Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ....


konstadina80

Recommended Posts

Κορίτσια ένα σας λέω! Δεν έβρισκα μαγιό σε ολόκληρο το "δε μολ" (στο τελευταίο μαγαζί βρήκα). Τα σουτιεν προ εγκυμοσύνης μου φαίνονται αστεία !!

 

Πάντως οι ραγάδες λογικά δημιουργούνται στο φούσκωμα και όχι στο ξεφούσκωμα.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Πάντως οι ραγάδες λογικά δημιουργούνται στο φούσκωμα και όχι στο ξεφούσκωμα.

 

δημιουργούνται και στο απότομο ξεφούσκωμα όπως στην ξαφινική απώλεια βάρους...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εμενα το στηθος μου που ειναι αρκετα μεγαλο εχει φιλισει το πατωμα..δε ξερω αν φταιει η εγκυμοσυνη ή αν οταν αποθηλασω ερθει στα φυσιολογικα του παντως αν δεν ερθει..μια ανορθωσουλα την εχω στο τσεπακι...

 

Κι εγω εχω μεγαλο στηθος και ενω ακομα θηλαζω εχει αρχισει και κοιταει το πατωμα... :(:(

Το σκεφτομαι για μια ανορθωση αργοτερα αλλα εχω ακουσει οτι χανεις την αισθηση στις θηλες ξερετε αν ισχυει αυτο??Και σε3 περιπτοση δευτερης εγκυμοσυνης τι γινετε??Μπορεις να θηλασεις?

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

 

Κι εγω εχω μεγαλο στηθος και ενω ακομα θηλαζω εχει αρχισει και κοιταει το πατωμα... :(:(

Το σκεφτομαι για μια ανορθωση αργοτερα αλλα εχω ακουσει οτι χανεις την αισθηση στις θηλες ξερετε αν ισχυει αυτο??Και σε3 περιπτοση δευτερης εγκυμοσυνης τι γινετε??Μπορεις να θηλασεις?

 

Η ανόρθωση είναι περίπου αυτή η διαδικασία για ένα στήθος που δεν είναι μεγάλο και χρειάζεται απλώς ανόρθωση:

 

19124.jpg

 

19125.jpg

 

19126.jpg

 

Η θηλή μετακινείται και τα νεύρα που συνδέονται με αυτή συνήθως καταστρέφονται. Αν ο γιατρός γνωρίζει την τεχνική να μη κόψει τους γαλακτοφόρους πόρους και αν οι συνθήκες το επιτρέπουν αυτό (αν η μετακίνηση είναι τόση που να είναι αυτό δυνατό) τότε ο θηλασμός πιθανόν να κυλήσει χωρίς πρόβλημα. Στην Ελλάδα όμως οι γιατροί μπορεί να μην είναι ειλικρινείς και δεν ξέρω πόσο μπορεί κανείς να εμπιστευτεί τις υποσχέσεις τους...

Link to comment
Share on other sites

Η απλή ανόρθωση συνήθως δεν συστήνεται για ένα μεγάλο στήθος, το καταλληλότερο είναι η μείωση και ανόρθωση:

 

gesu_01_img0042.jpg

 

βάλε στο google images τον όρο

 

breast reduction

 

για να δεις αρκετές φωτογραφίες γιατί στο παραπάνω σκίτσο η κατάσταση παρουσιάζεται αρκετά ιδανική.

 

Αν υπάρχουν παραπανίσια κιλά το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι τόσο καλό όσο όταν το βάρος είναι ρυθμισμένο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως κοριτσια θηλασα μονο 39 ημερες δυστυχως.

Μετα ξεφουσκωσε αποτομα και τωρα που εχω χασει οοοολα τα κιλα της εγκυμοσυνης και αλλα 7 επιπλεον εχει μικρυνει κατα 1 νουμερο απο αυτο που φοραγα πριν μεινω εγκυος.

Και παρολο που κανω πολυ γυμναστικη αυτο εχει κρεμασει και μαλιστα περισσευει αρκετο δερμα, κατι το οποιο ειναι πολυ ασχημο και σιγουρα καποια στιγμη θα την κανω την επεμαβασουλα μου απλα λεω να περιμενω να τελειωνω με τις γεννες και μετα.

 

Αγλαια εχω μια απορια.

Ενω χτυπιεμαι πολλες ωρες καθε εβδομαδα στα γυμναστηρια και κανω και ειδικες ασκησεις, το στηθος δεν γυμναζεται με τιποτα.

Γιατι???

Δεν εχει καθολου μυικο ιστο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κοριτσια θηλασα μονο 39 ημερες δυστυχως.

Μετα ξεφουσκωσε αποτομα και τωρα που εχω χασει οοοολα τα κιλα της εγκυμοσυνης και αλλα 7 επιπλεον εχει μικρυνει κατα 1 νουμερο απο αυτο που φοραγα πριν μεινω εγκυος.

Και παρολο που κανω πολυ γυμναστικη αυτο εχει κρεμασει και μαλιστα περισσευει αρκετο δερμα, κατι το οποιο ειναι πολυ ασχημο

ο απότομος αποθηλασμός είναι λίγο δραματικός για την μετέπεια όψη του στήθους όμως το δέρμα έχει μεγάλες πιθανότητες να επανέλθει μερικώς ή εντελώς. Η επαναφορά είναι αργή αλλά συμβαίνει ακόμη και πολλούς μήνες μετά το τέλος του θηλασμού.

 

και σιγουρα καποια στιγμη θα την κανω την επεμαβασουλα μου απλα λεω να περιμενω να τελειωνω με τις γεννες και μετα.

καλή σκέψη το να τελειώσεις με τις γέννες, για να έχεις ρεαλιστικές προσδοκίες δες πολλές φωτό, υπάρχουν άπειρες. Τα σημάδια της ανόρθωσης είναι πάντα ορατά λιγότερο ή περισσότερο και η απώλεια της αίσθησης είναι σοβαρό μειονέκτημα. Αν το μόνο πρόβλημά σου είναι αυτό θα ήταν ίσως καλύτερα να το σκεφθείς διπλά... το πρόβλημα είναι μικρό και η εγχείριση μεγάλη...

Θέλω να πω ότι μια γυναίκα με πολύ μεγάλο στήθος που της δημιουργεί προβλήματα στην πλάτη και δεν μπορεί γενικότετα να το κουβαλήσει θα κάνει μια σοβαρή εγχείρηση και θα λύσει διάφορα προβλήματα.

 

Μια γυναίκα που δεν έχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα και βλέπει το στήθος πεσμένο έχει να διαλέξει μεταξύ ενός πεσμένου φυσικού στήθους με καλή αίσθηση κι ενός ανορθωμένου με σημάδια και κακή αίσθηση. Νομίζω ότι περισσότερα προβλήματα θα έχει μετά την εγχείριση παρά πριν. Το πεσμένο στήθος το βγάζεις στον ήλιο (εννοώ κάνεις τόπλες), το σημαδεμένο όμως;

 

 

 

Ενω χτυπιεμαι πολλες ωρες καθε εβδομαδα στα γυμναστηρια και κανω και ειδικες ασκησεις, το στηθος δεν γυμναζεται με τιποτα.

Γιατι???

Δεν εχει καθολου μυικο ιστο?

Δεν έχει καθόλου μυικό ιστό αλλά αν γυμνάσεις τους θωρακικούς κάνοντας βάρη (πάγκος ξαπλωμένη με μικρή κλίση και σηκώνεις τη μπάρα) γεμίζει το μπούστο και τραβιέται κάπως το στήθος, σαν να κολλάει καλύτερα στο θώρακα (επειδή φαρδαίνει ο θώρακας).

 

incline_barbell_press.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενω χτυπιεμαι πολλες ωρες καθε εβδομαδα στα γυμναστηρια και κανω και ειδικες ασκησεις,

 

κάτι μου λέει ότι δεν έχεις σωστό πρόγραμμα...

δεν γίνεται να κάνεις μυες όταν χτυπιέσαι πολλές ώρες, στην καλύτερη των περιπτώσεων θα γίνεις μαραθωνοδρόμος... έχεις δει πόσο μυώδεις είναι οι μαραθωνοδρόμοι;

 

στις γυναίκες δίνουν γενικά λάθος προγράμματα στο γυμναστήριο για να μην αποκτήσουν λέει πολύ όγκο. Η αλήθεια είναι ότι λίγες γυναίκες έχουν γονιδιακά και κληρονομικά την ικανότητα να αποκτούν όγκο. Οι περισσότερες ακόμη και με το πρόγραμμα του Σβαρτσενέγκερ θα χτίσουν με το ζόρι ένα αξιοπρεπές μυικό σύστημα κρυμμένο σοφά κάτω από ένα στρώμα λίπους....

 

θα το καταλάβεις γρήγορα αν έχεις την τάση να αποκτάς πολύ όγκο και θα αλλάξεις το πρόγραμμα.

 

το θέμα είναι πού θα βρεις κάποιον να σου ετοιμάσει ένα καλό πρόγραμμα...

χρόνια στα γυμναστήρια δεν βρήκα κανέναν :?

δυστυχώς περισσότερα μάθαινα από τους θαμώνες παρά από τους υπεύθυνους... κάποια στιγμή βρήκα κάποιον personnal trainer που δυστυχώς δεν δουλεύει πια για να σας τον συστήσω...

Link to comment
Share on other sites

Ενω χτυπιεμαι πολλες ωρες καθε εβδομαδα στα γυμναστηρια και κανω και ειδικες ασκησεις,

 

κάτι μου λέει ότι δεν έχεις σωστό πρόγραμμα...

δεν γίνεται να κάνεις μυες όταν χτυπιέσαι πολλές ώρες, στην καλύτερη των περιπτώσεων θα γίνεις μαραθωνοδρόμος... έχεις δει πόσο μυώδεις είναι οι μαραθωνοδρόμοι;

 

 

 

Αγλαια μου δεν κανω γυμναστικη για να αποκτησω ογκο, απλα θελω να εχω καλη φυσικη κατασταση και να χασω ακομα 2-3 κιλα για να εχω το επιθυμητο για μενα βαρος.

 

Ειχα ξεκινησει με pilates απο τον Μαρτιο και μετα εβαλα και μαθηματα στο power-plate για 2,5 μηνες και πραγματικα ειχα θεαματικα αποτελεσματα σε συνδυασμο με το pilates και ωρες ατελειωτες στον διαδρομο.

 

Ο γυμναστης μου ειναι πραγματικα πολυ καλος και μαλιστα μου εχει απαγορευσει καποια οργανα για να μην χασω την ελαστικοτητα μου και να μην γινω "φουσκωτη". Τις βλεπω να χτυπιουνται και πραγματικα δεν μου αρεσει καθολου αυτη η εικονα ειδικα για μια γυναικα.

Εγω θελω να ειμαι γυναικα κι οχι να αντροφερνω απλα θελω να εχω την γραμμωση μου και να ριξω αυτη την ατιμη την κοιλιτσα.

 

Για αυτον ακριβως το λογο θελω να φτιαξω και το στηθος μου, δεν βρισκω πλεον το σωστο νουμερο στο σουτιεν στα καλαθια δεν χωραει στα κοφινια περισσευει...

Ενα χρονο μετα τον αποθηλασμο μου το δερμα ειναι πολυ περισσοτερο απο την σαρκα και φαινεται και στο μαγιο αλλα και σε καποια ρουχα.

 

Το εχω συζητησει με τον γυμναστη μου και μου ειχε πει οτι ειναι πολυ δυσκολο να επανελθει πληρως και παρολο που κανουμε ασκησεις για πλατη και θωρακα το κομματι του στηθους δε λεει να καταλαβει απολυτως τιποτα....στην κοσμαρα του!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήθελα απλά να προσθέσω, ο,τι για το στήθος, πρέπει να κάνεις λίγες επαναλήψεις με πολλά κιλά. Αν κάνεις πολλες, μειώνεις τον ογκο.

 

Πάντως, είναι νωρίς ακόμα, με τη γυμναστική και το χρόνο, το στήθος σου θα καλυτερεύσει. Και μη αισθάνεσαι άσχημα. Έχουμε συνιθισει να βλέπουμε τα ψεύτικα, και νομίζουμε οτι έτσι είναι το φυσικό. Το φυσικό στήθος πεύτει. Δε στέκεται σα να έχει μέσα μπαλόνι. Έχω σπουδάσει καλλιτεχνικά, και έχω ζωγραφίσει γυμνά πολλές φορές. Οι γυναίκες με το ψευτικο στήθος ήταν χάλια για μας. Ξάπλωναν, και το στήθος έμενε πάνω. :lol: Άντε να εξηγείσω στον εργοδώτη που έκανε τη συνέντευξη, οτι δεν ήταν λάθος το σχέδιο μου, απλά το μοντέλο είχε βάλει σιλικόνη. :roll::lol:

 

Το παν βέβαια, είναι να νοιώθεις εσύ καλά. Κι αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, η απόφαση είναι δική σου. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, άντε το στήθος δεν μαζεύεται η κοιλιά μόλις χάσω τα παραπανίσια κιλά,στον αριθμό 10,θα επανέλθει?Υπόψιν ότι έβαλα κατά την εγκυμοσύνη

35 κιλά.Εχασα τα 25 μέχρι στιγμής,μέσα σε 5 μήνες,αλλά τώρα έχω κολλήσει.Με πολύ περπάτημα και πολλούς κοιλιακούς θα σφίξει έστω λίγο να μην κρέμεται!Η θα χρειαστώ κάποια στιγμή κοιλιοπλαστική?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θήλαζα το 1ο παιδί 14 μήνες, το 2ο 13, το 3ο εννέα μήνες, με σταδιακό απογαλακτισμό. Τώρα δεν υπάρχει τπτ πια, μόνο δέρμα που κρέμετε, μπλιαχ σας λέω. Ζηλεύω ακόμα και καποιους άντρες που έχουν πιο μεγαλο στήθος απο μένα!!!!

 

Πάντως δεν μετανιώνω που θήλαζα τα παιδια μου τοσο καιρό. Και πάλι θα το έκανα!!!

Χριστίνα με τα ζουζουνάκια

Μυρτώ 5 ετών

Αναστασία-Θωμαΐς 3 ετών

Νικόλας 20.04.2007

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και την δική μου εμπειρία:

Προ εγκυμοσύνης στήθος 36C

Με την εγκυμοσύνη άλλαξα 4 νουμερα!!!!: 38DD/E !!!!!

Μετα τον αποθηλασμό (κοντά στους19 μηνες - φυσικά, σταδιακά και με πρωτοβουλία της κόρης μου): 36/34 C.

Δηλ. το ίδιο νούμερο με πριν αλλά με τάση προς μικρότερο (φοράω και κάτι cup B που και που), γεγονός που οφείλεται νομίζω ότι μπορεί το στήθος μου να επανήλθε σε μέγεθος, αλλά έχει χάσει σε πυκνότητα (είναι πιο ....τζούφιο!.... :lol: ) και έτσι χωράει και σε μικρότερα σουτιέν.

 

Έχει μία πτωτική τάση, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερα άσχημο.

Είναι καλό ακόμα! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο πρώτο παιδί, που το θήλασα 4 μήνες και με σταδιακό απογαλακτισμό, επανήλθα στο νούμερο αλλά τι να το κάνεις. Οχι μόνο κρέμασε αλλά σταφίδιασε κιόλας.Ένα χάλι. Στο δεύτερο παιδί που ελπίζω να θηλάσω πολύ περισσότερο είμαι προετοιμασμένη για ακόμα χειρότερη κατάσταση. Με την κοιλιά δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα παρα τα 20 κιλά που έβαλα στην 2η εγκυμοσύνη και έχω χάσει μόνο τα 11. Σημειώνω όμως ότι δεν έχω γυμναστεί ποτέ και δεν με βλέπω να το κάνω. Είμαι πτώμα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγλαια μου δεν κανω γυμναστικη για να αποκτησω ογκο, απλα θελω να εχω καλη φυσικη κατασταση και να χασω ακομα 2-3 κιλα για να εχω το επιθυμητο για μενα βαρος.

Δεν είναι τόσο εύκολο για μια γυναίκα να αποκτήσει όγκο. Αν δεν κάνεις ασκήσεις όγκου για το στήθος δεν θα δεις θωρακικούς. Την ίδια ιστορία λένε συνέχεια οι γυμναστές και είναι λάθος για το 90% των γυναικών.

 

Ειχα ξεκινησει με pilates απο τον Μαρτιο και μετα εβαλα και μαθηματα στο power-plate για 2,5 μηνες και πραγματικα ειχα θεαματικα αποτελεσματα σε συνδυασμο με το pilates και ωρες ατελειωτες στον διαδρομο.

Με αυτά φτιάχνεις καρδιαγγειακό (διάδρομος) και ευλυγισία (πιλάτες) αλλά μυες δεν θα νιώσεις κάτω από το λίπος που τους κρύβει έτσι κι αλλιώς.

 

Ο γυμναστης μου ειναι πραγματικα πολυ καλος και μαλιστα μου εχει απαγορευσει καποια οργανα για να μην χασω την ελαστικοτητα μου και να μην γινω "φουσκωτη".

Πόσες γυναίκες έχει δει να γίνονται φουσκωτές χωρίς αναβολικα; Την ίδια ιστορία ακούω 20 χρόνια στα γυμναστήρια!!!!

 

 

Εγω θελω να ειμαι γυναικα κι οχι να αντροφερνω απλα θελω να εχω την γραμμωση μου και να ριξω αυτη την ατιμη την κοιλιτσα.

Χωρίς αναβολικά δεν πρόκειται να αντροφέρεις όσο και να παλεύεις. Δεν έχουμε ορμονικές και γενετικές προδιαγραφές για κάτι τέτοιο.

 

Το εχω συζητησει με τον γυμναστη μου και μου ειχε πει οτι ειναι πολυ δυσκολο να επανελθει πληρως και παρολο που κανουμε ασκησεις για πλατη και θωρακα το κομματι του στηθους δε λεει να καταλαβει απολυτως τιποτα....στην κοσμαρα του!!!!

 

Και ο γυμναστής στην κοσμάρα του είναι...

Όπως λέει και η χλόη :

 

Ήθελα απλά να προσθέσω, ο,τι για το στήθος, πρέπει να κάνεις λίγες επαναλήψεις με πολλά κιλά. Αν κάνεις πολλες, μειώνεις τον ογκο.

Οι πολλές επαναλήψεις καταναλώνουν το λίγο λίπος που έχει η περιοχή και δεν αυξάνουν τον μυικό όγκο. Οι λίγες επαναλήψεις με περισσότερα κιλά δεν καταναλώνουν ιδιαίτερα το λίπος της περιοχή και θα αυξήσουν τη μάζα των μυών στο θώρακα για να δείξει τουλάχιστον πιο γεμάτη η περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θήλαζα το 1ο παιδί 14 μήνες, το 2ο 13, το 3ο εννέα μήνες, με σταδιακό απογαλακτισμό. Τώρα δεν υπάρχει τπτ πια, μόνο δέρμα που κρέμετε, μπλιαχ σας λέω. Ζηλεύω ακόμα και καποιους άντρες που έχουν πιο μεγαλο στήθος απο μένα!!!!

 

Πάντως δεν μετανιώνω που θήλαζα τα παιδια μου τοσο καιρό. Και πάλι θα το έκανα!!!

 

Ποιος είπε ότι ο θηλασμός χρειάζεται μεγάλο στήθος;

 

Η μετακίνηση του λίπους δεν έχει σχέση με το θηλασμό αλλά με την εγκυμοσύνη. Συμβαίνει το ίδιο συχνά και στις μητέρες που θηλάζουν και σε αυτές που δεν θηλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω εχω μεγάλο στηθος ..φανταστειτε τώρα φοράω 90 -95D !!!

Οταν εμεινα εγκυος το στηθος μου ήρθε και έγινε σιλικονάτο . Φουσκωσε παρα πολυ ξεχειλιζε απο παντου ! :oops:

Στον 7ο μήνα ....φφφφφφφφφφσσσσσττττ ξεφουσκωσε !!! Οπως σας το λεω ξεφουσκωσε και πηρε την κατηφόρα ... ε απο τοτε ξανα ανηφόρα δεν ειδαμε παρολο που ξαναφουσκωσε ειδικά πριν εδραιωθει η γαλουχία . Τωρα ειναι κανονικό οπως νομιζω και πριν μεινω εγκυος απλα πιο ...ζελε :?

 

Εγω πιστευω θηλαζα δεν θηλαζα το ιδιο και αυτο θα ηταν με το στήθος γιατι το μεγαλαο σοκ το τρωει κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης !

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

μια παρενθεση απο μενα αν επιτρεπετε.... :D

στο θεμα ανορθωσης στηθους.....

μιας και εχω παραδειγμα στο οικογενειακο περιβαλλον μου :wink:

αν γινει απο καλο γιατρο και βοηθαει και η ποιοτητα του δερματος σας αν επουλονεται σωστα στα τραυματα δηλαδη οι τομες ειναι σχεδον αορατες,

και τοπλες κανεις και οτι θες :wink:

ειναι μικρες και αχνες και σε σημεια που δεν κανουν μπαμ

διπλα στην μασχαλη π.χ

και δειτε το αλλιως τοπλες με στητο στηθος και με ενα μικρο σημαδι που για να το δεις πρεπει να πλησιασεις στα 10εκατοστα κανεις

τοπλες με ενα πεσμενο στηθος ομως?

οσο για την σιλικονη μιας και με ενδιαφερει το θεμα και το ψαξα.......

παλι θελει καλο γιατρο για σωστο και "φυσικο" αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

:D φυσικα!

αναφερθηκα μονο για τις κοπελες που τις ενοχλει ψυχολογικα!

 

οποια δεν την ενοχλει , και τοπλες και τα παντα :D

 

:D:D

 

τι να πει και η μικρή μου, πού με τέτοια υποψία στήθους μου θέλει και τόπλες... :P:P

Link to comment
Share on other sites

Τα ποιο αρνητικα σε σχεση με την επεμβαση ανορθωσης ειναι η περιπτωση να μην μπορεσεις να θηλασεις επομενο παιδι και το να χασεις την αισθηση της θηλης πιστευω.

Οσο για το τοπλες χωρις ανορθωση αν συνεχισει η πτωτικη ταση και μετα τον απογαλακτισμο μαλλον οταν θα περπαταω θα τα παταω.... :cry::oops::?

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

μια παρενθεση απο μενα αν επιτρεπετε.... :D

στο θεμα ανορθωσης στηθους.....

μιας και εχω παραδειγμα στο οικογενειακο περιβαλλον μου :wink:

αν γινει απο καλο γιατρο και βοηθαει και η ποιοτητα του δερματος σας αν επουλονεται σωστα στα τραυματα δηλαδη οι τομες ειναι σχεδον αορατες,

και τοπλες κανεις και οτι θες :wink:

ειναι μικρες και αχνες και σε σημεια που δεν κανουν μπαμ

διπλα στην μασχαλη π.χ

 

τομή δίπλα στη μασχάλη γίνεται μόνο για εισαγωγή επιθέματος. Η εισαγωγή μπορεί να γίνει και από τομή κάτω από το στήθος που επίσης δεν είναι ορατή. Αυτή η διαδικασία απλά γεμίζει το στήθος και δεν λέγεται ανόρθωση άσχετα αν το στήθος φαίνεται πιο στητό.

 

Η ανόρθωση περιλαμβάνει πάντα μετακίνηση της θηλής προς τα πάνω και αφαίρεση δέρματος από μία τομή ανάποδο Τ που ξεκινά από το κάτω μέρος της θηλής. Η τομή γύρω από τη θηλή φαίνεται από πολύ μακριά ακόμη κι αν έχει επουλώσει καλά (χωρίς χειλοειδές) το ίδιο και η γραμμή Ι από το ανάποδο Τ.

 

 

και δειτε το αλλιως τοπλες με στητο στηθος και με ενα μικρο σημαδι που για να το δεις πρεπει να πλησιασεις στα 10εκατοστα κανεις

τοπλες με ενα πεσμενο στηθος ομως?

στην παραλία που συνήθως πηγαίνουμε (εδώ και 12 χρόνια) έχει πολλούς ξένους, οπότε το τόπλες είναι πολύ συνηθισμένο και το βλέπουμε σε γυναίκες αρκετά μεγάλες (40-70 χρονών), ζήτημα να κυκλοφορούν 1-2 με "φτιαγμένο" στήθος, όλες οι άλλες είναι απλά φυσιολογικές! :wink:

 

οσο για την σιλικονη μιας και με ενδιαφερει το θεμα και το ψαξα.......

παλι θελει καλο γιατρο για σωστο και "φυσικο" αποτελεσμα

 

και από εδώ φαίνεται ότι έχει μπερδέψει τα επιθέματα με την ανόρθωση.

 

Η ανόρθωση μπορεί να περιλαμβάνει και επιθέματα,

μπορεί να μην περιλαμβάνει επιθέμτα,

μπορεί να συνοδεύεται από μείωση στήθους.

 

Είναι διαφορετικές διαδικασίες και διαφορετικές τομές. Τι πιο διακριτικές τομές τις έχει η εισαγωγή επιθεμάτων, όλες οι άλλες διαδικασίες αναγκαστικά δεν γίνονται με διακριτικές τομές.

 

οι εικόνες είναι δημοσιευμένες δύο σελίδες πριν:

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=7728&postdays=0&postorder=asc&start=15

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...