Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ μετά τον τοκετό


Νιτσούλα

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Ελπίζω να ανοίγω το θέμα στην σωστή θεματική ενότητα. Θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρετε και αν έχετε εμπειρία, μετά τον τοκετό και τα λόχεια, πήγα στον γιατρό μου για να με εξετάσει. Όλα μία χαρά και μου είπε ότι το ενδομήτριο ήταν παχύ και θα αδιαθετούσα, και όντως ένιωθα κάποια πονάκια. Μία μέρα μετά κάναμε ελευθερα έρωτα με τον άντρα μου και τώρα μία εβδομάδα μετά ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει. Πόσο πιθανών να είναι να έχω μείνει πάλι έγκυος αμέσως μετά την πρώτη εγκυμοσύνη μου? :shock::oops:

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Κωνσταντίνος-Ιωάννης 10/09/11

:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λογικα μπορεις οποιαδηποτε στιγμη να μεινεις εγκυος γιατι δεν γνωριζεις ποτε ειναι οι γονιμες μερες(μεχρι να ερθει ξανα η περιοδος και να μπεις σε ενα ρυθμο). εγω γεννησα 6/7. στις 29/8 με ειδε η γιατρος και μου ειπε κι εμενα οτι σε περιπου 20 μερες θα αδιαθετησω. ακομα περιμενω περιοδο, εχω ενοχλησεις οπως οταν πειμενουμε περιοδο εδω και βδομαδες αλλα τιποτα. λες ν'αρχισω κι εγω ν'ανησυχω:confused::confused::confused::confused:??θηλαζεις?λενε οτι αν θηλαζεις πολλες φορες καθυστερει η περιοδος......

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θηλάζω. Θήλασα μόνο για 12 μέρες και μετά τέλος!! Αν αντέξω θα περιμένω μέχρι την κυριακή να δώ αν θα αδιαθετήσω αλλιώς κατευθείαν στο φαρμακείο με βλέπω. Μήπως να πήγαινες και εσύ μία βόλτα από το φαρμακείο???!!:P;)

Κωνσταντίνος-Ιωάννης 10/09/11

:P

Link to comment
Share on other sites

λες:confused::confused:μια φορα βρεθηκαμε με τον αντρα μου τοσο καιρο(:rolleyes::rolleyes:), με την κουραση εχουμε χαθει.....λες να ηταν τυχερο?εγω σκεφτομουν οτι ειναι επειδη θηλαζω, αν και οχι αποκλειστικα, μη μου βαζεις ιδεες.....

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να το παίξω ψύχραιμη για καμμιά εβδομάδα και θα σου στείλω μήνυμα με τις εξελίξεις!!!Και εμείς μία φορά κάναμε ελεύθερα!!χαχα!!λές με την μία και οι δύο να ξαναμείναμε έγκυος???Πολύ πλάκα θα έχει...

Κωνσταντίνος-Ιωάννης 10/09/11

:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασε, πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενη......!!δεν ειχα σκεφτει αυτο το ενδεχομενο,το εριξα χτες πλαγιως του αντρα μου και γουρλωσε τα ματια:shock::shock::shock:!!

εμεις δεν καναμε εντελως ελευθερα αλλα ποτε δεν ξερεις!!θα σου πω κι εγω νεα μου σε λιγες μερες!!!

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Επαναφέρω το θέμα όχι τόσο για να εκφράσω απορία, αλλά πιο πολύ για ψυχολογική υποστήριξη..!! Από το Μάρτη που γέννησα έχω αδιαθετήσει τρεις φορές και τις τρεις ακριβώς στις 24 μέρες, όπως ήταν ο κύκλος μου και πριν τη γέννα. Να σημειώσω πως η μοναδική φορά που είχα καθυστέρηση στη ζωή μου ήταν όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου! Απολύτως ενημερωμένοι για τις αυξημένες πιθανότητες εγκυμοσύνης μετά τη γέννα, χρησιμοποιούσαμε με τον άντρα μου προφυλακτικό, εκτός απο 2 φορές αυτό το μήνα που μας είχαν τελειώσει και τις οποίες ο άντρας μου τραβήχτηκε. Και να 'μαι τώρα εδώ, να συνειδητοποιώ σήμερα τυχαία ότι έχω τρεις μέρες καθυστέρηση!! Ξέρω πως δεν μπορώ να αποκλείσω το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και γι'αυτό ακριβώς δεν ξέρω πως νιώθω! Σκέφτηκα να πάω να πάρω ένα τεστ από το φαρμακείο, αλλά δεν το παίρνω απόφαση!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα όχι τόσο για να εκφράσω απορία, αλλά πιο πολύ για ψυχολογική υποστήριξη..!! Από το Μάρτη που γέννησα έχω αδιαθετήσει τρεις φορές και τις τρεις ακριβώς στις 24 μέρες, όπως ήταν ο κύκλος μου και πριν τη γέννα. Να σημειώσω πως η μοναδική φορά που είχα καθυστέρηση στη ζωή μου ήταν όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου! Απολύτως ενημερωμένοι για τις αυξημένες πιθανότητες εγκυμοσύνης μετά τη γέννα, χρησιμοποιούσαμε με τον άντρα μου προφυλακτικό, εκτός απο 2 φορές αυτό το μήνα που μας είχαν τελειώσει και τις οποίες ο άντρας μου τραβήχτηκε. Και να 'μαι τώρα εδώ, να συνειδητοποιώ σήμερα τυχαία ότι έχω τρεις μέρες καθυστέρηση!! Ξέρω πως δεν μπορώ να αποκλείσω το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και γι'αυτό ακριβώς δεν ξέρω πως νιώθω! Σκέφτηκα να πάω να πάρω ένα τεστ από το φαρμακείο, αλλά δεν το παίρνω απόφαση!

 

 

αχ τι να σου πω και εγω ειναι μικρο το χρονικο διαστημα αλλα εχω ακουσει πολλες περιοπτωσεις για τον λογο οτι η γυναικα δεν εχει σταθερο κυκλο!

Τωρα ποσες ειναι οι πιθανοτητες να εμεινες εγγυος με τα προσπερματικα δεν το ξερρω αλλα υπαρχει και η πιθανοτητα να μην εχει σταθεροποιηθει ο κυκλος σου θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο ακομα και να πας για χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

αχ τι να σου πω και εγω ειναι μικρο το χρονικο διαστημα αλλα εχω ακουσει πολλες περιοπτωσεις για τον λογο οτι η γυναικα δεν εχει σταθερο κυκλο!

Τωρα ποσες ειναι οι πιθανοτητες να εμεινες εγγυος με τα προσπερματικα δεν το ξερρω αλλα υπαρχει και η πιθανοτητα να μην εχει σταθεροποιηθει ο κυκλος σου θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο ακομα και να πας για χοριακη!

 

Θα περιμένω μέχρι την Τρίτη και αν...δεν, Τετάρτη πρωί πρωί πάω για χοριακή!(Τετάρτη βράδυ φεύγουμε διακοπές, ε ρε πλάκα που θα ΄χει!!)

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ, ζωντανό παράδειγμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είμαι 35 εβδομάδων έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι και σε πληροφορώ πως "πιάστηκε" με πρόσπερμα.

Όταν εκανα το test, δεν μπορούσα να το πιστέψω !!!

Λέω αφού δεν έχουμε ολοκληρωμένες επαφές, πώς έμεινα έγκυος ???

Ο δε άνδρας μου, προβληματίστηκε πάρα πολύ...

Σκεφτόταν μήπως του την είχα κάνει (έλεος) απο τη στιγμή που δεν είχαμε ολοκληρωμένες επαφές.

Όμως ήταν το δώρο που μας έστειλε ο Θεός και η ζωή γενικότερα.

Κυοφορώ μια κουκλίτσα 2.500 κιλά και έχουμε ακόμη μέχρι τις 40 εβδομάδες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ, ζωντανό παράδειγμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είμαι 35 εβδομάδων έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι και σε πληροφορώ πως "πιάστηκε" με πρόσπερμα.

Όταν εκανα το test, δεν μπορούσα να το πιστέψω !!!

Λέω αφού δεν έχουμε ολοκληρωμένες επαφές, πώς έμεινα έγκυος ???

Ο δε άνδρας μου, προβληματίστηκε πάρα πολύ...

Σκεφτόταν μήπως του την είχα κάνει (έλεος) απο τη στιγμή που δεν είχαμε ολοκληρωμένες επαφές.

Όμως ήταν το δώρο που μας έστειλε ο Θεός και η ζωή γενικότερα.

Κυοφορώ μια κουκλίτσα 2.500 κιλά και έχουμε ακόμη μέχρι τις 40 εβδομάδες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αμάν!! Να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου και με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος!! Χθες μου έλεγε η θεία μου ότι στην ξαδέρφη μου, που ήταν κι εκείνης το τρίτο, ούτε που κατάλαβε πως έμεινε έγκυος, ακόμα το ψάχνει! :lol: Φαντάζομαι πως μετά το πρώτο σοκ θα χαρώ κι εγώ, ένα παιδί είναι πάντα δώρο από το Θεό, ωστόσο θα περιμένω και αύριο και μετά χοριακή. Δίνω ακόμα 48 ώρες περιθώριο, αν και να σου πω την αλήθεια αν δεν αδιαθετήσω και σήμερα, το έχω σίγουρο το δώρο!! :lol:

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Αγχωθηκα ...

Ημουν που ημουν αγχωμενη , διαβασα κ τα δικα σας κ ηρθε κ εδεσε !

Εχω εναν μπεμπακο περιπου 2.5 μηνων .

Κ μεις προσεχαμε με τον αντρα μου , ερχομασταν σε επαφη με προφυλακτικο μεχρι προχθες που ειχαν τελειωσει .

Τραβηχτηκε βεβαια , αλλα ....

Περιοδος μου εχει ερθει μονο μια φορα , στις 29.07 κ αν ο κυκλος μου εχει παραμεινει οπως πριν (25 ημερες) , τοτε ημουν σε γονιμες μερες .

Εχω φρικαρει !

4 χρονια παλευαμε να κανουμε παιδακι κ τελικα εμεινα εγκυος με εξωσωματικη κ αισθανομαι ασχημα που τωρα κανω τετοιες σκεψεις , αλλα δεν μπορω να φανταστω να κανω κ δευτερο μωρο τωρα !

Βεβαια , οπως λεει κ η Ria , ενα μωρο εινα παντα ενα θειο δωρο , απλα θα το ηθελα λιγο αργοτερα !!!

Χθες ειδα κ κατι καφε βλεννες . Τι να ειναι αραγε ;

Να ειναι ωορηξια ή τιποτ'αλλο ;

Υπομονη μεχρι τις 24 του μηνα !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Αγχωθηκα ...

Ημουν που ημουν αγχωμενη , διαβασα κ τα δικα σας κ ηρθε κ εδεσε !

Εχω εναν μπεμπακο περιπου 2.5 μηνων .

Κ μεις προσεχαμε με τον αντρα μου , ερχομασταν σε επαφη με προφυλακτικο μεχρι προχθες που ειχαν τελειωσει .

Τραβηχτηκε βεβαια , αλλα ....

Περιοδος μου εχει ερθει μονο μια φορα , στις 29.07 κ αν ο κυκλος μου εχει παραμεινει οπως πριν (25 ημερες) , τοτε ημουν σε γονιμες μερες .

Εχω φρικαρει !

4 χρονια παλευαμε να κανουμε παιδακι κ τελικα εμεινα εγκυος με εξωσωματικη κ αισθανομαι ασχημα που τωρα κανω τετοιες σκεψεις , αλλα δεν μπορω να φανταστω να κανω κ δευτερο μωρο τωρα !

Βεβαια , οπως λεει κ η Ria , ενα μωρο εινα παντα ενα θειο δωρο , απλα θα το ηθελα λιγο αργοτερα !!!

Χθες ειδα κ κατι καφε βλεννες . Τι να ειναι αραγε ;

Να ειναι ωορηξια ή τιποτ'αλλο ;

Υπομονη μεχρι τις 24 του μηνα !

 

Μου φαίνεται τελικά ότι όταν τελειώνουν τα προφυλακτικά ή θα στέλνουμε τους άντρες μας στο περίπτερο ή θα κλειδωνόμαστε στο δωμάτιο!! :lol: Αχ, υπομονή! Ό,τι είναι έχει ήδη γίνει! Πολύτιμο μάθημα για το μέλλον!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται τελικά ότι όταν τελειώνουν τα προφυλακτικά ή θα στέλνουμε τους άντρες μας στο περίπτερο ή θα κλειδωνόμαστε στο δωμάτιο!! :lol: Αχ, υπομονή! Ό,τι είναι έχει ήδη γίνει! Πολύτιμο μάθημα για το μέλλον!

 

χαχαχα !!!

Γελαω τωρα , αλλα για να δουμε αν θα γελαω κ τελος του μηνα !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα !!!

Γελαω τωρα , αλλα για να δουμε αν θα γελαω κ τελος του μηνα !

 

Ναι, κι εγώ φοβάμαι μήπως μου κοπεί το γέλιο απότομα!:? Ακόμα τίποτα από περίοδο.. Καλά τώρα έτσι που έχω αγχωθεί κι έγκυος να μην είμαι, δεν τη βλέπω να έρχεται μέχρι να ηρεμήσω, οπότε αύριο το πρωί που θα λείπει ο άντρας μου στη δουλειά και θα πάω τον μικρό στην πεθερά μου που θέλει να τον δει, θα πάω να πάρω τεστ από το φαρμακείο, το αποφάσισα! Σιγά μην περιμένω μέχρι την Τετάρτη, εγκεφαλικό θα μου 'ρθει! Θα ενημερώσω για τα νεότερα! Καληνύχτα!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρια μου τι κανεις μεγαλώνει το νινι?αν είσαι πάντως έγκυος συγχαρητήρια ,θα έχουν πολυ μικρή διάφορα ηλικίας και θα μεγαλώσουν πιο εύκολα!αν ο κύκλος σου ειναι πολυ σταθερός ...ίσως να είσαι!δες το θετικά οπως και να εχει.οπως λες ειναι Θείο δώρο.εγω πάντως και στην πρώτη γέννα και στη δεύτερη χωρίς προφυλακτικο μόνο παιχνιδακια...συζήτηση κομμένη!!!γενικα μετα απο γέννα μένεις πιο εύκολα λένε.ευχομαι οτι καλύτερο σε όλες σας που αγωνιατε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ φοβάμαι μήπως μου κοπεί το γέλιο απότομα!:? Ακόμα τίποτα από περίοδο.. Καλά τώρα έτσι που έχω αγχωθεί κι έγκυος να μην είμαι, δεν τη βλέπω να έρχεται μέχρι να ηρεμήσω, οπότε αύριο το πρωί που θα λείπει ο άντρας μου στη δουλειά και θα πάω τον μικρό στην πεθερά μου που θέλει να τον δει, θα πάω να πάρω τεστ από το φαρμακείο, το αποφάσισα! Σιγά μην περιμένω μέχρι την Τετάρτη, εγκεφαλικό θα μου 'ρθει! Θα ενημερώσω για τα νεότερα! Καληνύχτα!

 

Όλα είναι πιθανά!! Εγώ, όταν ήταν 4 μηνών το παιδάκι μας, βρέθηκα με ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης στο χέρι και με το στόμα ορθάνοιχτο από την έκπληξη!!....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όταν η κόρη μου ήταν 2,5 μηνών (τώρα είναι 5), έμεινα έγκυος στον γιό μου.

Πέρασα όλη την εγκυμοσύνη με ένα μεγάλο μωρό στην αγκαλιά, καμία βοήθεια σε τίποτα απο κανέναν, κλεισούρα κτλ και όμως μεγάλωσαν μαζί σαν δύδιμα.

Έχουν 11 μήνες διαφορά μόνο και δεν μπορεί ο ένας χωρίς τον άλλο.

Τώρα που η κόρη μου είναι 5 και ο γιός μου 4, περιμένουμε και το τρίτο μας παιδάκι (σε 1 μήνα γεννάω) και είναι ένα υπέροχο κοριτσάκι που θα γεμίσει τις καρδιές μας και τη ζωή μας :)

Έχω περάσει απίστευτα δύσκολες στιγμές κατά τη διάρκεια και αυτής της εγκυμοσύνης αλλά δεν το μετανιώνω λεπτό !

Δεν γκρινιάζω, δεν μετανιώνω.

Είμαι ευλογημένη.

(Το τρίτο μας μωράκι "πιάστηκε" με πρόσπερμα).

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρια μου τι κανεις μεγαλώνει το νινι?αν είσαι πάντως έγκυος συγχαρητήρια ,θα έχουν πολυ μικρή διάφορα ηλικίας και θα μεγαλώσουν πιο εύκολα!αν ο κύκλος σου ειναι πολυ σταθερός ...ίσως να είσαι!δες το θετικά οπως και να εχει.οπως λες ειναι Θείο δώρο.εγω πάντως και στην πρώτη γέννα και στη δεύτερη χωρίς προφυλακτικο μόνο παιχνιδακια...συζήτηση κομμένη!!!γενικα μετα απο γέννα μένεις πιο εύκολα λένε.ευχομαι οτι καλύτερο σε όλες σας που αγωνιατε!

 

Καλημέρα Στέλλα μου, μια χαρά είμαι! Το νινί μεγαλώνει και θεριεύει! Εσείς πώς τα πάτε; Μόλις έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό! Τώρα αν πω ότι κατά βάθος στεναχωρήθηκα θα το πιστέψετε;;; Δε με πιστεύω! Μωρέ μήπως να το σκεφτώ σοβαρά για το δεύτερο;;;:-D

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όταν η κόρη μου ήταν 2,5 μηνών (τώρα είναι 5), έμεινα έγκυος στον γιό μου.

Πέρασα όλη την εγκυμοσύνη με ένα μεγάλο μωρό στην αγκαλιά, καμία βοήθεια σε τίποτα απο κανέναν, κλεισούρα κτλ και όμως μεγάλωσαν μαζί σαν δύδιμα.

Έχουν 11 μήνες διαφορά μόνο και δεν μπορεί ο ένας χωρίς τον άλλο.

Τώρα που η κόρη μου είναι 5 και ο γιός μου 4, περιμένουμε και το τρίτο μας παιδάκι (σε 1 μήνα γεννάω) και είναι ένα υπέροχο κοριτσάκι που θα γεμίσει τις καρδιές μας και τη ζωή μας :)

Έχω περάσει απίστευτα δύσκολες στιγμές κατά τη διάρκεια και αυτής της εγκυμοσύνης αλλά δεν το μετανιώνω λεπτό !

Δεν γκρινιάζω, δεν μετανιώνω.

Είμαι ευλογημένη.

(Το τρίτο μας μωράκι "πιάστηκε" με πρόσπερμα).

 

Μόνο να φανταστώ μπορώ τα ζόρια σας! Τι όμορφα όμως έτσι που είναι κοντά κοντά! Και τώρα που είναι και πιο μεγάλα θα σε βοηθάνε και με το μωρό! Με το καλό κοπέλα μου!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Στέλλα μου, μια χαρά είμαι! Το νινί μεγαλώνει και θεριεύει! Εσείς πώς τα πάτε; Μόλις έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό! Τώρα αν πω ότι κατά βάθος στεναχωρήθηκα θα το πιστέψετε;;; Δε με πιστεύω! Μωρέ μήπως να το σκεφτώ σοβαρά για το δεύτερο;;;:-D

 

Γιατι οχι ;

Εγω παντως για να σου πω την αληθεια , ανακουφιστηκα ! Εσυ εκανες το τεστ , εγω ηρεμησα !

Απο νωρις εμπαινα κ περιμενα να διαβασω τα νεα σου .

Ρε δεν τον ξανααφηνω χωρις προφυλακτικο που να χτυπιεται κατω !

Δεν θα χαλαω εγω τη ψυχικη μου ηρεμια !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι ;

Εγω παντως για να σου πω την αληθεια , ανακουφιστηκα ! Εσυ εκανες το τεστ , εγω ηρεμησα !

Απο νωρις εμπαινα κ περιμενα να διαβασω τα νεα σου .

Ρε δεν τον ξανααφηνω χωρις προφυλακτικο που να χτυπιεται κατω !

Δεν θα χαλαω εγω τη ψυχικη μου ηρεμια !

 

Χαχα!! Οσο περνάει η ώρα και ηρεμώ κι εγώ σκέφτομαι πως μπορεί τις τελευταίες μέρες που προσπαθούσα να εξοικειωθώ με το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης να γλυκάθηκα λιγάκι, αλλά σίγουρα κι εμάς δεν είναι η ώρα μας ακόμα! Το σίγουρο είναι πως κι εγώ θα ασκήσω βέτο για το προφυλακτικό! Ούτε τόσο δα "λιγαααααααακιιιι" που μου λέει καμια φορά στην αρχή παρακαλετά!! Καθόλου!!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας διαβάζω και μου προκαλείτε αγωνία! Ρια αγωνιούσα να μάθω τα αποτελέσματα του τεστ που έκανες! Αλήθεια. Εγώ έχω δίδυμα κοριτσάκια, 7μιση μηνών. Τον περασμένο μήνα αδιαθέτησα στις 50 μέρες. Χρησιμοποιούσαμε και μεις προφυλακτικό, αλλά έτυχε 2-3 φορές που τραβήχτηκε. Από το άγχος μου μην ήμουν έγκυος, προκαλούσα στον εαυτό μου τάση για εμετό, και εκεί πίστευα πως ήμουν έγκυος... Έτρεμα να κάνω το τεστ, ο δικός μου γκρίνιαζε να το κάνω, γιατί κανονίζαμε διακοπές σε νησιά, μην παν χαμένα τα λευτά που θα δώσουμε, και μ'αυτά και μ'αυτά, πίστηκα και το 'κανα το τεστ, λέω δεν θα αλλάξει κάτι αν καθυστερώ να κάνω το τεστ.. Και το'κανα και ήταν αρνητικό, και μετά από 3 μέρες, αφού ξεαγχώθηκα, μου ήρθε. Πήγα στον γυναικολόγο και δεν μου βρίσκει κάτι, ούτε πολυκυστικές που είχα στο παρελθόν, αλλά η περίοδος ακανόνιστη... Τι να πώ... Όταν έχεις 1 μωρό, είναι καλή ιδέα να μεγαλώσεις ακόμα ένα σε κοντινή ηλικία, να παίζουνε, θα μεγαλώσουν και μαζί... Όταν έχεις 2 μωρά όμως, και είδες και έπαθες να τα φέρεις σπίτι απ'την εντατική, ε τότε το σκέφτεσαι διπλά και τριπλά: ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΥΦΑΚΙ. ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΖΕΣΤΗ!!!!!!! Σοφία ς, τώρα αγωνιώ για σένα... Μακάρι να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Υπομονή σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας διαβάζω και μου προκαλείτε αγωνία! Ρια αγωνιούσα να μάθω τα αποτελέσματα του τεστ που έκανες! Αλήθεια. Εγώ έχω δίδυμα κοριτσάκια, 7μιση μηνών. Τον περασμένο μήνα αδιαθέτησα στις 50 μέρες. Χρησιμοποιούσαμε και μεις προφυλακτικό, αλλά έτυχε 2-3 φορές που τραβήχτηκε. Από το άγχος μου μην ήμουν έγκυος, προκαλούσα στον εαυτό μου τάση για εμετό, και εκεί πίστευα πως ήμουν έγκυος... Έτρεμα να κάνω το τεστ, ο δικός μου γκρίνιαζε να το κάνω, γιατί κανονίζαμε διακοπές σε νησιά, μην παν χαμένα τα λευτά που θα δώσουμε, και μ'αυτά και μ'αυτά, πίστηκα και το 'κανα το τεστ, λέω δεν θα αλλάξει κάτι αν καθυστερώ να κάνω το τεστ.. Και το'κανα και ήταν αρνητικό, και μετά από 3 μέρες, αφού ξεαγχώθηκα, μου ήρθε. Πήγα στον γυναικολόγο και δεν μου βρίσκει κάτι, ούτε πολυκυστικές που είχα στο παρελθόν, αλλά η περίοδος ακανόνιστη... Τι να πώ... Όταν έχεις 1 μωρό, είναι καλή ιδέα να μεγαλώσεις ακόμα ένα σε κοντινή ηλικία, να παίζουνε, θα μεγαλώσουν και μαζί... Όταν έχεις 2 μωρά όμως, και είδες και έπαθες να τα φέρεις σπίτι απ'την εντατική, ε τότε το σκέφτεσαι διπλά και τριπλά: ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΥΦΑΚΙ. ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΖΕΣΤΗ!!!!!!! Σοφία ς, τώρα αγωνιώ για σένα... Μακάρι να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Υπομονή σε όλες μας!

 

Πω πω, φαντάζομαι το άγχος σου!! Μια φίλη μου όταν ήταν το αγοράκι της 4 μηνών μένει έγκυος από το πουθενά κι ενώ έλεγε ότι δε θα κάνει δευτερο, καθώς την πρώτη εγκυμοσύνη την πέρασε στο κρεβάτι. Κόντεψε να τρελαθεί! Το αποκορύφωμα ήταν όταν πήγε στο γιατρό και τις είπε ότι περιμένει δίδυμα!! :shock: Τώρα έχει τρία αγοράκια, ο μεγάλος είναι 2 και τα δίδυμα 1 έτους! Χαμός γίνεται!!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήξω κάτι σχετικό-άσχετο???? Εσείς οι κοπελιές που μείνατε έγγυος με τα "προ" τί θέση / κάμψη έχει η μήτρα σας??? κάνω λάθος που έχω την αίσθηση οτι αυτό παίζει ρόλο?

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...