Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts

 

 

Βρε συ Ελενούφι, ειλικρινά σου λέω, οι ενήλικες έχουν και το μαχαίρι και το καρπούζι, ας κάνουν ότι τους φωτίσει ο Θεός... Τα παιδιά όμως...?

 

 

εχεις δικιο-ασυζητητι....απλα αυτο που προσπαθησα πριν να πω- ειναι οτι για να φτασουμε να μιλησουμε για τα παιδια,πρεπει να "τακτοποιησουμε" τους ενηλικες που απ την αλλοπροσαλλη συμπεριφορα τους ,βλαπτουν τα παιδια....καταλαβαινεις το σκεπτικο μου....?

ειναι αυτο που λεμε: αν η μαμα ειναι ευτυχισμενη,ειναι κ το παιδι ευτυχισμενο κλπ...

με αυτο το σκεπτικο λεω οτι πρεπει να το φτιαξουν οι μεγαλοι το θεμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

έχεις δίκιο να επισημαίνεις το θέμα των παιδιών. Απλώς (τουλάχιστον εγώ) ελπίζω οτι δεν θα χρειαστεί να φτάσουμε σε σημείο ώστε να συζητάμε τί θα γίνει με τα παιδιά... μέσα μου πιστεύω οτι η κοπέλα θα μείνει να παλέψει για τον γάμο της.

Μα δεν εννοώ τι θα γίνουν τα παιδιά άμα οι γονείς πάρουν διαζύγιο. Έτερον εκάτερον.

 

Εννοώ τι γίνεται τώρα... με την κατάσταση όπως είναι... Ο μπαμπάς (συναισθηματικά) απών, η μαμά γενικώς αναστατωμένη, κάποια στιγμή τα παίρνει και φεύγουν, ο μπαμπάς κλαίει και χτυπιέται, ξαναγυρνάνε πίσω, κάποιος άλλος θέλει να γίνει μπαμπάς τους, η μαμά το σκέφτεται...

 

Κατάλαβες? Μπερδεύτηκα και στεναχωρήθηκα εγώ που είμαι κοτζάμ γαιδούρα, πόσο μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

ζωπυρον,

εχεις κατι στο μυαλο σου που θα μπορουσε να γινει για τα παιδια -στην παρουσα φαση-περαν απ το να σοβαρευτουν οι γονεις τους;

 

γιατι οντως αυτο το συναισθηματικο roller coaster στο οποιο εχουν υποβληθει,ειναι πολυ στενοχωρο,αλλα λυση αλλη δε βρισκω,παρα να κανουν κατι οι ιδιοι οι γονεις...

κ για να κανουν κατι ,πρεπει να λυσουν το αναμεταξυ τους....σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εννοώ τι θα γίνουν τα παιδιά άμα οι γονείς πάρουν διαζύγιο. Έτερον εκάτερον.

 

Εννοώ τι γίνεται τώρα... με την κατάσταση όπως είναι... Ο μπαμπάς (συναισθηματικά) απών, η μαμά γενικώς αναστατωμένη, κάποια στιγμή τα παίρνει και φεύγουν, ο μπαμπάς κλαίει και χτυπιέται, ξαναγυρνάνε πίσω, κάποιος άλλος θέλει να γίνει μπαμπάς τους, η μαμά το σκέφτεται...

 

Κατάλαβες? Μπερδεύτηκα και στεναχωρήθηκα εγώ που είμαι κοτζάμ γαιδούρα, πόσο μάλλον...

 

:lol: :lol: ενα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι και λίγο η ντεκαπάζ.. αργώ λίγο η δόλια αλλά τελικα τα πιάνω μην νομίζεις :mrgreen:

 

είναι άσχημο τώρα πώς να το κάνουμε. εδώ η πιτσιρίκα μου ειναι 21 μηνών και πιάνει την διάθεσή μου στον αέρα. για βάλε τώρα εδώ με όλη αυτήν την καταιγίδα. Δύσκολες καταστάσεις γμτ.:-(

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

να πώ μια σκέψη? Ρε συ Νάνσυ φού έγινε το πρώτο βήμα ταρακουνήματος του συζύγου και αυτός δήλωσε έτοιμος να αλλάξει μήπως είναι η κατάλληλη στιγμή για μια επίσκεψη σε σύμβουλο γάμου? δεν γνωρίζω βέβαια τα οικονομικά του ζευγαριού αλλά τέλος πάντως έστω ένα άτομο π.χ. κουμπάρος/α που γνωρίζει καλά το ζευγάρι και είναι σε θέση να κρατήσει αντικειμενική θέση υπάρχει στο περιβάλλον να μπει στην μέση?

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πώ μια σκέψη? Ρε συ Νάνσυ φού έγινε το πρώτο βήμα ταρακουνήματος του συζύγου και αυτός δήλωσε έτοιμος να αλλάξει μήπως είναι η κατάλληλη στιγμή για μια επίσκεψη σε σύμβουλο γάμου? δεν γνωρίζω βέβαια τα οικονομικά του ζευγαριού αλλά τέλος πάντως έστω ένα άτομο π.χ. κουμπάρος/α που γνωρίζει καλά το ζευγάρι και είναι σε θέση να κρατήσει αντικειμενική θέση υπάρχει στο περιβάλλον να μπει στην μέση?

 

νομιζω οτι το να μπλεχτει κ ααααλλο ατομο στο θεμα τους μαλλον χειροτερα θα τα κανει τα πραγματα...

ωστοσο η ιδεα ειδικου δεν ειναι καθολου ασχημη...μπορουν δε,αν υπαρχει αρνητισμος λογω του οικονομικου να απευθυνθουν σε ψυχολογο του δημου τους-φιλικο μου ζευγαρι το εκανε στο παρελθον κ μαλλον βοηθηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το να μπλεχτει κ ααααλλο ατομο στο θεμα τους μαλλον χειροτερα θα τα κανει τα πραγματα...

ωστοσο η ιδεα ειδικου δεν ειναι καθολου ασχημη...μπορουν δε,αν υπαρχει αρνητισμος λογω του οικονομικου να απευθυνθουν σε ψυχολογο του δημου τους-φιλικο μου ζευγαρι το εκανε στο παρελθον κ μαλλον βοηθηθηκε.

 

βασικά εξαρτάται από το άτομο. οι κουμπάροι π.χ. υποτίθεται οτι ειναι και οι σύμβουλοι γάμου του ζευγαριού γι' αυτό συνήθως είναι και κολλητοί τους φίλοι. αν ο/η κουμπάρος/α τους είναι άτομο προσγειωμένο, γνωρίζει καλά και τον έναν και τον άλλον (συμπεριφορά, αντιδράσεις κλπ) γιατί όχι?

 

βέβαια αν ο δήμος τους παρέχει ψυχολόγο δεν το συζητώ η βοήθεια ενός ειδικού σίγουρα είναι προτιμώτερη.

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

εεε,ναι ....διαβαζεις τα γραπτα των αλλων???:lol::lol:

απειλησες οτι θα φυγεις...αυτο ειπα!!!

κ σε θερμοπαρακαλω μη φυγεις γιατι σε παω πολυ...αληθεια σε παω-εισαι θεα!

 

τωρα για τα μπαζα που λες,σιγουρα θα ξερεις -παλι -καλυτερα,κρινοντας εξ ιδιων τα αλλοτρια....κικιτσα:lol::lol::lol::lol:

 

συνεχιστε παρακαλω οι υπολοιπες τη σοβαρη συζητηση,εγω εδω πολεμαω με μια μυγα που μυγιαζεται...:lol::lol::lol:

 

εντιτ κ ξεχασα να αναφερω οτι ειναι κ η τελευταια φορα που απανταω σε "σοβαρα" ποστ τυπου kopelas...

οσο αστεια κ να ειναι....χαλαλι η καρτα για σενα,αλλα δεν προτιθεμαι να παρω αλλη-ευχαριστω κ ζητω συγγνωμη απ τις υπολοιπες συνομιλητριες για την αναστατωση.

 

 

Όσες κάρτες και να πάρεις το κόλπο είναι πια γνωστό. Μόλις μαζευτούν καμιά δεκαριά, θα τρέξεις κλαίγοντας στις φιλενάδες σου, θα πείς την ίδια ιστορία που βγάζεις απο το μυαλό σου τα τελευταία 4 χρόνια για μια τρελλή μυθομανή που ζει τη ζωή που θα ήθελε και εκείνες σαν άλλος Κόπερφιλντ θα παραβλέψουν όσους κανονισμούς ισχύουν για τους κοινούς θνητούς ,αλλά όχι για εσένα την υπάλληλο της εταιρίας, θα εξαφανίσουν όλα σου τα ποστς και θα σου δώσουν νέο ψευδώνυμο ώστε να μην αφήσουν ίχνη τα όσα συκοφαντικά ισχυρίζεσαι για έναν άνθρωπο που μέχρι πρότινος έγλειφες και που όσοι γνώρισαν από κοντά, γελάνε ακόμη με αυτά που γράφεις.Αν συνυπολογίσει κανείς πως οι μ@λ@κίες που αμολάς προέρχονται από το γεγονός ότι ο άντρας σου ο ξελιγωμένος επί ένα εξάμηνο έστελνε ερωτικά emails στο "μπάζο" παρακαλώντας το να βγούν για καφέ, καταλαβαίνει κανείς ποιός είναι η μύγα και γιατί έχει πάρει προσωπικά το συγκεκριμένο θέμα.Μετά απο αυτό φρόντισε το νέο χιλιοστό σου ψευδώνυμο να έχει σχέση με τη σόδα.Καλή χώνεψη Βιβίτσα!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

πραγματι elpidaz ,ενας ειδικος θα ηταν οοοοοτι πρεπει αυτη τη στιγμη:roll:

ειτε ψυχολογος,ειτε κ ψυχιατρος...:roll:

 

σιγουρα παντως γινεται μεσω δημου-εκτος κ αν μιλαμε για κανενα ξεχασμενο απ το θεο δημο,γιατι δεν ειδα αν αναφερεται σε αθηνα ή επαρχια.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

πραγματι elpidaz ,ενας ειδικος θα ηταν οοοοοτι πρεπει αυτη τη στιγμη:roll:

ειτε ψυχολογος,ειτε κ ψυχιατρος...:roll:

 

Εσύ ειδικά εκτός απο έναν καλό ψυχίατρο κάποια στιγμή θα χρειαστείς και έναν καλό δικηγόρο (όχι αυτόν που παριστάνεις δίνοντας νομικές συμβουλές της πλάκας, αυτόν που έχει σπουδάσει Νομική εννοώ).Γιατί αργά ή γρήγορα θα βρεθείς στη δυσμενή θέση να δώσεις εξηγήσεις πολύ πιο σοβαρές απο το "η ξαδέρφη του μπατζανάκη του κρεοπώλη μου είπε...".Οι φιλενάδες σου έλαβαν απο ένα εξώδικο και ελλείψει αποδείξεων το βούλωσαν.Μάλλον ήρθε και η σειρά σου για να σταματήσεις να συκοφαντείς ανθρώπους που δεν γνωρίζεις και που στην τελική δεν σε πείραξαν ποτέ σε τίποτα. Ξαφνικά χωρίς ποτέ να έχω τίποτα μαζί σου χωρίς ποτέ να έχω πει τίποτα κακό για εσένα σε κανέναν γιατί συν τοις άλλοις σε συμπαθούσα και δεν είχα και τίποτα να χωρίσω μαζί σου, βρέθηκα αντιμέτωπη με απίστευτα ψεύδη για το άτομο μου ειπωμένα απο έναν άνθρωπο που μέχρι λίγους μήνες πριν την επίθεση του προς εμένα μου έστελνε email να πάμε για καφέ (ποιός θέλει ψυχίατρο; )! Και αντί να έρθεις να μου πείς τί συμβαίνει, αντί σαν ενήλικας να κάτσεις να συζητήσεις για να δείς και την άλλη πλευρά τί έχει να σου πεί, βλέπω ξαφνικά το όνομα μου να συνοδεύεται από ένα κάρο κατηγορίες όλες τους ψεύτικες αλλά αναρτημένες απο εσένα στο διαδίκτυο. Σου ζητώ συγνώμη για τα αποκαλυπτήρια αλλά νόμιζα πως ήταν οικογενειακός σου φίλος επειδή έτσι μας έλεγες.Αν ήξερα ποιός ήταν δεν θα σου έλεγα τίποτα.Αντί λοιπόν να ψάχνεις τις ip λόγω άπλετου ελεύθερου χρόνου ξεκίνα να ψάχνεις τον λόγο της εμμονής σου.Και το email μου το ξέρεις.Είσαι ευπρόσδεκτη όποτε θες να μου γράψεις και να μου πείς ακριβώς ποιό είναι το θέμα σου μαζί μου και τί σου έχω κάνει που δεν ξέρω.Όπως βλέπεις εγώ η ψεύτρα η τρελλή η μυθομανής με την κακή οικογένεια (ναι έχεις βρίσει και την οικογένεια μου) δεν έχω κάτι να κρύψω αντιθέτως είμαι εδώ και σε προσκαλώ να το συζητήσουμε ιδιωτικώς όποτε θέλεις (για να μην κόβουμε και εισιτήρια σε λίγο).Όμως σε καμία περίπτωση δεν θα χρεωθώ εγώ τα προβλήματα σας και κυρίως δεν θα ανεχτώ άλλο τα ψέμματά σου για μένα.Έχασα δύο μωρά και έφτασες σε σημείο να πεις πως όλα αυτά τα έγραψα επειδή ήθελα να τραβήξω την προσοχή. Δεν ξέρω ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να ισοπεδώνεις κάτι τόσο ευαίσθητο και προσωπικό δικό μου αλλά πίστεψε με πως μέχρι εδώ ήταν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για να γελασεις λιγο θα σου πω,οτι για τον αντρα μου,μονο εγω εχω τα θεματα...στο κεφαλι μου ξερεις...τα γνωστα...(γελασες τωρα ε?)

 

Όχι καλή μου, γιατί να γελάσω? Ομολογώ όμως ότι δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Εννοείς ότι δεν θεωρεί ο άντρας σου ότι αυτά που αντιμετωπίζεις είναι σοβαρά προβλήματα? Ωχ....

 

Αυτό είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα! Κι επειδή το έχω βιώσει στον πρώτο μου γάμο, το θεωρώ πολύ καλό λόγο διαζυγίου. Γιατί πως περιμένεις συμπαράσταση όταν ο άντρας σου πιστεύει ότι τα προβλήματα είναι μόνο μέσα στο μυαλό σου; Τι είσαι; Η τρελή της υπόθεσης; Τελικά εγώ τον χώρισα κι ησύχασα, ευτυχώς δεν είχα παιδιά μαζί του, γιατί αυτό θα περιέπλεκε τα πράγματα.

 

 

 

ζωπυρον, το θέμα "παιδιά" κάποιες από μας το θίξαμε στην αρχή, αλλά πήγε άπατο. Βλέπεις το κέρατο είναι πιο πιασάρικο θέμα.

 

 

kopela, τα εν οίκω μη εν δήμω. Εδώ θα λύσετε τα όποια προβλήματά σας; Έλεος! Αν ισχύουν όσα λες, κάνε αναφορά, τι νόημα έχει να βγάλετε τ' άπλυτά σας στη φόρα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα! Κι επειδή το έχω βιώσει στον πρώτο μου γάμο, το θεωρώ πολύ καλό λόγο διαζυγίου. Γιατί πως περιμένεις συμπαράσταση όταν ο άντρας σου πιστεύει ότι τα προβλήματα είναι μόνο μέσα στο μυαλό σου; Τι είσαι; Η τρελή της υπόθεσης; Τελικά εγώ τον χώρισα κι ησύχασα, ευτυχώς δεν είχα παιδιά μαζί του, γιατί αυτό θα περιέπλεκε τα πράγματα.

 

 

 

ζωπυρον, το θέμα "παιδιά" κάποιες από μας το θίξαμε στην αρχή, αλλά πήγε άπατο. Βλέπεις το κέρατο είναι πιο πιασάρικο θέμα.

 

 

kopela, τα εν οίκω μη εν δήμω. Εδώ θα λύσετε τα όποια προβλήματά σας; Έλεος! Αν ισχύουν όσα λες, κάνε αναφορά, τι νόημα έχει να βγάλετε τ' άπλυτά σας στη φόρα;

 

Τα εν οίκω μη εν δήμω μην το λες σε εμένα γιατί η συγκεκριμένη κοπέλα έχει πάρει αμπάριζα όλα τα μέλη και τους admins αυτού του φόρουμ και με διασύρει χρόνια τώρα αποκαλύπτοντας τα προσωπικά μου στοιχεία στον κάθε ένα άσχετο. Το αποτέλεσμα όλου αυτού του ντελίριου είναι να προκαταλαμβάνονται αρνητικά τα μέλη μαζί μου εξαρχής και να μην μπορώ ποτέ να συμμετάσχω σε μια συζήτηση αν δεν καταθέσω πειστήρια ψυχικής υγείας.Δυστυχώς είναι τόσο βισματούχα η κοπέλα που όσες αναφορές και να έχω κάνει, την καλύπτουν. Λες να πιάσει η αναφορά σε έναν άνθρωπο που του έχουν εξαφανίσει 4000 posts; Για αυτό εξάλλου και στη συγκεκριμένη κουβέντα με είχε απο κοντά, για να με προκαλέσει να μιλήσω και να βρεί πάτημα να με κάνουν μπαν το χω ξαναδεί το έργο.Ζητώ συγγνώμη απο όλες τις κοπέλες που τις έβγαλα εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

kopela έκανα αναφορά στους διαχειριστές για τις συκοφαντίες σου προς την ΕΛΕΝΟΥΦΙ με την οποία γνωριζόμαστε εκτός φόρουμ.

έχεις επίσης προσωπικό μήνυμα που κάτι θέλω να σου πω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα εν οίκω μη εν δήμω μην το λες σε εμένα γιατί η συγκεκριμένη κοπέλα έχει πάρει αμπάριζα όλα τα μέλη και τους admins αυτού του φόρουμ και με διασύρει χρόνια τώρα αποκαλύπτοντας τα προσωπικά μου στοιχεία στον κάθε ένα άσχετο. Το αποτέλεσμα όλου αυτού του ντελίριου είναι να προκαταλαμβάνονται αρνητικά τα μέλη μαζί μου εξαρχής και να μην μπορώ ποτέ να συμμετάσχω σε μια συζήτηση αν δεν καταθέσω πειστήρια ψυχικής υγείας.Δυστυχώς είναι τόσο βισματούχα η κοπέλα που όσες αναφορές και να έχω κάνει, την καλύπτουν. Λες να πιάσει η αναφορά σε έναν άνθρωπο που του έχουν εξαφανίσει 4000 posts; Για αυτό εξάλλου και στη συγκεκριμένη κουβέντα με είχε απο κοντά, για να με προκαλέσει να μιλήσω και να βρεί πάτημα να με κάνουν μπαν το χω ξαναδεί το έργο.Ζητώ συγγνώμη απο όλες τις κοπέλες που τις έβγαλα εκτός θέματος.

 

Κι εσύ ψάρωσες βλέπω! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά....το μόνο που γνωρίζουμε για αυτά είναι πως πάνε σχολείο....δεν ξέρουμε αν έχουν καταλάβει κάτι, μπορεί ακόμα και η φυγή από το σπίτι να ονομάστηκε "επίσκεψη στη γιαγιά"......όπως και να έχει όμως για τα παιδιά το καλύτερο θα είναι να προσγειωθεί η μάνα τους και να αναλάβει τις ευθύνες της......ίσως ο ψυχολόγος βοηθήσει......

Για τον πατέρα δεν ξέρουμε αν είναι τόσο αδιάφορος όσο λέγεται.....ξέρουμε μόνο πως δουλεύει πολλές ώρες....και ναι, μια χαρά μπορεί κάποιος να μην καταλάβει ότι τον απατάει ο άλλος...δεν είναι τυχαία η έκφραση ο κερατάς το μαθαίνει τελευταίος......κάτι ξέρει ο λαός...όσοι απατάνε, αλλά δε θέλουν να μαθευτεί μια χαρά το καμουφλάρουν...γίνονται εξπέρ σε πολλές τακτικές....

Κι επειδή διάβασα κάπου παραπάνω πως η κοπέλα δεν ήταν από αυτές που ψάχνονται κ.λ.π......να πω μόνο πως δεν είσαι "τέτοια", μέχρι να περάσεις το όριο.......όταν το περάσεις έχεις γίνει...οπότε ούτε αυτή η δικαιολογία στέκει........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kopela έκανα αναφορά στους διαχειριστές για τις συκοφαντίες σου προς την ΕΛΕΝΟΥΦΙ με την οποία γνωριζόμαστε εκτός φόρουμ.

έχεις επίσης προσωπικό μήνυμα που κάτι θέλω να σου πω... ;)

 

Συκοφαντίες ναι βέβαια τί θα έλεγες.Κι εγώ έκανα αναφορά αλλά για άλλη μια φορά θα πάει στον βρόντο.Κι εμένα με γνωρίζουν προσωπικά άλλοι τόσοι αλλά τα 4 συγκεκριμένα άτομα της κλίκας σας επιμένουν να λένε τα ίδια επειδή έχουν σκάσει απο τη ζήλια τους.Σου απάντησα και δεν επιθυμώ να με ξαναενοχλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

kopela εγώ που ούτε κλίκας είμαι αλλά ούτε γνωρίζω προσωπικά κανέναν θέλω να σου πω πως αυτό το δημόσιο ''ξεκατίνιασμα'' με ενοχλεί. Σε παρακαλώ επειδή χαλάς το θέμα, αν έχεις προσωπικά με τον καθένα φρόντισε να τα λύσεις μόνη σου, δεν είμαι υποχρεωμένη ούτε εγώ ούτε οι άλλες κοπέλες εδώ να διαβάζουμε τις συκοφαντίες που γράφεις για οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ, και για να σε προλάβω εφόσον τα γράφεις σε ένα θέμα που παρακολουθώ ναι θα το διαβάσω γιατί είχα την εντύπωση πως θα διάβαζα κάτι σχετικό με το θέμα.

οπότε βάλε μια τελειά, και ας μην ξεφύγουμε άλλο απο το θέμα

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αφήσουμε τις ίντριγκες και να προσηλωθούμε στο θέμα? Η φίλη που άνοιξε το θέμα, εκτός από αυτά που την απασχολούν σε σχέση με τη φίλη της, έχει και εκείνη πολύ σοβαρά θέματα στην οικογένειά της και ενδεχομένως οι γνώμες όσων έχουν περάσει αντίστοιχες καταστάσεις με εκείνη να μπορούν να τη βοηθήσουν.

Όσο για τα παιδιά, από την αρχή έχει γραφτεί ότι πρέπει να προσέξει πάρα πολύ η φίλη της θεματοθέτριας πως θα χειριστεί την κατάσταση για να μην βλάψει την ψυχολογία τους.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αφήσουμε τις ίντριγκες και να προσηλωθούμε στο θέμα? Η φίλη που άνοιξε το θέμα, εκτός από αυτά που την απασχολούν σε σχέση με τη φίλη της, έχει και εκείνη πολύ σοβαρά θέματα στην οικογένειά της και ενδεχομένως οι γνώμες όσων έχουν περάσει αντίστοιχες καταστάσεις με εκείνη να μπορούν να τη βοηθήσουν.

Όσο για τα παιδιά, από την αρχή έχει γραφτεί ότι πρέπει να προσέξει πάρα πολύ η φίλη της θεματοθέτριας πως θα χειριστεί την κατάσταση για να μην βλάψει την ψυχολογία τους.

 

Σωστά!!

Link to comment
Share on other sites

kopela εγώ που ούτε κλίκας είμαι αλλά ούτε γνωρίζω προσωπικά κανέναν θέλω να σου πω πως αυτό το δημόσιο ''ξεκατίνιασμα'' με ενοχλεί. Σε παρακαλώ επειδή χαλάς το θέμα, αν έχεις προσωπικά με τον καθένα φρόντισε να τα λύσεις μόνη σου, δεν είμαι υποχρεωμένη ούτε εγώ ούτε οι άλλες κοπέλες εδώ να διαβάζουμε τις συκοφαντίες που γράφεις για οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ, και για να σε προλάβω εφόσον τα γράφεις σε ένα θέμα που παρακολουθώ ναι θα το διαβάσω γιατί είχα την εντύπωση πως θα διάβαζα κάτι σχετικό με το θέμα.

οπότε βάλε μια τελειά, και ας μην ξεφύγουμε άλλο απο το θέμα

 

Και μόνο για το γεγονός ότι μιλάς για συκοφαντίες (που ξέρεις αν είναι ή δεν είναι; Σε ενημέρωσαν και εσένα ; ) και απευθύνεσαι μόνο σε εμένα παρόλο που δεν βγήκα μόνο εγώ εκτός θέματος καταλαβαίνει κανείς αν είσαι της κλίκας ή δεν είσαι.Κατά τα λοιπά έχεις δίκιο.Εγώ το δικό μου δίκιο δεν ξέρω που να βρω που πρέπει κάθε φορά να αποδεικνύω οτι δεν είμαι ελέφαντας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

το θέμα κλειδώνεται προσωρινά

 

Ευχαριστούμε

από την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη

 

είναι εξαιρετικής σημασίας να διαβάσετε αυτήν την ανακοίνωση

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=78132

 

επίσης :

Το αν ισχύει μία δημοσίευση ή όχι δεν είναι θέμα συζήτησης στο δημόσιο φόρουμ.

Στην περίπτωση που υποψιάζεστε ότι κάποιο θέμα δεν είναι "αληθινό" κάντε απλώς αναφορά δημοσίευσης.

 

Εάν θέλετε οπωσδήποτε σε άλλη τέτοια περίπτωση να δημοσιεύετε κάτι που να δείχνει σε άλλα μέλη ότι

θεωρείτε την δημοσίευση κακόβουλη ή αμφίβολου προθέσεως μπορείτε να δημοσιεύσετε αυτή τη φράση:

 

έχω κάνει αναφορά στην διαχείριση επειδή μου προξένησε εντύπωση αυτή η δημοσίευση

Με αυτό το τρόπο δεν θα ενθαρρύνεται η χιουμοριστική/χλευαστική εξέλιξη του θέματος.

Εάν θέλετε οπωσδήποτε να απαντήσετε στο μέλος απλώς απαντήστε στο όποιο ερώτημα θέτει χωρίς ειρωνίες ή χλευασμούς, απλώς με επιχειρήματα.

Εάν δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα απο τα τρία παρακαλούμε απλώς να απέχετε απο τέτοιες συζητήσεις.

 

Τα παραπάνω έχουν μεγάλη σημασία γιατί ακόμα και αν η δημοσίευση δεν είναι πραγματική,

αν διαβάσει το θέμα κάποιος που όντως έχει παρόμοιο πρόβλημα, θα μπορέσει να ενημερωθεί για τις απόψεις ή τους φορείς που θα παρατεθούν.

 

Τέλος :

οποιαδήποτε διαφωνία η οποία αφορά αποκλειστικά και μόνο αντιπαράθεση μεταξύ 2 ή 3 μελών,

τα οποια πχ έχουν προσβάλλει το ένα το άλλο (για οποιονδήποτε λόγο)

 

απαραιτήτως θα πρέπει να λύνεται μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

 

Το δημόσιο φόρουμ της ΕΕΕΓ βρίσκεται στην διάθεση των μελών με σκοπό την ενημέρωσή τους.

 

Όποια δημοσίευση δεν είναι ενημερωτική, δεν προσφέρει κάτι στους επόμενους αναγνώστες και ασχολείται με προσωπική διαφορά μεταξύ ενός ή περισσοτέρων μελών,

δεν έχει θέση στο δημόσιο φόρουμ.

 

Όταν αισθάνεστε προσβεβλημένοι απο κάποια δημοσίευση, ΜΗΝ απαντάτε στον συγγραφέα καθώς κάτι τέτοιο οδηγεί απλώς στην συνέχιση μιας διαφωνίας η οποία δεν έχει θέση στο δημόσιο φόρουμ: κάντε χρήση της αναφοράς δημοσίευσης δείτε εδώ πως λειτουργεί. έτσι ώστε να ειδοποιηθεί ο επιθετικός χρήστης για τον κανόνα περι προσβλητικής διατύπωσης.

 

επιλογή "αγνόησε το χρήστη" (πληροφορίες θα βρείτε εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=90298 )

Αν διαφωνείτε έντονα με κάποια διατυπωμένη άποψη, και αισθάνεστε ότι δεν μπορείτε να συνεχίσετε διάλογο που δεν περιέχει ειρωνία ή επιθετικό ύφος ή άλλου είδους χαρακτηρισμούς,

παρακαλούμε επιλέξτε την δυνατότητα

Αγνόησε αυτό το χρήστη στο προφίλ του χρήστη που εμφανίζεται να σας προκαλεί αυτή την δυσαρέσκεια.

Επίσης οι προσωπικές αντιπαραθέσεις ή διαφωνίες ακόμα και αν αφορούν σημαντικά θέματα δεν είναι ενημερωτικές για τα μέλη ειδικά εάν επαναλαμβάνουν απόψεις και θεματολογίες οι οποίες έχουν δημοσιευτεί πάρα πολλές φορές στο φόρουμ

 

Εάν θεωρείτε ότι κάποιο μέλος παραπληροφορεί ειδοποιήστε μας μέσω αναφοράς έτσι ώστε να στείλουμε σχετικό κείμενο ειδοποίησης στο μέλος.

 

 

το θέμα θα μεταφερθεί στο αρχείο

ευχαριστούμε απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...