Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Προσπαθουσα 1 χρόνο + + με τον αντρα μου για μωρακι, τπτ! ειχα και μια σαλπιγγα κλειστη.

Πηρα αυτο το Angus στο 2 μηνα χρησης εμεινα εγκυος. τι να πω!! ισως απλα μια συμπτωση ισως και οχι. 

Δεν μπορω ομως να μην το αναφερω!!

 

 

2o4Jm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ έμεινα το μήνα που το ξεκίνησα αλλά σε βιοχημική. Μετά από χρόνια ελεύθερων επαφών. Πιστεύω κάνει δουλίτσα αλλά έχεις αρκετές πιθανότητες για αποβολή, απ' όσο διαβάζω σε reviews.

Επεξεργάστηκαν by jellyfishch
2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 6/5/2011 at 12:59 ΜΜ, maryv είπε:

geia sas kai apo mena. Nea sto site, alla panta diavazw ex apostasews. Molis simera rotisa ton gynaikologo mou, kai mou eipe oti to agnus tha se voithouse na to pareis. Exw polykystikes (dyskoli periptosi) me parel8on 5 exosomatikes, mia apovoli, mia egymosini (pou twra exw enan gioka 2 etwn) 2-3 ysteroskopiseis kai mia laparoskopisi. ta liga kai kakhs poiotitas waria den voithane dystyxws. Pantws mexri tin epomeni exosomatiki, ton Ioulio, tha dokimasw me to agnus kai elpizw ki egw opws kai oles....Kalimera :)

Γεια σου κοπέλα μου! Αν και έχουν περάσει χρόνια από τότε που έγραψες...ήθελα να σε ρωτήσω, τελικά πήρες το Agnus; Σε βοήθησε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Γνωρίζω το βότανο μου το είχε συστήσει μια ψφαρμακοποιος για το προεμυν σύνδρομο, όμως διαπίστωσα ότι έχω ένα ινομιωμα εξωτερικά στη μητρα επικοινωνίσα με την εταιρία που έχει το βότανο κ μου παν οτι κάνει κ για ινομιωματα το έχει χρησιμοποιήσει κάποια; έχει μικρύνει το ινομιωμα της; της δημιούργησε κάποια παρενέργεια; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/12/2020 at 3:14 ΠΜ, jellyfishch είπε:

Κι εγώ έμεινα το μήνα που το ξεκίνησα αλλά σε βιοχημική. Μετά από χρόνια ελεύθερων επαφών. Πιστεύω κάνει δουλίτσα αλλά έχεις αρκετές πιθανότητες για αποβολή, απ' όσο διαβάζω σε reviews.

Αλήθεια?? πραγματικα δεν εχει τυχει να το διαβασω καπου. αμεσως τωρα θα το ψαξω, ειμαστε στις προσπαθειες για 2ο μωρακι και λεω να το ξαναπαρω, αλλα δεν μπορω γιατι θηλασω ακομα το 1ο μου...(2 φορες μονο) και δεν ξερω αν ενδείκνυται, νομιζω πως οχι...  

2o4Jm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...
On 12/12/2020 at 10:14 ΠΜ, Adios amigos είπε:

Κι εγώ έμεινα το μήνα που το ξεκίνησα αλλά σε βιοχημική. Μετά από χρόνια ελεύθερων επαφών. Πιστεύω κάνει δουλίτσα αλλά έχεις αρκετές πιθανότητες για αποβολή, απ' όσο διαβάζω σε reviews.

Να σε ρωτήσω κάτι εγώ θα πάρω τώρα inifert χάπια  μπορώ να πάρω και το angus castus μαζί ? Είναι δλδ σαν να περνεις βιταμίνες ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα!ποιες είναι οι καλύτερες βιταμίνες για αύξηση γονιμότητας και σύλληψη?έπαιρνα pregnacare αλλά δεν είδα αποτέλεσμα...διάβασα για τις fertilfix και τις iofolen...αν έχετε δει αποτέλεσμα με κάποιο σκεύασμα παρακαλώ πολύ κατατοπίστε με...σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

και μένα η γυναικολόγος μου την λυγαριά agnus castus vitex μου είχε γραψει. 1000μγ 500 πρωι 500 βραδυ αλλά δεν άντεχα το βραδινό μου έφερνε εφιαλτες οπότε εμεινα μόνο στο πρωινό χάπι.  Γενικά μου το έδωσε όχι μόνο για γονιμότητα αλλά για διατήρηση του ορμονικού , τώρα ειμαι 47 και το συνεχίζω, βοηθάει στο κυκλο.   μου σταμάτησαν δηλαδή οι μικροί κύκλοι εντελώς, έχει σταθεροποιηθεί καλύτερα η περίοδος κάπως σε διάρκεια και τύπο αίματος.     

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα σας! Έχω διαβάσει και εγώ για την λυγαριά και τα χάπια που κυκλοφορούν. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς γνωρίζει αν μπορώ να τα παίρνω παράλληλα με την αγωγή για τον θυρεοειδή, επειδή αναφέρεται ότι δεν πρέπει να συνδυάζονται με κάποια άλλη αγωγή.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 8:26 ΜΜ, Amandine είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας! Έχω διαβάσει και εγώ για την λυγαριά και τα χάπια που κυκλοφορούν. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς γνωρίζει αν μπορώ να τα παίρνω παράλληλα με την αγωγή για τον θυρεοειδή, επειδή αναφέρεται ότι δεν πρέπει να συνδυάζονται με κάποια άλλη αγωγή.

 

Αν είσαι σε αγωγή αντικατάστασης (πχ μετά από θυρεοειδεκτομή) θεωρητικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, με το σκεπτικό ότι το χάπι που παίρνεις μόνο αναπληρώνει την ορμόνη που δεν μπορείς να φτιάξεις. Αυτό μου είχε πει ο γιατρός μου όταν το ρώτησα για το αν θα πρέπει να προσέξω κάτι, ή να αποφύγω κάποια ουσία λόγω της ίδιας αγωγής. Και εννοείται ότι η λήψη γίνεται πάντα με άδειο στομάχι (4 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα) και μετά περιμένεις κατ'ελάχιστο μισή ώρα πριν φας/πιεις οτιδήποτε άλλο.

 

Σε κάθε περίπτωση όμως, μιλάς με τον ενδοκρινολόγο σου που είναι ο μόνος κατάλληλος να σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, vtgian είπε:

 

Αν είσαι σε αγωγή αντικατάστασης (πχ μετά από θυρεοειδεκτομή) θεωρητικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, με το σκεπτικό ότι το χάπι που παίρνεις μόνο αναπληρώνει την ορμόνη που δεν μπορείς να φτιάξεις. Αυτό μου είχε πει ο γιατρός μου όταν το ρώτησα για το αν θα πρέπει να προσέξω κάτι, ή να αποφύγω κάποια ουσία λόγω της ίδιας αγωγής. Και εννοείται ότι η λήψη γίνεται πάντα με άδειο στομάχι (4 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα) και μετά περιμένεις κατ'ελάχιστο μισή ώρα πριν φας/πιεις οτιδήποτε άλλο.

 

Σε κάθε περίπτωση όμως, μιλάς με τον ενδοκρινολόγο σου που είναι ο μόνος κατάλληλος να σου απαντήσει.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Βασικά είμαι σε αγωγή για ρύθμιση του θυρεοειδή καθώς ήταν αυξημένη η τιμή του.Συγκεκριμενα παίρνω tirosint , 1την ημέρα για τον θυρεοειδή και glucophage λόγω ΣΠΩ. Οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να συνδυάσω και την λυγαριά με αυτά τα δύο....

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 3:32 ΜΜ, Amandine είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Βασικά είμαι σε αγωγή για ρύθμιση του θυρεοειδή καθώς ήταν αυξημένη η τιμή του.Συγκεκριμενα παίρνω tirosint , 1την ημέρα για τον θυρεοειδή και glucophage λόγω ΣΠΩ. Οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να συνδυάσω και την λυγαριά με αυτά τα δύο....

 

Σε αυτή την περίπτωση μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σου απαντήσει. Ακόμα και αν λάβεις κάποια απάντηση μέσω φόρουμ, στη θέση σου δεν θα την αξιολογούσα ως ασφαλή. Όταν μιλάμε για φαρμακευτική αγωγή, πάντα ο γιατρός έχει τον πρώτο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...