Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο Gymboree


Recommended Posts

Εγώ που έχω ψωνίσει και από τα δύο έχω παρατηρήσει τα εξής:

1. Η πόιότητα του gymb. είναι σκάλες ανώτερη από του crazy8. τα βαμβακερά του είναι πολύ στιβαρά, δεν στραβώνουν στο πλύσιμο, δεν παθαίνουν τίποτα.

2. Παρόλο που το cr.8 δεν έχει τόσο καλή ποιότητα, οφείλω να πω ότι όσα ρούχα τους έχω πάρει δεν έχουν πάθει τίποτα. Επίσης δεν έχουν στραβώσει, δεν έχουν ξεθωριάσει κ.λ.π. Είναι όμως πιο "καλοκαιρινά". Πιο λεπτά, λιγότερο στιβαρά.

3. Τα σχέδια του cr.8 εγώ τουλάχιστον τα βρίσκω πιο πλακατζίδικα. Το gym. νομίζω ότι έχει την πιο σοβαρή και καλή σειρά.

4. Οι γραμμές τους νομίζω ότι είναι για κάπως αδύνατα παιδιά. Εγώ ακολουθώ τις ηλικίες και δεν έχω πρόβλημα, αλλά οι δικές μου είναι αδύνατες και κάπως κοντούλες.

5. Συνολικά, έχω αρχίσει να προσανατολίζομαι καθημερινα καλοκαιρινά και ελαφριά χειμωνιάτικα από crazy8, πιο καλά καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα από gymb.

 

Αυτά βέβαια είναι τελείως υποκειμενικές απόψεις, με βάση το τι αρέσει σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηρθε η παραγγελια που ειχ ακανει στις 24/1 σημερα. Κατευθειαν με τον ταχυδρομο, μου χτυπησε και το κουδουνι να κατεβω να τα παρω, ουτε 3 ευρω ουτε τιποτα.

ευχαριστω πολυ την κοπελα που μου εδωσε κωδικο για τζιμπαγκς κ να πω, οποια θελει εχω εναν επιπλεον κωδικο για 30%.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω κουκλιτσα...εννοεις τον κωδικο rise & shine ή μπορω να τον χρησιμοποιησω και τωρα?? Νομιζω οτι τον κωδικο rise μπορεις να τον χρησιμοποιησεις μονο σε full priced items ή κανω λαθος???

 

10-12 Φλεβάρη σε all regular price items.

 

Κορίτσια .... η νέα συλλογή είναι στο http://gymboreelines.com/! :)

 

Ax με πρόλαβες! Αυτά είναι τα ανοιξιάτικα όχι τα καλά-επίσημα (και καλά)

 

Κορίτσια εδώ http://www.facebook.com/pages/Gymboree-Lines/130473333688509 συχνά παίζουν πολλοί κωδικοί. Όποιος δεν τους χρησιμοποιεί τους ποστάρει

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα και περιμένω απάντηση. Ελπίζω το Crazy8 να έχει την ίδια πολιτική με Τζίμπο και να μου στείλουν αριθμό.

 

Ανήκουν στο ίδιο γκρούπ οπότε δεν πιστεύω ότι θα έχει διαφορά.

 

Ο ταχυδρόμος περνάει συχνά και σήμερα που ρώτησα στο ταχυδρομείο δεν είχαν τίποτα. Οι δε παραγγελίες μου ήταν 120 δολλάρια (100 ευρω περίπου) και με τα μεταφορικά πηγαν 145.

 

Και πάλι δεν πιστεύω ότι θα έχεις θέμα, έχω κάνει παρόμοιες παραγγελίες άνευ θέματος/

 

35-40% της αξίας της παραγγελίας με μεταφορικά ή άνευ;

 

ΜΕ τα μεταφορικά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Oι περσινές προσφορές Φεβρουαρίου για όσες δεν είναι είναι στο facebook, όπως τις κατέγραψε η Shannie Jacobs Smith (για να μη θεωρηθεί υποκλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας ;) )

 

Sale Tracker Feb 2011

 

I looked up the sales for the Month of February last year to get an idea of what sales might be coming up!

 

Rise and Shine Redemption Sale (Feb 4th – 6th)

 

Gymboree Kid and Baby Sale up to 40% off the Newest lines (Feb 9th)

 

Gymboree NG, BG, KG, NB, BB, KB Sale: Tops and Bottoms on Sale for $10! Tops and Sleepwear on Sale now for $15! Bottoms and Shoes on Sale for $20! (Feb 14th)

 

Gymboree 30% Off Regular priced Tops (Feb 24th)

 

Τί κάνουμε λοιπόν; Πότε λέτε να συμφέρει να ψωνίσουμε;

 

Α! Τα πασχαλινά τέλη του μήνα...:(

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον πηρα τη κουτα μου

τα χειμωνιατικα περιμενα τα καλοκαιρινα πηρα! τελικα η πρωτη ειναι σε αναμονη ακομα

 

νεα σειρα λοιπον

κοριτσιστικη, φορεμα πορτοκαλι, φουστακι πρασινο με διαφορα πατς, τοπακι πρασινο με λουλουδι ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ

 

αγοριστικα με δεινοσαυρο, φουτερ πορτοκαλι και μπλουζα πολο με δεινοσαυρο απανω πολυ ωραια και ****** και οχι ελαφρια

και ερχομαστε στο θεμα μας

 

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΣΥ!!!!

 

http://www.gymboree.com/shop/dept_outfit.jsp?pick=NONE&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306267950&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446003791&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1328268351692&productSizeSelected=0&fit_type=

 

σορτακι με δεινοσαυρους, Νο6

θα το δω και πανω στον Βασιλη αλλα νομιζω εχω το ιδιο θεμα με το προηγουμενο παντελονι

ειναι με κουμπακια στη μεση αλλα τι να τα κανω, αφου μου φαινεται ηδη στενο

το μετραω με το φουστακι της Α που ειναι νο 5, ειναι ακριβως ισα ακρη με ακρη 30π

 

στο size chart No6 τι κοιταμε για το μηκος της μεσης για να καταλαβω τι μας γινεται

 

 

Στεισυ, εχεις επιστρεψει ποτε τιποτα???? γιατι ο Β φοραει νο 4 και τα περσινα τζιμπο σορτς του κανουν ανετα και φετος!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε φύγει 18/01, αλλά δεν είχα ζητήσει νούμερο για να παρακολουθώ την παραγγελία κτλ.

Στο ταχυδρομείο της περιοχής μας πρέπει να ήρθαν προχθές (επαρχία μένω)

 

Εκπτωτικό κωδικό για τα crazy8 πού βρήκες;;

Στέλνουν με τις παραγγελίες ;;

Γιατί εμένα δεν μου έστειλαν κάτι τέτοιο μέσα στην κούτα.

Ή μήπως εννοείς αυτά που αγοράζουμε από ebay;;

 

Και πάνω που ήμουν σίγουρη ότι η από 9 Ιαν. παραγγελία μου ήταν στο τελωνείο εχθές την παρέλαβα. Μέσω του traking number που μου έστειλαν βάζοντάς το εδώ http://212.205.82.71/trackandtrace/ διαπίστωσα ότι πρώτα πέρασε από Κ.Δ. Θεσ/νικης, μετά πήγε ΥΠ.ΕΚΤΕΛ.ΔΕΜ.ΠΕΙΡ. όπου έμεινε για 3 λεπτά, μετά Ρουφ και μετά στα χέρια μου:-P. (Η 2η παραγγελία είναι ακόμα Θεσ/νικη).

Εκπτωτικο κωδικό βρήκα μέσω ΕΒΑΥ.

 

Κορίτσια .... η νέα συλλογή είναι στο http://gymboreelines.com/! :-)

 

Καλά είναι φοβερή. Ειδικά των αγοριών είναι από τα ομορφότερα που έχω δει.

 

Ανήκουν στο ίδιο γκρούπ οπότε δεν πιστεύω ότι θα έχει διαφορά.

 

Όντως, η απάντηση για το tracking number ήρθε από το Gymboree.com.

 

Oι περσινές προσφορές Φεβρουαρίου για όσες δεν είναι είναι στο facebook, όπως τις κατέγραψε η Shannie Jacobs Smith (για να μη θεωρηθεί υποκλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας :wink: )

 

Sale Tracker Feb 2011

 

I looked up the sales for the Month of February last year to get an idea of what sales might be coming up!

 

Gymboree Kid and Baby Sale up to 40% off the Newest lines (Feb 9th)

 

Gymboree NG, BG, KG, NB, BB, KB Sale: Tops and Bottoms on Sale for $10! Tops and Sleepwear on Sale now for $15! Bottoms and Shoes on Sale for $20! (Feb 14th)

 

Εγώ θα προτιμήσω αυτά τις 2 προσφορές.

 

 

:-D:grin::-D

 

 

για πειτε λιγο! εχει αγορασει καμια για νεογεννητο?? πρωτα ο θεος γενναμε μεχρι 1/8 αρα τα 0-3 τα θελω ολα εντελως καλοκαιρινα...... αξιζει να παρω ομως 0-3 ή ειναι ιδιο με το 3-6? για κανονικο μωρο...

 

Στα μωρά μου δεν φόρεσα καθόλου 0-3 (μόνο με αυτό που βγήκαν από το μαιευτήριο και το οποίο μετά από 1 εβδομάδα δεν κούμπωνε από κάτω). 2-3 κομματια που είχα πάρει τα βάζουν στα "μωρά" τους τώρα.

 

Λοιπόν όσο για την ποιότητα των crazy8 για τα λεφτά που τα πήρα (γύρω στα 8 ευρώ το καθένα) είναι πολύ καλή. Ειδικά οι ζακέτες και τα πουλόβερ. Τα φουστάνια αρκετά καλά αλλά μου φαίνονται πάρα πολύ φαρδιά. Τα παντελόνια του γιου μου φαίνονται λίγο στενά παρόλο που ο μικρός είναι κανονικός προς αδύνατος (εδω όσα του παίρνω του κάνουν στο ύψος αλλά του πέφτουν στη μέση. 6αρι πήρα αλλά ίσα που του κάνει στη μέση. Τα gymboree είναι σαφώς καλύτερα (αλλά και ακριβότερα), αλλά θα περιμένω τις παραπάνω προσφορές για να αγοράσω (ειδικά για το γιο).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ κουπόνι για -20% από τον πωλητή που έβαλε η tamar.

Τον δοκίμασα όμως, και δε δουλεύει.

Έχει συγκεκριμένες ημερομηνίες που ισχύει?

Tamar εσύ τσέκαρες τον δικό σου?

Έστειλα ήδη μέηλ στον πωλητή και ενημέρωσα......γκρρρρρρ

 

EDIT Μου απάντησε τάχιστα. Ο κωδικός πρέπει να μπει ένα ένα ψηφίο και όχι με copy paste. To τσέκαρα και είναι ΟΚ. Το αναφέρω μήπως τύχει και σε άλλη κοπέλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα κι εγώ κουπόνι για -20% από τον πωλητή που έβαλε η tamar.

Τον δοκίμασα όμως, και δε δουλεύει.

Έχει συγκεκριμένες ημερομηνίες που ισχύει?

Tamar εσύ τσέκαρες τον δικό σου?

Έστειλα ήδη μέηλ στον πωλητή και ενημέρωσα......γκρρρρρρ

Καμιά φορά κολλάνε οι κωδικοί, δεν απείλησα εγώ έναν καημένο ότι μου έστειλε μούφα κωδικό και τελικά ήταν ΟΚ.....

 

Καταχώρησέ τον μερικές φορές και δοκίμασε να αλλάξεις το μηδέν με όμικρον και τούμπαλιν.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ κουπόνι για -20% από τον πωλητή που έβαλε η tamar.

Τον δοκίμασα όμως, και δε δουλεύει.

Έχει συγκεκριμένες ημερομηνίες που ισχύει?

Tamar εσύ τσέκαρες τον δικό σου?

Έστειλα ήδη μέηλ στον πωλητή και ενημέρωσα......γκρρρρρρ

 

EDIT Μου απάντησε τάχιστα. Ο κωδικός πρέπει να μπει ένα ένα ψηφίο και όχι με copy paste. To τσέκαρα και είναι ΟΚ. Το αναφέρω μήπως τύχει και σε άλλη κοπέλα.

 

Ναι δουλεύει κανονικά και ισχύει μέχρι 29/2

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Toν κωδικό στον στέλνουν με email και φυσικά δεν επιβαρύνεσαι με έξοδα αποστολής. Όσον αφορά το ύψος της παραγγελίας 120 δολλάρια με μεταφορικά, αλλά πρόσεχε: Πρόκειται για εκτίμηση των κοριτσιών εδώ που ψωνίζουν χρόνια. Ως τώρα όλες οι παραγγελίες ύψους 120 $ (με μεταφορικά) φτάσαν στα χέρια μας χωρίς να πληρώσουμε στο τελωνείο. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως κάποια στιγμή δεν θα τσιμπήσουν και κοστολογήσουν κάποιο πακέτο.

 

Αν σ' αρέσει κάτι πάρτο. Εγώ την έχω πατήσει 2 φορές έτσι.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ειναι σε δολλαρια οι τιμες στο σαιτ εχει πουθενα μετατροπεα ??

 

 

ακριβα δεν ειναι ???? ή κανω λάθος ? τα φωτα σας παρακαλώ

 

ευχαριστω

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι τιμές είναι σε δολλάρια. Αν τα πάρεις σε full price είναι οπωσδήποτε ακριβά γι΄αυτό που αγοράζεις. Για μένα αξίζει να τα πάρεις μόνο με έκπτωση από 30% και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε ένα μέιλ που έγραφε αυτό :

 

Our records indicate that we have not yet received the completed evaluation of your recent online shopping experience at Crazy 8. Please confirm you have received your shipped item(s) from the order you placed on 01/17/2012 by clicking here. Otherwise, simply copy the url below into a browser to confirm your receipt of delivery.

 

Είναι κάτι συνηθισμένο;;

Ζητάει να επιβεβαιώσω ότι έλαβα την παραγγελία ή να πω την γνώμη μου για τα πράγματα που παρέλαβα;; Ή και τα δυο;;

Ρωτάω επειδή ήρθε από μια εταιρεία Bizrate RAtings η οποία ενεργεί λέει εκ μέρους του crazy8.

Μήπως είναι καμιά "πατάτα";;

Επειδή εκεί δεν πληρώσαμε με paypal, ξέρω γω....

Εσείς μετά που λάμβάνετε τις παραγγελίες σας ενημερώνετε κάπου στο σάιτ ότι τις παραλάβατε;;

Ευχαριστώ...

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...