Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφικα γαλατα HIPP και HOLLE


Recommended Posts

Βίλλυ,

Τι μεταφορικά έχει και σε πόσο καιρό έρχεται το δέμα; Τι ποσότητα συμφέρει να παραγγείλεις;

Ευχαριστώ.

Συννεφακι γεια σου..:P

Για τα hipp απο το babyneo πληρωνουμε 23 ευρω τα 10 κιλα για μεταφορικα...

Παραγγελνουμε 13 κουτια την φορα και ερχονται μεσα σε 10 εργασιμες...Εχουν ερθει και 5 μερες μετα την παραγγελια, εχουν ερθει και 9 μερες μετα..Εγω παντα υπολογιζω οτι θα κανουν 10 μερες ομως για να ειμαι μεσα και να μη μεινει το μωρο χωρις γαλα...Γιατι θα αναγκαστω να παρω ενα κουτι απο εδω και θα το χρυσοπληρωσω...

Απο το aporot τωρα, δε θυμαμαι ποσο ειναι τα μεταφορικα γιατι μια φορα εχουμε παραγγειλει ως τωρα, επειδη πινανε το ιδιο γαλα μεχρι που εκανε την παλινδρομηση ο μεγαλος...

Μπορω ομως να ρωτησω τον συζυγο οταν ερθει που εκανε και την παραγγελια, μηπως θυμαται..

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σασ εχει τυχη να σας στειλουν λαθος παραγγελια απο το babyneo.de

εμενα μου ετυχε σημερα!!! το τιμολογιο γραφει οτι ειχα παραγγειλει και το κιβωτιο εχει λαθοσ πραγματα και λειπουν καποια απο αυτα που εγω χρεωθηκα εχω παθει σοκ!!!!!!! μου στηλανε λαθοσ νουμερα γαλα hipp!! μουρχετε το εγγεφαλικο 200 εβρο παραγελια

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να παραγγείλω από το babyneo.de αλλά μου βγάζει ότι μπορώ να παραγγείλω μόνο 2 κουτιά, οπότε μάλλον θα αγοράσω από amazon.de Για 4 κουτιά των 600γρ. μου βγαίνει συνολικά η παραγγελία περίπου 51?. Αρκετά ικανοποιητικά θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
σασ εχει τυχη να σας στειλουν λαθος παραγγελια απο το babyneo.de

εμενα μου ετυχε σημερα!!! το τιμολογιο γραφει οτι ειχα παραγγειλει και το κιβωτιο εχει λαθοσ πραγματα και λειπουν καποια απο αυτα που εγω χρεωθηκα εχω παθει σοκ!!!!!!! μου στηλανε λαθοσ νουμερα γαλα hipp!! μουρχετε το εγγεφαλικο 200 εβρο παραγελια

 

Τελικά, τι έγινε; Έβγαλες άκρη με τους Γερμανούς;

Εγώ περιμένω να παραλάβω από Amazon.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να παραγγείλω από το babyneo.de αλλά μου βγάζει ότι μπορώ να παραγγείλω μόνο 2 κουτιά, οπότε μάλλον θα αγοράσω από amazon.de Για 4 κουτιά των 600γρ. μου βγαίνει συνολικά η παραγγελία περίπου 51?. Αρκετά ικανοποιητικά θα έλεγα.

 

Δεν έχουν συνέχεια Στοκ.στειλε τους μεηλ οτι θες να παραγγειλεις μεγάλη ποσότητα,δηλ τόσα κουτια,τα προμηθεύονται και δοκιμάζε συνέχεια να κανείς check out με την ποσότητα που θες.παντως αν είχε Χίπ και το aporot άξιζε απο κει να παίρνουμε,έχει μόνο 10? μεταφορικα,ενω το banyneo,πρεπει να παραγγειλεις 20 κουτια (30? μεταφορικα για να σε συμφέρει).

Το αμαζον γερμανικο έχει αυξήσει πολυ τα μεταφορικα του στα πάντα,όχι μόνο στα γάλατα.δεν συμφέρει κατα τη γνώμη μου.

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ρε κορίτσια τα Holle που τα βρίσκετε εκτός από παραγγελίες μέσω net? Γιατί στα φαρμακεία δεν υπάρχουν. Υπάρχουν κάποια ειδικά καταστήματα και αν ναι που? Επίσης η hipp έχει και αυτή έλλειψη σαν την frezylac, ξέρει καμία τι γίνεται? Παρήγγειλα την φαρίν λακτέ της και δεν υπάρχει, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τα γάλατα.

Για φαρίν λακτέ βιολογική έχετε τίποτα άλλο να μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια τα Holle που τα βρίσκετε εκτός από παραγγελίες μέσω net? Γιατί στα φαρμακεία δεν υπάρχουν. Υπάρχουν κάποια ειδικά καταστήματα και αν ναι που? Επίσης η hipp έχει και αυτή έλλειψη σαν την frezylac, ξέρει καμία τι γίνεται? Παρήγγειλα την φαρίν λακτέ της και δεν υπάρχει, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τα γάλατα.

Για φαρίν λακτέ βιολογική έχετε τίποτα άλλο να μου προτείνετε?

εμεις πινουμε γαλατακι hipp το παραγγελνω απο την γερμανια..αυτη την φορα ομως; που καθηστερησε η παραγγελια κ χρειαζομουν γαλα πηρα απο ενα φαρμακειο στο χαιδαρι..δεν ξερω αν σε βολευει..εαν ναι στειλε μου να σου πω τα στοιχεια μαλλον με πμ

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σχετικά με το γάλα Hipp μπορεί κάποιος να μου πει ποια η διαφορά μεταξύ των 2: Hipp Combiotik HA και Hipp Combiotik preHA που κυκλοφορούν στη Γερμανία?????? Εδώ πίνουμε το Hipp Combiotic 1 HA. Ποιο από τα 2 γερμανικά είναι αντίστοιχο με το δικό μας???????????????? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Σχετικά με το γάλα Hipp μπορεί κάποιος να μου πει ποια η διαφορά μεταξύ των 2: Hipp Combiotik HA και Hipp Combiotik preHA που κυκλοφορούν στη Γερμανία?????? Εδώ πίνουμε το Hipp Combiotic 1 HA. Ποιο από τα 2 γερμανικά είναι αντίστοιχο με το δικό μας???????????????? Ευχαριστώ!

 

Και τα δύο νομίζω είναι τα υποαλλεργικά, και το PRE έχει μόνο λακτόζη, χωρίς να είμαι και τελείως σίγουρη τι σημαίνει αυτό. To PRE ίσως να είναι για τα προωράκια;;;

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Δες και εδώ:

http://www.hipp.de/index.php?id=1084

http://www.hipp.de/fileadmin/redakteure/produkt/artikel_pdf/2141.pdf

http://www.hipp.de/fileadmin/redakteure/produkt/artikel_pdf/2121.pdf

 

Αυτό εδώ δεν είναι ίδιο με αυτό που του δίνεις;http://www.babyneo.de/Infant-nutrition--Aptamil-Nestle-39/Hipp-infant-products/HiPP-HA-1-Combiotik-infant-milk-500g-box.html

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΠΑΙΡΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ FREZYLAC 1 ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ HIPP. ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΙΝΑΙ, ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ HIPP 1, ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ. ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΟΠΩΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ. ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα

Οποία κοπέλα δίνει το HOLLE 3 στο μωρό της μου έχουν μείνει 5 κουτιά 600gr. (είναι από 10 μηνών+)

Εμείς το σταματήσουμε πλέον και πήγαμε στο φρέσκο οπότε τα δίνω 8.5? το κουτί (Αθήνα μόνο με συνάντηση).

 

Είναι αυτό (βιολογικό): http://www.pharmacy4u.gr/holle-baby-milk-months-600gr-p-14157.html

 

(τιμή λιανικής 11.37?)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.... το HiPP Bio 4 Baby Milk είναι κανονικό γάλα μέσα? δηλαδή ρευστό και όχι σκόνη? και αν ναι, πόσο διατηρείται, ξέρει καμμιά??

 

@mama35 - σου στέλνω πμ.

MOPDp3.png?EvtKw4ir
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.... το HiPP Bio 4 Baby Milk είναι κανονικό γάλα μέσα? δηλαδή ρευστό και όχι σκόνη? και αν ναι, πόσο διατηρείται, ξέρει καμμιά??

 

@mama35 - σου στέλνω πμ.

δεν το εχω δει καθολου αυτο..στην ελλαδα το εχεις βρει η' εξωτερικο??

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βγάλει άκρη με τα καινουρια γάλατα hipp που έχει στο banyneo.de;

Το hipp bio 3 800gr πιναμε ως τώρα,αλλα έλεγα να το αλλάξω σε kindermilch.ποιο όμως το hipp bio kindermilch 12 800gr η' το hipp kindermilch combiotic 12 600gr?

Βλέπω υπάρχει και combiotic 2+ για 2 χρόνων και μετα.

Εσείς πιο πινεται;εμεις επειδή δεν είμαστε του γάλακτος,η Παιδιατρος επιμένει να πίνουμε σκόνη που είναι εμπλουτισμένη μέχρι τα 3 μας.

Εσάς ποσο γάλα πίνουν 18 μηνών;στην συσκευασία του hipp γράφει στην παρασκευη του γάλακτος μέχρι 210μλ και εγω βλέπω τα αλλα μωρά να πίνουν 300+ το λιγότερο.

Εχω δοκιμάσει πολλα γάλατα και φρέσκα αλλα τελικά το Χίπ συνεχίζει να πίνει αλλα μονο 210μλ πρωί και αλλα τόσα το βράδυ.παραπανω με τίποτα.

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βγάλει άκρη με τα καινουρια γάλατα hipp που έχει στο banyneo.de;

Το hipp bio 3 800gr πιναμε ως τώρα,αλλα έλεγα να το αλλάξω σε kindermilch.ποιο όμως το hipp bio kindermilch 12 800gr η' το hipp kindermilch combiotic 12 600gr?

Βλέπω υπάρχει και combiotic 2+ για 2 χρόνων και μετα.

Εσείς πιο πινεται;εμεις επειδή δεν είμαστε του γάλακτος,η Παιδιατρος επιμένει να πίνουμε σκόνη που είναι εμπλουτισμένη μέχρι τα 3 μας.

Εσάς ποσο γάλα πίνουν 18 μηνών;στην συσκευασία του hipp γράφει στην παρασκευη του γάλακτος μέχρι 210μλ και εγω βλέπω τα αλλα μωρά να πίνουν 300+ το λιγότερο.

Εχω δοκιμάσει πολλα γάλατα και φρέσκα αλλα τελικά το Χίπ συνεχίζει να πίνει αλλα μονο 210μλ πρωί και αλλα τόσα το βράδυ.παραπανω με τίποτα.

 

Aphrodite33

θα σου πρότεινα να ρωτήσεις και κάποιον άλλον παιδίατρο σχετικά με το να δίνεις σκόνη για τόσο μεγάλο διάστημα στο μωρό οσου γιατί έχω ακούσει πως δεν είναι ότι καλύτερο να πίνει σκόνη μετά από κάποια ηλικία καθώς επιβαρύνονται στην πέψη. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος αλλά η δική μου εμπειρία που ξεκινήσαμε από frezylac 1 πήγαμε στο frezylac 2 και μετά στο Holle 3 (λόγω ελλείψεων του frezylac στην ελληνική αγορά) και τώρα σε φρέσκο NOYNOY kid (αφού δοκιμάσαμε το Advance και το Ολυμπος 123 που δεν του άρεσαν καθόλου) είναι ότι το φρέσκο πίνεται πιο εύκολα και επίσης το ρεύεται πιο γρήγορα που μάλλον δείχνει ότι είναι πιο εύκολο στην πέψη από τα γάλατα σκόνης.

 

Για τις διαφορές στα HIPP σου προτείνω να μπεις στο επίσημο site της HIPP και να μεταφράσεις με το Google translator ότι λέει για να είσαι σίγουρα ποιο είναι πιο κατάλληλο. Κάθε μωρό είναι τόσο διαφορετικό και σίγουρα δεν είναι εύκολο να ξέρουμε ποιο είναι το καλύτερο γάλα για αυτό αν δεν το δοκιμάσουμε.

 

Φαντάσου εμένα η παιδίατρός μας ούτε που ήξερε την ύπαρξη του HOLLE3 που εγώ απόφασισα να του δίνω μετά τον 10ο μήνα αλλά επειδή του άρεσε πολύ, εγώ του το έδωσα. Βέβαια, την εμπιστεύομαι απόλυτα και για αυτό το λόγο άλλαξα σε φρέσκο πιστεύοντας κι εγώ ότι είναι πιο εύκολο στην πέψη αλλά και πιο πρακτικό για εμένα όταν βρισκόμαστε εκτός σπιτιού για να του το δίνω.

Επίσης μην ξεχνάμε ότι σημαντικό ρόλο παίζει και το μπιμπερό! Έχετε αλλάξει τις θηλές σε 4 τρυπούλες;;; Πολλές φορές το μωρό δεν πίνει γάλα γιατί έχουμε θηλές με αργή ροή και ζορίζεται να πιει και εμείς νομίζουμε ότι απλά δεν του αρέσει!!!

Καλό θα ήταν επίσης οι θηλές στα μπιμπερό να αλλάζονται κάθε 3 μήνες μιας και χαλάνε (το ίδιο και με τις πιπίλες φυσικά).

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Καλημέρα σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Aphrodite33

θα σου πρότεινα να ρωτήσεις και κάποιον άλλον παιδίατρο σχετικά με το να δίνεις σκόνη για τόσο μεγάλο διάστημα στο μωρό οσου γιατί έχω ακούσει πως δεν είναι ότι καλύτερο να πίνει σκόνη μετά από κάποια ηλικία καθώς επιβαρύνονται στην πέψη. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος αλλά η δική μου εμπειρία που ξεκινήσαμε από frezylac 1 πήγαμε στο frezylac 2 και μετά στο Holle 3 (λόγω ελλείψεων του frezylac στην ελληνική αγορά) και τώρα σε φρέσκο NOYNOY kid (αφού δοκιμάσαμε το Advance και το Ολυμπος 123 που δεν του άρεσαν καθόλου) είναι ότι το φρέσκο πίνεται πιο εύκολα και επίσης το ρεύεται πιο γρήγορα που μάλλον δείχνει ότι είναι πιο εύκολο στην πέψη από τα γάλατα σκόνης.

 

Για τις διαφορές στα HIPP σου προτείνω να μπεις στο επίσημο site της HIPP και να μεταφράσεις με το Google translator ότι λέει για να είσαι σίγουρα ποιο είναι πιο κατάλληλο. Κάθε μωρό είναι τόσο διαφορετικό και σίγουρα δεν είναι εύκολο να ξέρουμε ποιο είναι το καλύτερο γάλα για αυτό αν δεν το δοκιμάσουμε.

 

Φαντάσου εμένα η παιδίατρός μας ούτε που ήξερε την ύπαρξη του HOLLE3 που εγώ απόφασισα να του δίνω μετά τον 10ο μήνα αλλά επειδή του άρεσε πολύ, εγώ του το έδωσα. Βέβαια, την εμπιστεύομαι απόλυτα και για αυτό το λόγο άλλαξα σε φρέσκο πιστεύοντας κι εγώ ότι είναι πιο εύκολο στην πέψη αλλά και πιο πρακτικό για εμένα όταν βρισκόμαστε εκτός σπιτιού για να του το δίνω.

Επίσης μην ξεχνάμε ότι σημαντικό ρόλο παίζει και το μπιμπερό! Έχετε αλλάξει τις θηλές σε 4 τρυπούλες;;; Πολλές φορές το μωρό δεν πίνει γάλα γιατί έχουμε θηλές με αργή ροή και ζορίζεται να πιει και εμείς νομίζουμε ότι απλά δεν του αρέσει!!!

Καλό θα ήταν επίσης οι θηλές στα μπιμπερό να αλλάζονται κάθε 3 μήνες μιας και χαλάνε (το ίδιο και με τις πιπίλες φυσικά).

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Καλημέρα σε όλες.

Σευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρον σου.

Εχω δοκιμάσει ολα τα φρέσκα γάλατα της αγοράς,δεν πίνει κανένα.η γιατρός μου λέει οτι τα φρέσκα είναι νερουλα και εφόσον δεν πίνει που δεν πίνει τουλάχιστο να είναι εμπλουτισμένο.

Μη νομίζεις εγω δεν θέλω να ξεμπερδευω με σκονες;

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα το παιδι πινει την σκονη καλα??τα 210 πρωι κ βραδυ θεωρω πως ειναι πολυ καλη ποσοτητα..δεν πινουν ολα τα παιδακια την ιδια ποσοτητα..τα ιδια ισχυει κ στο φαγητο..τωρα οσο για το αν πρεπει να πινει σκονη για να ειναι εμπλουτισμενη εγω προσωπικα το θεωρω λαθος..εαν ενα παιδακι τρωει απ'ολες τις τροφες ποιος ο λογος να πινει γαλα εμπλουτισμενο???η δικη μας παιδ παντως ειχε πει οτι απο τον χρονο κ μετα μπορουμε πλεον να περασουμε στο φρεσκο δικο μας..οχι παιδικι..

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...