Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο Gymboree


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση: Στο site λέει δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες άνω των 50$. Ισχύει και για αποστολή στην Ελλάδα;;

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση: Στο site λέει δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες άνω των 50$. Ισχύει και για αποστολή στην Ελλάδα;;

Αποτι εχω καταλαβει, οχι. Τουλαχιστον εγω δεν ειχα ποτε.

Και μια ερωτηση: Στην καινουρια κολλεξιον αν εχει εκπτωση, μπορω να χρησιμοποιησω και τα τζιμπαγκς (την περιοδο που πρεπει); Φοβαμαι μη τα χασω παλι, αλλα πια θα αγορασω για του χρονου για φετος καλυφθηκαμε!!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ξαναψωνίσει από το site, και χτες μπήκα και είδα κάτι ωραία μποτάκια με 20$, αλλά στο checkout τα μεταφορικά ήταν +22$, οπότε τα άφησα..Εσείς οι πιο έμπειρες, από τι ύψος παραγγελίας και πάνω πιστεύετε ότι συμφέρει να ψωνίσει κανείς;

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Τα εγραψα και διπλα αλλα νομιζω οτι εδω ταιριαζουν καλυτερα μαζι με την απαντηση της χατζικο. (Σε ευχαριστω κιολας για τις επεξηγησεις! ;) )

Ετσι, εγω τουλαχιστον, καταλαβα καλυτερα πώς πηγαινει η διαδικασια του τελωνειου και πού μπορεις να την πατησεις...

 

Μια ερωτηση ακομη μονο: Πώς βγαζουμε το συμπερασμα οτι η Γερμανια λειτουργει μονο ως διαμετακομιστης? Προκυπτει απο την συγκεκριμενη διευθυνση αποστολης που χρησιμοποιειται? (ειναι διευθυνση του γερμ. ταχυδρομειου δηλαδη?)

 

GYMBOREE

c/o Deutche Post AG

Schliltzer Str 50

36272 Niederaula

GERMANY

.......

 

Ένα αντικείμενο τελωνίζεται στην τελική χώρα αποστολής πάντα, αλλιώς αν πρέπει να καταβάλει δασμούς ποιός θα τους καταβάλει στην χώρα εισόδου (Γερμανία) ?

 

Η Γερμανία έχει οριστεί ως η πρώτη χώρα εισόδου όλων των εξωκοινοτικών στην Ε.Ε. Κοινώς, ότι μπάινει στην Ε.Ε., πάει πρώτα στην Γερμανία και μετά εκεί, γίνεται η διαλογή και η προώθηση στους τελικούς παραλήπτες.

 

....Και μια ερωτηση: Στην καινουρια κολλεξιον αν εχει εκπτωση, μπορω να χρησιμοποιησω και τα τζιμπαγκς (την περιοδο που πρεπει); Φοβαμαι μη τα χασω παλι, αλλα πια θα αγορασω για του χρονου για φετος καλυφθηκαμε!!

 

Η επόμενη περίοδος εξαργύρωσης τζίμπακς είναι από 19 έως 29 Ιανουαρίου, οπότε πιάνει την νέα σειρά.

 

Δεν είχα ξαναψωνίσει από το site, και χτες μπήκα και είδα κάτι ωραία μποτάκια με 20$, αλλά στο checkout τα μεταφορικά ήταν +22$, οπότε τα άφησα..Εσείς οι πιο έμπειρες, από τι ύψος παραγγελίας και πάνω πιστεύετε ότι συμφέρει να ψωνίσει κανείς;

 

Ρίξε μια ματιά στο σάιτ και στις οδηγίες στην πρώτη σελίδα. Παραγγελία σύνολου 125 δολλαρίων (μεταφορικά και έξοδα αποστολής, δηλαδή χοντρικά 100 δολ αγορά και 22 τα μεταφορικά). Αν θες μόνο ένα πράγμα, δεν νομίζω ότι αξίζει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μέηλ από crazy8 για -25% στις ήδη υπάρχουσες τιμές.

Είχα ήδη κάνει καλάθι και είπα να το εκμεταλλευτώ.

Δυστυχώς όμως δεν μου παίρνει τον κωδικό.

Ούτε με copy paste, ούτε με πληκτρολόγηση.

Αντιμετώπισε καμμιά σας παρόμοιο πρόβλημα?

Ή αν κάποια δεν θέλει τον κωδικό της , μπορεί να μου τον στείλει να δοκιμάσω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε σε μένα το πέρνει

Στα ψιλά γράμματα γράφει αυτό:

Orders must be placed between 12:01 AM (PST) December 17, 2011 and 11:59 PM (PST) December 21, 2011.

Δεν εχει φτάσει ακόμα η ώρα πιστεύω

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

Oι παραγγελίες μου από gymboree άφαντες!!!!! 26 & 28/11 έφυγαν!!!

Ενώ η παραγγελία μου από crazy8 στις 1/12 την παρέλαβα προχθές....

Αν δεν έρθουν από βδομάδα, θα αρχίσω να τα ψάχνω τα πακετάκια μου!!!

Και αν τα έπιασε ο τελώνης θα μου το πούνε στο ταχυδρομείο ότι πρέπει να πληρώσω το νταβα....λίκι??

Link to comment
Share on other sites

Τζιμπομάνιακς, βρήκα μια κάποια λύση για να δούμε αν έχουν φθάσει τα τζίμπο μας στην Ελλάδα.

 

Στέλνετε μέιλ στο τζίμπο και ζητάτε να σας δώσουν το postal reference number assigned to your order.

 

Είναι ο αριθμός της ταχυδρομικής αποστολής από ΗΠΑ.

 

Κατόπιν τηλεφωνείτε στο 2103353100, δίνετε τον αριθμό και ζητάτε να σας πουν αν έχει φθάσει στην Ελλάδα και που βρίσκετε.

 

Η παραγγελία μου που έφυγε 29 Νοεμβρίου έφθασε εχθές και είναι στο κέντρο διαλογής της Θεσσαλονίκης και η άλλη που έφυγε στις 2 Δεκεμβρίου ακόμα ταξιδεύει.;)

ωωωωωχ πηρα...

λεει εκει η μανταμ....εχει μπει απο 15 του μηνος ελλαδα ,στη θεσσαλονικη,κ πηγε στο τελωνειο του πειραια:?:-?:?

θα εκτελωνιστει κ θα σας ερθει:confused::confused:

να παθω εγκεφαλικο ή ειναι νορμαλ αυτο που μου ειπε???:roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Chill...και μενα τα gymborακια που μου ηρθαν πριν απο μια βδομαδα ειχαν σφραγιδα απο το τελωνειο του Πειραια...εννοειται οτι δεν πλερωσα τιποτις!!!;)

 

αααααχ,να σαι καλα κοριτσι μου,απλα σκεφτηκα αυτο που χε γραψει το χατζικακι,οτι ο,τι ειναι να πεσει χατζαρα παει τελωνειο,κ μετα ξαναγυρναει στα ελτα για να μοιραστει.....

αμαν κ αυτη η κυριουλα στα ελτα....πως τα πετας ετσι μανταμ???:rolleyes:

 

αν και το φιλοσοφησα.....δυο παραγγελιες(εχω ηδη παραλαβει τη μια,αρα ο,τι πληρωσω,θα πληρωσω σε μια μονο),συνολο 187 ευρω,με 19 κομματια(εκ των οποιων το ενα καλσον,αλλα τεσπα...)....αρα βγαινει γυρω στα 9 ευρω το κομματι-τζαμπα....

αρα και τελωνειο να πληρωσω....παλι συμφερει... ποοοοοοσο πια να ειναι το χαρατσι?50 ευρω?100 ευρω?παντα μιλαμε για μια παραγγελια των 120 δολαριων....

 

μακαρι να χεις δικιο ωστοσο!

 

εντιτ ....βεβαια,κ το οτι εχω ηδη παραλαβει τα αλλα απ την προηγουμενη βδομαδα, κ αυτα ακομα,κ ας ειχε φυγει τρεις μερες πιο νωρις η παραγγελια,κ αυτο ειναι μια ενδειξη...τεσπα,ο,τι ειναι να γινει θα γινει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η διαδικασία πάει κάπως έτσι.

 

Οι εξωκοινοτικές αποστολές απλού ταχυδρομείου πηγαίνουν στα ΕΛΤΑ Πειραιά. Με άγνωστα προς το παρόν για μένα κριτήρια (θα προσπαθήσω να μάθω όμως), τα ΕΛΤΑ δίνουν τα δέματα στο αρμόδιο Τελωνείο. Ο ελεγκτής εκεί επιλέγει αυτά που θα τελωνιστούν (και θα καταβάλλουν δηλαδή δασμούς) και τα υπόλοιπα τα κρίνει 'ελεύθερα' και τα ξαναστέλνει στα ΕΛΤΑ για να προωθηθούν στους παραλήπτες τους. Θα προσπαθήσω να μάθω τι είναι αυτό το περιβόητο 3ευρω.

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως οτιδήποτε έρχεται με μεταφορική εταιρεία (=κούριερ) τελωνίζεται. Το ίδιο το κούριερ 'δίνει' τα δέματα, για να πάει και αυτό το μερίδιο του. Διαδικασία απόλυτα νόμιμη.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

οταν πηρα τηλ μου ειπαν οτι αν το δεμα φυγει απο κει αυθημερον 99% δε θα πληρωσω τιποτα.... αν το κρατησουν κατι δε παει καλα....

αν δεν εχω πεταξει το τηλ του τελωνειου που βρηκα τελικα το δεμα μου θα σας το βαλω....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

σας παραθετω κ ενα μηνυμα για το πως υπολογιζεται ο δασμος που ισως (μακρια απο μας) πληρωσουμε......

 

 

θες να σου πω πως κατέληξαν στο ποσό?

πάει αναλογικά άρα νομίζω ότι πληρώνεις κάτω από τα μισά από την αξία της παραγγελίας, χωρίς όμως έξοδα εκτελωνιστή το τονίζω

λοιπόν αξία παραγγελίας 122,43$x1,3838=88,54ευρώ + 0.88 ασφάλεια (μάλλον το ασφάλισε η εταιρεία) + 28.30 ναύλα (εδώ κάτι παραπάνω μου χρέωσε μάλλον)=117,72 ευρώ το καθαρό ποσό με βάση το οποίο έγινε ο εκτελωνισμός..

χρεωση: Α00 117,72 x 12%=14,13

402 117,72 x0.5%=0.59

400 117.72x 0.15 =0.18

14.90

σύνολο 132,62 (όλα τα παραπάνω συν το αρχικό ποσό)

επ αυτού χρεώνει πάλι ΒΟΟ 132,62 x 12%=15.91

προσθέτει 14.90+15.91=30.81

ΔΕΤΕ 2.19

εξοδα εκτελωνισμου 8

φύλαξη 4

σύνολο 45 ευρώ

 

τι σημαίνουν οι συντομογραφίες δεν έχω ιδέα..αν βγάλει κανείς συμπέρασμα ας μας ενημερώσει..

εγώ πάντως τώρα έχω ένα μπούσουλα τι θα πληρώσω πάνω κατω

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις διαβααααζουμεεεεε....εσυυυυ διαααααβασεεες οτι το δικοοο μου ειναι εκειιιιιι 4 μεεεερες τωωωρα ???:lol::lol:

ενω εχω ηηηηδη παραλαβει το αααααλλο που εσταλη αργοοοτερα???

το θεωρω πλεον σιγουρο οτι θα πληρωσω τελωνειο...:-(

εν τω μεταξυ η μια παραγγελια που οπως προειπα παρελαβα δεν ειχε καμιαααααα σφραγιδα κανενος τελωνειου πανω...:confused::confused:

τι στο καλο?αυτη δεν εκτελωνιστηκε καν?εστω κ με μηδενικο ποσο....?:lol::lol::roll::roll:

 

 

4 μερες συμφωνα με το σαιτ... πηρες τηλεφωνο εκει ακριβως που ειναι το δεμα να δεις τι γινεται? επισης αν διαβαζες θα εβλεπες οτι και μενα το 2ο δεμα μου ηρθε 1ο και το 1ο αγνοουνταν για μερες.... ηταν τελωνειο τελικα κ ηρθε πολλεεεες μερες μετα....... οταν καθυστερει πολυ ειναι ενδειξη τελωνειου.... οχι ομως και δασμου!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα εκει δειχνει κανονικα οτι μπηκε τελωνειο και βγηκε και ηρθε στο μερος μου........

 

ελενουφι βαλτο τρακινγκ σου κ εδω

http://www.eltacourier.gr/popup_out.asp

 

κ εκει τα ιδια μου βγαζε...........

 

 

 

Eμένα σ' αυτό μου δειχνει οτι το δέμα είναι ακόμα Θεσ/νικη ενώ στο άλλο που πόσταρα λέει πως είναι στο Ρουφ.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

αρχες γεναρη θα αρχισει η περιοδος εξαγορας τζιμμπακς

αν πχ εχεις 50, θα πρπει να αγορασεις ρουχα αξιας 100 δολλαρια και θα πληρωσεις μονο τα 50 , αν εχεις 75 θα αγορασεις αξιας 150 και θα πληρωσεις 75 κλπ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, για όσες ρωτήσατε για τα τζιμπακς, να ξέρετε ότι αντιστοιχούν σε αγορά διπλάσια της αξίας τους, ΧΩΡΙΣ τα μεταφορικά. Δηλαδή π.χ. για τζίμπακ των 100 δολλαρίων, κάνετε αγορά τουλάχιστον 200 δολλαρίων, καταχωρείτε τον κωδικό, το κόστος της αγοράς σας μειώνεται κατά 100 δολλάρια και μετά προστίθενται τα μεταφορικά.

 

200 δολλάρια αγορά

- 100 δολλάρια τζιμπακ

= 100 δολλάρια

+ 22 δολλάρια μεταφορικά

= 122 δολλάρια

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά !!!

να μαι και εγώ εδώ :lol::lol: (κύλησα ξέρω) :roll:

 

μπορεί κάποια να σχολιάσει την ποιότητα των παρακάτω ???

 

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446004489&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302775427&bmUID=1325229260483&productSizeSelected=0&fit_type=

 

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446004256&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302775427&bmUID=1325229260488&productSizeSelected=0&fit_type=

 

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446003935&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302775427&bmUID=1325229260496&productSizeSelected=0&fit_type=

 

ψάχνω παντελόνια φόρμας για το καμάρι μου για τον σταθμό

αυτό που με απασχολεί είναι η εφαρμογή στην μέση (για αδύνατα παιδάκια) και αν ποιοτικά π.χ το velour που αναφέρει μπορεί να συγκριθεί με τα M&S ή αν αντέχουν στην.... σκληρή χρήση :mrgreen::mrgreen:

και τα φλιζοτέτοια κομπιάζουν, χαλάνε μετά από μερικά πλυσίματα??

 

επίσης τα Leggings που έχει στο site τώρα είναι καλοκαιρινά /ανοιξιάτικα να υποθέσω ??

 

σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την βοήθεια :-D

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και καλες παραλαβες!! Επιτελους παρελαβε και βαφτιστικια μου στο Μοναχο (αποστολη στις 9 Δεκεμβρη, παραλαβη στις 29!!!) και μαλιστα Γερμανια που θα πρεπε να φτασει πολυ νωριτερα! Απο το customer service αυτη τη φορα αρνηθηκαν να μου δωσουν το reference number, ζητωντας μου να περιμενω μεχρι τις 16 Ιανουαριου!! Ευτυχως τελικα παραδωθηκε λιγο πριν την Πρωτοχρονια. Περασε γερμανικο τελωνειο (αξια παραγγελιας 77 δολ συν μεταφορικα) και εφυγε αδασμολογητο (Zoll-free), ωστοσο τους χρεωσανε 12 ευρω ΦΠΑ!! Αθανατοι Γερμανοι, τιποτα δεν αφηνουν να πεσει κατω... Οσο για το διαφορετικο shipping και billing adress που ζητησα απο τη Gymboree, με γραψανε! Στειλανε στη βαφτιστικια μου και τον λογαριασμο! Τα ρουχαλακια ηταν τελεια (αν και λιγο μακρια τα παντελονια) κι ετσι αναμενω διακαως τα Gymbacks για να ψωνισω τα πασχαλιατικα! Μια υπεροχη χρονια σε ολες, με πολλη αισιοδοξια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε αναρωτηθεί αν μπορούμε να καταχωρήσουμε 2 τζίμπακς σε μια παραγγελία, η επίσημη απάντηση του τζιμπο.

 

Επίσης, είχα απορία αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί τμηματικά τζίμπακ, να καταχωρηθεί δηλαδή ο κωδικός σε δύο παραγγελίες που να το καλύπτουν αθροιστικά, επίσης η επίσημη απάντηση.

 

In order to participate in online redemption, please ensure that your qualifying order is placed between January 19, 2012 (12:00 AM ET) and January 29, 2012 (11:59 PM ET). To instantly redeem online, a Gymbucks redemption section will appear during applicable redemption dates on the billing page in checkout. This is where you will enter the last 13-digits of the Gymbucks number (printed in bold) and 4-digit PIN from your coupon or packing slip. Please note, the "Apply" button must be selected to apply the discount.

:arrow: ΑΠΟΡΙΑ ΝΟ 1 : You may enter more than one Gymbuck on an order, as long as the subtotal of your order qualifies for use of the Gymbuck.

:arrow:ΑΠΟΡΙΑ ΝΟ 2 : Unfortunately, we are unable to split Gymbucks. However, you do not have to spend the entire balance of your Gymbuck at once. You may choose upon checkout how much of each Gymbucks coupon you want to use. For example, you can use $100 of the Gymbuck on one order, and use the remaining balance on a separate order.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...