Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η παιδίατρος μου είπε να κόψω τους βραδινούς θηλασμούς σε 6 μηνών μωρό!


Recommended Posts

ποιο προβλημα ειδες εσυ?

γατι εγω ειδα μονο μια μαμα που θελει να τεσταρει την παιδιατρο της...

 

Τα συναισθήματα της μητέρας:

 

... πάω να σκάσω!!!!

........

Έχω σκάσει ρε κορίτσια....

......

Τι να πω? Έχω στενοχωρηθεί πολύ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η ιδιότητά μου φαίνεται πολύ ευκρινώς γραμμένη στην υπογραφή μου.

 

Η παραπομπή μιας μητέρας σε γιατρό ή ψυχολόγο ή φυσικοθεραπευτή κλπ, αποτελεί ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ κάθε πιστοποιημένου συμβούλου γαλουχίας.

Δεσμεύεται γι αυτό από τον κώδικα ηθικής, αποτελεί μέρος της εκπαίδευσης και εξέτασής του.

 

Μιας μητερας που δεν εχεις δει ποτε στη ζωη σου?Που δενξερεις αν ειναι υπαρκτο προσωπο καν??Ετσι λεει ο κωδικας???

Link to comment
Share on other sites

Μιας μητερας που δεν εχεις δει ποτε στη ζωη σου?Που δενξερεις αν ειναι υπαρκτο προσωπο καν??Ετσι λεει ο κωδικας???

 

Αν έχει πέσει στην αντίληψή σου τέτοιος περιορισμός, θα χαιρόμουν να τον μάθαινα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει πέσει στην αντίληψή σου τέτοιος περιορισμός, θα χαιρόμουν να τον μάθαινα.

 

Δυστυχως θα επρεπε να πεσει στη δικη σου αντιληψη τετοιος περιορισμος,αλλα δεν εχει πεσει,αν ειχε πεσει δε θα εδινες τοσο ακυρες και ανακριβεις συμβουλες...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως θα επρεπε να πεσει στη δικη σου αντιληψη τετοιος περιορισμος,αλλα δεν εχει πεσει,αν ειχε πεσει δε θα εδινες τοσο ακυρες και ανακριβεις συμβουλες...

 

ο κώδικας είναι στη διάθεση του καθενός και δεν περιέχει τέτοιου είδους περιορισμούς

 

αν περιέχει, σε παρακαλώ να τους παραθέσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο κώδικας είναι στη διάθεση του καθενός και δεν περιέχει τέτοιου είδους περιορισμούς

 

αν περιέχει, σε παρακαλώ να τους παραθέσεις

 

 

οχι η παραθεση αποσπασματων ειναι κατι που κανεις εσυ καλα,εγω δεν ξερω ουτε quote να κανω,να μου παραθεσεις εσυ αποσπασμα που να λεει πως εισαι αρμοδια να δινεις ανακριβεις και ακυρες ιατρικες συμβουλες σε ατομα που ζουν χιλιομετρα μακρια σου και δεν εχεις δει ποτε σου

και τοτε θα παω πασο...

Link to comment
Share on other sites

100 % είσαι παιδίατρος mammagf...

βρε :rolleyes: λες......? κ αντι να κατσει να δωσει καμια συμβουλη της προκοπης αναλλωνεται σε ιντριγκες? αντε βγαλε ακρη αν εχουμε τετοιους επιστημονες....

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

οχι η παραθεση αποσπασματων ειναι κατι που κανεις εσυ καλα,εγω δεν ξερω ουτε quote να κανω,να μου παραθεσεις εσυ αποσπασμα που να λεει πως εισαι αρμοδια να δινεις ανακριβεις και ακυρες ιατρικες συμβουλες σε ατομα που ζουν χιλιομετρα μακρια σου και δεν εχεις δει ποτε σου

και τοτε θα παω πασο...

τελικά υπάρχει κόσμος που τραβάει ζόρι που η Αγλαΐα έχει βοηθήσει αφιλοκερδώς εκατοντάδες άγνωστες μαμάδες να θηλάσουν. Τι έγινε, μειώθηκαν τα λεφτά από τα ποσοστά σου αισθητά και αγχώθηκες; Τώρα με την κρίση θα μου πεις...

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

100 % είσαι παιδίατρος mammagf...

 

Σε ενα φορουμ που κατεξοχην καταπιανεται με παιδιατρικα θεματα το να δηλωνεις παιδιατρος ειναι τουλαχιστον μιαρο,κακο,ενω το να δηλωνεις δασολογος ΑΠΘ,με πτυχιο συμβουλου θηλασμου και αποψη απολυτη και αδιαλλακτη επι παντος επιστητου φυσικα προκαλει θαυμασμο και λατρεια προς το ατομο σου,ειδικα μαλιστα οταν καποιος προσπαθει να βρει το βιογραφικο σου αναμεσα σε αυτα της επιστημονικης ομαδας του φορουμ και ολως τυχαιως ειναι το μοναδικο που δεν υπαρχει!!!!

Δηλωνω απλως μανουλα....οπως ολες....ετσι κι αλλιως αυτο ειμαι πανω απο ολα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε :rolleyes: λες......? κ αντι να κατσει να δωσει καμια συμβουλη της προκοπης αναλλωνεται σε ιντριγκες? αντε βγαλε ακρη αν εχουμε τετοιους επιστημονες....

 

δε χρειαζεσαι επιστημονες εσυ...υπαρχει η αγλαια για αυτο ΥΠΕΡΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ......πες μια απορια και στην εχει λυσει ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

να δηλωνεις δασολογος ΑΠΘ,με πτυχιο συμβουλου θηλασμου και αποψη απολυτη και αδιαλλακτη επι παντος επιστητου φυσικα προκαλει θαυμασμο και λατρεια προς το ατομο σου

να ήτανε η ζήλια ψώρα, να κολλούσε όλη η χώρα λέει μια παροιμία

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

1) Ο σύνδεσμος θηλασμού και η Αγλαία έχει βοηθήσει αφιλοκερδώς πολύ κόσμο, μαζί και εμάς στο πρώτο παιδί...

 

2) Στο φόρουμ ούτως ή άλλως ο καθένας γράφει προσωπικές απόψεις, επώνυμα ή ανώνυμα και κανείς δεν ξέρει ποιος κρύβεται πίσω από το πληκτρολόγιο. Οπότε αν θέλουμε διαβάζουμε, αν θέλουμε προσπερνάμε...

 

3) Ως πολιτικός μηχανικός, διαβάζοντας την 1η ανάρτηση θα ήμουν κι εγώ απόλυτος και πείτε με ότι θέλετε. Είμαι μπαμπάς 4 παιδιών και όποτε άκουσα τον "γυναικολόγο" ή τον "παιδίατρο" παραβιάζοντας το ένστικτό μου, τα επιστημονικά βιβλία που διαβάζω και τις συμβουλές του συνδέσμου, έκανα λάθος. Σε αντίθετη περίπτωση είχα πολύ θετικά αποτελέσματα.

 

Έτσι, λοιπόν, μην κρίνετε τα βασικά ένστικτα του ανθρώπου από το επάγγελμα. Δηλαδή τι; Για να μου πει να αγαπήσω ή όχι χρειάζεται ψυχολόγος; Για να μου πει να φάω χρειάζεται γαστρεντερολόγος;

 

Άλλο αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα...

 

Λοιπόν, αγαπητή φίλη tarta, μην ακούς τον παιδίατρό σου στην συγκεκριμένη περίπτωση αφού θέλεις να θηλάσεις και την νύχτα. ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ είναι να συνεχίσεις κανονικά τις αγκαλίτσες και τον θηλασμό όσο πάει .... Μόνο καλό κάνεις σε σένα και στο παιδί σου.

 

Εγώ έχω 8 χρόνια να κοιμηθώ στην κρεβατοκάμαρά μου με την γυναίκα μου γιατί ροχαλίζω και ξυπνάω τα μωρά. Δεν με πειράζει όμως, κάνω υπομονή. Τα 2 μεγάλα είναι ήδη στο δωμάτιό τους. Κάποια στιγμή θα πάνε και τα μικρά...

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ! ΟΠΟΙΟΣ ΚΡΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ....

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

να ήτανε η ζήλια ψώρα, να κολλούσε όλη η χώρα λέει μια παροιμία

 

 

Χαχαχα ισως το πιο αστειο σχολιο που θα μπορουσα να ακουσω...ξερεις γιατι?Γιατι ειναι ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ πως το εν λογω ατομο εχει σοβαρα απωθημενα απεναντι στους γιατρους για αυτο και πιστευει πως κανοντας αυτα που κανει εστω και λιγο μεσα της θα πιστεψει οτι εγινε κιολας!!

Υπαρχουν ατομα εδω μεσα που πειθονται με αυτα που γραφει και λεει και το φορουμ αυτο ειναι μια καλη προφαση για να βγαλει ολα της τα απωθημενα γιατι πιθανως σπουδασε κατι το οποιο δεν ηθελε......

Ειναι δυνατον να ζηλευει κανεις ενα τετοιο ατομο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1) Ο σύνδεσμος θηλασμού και η Αγλαία έχει βοηθήσει αφιλοκερδώς πολύ κόσμο, μαζί και εμάς στο πρώτο παιδί...

 

2) Στο φόρουμ ούτως ή άλλως ο καθένας γράφει προσωπικές απόψεις, επώνυμα ή ανώνυμα και κανείς δεν ξέρει ποιος κρύβεται πίσω από το πληκτρολόγιο. Οπότε αν θέλουμε διαβάζουμε, αν θέλουμε προσπερνάμε...

 

3) Ως πολιτικός μηχανικός, διαβάζοντας την 1η ανάρτηση θα ήμουν κι εγώ απόλυτος και πείτε με ότι θέλετε. Είμαι μπαμπάς 4 παιδιών και όποτε άκουσα τον "γυναικολόγο" ή τον "παιδίατρο" παραβιάζοντας το ένστικτό μου, τα επιστημονικά βιβλία που διαβάζω και τις συμβουλές του συνδέσμου, έκανα λάθος. Σε αντίθετη περίπτωση είχα πολύ θετικά αποτελέσματα. Έτσι, λοιπόν, μην κρίνετε τα βασικά ένστικτα του ανθρώπου από το επάγγελμα. Δηλαδή τι; Για να μου πει να αγαπήσω ή όχι χρειάζεται ψυχολόγος; Για να μου πει να φάω χρειάζεται γαστρεντερολόγος; Άλλο αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα...

 

 

Για το 1 εχω να σου πω πως αν θηλασατε το παιδι σας,το χρωστατε σε εσας και σε καμια συμβουλο θηλασμου,απλως ειναι μεγαλη η πλυση εγκεφαλου που γινεται εδω μεσα και μας κανει να πιστευουμε οτι αν δεν ηταν η συμβουλος δε θα θηλαζαμε τα παιδια μας....

Για το 2 συμφωνω σε ολα....

Για το 3 εχω αναρτησει σχετικο ποστ...που λεει πως αν θετεις υπο αμφισβητηση τον ειδικο στον οποιο αναθετεις την υγεια του παιδιου σου τον αλλαζεις,δοξα τω θεω,υπαρχουν εκει εξω καταρτισμενοι επιστημονες ενα σωρο.Επισης,υπαρχει και η επιλογη να μην εχεις παιδιατρο,κι αυτο σωστο αν δε σου κανει κανεις,η να εχεις και να μην τον ακους,ολα αυτα ειναι εναλλακτικες επιλογες.Τα παιδια τα μεγαλωνουν οι γονεις συμφωνα με τα δικα τους δεδομενα και οχι βασισμενοι σε πρωτοκολλα,σε συστασεις,σε οδηγιες,δεν τα μεγαλωνουν οι παιδιατροι,ενας παιδιατρος απο τα πρωτα που μαθαινει στην εμπειρια του με παιδια και γονεις ειναι οτι το ενστικτο του γονιου ειναι ΑΛΑΝΘΑΣΤΟ και παντα το λαμβανει υποψη,δεν πα να γραφει ο ΠΟΥ και η ΑΑΡ οτι θελει...

Link to comment
Share on other sites

[quote=Γιάννης74;2210993

 

 

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ! ΟΠΟΙΟΣ ΚΡΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ....

 

 

οτι καλυτερο θα μπορουσε να γραψει κανεις τελειωνοντας μια αναρτηση....

Link to comment
Share on other sites

Βρε mammagf εσυ τι προβλημα εχεις? Μεσα στο φορουμ ακουγονται τοοοοσες αποψεις. Δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ακολουθουμε τις συμβουλες κανενος. Η Αγλαια δινει συμβουλες και λεει τη γνωμη της σε θεματα που αφορουν το θηλασμο. Δεν πα να ειναι και υδραυλικος, αφου εχει παραλληλα και την καταλληλη ενημερωση και πιστοποιηση ως συμβουλος θηλασμου και δεν λεει βλακειες αλλα αντιθετως βοηθαει τοσες κοπελες γραφοντας και ενημερωνοντας αφιλοκερδως εδω μεσα μονο καλο κανει. Και οσες διαφωνουν με τα λεγομενα της απλως δεν ακολουθουν τις συμβουλες της! Σιγα το πραγμα δηλαδη, εχεις παρει ολο τον κοσμο απο τα μουτρα λες και θιχτηκαν τα συμφεροντα σου. Συμφωνουμε οτι διαφωνουμε και τελος! :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα θηλάζαμε τα παιδιά μας και χωρίς τις συμβουλές του συνδέσμου αλλά θα πω 3 πολύ χαρακτηριστικά παραδείγματα που βοήθησε ο σύνδεσμος θηλασμού:

 

1) Μόλις η γυναίκα μου έμεινε έγκυος στο 2ο παιδί, ο γυναικολόγος είπε "κόψε άμεσα το θηλασμό γιατί κινδυνεύει το έμβρυο". Τον ακούσαμε και το κόψαμε (12 μηνών το μωρό). Κρίμα....γιατί ήταν μεγάλο λάθος (όπως μάθαμε αργότερα...)

 

2) Πολύ καλή φίλη μας με θυροειδή έπαιρνε Τ3-Τ4. Μόλις γέννησε ο γυναικολόγος τις είπε ότι απαγορεύεται να θηλάσει. Η γυναίκα μου πήρε το σύνδεσμο θηλασμού, εξακρίβωσε ότι η συμβουλή του γυναικολόγου ήταν λάθος και πήρε τηλέφωνο ειδικού (δεν θυμάμαι ειδικότητα) που είναι στον σύνδεσμο. Έδωσε το τηλέφωνο στην φίλη μας. Δεν πήρε τηλέφωνο, εμπιστεύτηκε την γυναικολόγο της ή (το πιο πιθανό) δεν ήθελε να το πολυψάξει και δεν θήλασε...

 

3) Όταν η γυναίκα μου έπαθε μαστίτιδα στο 3ο παιδί πριν σαραντίσει το μωρό, κάποιος γυναικολόγος της συνέστισε να κόψει το γάλα....Μιλήσαμε με γυναικολόγο σύμβουλο θηλασμού και διαβάσαμε βιβλία και συνεχίσαμε κανονικά το θηλασμό με πυρετό...Σε λίγες μέρες το ξεπέρασε και όλα καλά...

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

mammagf νομιζω οτι δεν ειναι καθόλου σωστο αυτό που κάνεις.Με την aglaia τυγχανει και εγώ να διαφωνω σε κάποια πράγματα μαζί της αλλά το να μπαίνω σε θέματα άλλων κοριτσιών και να τα ¨"ξεσκίζω" δείχνει πια προσωπικό όφελος.

Και δεν το κάνεις εδώ μονο ,Σε βρήκα σε 2-3 θέματα σήμερα.Ρωτάνε κάτι τα κορίτσια και εσύ το βρίσκεις γήπεδο και χώρο αν την πείς στην aglaia.

Λοιπόν ο καθένας δίνει ότι συμβρ\ουλή θέλει και όποιος θέλει την ακολουθεί.Αν έχεις να συμβουλεύσεις κάτι άλλο κάντο και τέλος.Τι κόλημα είναι αυτό?

Ή που γνωρίζεστε και δεν τη χωνεύεις ή έχεις προσωπικό όφελος να την μειώνεις.

Λοιπόν θέλω να μπω και να διαβάσω ένα θέμα που θα έχει πολλέςαπόψεισ και όχι προσωπικές επιθέσεις..

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα θηλάζαμε τα παιδιά μας και χωρίς τις συμβουλές του συνδέσμου αλλά θα πω 3 πολύ χαρακτηριστικά παραδείγματα που βοήθησε ο σύνδεσμος θηλασμού:

 

1) Μόλις η γυναίκα μου έμεινε έγκυος στο 2ο παιδί, ο γυναικολόγος είπε "κόψε άμεσα το θηλασμό γιατί κινδυνεύει το έμβρυο". Τον ακούσαμε και το κόψαμε (12 μηνών το μωρό). Κρίμα....γιατί ήταν μεγάλο λάθος (όπως μάθαμε αργότερα...)

 

2) Πολύ καλή φίλη μας με θυροειδή έπαιρνε Τ3-Τ4. Μόλις γέννησε ο γυναικολόγος τις είπε ότι απαγορεύεται να θηλάσει. Η γυναίκα μου πήρε το σύνδεσμο θηλασμού, εξακρίβωσε ότι η συμβουλή του γυναικολόγου ήταν λάθος και πήρε τηλέφωνο ειδικού (δεν θυμάμαι ειδικότητα) που είναι στον σύνδεσμο. Έδωσε το τηλέφωνο στην φίλη μας. Δεν πήρε τηλέφωνο, εμπιστεύτηκε την γυναικολόγο της ή (το πιο πιθανό) δεν ήθελε να το πολυψάξει και δεν θήλασε...

 

3) Όταν η γυναίκα μου έπαθε μαστίτιδα στο 3ο παιδί πριν σαραντίσει το μωρό, κάποιος γυναικολόγος της συνέστισε να κόψει το γάλα....Μιλήσαμε με γυναικολόγο σύμβουλο θηλασμού και διαβάσαμε βιβλία και συνεχίσαμε κανονικά το θηλασμό με πυρετό...Σε λίγες μέρες το ξεπέρασε και όλα καλά...

 

Αγαπητε μου πρωτον και στις τρεις περιπτωσεις αναφερεσαι σε γυναικολογους και οχι σε παιδιατρους...

Επισης και στις τρεις περιπτωσεις και σε αυτες που η συζυγος σας θηλασε και σε αυτες που δε θηλασε,η αποφαση ηταν καθαρα δικη σας,στην πρωτη ειχατε εναν επιτυχημενο θηλασμο 12 μηνων που τον χρωστατε σε εσας,στη δευτερη περιπτωση δε θελατε να το πολυψαξετε πραγμα το οποιο και παλι οφειλεται σε εσας και στην τριτη περιπτωση ακολουθησατε το ενστικτο σας και την προηγουμενη εμπειρια σας και ηταν ολα καλα παλι χαρη σε εσας!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε mammagf εσυ τι προβλημα εχεις? Μεσα στο φορουμ ακουγονται τοοοοσες αποψεις. Δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ακολουθουμε τις συμβουλες κανενος. Η Αγλαια δινει συμβουλες και λεει τη γνωμη της σε θεματα που αφορουν το θηλασμο. Δεν πα να ειναι και υδραυλικος, αφου εχει παραλληλα και την καταλληλη ενημερωση και πιστοποιηση ως συμβουλος θηλασμου και δεν λεει βλακειες αλλα αντιθετως βοηθαει τοσες κοπελες γραφοντας και ενημερωνοντας αφιλοκερδως εδω μεσα μονο καλο κανει. Και οσες διαφωνουν με τα λεγομενα της απλως δεν ακολουθουν τις συμβουλες της! Σιγα το πραγμα δηλαδη, εχεις παρει ολο τον κοσμο απο τα μουτρα λες και θιχτηκαν τα συμφεροντα σου. Συμφωνουμε οτι διαφωνουμε και τελος! :)

 

Δεν αναφερθηκα ποτε και πουθενα σε αναρτησεις που εχουν σχεση με το θηλασμο,αναφερθηκα ξεκαθαρα σε ιατρικα μονοπατια και ποσο επικινδυνες μπορει να αποβουν συμβουλες απο μη αρμοδια ατομα,σε ευαισθητες και ευαλωτες μανες που ερχονται σε επαφη με το φορουμ,ισως για πρωτη φορα....

Για το αφιλοκερδως δικαιουμαι να εχω καποιες αμφιβολιες...γνωμη μου παντα...

Μια απολυτη και αδιαλλακτη αποψη απο εναν αναρμοδιο ανθρωπο,ο οποιος παραπλανα,κατα τη γνωμη μου παντα,πολυ κοσμο,με τις ανακριβειες που εκφραζει σε οτι αφορα ιατρικα θεματα,η οποια ακυρωνει τους παντες και φανατιζει δε θα ελεγα με σιγουρια οτι μονο καλο κανει,θα αφηνα κι ενα παραθυρακι.....ουτε φυσικα θα ελεγα σιγα το πραγμα...

Σε διαβεβαιωνω πως κανενα συμφερον δεν εχω,δεν εργαζομαι για καμια εταιρεια που διαφημιζεται εδω μεσα,ειμαι απλως μια μητερα,οπως ολες εδω μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Γιάννης74 σε ευχαριστώ για την απάντηση, αυτό που λες έκανα τελικά. Είχα λανθασμένη εντύπωση σχετικά με το εύρος των αρμοδιοτήτων του παιδιάτρου...έπρεπε εξ αρχής να ακολουθήσω το ένστικτό μου. Άλλαξα παιδίατρο και δεν θα ξανακάνω το λάθος να ρωτήσω για πράγματα που δεν αφορούν την παιδιατρική!

mammagf πες μου και εσύ την άποψή σου παρόλα τα όσα έχουν ειπωθεί εδώ μέσα. Δεν απευθύνομαι άλλωστε σε ειδικούς αλλά σε φόρουμ όπου κυρίως μαμάδες ανταλλάσσουν απόψεις κ συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...