Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δωρο γενεθλιων για 1 έτους μωρό


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ποιο elc ειναι το πιο πλούσιο σε παιχνιδια; ειχαμε παει περσι σε αυτο που ειναι στο motherc are στο ψυχικο με πολλες προσδοκιες γιατι περιμεναμε να δουμε πρωτότυπα εκπαιδευτικά παιχνιδια κ δεν ειχε κ πολυ διαφορετικα απο αυτα που θα βρίσκαμε σε ενα μεγαλο παιχνιδαδικο. 

Link to comment
Share on other sites

Ενός έτους η κόρη μου ασχολήθηκε πολύ με την τσαγιέρα και το καλαθάκι πικ νικ από fisher price καθώς και με ένα πιανάκι της ίδιας μάρκας. Επίσης της άρεσε μια χελώνα που το καβούκι της είχε τρύπες στις οποίες έπρεπε να βάζει τα κατάλληλα σχήματα - τέτοιες τρύπες είχε κ το καλαθάκι που προανέφερα κι έβαζες διάφορα φαγητά. Η αλήθεια είναι πως κατάλαβε πλήρως πού μπαίνουν τα σχήματα κοντά στους 18 μήνες. Ένα βιβλίο με ζώα της φάρμας και λογάκια και στα ελληνικά και στα Αγγλικά ήταν επίσης από τα αγαπημένα της και γενικά βιβλία, μαλακά και μη. Τέλειο δώρο και η περπατούρα η όρθια που σπρώχνει το παιδί και μαθαίνει να περπατάει. Τέλος πάνινες κούκλες και λούτρινα. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Anna3011 είπε:

Από τη δική μου εμπειρία θα σου πω να μη βιαστείς με παζλ και κουζίνα ή κουζινικά. Η κόρη μου ενδιαφέρθηκε μετά τους 18 μήνες. Εμένα στην ηλικία της δικιάς σου έπαιζε πολύ με τουβλάκια, είχα πάρει ξύλινα της elc, lego duplo και μαλακά της clementoni, με όλα έπαιξε. Επίσης θα σου πρότεινα να βρεις μινιατούρες ζωάκια, εμείς έχουμε ζωάκια φάρμας της djeco που τα έβαζες το καθένα στο σπιτάκι του (κύβοι από χαρτόνι) και παίζοντας με αυτά έμαθε να κάνει ήχους ζώων. Ξύλινα παιχνίδια με τρύπες που βάζεις μέσα σχήματα της hape και κάποια με μπάλες και σφυράκι που χτυπάς , θα τα δεις αν πας στα μαγαζιά. Και φυσικά εμένα λάτρευε και λατρεύει τα βιβλία οπότε η μικρή σου δείχνει ενδιαφέρον ζήτα για δώρο βιβλιαράκια για την ηλικία της με σκληρό χαρτόνι και εικόνες που αποκαλύπτονται όταν το παιδί γυρίζει ή τραβάει. Εγώ θυμάμαι βιβλία ζήτησα στα πρώτα της γενέθλια. Κάτι σκούτερ, περπατούρες και λοιπά που πήραμε πήγαν σχεδόν άκλαυτα αλλά η δικιά μου είναι της λεπτής κινητικότητας και περπάτησε και αργά. Δε θυμάμαι κάτι άλλο που να την ενθουσίασε. Αν θυμηθώ θα επανέλθω.

Κουζινικα της εχουμε παρει ηδη τσιγγινα με ποτηρια κατσαρολες τηγανια κ διαφορες κουταλες γτ τα ειχε δει στην ξαδερφη της κ επαιζε μονο με αυτα οταν πηγαιναμε της πηρα μαζι με αυτα κ φαγωσιμα φρουτα λαχανικα κ γλυκα πλαστικα κ τα βαζει μεσα ανακατευει κ μας ταιζει τα εχουν βγαλει ηδη τα λεφτα τους γτ ακομα παιζει τα εχουμε 2μηνες! Οτι χαρτινο κυκλοφορει στο σπιτι το τρωει αρα αποριπτονται οι χαρτινοι κυβοι κ τα βιβλια γτ θα γεμισει το σπιτι σαλιομενα χαρτονακια:lol: πανινα εχουμε 2 με διαφορες υφες αλλα δεν την ενθουσιαζουν...

7 ώρες πρίν, love kids είπε:

Ενός έτους η κόρη μου ασχολήθηκε πολύ με την τσαγιέρα και το καλαθάκι πικ νικ από fisher price καθώς και με ένα πιανάκι της ίδιας μάρκας. Επίσης της άρεσε μια χελώνα που το καβούκι της είχε τρύπες στις οποίες έπρεπε να βάζει τα κατάλληλα σχήματα - τέτοιες τρύπες είχε κ το καλαθάκι που προανέφερα κι έβαζες διάφορα φαγητά. Η αλήθεια είναι πως κατάλαβε πλήρως πού μπαίνουν τα σχήματα κοντά στους 18 μήνες. Ένα βιβλίο με ζώα της φάρμας και λογάκια και στα ελληνικά και στα Αγγλικά ήταν επίσης από τα αγαπημένα της και γενικά βιβλία, μαλακά και μη. Τέλειο δώρο και η περπατούρα η όρθια που σπρώχνει το παιδί και μαθαίνει να περπατάει. Τέλος πάνινες κούκλες και λούτρινα. 

Εχουμε σετ τσαγιου με ποτηρια πιατακια κουταλια κ τσαγιερα πλαστικα κ παιζει της αρεσει να το γεμιζω νερο κ να κανουμε οτι πινουμε! Πανινη κουκλα εχουμε αλλα δεν την συγκινει ειδα ομως οτι εχει ενδιαφερον για μωρα π μιλανε κλαινε κλπ της ειδα να παιζει στης ξαδερφης της ισως εφοδιαστω κ εγω!

 

Τελος να πω οτι εχθες τελικα της παρηγγειλα ενα μουσικο τραινο π στοιβαζεις πανω τουβλακια ενα μουσικο βιβλιο με ιστοριες κ μουσικα οργανα! Να δουμε τι θα γινει!!!!

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...