eleni_gt

μετά τη σαλπιγγογραφία είναι πιό εύκολη μια εγκυμοσύνη;

Recommended Posts

γεια σου eleni-gt εγω εκανα σαλπιγγογραφια κ να σου την αληθεια πονεσα αρκετα εκεινη την ωρα κ μετα πηγα σπιτι κ ξαπλωσα κ δεν θελει να πιεσεις με οτιδηποτε την κοιλια σου.βεβαια ο πονος την αλλη μερα ειχε ξεχαστει εντελως μα εντελως.οσο για τη συλληψη κ εμενα μου το ειπανε κ προσπαθουσα θυμαμαι αλλα τιποτα.καλη επιτυχια να εχεις κ μην στεναχωριεσαι δν ειναι τιποτα για να γινουμε μανουλες πολλα θα κανουμε.....καλη επιτυχια σε ολες μας!!!!!!!!!!

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Σαλπιγγογραφία έκανα κι εγώ 1 Οκτωβρίου και δεν πόνεσα, οι σάλπιγγες μια χαρά διαβατές. Βέβαια είναι πολύ νωρίς για να ξέρω αν βοήθησε. Έχω ακούσει κι εγώ ότι πολλές κοπέλες κατάφεραν μια εγκυμοσύνη τους 2-3 πρώτους μήνες μετά την εξέταση. Μακάρι να έχουμε κι εμείς μια τέτοια τύχη. Σίγουρα δεν είναι θεραπεία η σαλπιγγογραφία κατά της υπογονιμότητας, αλλά το σκιαγραφικό υγρό καθαρίζει τις σάλπιγγες.

Καλησπέρα κορίτσια. Σαλπιγγογραφία έκανα κι εγώ 1 Οκτωβρίου και δεν πόνεσα, οι σάλπιγγες μια χαρά διαβατές. Βέβαια είναι πολύ νωρίς για να ξέρω αν βοήθησε. Έχω ακούσει κι εγώ ότι πολλές κοπέλες κατάφεραν μια εγκυμοσύνη τους 2-3 πρώτους μήνες μετά την εξέταση. Μακάρι να έχουμε κι εμείς μια τέτοια τύχη. Σίγουρα δεν είναι θεραπεία η σαλπιγγογραφία κατά της υπογονιμότητας, αλλά το σκιαγραφικό υγρό καθαρίζει τις σάλπιγγες.

καλη επιτυχια,σου ευχομαι ολοι μαζι στο κλαμπ!!!να σου πανε ολα καλα και συντομα εχεις χαρουμενα νεα:)

:P

ευχαριστώ αμαρρυλίδα και mek81!! καλη επιτυχία σε όλες μας!! να είμαστε καλά πάνω απ όλα και μεις και οι αντρούληδες μας και θα ρθει και το σκασμένο!!που θα πάει!!θα το τσακώσουμε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο! θα προσπαθήσω να ηρεμξήσω και ότι γίνει!! mek81 γρηγορα να μάθουμε τα ευχάριστα!

eleni_gt,

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σχετικά με την εξέταση Huhner test...

Ευχομαι να έρθει το μωράκι σου σύντομα...:D

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Κι εγώ δεν είχα κανένα αποτέλεσμα μετά τη σαλπιγγογραφία!

Τελικά έχουμε ακούσει φήμες ότι πολλές κοπέλες μείναν έγκυες μετά τη σαλπιγγογραφία, αλλά έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι είναι "αστικός μύθος". Κι Ο γιατρός μου όταν τον ρώτησα είπε "αυτά είναι παραμύθια".

Μακάρι να είστε τυχερές και να έρθει αμέσως η εγκυμοσύνη... κι ας μην ξέρουμε τί βοήθησε!!!!!!:-D:grin:

ειναι αληθεια. αν σκεφτειτε και τη διαδικασια. αν τωρα ειναι κλειστες σε μεγαλο βαθμο, ε, δεν μπορει να βοηθησει.

Σε μένα πάντως η σαλπιγγογραφία δούλεψε μια χαρά. 2 μήνες μετά έμεινα έγκυος και χωρίς η σαλπιγγογραφία να έχει δείξει και τα τέλεια αποτελέσματα (μικροσυμφύσεις στις σάλπιγγες). Συν του ότι είχα μια κύστη στην ωοθήκη μου. Αν το σπέρμα του άντρα είναι καλό εγώ το πιστεύω ακράδαντα ότι η σαλπιγγογραφία βοηθάει πάρα πολύ. Σου εύχομαι να αποκτήσεις γρήγορα το παιδάκι σου.

Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα,μετα απο ενα χρονο προσπαθειων,μου ειπε ο γιατρος μου να κανω σαλπιγγογραφια,για να μου φυγει το αγχος..τωρα μου ειπε,οτι βοηθαει κατα πολυ,αλλα πρωτα απο ολα φευγει το αγχος απο το ζευγαρι,διοτι ολα ειναι καλα!!τωρα ειναι ο πρωτος μου μηνας που την εκανα και περιμενω αποτελεσματα,καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσακια!!!

:P

Λοιπόν....εμείς προσπαθούσαμε για μωράκι με τον σύζυγο 2 1/2 χρόνια. Ο γυναικολόγος μου σύστησε υστεροσαλπιγγογραφία. Δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα ιδιαίτερα. Οι σάλπιγγες ήταν διαβατές απλά έδειξαν συμφύσεις. Την έκανα Μάιο (αν θυμάμαι καλά), τελευταία περίοδος Ιούλιο. Να προσθέσω όμως ότι τον Αύγουστο είχαμε πάει διακοπές, δεν κοιτούσαμε γόνιμες μέρες και τέτοια και δεν είχαμε άγχος. Δική μου συμβουλή επειδή σε μένα έπιασε ;) αφού την κάνετε με το καλό ή όσες την κάνατε ήδη, πάρτε μια αδειούλα κοντά στις γόνιμες μέρες και πάτε κάπου να χαλαρώσετε. Είναι μάλλον συνδιασμός πραγμάτων. Εύχομαι σε όλες ένα μωράκι πολύ γρήγορα!!!!

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

tetoia na akouw na pairnw dynamh!!! ante vour kai gia to diko moy koutsouvelo!!!erxontai kai xristougenna kai logo epaggelmatos (filologos) tha exw 2 evdomades xalarwshs!!! eyxomai ta kalytera se oles kai efxaristw gia tis plhrofories!!!!filia!!:wink:

κοριτσια καλησπερα,μετα απο ενα χρονο προσπαθειων,μου ειπε ο γιατρος μου να κανω σαλπιγγογραφια,για να μου φυγει το αγχος..τωρα μου ειπε,οτι βοηθαει κατα πολυ,αλλα πρωτα απο ολα φευγει το αγχος απο το ζευγαρι,διοτι ολα ειναι καλα!!τωρα ειναι ο πρωτος μου μηνας που την εκανα και περιμενω αποτελεσματα,καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσακια!!!

Μια απο τα ιδια κι εγω αδιαθετησα 5/11 κι εκανα τη 10η μερα τη σαλπιγγογραφια η οποια ηταν μια χαρα εμεισ εχουμε ενα προβλημα με το σπερμα με συγκολησεισ που συνεπαγονται χαμηλη κινητικοτητα 15% αλλα με τισ βιταμινεσ που παιρνει ο αντρουλησ μου νομιζω οτι θα βελτιωθει...!!!ελπιζω κι εγω πολυ σε αυτο το μηνα μακαρι να ειναι ο τυχεροσ για ολεσ μασ..περιμενω νεα σου.....θετικη σκεψη και ολα θα γινουν!!!;):D

Καλημέρα!!!!!!!!!!!Τελικά την έκανα την σαλπιγγογραφία χθες και δεν κατάλαβα τίποτα! πότε έριξε το υγρό πότε βγήκαν οι ακτίνες, χαμπάρι! δεν πόνεσα καθόλου! ευτυχώς όλα καλά, διαβατές και οι 2, όλα καλά! για να δούμε τώρα τους επόμενους μήνες αν θα ισχύσει ο μύθος της πιό ¨εύκολης¨ σύλληψης! Καλή επιτυχία σε όλες μας!:-P;)

Διαφημίσεις

eleni_gt μπράβο!!!:D

Χαίρομαι για σένα...πολύ σημαντικό που οι σάλπιγγες είναι διαβατές....και μακάρι "ο μύθος;" να βγει αληθινός...

Σου εύχομαι όσο πιο σύντομα γίνεται ένα μωράκι....;)

Φιλιά!

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Σ ευχαριστώ whispering!!! Να σαι καλά ! όντως ήταν πολύ απλό, εύκολο και τελείως ανώδυνο, τζάμπα φοβόμουν τελικά!! μακάρι να έρθει το νινι τώρα! η ψυχολογία μου πάντως είναι τέλεια γιατί πλέον όλα μα όλα είναι καλά!! Σου εύχομαι και εσένα να πιάσει ο μύθος του 3μηνου - 4μηνου μια που πρόσφατα την έκανες κι εσύ την σαλπιγγογραφία!! Με το καλό να έχεις το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο!!!:-P

Ελένη σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!Γρήγορα με ένα μωράκι!!!Μπορείς να μου πεις που έκανες την σαλπιγγογραφία γιατί μάλλον δεν θα την γλιτώσω κι εγώ...

Niki27 εγώ την έκανα τον Αύγουστο στο Μητέρα και πλήρωσα 173ευρώ.Παίρνεις τηλ. πριν τους λες πότε προβλέπεται να αδιαθετήσεις και σου κλείνουν μέρα για να πας.

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Σε ευχαριστώ πολύ,γενικά έχω ακούσει καλά πράγματα για το Μητέρα στην σαλπιγγογραφία.Τελικά εσύ είχες κάποιο αποτέλεσμα?Απ ότι διάβασα δεν έχετε κανένα σοβαρό πρόβλημα.Αν όχι σου εύχομαι να γίνει συντομα.

Σε ευχαριστώ πολύ,γενικά έχω ακούσει καλά πράγματα για το Μητέρα στην σαλπιγγογραφία.Τελικά εσύ είχες κάποιο αποτέλεσμα?Απ ότι διάβασα δεν έχετε κανένα σοβαρό πρόβλημα.Αν όχι σου εύχομαι να γίνει συντομα.

Όντως ήταν πολύ καλά στο Μητέρα. Η σαλπιγγογραφία μου ήταν μια χαρά, επιβεβαιώθηκε βέβαια η ύπαρξη πολύποδα (4χιλ.), τα υπόλοιπα όμως ήταν όπως έπρεπε να είναι. Μου είχαν πει και εμένα να εντείνω τις προσπάθειες για το επόμενο 2μηνο, αλλά δυστυχώς δεν είδα αποτέλεσμα!!! Ίσως φταίει ο πολύποδας τι να πω, αν και ο γιατρός μου επιμένει οτι ούτε το μέγεθος αλλά ούτε και η θέση του εμποδίζουν μια πιθανή σύλληψη. Τι να πω??

Όντως ήταν πολύ καλά στο Μητέρα. Η σαλπιγγογραφία μου ήταν μια χαρά, επιβεβαιώθηκε βέβαια η ύπαρξη πολύποδα (4χιλ.), τα υπόλοιπα όμως ήταν όπως έπρεπε να είναι. Μου είχαν πει και εμένα να εντείνω τις προσπάθειες για το επόμενο 2μηνο, αλλά δυστυχώς δεν είδα αποτέλεσμα!!! Ίσως φταίει ο πολύποδας τι να πω, αν και ο γιατρός μου επιμένει οτι ούτε το μέγεθος αλλά ούτε και η θέση του εμποδίζουν μια πιθανή σύλληψη. Τι να πω??

Ναι το διάβασα αυτό αλλά γιατί δεν παιρνεις και μια δεύτερη γνώμη.Έτσι το έπαθε ξαδέρφη μου,ειχε πάει σε ένα σωρό γιατρούς και τελικά όταν τησ βρήκε κάποιος άλλος τον πολύποδα και τον αφαίρεσε έμεινε αμέσως.Αλλά ότι και να αποφασίσεις να κάνεις μία ακόμα γνώμη και δύο μη σου πω δεν κάνουν κακό!!!

Η δεύτερη γνώμη είναι που έχω πάρει. Η πρώτη μου είχε πεί να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα και αν δεν φύγει μόνος του τότε να τον βγάλω. Μάλιστα είχα τσαντιστεί γιατί τότε ήταν Ιούλιος και σκεφτόμουν οτι θα χάσω τόσους μήνες τσάμπα επειδή μου το λέει ο γιατρός??!!! Αλλά μετά όταν πήγα και στον δεύτερο και μου είπε να μην τον βγάλω είπα εντάξει.

Η δεύτερη γνώμη είναι που έχω πάρει. Η πρώτη μου είχε πεί να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα και αν δεν φύγει μόνος του τότε να τον βγάλω. Μάλιστα είχα τσαντιστεί γιατί τότε ήταν Ιούλιος και σκεφτόμουν οτι θα χάσω τόσους μήνες τσάμπα επειδή μου το λέει ο γιατρός??!!! Αλλά μετά όταν πήγα και στον δεύτερο και μου είπε να μην τον βγάλω είπα εντάξει.

Εντάξει τότε...άρα υπομονή και πίστη και όλα θα γίνουν.Από πότε προσπαθείτε? Εμείς από τον προηγούμενο Δεκέμβρη...!!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα