Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεύτερη βιοχημικη ; δεν θα το αντεξω!!!


Recommended Posts

κοριτσακια γεια σας...σας γραφω γιατι εχω τρελο αγχος!!!

εχω καθυστερηση 6 μερες σε κυκλο 26-28 ημερων.

εκανα χοριακη...μονο 84,5

ο γιατρος μου ειπε να μην ανυσηχω και να κανω ξανα χοριακη σε 3 μερες (Σαββατο)

πριν 9 μηνες ειχα μια βιοχημικη και φοβαμαι τρελα

ειχε καμια απο εσας τετοια χοριακη με 6 μερες καθυστερηση και ολα πηγαν καλα????

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mrs

    Mrs 11 δημοσιεύσεις

  • carmen

    carmen 8 δημοσιεύσεις

  • sophi_a

    sophi_a 6 δημοσιεύσεις

  • elena27

    elena27 5 δημοσιεύσεις

κοριτσακια γεια σας...σας γραφω γιατι εχω τρελο αγχος!!!

εχω καθυστερηση 6 μερες σε κυκλο 26-28 ημερων.

εκανα χοριακη...μονο 84,5

ο γιατρος μου ειπε να μην ανυσηχω και να κανω ξανα χοριακη σε 3 μερες (Σαββατο)

πριν 9 μηνες ειχα μια βιοχημικη και φοβαμαι τρελα

ειχε καμια απο εσας τετοια χοριακη με 6 μερες καθυστερηση και ολα πηγαν καλα????

 

 

και μικροτερες χοριακες εχουν γινει μια χαρα μωρακια

εσυ αυτη τη στιγμη εισαι εγκυος

μην προσθετης και αλλο αγχος στο εμβρυακη σου καλη μου

ηρεμησε και ολα θα πανε καλα

line_line_typew6_beg_d_typew7_time_1156651200_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe920.gif
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ που απαντησες...το θεμα μου ειναι πως υποχωρουν και τα συμπτωματα που ενιωθα....το στηθος μου δεν ειναι τοοσο πρησμενο ουτε με ποναει οσο με πονουσε!!!!!

τι να πω υπομονη......αλλα ποιος την κανει...μαυρο βραδυ περασα!!!!

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites

καρμεν ελπιζω να πανε ολα καλα! θετικη σκεψη !!!!!!!

 

ευχομαι το σπορακι σου να ριζωσει καλα στη κοιλιτσα σου:)))

 

αχχχ μακαρι!!! σας ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!!!

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα.....μαλλον βιοχηχικη και παλι...τι να πω...σημερα το πρωι μετα απο 8 μερες καθυστερηση και θετικα τεστ αδιαθετησα.. 2 στα 2!!!!τι στο καλο ολες οι βιοχημικες εμενα κυνηγανε....??????:cry::cry::cry:

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ καρκινακι... να σαι καλα

φοβαμαι τι δν παει καλα....την πρωτη λες ετυχε...την δευτερη ε, οχι παλι γκαντεμια!!!!!! τριτη δν θελω να μου 3ανασυμβει με τπτ!!!!ειμαι στη φαση που ψαχνομαι για εξετασεις...θελω ομως να το συζητησω και με το γιατρο μου...

και παλι σε ευχαριστω για την συμπαρασταση

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ καρκινακι... να σαι καλα

φοβαμαι τι δν παει καλα....την πρωτη λες ετυχε...την δευτερη ε, οχι παλι γκαντεμια!!!!!! τριτη δν θελω να μου 3ανασυμβει με τπτ!!!!ειμαι στη φαση που ψαχνομαι για εξετασεις...θελω ομως να το συζητησω και με το γιατρο μου...

και παλι σε ευχαριστω για την συμπαρασταση

 

κρίμα, βρε κορίτσι μου! Αλλά, μην το βάζεις κάτω! Συμφωνώ σε αυτό που λες για τις εξετάσεις, να ψαχτείς εντατικά. Κάθε επιτυχία εύχομαι! Θα γίνεις σύντομα μανούλα με υγιέστατο και πανέμορφο μωρό!

Link to comment
Share on other sites

κρίμα, βρε κορίτσι μου! Αλλά, μην το βάζεις κάτω! Συμφωνώ σε αυτό που λες για τις εξετάσεις, να ψαχτείς εντατικά. Κάθε επιτυχία εύχομαι! Θα γίνεις σύντομα μανούλα με υγιέστατο και πανέμορφο μωρό!

 

σε ευχαριστω πολυ latiatoula!!!!να σαι καλα!!!!

αντε να δουμε..... θελω πολυ ενα μωρακι...και μια εγκυμοσυνη που να την χαρω....

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καντε εξετασεις για θρομβοφιλια, ουρεοπλασμα χλαμυδια και μυκητες και νκ κυτταρα. ειναι το 3πτυχο των αποβολων. παντως οι γιατροι θεωρουν καθεξιν τις αποβολες μετα τις 3 συνεχομενες!!! μπορει να σου πουν οτι παλι ετυχε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια στο forum. Το καλοκαίρι ένα μήνα μετά τον γάμο μου είχα 5 μέρες καθυστέρηση.Έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Πήρα τον γιατρό μου και μου συνέστησε να κάνω χοριακή. Έκανα και βγήκε 9. Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι έγκυος αλλά να επαναλάβω την εξέταση μετά από 2 μέρες το ίδιο βράδυ με έπιασε αιμορραγία και φυσικά τότε έμαθα κι εγώ τι πάει να πει βιοχημική εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου έδωσε κουράγιο και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και ότι θα μείνω σύντομα έγκυος. Εχθές βίωσα την δεύτερη με 10 μέρες καθυστέρηση όπου η χοριακή μου έπεσε από 161 σε 22 σε 2 μέρες και από εχθές το βράδυ έχω πάλι αιμορραγία. Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε πάλι την αποβολή. Μόλις τελειώσει το αίμα μου είπε να πάω να με εξετάσει και να μιλήσουμε. Έχει συμβεί σε καμία κάτι παρόμοιο; Έχω κάτι; Κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

ελενα ζητα απο τον γιατρο σου να κανεις εξετασεις .Ειναι μεγαλο το πακετο και αρκετα τα χρηματα αλλα πρεπει να βρεις τον λογο .Μπωρει να ειναι κατι τυχεο η να εχεις προβλιμα.Ευχομαι να σου πανε ολα καλα .

Link to comment
Share on other sites

elena ....ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω.....ειχα δυο βιοχημικες τη μια μετα την αλλη...και σα να μην εφτανε αυτο...ειχα και μια παλλινδρομη κοντα στην 6 βδομαδα... αστα απογνωση μεσα σε ενα χρονο 3 στα 3!!!νομιζα πως ποτε δεν 8α ειχα μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη.

ο γιατρος μου τις δυο πρωτες φορες με καθυσηχασε...αλλα με την τριτη αρχισε να ανησυχει....

μπηκαμε λοιπον σε διαδικασια εξετασεων.... αρχικα θα καναμε καρυοτυπο ζευγους και μετα θα συνεχιζαμε για να τσεκαρουμε μητρα σαλπιγγες και εγω δεν ξερω τι αλλο.....

ε μειναμε στον καρυοτυπο... καθως μας προλαβε μια νεα εγκυμοσυνη.. που προς το παρον εξελισεται μια χαρα!!!!-Δοξα το Θεο-

τον καρυοτυπο τον καναμε και οι δυο....ειναι αιματολογικες και σου ελεγχουν ενα προς ενα ταχρωμοσωματα για τυχον ανωμαλιες , που δεν αφηνουν την κυηση να εξεληχθει.... μας βγηκε καθαρη.... και απο οτι φαινεται δεν ειχαμε τπτ απλα ετυχε..... οσο και να φαινεται απιθανο ετυχε.....

μη χανεις την πιστη σου..... κανε εξετασεις για να βεβαιωθεις και συνεχισε την προσπαθεια....

θα δεις που πολυ συντομα θα εχεις μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη...και ενα καταπληκτικο νινακι.....

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 φορές και τελικά ήταν τυχαίο;;;; Πρέπει να καταρρακώθηκες αν κρίνω από εμένα. Γιατί κι εγώ την πρώτη φορά είπα εντάξει, μπορεί να είναι τυχαίο... αλλά αυτή τη φορά δεν το κρύβω ότι φοβάμαι λίγο και η ψυχολογία μου έχει πέσει αρκετά. Ειδικά όταν είδα όλο αυτό το αίμα με τα κομμάτια να πέφτουν... τρελάθηκα. Μου δίνει κουράγιο που τελικά δεν είχες τίποτα. Προτιμώ το τυχαίο από το να έχω κάτι. Σίγουρα όμως κορίτσια θα κάνω εξετάσεις. Οι εξετάσεις αυτές πέρα από αιματολογικές περιλαμβάνουν και κάτι άλλο; Υποθέτω θα μου πει και ο γιατρός. Μακάρι να μείνω κι εγώ στις πρώτες και να μην χρειαστεί να τις κάνω όλες.

Ελπίζω carmen να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι. Και ελπίζω να έρθει σύντομα και η δική μου σειρά. Αλήθεια σε ποιο μήνα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πω πω...τι μου θυμησες... αυτα τα κομματια το αιμα!!! την πρωτη φορα που τα ειδα...σχεδον λυποθυμησα... αστα μακρυα απο εμας αυτα...

 

σε ευχαριστω για τις ευχες σου...

ειμαι στον τριτο... και πανε μεχρι ωρας ολα τελεια!!!μαλιστα ο γιατρος μου ειπε πως ειναι και μεγαλο το νινι μου, γιατι στον υπερηχο φαινεται να ειναι 2-3 μερες πιο μπροστα!!!

βεβαια η ανησυχια δεν μου εχει φυγει...και δεν νομιζω να φυγει μεχρι να γεννησω....

αν και περιμενω λιγο μετα τα Χριστουγεννα που 8α μπω στον τεταρτο...να παρω μια ανασα....

αντε αντε... γρηγορα και εσυ να εχεις φουσκωμενη κοιλιτσα:P:p:p:p

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σου εύχομαι ότι καλύτερο. Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα! Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό. Άντε να δούμε τι θα μου πει. Κι αυτές οι εξετάσεις;;; έχω μάθει ότι είναι πανάκριβες και είναι και οι καιροί δύσκολοι. Βέβαια πρέπει να τις κάνω για να ηρεμήσω και αν έχω κάτι να το αντιμετωπίσω για να μην χάνω χρόνο. Πραγματικά όμως μου έδωσες πολύ κουράγιο. Δεν ξέρω γιατί; Με βοήθησε ένα απλό μήνυμά σου. Αυτό το τυχαίο είναι πολύ εμψυχωτικό. Μακάρι να πιάσει η ευχούλα σου και σύντομα να είμαι με φουσκωμένη κοιλίτσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια βιοχημική πέρασα και εγώ χωρίς να γνωρίζω τον λόγο αρχικά. Ακριβώς τον επόμενο μήνα όμως έμεινα ξανά έγκυος και ο γιατρός μου υποψιασμένος με έστειλε αμέσως να κάνω καμπύλη σακχάρου η οποία βγήκε πάρα πολύ αυξημένη και διαγνώσθηκα με διαβήτη κύησης. Ακολούθησα διατροφή, μετρήσεις σακχάρου και ινσουλίνη και μέχρι τώρα που είμαι 28 εβδομάδων όλα πάνε καλά ευτυχώς. Ψάξτο και εσύ μήπως είναι θέμα διαβήτη κύησης, σημειώνω ότι δεν είχα πριν πρόβλημα με το σάκχαρο, μόνο στην εγκυμοσύνη εμφανίζεται. (στις άτυχες όπως ήμουν και εγώ) και μετά την γέννα εξαφανίζεται.

Πάντως σκέψου θετικά και το πιο θετικό είναι ότι μένεις έγκυος! Σου εύχομαι να πιάσεις το πολυπόθητο σποράκι σου πολύ σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή ανέβασες σάκχαρο κατέληξες σε βιοχημική; Αντε να έρθει πια αυτή η Πέμπτη να δω τι θα μου πει ο γιατρός. Και μακάρι αν έχω κάτι να είναι κάτι που να αντιμετωπίζεται τόσο εύκολα όσο η δική σου περίπτωση και να μην είναι κάτι πιο σοβαρό. Έχω μεγάλη αγωνία πραγματικά. Πάντως σου εύχομαι κι εσένα ότι καλύτερο και το μωράκι σου να είναι γερό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πριν απο κάποιες μέρες ρωτούσα απεγνωσμένα εδώ μέσα αν τα συμπτώματα που είχα ήταν εγκυμοσύνης....πριξίματα, αέρια, φαγητό συνέχεια κλπ...την ημέρα της περιόδου μου....αίμα και κομμάτια...έτσι ακριβώς μάτωσε και η καρδιά μου γιατί το ένιωθα ότι ήμουν έγκυος και το έχασα το φασολάκι...έκανα χωριακή ...2.....ο γιατρός μου είπε οτι μάλλον πρόκειται για βιοχημική (μου έκανε εξεταση κανένα πρόβλημα)δεν μπήκε σε λεπτομέρειες...αλλα μου είπε οτι συμβαίνει και τις περισσότερες φορές είναι άμυνα του οργανισμού...ενδεχομένως κάποιο από τα δύο (ωάριο ή σπερματοζωάριο δεν ήταν....καλό) και αμύνθηκε ο οργανισμός....και δεν παρέλειψε να με καθυσηχάσει (για να μην αγχώνομαι) λέγοντας ότι ....αν 100 ζευγάρια προσπαθούσαν ανα μια ώρα να κάνουν παιδί για 6 μήνες...μόνο το 40% θα έπιανε παιδί....το υπόλοιπο 60% είμαστε εμείς που αγχωνόμαστε και κοιτάμε αν είναι αχνή η γραμμή ή οχι.....

 

ΜΗΝ το σκέφτεσαι και βουρ!!!! εγω ήδη ξεκίνησα χιχι:-P ούτε γόνιμες ούτε πριν και μετα....τίποτα.. ξεζούμισέ τον !!! χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κ γω στην ιδια κατηγορια . 2 βιοχημικες σε διαστημα 3,5 μηνων .

Τον Οκτωβριο μετα απο σπερματεγχυση εμεινα εγκυος . 1η χοριακη 18 , 2η 26 , 3η 52 κ μετα ηρθε η κατηφορα .

Ενα σωρο εξετασεις , του κοσμου τα λεφτα (χαλαλι) , ολες καθαρες !

Πριν απο μερικες μερες κανω χοριακη μετα απο εξωσωματικη κ βγαινει 30 . 3 μερες μετα μολις 34 . Αυριο θα ξαναπαω να δω οτι εχει πεσει εντελως , ενω ακομα δεν εχω περιοδο .

Να πιστεψω οτι ειναι τυχαιο αφου ολες μας οι εξετασεις ειναι καθαρες ή μπορει να εχω κατι που δεν φαινεται ;;;

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! και εγω 2 στα 2 και μαλιστα ακομα χειροτερα μετα απο εξωσωματικη.. δυστηχως το προβλημα μας ειναι πολυ σοβαρο καθως τα ελάχιστα σπερματοζωαρια που χρησιμοποιησαμε βρεθηκαν στους ορχεις του συζηγου μετα απο χειρουργιο.. εχουμε κανει ολες τις εξετασεις, θρομβοφιλια, ανοσολογικες ορμονολικες καρυοτυπο καμπυλη σακχαρου υστεροσκοπηση?? να πονταρω και εγω στην τυχη μας?? ας γινει οτι καλυτερο για ολες..

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια..... και γω στο κλαμπ των βιοχημικων κυησεων... 2 στα 2!Μια τον ιανουαριο και μια αυτον τον μηνα.Δεν ξερω τι να κανω.... δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει....

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μια απο τα ίδια κορίτσια. Δυο βιοχημικές και στη μέση τους μια παλίνδρομη (κενός σάκος). Εξετάσεις μην φανταστείτε πόρισμα όμως;;;; Τρία χρόνια βασανίζομαι. Απλά δεν βρήκαμε το λόγο. Τελικά είμαστε πολλές. Και έχουμε και τους γιατρούς που καμιά φορά δεν ξέρουν τι να πουν και κάνουν πειράματα. Καλή επιτυχία σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...