Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνω έναν Καλο γυναικολογο.. Ξέρει κανείς τον Γιαννικο;


Annast

Recommended Posts

Είμαι αρχή ακόμα, τώρα μπήκα στην 9η βδομάδα. Ίσως γι΄αυτό να μην ασχολείται ακόμα με ζυγίσματα και πιέσεις. Όσον αφορά στην επίσκεψη, τι να πω? Λες να είμαι η πρώτη στην οποία αποφάσισε να παίρνει λεφτά?

εγω τωρα εμεινα εγκυος.. ειμαι στην 6 εβδ κ πηγα τεταρτη για πρωτο ραντεβου.. με ζυγησε, δεν μου πηρε λεφτα.. που κ να επαιρνε δεν θα με πειραζε... ειχα φερει μαζι μου εξετασεις παλιες που ειχα κανει τον ιουλιο, πριν την παλινδρομη,κ δεν με ξαναεστειλε για εξετασεις.κ με γλυτωσε απο τρεξιμο ικα κτλ..επειδη ηταν προσφατες...

στο πρωτο ραντεβου με εξετασε κ τεστ παπ μου πηρε 70..κ τον ρωτησα για κατι ελιες που ειχα,α;ν μπορουμε να τις αφαιρεσουμε..φυσικα μου ειπε κ πηγα την επομενη μερα.. παρεπιπτοντως ο παλιος μου ειχε ζητησει 800Ε.. κ οταν ρωτησα τον γιαννικο ποσο θα κοστισει, μου λεει τιποτα... τι θα σου παρω λεφτα για αυτο????????????μου εκανε τρομερη εντυπωση.. 29 φεβρ εχω το επομενο ραντεβου.. αν θα παρει επισκεψη δεν ξερω,θα σας πω!!!!!

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω τωρα εμεινα εγκυος.. ειμαι στην 6 εβδ κ πηγα τεταρτη για πρωτο ραντεβου.. με ζυγησε, δεν μου πηρε λεφτα.. που κ να επαιρνε δεν θα με πειραζε... ειχα φερει μαζι μου εξετασεις παλιες που ειχα κανει τον ιουλιο, πριν την παλινδρομη,κ δεν με ξαναεστειλε για εξετασεις.κ με γλυτωσε απο τρεξιμο ικα κτλ..επειδη ηταν προσφατες...

στο πρωτο ραντεβου με εξετασε κ τεστ παπ μου πηρε 70..κ τον ρωτησα για κατι ελιες που ειχα,α;ν μπορουμε να τις αφαιρεσουμε..φυσικα μου ειπε κ πηγα την επομενη μερα.. παρεπιπτοντως ο παλιος μου ειχε ζητησει 800Ε.. κ οταν ρωτησα τον γιαννικο ποσο θα κοστισει, μου λεει τιποτα... τι θα σου παρω λεφτα για αυτο????????????μου εκανε τρομερη εντυπωση.. 29 φεβρ εχω το επομενο ραντεβου.. αν θα παρει επισκεψη δεν ξερω,θα σας πω!!!!!

 

 

Κορίτσι για πες μας, τι έγινε τελικά με τον Γιαννίκο?Πως πάει η "συνεργασία" σας?Σε ρωτάω γιατί ψάχνω και έγω για γυναικολόγο, γιατί ο παλιός μου ήταν "φαρμακείο"!Είσαι ευχαριστημένη?Επίσκεψη τελικά σου παίρνει?

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι για πες μας, τι έγινε τελικά με τον Γιαννίκο?Πως πάει η "συνεργασία" σας?Σε ρωτάω γιατί ψάχνω και έγω για γυναικολόγο, γιατί ο παλιός μου ήταν "φαρμακείο"!Είσαι ευχαριστημένη?Επίσκεψη τελικά σου παίρνει?

vassoulaki μου,ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο...επισκεψη ακομα δεν μου εχει παρει,οταν τον ρωτησα ποσο να πληρωσω,μου ειπε την αλλη φορα..ετσι μου ειχε πει κ τις αλλες φορες.δεν ξερω αν ξεκινησει να παιρνει μετα..ειχα ακουσει οτι παιρνει 40,δεν ξερω αν ισχυει..αλλα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενη,αυτο θα στο πω..δεν με αγχωσε σε τιποτα κ γενικα ειναι πολυ ηρεμος τυπος..αρεσε κ στον αντρα μου που ειναι πιο δυσκολος απο μενα..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Πρώτη φορά στο forum και η αλήθεια είναι ότι μου είναι δύσκολο μα είμαι συνέχεια μέσα.

Το κο Γιαννίκο δε τον γνωρίζω, γνωρίζω το κο Μητσάκο (στο ΡΕΑ) που είναι πολύ καλός γιατρός, ήρεμος και πολύ υπομονετικός. Μερικές φορές είναι λίγο δύσκολο να βρείς ραντεβού για την ίδια εβδομάδα αλλά όταν σε δεί μπορεί να σου μιλάει για να σου εξηγήσει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

vassoulaki μου,ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο...επισκεψη ακομα δεν μου εχει παρει,οταν τον ρωτησα ποσο να πληρωσω,μου ειπε την αλλη φορα..ετσι μου ειχε πει κ τις αλλες φορες.δεν ξερω αν ξεκινησει να παιρνει μετα..ειχα ακουσει οτι παιρνει 40,δεν ξερω αν ισχυει..αλλα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενη,αυτο θα στο πω..δεν με αγχωσε σε τιποτα κ γενικα ειναι πολυ ηρεμος τυπος..αρεσε κ στον αντρα μου που ειναι πιο δυσκολος απο μενα..

 

 

Ωραία ακούγονται όσα μου λες!Εγώ μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο, και δεν θέλω να ξαναπάω στον προηγούμενο μου γυναικολόγο!Μου έπαιρνε σε κάθε επίσκεψη λεφτά, ένα πενηντάρι, συν ότι στο τέλος μας πήρε 2000ευρώ!Επειδή οι καιροί άλλαξαν, δεν είμαστε για τέτοια κουβαρντιλίκια αυτή την φορά, και λέω να το πάμε πιο "συντηριτικά" από οικονομικής απόψεως, αλλά να μην πάμε και σε κανέναν "αλμπάνη"...!Γι'αυτόν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια σαν επιστήμονα, αλλά δεν ήξερα τι γίνεται με το οικονομικό!Μπορείς να μου πεις αν έχει μαία που συνεργάζεται?Γιατί εμένα την πρώτη φορά μου είχε φανεί απαραίτητη!Και αν έχει είναι κανένα κοριτσόπουλο?Γιατί εγώ θέλω κάποια πιο μεγάλη, να μου εμπνέει εμπιστοσύνη...!Sorry, αν σε ζάλισα!:-):-):-)

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vassoulaki μου,ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο...επισκεψη ακομα δεν μου εχει παρει,οταν τον ρωτησα ποσο να πληρωσω,μου ειπε την αλλη φορα..ετσι μου ειχε πει κ τις αλλες φορες.δεν ξερω αν ξεκινησει να παιρνει μετα..ειχα ακουσει οτι παιρνει 40,δεν ξερω αν ισχυει..αλλα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενη,αυτο θα στο πω..δεν με αγχωσε σε τιποτα κ γενικα ειναι πολυ ηρεμος τυπος..αρεσε κ στον αντρα μου που ειναι πιο δυσκολος απο μενα..

 

Να σε ρωτήσω...σε ζυγίζει?Πίεση σου μετράει σε κάθε ραντεβού?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ακούγονται όσα μου λες!Εγώ μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο, και δεν θέλω να ξαναπάω στον προηγούμενο μου γυναικολόγο!Μου έπαιρνε σε κάθε επίσκεψη λεφτά, ένα πενηντάρι, συν ότι στο τέλος μας πήρε 2000ευρώ!Επειδή οι καιροί άλλαξαν, δεν είμαστε για τέτοια κουβαρντιλίκια αυτή την φορά, και λέω να το πάμε πιο "συντηριτικά" από οικονομικής απόψεως, αλλά να μην πάμε και σε κανέναν "αλμπάνη"...!Γι'αυτόν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια σαν επιστήμονα, αλλά δεν ήξερα τι γίνεται με το οικονομικό!Μπορείς να μου πεις αν έχει μαία που συνεργάζεται?Γιατί εμένα την πρώτη φορά μου είχε φανεί απαραίτητη!Και αν έχει είναι κανένα κοριτσόπουλο?Γιατί εγώ θέλω κάποια πιο μεγάλη, να μου εμπνέει εμπιστοσύνη...!Sorry, αν σε ζάλισα!:-):-):-)

Σου έστειλα κ πμ σε άλλη ερώτηση σου..είχα ακούσει Ότι σε κάποιες κοπέλες πήρε λεφτά,Εγω πήγα 3 φορες μέχρι τώρα κ ακομα τουλάχιστον δεν μου έχει πάρει επίσκεψη,Αλλά κ στη γέννα παίρνει πολυ λιγότερα απο κάποιους άλλους.. Εγω είχα δώσει 2300 +κάθε επίσκεψη 50 ακομα κ τελευταίο μήνα που πήγαινα κάθε εβδ..Αστα..

Για μαια δεν ξέρω Αλλά έχει μια κάρτα στο γραφείο του με μια μαια που συνεργάζεται..είναι πολυ νωρίς για να τον ρωτήσω για αυτα..πάντως σίγουρα θα συνεργάζεται..πάντως κ λεφτά να μου έπαιρνε πάλι σε αυτόν θα πήγαινα.. Εμεινα πολυ ευχαριστημένη..είναι σοβαρός κ Όχι φαφλατας κ δεν σε ξεπεταει για το επόμενο ραντεβού..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω...σε ζυγίζει?Πίεση σου μετράει σε κάθε ραντεβού?

Irinari με ζυγίζει κ για πίεση είναι νωρίς ακομα, κ στην κόρη μου ο παλιός άρχισε να μου μετράει αργότερα.. Δεν θυμάμαι ποιο μήνα..πάντως μου λέει ανεβα στη ζυγαριά, κ πες μου πόσο είσαι.. Αυτα!!

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στο τηλέφωνο μπορείτε να τον βρείτε εύκολα; Σηκώνει κινητά κλπ;

 

Εγω οποτε τον χρειαστηκα τον βρηκα αμεσως...Αν εξεταζε με επαιρνε αμεσως πισω...Επισης καποιες φορες ειχε εκτροπη στο κινητο του κ οταν τον επαιρνα στο ιατρειο το σηκωνε απο το κινητο...;)

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ. Πάλι με αυτόν θα γεννήσεις ε;

Ξέρεις αν μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί του στο Ρέα; Επίσης αν έχεις την καλοσύνη στείλε μου με ένα πμ τα στοιχεία του.

 

Μ' Ένα πόνο εύχομαι όταν έρθει η ώρα.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτον θα γεννησω πρωτα ο Θεος αν και ακομη δεν ξερω που κατα πασα πιθανοτητα στο γαια δεν ειμαι σιγουρη...Για το Ρεα δεν ξερω καθολου να σου πω.Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στο τηλέφωνο μπορείτε να τον βρείτε εύκολα; Σηκώνει κινητά κλπ;

Miriki κ Εγω όσες φορές τον πήρα το σήκωσε..φαντασου τον πρώτο καιρο δεν είχα αποθηκευσει το Κιν του κ μια φορα που τον πήρα στο Ιατρειο το σήκωσε Γιατί είχε Κάνει εκτροπή..τελευταία φορα που πήγα σε ραντεβού μου είπε Ότι ώρα κ να χρειαστω κάτι, μέρα νύχτα να τον πάρω.. Βέβαια κ Εγω δεν ενοχλω γενικά. Μόνο αν χρειαστεί κάτι επείγον....

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Miriki κ Εγω όσες φορές τον πήρα το σήκωσε..φαντασου τον πρώτο καιρο δεν είχα αποθηκευσει το Κιν του κ μια φορα που τον πήρα στο Ιατρειο το σήκωσε Γιατί είχε Κάνει εκτροπή..τελευταία φορα που πήγα σε ραντεβού μου είπε Ότι ώρα κ να χρειαστω κάτι, μέρα νύχτα να τον πάρω.. Βέβαια κ Εγω δεν ενοχλω γενικά. Μόνο αν χρειαστεί κάτι επείγον....

Α κ μάλλον θα γέννηση στο λητω.. Μάλλον λεω Γιατί είναι νωρίς ακομα...

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ. Καλά εννοείται ότι δεν παίρνουμε για την πλάκα μας, για τα σοβαρά λέω μόνο.

Σίγουρα θα τον βρίσκεις.. Κ σίγουρα θα μιλάς με τον ίδιο, Γιατί έχω ακούσει εδω για 2-3 που μιλάς μόνο με την γραμματέα κ βοηθούς κ τον ίδιο τον βλέπεις μόνο στην γέννα. Sorry κιόλας Αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να Πάω ποτε σε τέτοιο γιατρο....

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όσα γράφετε παραπάνω για τον κο Γιαννίκο και μετά από σύσταση κάποιου γνωστού μου για τον ίδιο γιατρό έκλεισα και εγώ ραντεβού. Καλός μου φάνηκε, δεν μπορώ να πω ότι ξετρελλάθηκα, αυτό πάντως που αναφέρετε πολλές για το ότι δεν παίρνει επισκέψεις εγώ δεν το είδα. Στην πρώτη επίσκεψη δεν μου πήρε, στην επόμενη όμως μου πήρε κανονικότατα επίσκεψη με απόδειξη. Και αυτό που δεν μου έκανε και τόσο καλή εντύπωση είναι το ότι δεν με ζύγισε ούτε μου μέτρησε πίεση. Δεν θέλω να τον δυσφημίσω τον άνθρωπο, δεν τον ξέρω κιόλας, 2 φορές έχω πάει, απλά καταθέτω την δική μου εμπειρία.

 

Για να αποκαταστήσω λίγο τα πράγματα....

Αυτήν τη φορά που πήγα, κάναμε υπέρηχο, με ζύγισε και μου μέτρησε την πίεση. Και στο τέλος δεν μου πήρε και επίσκεψη. Οπότε αυτά συμφωνούν με την εικόνα του γιατρού που περιγράφουν κάποια κορίτσια πιο πάνω.

Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες πάνε στον κο Γιαννίκο αρκετό καιρό αν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τους δίνει κάθε μήνα εξετάσεις αίματος ή πιο αραιά?

Link to comment
Share on other sites

Για να αποκαταστήσω λίγο τα πράγματα....

Αυτήν τη φορά που πήγα, κάναμε υπέρηχο, με ζύγισε και μου μέτρησε την πίεση. Και στο τέλος δεν μου πήρε και επίσκεψη. Οπότε αυτά συμφωνούν με την εικόνα του γιατρού που περιγράφουν κάποια κορίτσια πιο πάνω.

Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες πάνε στον κο Γιαννίκο αρκετό καιρό αν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τους δίνει κάθε μήνα εξετάσεις αίματος ή πιο αραιά?

Καλησπέρα!! Εμένα δεν μου έχει γράψει ακομα, είμαι 12 εβδ,διότι είχα άλλη μια εγκυμοσύνη τον Ιούλιο εώς σεπτ, κ είχα Κάνει εξετάσεις, μου ζήτησε να δει τις παλιές εξετάσεις, του φάνηκαν καλές κ είπε αν χρειαστεί στη πορεία θα μου γράψει.Επίσης τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω κάθε μήνα για τοξοπλασμα, Γιατί ο παλιός μου είχε πει να κάνω κάθε μήνα επειδή δεν έχω αντισώματα, Αλλά μόνο για τοξοπλασμα, να προσθεσω οτι ουτε ο παλιός μου έγραφε γεν. αίματος..κ μου είπε Ότι είναι υπερβολές. Έχω μαζι του ραντεβού στις 2/4 μετα απο αυχενικη. Δεν ξέρω αν θα μου γράψει κάτι, θα ενημερώσω...

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να αποκαταστήσω λίγο τα πράγματα....

Αυτήν τη φορά που πήγα, κάναμε υπέρηχο, με ζύγισε και μου μέτρησε την πίεση. Και στο τέλος δεν μου πήρε και επίσκεψη. Οπότε αυτά συμφωνούν με την εικόνα του γιατρού που περιγράφουν κάποια κορίτσια πιο πάνω.

Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες πάνε στον κο Γιαννίκο αρκετό καιρό αν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τους δίνει κάθε μήνα εξετάσεις αίματος ή πιο αραιά?

 

Καλημερα χαιρομαι για τα νεα;)

Δεν δινει εξετασεις καθε μηνα οχι,εκτος βεβαια αν υπαρξει ιδιαιτερος λογος,εγω εκανα γενικες αιματος ουρων κτλ στην αρχη κ τωρα παλι μου εδωσε γενικες που θα κανω κ την καμπυλη σακχαρου μαζι(αυτη την καθυστερησα λιγακι εγω επειδη ειχα τρεξιματα με τον γιο μου)

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεννησα με τον λαμπρο γιαννικο στις 6 μαιου,κατω απο απιστευτες συνθηκες,ηταν η πρωτη φορα που συναντηθηκαμε και που μιλησαμε,δεν ειχαμε επικοινωνησει ποτε πριν.

εχω μονο τα καλυτερα λογια να πω,ειναι πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ,με βοηθησε πολυ,μου φερθηκε αψογα,ειναι απλα υπεροχος....ειναι σιγουρα ανθρωπος που σου εμπνεει εμπιστοσυνη και σιγουρια.

να τον εχει ο Θεος καλα παντα,απο μενα θα εχει παντα θεση στις προσευχες μου.

χαρη σ'εκεινον γεννηθηκε φυσιολογικα η κορουλα μου,και ολα πηγαν τελεια....

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεννησα με τον λαμπρο γιαννικο στις 6 μαιου,κατω απο απιστευτες συνθηκες,ηταν η πρωτη φορα που συναντηθηκαμε και που μιλησαμε,δεν ειχαμε επικοινωνησει ποτε πριν.

εχω μονο τα καλυτερα λογια να πω,ειναι πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ,με βοηθησε πολυ,μου φερθηκε αψογα,ειναι απλα υπεροχος....ειναι σιγουρα ανθρωπος που σου εμπνεει εμπιστοσυνη και σιγουρια.

να τον εχει ο Θεος καλα παντα,απο μενα θα εχει παντα θεση στις προσευχες μου.

χαρη σ'εκεινον γεννηθηκε φυσιολογικα η κορουλα μου,και ολα πηγαν τελεια....

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!Χαίρομαι που τελικά έκανα Καλή επιλογή γιατρου..

ΕΣΥ πως κ δεν τον είχες συναντήσει ποτε κ τον γνωρισες μόνο στην γέννα;;

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σε ποιο νοσοκομείο είναι ο γιαννίκος?

Στο λητω είναι σίγουρα, κ στο Ερρίκος ντιναν. Απ΄οτι έμαθα πρόσφατα, συνεργάζεται κ με το ιασω

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...