Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ


Recommended Posts

Λοιπόν αν δεν σας πω τι έγινε θα σκάσω. Την Τετάρτη πήγα στον γιατρό μου για την καθιερωμένη εξέταση. Ο μικρούλης μου είναι μια χαρά κανονικότατος (34 + 1) 2.400gr είναι κανονικά με το κεφαλάκι του προς τα κάτω και τίποτα περίεργο.

Λοιπόν ο γιατρός θυμήθηκε ξαφνικά ότι στην αρχή είχα λίγο αίμα και λίγο καφέ επειδή ο πλακούντας μου ηταν λίγο χαμηλά. Δεν μιλάω για πρόδρομο πλακούντα γιατί ποτέ δεν είχε καλυμμένο τον τράχηλο είναι απο πλάι λίγο χαμηλά. Βέβαια σε κάθε επίσκεψη που έκανα μηνιαία μου έλεγε ότι πάμε πολύ καλά και ότι το μωρό σκουντάει τον πλακούντα κατά πάνω μεγαλώνοντας.

Την Τετάρτη μου λέει ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά και ίσως εμποδίσει το μωρό κατά την έξοδο του. Όντως όπως μου έδειξε κι εμένα οπλακούντας έφτανε περίπου στην μέση απο το κεφαλάκι του μικρού μου.

Ερώτηση δική μου κατά την εμπέδωση του μικρού δεν θα κατεβεί το μωρό πολύ πιο χαμηλά απο ότι είναι τώρα???????? :?:?

Άρα θα τον περάσει τον πλακούντα σωστά??????????? :roll::roll:

Ο γιατρός βέβαια μου άρχισε να μου λέει τα πλεονεκτήματα της καισαρικής.................. :cry::shock::shock:

Τα πήρα στο κρανίο ώπα του λέω τι έγινε πως φτάσαμε στην καισαρική.............Μου λέει αυτό που πρέπει να σκέφτεσαι εσύ είναι να είναι καλά το μωρό σου και να γεννηθεί υγειέστατο και χωρίς ταλαιπωρία..........

Αυτός να μου λέει ότι εαν κάνω καισαρική θα μείνω κοριτσάκι απο κάτω ούτε θα ανοίξω ούτε τίποτα, εγώ να του λέω πως είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει εαν ανοίξω απο κάτω και καταλαβαίνεται συνεννόηση μπουζούκι.

Απο την Τετάρτη λοιπόν είμαι χάλια γιατί εντάξει δεν μου το είπε 100% πως θα πάμε με καισαρική αλλά πιστεύω στο επόμενο ραντεβού μας θα το πετάξει σίγουρα και το όποίο είναι μετά τον δεκαπεντάυγουστο.......... :roll::shock::shock:

Άλλο κι αυτό εγώ μέχρι τότε μπορεί να γεννήσω κιόλας.................

Τέλο΄σπάντων πήρα απόφαση να περιμένω να δώ τι θα μου πει και μετά να πάω και σε άλλον γιατρό για μια δεύτερη γνώμη βέβαια θα γίνουν όλα τόσο γρήγορα θα είμαι σχεδόν στην 38 εβδομάδα και αγχώνομαι.

Πέιτε μου την γνώμη σας βρε κορίτσια..............

Δεν ξέρω αλλά πιστεύω πως η περίπτωσή μου δεν είναι για καισαρική απλά αυτός θέλει να με ξεπετάξει στα γρήγορα να πάρει και παραπάνω λεφτά.........................

Ουφ τα είπα και ξεθύμανα λίγο συγνώμη αν σας κούρασα.

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα σου πω τι αισθηση έχω απο ολα αυτα γιατι φυσικά δεν μπορω να ξέρω... Ναι ετσι νιωθω και γω ! Ο γιατρος σου προσπαθει να σου κάνει καισαρικη ! :(

 

Για μενα οπως διαβαζω αυτα που γραφεις , ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και μονο για τις αηδιες του στυλ " Θα μεινεις κοριτσακι απο κατω" ! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ γιατι εχει δώσει όρκο αυτος ο ανθρωπος !

 

Εχουμε παει κοντρα στην φυση τα χουμε ρημαξει ολα ... ο φυσιολογικος τοκετος και ο θηλασμος σε λιγο θα ειναι εννοιες που θα τις ψάχνουμε ...άγνωστες λέξεις ...

 

Ενω ειπα να το παρω χαλαρά συγχύστηκα πολυ τωρα ....

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι αισθηση έχω απο ολα αυτα γιατι φυσικά δεν μπορω να ξέρω... Ναι ετσι νιωθω και γω ! Ο γιατρος σου προσπαθει να σου κάνει καισαρικη ! :(

 

Για μενα οπως διαβαζω αυτα που γραφεις , ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και μονο για τις αηδιες του στυλ " Θα μεινεις κοριτσακι απο κατω" ! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ γιατι εχει δώσει όρκο αυτος ο ανθρωπος !

 

Εχουμε παει κοντρα στην φυση τα χουμε ρημαξει ολα ... ο φυσιολογικος τοκετος και ο θηλασμος σε λιγο θα ειναι εννοιες που θα τις ψάχνουμε ...άγνωστες λέξεις ...

 

Ενω ειπα να το παρω χαλαρά συγχύστηκα πολυ τωρα ....

 

Ακριβώς πιο πολύ έκει εκνευρίστηκα κι εγώ..................Δεν με νοιάζει του έλεγα αυτός εκεί................

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σε φορτίζω και γω ... αλλα δεν κρατήθηκα .

 

Για να σου λύσω την απορια πάντως μια και γέννησα με φυσιολογικό τοκετο χωρίς περινεοτομή , μια χαρά ειμαι ...εκει κάτω ...και το ιδιο μπορει να σου επιβεβαιώσει και ο καλος μου :oops::oops::oops::oops:

Δεν ειναι του στυλ μου να κάνω τετοιου ειδους συζήτήσεις αλλα πραγματικά νιωθω οργη !

Ο γιατρος σου ειναι ανήθικος και μπορεις να τον αλλάξεις ακομα και τωρα . Ισως ετσι κανεις το καλυτερο για σενα και το μωρακι σου .

Παντως μεσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι τα καλύτερα και με το καλο να ερθει το μωρακι σου :D

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σε φορτίζω και γω ... αλλα δεν κρατήθηκα .

 

Για να σου λύσω την απορια πάντως μια και γέννησα με φυσιολογικό τοκετο χωρίς περινεοτομή , μια χαρά ειμαι ...εκει κάτω ...και το ιδιο μπορει να σου επιβεβαιώσει και ο καλος μου :oops::oops::oops::oops:

Δεν ειναι του στυλ μου να κάνω τετοιου ειδους συζήτήσεις αλλα πραγματικά νιωθω οργη !

Ο γιατρος σου ειναι ανήθικος και μπορεις να τον αλλάξεις ακομα και τωρα . Ισως ετσι κανεις το καλυτερο για σενα και το μωρακι σου .

Παντως μεσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι τα καλύτερα και με το καλο να ερθει το μωρακι σου :D

 

Να είσαι καλά γλυκειά μου σε ευχαριστώ πολύ που μου έλυσες και την απορία..............

Να σου ζήσει η κορούλα σου...............

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααααααααααααα τα νεύρα μου τσατάλια με τους καλούς αυτούς γιατρούληδες που κυκλοφορούν εκεί έξω!!!!!!!

 

Και 10 προλαβαίνεις να αλλάξεις κούκλα μου και στο χαλαρό!

 

Εναν που σε βλέπει σαν υποψήφιο θύμα του μην το θεωρείς γιατρό αλλά χασάπη :evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια άποψη έχω...

Μήπως ο γιατρός σου θέλει να πάει διακοπές εκείνο το διάστημα?

Ή μήπως του γυάλισε καμμιά τηλεόραση με επίπεδη οθόνη κ σκέφτηκε να του την κάνεις δώρο εσυ?

Γέννησα πριν μια εβδομάδα περίπου φυσιολογικά, έχω 1 ράμμα κ αυτό διότι σκίστηκα σε άσχετο σημείο κ μάλιστα η γιατρός μου απόρησε με το σημείο.

Δεν ξέρω αν από κάτω είμαι εντάξει ή έχει ανοίξει ο κόλπος, αλλά πίστεψε με είναι το τελευταίο που θα με απασχολήσει κι εμένα κ τον άντρα μου, σημασία έχει ότι το μωρό μας βγήκε φυσιολογικά κ είναι υγιέστατο.

Η δική μου γιατρός είναι κατά της καισαρικής όταν δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα κ ο τοκετός μπορεί να εξελιχθεί φυσιολογικά.

Επίσης, είναι κατά κ του προγραμματισμένου τοκετού κ του τοκετού με πρόκλιση, εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα, το τονίζω.

Και τέλος, πάει διακοπές η γυναίκα, αλλά κάπου εδώ κοντά (οτιδήποτε συμβει σε 1 με μιάμιση ώρα είναι πίσω κ σε προλαβαίνει εννοείται, δε γεννάς τόσο γρήγορα), σου δίνει το ελεύθερο να της τηλεφωνήσεις οποιαδήποτε μέρα κ ώρα, (εγώ π.χ. την πήρα στις 3 το πρωί που ξεκίνησαν οι πόνοι)κ το οικονομικό είναι το τελευταίο που θα συζητήσει κ οι τιμές πολύ λογικές.

Συγγνώμη που έγραψα πολλά, αλλά με πνίγει κι εμένα το δίκιο, όπως κ τα άλλα κορίτσια. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ να μην γίνει καισαρική, αν δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πενυ μου....

 

Πάω και εγώ την Τρίτη στο γιατρό και επειδή το μωρούλι μου είχε λίγο υγρό στην καρδιά του που μετά από 2 υπερήχους καρδιάς καταλήξαμε ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό και θα απορροφηθεί μόνο του μετά την γέννηση μου πετάει ότι πρέπει να μιλήσει με τους νεογνολόγους μήπως είναι καλύτερα για το μωρό για να μην πιεστεί η καρδιά του να κάνουμε καισαρική.... Ακούγωντας βέβαια το να μη ζοριστεί η καρδιά του δεν μπορείς παρά να πεις πάσο.... Και εφόσον δεν ήταν τελεσίδεικο λες άσε να δούμε να ρωτήσει πρώτα και να μου πει στην επόμενη εβδομάδα για σίγουρα γιατί μπορεί οι νεονγολόγοι που είναι και η δουλειά τους να πουν ότι πάμε για φυσιολογικό γιατί δεν υπάρχει φόβος για το έμβρυο...

 

Πάμε παρακάτω και βλέπει ότι ο πλακούντας αρχίζει να τα φτύνει όπως χαρακτηριστικά μου είπε λόγω αναιμίας που έχω και μπορεί να χρειαστεί να το πάρουμε το μωρό πιο νωρίς για αυτό θέλει να με δει ξανά και την άλλη εβδομάδα για να δει αν παίρνει το μωρό βάρος ικανοποιητικά.... (την τρίτη ήταν 2.200 περίπου στις 34w + 5 νομίζω καλά είναι....δεν μου είπε κάτι για το βάρος... καλό της φάνηκε....

 

Όπως καταλαβαίνεις δύο σπόντες για καισαρική φτάνουν για να μπω στο νόημα πάντως περιμένω πως και πως το ραντεβού την Τρίτη για να δω αν θα μου πετάξει το μπαλάκι να αποφασίσω εγώ τι θέλω βάζοντας μπροστά βέβαια το καλό του μωρού που εκεί όλες λυγίζουμε.....

 

Να σου πω όμως κάτι τελείως φιλικά...

Σημασία έχει να είσαι καλά εσύ και το μωρό σου και όχι τόσο ο τρόπος αλλά το αποτέλεσμα....Έτσι θέλω να το σκέφτομαι για να μην συγχίζομαι γιατί όπως καταλαβαίνεις δεν κάνει και στην κατάστασή μας....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια διακοπες θελει να παει και σου λεει βλακειες.Ανοιγεις απο κατω οταν γεννας αλλα δεν μενεις ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!Γι αυτο σε ραβει μετα...

Εχω κανει και φυσιολογικο τοκετο και καισαρικη.Ειναι καλυτερα ο φτ και αναρρωνεις πιο γρηγορα.ΑΝ ομως δεν γινεται διαφορετικα οκ.Το καλο του μωρου πρωτα.Γνωμη μου,παρε και δευτερη γνωμη...

Με εναν πονο...

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση της peni21gr φαίνεται καθαρά ότι ειναι καισαρική χωρίς κανέναν απολύτως λόγο! Σε άλλες κοπέλες που υπάρχει λόγος ΟΚ το δέχομαι αλλά όχι έτσι ρε γμτ, με τίποτα....

....ακου εκεί η ανωμαλάρα θα μείνεις κοριτσάκι! Γιατρός δεν το λέει αυτό κορίτσια με τίποτα!

 

Δε ρωτάς τη maria23 ποια ειναι η γιατρος της να πας μια βόλτα να πάρεις μια 2η γνώμη;

 

και την άλλη φορά που θα σου πει ο γιατρός σου απο κάτω θα μείνεις κοριτσάκι πες του ναι και στην κοιλιά 60άρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααααααααααααα τα νεύρα μου τσατάλια με τους καλούς αυτούς γιατρούληδες που κυκλοφορούν εκεί έξω!!!!!!!

 

Και 10 προλαβαίνεις να αλλάξεις κούκλα μου και στο χαλαρό!

 

Εναν που σε βλέπει σαν υποψήφιο θύμα του μην το θεωρείς γιατρό αλλά χασάπη :evil::evil::evil::evil::evil:

και εγω στον Μαριο αλλαξα γιατρο και νοσοκομειο στις 32 εβδομαδες οταν μου ειπε για καισαρικη.ο τοκετος ειναι κατι που το περιμενεις με χαρα και ελπιζεις ολα να κυλησουν φυσιολογικα.τωρα μαλλον ο κυριος για διακοπες θα ετοιμαζεται και θελει να προλαβει. :lol::evil:
Link to comment
Share on other sites

Πένη μου δυστυχώς πολλοί γιατροί κοιτάνε το δικό τους καλό(μη πω την δικιά τους τσέπη) και αντί να φέρονται σαν γιατροί, φέρονται σαν έμποροι.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μια δεύτερη γνώμη άμεσα. Και αν χρειαστεί να αλλάξεις και γιατρό. ...

Είναι νομίζω η μόνη λύση :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας...........

Την 2η γνώμη σίγουρα θα την πάρω αλλά δεν ξέρω πότε να μην περιμένω να δω τι θα μου πει τελικά ο δικός μου ο μάπας ????????? Λέτε καλύτερα να την πάρω πιο μπροστά και να πάω μετά σ' αυτόν και να του α χώσω κανονικότατα αν μου πει για καισαρική??????????

Νομίζω ότι η περίπτωση της marias23 είναι ότι πρέπει. Μαράκι μπορείς να μου στείλεις με πμ τα στοιχεία της γιατρού σου??????????Να σας ζήσει κιόλας το μωράκι σας πάντα γεό και ευτυχισμένο.

Άντε να ευχηθώ να είμαι η τελευταία που πέφτει σε μ#$%$^ γυναικολόγο.

Με το καλό όλα τα μωράκια.................

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλή μου απο τώρα να την πάρεις τη γνώμη γιατί μετά θα έχει περάσει ο καιρός και μπροστά στο άγχος του τοκετού θα κάνεις ότι σου πει αυτός ο μάπας!.....τώρα έχεις όλον τον καιρό μπροστά σου

 

Μην αφήσεις κανέναν να σου στερήσει τη μαγεία της γέννησης

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας...........

Την 2η γνώμη σίγουρα θα την πάρω αλλά δεν ξέρω πότε να μην περιμένω να δω τι θα μου πει τελικά ο δικός μου ο μάπας ????????? Λέτε καλύτερα να την πάρω πιο μπροστά και να πάω μετά σ' αυτόν και να του α χώσω κανονικότατα αν μου πει για καισαρική??????????

Νομίζω ότι η περίπτωση της marias23 είναι ότι πρέπει. Μαράκι μπορείς να μου στείλεις με πμ τα στοιχεία της γιατρού σου??????????Να σας ζήσει κιόλας το μωράκι σας πάντα γεό και ευτυχισμένο.

Άντε να ευχηθώ να είμαι η τελευταία που πέφτει σε μ#$%$^ γυναικολόγο.

Με το καλό όλα τα μωράκια.................

 

Να βρείς καλη μου Α Μ Ε Σ Α άλλο γιατρό για τη 2η γνώμη.

Εγώ σίγουρα μετά αν ο 2ος γιατρός μου έλεγε ότι όλα είναι οκ για τον φυσιολογικό τοκετό, θα ξαναπηγαινα στον δικό μου και θα του τα έλεγα...

Το θέμα είναι ότι μετά μένεις στον παλιό ή στον νέο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουφ έλα ντε???????????

Μάλλον στον νέο γιατί μετά αυτός θα ΄μου κάνει νούμερα στον τοκετό σίγουρα.............

Ρε κοίτα να δεις τι παθαίνεις στα καλά καθούμενα ενώ πήγαιναν όλα καλά.......

Λοιπόν θα κοιτάξω να ηρεμήσω λίγο και το αργότερο μέχρι τις 5-6 Αυγούστου θα πάω για μια 2η γνώμη. Αρκεί να πάω σε κάποιον γιατρό υπερ του φυσιολογικού τοκετού.

Τώρα εαν μετά μου πει και ο δικός μου κατα την εξέταση ότι όλα είναι τελικά καλά και προχωράμε με φυσιολογικό τοκετό να τον κρατήσω ???????????

Φοβάμαι να μην μου κάνει νούμερα και στην κλινική?????

Μήπως είμαι πολύ υπερβολική???????????????

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειναι κανονας οταν οι γυναικολογοι{οχι ολοι βεβαια} βλεπουν πως ο φτ πεφτει επανω σε διακοπεσ πχ δεκαπενταυγουστο σας πρεσαρουν για καισαρικη κ για να ξεμπερδευουν κ για τα λεφτα.επισης αν εχουν πολλες γεννες την ιδια μερα δεν μπορω να περιμενουν την καθε μια 10-12 ωρες να γεννησει φυσιολογικα.το πιο κουφο που εχω ακουσει ειναι οτι οσες τις πειθουν για καισαρικες το φροντιζουν για καθημερινες αν πατε σ/κ σε μαιευτηριο γινονται πολυ λιγες γεννες .

οταν γεννησε η κουνιαδα μου περσυ στο μητερα με καισαρικη{αυτη ειχε οντως προβλημα}ειχαν ξεγεννησει αλλες 5 ολες καισαρικη μονο στο μισαωρο που ηταν αυτη στο χειρουργειο ,φανταστητε ολη μερα!κ ηταν Παρασκευη πρωι παρακαλω!ο κακος χαμος γινοταν :evil: σημερα γενναει φυσιολογικα μια φιλη παλι στο μητερα ο γιατρος της ειπε να παει κ θα τις κανει τεχνιτους πονους να εχει γεννησει μεχρι το βραδυ {γιατι αραγε ;μηπως επειδη ειναι παρασκευη;}

ψαξτε το λιγο αν πατε σε αγνωστο γιατρο για δευτερη γνωμη η σε εξωτερικα ιατρεια δημοσιου νοσοκομειου θα σας πουν κατα ποσο ισχυει η αποψη του γιατρου κ μετα αποφασηζετε τι θα κανετε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια άποψη έχω...

Μήπως ο γιατρός σου θέλει να πάει διακοπές εκείνο το διάστημα?

Ή μήπως του γυάλισε καμμιά τηλεόραση με επίπεδη οθόνη κ σκέφτηκε να του την κάνεις δώρο εσυ?

Γέννησα πριν μια εβδομάδα περίπου φυσιολογικά, έχω 1 ράμμα κ αυτό διότι σκίστηκα σε άσχετο σημείο κ μάλιστα η γιατρός μου απόρησε με το σημείο.

Δεν ξέρω αν από κάτω είμαι εντάξει ή έχει ανοίξει ο κόλπος, αλλά πίστεψε με είναι το τελευταίο που θα με απασχολήσει κι εμένα κ τον άντρα μου, σημασία έχει ότι το μωρό μας βγήκε φυσιολογικά κ είναι υγιέστατο.

Η δική μου γιατρός είναι κατά της καισαρικής όταν δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα κ ο τοκετός μπορεί να εξελιχθεί φυσιολογικά.

Επίσης, είναι κατά κ του προγραμματισμένου τοκετού κ του τοκετού με πρόκλιση, εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα, το τονίζω.

Και τέλος, πάει διακοπές η γυναίκα, αλλά κάπου εδώ κοντά (οτιδήποτε συμβει σε 1 με μιάμιση ώρα είναι πίσω κ σε προλαβαίνει εννοείται, δε γεννάς τόσο γρήγορα), σου δίνει το ελεύθερο να της τηλεφωνήσεις οποιαδήποτε μέρα κ ώρα, (εγώ π.χ. την πήρα στις 3 το πρωί που ξεκίνησαν οι πόνοι)κ το οικονομικό είναι το τελευταίο που θα συζητήσει κ οι τιμές πολύ λογικές.

Συγγνώμη που έγραψα πολλά, αλλά με πνίγει κι εμένα το δίκιο, όπως κ τα άλλα κορίτσια. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ να μην γίνει καισαρική, αν δεν χρειάζεται.

Δεν σε έκοψε δηλ καθόλου από κάτω για να βγει το κεφάλι??

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αμα πας σε 2ο γιατρό και σου πει ότι όλα θα πάνε φυσιολογικά γιατί να ξαναπας στον άλλο; Απο τη στιγμή που σου είπε τη βλακεία του και έχει στο μυαλό του την καισαρική θα το πηγαινει γύρω γύρω μέχρι να μην μπορείς να αντιδράσεις ή αν του τα χώσεις και σε ξεγεννήσει φυσιολογικά φαντάζομαι δεν θα σε προσέξει και ιδιαίτερα :)

Εγω δεν θα τα έχωνα πάντως σε γιατρό που ξέρω ότι μετά θα με κόψει ή θα μου κάνει ράμματα.

 

Ένα βρίσιμο απο τον άντρα σου και εσυ στο νέο γιατρό να μην συγχηστείς κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα το θυμηθηκε οτι ο πλακουντας εχει αυτη τη θεση ? ας πουμε στο Β΄επιπεδου δεν το ειδε ??? τωρα θυμηθηκε ? αλλα αυτο που με πειραζει εμενα ειναι αυτο που ειπε περι "κοριτσακιων" , βασικα ο τυπος ειναι μισογυνης και αυτο που ειπε ειναι μεγαλη προσβολη για ολες τις γυναικες οπου γενναμε τα παιδια μας . Να πληροφορισω οτι η περιοχη δεν ανοιγει , ουτε ξεχειλωνει απο τις γεννες αλλιωτικα μετα τη γεννα θα θελαμε για να ικανοποιηθουμε ολοκληρη ποδοσφαιρικη ομαδα , επισης ως γιατρος θα ωφειλε να ξερει οτι η περιοχη εχει ελαστικοτητα για αυτο ακριβως το λογο . Και πεστου "κοριτσακι επαψα να ειμαι απο τοτε που εκανα σεξ " αιντε μην πω καμια βαρια κουβεντα για τετοιους μαλακες . Απορω πως εγινε γυναικολογος ενας ανθρωπος που μισει και κοροιδευει τις γυναικες . Ειναι λιγο αργα αλλα σου προτεινω να πας σε αλλο γιατρο , ακομα και δικιο να εχει για τον πλακουντα ( πραγμα αδυνατον ) σε προσεβαλε πολυ με τον τροπο του .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μπήκα για να σας ενημερώσω για την κατάστασή μου.

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ την Maria23 για τα στοιχεία της γιατρού της που μου τα έστειλε κατευθείαν. Τελικά πήρα τηλέφωνο αλλά θα παραμείνει το γταφείο της κλειστό μέχρι και 16/08. :cry:

Τελικά πήγα σε μία γυναικολόγο την οποία την είχα παρακολουθήσει σε μία διάλεξη που είχε δώσει και είχα καταενθουσιαστεί. Είμουν 3 μηνών τότε και δεν ήθελα η χαζή να μπω τότε στην διαδικασία να αλλάζω γιατρό και γι αυτό δεν είχα πάει τότε. Καλά να πάθω. :?:?

Την πήρα τηλέφωνο ευτυχώς ήταν εδώ πήγα με εξέτασε με ρώτησε για τα πάντα (ενώ ο άλλος τελικά κατάλαβα ότι ήταν ότι να ναι) της έδωσα όσες εξετάσεις είχα κάνει (βέβαια έλειπαν και εξετάσεις γιατί ο άλος δεν με είχε στείλει ποτέ να τις κάνω) και τελικά ευτυχώς όλα κλά Δόξα το Θεο θα μεαναλάβει αυτή. Έχει και μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας μου έκανε και Dopller και όλα καλά. Είναι η πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη μου που αισθάνομαι σίγουρη. :wink::P:P

Θα με βλέπει κάθε εβδομάδα όχι σαν τον άλλον έλα κατά τις 20/08!!!!!!!! :shock::shock:

Τι να κάνουμε διακοπούλες θα ήθελε να πάει ο κομπογιαννίτης!!!!!!!!

Και το καλύτερο δεν υπάρχει κάνενας λόγος για καισσαρική!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P

Το ήξερα..................το αισθανόμουνα..................

Αυτά λοιπόν κορίτσια και σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον που δείξατε.................. :wink:

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα!

Να νιώθεις σιγουριά,είναι πολύ σημαντικό!

Άντε με το καλό λοιπόν να έρθει το μωράκι σου!!! :D

 

Να είσαι καλά γκυκιά μου gerakina και να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου........

Α μια που σε βρήκα για δες και κάτι ερωτησούλες που έκανα για τα βλαστοκύταρα.............

Ευχαριστώ στο λέω γιατί ξέρω ότι εσύ μπορείς να βοηθήσεις σίγουρα.

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

peny21gr, χαίρομαι πολύ που βρήκες γιατρό υπέρ του φ.τ., και εννοείται ότι χαίρομαι ακόμη περισσότερο που δεν χρειάζεται να κάνεις καισαρική κ πόσο μάλλον να γίνει τζάμπα κ βερεσέ.

 

embryoyla, όχι δε με έκοψε καθόλου, κατά λάθος σκίστηκα σε άσχετο σημείο, πολύ πιο πάνω από τον κόλπο κ γι αυτό κ μου έκανε 1 ράμμα, αλλιώς δε νομίζω να είχα γενικώς ράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...