Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ειναι νεοπλουτιστικο?ουτε θα μου περνουσε απ το μυαλο...

Recommended Posts

ετοιμαζω σιγα σιγα (ή μαλλον γρηγορα γρηγορα,για να ακριβολογω:mrgreen: )τα 3 γενεθλια της μικρης...

θα τα κανω σε παιδοτοπο goody s γιατι στο σπιτι τις προηγουμενες χρονιες,μαρτυρησα ,δε χωρουσαμε να στριψουμε:lol: κ γιατι δυστυχως ο χειμωνας μας περιοριζει πολυ στις επιλογες μας:confused:

ελεγα λοιπον να φερω για τις 2 ωριτσες που θα ναι το παρτυ,να φερω καποιον τυπου μασκοτ,που μετα να απασχολησει κ λιγο τα παιδια,μην ειμαι μονιμως με το αγχος ποιο θα ξεμαλλιασει ποιο,γιατι μιλαμε για 3χρονα-κ μαλιστα παιδακια απ τον παιδικο,που οσο να ναι δεν ξερω κ αρα δε μπορω να προβλεψω τις αντιδρασεις,οπως στα παιδακια φιλων...

κ το συζητουσα πιο πολυ ως προς το οικονομικο του πραγματος,αν αξιζει τον κοπο...κ ακουσα την αποψη οτι μηπως τελικα ειναι προκληση, μηπως ειναι νεοπλουτιστικο κλπ....

η αληθεια ειναι οτι μου ρθε αποτομο,γιατι το διλημμα μου ηταν αν θελω να διαθεσω αυτα τα χ λεφτα εκει ή οχι...ουτε καν ειχα σκεφτει οτι αυτο μπορει να φανει καπως σε καλεσμενους...:?

κ δε θα μου αρεσε να φανω "ξιπασμενη",αν ετσι το βλεπουν τελικα οι περισσοτεροι, ενω οι λογοι που θα εφερνα ατομο ειναι για να μαι σιγουρη οτι δε θα χουμε εχθροπραξιες,αν γυρισω το κεφαλι μου να βρω το σερβιτορο πχ...

εγω εχω παει σε παρτυ με ατομα που κανουν δραστηριοτητες για τα παιδια κ δε μου χε κακοφανει...

η γνωμη σας?

Διαφημίσεις

Δεν μου φαινεται καθολου νεοπλουτιστικο..ισα ισα που θα χαρουν τα παιδακια και θα περασουν καλα!Αν κατσεις και σκεφτεις τι θα σου κοστισει σε χρονο και χρημα αν το κανεις σπιτι σου,δεν νομιζω να εχει μεγαλη διαφορα. Μου φαινεται χαζο να το θεωρησει καποιος αυτο για ενα παιδικο παρτυ...

xceZp3.png

Ο καθένας ότι μπορεί κάνει.Και εγώ μια χαρά το βρίσκω εφόσον και εσύ διαθέτεις το ποσό.Δεν θα είσαι ήσυχη μόνο εσύ αλλά και οι υπόλοιπες μητέρες που θα φέρουν τα παιδάκια τους!Μην σε νοιάζει τι θα πεί ο καθένας, αν θέλει ο άλλος να ξεκατινιαστεί κάτι θα βρεί και θα το κάνει είτε το κάνεις εκεί είτε σπίτι σου!Καλά να περάσετε!!

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια!Αν έχεις να διαθέσεις το ποσό κάνε το και μην σε νοιάζει τι θα πουν.Στην τελική δεν χαρίζεις και αναμνηστικά swarovtski (χάλια το έγραψα???) έναν ανιματέρ θα φωνάξεις.Θα συμφωνήσω με το ότι αν κάποιος θέλει να πει κάτι κακό, θα βρει σίγουρα κάτι για να σχολιάσει.

Τώρα για τον ανιματέρ συμφωνώ.Και τα παιδάκια θα περάσουν καλά και εσύ και οι μαμάδες θα είστε λίγο πιο "ήσυχες", να πείτε μια κουβέντα κ.λ.π.

Καλή επιτυχία στο πάρτυ!

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Ο καθένας ότι μπορεί κάνει.Και εγώ μια χαρά το βρίσκω εφόσον και εσύ διαθέτεις το ποσό.Δεν θα είσαι ήσυχη μόνο εσύ αλλά και οι υπόλοιπες μητέρες που θα φέρουν τα παιδάκια τους!Μην σε νοιάζει τι θα πεί ο καθένας, αν θέλει ο άλλος να ξεκατινιαστεί κάτι θα βρεί και θα το κάνει είτε το κάνεις εκεί είτε σπίτι σου!Καλά να περάσετε!!

Ακριβώς,γενικότερα μην ασχολείσαι με κακοπροαίρετες κατινιες

rQGhp3.png

Διαφημίσεις

μακαρι να χαλαμε ο,τι εχουμε και δεν εχουμε για τα παιδια μας!!!! Νεοπλουτος ισως ειναι αυτος που τα χαλαει για τα μουτρα του!

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

αχ κοριτσια πολυ χαιρομαι που βλεπω θετικες γνωμες....μα αληθεια,ομορφο δε θα ναι να ναι λιγο πιο χαλαρες οι μαμαδες?οχι οτι περιμενω να ναι ο ανιματερ εκει για να μην κουνηθουμε απ τη θεση μας,αλλα να χω τη σιγουρια οτι, οταν θα κυνηγιεμαι με το σερβιτορο για να κανει τη δουλεια του:mrgreen:, τα παιδακια θα ναι λιιιιιγο πιο ασφαλη απ οτι να μεινουν εντελως μονα...εννοειται περιμενω οτι θα πηγαινοερχονται οι μανουλες ...

που να σας πω ποιος μου ειπε τη γνωμη περι προκλησης κ νεοπλουτισμου....:rolleyes:ο μπαμπας της μικρης:lol::roll:

Αμα τον βάλεις να καθαρίσει την πατημένη τούρτα από το χαλί και να μαζέψει όλα τα σκορπισμένα παιχνίδια του χρόνου θα πάει μόνος του να κλείσει παιδότοπο:)

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

οοοοχι οχι..παρεξηγηση....δεν ειπε τον παιδοτοπο νεοπλουτιστικο,ισα ισα που αυτος το προτεινε....

ειπε μηπως ο ανιματερ ειναι too much?

στο επιπεδο προκλησης...οτι αλλοι ζουνε μηνα με τα λεφτα για ενα παρτυ(ψεματα παντως δεν ειναι...:-()

μηπως λοιπον φαινεται υπερβολη ΚΑΙ παιδοτοπος ΚΑΙ ανιματερ....

Διαφημίσεις

οχι καλε....απο εμας παντα καποιος εχει πιο πολλα και καποιος πιο λιγα..ετσι ειναι η ζωη!

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

οοοοχι οχι..παρεξηγηση....δεν ειπε τον παιδοτοπο νεοπλουτιστικο,ισα ισα που αυτος το προτεινε....

ειπε μηπως ο ανιματερ ειναι too much?

στο επιπεδο προκλησης...οτι αλλοι ζουνε μηνα με τα λεφτα για ενα παρτυ(ψεματα παντως δεν ειναι...:-()

μηπως λοιπον φαινεται υπερβολη ΚΑΙ παιδοτοπος ΚΑΙ ανιματερ....

Ωχ συγγνώμη και έπεσα να τον φάω τον χριστιανό χαχαχαχα!!!

Η Missirlou εχει δίκιο.!!!!

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Εμ, πες ποιός είχε την φοβερή αυτή άποψη, να καταλάβουμε δηλαδή ....

Προσωπικά, δεν το βρίσκω ούτε του μάτς, ούτε νεοπλουτίστικο. Είναι μικρά παιδάκια, πάνω στην τρέλα της ηλικίας (αι νόου....), κάνετε το γενέθλιο πάρτυ και θέλεις να περάσουν όλοι - ενήλικες και μικρά τερατάκια - όσο το δυνατόν καλύτερα.

Μια περιουσία για να το κάνεις αυτό δεν χρειάζεσαι, επομένως που είναι το πρόβλημα ?

Πφφφφφφφφφφφφ, πεστου 1173957mgg1ve562h.png

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

ας θεωρήσουν ότι θέλουν...κάνε για το παιδάκι σου αυτό που σε ευχαριστεί!!

κι εγώ την πρώτη χρονιά τα έκανα σπίτι και την δεύτερη παιδότοπο,τα ίδια λεφτά έδωσα,αλλά λιγότερα άτομα.

και μπορεί οικονομικά να μην είμασταν καθόλου καλά,μάζευα σε κουμπαρά χρήματα γιαυτό τον σκοπό...και δεν το μετάνοιωσα...

βέβαια είχα σχόλια και από συγγενικό πρόσωπο...ότι είναι πολλά τα λεφτά για παιδότοπο,γιατί δεν τα κάνεις σπίτι?κι όμως έδωσα λιγότερα την 2η χρονιά...

τα γενέθλια μια φορά τον χρόνο είναι,κόβουμε από αλλού.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Ωχ συγγνώμη και έπεσα να τον φάω τον χριστιανό χαχαχαχα!!!

Η Missirlou εχει δίκιο.!!!!

:lol::lol::lol::lol:

αντε καλε...μιλα ελευθερα-πρωην ειναι:lol:

ενταξει λοιπον...με πεισατε(δυσκολευομουν κ πολυ βλεπετε:mrgreen:)

θα σας κανω τη χαρη να φερω ανιματερ:lol::lol:

κ ναι,οντως περσυ μου χαν φυγει πολλαααα,κ ουτε που το καταλαβα)....ασε που λιγοτερα παιδακια ειχα περσυ επειδη δε χωρουσαν στο σπιτι...

βαλε αναψυκτικα,βαλε φαγητα,βαλε τουρτα που αν κ εφτιαξα με τα χερακια μου πηγε αστα να πανε απο λεφτα...:?,βαλε δωρακια για τα πιτσιρικια....

δεν μιλαω καν για το πριν κ το μετα ετσι....?αξια?...ανεκτιμητη:lol::lol::lol:

ενω φετος?ολα τα παρεχει ο παιδοτοπος...οκ,junk food...μια φορα το χρονο,οκ!

αυτο που με χαλαει ειναι η τουρτα....δεν αφηνουν απεξω,κ τα σχεδια τους δε μ αρεσουν...θα δω τι θα κανω...:evil:

Διαφημίσεις

Νεοπλουτισμός ο κλόουν?

Χα, χα, χα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Πλάκα έχουν!

Από πότε θεωρούμε νεοπλουτισμό τα 50 - 100 ευρώ που θα διαθέσεις για να απασχοληθούν τα παιδάκια για ένα δίωρο?

Στους παιδότοπους υπάρχει προσωπικό που ασχολείται και προσέχει τα παιδιά. Στα goody's δεν συμβαίνει, άρα το θεωρώ απαραίτητο να βάλεις κάποιον να απασχολήσει τα παιδάκια και να μην τρέχουν άσκοπα, μαλώνουν και φωνάζουν, όπως συνήθως συμβαίνει.

natassa + tasos = 15 years together

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

κ το συζητουσα πιο πολυ ως προς το οικονομικο του πραγματος,αν αξιζει τον κοπο...κ ακουσα την αποψη οτι μηπως τελικα ειναι προκληση, μηπως ειναι νεοπλουτιστικο κλπ....

Πόσα θα δώσεις στον κλόουν 50-10??????????????

Μετά πήγαινε στην βιλάρα που μένεις με την Πόρσε σου και κάνε μια βουριά στην θερμαινόμενη πισίνα που διαθέτεις να στανιάρεις.:lol::lol:

Αρες μάρες κουκουνάρες τσαμπουνάει ο καθένας..........εσύ γιατί τα παίρνεις στα σοβαρά???????

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)

Συμφωνώ με τις κοπέλες! Τα παιδάκια για να περάσουν καλά πρέπει να υπάρχουν δραστηριότητες. Είτε λοιπόν κάποιος γονιός/συγγενής θα ασχοληθεί, είτε θα καλέσετε ανιματέρ. Σιγά τώρα, άμα αρχίσουμε να μετράμε τα 50-100 του ανιματέρ, τι να πω κ εγώ που όταν έκανα το πάρτυ της μικρής σε Juniorότοπο αγόρασα ΚΑΙ μπαλόνια ΚΑΙ γιρλάντες ΚΑΙ καπελάκια και διάφορα τζιτζιμπρίτζια! Μόνο δωράκια δεν είχα πάρει στα παιδάκια διότι αφενός δεν μου απαντούσαν μέχρι τελευταία στιγμή ποιοι θα έρθουν κ ποιοι όχι, αφετέρου το θεώρησα περιττό. Αφού τους ετοιμάζω πάρτυ με ανιματέρ κλπ, δεν χρειάζεται να πάρουν ΚΑΙ δωράκι.

αυτο που με χαλαει ειναι η τουρτα....δεν αφηνουν απεξω,κ τα σχεδια τους δε μ αρεσουν...θα δω τι θα κανω...:evil:

Κατ' αρχήν η τούρτα είναι από τα floca, είναι θεϊκή!! Κ εγώ θα προτιμούσα άλλη από αυτές που μου έδειξαν, αλλά συμβιβάστηκα με τον τουΐτυ και τον σιλβέστρο με την αλλαγή να γίνει όοοοολη σοκολάτα (σλουρπ!). Επίσης, εξαιτίας της τούρτας επέλεξα το θέμα του πάρτυ --> Τουίτυ.

Ελενούφι, θα περάσετε πολύ καλά! Οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες, πραγματικά δεν περίμενα τέτοια εξυπηρέτηση (τουλάχιστον στην Ν. Φιλαδέλφεια που κάναμε το πάρτυ). Περίμενα κάτι πιο πρόχειρο, αλλά ευτυχώς καμία σχέση!! Δεν θα χρειαστεί να ψάξεις κανέναν σερβιτόρο, δίπλα σου θα είναι!!

Καλά να περάσετε!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Πόσα θα δώσεις στον κλόουν 50-10??????????????

Μετά πήγαινε στην βιλάρα που μένεις με την Πόρσε σου και κάνε μια βουριά στην θερμαινόμενη πισίνα που διαθέτεις να στανιάρεις.:lol::lol:

Αρες μάρες κουκουνάρες τσαμπουνάει ο καθένας..........εσύ γιατί τα παίρνεις στα σοβαρά???????

:lol::lol::lol:

ξερω γω μωρε....

εκανα κ γω μια φορα το λαθος κ ακουσα την αποψη του εξ..μηπως επειδη ειναι εξω,στην αγορα,εχει καλυτερη οπτικη της κρισης κ του τι γινεται ...

δε θα ξαναγινει:mrgreen:-αφου ολες σας λετε οτι ειναι βλακειες...;)

(εν τω μεταξυ μιλαμε για 40 ευρω σαν μασκοτ μονο ,ή για 80 σαν μασκοτ που μετα θα κατσει να τ απασχολησει 2 ωρες...

δηλαδη οντως,δε θα πεσει-κ αλλο:roll:- κ ο προυπολογισμος του κρατους εξω μ αυταα τα 80 ευρω...)

AAA ωραίο θέμα

ένας φίλος στο φβ (που δεν έχει παιδιά ) είχε γράψει ότι

αν πας μια βόλτα στα παιχνιδάδικα και στους παιδότοπους θα δεις πως ο Έλληνας μεγαλώνει το παιδι του στην κοσμαρα του εν μέσο κρίσης

και το είχα βρει και σωστό να σου πω την αλήθεια μου !! :-):wink:

στο διαταύτα :

έχει τύχει να πάω σε παιδικό πάρτι και τα τρίχρονα να παραπονιούνται ότι ο διασκεδαστής δεν τους καλύπτει ... βαριούνται ... (rolling eyes και τέτοια :-) )

τα χούμε δώσει όλα στα παιδιά τα πάντα όλα ....

χωρίς κόπο

χωρίς τίποτα !

όχι δεν το βρίσκω νεοπλουτισμό να είμαι ειλικρινής

μιας και έχει γίνει ποια MUST

καθώς επίσης έχει τύχει να πάω σε πάρτι και να ακούσω μαμα να λεε ( σιγοψιθύριστα )

μα τι;;;; ..δεν έχει απασχόληση;;; εγώ πως θα ποιώ το ποτό μου ;;; θα φύγυμε σε λίγο λουλά μου :-) δεν ήρθα για να με ζαλίσει η μικρή

( εκεί να δεις rolling eyes το UFO)

δεδομένου επίσης ότι τα πιτσιρίκια έχουν μαντρωθεί στα σπιτια και στους παιδότοπους

και πάνω από τρία σε κλειστό χώρο γίνονται .....συμμορία

ένα πάρτι με έναν διασκεδαστή είναι ΟΚ ...

το όλο θέμα με απασχολεί όμως κοινωνικό οικονομικά κι έμενα ...

που πάμε ;;;

:-)

εγώ για να κλείσω επειδή τα γεννεθλια του παιδιου δεν είναι καταχείμωνο (εχουμε αυτήν την τύχη ) τα κάνω outdoors σε κούνιες και τέτοια ... και περνάνε καλα ... χωρίς διασκεδαστή !

(αλλα μη θαρείς κι εκεί έχω ακούσει σχόλια ...:-) ποιος νεοπλουτισμός παιδι μου ;;; δεν ξέρουμε που πάμε ;;; μα που πάμε τέλος παντων ;;;; :-):lol:

Συμφωνώ με τις κοπέλες! Τα παιδάκια για να περάσουν καλά πρέπει να υπάρχουν δραστηριότητες. Είτε λοιπόν κάποιος γονιός/συγγενής θα ασχοληθεί, είτε θα καλέσετε ανιματέρ. Σιγά τώρα, άμα αρχίσουμε να μετράμε τα 50-100 του ανιματέρ, τι να πω κ εγώ που όταν έκανα το πάρτυ της μικρής σε Juniorότοπο αγόρασα ΚΑΙ μπαλόνια ΚΑΙ γιρλάντες ΚΑΙ καπελάκια και διάφορα τζιτζιμπρίτζια! Μόνο δωράκια δεν είχα πάρει στα παιδάκια διότι αφενός δεν μου απαντούσαν μέχρι τελευταία στιγμή ποιοι θα έρθουν κ ποιοι όχι, αφετέρου το θεώρησα περιττό. Αφού τους ετοιμάζω πάρτυ με ανιματέρ κλπ, δεν χρειάζεται να πάρουν ΚΑΙ δωράκι.

Κατ' αρχήν η τούρτα είναι από τα floca, είναι θεϊκή!! Κ εγώ θα προτιμούσα άλλη από αυτές που μου έδειξαν, αλλά συμβιβάστηκα με τον τουΐτυ και τον σιλβέστρο με την αλλαγή να γίνει όοοοολη σοκολάτα (σλουρπ!). Επίσης, εξαιτίας της τούρτας επέλεξα το θέμα του πάρτυ --> Τουίτυ.

Ελενούφι, θα περάσετε πολύ καλά! Οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες, πραγματικά δεν περίμενα τέτοια εξυπηρέτηση (τουλάχιστον στην Ν. Φιλαδέλφεια που κάναμε το πάρτυ). Περίμενα κάτι πιο πρόχειρο, αλλά ευτυχώς καμία σχέση!! Δεν θα χρειαστεί να ψάξεις κανέναν σερβιτόρο, δίπλα σου θα είναι!!

Καλά να περάσετε!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!

ωωωωωω,πουλααααακι μου....

μπινγκο επεσες!

στο ιδιο κλεισαμε:lol::lol:

ο τζουνιοροτοπος που ειναι στην περιοχη μας ειναι μικρος κ καμια σχεση δεν εχει με αυτον στη φιλαδελφεια...

αρα καλα λες ε?

αχ πολυ χαιρομαι!

καλα,για την τουρτα σα γευση ειμαι οκ με φλοκα(αν κ θα προτιμουσα να τα εφτιαχνε μια φιλη μου,που ασχολειται με διοργανωσεις παρτυ κ φτιαχνει φοβερες τουρτες-να ξερω κ τι υλικα ,κ οτι οντως ειναι φρεσκες!;))

αλλα τα σχεδιο μου τη δινουν αφανταστα.....εγω θελω στρουμφ ας πουμε ,που δεν εχουν....:evil:

θα δω τι θα κανω ομως...ετσι δε θα το αφησω παντως....με περιοριζεις σε συγκεκριμενο μαγαζι κυριε μου?καλως-φερε μου τουλαχιστον την παρασταση που θελω...:?

(οσο σκεφτομαι την περσινη τουρτα υπερπαραγωγη που εφτιαξα,κ βλεπω τις φωτος απ τις φετινες που μου παρεχει ο τζουνιοροτοπος...:-()

Την επόμενη εβδομάδα κάνουμε και εμείς τα γενέθλια για τα δεύτερα γενέθλια και είχα την ίδια συζήτηση με τον άντρα μου....Αυτός έλεγε τα ίδια εγώ πιστεύω πως το κάνεις για να διασκεδάσουν τα παιδάκια...Εξάλλου κάθε φορά σε πάρτυ γενεθλίων από τα ανήψια μου έκανα τον διασκεδαστή και περνούσαμε ΤΕΛΕΙΑΑ τώρα έγκυος στον πέμπτο μήνα δυσκολάκι το βλέπω...Δε μου αξίζει ένας κλόουν για ένα δίωρο?

καθώς επίσης έχει τύχει να πάω σε πάρτι και να ακούσω μαμα να λεε ( σιγοψιθύριστα )

μα τι;;;; ..δεν έχει απασχόληση;;; εγώ πως θα ποιώ το ποτό μου ;;; θα φύγυμε σε λίγο λουλά μου :-) δεν ήρθα για να με ζαλίσει η μικρή

( εκεί να δεις rolling eyes το UFO)

:shock::shock::shock::shock:

καλα,αυτο το αφηνω ασχολιαστο...

μαλλον οχι....δεν το αφηνω ασχολιαστο!!!:evil::evil::evil:

ρε παιδες,δεν ξερω εσεις τι πιστευετε,αλλα κ αυτο ειναι πια το αλλο ακρο@!!

ειναι αυτο που σας ειπα σε προηγουμενο ποστ μου...οτι να βαλω ανιματερ,οχι για να ξυνονται εντελως οι μαμαδες:lol: αλλα για να χουν το κεφαλι τους λιιιγο πιο ησυχο οτι δε θα υπαρχουν ξεμαλλιασματα,κ για να περασουν καλα τα πιτσιρικια κ να μην τρεχουν σαν τα αφιονισμενα πανω κατω....

τι εννοουσε η εν λογω μανα....?οεο???

δεν ηρθε για να την ζαλισει η μικρη?δηλαδη υπο αυτη την εννοια στο σπιτι τους πωωως ακριβως δεν θα τη ζαλιζε η ιδια μικρη?

θα την αλυσοδενε?:shock::shock:

δεν τα καταλαβαινω αυτα ρε μαμωτο....:(