pianist

Ομοφυλόφιλος Παιδίατρος - Θα τον απορρίπτατε;;

Recommended Posts

Θεωρείτε όλοι ότι ο πιανίστας θα διατυμπανίζει τις προτιμήσεις του. Δηλαδή, για να καταλάβω, εσείς τους gay τους καταλαβαίνετε μονο αν σας το πουν οι ίδιοι ή μόνο αν τους δείτε χέρι χέρι με τον σύντροφό τους;

Δεν σας έχει τύχει ποτέ να ξέρετε ότι κάποιος είναι ομοφυλόφιλος χωρίς ποτέ ο ίδιος να έχει το έχει διατυμπανίσει; Δεν σας έχει τύχει ποτέ να ξέρετε κάποιον ο οποίος είναι αξιοπρεπέστατος, είναι διακριτικός όσον αφορά την προσωπική του ζωή και δεν δίνει δικαίωμα, αλλά κατά τα άλλα ξέρετε ότι είναι ομοφυλόφιλος;

Διαφημίσεις

Θεωρείτε όλοι ότι ο πιανίστας θα διατυμπανίζει τις προτιμήσεις του. Δηλαδή, για να καταλάβω, εσείς τους gay τους καταλαβαίνετε μονο αν σας το πουν οι ίδιοι ή μόνο αν τους δείτε χέρι χέρι με τον σύντροφό τους;

Δεν σας έχει τύχει ποτέ να ξέρετε ότι κάποιος είναι ομοφυλόφιλος χωρίς ποτέ ο ίδιος να έχει το έχει διατυμπανίσει; Δεν σας έχει τύχει ποτέ να ξέρετε κάποιον ο οποίος είναι αξιοπρεπέστατος, είναι διακριτικός όσον αφορά την προσωπική του ζωή και δεν δίνει δικαίωμα, αλλά κατά τα άλλα ξέρετε ότι είναι ομοφυλόφιλος;

Τί εννοείς; Πώς να το ξέρουμε απλά δηλαδή; :shock:

Εμένα προσωπικά όχι δεν μου έχει τύχει.

Θεωρείτε όλοι ότι ο πιανίστας θα διατυμπανίζει τις προτιμήσεις του.

Κοίτα τώρα πώς θα πάρεις την απάντησή σου χωρίς καν να σου απαντήσει κανείς από μας, παρά ο ίδιος ο Πιανίστας με τα προηγούμενα ποστς του.

Γεια σας!

Είμαι τελειόφοιτος Ιατρικής και σε λίγο καιρό θα επιλέξω ειδικότητα. Αν και στην αρχή δεν το σκεφτόμουνα, από τότε που έκανα Παιδιατρική στη Σχολή και ήρθα κοντά στα παιδιά, σκέφτομαι σοβαρά την Παιδιατρική. Όμως είμαι ομοφυλόφιλος και δε θέλω να κρύβομαι μια ζωή π.χ. όταν με ρωτάνε αν έχω οικογένεια, δεν θέλω να λέω, ότι δεν έχω χρόνο ή ότι έχω γυναίκα και παιδιά, όταν αυτό δεν ισχύει. Δυστυχώς, όμως, η ελληνική κοινωνία έχει ακόμα μια άκριτα αρνητική εικόνα για την ομοφυλοφιλία. Γι' αυτό ήθελα να θέσω την εξής ερώτηση: Θα απορρίπτατε κάποιον ομοφυλόφιλο παιδίατρο μέσα στην μεγάλη πληθώρα παιδιάτρων που υπάρχει μόνο και μόνο επειδή είναι ομοφυλόφιλος ή πως θα αντιδρούσατε, εάν μαθαίνατε, ότι ο παιδίατρός σας είναι ομοφυλόφιλος;;

Αν ναι, παρακαλώ εξηγήστε την απάντησή σας.

Κατά καιρούς στους ομοφυλόφιλους έχουν δοθεί πολλά ονόματα, π.χ. παιδεραστές, φορείς ασθενειών, χαμηλών ηθών, ανώμαλοι κλπ, οπότε βάση αυτών κάποιος που δε γνωρίζει κάποιον ομοφυλόφιλο στο στενό του κύκλο μπορεί να σκεφτεί πολύ αρνητικά, ακόμα και το ενδεχόμενο να του "κολλήσω" την ομοφυλοφιλία μου!! Και κατά καιρούς σε συζητήσεις που έχουν γίνει οι λέξεις ομοφυλόφιλος, κλπ έχουν χρησιμοποιηθεί με υποτιμητικό τρόπο. Για αυτό το λόγο και έθεσα την ερώτηση αυτή.

Ομολογώ ότι εκπλήσσομαι που η πλειοψηφία φαίνεται να μην ενοχλείται από την ομοφυλοφιλία κι αυτό με κάνει να αισιοδοξώ. :-)

Απ' όσα διαβάζω δε χρειάζεται να πω τίποτα για την προσωπική μου ζωή, αφού μας αναγνωρίζετε εύκολα!!!:-D

Σας ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε και για τις συμβουλές κι ευχές που μου δώσατε! Να 'στε καλά!!

Σίγουρα τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από τότε, αλλά έχουμε ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μας, ιδιαίτερα εκτός Αθηνών.

Σε περίπτωση που ασκήσω γενική παιδιατρική και δεν εξειδικευτώ, είναι επόμενο να έχω μια συνεχή επαφή με κάποιες οικογένειες τα πρώτα χρόνια της ζωής των παιδιών. Θεωρώ απίθανο να μη γίνει μια μικρή γνωριμία με τους γονείς κατά τη διάρκεια αυτού του διαστήματος.

Εκπλήσσεσαι που θέτω αυτήν την ερώτηση;;!! Μα σε άλλο κόσμο μεγάλωσα και ζω;;

Νομίζω ότι τα 6 χρόνια βρισιών στο σχολείο δικαιολογούν απόλυτα αυτή την ερώτηση. Ήθελα να δω πως αντιμετωπίζουν το ζήτημα αυτό οι νέες μητέρες, εάν έχει αλλάξει κάτι. Μετά το γκάλοπ πάλι θα σταθμίσω ακόμη μια φορά τα υπερ και τα κατά των ειδικοτήτων που σκέφτομαι, αφού 60 -70 απαντήσεις ναι μεν δίνουν μια γενική εικόνα, αλλά δε μπορούν να θεωρηθούν ότι είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα του συνόλου, και θα επιλέξω.

Την ξέρω την απάντηση "δεν έτυχε", εξάλλου την έχω χρησιμοποιήσει ως τώρα πολλές φορές όταν ρωτάνε φίλοι και γονείς "μα γιατί δεν έχεις ακόμα κοπέλα;;!!" Όμως, Εviri εγώ δε θέλω να κρύβομαι άλλο. Δεν μπορώ συνέχεια να φοράω ένα προσωπείο για την κοινωνία και να είμαι ο πραγματικός εαυτός μου μόνο ανάμεσα στους 4 τοίχους και ούτε καν σε αυτούς μιας και μένω ακόμα με τους γονείς μου. Και για να γίνω ανεξάρτητος πρέπει να βρω δουλειά! Βέβαια δεν θέλω να το διατυμπανίσω, αλλά ταυτόχρονα θέλω να μπορώ να εκφράσω τα συναισθήματα και τις σκέψεις μου. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώνα το κάνω αυτό. Αντιθέτως, πρέπει να υποκρίνομαι στους περισσότερους φίλους μου, αφού δεν μπορώ να εκμυστηρευτώ αυτά τα οποία νιώθω και βιώνω είτε είναι ευχάριστα, είτε δυσάρεστα. Ούτε μπορώ να τους απευθύνω την ερώτηση που απευθύνω σε εσάς. Στο δρόμο δεν μπορώ να κρατήσω ούτε το χέρι του συντρόφου μου!!Δεν πιστεύω να θεωρείτε ότι έτσι το διατυμπανίζω... είναι από τις πιο απλές μορφές εκδήλωσης αγάπης και υποστήριξης. Δεν θέλω να δείξω ότι έχω γκόμενο, ούτε λέω "κοιτάξτε με, είμαι γκέι".

Είναι πολύ λογικό να μη ξέρετε τη σεξουαλική ταυτότητα των γιατρών, γιατί πολύ απλά, κανείς δεν πρόκειται να το πει ευθέως ή άλλοι έχουν οικογένεια και κρύβονται πίσω από αυτό. Και είναι αναμενόμενο αυτό, αφού μεγάλωσαν σε χειρότερες εποχές από τη δική μου. Και εννοείται ότι οι περισσότεροι ασθενείς δε θα το ξεψαχνίσουν εφ' όσον αριθμητικά η πλειοψηφία των ανθρώπων είναι ετεροφυλόφιλοι. Άμα δωθεί αφορμή όμως... γίνεται πανηγύρι πίσω από την πλάτη του οποιουδήποτε ομοφυλόφιλου, (εγώ δεν αποτελώ εξαίρεση) με αρκετά αρνητικά σχόλια που δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζουν τις αντιλήψεις των ανθρώπων στο θέμα αυτό.

Απ' όσα διάβασες Εviri, ελπίζω να κατάλαβες ότι και οι γιατροί έχουμε συναισθήματα, αν και με τον καιρό έχουμε χρειαστεί να γίνουμε πιο απαθείς, για να αντέξουμε τον πόνο που αντιμετωπίζουμε καθημερινά. Εγώ ακόμα είμαι στην αρχή, δεν ξέρω πως θα είμαι σε 20 χρόνια. Ο καθένας πάντως έχει αναπτύξει το δικό του μηχανισμό άμυνας, γιατί κανείς δε μας μαθαίνει πως να διαχειριζόμαστε τον πόνο. Άνθρωποι είμαστε, όχι ρομπότ!

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω το λόγο που εκπλήσσεσαι. Συμφωνώ, ο ιατρός οφείλει να είναι βράχος, για να στηρίζει τους ασθενείς του, αλλά το γεγονός ότι σπούδασα Ιατρική με καθιστά ικανό να αντιμετωπίζω μόνος αποτελεσματικά το κάθε είδους εμπόδιο;;

Σπούδασα Ιατρική, όπου έμαθα να θεραπεύω τους αρρώστους. Δεν έμαθα να χαλιναγωγώ τους ανθρώπους κι ούτε θέλω να κάνω αυτό. Ως επιστήμονας έμαθα να αναζητώ την αλήθεια, να την εφαρμόζω και να την προωθώ και οι μόνες συμπεριφορές στις οποίες σκέφτομαι ότι μπορώ να παρέμβω ατομικά είναι λίγες π.χ. οι διατροφικές συνήθειες, η άθληση, οι συνθήκες υγιεινής.

Ελπίζω σύντομα να είμαι σε θέση να υπερασπίζομαι πιο έμπρακτα την ομοφυλοφιλία έξω στην κοινωνία, γιατί όχι ακόμα και να το φωνάξω στο φεστιβάλ υπερηφάνειας που γίνεται στην Αθήνα.

Αυτό δε σημαίνει ότι είμαι στα πρόθυρα της κατάρρευσης. Τα αρνητικά σχόλια θα με πληγώνουν, ό,τι και να γίνει. (Σαν τους διάσημους ένα πράμα!!) αλλά τα άντεξα όταν ήμουν 13. Τώρα θα με πτοήσουν; Το θέμα είναι πόσους θα αποτρέψουν τα σχόλια αυτά από το έρθουν στο ιατρείο μου και να αξιολογήσουν οι ίδιοι εάν θα με εμπιστευτούν και στη συνέχεια. Πώς ακριβώς θα δείξω την ικανότητά μου εάν δεν έρχεται κόσμος στο ιατρείο;;!!

Με χαρά βλέπω ότι στη δουλειά ανταμείβεται η υπευθυνότητα, η αποδοτικότητα, ο χαρακτήρας και όχι οι κακές γλώσσες.

Τέλος, θέλω να πω ότι αποφάσισα να γίνω ιατρός για να βοηθάω τους ανθρώπους. Το ποια ειδικότητα θα διαλέξω εξαρτάται εννοείται από το ποιο αντικείμενο με ενδιαφέρει πιο πολύ, αλλά τυχαίνει δυστυχώς ή ευτυχώς να με ενδιαφέρουν 2-3, οπότε πρέπει να σταθμίσω και αλλά πράγματα.

Δηλαδή, εάν κάποιος σας κατηγορήσει για κάτι που δεν ισχύει, δεν θα υπερασπιστείτε τον εαυτό σας;;!! Εγώ, γιατί να κάθομαι με σταυρωμένα χέρια και να ακούω να διασύρονται οι ομοφυλόφιλοι (άρα κι εγώ);! Ξαναλέω, θέλω να μπορώ στο μέλλον να κρατώ το χέρι του συντρόφου μου. Αυτό σημαίνει ότι θα μας δουν, θα μας σχολιάσουν, θα το διαδώσουν και θα το μάθει η πόλη στην οποία ζω. Δεν πρόκειται να βάλω ταμπέλα έξω από το ιατρείο μου κι ούτε θα κάνω διάλεξη γι' αυτήν στο ιατρείο ούτε πρόκειται να λέω για τις προσωπικές μου στιγμές, παρακαλώ μην υπερβάλλετε. Όμως, θέλω να αγωνιστώ συλλογικά, όπως και εσείς, οι γυναίκες, εξάλλου κάνατε στις αρχές του 20αιώνα, για να διεκδικήσω ισότητα και την ευρύτερη δυνατή κοινωνική αποδοχή. Είναι παράλογο αυτό;

[quote name=Maggie;2180494Δηλαδή' date=' για να καταλάβω, εσείς τους gay τους καταλαβαίνετε μονο αν σας το πουν οι ίδιοι ή μόνο αν τους δείτε χέρι χέρι με τον σύντροφό τους;

Δεν σας έχει τύχει ποτέ να ξέρετε ότι κάποιος είναι ομοφυλόφιλος χωρίς ποτέ ο ίδιος να έχει το έχει διατυμπανίσει; Δεν σας έχει τύχει ποτέ να ξέρετε κάποιον ο οποίος είναι αξιοπρεπέστατος, είναι διακριτικός όσον αφορά την προσωπική του ζωή και δεν δίνει δικαίωμα, αλλά κατά τα άλλα ξέρετε ότι είναι ομοφυλόφιλος;[/quote]

Η περιγραφή στην ερώτησή σου, μας δίνει ένα πολύ μικρό ποσοστό τέτοιων ανθρώπων. Ποιος ξέρει ένας στους.... πόσους; Στην συντριπτική πλειοψηφία τους, ξεφεύγουν και αλλάζουν την αντρική συμπεριφορά, ομιλία, τρόπο περπατήματος, κούνημα χεριών, σε πιο θηλυπρεπή. Εγώ από 'κει τους ξεχωρίζω. Εσύ;

1457745k8p286od3g.gif

Μaggie ο προβληματισμός μας είναι η κοινοποίηση της προσωπικής του ζωής ενώ ασκεί το λειτούργημά του. Αυτό ενοχλεί είτε κάποιος είναι ομοφυλόφιλος είτε όχι. Το γιατρό τον θέλουμε προσηλωμένο στο λειτούργημά του όταν το ασκεί.

Από εκεί και πέρα είτε μάθουμε από αλλού τι κάνει στο κρεβάτι του είτε όχι για τις περισσότερες από εμάς είναι το ίδιο και το αυτό.

ΥΓ: ρώτησα και εγώ τον άντρα μου και η απάντηση ήταν κάπως γκάου:

Δεν θα είχε κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα δεν θα ανησυχούσε μήπως τη "πέσει" στη γυναίκα του:shock:.

Τι να πω, σοκαρίστηκα τόσο, που μετά δεν είπα λέξη. Ποιος, εγώ που δεν αφήνω τρίχα να πέσει στο πάτωμα και να μη σχολιάσω.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Φίλε Πιανίστα σε διαβάζω μέρες και μια ερώτηση μόνο θέλω να σου κάνω... Γιατί διαλέγεις την ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ; (δεν ξέρω ποιες είναι οι άλλες δυο τρεις αν θες μας λες όπως και το γιατί διαλέγεις αυτές)....

Από την απάντησή σου στο ερώτημα αυτό θα πάρεις ίσως και την απάντηση στο ερώτημά σου...

Γιατί για μένα δεν έχει σημασία ποιος ή τι είναι ο παιδίατρος του παιδιού μου αλλά ΓΙΑΤΙ διάλεξε αυτή την ειδικότητα ανάμεσα σε δεκάδες άλλες...

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Η περιγραφή στην ερώτησή σου, μας δίνει ένα πολύ μικρό ποσοστό τέτοιων ανθρώπων. Ποιος ξέρει ένας στους.... πόσους; Στην συντριπτική πλειοψηφία τους, ξεφεύγουν και αλλάζουν την αντρική συμπεριφορά, ομιλία, τρόπο περπατήματος, κούνημα χεριών, σε πιο θηλυπρεπή. Εγώ από 'κει τους ξεχωρίζω. Εσύ;

Βασικά αυτό που συμβαίνει με τις φήμες είναι το ράδιο αρβύλα. Ακούς ότι ο τάδε είναι πχ ομοφιλόφιλος πράγμα που δεν ισχύει, ή ότι η Β τα έχει με τον Α κλπ κλπ.

Αλλά στην περίπτωση του πιανίστα αν ζει σε μικρή κοινωνία και πχ συγκατοικήσει με τον σύντροφό του (αν έχει) φαντάζομαι ότι οι προτιμήσεις του θα γίνουν λίγο πολύ γνωστές.

Αλλά νομίζω ότι αν με συνείδηση ασκεί την ιατρική λίγοι θα είναι αυτοί που θα επηρεαστούν από αυτές.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

κοιταξε να δεις, για να πετυχεις σαν γιατρος πρεπει να αγαπας τα παιδια και να εισαι πληρως ενημερωμενος ειδικα για θεματα θηλασμου που απασχολουν ολες σχεδον τις μαμαδες, απο κει και περα οι περισσοτεροι ανθρωποι της γενιας μας δεν εχουν κανενα προβλημα με τους γκευ,σε σχεση με τη γενια των γονιων μας. δε χρειαζεται να ανυσυχεις τοσο πολυ. κι εγω παω σε γιατρο αλλης ειδικοτητας που ειναι γκευ -ο ιδιος δεν το λεει φυσικα στους ασθενεις του αλλα συζητιεται και το ξερουν ολοι- αλλα κι αυτος ειναι αρκετα προσεκτικος;, κα ενω εχει σχεση με καποιον ειναι αρκετα σοβαρος εξω δεν ειναι αγκαλιες γουτσου γουτσου κλπ,

τεσπα το δικο σου προβλημα ειναι γενικα οτι φοβασαι την απορριψη κι ακομα κι αν οφειλεται σε κατι αλλο εσυ θα το αποδωσεις σ αυτο, γι αυτο πριν αποφασισεις μιλα με καποιο ψυχολογο να σε βοηθησει να ξεπερασεις τα απωθημενα και τις ανασφαλειες σου και μετα ελα βαλε τοπικ τι θα θελαμε εμεις οι μαμαδες απο τον παιδιατρο μας! καλη σταδιοδρομια σου ευχομαι!

Γεια σας!

Είμαι τελειόφοιτος Ιατρικής και σε λίγο καιρό θα επιλέξω ειδικότητα. Αν και στην αρχή δεν το σκεφτόμουνα, από τότε που έκανα Παιδιατρική στη Σχολή και ήρθα κοντά στα παιδιά, σκέφτομαι σοβαρά την Παιδιατρική. Όμως είμαι ομοφυλόφιλος και δε θέλω να κρύβομαι μια ζωή π.χ. όταν με ρωτάνε αν έχω οικογένεια, δεν θέλω να λέω, ότι δεν έχω χρόνο ή ότι έχω γυναίκα και παιδιά, όταν αυτό δεν ισχύει. Δυστυχώς, όμως, η ελληνική κοινωνία έχει ακόμα μια άκριτα αρνητική εικόνα για την ομοφυλοφιλία. Γι' αυτό ήθελα να θέσω την εξής ερώτηση: Θα απορρίπτατε κάποιον ομοφυλόφιλο παιδίατρο μέσα στην μεγάλη πληθώρα παιδιάτρων που υπάρχει μόνο και μόνο επειδή είναι ομοφυλόφιλος ή πως θα αντιδρούσατε, εάν μαθαίνατε, ότι ο παιδίατρός σας είναι ομοφυλόφιλος;;

καλημέρα...

δε θα μ'ενοχλούσε ούτε θα με πείραζε.

ούτως ή άλλως πολλοί ομοφυλόφιλοι κατέχουν αξιόλογες θέσεις σε όλα τα στρώματα της κοινωνίας,ζουν αναμεσά μας είναι φίλοι,γνωστοί,γείτονες,συγγενείς,συνάδελφοι...

μη ζορίζεις το μυαλουδάκι σου με τέτοιους προβληματισμούς!!κοίτα να είσαι καλός στη δουλειά σου κι αν ακούσεις και καμια κουβέντα παραπάνω μη δώσεις και πολύ βάση..

όπως και να έχει όταν είσαι ο εαυτός σου,αν γίνεσαι αγαπητός στα παιδιά και είσαι και καλός επιστήμων,δε νομίζω η σεξουαλική σου προτίμηση να επηρεάσει κανέναν....

καλή συνέχεια στην Ιατρική και καλή σου τύχη ο,τι ειδικότητα κι αν διαλέξεις.

Υ.Γ.:δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις για να δω αν συγκλίνουν οι απόψεις μου με άλλες,οπότε συγχωρείστε μου αν τυχόν επαναλαμβάνομαι!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

κοιτα ειναι καποιοι που φαινονται απο χιλιομετρα, ειναι αλλοι που δεν τους καταλαβαινεις ευκολα παρα μονο αν ειναι στο πολυ κοντινο σου περιβαλλον. ημουν με ενα παιδι ενα διαστημα συγκεκριμενα για δυο μηνες οταν ημουν 20, πολυ ωραιος και κολλητος του φιλου της κολλητης μου, τετραδα βγαιναμε. οι φιλοι του λοιπον ειχαν υποψιες οτι ειναι γκευ και τους φαινοταν παραξενο που ηταν μαζι μου, εγω απο την αλλη τον θεωρουσα απλως ρομαντικο που τοσο καιρο δεν μου καθοταν, παρεβλεπα το γεγονος οτι ακουγε σαν τρελος βανδη και γνωριζε τα παντα για γυναικεια θεματα, και η μαμα μου τον εβλεπε σαν μελλοντικο γαμπρο που "αγαπουσε την κορη της και δεν ηθελε μονο να τη ριξει στο κρεβατι".

καποια στιγμη μου ζητησε να χωρισουμε, μετα απο κανα χρονο συναντηθηκαμε ξανα μου εξηγησε την κατασταση και οτι ηταν μαζι μου για να σταματησουν οι φημες στο χωριο του οτι ηταν γκευ.

αυτο αγαπητε πιανιστα μην το κανεις ποτε σε κοπελα

Γεια σας!

αν και απαντω αργα, με τιποτα δεν θα επιρρεαζομουν.ισα ισα θα ερχομασταν και πιο κοντα του λογω ανοιχτου μυαλου. εχω αδυναμια στα open mind ατομα,χωρις ταμπου και υποκριτικα κολληματα!

αλλα απο την αλλη κανοντας το δικηγορο του διαβολου,αν μαθαινοταν κατι τετοιο, πολλοι οπισθοδρομικοι πατεραδες κυριως βλεποντας σε θα σκεφτονταν ντραγκς,κρεπαλι και παρτ...ς. αλλα μη μασας με τιποτα! μη σου πω αν τυχει και σε γνωριζα θα ερχομουν πρωτη πρωτη ετσι γιανα σπασω τις προκαταληψεις των δηθεν ατομων!

παντως το γεγονος οτι θασαι ανυπαντρος δεν εχει καμια σχεση με το οτι προδιδει την ομοφιλοφιλια σου!

Διαφημίσεις

καλησπερα...διαβασα ολα τα σχολια εδω και δεν εχω κατι να προσθεσω...απλα θα σου πω οτι κι αν επιλεξειs στηριξε την επιλογη σου,κλεισε τ αυτια σου και απλα ΠΡΟΧΩΡΑ!!εγω προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα...οπωs ειπαν ολεs οι μανουλεs και μη εδω απο την στιγμη που εισαι καλοs στη δουλεια σου δε με νοιαζει η προσωπικη σου ζωη....καταλαβαινω τον προβληματισμο σου ..δυστυχωs οι ελληνεs ειμαστε ρατσιστεs (ενα μεγαλο μεροs)και το διαφορετικο δε το δεχομαστε..και σε καταλαβαινω γιατι(αν και δεν ειναι τηs παρουσηs)ανηκω σε μια ομαδα που εχω "κατι"διαφορετικο.....αλλοδαπο συζυγο,εναν υπεροχο ανθρωπο.....για πολλουs ομωs στο περιβαλλον μου υπηρξα δακτυλοδεικτουμενη...ντρεπονται ακομη και να μαs καλεσουν σε γαμουs βαφτισια κ.λ.π. γιατι ο αντραs μου ειναι αλλο χρωμα...αλλα στηριξα την επιλογη μου γιατι εγω ειμαι ευτυχισμενη...εχουμε εναν υπεροχο γιο ,περναω καλα και απλα εκλεισα τ αυτια μου ....να σαι καλα και σου ευχομαι ολοψυχα ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ!!!

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ .ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ Η ΟΧΙ ΠΟΣΟΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ........

συμφωνω

καλος γιατρος να ειναι να απανταει σ τηλ.να μην βαριεται να σε βοηθησει σε οποιαδηποτε ερωτηση...αυτα ειναι τα δικα μου θελω τωρα το τι κανει ο καθενας στο κρεββατι του αυτο ειναι δικη του υποθεση και δεν με αφορα...ετσι και αλλιως δεν χρειαζεται να ξερω προσωπικες του λεπτομεριες η σχεση ειναι επαγγελματικη

Γεια σας!

Iσα ισα ! Θεωρω οτι θα εχεις περισσοτερη ευαισθησια και θα σε προτιμουσα!Οι γυναικες παιδιατροι που εχω συναντησει ειναι πολυ σφιγμενες και εχουν πολλα αποθημενα(πχ επειδη δεν θηλασαν εκεινες πρεπει και εσυ να στουμπωσεις το μωρο με σκονη)και οι αντρες ειναι λιγο πιο αποστασιοποιημενοι ...

καλη επιτυχια και ασφαλως να επιλεξεις αυτο που αγαπας!

9rQUp2.png

Διαφημίσεις

Κανένα πρόβλημα , τι δουλειά έχει η σεξουαλική ταυτότητα με την επαγγελματική

Δραστηριότητα, αν είσαι καλός γιατρός και τηρείται τα ραντεβού με συνέπεια θα σας λατρέψω:D

Κανένα πρόβλημα! Σημασία έχει η δουλειά που κάνει ο καθένας και όχι τα προσωπικά του...Τι αφορούν την κάθε οικογένεια?

Ωστόσο σκέψου το σοβαρά γιατί όπως είπες και εσύ η ελληνική κοινωνία δεν είναι έτοιμη να δεχθεί κάτι τέτοιο....Υπάρχουν σοβαρές προκαταλήψεις που ίσως σου σταθούν εμπόδιο στον δρόμο σου και θα είναι κρίμα!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα