθενα....:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

α, μπορεις να κανεις και το αλλο...μπροστα σε κοσμο να λες ποσο στεναχωριεσαι για τα αλλα δυο μωρακια, και τι θα κανουν χωρις εσενα και τετοια, ωστε να την ΑΝΑΓΚΑΣΕΙΣ (αν δεν το πει θα σκασει, χαχαχα!!!) να σου θυμισει οτι ΑΥΤΗ θα ειναι με τα μωρα σου, να μη σε νοιαζει!!!

Σατανικο??:D:D:D

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

α, μπορεις να κανεις και το αλλο...μπροστα σε κοσμο να λες ποσο στεναχωριεσαι για τα αλλα δυο μωρακια, και τι θα κανουν χωρις εσενα και τετοια, ωστε να την ΑΝΑΓΚΑΣΕΙΣ (αν δεν το πει θα σκασει, χαχαχα!!!) να σου θυμισει οτι ΑΥΤΗ θα ειναι με τα μωρα σου, να μη σε νοιαζει!!!

Σατανικο??:D:D:D

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κ ξερεις πως θα το πει ε? Καλα μαζι μου θα ειναι....καθολου εμπιστοσυνη δεν μου εχεις??Κ εγω ΜΑΝΑ ειμαι...!!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω α σου πω την αληθεια σε αυτην την στιγμη και για να γλιτωσω τα πολλα πολλα και τις φασαριες θα την καλοεπιανα...θα της ελεγα πως για μενα ειναι πολυ σημαντικη η βοηθεια της και πως εμπιστευομαι μονο σε αυτην τα διδυμα και πως η μητερα ερχεται γιατι καποιος πρεπει να σε αλλαζει κλπ μετα το χειρουργειο και ντρεπεσαι μαζι της....γενικα να της δειξεις πως εχει καποιο ρολο στην ζωη σας και να δεις που θα το παρει και πανω της και θα σε ευχαριστησει κιολας...λιγο θελουν αυτες για να ψωνιστουν...αχχαχχα...πλακα κανω....θελει τροπο και οχι κοπο..αντε και με εναν πονο που λενε και με το καλο το αλλο μπεμπε.....και κουραγιοοοοοοοο,σε λγιο με 3 παιδια δεν θα εχεις χρονο για την πεθερα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...