Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

O ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΣΥΜΜΟΡΙΑΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑΣΝΙΚΟΦ


bee

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο τωρα δε σε κανει να αναρωτιεσαι για πιο λογο δεν υπαρχει θανατικη ποινη στην ελλαδα?υπαρχει περιπτωση η γυναικα μεσα στο τρομο και τον πανικο της εχοντας μεσα στο σπιτι της κλεφτες με καλασνικοφ και τα μωρα της στο διπλα δωματιο να ηρωνευτηκε τον κλεφτη???μη τρελαθουμε κιολας.τι προσπαθει να δικαιολογησει?εδω το λεει καθαρα οτι θα κανει μεγαλυτερα πραγματα!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατι τέτοια άτομα πραγματικά δεν υπάρχει πιθανότητα να συνετιστούν στη φυλακή.Θα βγουν χειρότεροι απο οτι μπήκαν.Συμφωνώ πως θα έπρεπε να ισχύει η θανατική ποινή γι'αυτούς και για τους παιδεραστές.

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ μερες σκεφτομαι καθε μερα αυτα τα γεγονοτα ,εχω χαλαστει απιστευτα .... δικαιη τιμωρια τωρα που ρωτας ... δεν ξερω να σου απαντησω ... το κακο εγινε ειναι τεραστιο ... κ δεν υπαρχει επιστροφη ....

φανταζομαι οτι εχουν σπευσει ενα σωρο ψυχολογοι να βρουν την αιτια που τα αποβρασματα επραξαν οτι επραξαν .... θα εστειλαν αραγε εναν κ στους ατυχους αυτους ανθρωπους?

 

 

αυτα ειναι αποτελεσματα των π%^&ν πολιτικων μας ,που ενω μπηκαν παρανομα ολα τα παρταλια απο την συγκεκριμενη χωρα που στα δεκα παιδια τα πεντε που θα γεννησει ειναι εγκληματιες εμεις τα δωσαμε κ δικαιωματα ψηφου κοκ .

 

 

μπραβο κ στον σπιτονοικοκυρη που τους νοικιασε την κρυψωνα ,δεν εβλεπε φατσες να βγαλει συμπερασμα ??????????

 

 

 

 

 

 

*τωρα για τον μαρακακη τι να πω .....? οτι μαλλον αυτη ειναι μια προσπαθεια να φτιαξει ονομα αναλαμβανοντας να φανε μικρες ποινες τα αλβανικα αποβρασματα .

να τωρα μου ερχεται μια δικαιη τιμωρια ... να τα παει καλα στη δικη αυτο το καλο παιδι ο μαρακακης κ σε λιγα χρονια που θα εχει κανει οικογενεια με την ραπτη να του συμβει ιδιο περιστατικο . μπορουσε να αρνηθει την υποθεσει . γιατι μη μου πειτε οτι πιστευετε οτι θα πλουτησει απο αυτην την υποθεση ,πως θα πληρωθει απο τα κλοπιμαια???? βρωμικες δουλειες -βρωμικα μυαλα .

 

 

ξεκαθαριζω οτι δεν ευχομαι να συμβει ποτε ξανα τετοιο συμβαν ,αλλα θελω να τονισω πως ισως μονο τοτε θα καταλαβαινε ο μαρακακης τι εστι αυτη η πραξη ....

Link to comment
Share on other sites

 

 

αυτα ειναι αποτελεσματα των π%^&ν πολιτικων μας ,που ενω μπηκαν παρανομα ολα τα παρταλια απο την συγκεκριμενη χωρα που στα δεκα παιδια τα πεντε που θα γεννησει ειναι εγκληματιες εμεις τα δωσαμε κ δικαιωματα ψηφου κοκ .

 

Προσπαθώ να μην το υιοθετήσω σαν άποψη.Με όλα αυτά που ακούω και ειδικά με το τελευταίο...δεν είμαι σίγουρη πια :roll:

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσπαθώ να μην το υιοθετήσω σαν άποψη.Με όλα αυτά που ακούω και ειδικά με το τελευταίο...δεν είμαι σίγουρη πια :roll:

 

 

 

bee μου τοσα χρονια προσπαθει κοσμος κ πολυς τα εχει καταφερει ,αλλα εμενα καθοτι νεα ακομη σε ηλικια με επηρεαζουν τα νουμερα κ αυτα μου δεχνουν οτι τα πιο πολλα (με συντριπτικο αριθμο ) βαρια εγκληματα τα διαπραττουν αυτης της εθνικοτητας ατομα . προς θεου δεν θελω κανεις να σταθει σε μια κουβεντα μου (τι να κανω ειμαι πολυ θυμωμενη) φοβαμαι να κοιμηθω το βραδυ , κ ζω σε ησυχο μερος ,προς το παρον) .

Link to comment
Share on other sites

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=101411&catid=4

 

Ποια θεωρείτε τη δικαιότερη τιμωρία για αυτό το άτομο; :roll:

συμφωνω με οσεσ κοπελεσ λενε για θανατικη ποινη ειναι η μονη λυση να πληρωσουν....αλλα αν ειχα το δικαιωμα να διαλεξω τι θα παθαιναν πρωτου την θανατικη ποινη.....τι εκαναν??? βιασαν??? ετσι θα πρεπει να βιαστουν και αυτοι για μια βδομαδα,μαζι με αλλα βασανιστηρια και μετα η θανατικη ποινη.....σαν κυλια χωρισ φαγητο χωρισ τιποτα ολεσ τισ μερεσ.....συγνωμη καποιεσ μπορει να με παρεξηγησετε και να πειτε οτι ειμαι σκληρη και κινικη,αλλα ειναι η προσωπικη μου αποψη αυτη....για κατι αποβρασματα σαν αυτον:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::roll::roll::roll::roll:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

vaso μια χαρά τα λες και οχι μόνο αυτόν όλη τη συμμορία.Να τους κάνουν ο,τι έκαναν και αυτοί,τα τέρατα.Οταν τους έπιασαν ένιωσα τεράστια ανακούφιση γιατί με οσα άκουγα με είχε πιάσει φόβος μεσα στο ίδιο μου το σπίτι!Και όσο τα σκέφτομαι,πιστεύω την τιμωρία τους θα έπρεπε να την αποφασίσουν τα ίδια τα θύματά τους.Θα ήταν νομίζω πολύ δίκαιο!

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο θάνατος είναι λύτρωση για αυτούς!Να τους κόψουν τα χέρια και τα γεννητικά τους όργανα!Αυτό θα ήταν τιμωρία!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αν πρέπει να τους βασανίσουν ή να τους κλείσουν σε ένα κελί κάτω από τη γη,να μη βλέπουν ούτε το φως τη ημέρας.Η περίπτωση αυτών των νεαρών ανθρώπων πρέπει να μας βάλει όλους σε σκέψεις.Γιατι ένας άνθρωπος που μπαίνει σε ένα σπίτι για να το ληστέψει και έχει μπροστά του δύο 2χρονα παιδάκια (η περίπτωση στη Γλυφάδα) και παρολαυτά,βιάζει τη μάνα τους,έχει τεράστιο πρόβλημα!Άραγε αυτοί οι τύποι δεν έχουν μάνες,αδερφές; Γιατι εκφράζουν τόση σκληρότητα στις γυναίκες,λοιπόν; Ένα ακόμα μέλος της συμμορίας είναι μια 16χρονη κοπέλα,ελληνίδα.ΚΟΠΕΛΑ.Αυτή φύλαγε τα αποκόμματα των εφημερίδων που είχαν άρθρα σχετικά με τη δράση της συμμορίας.Αυτή η κοπέλα τι σόι μάνα θα γίνει; Πρέπει να προβληματιστούμε και εμείς σαν γυναίκες και μάνες.Τι βιώνουν τα παιδιά μας; Τι τους λείπει; Τι τους δίνουμε εμείς;

Εμένα αυτό περισσότερο από όλα με έβαλε σε σκέψεις...Αν αύριο η κόρη μου γίνει μέλος μιας ανάλογης συμμορίας ή αν ο γιος μου βιάζει και κλέβει.Εκεί είναι το σημείο που έχεις αποτύχει σαν μάνα και το μόνο που σου μένει είναι να βάλεις ένα σχοινί στο λαιμό σου και να αυτοκτονήσεις :-(:roll:

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέτοια άτομα δεν πιστεύω πως βγαίνουν ζωντανά από την φυλακή....πιστεύω πως τάχα θα αυτοκτονήσει κ.ο.κ.

Και σίγουρα μέσα στην φυλακή θα περάσει πολυυυυ καλά! Και σίγουρα "θα κάνει την γκόμενα"

και εκεί μέσα υπάρχουν άγραφοι νόμοι και είναι πολύ σκληροί

Link to comment
Share on other sites

πιο πολύ με προβλημάτισε το γεγονός οτι εμφανίστηκε υπερ του δέοντος σίγουρος οτι όχι μόνο θα βγει απο τη φυλακή αλλά και οτι θα στρατολογηθεί να κάνει και χειρότερα.....πάει να πει οτι ξέρει πολύ καλά την πορεία του,μη σας πω οτι ενδεχομένως και να επεδίωξε να συλληφθεί ακριβώς για να μπει σε αυτή την τροχιά....

αν ισχύει οτι είχε απο μικρός παραβατική συμπεριφορά τότε θα δίκαζα και τους δικούς του αναδρομικά καθώς και τους γονείς της 16χρονης αλλά και των υπολοίπων....

βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλού μου παραμένει πάντα η εξής απορία.....:μήπως είναι αποδιοπομπαίοι τράγοι ενός πολυ μεγαλύτερου "ψαριού";

οπότε πια είναι η ενδεδειγμένη τιιμωρία;φυλακή να βγουν τρις-χειρότεροι ή απέλαση με μαύρη σφραγίδα να μην ξαναταξιδέψουν πουθενά;οικογενειακώς;ολονων οι οικογένειες;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι μισουν τους ελληνες..βρε ουστ απο δω..σας δεχτηκαμε και μας πληρωσατε με αυτο το νομισμα..ουστ και ακομα παραπερα...δεν θελουμε τετοια αποβρασματα στη χωρα μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακουσα οτι μισουν τους ελληνες..βρε ουστ απο δω..σας δεχτηκαμε και μας πληρωσατε με αυτο το νομισμα..ουστ και ακομα παραπερα...δεν θελουμε τετοια αποβρασματα στη χωρα μας..

Τα άτομα είναι άρρωστα,προβληματικά...Δεν τους φταίνε οι Έλληνες..Νομίζεις ότι πριν ληστέψουν κάνουν έρευνα για το αν είναι Ελληνική οικογένεια?Η κοπέλα που είναι Ελληνίδα?Ποιον μισεί??Δυστυχώς υπάρχουν αυτοί οι απάνθρωποι που κάνουν ό,τι κάνουν και μετά τα βάζουν όλοι με τους αλλοδαπούς...όχι άδικα αλλά είναι κρίμα γιατί δεν είναι όλοι έτσι...:(

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να ευχηθώ είναι να μην τους δοθεί το δικαίωμα της ελευθερίας,αφού έκαναν κατάχρηση του.Τα θύματά τους και οι οικογένειες τους,τα μικρά παιδάκια που έζησαν την φρίκη,εύχομαι να ξεχάσουν γρήγορα.

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

τιμωρια...?οτι εκαναν στα θυματα τους στο χιλιαπλασιο, αργα και βασανιστικα. αλλα προσωπικα πιστευω οτι θα βγουν εξω. σιγα μην τους αφησουν απροστατευτους ολες οι γνωστες ΜΚΟ και οι λοιποι του χωρου.

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι αποτελεσματα των π%^&ν πολιτικων μας ,που ενω μπηκαν παρανομα ολα τα παρταλια απο την συγκεκριμενη χωρα που στα δεκα παιδια τα πεντε που θα γεννησει ειναι εγκληματιες εμεις τα δωσαμε κ δικαιωματα ψηφου κοκ .

 

Αυτός ο τρόπος σκέψης με θυμώνει αφάνταστα.

 

Αμάν πια με το ρατσισμό!Αμάν:evil:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο τρόπος σκέψης με θυμώνει αφάνταστα.

 

Αμάν πια με το ρατσισμό!Αμάν:evil:

 

 

εαν συνεβαινε σε σενα,τι θα εκανες θα ελεγες δεν ειμαι ρατσιστρια?????εγω παντως εχω παθει σοκ,γιατι έμαθα οτι τρωγανε κάθε βραδυ στο σουβλατζιδικο της γειτονιας μου,τρέμω στην ιδεα και μόνο οτι μπορεί να πέρασα και δίπλα τους.....και έλα μετα εσυ να μου μιλήσεις για ρατσισμό

Link to comment
Share on other sites

εαν συνεβαινε σε σενα,τι θα εκανες θα ελεγες δεν ειμαι ρατσιστρια?????εγω παντως εχω παθει σοκ,γιατι έμαθα οτι τρωγανε κάθε βραδυ στο σουβλατζιδικο της γειτονιας μου,τρέμω στην ιδεα και μόνο οτι μπορεί να πέρασα και δίπλα τους.....και έλα μετα εσυ να μου μιλήσεις για ρατσισμό

 

Εάν συνέβαινε σε εμένα, θα είχα εξαιρετικά αρνητικά συναισθήματα, για τον άνθρωπο που μου έκανε το κακό, όχι για τον Αλβανό, μουσουλμάνο, μαύρο κτλ.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εάν συνέβαινε σε εμένα, θα είχα εξαιρετικά αρνητικά συναισθήματα, για τον άνθρωπο που μου έκανε το κακό, όχι για τον Αλβανό, μουσουλμάνο, μαύρο κτλ.

 

'Ετσι ακριβώς!

 

Στην περιοχή που μένω μια συμμορία ληστών δρούσε ανενόχλητη πριν περίπου 2 χρόνια. Είχε συγκεκριμένο τρόπο και ώρες δράσης. Κάθε βράδυ πέφταμε για ύπνο με την ιδέα οτι μπορεί να είμασταν οι επόμενοι.

Τελικά μετά από κανένα 6μηνο περίπου τους πιάσανε. Μέσα σε αυτούς και 2 Έλληνες. Τι έπρεπε να πούμε τότε?

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...