Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στρουμφοπάρτυ - 3α γενέθλια


Recommended Posts

Τέλειο!Έτσι κάπως έλεγα να φτιάξω κ εγώ του μικρού σκουφάκι ξωτικού,έχω δει διάφορα σχέδια στο ιντερνετ.Επρεπε να το είχες δοκιμάσει στο κεφαλάκι του πριν το ράψεις,αλλά αφού βρήκες το κόλπο τέλος καλό όλα καλά.Καλά μιλάμε υπερπαραγωγή θα είναι το πάρτυ σας :)

 

Υπερπαραγωγή, υπερκιτσαρία θα δείξει. Γιατί ως γνωστό στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό. Λέω να φτιάξτω για τα παιδάκια με τα ονόματά τους επάνω και ένα ανά ζευγάρι (δεν φτάνει το ρολό τσόχας που πήρα για παραπάνω). Φαντάζεστε πως θα φαίνονται όλοι σε φωτό? χα, χα, χα Βρήκα κάποια και για σένα θα στο γράψω στο δικό σου ποστ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 476
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Ναι ωραίο είναι αυτό με τα mushmallows (για muffins έχω αποφασίσει να κάνω αυτό με το χωνάκι παγοτού, νομίζω έχω βάλει link), να δω πόσα θα προλάβω τελικά, γιατί είμαι μία θα πρέπει να ετοιμάσω μπουφέ για 40! Αλλά έστω 10 θα φτιάξω, τώρα που το είδα δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.

Ερώτηση κρίσεως: αν τα φτιάξω από την προηγούμενη, λέτε να ξεραθούν?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Αμι αλλαγές και ΕΣΥ θεματακι ε? και εγώ ξετρελαθηκα.

Έλενα τα εκτυπωσα μια χαρα είναι...καλά τα καπελακια τέλεια!

Λοιπόν έχω βρει και toppers με τα στρουφακια που μπορείς να τα εκτυπωσεις απο ένα σάιτ.

Θα το ξαναβρω και θα σας το στειλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το εβαλα?φαινεται...ναι εγω θα το βαλω και στα καπελακια που θα ειναι μονοχρωμα και θα τα κολλησω πανω γιατι δεν ειμαι χρυσοχερα οπως η ελενα...

επισης θα βαλω μεσα σε βαζακια marshmallows kai smarties και και θα βαλω κορδελα που θα εχω κολλησει πανω ενα καρτελακι και θα την δεσω γυρω απο τα βαζακια

 

Στα δωρακια σκεφτομαι μηπως βαλω το στρουφακι που κανει πλακες...που κραταει το δωρακι στο χερι του αλλα ακομα δεν εχω βρει τι δωρακια να εχω

Link to comment
Share on other sites

Ναι ωραίο είναι αυτό με τα mushmallows (για muffins έχω αποφασίσει να κάνω αυτό με το χωνάκι παγοτού, νομίζω έχω βάλει link), να δω πόσα θα προλάβω τελικά, γιατί είμαι μία θα πρέπει να ετοιμάσω μπουφέ για 40! Αλλά έστω 10 θα φτιάξω, τώρα που το είδα δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.

Ερώτηση κρίσεως: αν τα φτιάξω από την προηγούμενη, λέτε να ξεραθούν?

 

Κ μια βδομάδα πριν να τα φτιάξεις θα τα κλείσεις αεροστεγώς κ δεν παθαίνουν τίποτα.Απλά αν θα βάλεις βουτυρόκρεμα καλύτερα να το βάλεις την προηγούμενη μέρα.Εκτός κ αν βάλεις ζαχαρόπαστα.Στην βάφτιση είχα κάνει cake pops 1 βδομάδα πριν κ ήταν μια χαρά.Η επικάλυψή τους ήταν ομώς σοκολάτα κ τα είχα στο ψυγείο γιατί φοβόμουν μη λιώσουν,έκανε κ λίγο ζέστη.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Thanks, το χρειαζόμουνα αυτό, αν και θα βάλω τις φατσούλες από τα παραδοσιακά Στρουμφάκια, τι να πω τα βρήσκω πιο καλέσθητα.

Link to comment
Share on other sites

φαντ΄ζομαι ότι κάτι τέτοιο έλεγες για τα δωράκια?

 

DSC_0075.jpg

 

Είναι το κουτί που περιέχει 4 από αυτά. Θα φτιάξω ένα και θα το ανεβάσω.

Έχει σκεφτεί καμιά έναν τρόπο να φτιάξουμε την piniata? Μόνο για το κεφάλι υπάρχουν άπειρα videaκια στο youtube για παάδειγμα αυτό:

 

 

Αλλά το υπόλοιπο σώμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα χα εγω το σκεφτηκα παντως να το μεταφερω γαι του χρονου...εσυ εισαι αστερι θα τα προλαβεις ολα...

για πειτε τωρα γιατι το σπιτι μανιταρι πωσ το κανουμε με την σακουλα???

Link to comment
Share on other sites

χα χα εγω το σκεφτηκα παντως να το μεταφερω γαι του χρονου...εσυ εισαι αστερι θα τα προλαβεις ολα...

για πειτε τωρα γιατι το σπιτι μανιταρι πωσ το κανουμε με την σακουλα???

 

Πήγαινε στο site να δεις μεγαλύτερη φωτό για να καταλάβεις. Από ότι είδα, παίρνεις μια χαρτοσακούλα από αυτές που βάζουν τα σαντουιτς μέσα, ζωγραφίζεις μια πόρτα (βάλε και παράθυρα, πλάκα θα έχει). Μετά φτιάχνεις σε κόκκινο χαρτόνι ένα σχήμα σαν αυτό (για 2 D αποτέλεσμα):

 

xartosakoula.th.jpg

 

Το διπλώνεις στο άνοιγμα της χαρτοταινίας το κολάς και κολάς και άσπρες βούλες επάνω. Έτοιμο

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τελειο το μανιταροσπιτο...το εφτιαξα προχειρα με ενα πιο μικρο σακουλακι που εια και το καπελο απο πανω απο χαρτι ομωσ και ειναι πολυ καλο...αυτο θα κανω και θα βαλω τα δωρακια των παιδιων μεσα.

Link to comment
Share on other sites

φαντ΄ζομαι ότι κάτι τέτοιο έλεγες για τα δωράκια?

 

DSC_0075.jpg

 

AMI την φωτογραφία αυτή που την βρήκες, μήπως υπάρχουν και άλλες λεπτομέρειες στο site?

Link to comment
Share on other sites

Γεια τις μανούλες που θέλουν να συνδυάσουν Χριστούγεννα και Στρουμφάκια, τί θα λέγατε να στολίσετε το δέντρο σας με κάτι τέτοιο:

 

http://i3.squidoocdn.com/resize/squidoo_images/-1/lens15616411_1290265120smurf_christmas_ornaments

 

Εννοείτε ότι μπορείτε να φτιάξετε πολύ καλύτερα, απλά σαν ιδέα έβαλα την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...