Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

tattoo και piercing μετα τα 30


Georgia!

Recommended Posts

Συμφωνώ με τη newbie, καλύτερα να κάνεις τατού πιο μεγάλη γιατί η απόφαση σου έχει περισσότερες πιθανότητες να είναι σωστή και να σε εκφράζει. Πολλές γυναίκες καλύπτουν την τομή με τατού κι εγώ το θεωρώ πολύ σέξι το σημείο να σου πω την αλήθεια. Όσο για τις ραγάδες που είπε μια κοπέλα, μια χαρά καλύπτονται, έχω δει εγώ ραγάδες τρελές από το πλάι της κοιλιάς ως τους μηρούς, μιλάμε για σκαμμένο το δέρμα πολύ βαθιές, που καλύφθηκαν με μεγάλα τριαντάφυλλα χρωματιστά άψογα και το αποτέλεσμα ήταν πραγματικά πολύ ωραίο!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν μεινω εγκυος είχα αποφασίσει τι σχέδιο θα κάνω. τώρα που θηλάζω ακόμα θέλω να κάνω και δευτερο παιδάκι και έτσι θα μου πάρει αρκετό καιρό. Το σίγουρο είναι ότι θα κάνω τα αρχικά του ονοματος του μικρού μου.

Link to comment
Share on other sites

εχω 7 ταττοο το τελευταιο το εκανα το καλοκαιρι και αφορα τον γιο μου βεβαια!ολα μου τα ταττοο σημαιννουν κατι για μενα και δεν με ενδιαφερει αν θα το δει ο υπολοιπος κοσμος.ειχα κανει piercing στη γλωσσα και στον αφαλο.στον αφαλο το εβγαλα στον εβδομο μηνα της εγκυμοσυνης αλλα δε με συγκηνει για να το ξανανοιξω.στη γλωσσα ομως θελω πολυ να το ξανακανω ειναι σουπερ!!!τωρα ψηνομαι να κανω δωρο στον εαυτο μου ενα ταττοο για τα γενεθλια μου που πλησιαζουν!τρελαινομαι με τα ταττοο δεν μπορω να σταματησω απλα δεν τα κανω σε σημεια που κανουν μπαμ(αν εξαιρεσεις τους 2 μου καρπους απο την μεσα μερια).σαν μονη συμβουλη που εχω να σας δωσω ειναι μην κανετε ποτε ονομα αντρα!!!!χαχαχαχα.ο αντρας μου με ρωταει γιατι δεν κανω το ονομα του αλλα μου φαινεται καπως.περα απο τον γιο μου κανενας αντρας δεν ειναι δικος μου για να χαραξω το ονομα του πανω μου;)

Link to comment
Share on other sites

ολα μου τα ταττοο σημαιννουν κατι για μενα

 

Κι εγώ είμαι υπέρ των συμβολισμών στα τατουάζ. Nομιζω πως μόνον όταν τα τατουάζ μας έχουν κάποιο νόημα για μας, είναι σίγουρο πως δεν μετανιώνεις αργότερα γι αυτό που έκανες. Εκτός κι αν είναι όνομα κάποιου πρώην, οπότε με το που χωρίζεις πας κατευθείαν για λέηζερ. :mrgreen:

 

Τελευταία φορά που ήμουν στο τατουατζίδικο, ήταν 2 κορίτσια γύρω στα 20, φίλες κολητές, και πήγαν να κάνουν η μία τα αρχικά της άλλης στον καρπό τους μαζί μ' έναν ροζ φιόγκο. :? Ντιπ μυαλό κουκούτσι! Λίγο ακόμα και θα τους έλεγα τίποτα, αλλά με συγκράτησε ο άντρας μου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι υπέρ των συμβολισμών στα τατουάζ. Nομιζω πως μόνον όταν τα τατουάζ μας έχουν κάποιο νόημα για μας, είναι σίγουρο πως δεν μετανιώνεις αργότερα γι αυτό που έκανες. .

 

έτσι ακριβώς είναι;)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με newbie G για την ηλικία και γενικότερα είμαι υπέρ των tattoo και των piercing μετά τα 30..Θεωρώ πως όταν π.χ. μια γυναίκα κανει tattoo ή piercing σε αυτή την ηλικία 1) το κανει συνειδητοποιημένα 2) το θέλει πολύ και την εκφράζει 3) είναι ανοιχτόμυαλη και δεν ενδιαφέρεται για το τι θα πούν αυτοί που δεν τους αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Mια μέρα που τα παιδάκια σας θα θέλουν να κάνουν τατού και πίρσινγκ (απο τα 14,15,16...) τι θα τους πείτε για να τα αποτρέψετε; :confused:

 

Πλακα κανεις λεμε......τωρα αυτο το ρωτας σε γονεις που εχουν τατου και πιερσινγκ?.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Mια μέρα που τα παιδάκια σας θα θέλουν να κάνουν τατού και πίρσινγκ (απο τα 14,15,16...) τι θα τους πείτε για να τα αποτρέψετε; :confused:

 

Θα του πω ότι εγώ τα τατουάζ μου τα έκανα σε μεγάλη ηλικία και όλα έχουν να κάνουν με την αποβολή μου, την εγκυμοσύνη μου και τη γέννηση του παιδιού μου, δεν ήταν απόφαση της μιας στιγμής ούτε εφηβικής τρέλας. Κι ο άντρας μου επίσης μετά τα 35 τα έκανε. Οπότε ας περιμένει και το παιδί να ενηλικιωθεί τουλάχιστον και μετά ας κάνει ό,τι θέλει.

 

Το piercing δε με χαλάει καθόλου στους εφήβους, πολλά παιδια φοράνε σκουλαρίκι στο αυτί, στο φρύδι, στο χείλος ή στη μύτη. Ας βάλει, τι πειράζει; Μόδα είναι. Δουλεύω σε σχολείο και τα έχω συνηθίσει. 'Αλλα μ' ενοχλούνε, όχι τα piercing.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ σχεδιάζω να κάνω το όνομα του γιου μου κοντά στα Χριστούγεννα..πάντα μου άρεσαν τα tattoo αλλά δεν ήμουν σίγουρη ότι αυτό που θα έκανα δεν θα το βαριόμουν ποτέ, αλλά το όνομα του παιδιού αν μπορούσα να το χαράξω και στην καρδιά μου επάνω θα το χάραζα οπότε στο τατουατζίδικο ολοταχώς..κι ο άντρας μου το έχει κάνει στα πλευρά του με ένα υπέροχο κείμενο κάτω από το όνομα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mια μέρα που τα παιδάκια σας θα θέλουν να κάνουν τατού και πίρσινγκ (απο τα 14,15,16...) τι θα τους πείτε για να τα αποτρέψετε; :confused:

 

γιατί να τον αποτρέψω ??

απλά θα του εξηγήσω πόσο πιο καλό θα είναι να το κάνει σε μεγαλύτερη ηλικία..

υ.γ. ο δικός μου έχει αποφασίσει από τώρα τι θέλει να κάνει:lol::lol::lol:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στον καρπό πόνεσε; Γιατί έχω βάλει στο πρόγραμμα και τρίτο τατού μετά τη γέννα και θέλω να το κάνω στον καρπό.

Εκανα περυσι τετοια εποχη τατουαζ στον καρπο το αρχικο γραμμα του ονοματος της κορης μου με μια καρδουλα. Δεν πονεσα κα-θο-λου περα απο ισως ενα τσουξιμο που ενιωσα στις ουρες (το γραμμα ηταν καλιτεχνικο).

Απο οσο μου ειπε αυτος που μου το εκανε, πονας μονο αν ο αλλος πιεζει τοσο πολυ τη βελονα στο δερμα σαν να μην υπαρχει αυριο! :lol: Εγω παντως δεν ενιωσα και καμμια ιδιαιτερη ενοχληση!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

γιατί να τον αποτρέψω ??

 

απλά θα του εξηγήσω πόσο πιο καλό θα είναι να το κάνει σε μεγαλύτερη ηλικία..

 

υ.γ. ο δικός μου έχει αποφασίσει από τώρα τι θέλει να κάνει:lol::lol::lol:

 

Και εμενα, και μαλιστα και σε πιο σημειο.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα περυσι τετοια εποχη τατουαζ στον καρπο το αρχικο γραμμα του ονοματος της κορης μου με μια καρδουλα. Δεν πονεσα κα-θο-λου περα απο ισως ενα τσουξιμο που ενιωσα στις ουρες (το γραμμα ηταν καλιτεχνικο).

Απο οσο μου ειπε αυτος που μου το εκανε, πονας μονο αν ο αλλος πιεζει τοσο πολυ τη βελονα στο δερμα σαν να μην υπαρχει αυριο! :lol: Εγω παντως δεν ενιωσα και καμμια ιδιαιτερη ενοχληση!

 

 

Δεν εχει να κανει με την 'πιεση' μπουμπου, εχει να κανει με το μεγεθος καθαρα και το ποσα χρωματα χρησιμοποιει. Οταν βαραει σκιάσεις μεσα σε ηδη πρησμενο δερμα και οταν αυτο ειναι στον ευαισθητο σημειο του καρπου ποναει. Εδω και στο απο πανω αν ειναι περαν των 2,5 ωρων αρχιζει να κουραζει φοβερα. Και οταν το δερμα κουραζεται δινει 'αλλο' πονο. Δεν αντεχεται.......ξερω τι σου λεω ;)

 

ΥΓ: Γιαυτο και αν το ταττου ειναι ΠΑΝΩ απο 2.5 ωρες συμβουλευουν να γινεται σε 2 επισκεψεις. Γιατι το πρησμενο δερμα που φλεγεται ΔΕΝ αντεχει βελονα. Αν και εγω εκανα ρεκορ 3 ωρων παρα 5 λεπτα και το μετανιωσα.......

 

απο πισω σε πηρα σημερα.......

 

 

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα, και μαλιστα και σε πιο σημειο.....

 

xa xa εννοείται και το σημείο...:D

Αν και εγω εκανα ρεκορ 3 ωρων παρα 5 λεπτα και το μετανιωσα.......

 

ο σύζηγος είχε κάνει 5 ώρες...έτσι ακριβώς είναι όσο αναφορά τις ώρες με τον πόνο, όπως τα λες ell...

προς το τέλος μου είπε "γονάτισε"

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειμαι 35χρ.εχω 3ταττοο και σκουλαρικι σε μυτη και αφαλο (να θυμηθω να το βαλω παλι)με το καλο οταν βαφτισω την μπεμπουλα θα παω να χτυπησω και το δικο της ονοματακι

ΑΛΕΞΗΣ 10/8/2003--ΓΙΩΡΓΟΣ 30/3/2005--ΝΤΙΝΟΣ 23/10/2007

9Cj1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με newbie G για την ηλικία και γενικότερα είμαι υπέρ των tattoo και των piercing μετά τα 30..Θεωρώ πως όταν π.χ. μια γυναίκα κανει tattoo ή piercing σε αυτή την ηλικία 1) το κανει συνειδητοποιημένα 2) το θέλει πολύ και την εκφράζει 3) είναι ανοιχτόμυαλη και δεν ενδιαφέρεται για το τι θα πούν αυτοί που δεν τους αρέσει.

Συμφωνω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

λίγο άσχετο αλλά μπορείς να κανεις τατου ενώ θηλάζεις?? σας ρωτάω γιατί ακόμα τον θηλάζω τον μικρό μου αλλά μου βάλατε πάλι μεσα στο μυαλό μου την ιδέα και θα μου γίνει πάλι εμμονή . σημ ο μικρός είναι 18 μηνων.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι λιγο κατω απο 30 εχω μεγαλα τατουαζ κ ειχα αρκετα σκουλαρικια,τα οποια εβγαλα προσφατα εκτος απ την γλωσσα κ τον τραγο στο αυτι..Πιστευω πως το τατουαζ δεν αφορα ηλικια κ εμφανιση,οσο πιο μεγαλος το κανεις τοσο περισσοτερες πιθανοτητες εχεις να το απολαυσεις(να μην το μετανιωσεις η να μην τρελαινεσαι πια)Τα σκουλαρικια νομιζω ειναι πιο ''τρεντικα''κ θελουν ισοροπια.

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που βρίσκω τέτοιο θέμα. Εδώ κ 1 χρόνο σκέφτομαι να κάνω τατουαζ στην ωμοπλάτη αλλά διστάζω. Σκεφτόμουν ότι είμαι μεγάλη (33), ότι η δουλειά ίσως δεν το επιτρέπει, επειδή εχω να κάνω με μεγάλο κόσμο. Τώρα ψήνομαι κ για σκουλαρίκι στη μύτη, αυτά τα μικρούτσικα.

ΜΙα φίλη που το είπαμε με μάλωσε, μου είπε ότι παλιπαιδίζω!!!

Αλλά βλέπω ότι είμαστε πολλές!!!

 

Ερώτηση: Πόσο πάει το τατουάζ; Είναι αλήθεια ότι μερικές φορές υπάρχει λίστα αναμονής;

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που βρίσκω τέτοιο θέμα. Εδώ κ 1 χρόνο σκέφτομαι να κάνω τατουαζ στην ωμοπλάτη αλλά διστάζω. Σκεφτόμουν ότι είμαι μεγάλη (33), ότι η δουλειά ίσως δεν το επιτρέπει, επειδή εχω να κάνω με μεγάλο κόσμο. Τώρα ψήνομαι κ για σκουλαρίκι στη μύτη, αυτά τα μικρούτσικα.

ΜΙα φίλη που το είπαμε με μάλωσε, μου είπε ότι παλιπαιδίζω!!!

Αλλά βλέπω ότι είμαστε πολλές!!!

 

άσε τη φιλη σου να λέει:D

θεωρώ όσο πιο μεγάλος κάνει το τατουάζ, τόσο πιο "εύστοχο" είναι.

Όσο αναφορά αυτό που λες για τον κόσμο στη δουλειά, μπορείς να το κάνεις σε σημείο που δεν θα φαίνεται...

 

 

Ερώτηση: Πόσο πάει το τατουάζ; Είναι αλήθεια ότι μερικές φορές υπάρχει λίστα αναμονής;

 

Η τιμή εξαρτάται από το μέγεθος και από τις λεπτομέριες που έχει...

Για λίστες αναμονής από όσο ξέρω έχει σε συγκεκριμέντα τατουατζίδικα της πόλης πολύ γνωστά...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

το piercing στην γλωσσα πονεσε πολυ? ή αφου το εκανες σε δυσκολεψε καπου? (π.χ οταν τρως)-Προς fouskitsa.
οταν το εκανα δεν πονεσε καθολου.μου εδωσε να τρωω παγακια ναι ναι μην γελας παγακια γιατι η γλωσσα ειναι μυς και πριζεται οπως οταν χτυπας καπου.το σκουλαρικι που σου βαζουν εχει πολυ μεγαλη μπαρα γιατι η γλωσσα πριζεται!!!!!τα παγακια τα εφαγα αλλα η γλωσσα πριστηκε.και οταν σου λεω πριστηκε εννοω σε σημειο να μην μπορω να πω το σ και το ρ.με ενοχλουσε αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι.ολα αυτα μονο την μερα που το εκανα.την επομενη με το που ξυπνησα δεν ειχα τιποτα.η γλωσσα ειχε ξεπρηστει μιλουσα κανονικα και βεβαια μπορουσα να φαω τα παντα!!!το λατρευα και ειμαι ετοιμη σχεδον να παω να το ξανανοιξω!αν σου αρεσει μην το σκεφτεσαι καθολου!!!!!!!πηγαινε;)
Link to comment
Share on other sites

για πειτε κανενα προτεινομενο μερος για τατουαζ στην αθηνα.

μου εχουν πει για καποιο μερος στη νεα σμυρνη αλλα δεν εχω παει απο εκει. καμια ιδεα? θελω πολυ να κανω καιρο τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...