dearxristina

Πληροφορίες για την Τσιαούση Ιωάννα, γυναικολόγος

Recommended Posts

Εχει καμία τη γυναικολόγο Ιωάννα Τσιαούση??? Έχει γραφείο στον Πύργο αθηνών.. Θα με ενδιέφεραν οι απόψεις σας..

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι καλή , εξηγεί τα πάντα λεπτομερώς και δε σε κάνει να νιώθεις άσχημα..

Αλλά θα ήθελα να ακούσω κι άλλες γνώμες?? Έχει γεννήσει ποτέ καμία με αυτή? Φοβάμαι ότι προγραμματίζει μόνο καισαρικές...Και πρέπει να είναι και ακριβή...(Μόνο με ιδιωτικά συνεργάζεται-νομίζω)

Βασικά δεν είμαι καν έγκυος αλλά μιας και είναι η γυναικολόγος μου και σκεφτόμαστε για παιδάκι ας μαζεύουμε σιγα- σιγά πληροφορίες...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες και όλους,

Θα ήθελα να ξαναθέσω το ερώτημα που είχε θέσει η φίλη πριν από αρκετό καιρό. Μήπως γνωρίζετε την εν λόγω γιατρό; Προσανατολίζομαι σε γυναίκα γυναικολόγο για πρώτη φορά και είδα τη συγκεκριμένη σε μία εκπομπή στην οποία, από το λίγο που μίλησε, μου φάνηκε σοβαρή και ενημερωμένη. Αλλά δεν μπορώ να είμαι και σίγουρη και έχω ήδη κάνει λάθος επιλογές σε γιατρούς.

Ακόμα και αν δεν έχετε προσωπική εμπειρία αλλά τη γνωρίζετε από μαρτυρίες τρίτων (δεν εννοώ βέβαια αναφορές στα ΜΜΕ καθώς απ' ότι είδα είναι η γιατρός της συντρόφου του Τσίπρα), θα το εκτιμούσα πολύ αν μου λέγατε.

Ευχαριστώ!

είναι η γυναικολόγος της αδελφής μου.

εγώ έχω πάει μια φορά μόνο που ο γιατρός μου έλειπε.

Μου άρεσε γιατί απαντά σε κάθε σου απορία εύκολα, απλά και με παραδείγματα.

Είναι πολύ ευγενική, νέα και φιλική.

Δεν ξέρω αν θα την επέλεγα για να γεννήσω (ίσως γιατί είμαι πολύ υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού, ενώ για την ίδια δεν έχω την ίδια αίσθηση)

Φθηνή η επίσκεψή της αλλά απόδειξη δεν είδα χα χα χα χα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αυτό με τις καισαρικές το είχα ξανακούσει και δεν μου άρεσε ομολογώ.

Για την απόδειξη τώρα, εγώ έχω πλέον τροποποιήσει την ερώτηση που απευθύνω στους γιατρούς στο τέλος της επίσκεψης, από: "Τι σας οφείλω;" σε "Τι σας οφείλω...ΜΕ απόδειξη"; ;)

Είναι η γυναικολόγος μου.

Εμένα μου φαίνεται άψογη σε όλα της.

Και μου εξηγεί τα πάντα όποτε την ρωτάω,

κ στην εξέταση είναι πολύ της λεπτομέρειας.

Νιώθω πολύ άνετα μαζί της, κ είναι σημαντικό αυτό.

Απόδειξη μου κόβει πάντα.

Την συστήνω με κλειστά μάτια, αν και σε λίγο καιρό που θα γεννήσω

θα έχω κ πιο ολοκληρωμένη εικόνα (αλλά εγώ τουλάχιστον δεν την αλλάζω)

Ευχαριστώ για την προσωπική μαρτυρία που όπως φαίνεται είναι και πολύ θετική. Όταν με το καλό γεννήσεις, και αν το θυμηθείς, ενημέρωσέ μας και για το πως ήταν στον τοκετό.

Μετά από αυτό που είδα στην TV και κυρίως μετά από αυτά που γράψατε, θα την επισκεφθώ σίγουρα. Γίνει δεν γίνει η σταθερή γιατρός μου, θα έχω μία προσωπική άποψη.

Με την ευκαιρία, αναρωτιέμαι αν υπάρχει τελευταία ένα "ρεύμα" προτίμησης γυναικών γυναικολόγων, κάτι που παλαιότερα δεν υπήρχε. Σαν να ήταν η γυναικολογία ειδικότητα κατ' αποκλειστικότητα των ανδρών. Μπορεί βέβαια να είναι και ιδέα μου.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας και... Over-poulover (τί ωραίο nickname!) εύχομαι με έναν πόνο!

Ευχαριστώ για την προσωπική μαρτυρία που όπως φαίνεται είναι και πολύ θετική. Όταν με το καλό γεννήσεις, και αν το θυμηθείς, ενημέρωσέ μας και για το πως ήταν στον τοκετό.

Μετά από αυτό που είδα στην TV και κυρίως μετά από αυτά που γράψατε, θα την επισκεφθώ σίγουρα. Γίνει δεν γίνει η σταθερή γιατρός μου, θα έχω μία προσωπική άποψη.

Με την ευκαιρία, αναρωτιέμαι αν υπάρχει τελευταία ένα "ρεύμα" προτίμησης γυναικών γυναικολόγων, κάτι που παλαιότερα δεν υπήρχε. Σαν να ήταν η γυναικολογία ειδικότητα κατ' αποκλειστικότητα των ανδρών. Μπορεί βέβαια να είναι και ιδέα μου.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας και... Over-poulover (τί ωραίο nickname!) εύχομαι με έναν πόνο!

:D:D:D

Εννοείται ότι θα ενημερώσω κ θα γράψω την εμπειρία μου αλλά κ τις εντυπώσεις μου από τον τοκετό.Τόσο από την όλη διαδικασία, αλλά και

για την γιατρό.Ίσως σε κάποιες κοπέλες φανούν χρήσιμες οι εμπειρίες

της κάθε μιας μας..... :)

Όσο για το ρεύμα που λες, εν συντομία θα σου πω για να μην βγω εκτός θέματος, ότι κ εγώ στην αρχή ήθελα άντρα γιατρό.Δεν ξέρω γιατί, έτσι.

Όταν πήγα λοιπόν σε αυτόν που μου σύστησαν κ είδα πόσο @@@@ είναι,

έφυγα τρέχοντας και ήθελα να παω σε γυναίκα.Τελικά, είμαι τόσο ευχαριστημένη που δεν την αλλάζω με τίποτα!!

:D:D:D

Εννοείται ότι θα ενημερώσω κ θα γράψω την εμπειρία μου αλλά κ τις εντυπώσεις μου από τον τοκετό.Τόσο από την όλη διαδικασία, αλλά και

για την γιατρό.Ίσως σε κάποιες κοπέλες φανούν χρήσιμες οι εμπειρίες

της κάθε μιας μας..... :)

Όσο για το ρεύμα που λες, εν συντομία θα σου πω για να μην βγω εκτός θέματος, ότι κ εγώ στην αρχή ήθελα άντρα γιατρό.Δεν ξέρω γιατί, έτσι.

Όταν πήγα λοιπόν σε αυτόν που μου σύστησαν κ είδα πόσο @@@@ είναι,

έφυγα τρέχοντας και ήθελα να παω σε γυναίκα.Τελικά, είμαι τόσο ευχαριστημένη που δεν την αλλάζω με τίποτα!!

over-poulover τελικά γέννησες με την κα Τσιαούση? Εάν επιτρέπεται φυσιολογικά ή με καισαρική?

Καλησπέρα! :)

Βλέπω εχει περάσει καιρός από τα τελευταία post. Έχει γεννήσει κάποια κοπέλα με την Ιωάννα Τσιαούση; Θα ήθελα πολύ μια γνώμη

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα