Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιτυχης εγκυμοσυνη και καφε υγρα


Recommended Posts

Λυπάμαι παρά πολύ. Είναι άδικο να συμβαίνει.

Στην ηλικία σου και χωρίς κάποιο πρόβλημα θα έδινα λίγο χρόνο στον εαυτό μου να ηρεμήσει ψυχολογικά και θα συνέχιζα τις προσπάθειες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!λυπαμαι πολυ..μην αγχωνεσαι ομως,δεν σημαινει τιποτα κακο αυτη η περιπτωση διοτι συμβαινουν αυτα δυστυχως!!και γω την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος απεβαλα ,την δευτερη φορα κυλισε κανονικα η εγκυμοσυνη μου και τωρα εχω τον μπεμπη μου να μπουσουλαει σε ολο το σπιτι!!!χαχ!!με το καλο η επομενη εγκυμοσυνη και με ενα γερο μωρακι!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κατερινα22 είπε:

Τελικά το καφέ έγινε κόκκινο συνοδευόμενο από πολύ δυνατούς πόνους περιόδου και φυσικά το πρωί που πήγα στην γιατρό είχα αποβάλλει. Είμαι 24χρ, χωρίς κάποιο παθολογικο προβλήμα και η πρώτη μου εγκυμοσύνη τερμάτισε πριν καν την καταλάβω...φοβάμαι και να σκεφτώ την επόμενη φορά..

Λυπάμαι πολύ, ακριβώς το ίδιο μου ειχε συμβεί κ εμένα πριν κάνω την κόρη μου. Ο γιατρός μου τότε μου είπε μια φορά έγκυος πάντα έγκυος. Μην αγχωνεσαι, δώσε χρόνο στον εαυτό σου κ μόλις σου πει ο γιατρός ξαναξεκινηστε τις προσπάθειες κ σύντομα θα έχεις πάλι ευχάριστα! Εγώ με πολυκυστικες κ χωρίς περίοδο ουσιαστικά έμεινα έγκυος πάλι σε πέντε μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός είπε ότι ήταν κάποια χρωμοσωματικη  ανωμαλια του έμβρυου (κάτι σύνηθες) και δεν έχει να κάνει με εμένα ή τον σύντροφό μου. Και πως να αφήσω έναν μήνα κενό κ να συνεχίσουμε τις προσπάθειες μιας κ δεν θα χρειαστεί ούτε καθαρισμός της μήτρας. Προς το παρόν έχω κανονικά περίοδο τώρα. Είναι φοβερό το ποσό συχνά συμβαίνει. Διάβασα τόσες ιστορίες εδώ. Και η ανταπόκριση, με τις απαντήσεις σας σε άγνωστες είναι...φοβερό. Μου δώσατε κάμποσο κουράγιο, ιδίως όσες είχατε μια καλή εγκυμοσύνη μετά. Ευχαριστω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Κατερινα22 είπε:

Η γιατρός είπε ότι ήταν κάποια χρωμοσωματικη  ανωμαλια του έμβρυου (κάτι σύνηθες) και δεν έχει να κάνει με εμένα ή τον σύντροφό μου. Και πως να αφήσω έναν μήνα κενό κ να συνεχίσουμε τις προσπάθειες μιας κ δεν θα χρειαστεί ούτε καθαρισμός της μήτρας. Προς το παρόν έχω κανονικά περίοδο τώρα. Είναι φοβερό το ποσό συχνά συμβαίνει. Διάβασα τόσες ιστορίες εδώ. Και η ανταπόκριση, με τις απαντήσεις σας σε άγνωστες είναι...φοβερό. Μου δώσατε κάμποσο κουράγιο, ιδίως όσες είχατε μια καλή εγκυμοσύνη μετά. Ευχαριστω. 

Έτσι είναι !! Κι εγώ προν κάνω τον μικρούλη μου είχα πριν δυο αποτυχίες μια στην 5η εβδομάδα που έπαθα αυτό που περιγράφεις και μια στην 8η που δεν άκουσα ποτε καρδούλα . Τώρα έχω ένα υπέροχο μωράκι 3,5 μηνών !!! Σου εύχομαι σύντομα να έχεις να μας πεις ευχάριστα νέα !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. Επέστρεψα λίγο προβληματισμενη, αλλά μιας κ κάποιες έχετε περάσει αυτήν την περίπτωση είπα να ρωτήσω. Μετά την αποβολή είχα αίμα 8μερες μετά έκανα υπέρηχο αμέσως κ όλα καλά (τέλεια αποβολή χωρίς αποξεση). 35η μέρα σήμερα χωρίς περίοδο με όλα τα προεμμηνορροϊκα συμπτώματα που έχω κάθε φορά. Λίγο πόνο στο στήθος, λίγο μεση, μόνο που η κοιλιά με ενοχλεί λιγάκι που κ που χωρίς να δω αίμα. Η γυναικολόγος μου ειχε πει οτι δεν θα κάνω ωορρηξία σε αυτόν τον κύκλο (όχι προσωπικα, αλλά γενικά λέει δε κάνουν) κ τώρα διαβάζω ότι κάνεις και σχεδόν πάντα μάλιστα. Εγώ έκανα ελεύθερα επαφές γιατί νόμιζα δεν υπάρχει πιθανότητα. Λέτε να το κοιτάξω ή είναι νωρίς και να περιμένω; Είχα πάντα κύκλο 29-31 μέρες πανω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα που είμαι στο κρεβάτι του πόνου από προχτές πήρα την χοριακη μου θετική την Δευτέρη που έκανα και μετά από 1 Ωρα ένιωσα κράμπα και τσουπ ήρθε καφέ Αίμα σκούρο μετά ανοιχτό και σήμερα έλαφρος κόκκινο 3 εγκυμοσύνη όλα εμείς οι γυναίκες τα περναμε σου εύχομαι γρήγορα μανούλα με πολλά παιδάκια.. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2018 at 12:03 AM, Κατερινα22 said:

Τελικά το καφέ έγινε κόκκινο συνοδευόμενο από πολύ δυνατούς πόνους περιόδου και φυσικά το πρωί που πήγα στην γιατρό είχα αποβάλλει. Είμαι 24χρ, χωρίς κάποιο παθολογικο προβλήμα και η πρώτη μου εγκυμοσύνη τερμάτισε πριν καν την καταλάβω...φοβάμαι και να σκεφτώ την επόμενη φορά..

 

Κατερίνακι μου σε νοιώθω καθώς τα πέρασα κι εγώ πριν λίγο καιρό. Υπερηχος στις 8 βδομάδες όλα καλά ακούσαμε και καρδούλα, λίγα καφέ υγρά την ίδια μέρα, τα καφέ γιναν ροζ, και 2 μέρες αργότερα απεβαλα.

 Μου πήρε λίγους μήνες (4-5) να νοιωσω  έτοιμη για καινούρια προσπάθεια.

Με την νέα προσπάθεια προέκυψε νέα εγκυμοσύνη και τώρα το παλικαρακι μου 4 μηνών κοιμάται διπλα μου! 

Link to comment
Share on other sites

mamasita31 πονάς ή μόνο αίμα ειδες; Ο γυναικολόγος σου τι είπε; Εγώ έκανα τεστ χτες βγήκε θετικό και σήμερα (36η μέρα) έκανα χοριακη που βγήκε 142. Ιδιαίτερα χαμηλή. Εξαρτάται βέβαια ποτέ έκανα ωορρηξία γιατί μετά από την αποβολή και 8-9μερες αίμα, δε νομίζω να λειτουργήσε όπως κάθε φορά. Δε νιώθω καθόλου αισιόδοξη, βασικά απλώς περιμένω να ξανα δω το αίμα αργά ή γρήγορα. Δε νομίζω ότι θα προχωρήσει.  

Link to comment
Share on other sites

900 κάτι η 2η χοριακη σε 2 μέρες. Είναι δυνατόν; Είναι καλό να ανεβαίνει τόσο απότομα; Άλλη μια επαναληπτική την Παρασκευή και αν όλα πάνε καλά μετά υπερήχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας δείτε εδώ για τις τιμές χοριακής 

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/18550-times-choriakis

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2018 at 1:51 ΜΜ, Κατερινα22 είπε:

900 κάτι η 2η χοριακη σε 2 μέρες. Είναι δυνατόν; Είναι καλό να ανεβαίνει τόσο απότομα; Άλλη μια επαναληπτική την Παρασκευή και αν όλα πάνε καλά μετά υπερήχος.

Πιστευω πωσ ολα κσλσ θα σου πσνε...βρε μπασ κ ειναι διδυμσ κ φουσκωσε ετσι η χοριακη???

Καλη επιτυχια!!!

Στειλε μασ τα ευχαριστα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κατερινα22 είπε:

Δε νομίζω αλλά η 3η χοριακη βγήκε 2260. Διπλασισμος και κάτι παραπάνω. Τώρα Τρίτη υπέρηχο...μακάρι να πάνε όλα καλααα !! :rolleyes:

Με το καλό κορίτσι μου !!! Όλα τα σημάδια είναι θετικά !!! Περιμένουμε ευχάριστα νέα !!! 

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2018 at 10:30 ΠΜ, Κατερινα22 είπε:

Δε νομίζω αλλά η 3η χοριακη βγήκε 2260. Διπλασισμος και κάτι παραπάνω. Τώρα Τρίτη υπέρηχο...μακάρι να πάνε όλα καλααα !! :rolleyes:

Κορίτσι μου τι έγινε τελικά ; Πηγές στον γιατρό  για υπέρηχο ; Εύχομαι να ναι όλα καλά !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Πήγα ναι! Έδειξε λεκιθικο σάκο και μια μικρή κουκίδα που κατά πάσα πιθανότητα είναι το εμβρυο. Μόλις μπήκα στην 6η όποτε καρδιά και οτιδήποτε άλλο δεν φάνηκαν ακόμη. Μια μικρή αποκόλληση είδε όχι κάτι σοβαρό, utrogestan και ξεκούραση. Τώρα σε 2 βδομάδες ξανά υπέρηχο για να φανεί αν θα ακουστει καρδιά και θα προχωρήσει. Έχω καμία ελπίδα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Κατερινα22 είπε:

Καλησπέρα. Πήγα ναι! Έδειξε λεκιθικο σάκο και μια μικρή κουκίδα που κατά πάσα πιθανότητα είναι το εμβρυο. Μόλις μπήκα στην 6η όποτε καρδιά και οτιδήποτε άλλο δεν φάνηκαν ακόμη. Μια μικρή αποκόλληση είδε όχι κάτι σοβαρό, utrogestan και ξεκούραση. Τώρα σε 2 βδομάδες ξανά υπέρηχο για να φανεί αν θα ακουστει καρδιά και θα προχωρήσει. Έχω καμία ελπίδα;

Όλα θα πάνε καλά !! Να ξεκουράζεσαι να παίρνεις τα φάρμακα που σου έδωσε να τρέφεσαι σωστά και να είχες καλή ψυχολογία !!! Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου !! Περιμένουμε ευχάριστα !! Ότι θες στείλε μας :) 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Κατερινα22 said:

Καλησπέρα. Πήγα ναι! Έδειξε λεκιθικο σάκο και μια μικρή κουκίδα που κατά πάσα πιθανότητα είναι το εμβρυο. Μόλις μπήκα στην 6η όποτε καρδιά και οτιδήποτε άλλο δεν φάνηκαν ακόμη. Μια μικρή αποκόλληση είδε όχι κάτι σοβαρό, utrogestan και ξεκούραση. Τώρα σε 2 βδομάδες ξανά υπέρηχο για να φανεί αν θα ακουστει καρδιά και θα προχωρήσει. Έχω καμία ελπίδα;

καλησπερα!φυσικα και εχεισ ελπιδεσ!!ολα δειχνουν μια χαρα!!μην αγχωνεσαι το οτι δεν εκατσε μια εγκυμοσυνη δεν σημαινει οτι δεν θα κατσει η επομενη!!δεν σε αδικω που εχεια άγχος !και εγω ετσι την ειχα πατησει η πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν κρατησε..και οταν ηρθε η δευτερη ημουν σιγουρη οτι θα γινει οπως και στην πρωτη!!αλλα ολα πηγαν τελεια!!οπως θα πανε και σε εσενα!!σου ευχομαι τα καλυτερα και με ενα υγιες μωρακι !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
21 ώρες πρίν, Κατερινα22 είπε:

Λοιπόν όλα πήγαν καλά με τον υπέρηχο. Μεγεθος, σάκος, καρδιά όλα ήταν τέλεια. Τώρα ξανά για Α επιπέδου σε 3 βδομάδες. :-P

Μπράβο βρε κορίτσι !!!! Πολύ χαίρομαι για σένα !!! Θα έχεις υπέροχες γιορτές και του χρόνου ακόμα καλύτερες με το παιδάκι σου !!! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...