Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φάσκιωμα;;;


Recommended Posts

Επίσης, πιπίλα δοκίμασες? Η δικιά μου την έμαθε στο νοσοκομείο και είχα φρικάρει στην αρχή γιατί ήταν πολύ μικρή αλλά τώρα ορισμένες φορές που την πιάνει νευρικότητα τη ηρεμεί πάρα πολύ...

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν και όπως είπα και πιο πάνω απλά νομίζω πολλές φορές πως δεν είναι οι κολικοί του αλλά τα νεύρα του χα χα :lol::lol:

Ναι. Το αυτοκίνητο βοηθάει γενικώς. Τα ηρεμεί. Ακόμα και τώρα όταν έχει τα νεύρα της και δεν ξέρει τι θέλει, την πάω μια βολτίτσα με το αυτοκίνητο, και ηρεμεί αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει τα κόλπα με πλυντήριο, ηλεκτρικές σκούπες μπιστολάκια μαλλιών κ.λπ., που αναφέρονται στο topic των κολικών? Μερικά είναι πραγματικά αποτελεσματικά!

Μόλις περάσαν οι κολικοί, έγινε πραγματικά άλλο μωρό

 

α ναι και το πιστολακι μας ηρεμουσε λιγο δοκιμασε το!!

 

και κατι αλλο μηπως πιναει την ωρα που κλαιει? στο λεω γιατι απο οτι θυμαμε και εσενα μικρουλης γεννηθηκε. γιατι εγω στην αρχη τηρουσα το 3ωρο και το παιδι επειδη δεν μπορουσε να φαει πολυ ποσοτητα πινουσε ανα 2 ωρες περιπου μετα απο 1,5 μηνα το ανακαληψα η εξυπνη :oops::oops::oops::oops: μπορει να θελει λιγο εστω και 30 γρ.

δυσκολη καιροι για αντρες :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λοξά τα μπιμπερό που λένε ότι σταματάνε τους κολικούς κάνουν τίποτα; τα έχετε δοκιμάσει;

 

Εγω πάντως σαρδελίτσα μου θα το πήγαινα στον ομοιοπαθητικό και θα έκρινε αν ήταν μόνο απο κολικούς ή και θέμα χαρακτήρα και θα του έδινε ίσως και κάτι ακίνδυνο να δοκιμάσει....εαν έχεις απελπιστεί δεν βρίσκεις κανέναν ομοιοπαθητικούλη στην Θεσσαλονίκη μπας και βρεις γιατρειά;;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πιπίλα δοκίμασες? Η δικιά μου την έμαθε στο νοσοκομείο και είχα φρικάρει στην αρχή γιατί ήταν πολύ μικρή αλλά τώρα ορισμένες φορές που την πιάνει νευρικότητα τη ηρεμεί πάρα πολύ...

 

κι αυτό το έχουμε δοκιμάσει κι αν δεν μας έχει πιάσει η λόξα μας την πέρνουμε κι όποτε δεν την θέλουμε την πετάμε :wink:

 

μόλις έφαγε το ζιζάνιο, κοιμόταν, τον έβαλα στο κρεββάτι αλλά πάλι μου κουνιέται...για να δούμε! Αν ηρεμήσει θα την πέσει κι η σαρδελομανούλα λιγάκι :roll::roll: αν και δεν το βλέπω

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λες ρε τζούτζα μου να πεινάει;;; Ξέρω κι εγώ, τί να πω;;; Θα το δοκιμάσω κι αυτό κι ο Θεός βοηθός!

2500γρ. τον πήρα από την κλινική...μικράκι. Κι ο δικός σου τοσοδούλης ήταν;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου 2280 ακομα πιο μικρος. δεν πινει ποτε πανω απο 150 γρ γαλα και οπως σου ειπα τρωμε οποτε θελουμε δεν εχουμε ωραριο :roll:

αληθεια εσενα ποσο γαλα πινει? τοτε ο δικος μου με το ζορι 90-120 επινε και πινουσε συχνα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ήρθε ο μπαμπάς μας και μπόρεσα να ξαναμπω λιγάκι στο Φόρουμ γιατι ανέλαβε :D

Όταν γυρίσαμε σπίτι από την κλινική με το ζόρι τρώγαμε 60γρ...ήταν πολύ μίζερος στο φαγητό.

Τώρα τρώει γύρω στα 120γρ. και καμιά φορά και 150γρ., αλλά αυτό γίνετε πολύ σπάνια...π.χ. χθες που δεν κοιμήθηκε όλη μέρα και μετά έπεσε σέκος για 6 ώρες έφαγε παραπάνω, πεινούσε!

Εσείς τώρα είστε 3 μηνών και τρώτε 150γρ.;;; Ανά πόσες ώρες στο περίπου βέβαια αφού δεν έχετε ωράρια;

Την νύχτα σε ξυπνάει ακόμη;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki des edo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=y5pSIeeHeo8&feature=related

 

ego pantos mexri kai 3 mhnvn pou den elenxe ta xeria ths , thn tuliga etsi kathe brady...

 

αχ σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου...το είδα τώρα μόλις...χίλια ευχαριστώ!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μου μην ακούς τι σου λένε.

Ποιός σου είπε να το φασκιώσεις το μωρό μ΄αυτήν τη ζέστη?

Έστω και αυτό το απλό τύλιγμα ...

Φαντάσου τον εαυτό σου να μην μπορείς να κουνήσεις χέρια πόδια.

Μέσα στην κοιλιά σου ήταν ελεύθερο,πως θα το δεσμεύσεις έτσι τώρα.

Εγώ είμαι εντελώς κατά στο να τυλίγουμαι έτσι τα μωρά και περισσότερο τώρα που είναι Καλοκαίρι.

Αυτό που περνάει το μωράκι σου είναι μια φάση που δεν θα αργήσει να περάσει.

Νομίζω οτι όλες οι μαμάδες έχουν περάσει κάτι παρόμοιο.

Και μένα όταν ήταν τόσο μικρό δεν κοιμόταν σχεδόν καθόλου την ημέρα, κάθε 1 ώρα μπορεί και λιγότερο ήθελε στήθος και το βράδυ ξυπνούσε αρκετές φορές.Το έπερνα όμως δίπλα στο κρεβάτι μου και κοιμόμασταν μαζί και όποτε ήθελε ξυπνούσε και έψαχνε το στήθος.

Θα ΄περάσει τόσο γρήγορα ο καιρός που δεν θα το καταλάβεις και θα βρεί τον ρυθμό του, θα δεις!

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου μην ακούς τι σου λένε.

Ποιός σου είπε να το φασκιώσεις το μωρό μ΄αυτήν τη ζέστη?

Έστω και αυτό το απλό τύλιγμα ...

Φαντάσου τον εαυτό σου να μην μπορείς να κουνήσεις χέρια πόδια.

Μέσα στην κοιλιά σου ήταν ελεύθερο,πως θα το δεσμεύσεις έτσι τώρα.

Εγώ είμαι εντελώς κατά στο να τυλίγουμαι έτσι τα μωρά και περισσότερο τώρα που είναι Καλοκαίρι.

Αυτό που περνάει το μωράκι σου είναι μια φάση που δεν θα αργήσει να περάσει.

Νομίζω οτι όλες οι μαμάδες έχουν περάσει κάτι παρόμοιο.

Και μένα όταν ήταν τόσο μικρό δεν κοιμόταν σχεδόν καθόλου την ημέρα, κάθε 1 ώρα μπορεί και λιγότερο ήθελε στήθος και το βράδυ ξυπνούσε αρκετές φορές.Το έπερνα όμως δίπλα στο κρεβάτι μου και κοιμόμασταν μαζί και όποτε ήθελε ξυπνούσε και έψαχνε το στήθος.

Θα ΄περάσει τόσο γρήγορα ο καιρός που δεν θα το καταλάβεις και θα βρεί τον ρυθμό του, θα δεις!

 

πολύ ανακουφιστικά τα λόγια σου και πλέον το πήρα απόφαση πως μπόρα είναι και θα περάσει.

Είμαι πρωτάρα και κακάρωσα λιγάκι, αλλά από ότι βλέπω δεν είμαι η μόνη μανούλα που τα περνάει αυτά.

Το μωράκι μου πάντως είναι υγιέστατο (πήγαμε στον παιδίατρο σήμερα) κι αυτό μετράει πραγματικά :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πρόβλημα τα μωρά με το φάσκιωμα. Στην κοιλιά δεν είναι καθόλου ελεύθερο. Ίσα ίσα τους αρέσει. Στη μονάδα με τα πρόωρα τα ΄χουν όλα φασκιωμένα σφιχτά, αλλιώς δεν πιάνει και θα σου το ανοίγει. Υπάρχει ένα βιβλίο πολύ πρόσφατο που τα εξηγεί όλα αυτά. Υπάρχει και φάσκιωμα μόνο για τη μέση και κάτω αν προτιμάς για το καλοκαίρι.

 

Αν υπάρχουν έρευνες για το οτι κάνει κακό παρακαλώ να τις αναφέρετε και να μη διαδίδουμε άκυρες πληροφορίες.

 

Θα το δοκίμαζα οπωσδήποτε, μόνο που η δικιά μου είναι ήσυχη και δεν χρειάστηκε.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πρόβλημα τα μωρά με το φάσκιωμα. Στην κοιλιά δεν είναι καθόλου ελεύθερο. Ίσα ίσα τους αρέσει. Στη μονάδα με τα πρόωρα τα ΄χουν όλα φασκιωμένα σφιχτά, αλλιώς δεν πιάνει και θα σου το ανοίγει. Υπάρχει ένα βιβλίο πολύ πρόσφατο που τα εξηγεί όλα αυτά. Υπάρχει και φάσκιωμα μόνο για τη μέση και κάτω αν προτιμάς για το καλοκαίρι.

 

Αν υπάρχουν έρευνες για το οτι κάνει κακό παρακαλώ να τις αναφέρετε και να μη διαδίδουμε άκυρες πληροφορίες.

 

Θα το δοκίμαζα οπωσδήποτε, μόνο που η δικιά μου είναι ήσυχη και δεν χρειάστηκε.

 

 

Ναι καλή μου sunsun μόνο που στη μονάδα με τα πρόωρα έχουν τον κλιματισμό μόνιμα στους 22 βαθμούς... :roll::roll:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sardelaki με πας 4 και κάτι χρόνια πίσω. Ο μικρός για 10 μέρες αφότου γυρίσαμε απο το μαιευτήριο ήταν μια χαρά μαμ, κακά και νάνι. Μετά αρχίσε το δράμα. Υπέφερε απο κωλικούς 8 ολόκληρους μήνες. Κοιμόταν σπαστά το πολύ 8 ώρες το 24ωρο και εγώ ήμουν σαν ζόμπι. Πίστεψε με στην απελπισία μου δοκίμασα τα πάντα. Χαμομηλόλαδο, τσάι με χαμομήλι, τήλιο και γλυκάνισο, κλασική μουσική, σεσουαρ, πλυντήρια, ηλεκτρικές σκούπες. Αλλαξα 4 παιδίατρους γιατί έβλεπα οτι κανείς δεν μπορουσε να με βοηθήσει. Μέχρι αποχή απο το αγελαδινό γάλα κρέας και τα παράγωγα του έκανα όπως με είχε συμβουλεύσει μια παιδίατρος (θήλαζα αποκλειστικά). Κανένα αποτέλεσμα. Το μόνο που τον ανακούφιζε ήταν να του σηκώνω ψηλά τα πόδια και να το πιέζω ελαφρά στην κοιλίτσα βοηθώντας τον να απελευθερώσει κάποια από τα αέρια που είχαν μαζευτεί. Κατά τα άλλα η όλη κατάσταση δεν επηρέαζε καθόλου την αναπτυξή του. Έπαιρνε βάρος κανονικότατα. Αυτό που έχω να σε συμβουλεύσω είναι ΥΠΟΜΟΝΗ στις περισσότερες περιπτώσεις υποχωρούν τον 3ο μήνα και να προσπαθείς να είσαι όσο μπορείς πιο ήρεμη για να μην του μεταδίδεις το αγχος σου και τον εκνευρισμό σου. Τέλος αγκαλίτσα και αγάπη γιατι υποφέρει και αυτό το καημενούλι! Περάστικά σας!

NVZ0p3.png 

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθα! Λοιπόν καταρχήν μιλάμε για σχετικά χαλαρό τύλιγμα με πάνα. όντως το φάσκιωμα που κάνανε παλιά έχει καταργηθεί.Και αρχίζω:

1. Απλώστε την πάνα με τη μία γωνία διπλωμένη προς τα κάτω περίπου 15 εκατοστά. Βάλτε το μωρό διαγώνια με το κεφάλι προς τη διπλωμένη γωνία

2. Πάρτε την γωνία κοντά στο αριστερό χέρι του μωρού και βάλτε τη πάνω από το μπράτσο του και κατά πλάτος στο σώμα του. Σηκώστε το δεξί μπράτσο και χώστε τη γωνία κάτω από την πλάτη του μωρού στη δεξιά πλευρά.

3.Σηκώστε την κάτω γωνία και φέρτε τη πάνω από το σώμα του μωρού και χώστε την κάτω από το πρώτο τύλιγμα.

4.Σηκώστε την τελευταία γωνία φέρτε τη πάνω από το δεξί μπράτσο και χώστε την κάτω από το πίσω μέρος της αριστερής γωνίας.

Ελπίζω να βοήθησα. Μόνο να μην το κάνεις πολύ σφικτά.

Καλό κουράγιο σαρδελάκι μου! Α! ξέχασα να σου πω ότι η δική μου η παιδίατρος μου είχε πει ότι αν οι κολικοί είναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ έντονοι υπάρχει φαμακάκι.ειδικό για κολικούς.Ρώτησε τον γιατρό σου και περιμένουμε νέα :D

 

Ακριβως ετσι!! Πω πω τι περιγραφη ειναι αυτη βρε arma μου τελεια!

Ετσι μου τον εκανε η μαμα μου. Εγω ποτε δεν καταφερνα να το κανω καλα.

Α! ομως ηταν χειμωνας. Ειναι λιγο βαρβαρο να το φασκιωσεις το μωρο σαρδεκαλι μου το καλοκαιρι.

 

ο δικος μου 2280 ακομα πιο μικρος. δεν πινει ποτε πανω απο 150 γρ γαλα και οπως σου ειπα τρωμε οποτε θελουμε δεν εχουμε ωραριο :roll:

αληθεια εσενα ποσο γαλα πινει? τοτε ο δικος μου με το ζορι 90-120 επινε και πινουσε συχνα

 

Να σου ζησει ΤΖΟΥΤΖΑ μου! Και ο δικος μου 2290 γεννηθηκε.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πρόβλημα τα μωρά με το φάσκιωμα. Στην κοιλιά δεν είναι καθόλου ελεύθερο. Ίσα ίσα τους αρέσει. Στη μονάδα με τα πρόωρα τα ΄χουν όλα φασκιωμένα σφιχτά, αλλιώς δεν πιάνει και θα σου το ανοίγει. Υπάρχει ένα βιβλίο πολύ πρόσφατο που τα εξηγεί όλα αυτά. Υπάρχει και φάσκιωμα μόνο για τη μέση και κάτω αν προτιμάς για το καλοκαίρι.

 

Αν υπάρχουν έρευνες για το οτι κάνει κακό παρακαλώ να τις αναφέρετε και να μη διαδίδουμε άκυρες πληροφορίες.

 

Θα το δοκίμαζα οπωσδήποτε, μόνο που η δικιά μου είναι ήσυχη και δεν χρειάστηκε.

 

Εγώ δεν επικαλέστηκα κάποια έρευνα,ούτε είπα οτι κάνει κακό το φάσκιωμα.Απλά είπα την γνώμη μου.

Αν εσύ έχεις βρει κάτι και μπορείς να μας το παραθέσεις,θα χαρώ να το διαβάσω.

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πρόβλημα τα μωρά με το φάσκιωμα. Στην κοιλιά δεν είναι καθόλου ελεύθερο. Ίσα ίσα τους αρέσει. Στη μονάδα με τα πρόωρα τα ΄χουν όλα φασκιωμένα σφιχτά, αλλιώς δεν πιάνει και θα σου το ανοίγει. Υπάρχει ένα βιβλίο πολύ πρόσφατο που τα εξηγεί όλα αυτά. Υπάρχει και φάσκιωμα μόνο για τη μέση και κάτω αν προτιμάς για το καλοκαίρι.

 

Αν υπάρχουν έρευνες για το οτι κάνει κακό παρακαλώ να τις αναφέρετε και να μη διαδίδουμε άκυρες πληροφορίες.

 

Θα το δοκίμαζα οπωσδήποτε, μόνο που η δικιά μου είναι ήσυχη και δεν χρειάστηκε.

 

Εγώ δεν επικαλέστηκα κάποια έρευνα,ούτε είπα οτι κάνει κακό το φάσκιωμα.Απλά είπα την γνώμη μου.

Αν εσύ έχεις βρει κάτι και μπορείς να μας το παραθέσεις,θα χαρώ να το διαβάσω.

 

Δεν έχω βρεί... πάντως και στη μονάδα ζέστη μου φάνηκε οτι έκανε.. Οι ορμόνες μάλλον

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι!! Πω πω τι περιγραφη ειναι αυτη βρε arma μου τελεια!

Την αντέγραψα από βιβλίο :D

πάντως και στη μονάδα ζέστη μου φάνηκε οτι έκανε..

Όντως στη μονάδα κάνει πολύ ζέστη. Εμένα που μπήκε στη θερμοκοιτίδα με την ίωση, την είχαν γύρω στους 30 βαθμούς!

 

Σαρδελάκι μου χαίρομαι πολύ που ο μπεμπάκος σου είναι μια χαρα! Αυτό όντως είναι το πιο σημαντικό..Ο γιατρός τι σου είπε για τους κολικούς?

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τώρα είστε 3 μηνών και τρώτε 150γρ.;;; Ανά πόσες ώρες στο περίπου βέβαια αφού δεν έχετε ωράρια;

Την νύχτα σε ξυπνάει ακόμη;

 

εμεις ειμαστε 4 μηνων και τρωμε 150 γρ. ανα περιπου 2-2,30 ωρες την νυχτα ξυπναει ακομη και τρωει 1 φορα κατα της 4, μπορει ομως να φαει και σε μια ωρα αλλα 60 γρ.εξαρταται βεβαια τα κεφια :lol::lol::lol:

αληθεια σημερα πως ειστε?

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου 2280 ακομα πιο μικρος. δεν πινει ποτε πανω απο 150 γρ γαλα και οπως σου ειπα τρωμε οποτε θελουμε δεν εχουμε ωραριο :roll:

αληθεια εσενα ποσο γαλα πινει? τοτε ο δικος μου με το ζορι 90-120 επινε και πινουσε συχνα

 

Να σου ζησει ΤΖΟΥΤΖΑ μου! Και ο δικος μου 2290 γεννηθηκε.

 

ευχαριστω πολυ και εσυ να χαιρεσαι τον μικρουλης σου!!!!

:D:D:D αληθεια χρυσα μου και τωρα πως ειναι στην αναπτυξη του ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς την τυλίγμαμε κάτι σαν φάσκιωμα. Οχι πολύ σφικτά όπως τα παλία χρόνια. Διαγωνίως στην κάνα τέντωμα τα ποδακια και τα χεράκια πρώτα δίπλωμα από κάτω και μετα ξεξια και αριστερά την πάνα. Η αλήθεια είναι οτι ηρεμούσε μόνο ετσι. Και αν δεν την τύλιγες δεν κοιμόταν με τίποτα. Μόλις την τυλίγαμε ξερενόταν. Ακόμα και το καλοκαίρι με την ζεστάρά το φάσκιώμα της το ήθελε :lol:

.png
Link to comment
Share on other sites

Εσείς τώρα είστε 3 μηνών και τρώτε 150γρ.;;; Ανά πόσες ώρες στο περίπου βέβαια αφού δεν έχετε ωράρια;

Την νύχτα σε ξυπνάει ακόμη;

 

εμεις ειμαστε 4 μηνων και τρωμε 150 γρ. ανα περιπου 2-2,30 ωρες την νυχτα ξυπναει ακομη και τρωει 1 φορα κατα της 4, μπορει ομως να φαει και σε μια ωρα αλλα 60 γρ.εξαρταται βεβαια τα κεφια :lol::lol::lol:

αληθεια σημερα πως ειστε?

 

Σήμερα ήταν μιά δύσκολη μέρα κορίτσια μου :cry: από το πρωί ξύπνησε με πόνους το μανάρι μου και κλαίγαμε πολύ...αγκαλίτσα κοιμόταν, τον έβαζα στο κρεβάτι το πολύ κανά τέταρτο κοιμόταν και ξυπνούσε ουφ!

Τώρα τον έχει ο μπαμπάς για να ξελαμπικάρω

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

arma μου ο γιατρός για τους κολικούς μου είπε απλά υπομονή κι ότι στις περισσότερες περιπτώσεις στους 3 μήνες περνάνε, οπότε ελπίζουμε.

Πάντως χθες έριξε το κλάμα της ζωής του στον παιδίατρο που πήγαμε και σε κάποια φάση του πετάχτηκε έξω ο ομφαλός...του τον ξαναέβαλε ο παιδίατρος και μου είπε να το προσέξω τώρα λίγο :cry: άλλο και τούτο πάλι βρε!

 

 

maria77 τελικά με την περιγραφή του γιου μου γύρισα πολλές μαμάδες πίσω ε;;;

 

Σας ευχαριστώ πάντως όλες που μου συμπαραστέκεσται...χαίρομαι που μπορώ και μοιράζω τον πόνο μου μαζί σας!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...