Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φτάνοντας στην τρέλα με τα πεθερικά


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω να μοιραστώ κι εγώ την δική μου πεθερόπληκτη ιστορία. Την έγραψα κι αλλού αλλά είναι παλιό το θέμα, οπότε ανοίγω καινούριο γιατί θέλω τη βοήθεια σας.

Είμαι στα όρια της κατάθλιψης ή της τρέλας! Εγώ μένω με τα πεθερικά μου (βασικά είμαι αρραβωνιασμένη) εδώ και 3 ολόκληρα χρόνια!!!!!!!!!!!!!!!!Είμαι μόλις 26 χρονών και ήρθα σπίτι τους από τα 23 μου γιατί η μαμά μου με έδιωξε από το σπίτι - επειδή δεν συμπαθεί τον άντρα μου! Τι να πεις;;;;

Λοιπόν, οι άνθρωποι ήταν πολύ ευγενικοί και με φιλοξένησαν και με έχουν σαν κόρη τους. Δυστυχώς αυτό επηρέασε και την ερωτική μας ζωή γιατί το δωμάτιο μας είναι μεσοτοιχία με την κουζίνα και ο πεθερός μου πάει για ύπνο κατά τις 2 τη νύχτα!!!!Όπως καταλαβαίνετε....

Στο σαλόνι κάθονται όλη μέρα οι γονείς του, οπότε είμαστε κλεισμένοι σε ένα δωμάτιο σαν τα ποντίκια!Δεν δουλεύουν και σαν οικογένεια έχουν τρελά χρέη, που τα πληρώνουν ο άντρας μου και τα 2 του αδέρφια. Τα χρέη θα μπορούσαν να έχουν φύγει χρόνια τώρα αν είχε αναλάβει δράση ο πεθερός μου αλλά αυτός.....

Μαζί μας μένει και ο ένας του αδρεφός. Ο άλλος μετατέθηκε λόγω δουλειάς στην επαρχία κι ενώ είναι μόνος του και είχε πει αρχικά ότι θα έπαιρνε τους γονείς στο σπίτι του, και πιο φθηνά στην επαρχία, τώρα την έκανε πισωγυριστή και αρνήθηκε να κάνει κάτι τέτοιο, μπας και κάνουμε κι εμείς κανένα μωρό!

Εγώ πότε δουλεύω, πότε δεν δουλεύω, κι επειδή είμαι καθηγήτρια, δεν έχω το σταθερό μισθό κάθε μήνα για να πω ότι νοικιάζουμε μια γκαρσονιέρα ρε παιδί μου. Τώρα ψάχνω για γραμματειακή υποστήριξη και θα τον πάρω να φύγουμε άμα γίνει αυτό.

Επειδή τα πεθερικά μου είναι πολύ καλοί άνθρωποι, τους λυπόμουνα να τους αφήσουμε μόνους, αλλά μετά κατάλαβα το παιχνίδι ενοχών που δημιουργούν στα παιδιά τους! Ότι γι'αυτούς υπάρχουν και λοιπά.

Καλά εδώ μέσα έχουν το σύστημα όλοι ανοιχτές πόρτες....Είδε κι έπαθε ο άντρας μου για να πείσει τον πεθερό μου να μην ανοίγει την πόρτα όποτε του καπνίσει!Μετά από τρελή δική μου επιμονή κι ενώ έλειπε ο άντρας μου (που έλεγε όχι) άναγκασα τον πεθερό μου κι έβαλε κλειδαριά στο δωμάτιο μου, και τώρα ο άντρας μου με ευγνωμονεί!

Όσο για τα παιδιά, επειδή σας καταλαβαίνω κι ας μην έχω ακόμα! Εγώ σκεφτόμουν ότι αν μείνω έγκυος, γιατί να μη μείνουμε μαζί τους να με βοηθάνε κιόλας. Ε, πήραμε ένα κουτάβι πριν 20 μήνες περίπου κι εκεί είδα τι εστί βερίκοκο!Διαφωνήσαμε σε ΟΛΑ!!!!Ενώ το κουτάβι είναι δικό μας, ο πεθερός μου ειδικά με γράφει ατελείωτα και κάνει ό,τι θέλει αυτός (είναι και φοβερά ισχυρογνώμων, και θεωρεί ότι εμείς είμαστε ηλίθιοι-έτσι έλεγε πάντα τον άντρα μου, ποτέ δεν του έχει δώσει δίκιο). Τότε είπα, ο Θεός με ευλόγησε και δεν μου έδωσε παιδί πριν δω πως θα ήταν αν μέναμε μαζί τους!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για την πεθερά μου, μια φορά μου ζήτησε να πλύνω τα πιάτα αμέσως μόλις είχαμε φάει και της είπα ότι βαριέμαι και θα τα πλύνω το απόγευμα και μου είπε ''αχ δεν μπορώ να τα σκέφτομαι εκεί όλο το μεσημέρι'' κι αμέσως επενέβη ο άντρας μου και μου απαγόρεψε να τα λύνω και της την είπε! Οπότε καταλαβαίνετε ότι τον έχω με το μέρος μου κι αυτός ο ίδιος κάθε μέρα μου λέει, ''αχ πότε θα φύγω από εδώ μέσα να ηρεμήσω, δεν αντέχω άλλο''. Κι εγώ κορίτσια ανυπομονώ να ζήσω στο κατάδικό μου σπίτι!!!

Εσείς, αν δεν γίνομαι αδιάκριτη, το θέμα σεξ πώς το αντιμετωπίζετε;;;

Γενικά πώς έχετε αντιμετωπίσει μια τέτοια κατάσταση και καταφέρατε τελικά να ξεφύγετε;;;

Πολλά φιλιά σε όλες τις ομοιοπαθούσες!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οσο καλά κι αν είναι τα πεθερικά, η συμβίωση φέρνει συνήθως προβλήματα. Εχω άριστες σχέσεις με τα πεθερικά μου, αλλά όσες φορές έχει τύχει να περάσουμε κάποιες ημέρες μαζί, υπάρχει αρκετή ένταση. Απορώ με την υπομονή σου!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα χρέη!!!!Μιλάμε για πάνω από 200.000 ευρώ δυστυχώς! Και λόγω χρεών, ο πατέρας του δεν μπορεί να βγει στη σύνταξη, άρα πρέπει αυτός και τα αδέρφια του να τους συντηρούν. Θέλουμε πολύ όμως να φύγουμε, έχουμε πάει να κάνουμε το βήμα 2 φορές στο παρελθόν, αλλά την 1η φορά έχασα τη δουλειά μου και τη 2η φορά έγιναν άλλα, αρρώστιες και θάνατοι στην οικογένεια, και οι οικονομίες πήγαν φυσικά περίπατο. Δεν έχουμε και βοήθεια από την οικογένεια μου. Για να καταλάβετε η μάνα μου (είναι χωρισμένοι οι γονείς μου) έχει 4 σπίτια, αλλά δεν μας δίνει κανένα γιατί δεν θέλει τον άντρα μου επειδή δεν έχει βγάλει πανεπιστήμιο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ο ανδρας της πληρωνει τα χρεη του πατερα του. κανε κατι,πιεσε την κατασταση να φυγετε. βρες δουλεια οπουδηποτε. τα καλυτερα χρονια που θα μπορουσες να περασεις με τον ανδρα σου ειναι αυτα. κ τα "καταστρεφεις". βεβαια με αυτη την οικον.κριση πολλα θα ανεχτουμε αλλας προσπαθησουμε τουλαχιστον για το καλυτερο. οσο για το θεμα του σεξ καμια αλλη λυση απο το βουβο σεξ:lol: εκτος κ αν πατε καμια βολτιτσα με το αυτοκινητο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν γίνεται να τους αφήσει και στο δρόμο!Προσπαθεί να βρει λύσεις και δουλεύει πολύ σκληρά είναι η αλήθεια.

Άστα basic, δεν του αρέσει στο αυτοκίνητο, κι εγώ δεν έχω πρόβλημα με το βουβό, αυτός δεν μπορεί να λειτουργήσει με τον πατέρα του έξω από την πόρτα του δωματίου. Μπορεί κανείς άραγε να τον κατηγορήσει γι'αυτό;

Προσπαθώ να βρω μια δουλειά με σταθερό μισθό για να μπορέσω να του πω, πάμε με αυτά τα λεφτά κι εσύ συνέχισε να φροντίζεις τους δικούς σου!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά η στάση της μητέρας σου είναι απαράδεκτη! Το Πανεπιστήμιο δεν κάνει τον άνθρωπο! Σε τι εποχές ζούμε; Τι κατάλοιπα μικροαστικά είναι αυτά; Γνωρίζω ανθρώπους του δημοτικού με καλλιέργεια -όσο κι αν σε κάποιους φανεί περίεργο- και πολλούς του Πανεπιστημίου ανίκανους να καταφέρουν ακόμα και τα πιο απλά στη ζωή τους.

Ισως είναι καλύτερο να αναζητήσετε δικό σας σπιτάκι. Θα είναι δύσκολα, αλλά θα είστε ελεύθεροι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να τους αφήσει και στο δρόμο!Προσπαθεί να βρει λύσεις και δουλεύει πολύ σκληρά είναι η αλήθεια.

Άστα basic, δεν του αρέσει στο αυτοκίνητο, κι εγώ δεν έχω πρόβλημα με το βουβό, αυτός δεν μπορεί να λειτουργήσει με τον πατέρα του έξω από την πόρτα του δωματίου. Μπορεί κανείς άραγε να τον κατηγορήσει γι'αυτό;

Προσπαθώ να βρω μια δουλειά με σταθερό μισθό για να μπορέσω να του πω, πάμε με αυτά τα λεφτά κι εσύ συνέχισε να φροντίζεις τους δικούς σου!

τι να πω... οντως δυσκολη η κατασταση.. κ εγω εχω τα πεθερικα μου πανω απο το κεφαλι μου.. μακαρι να ηταν αλλιως τα πραγματα κ θα ημουν πολυ ευτυχισμενη.. αλλα ετσι δυσκολα.. κ ευτυχως πηρες κουταβι κ καταλαβες τι ανθρωποι ειναι γιατι με παιδι θα ηταν ακομα πιο δυσκολα! εγω εχω κ παιδι... το αγαπουν πολυ αλλα κανουν του κεφαλιου τους οσο κ να παραμιλαω εγω. παω για υπνο... πριν ξυπνησει ο μικρος μου ταραξιας! θα παρακολουθω το θεμα σου.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω... οντως δυσκολη η κατασταση.. κ εγω εχω τα πεθερικα μου πανω απο το κεφαλι μου.. μακαρι να ηταν αλλιως τα πραγματα κ θα ημουν πολυ ευτυχισμενη.. αλλα ετσι δυσκολα.. κ ευτυχως πηρες κουταβι κ καταλαβες τι ανθρωποι ειναι γιατι με παιδι θα ηταν ακομα πιο δυσκολα! εγω εχω κ παιδι... το αγαπουν πολυ αλλα κανουν του κεφαλιου τους οσο κ να παραμιλαω εγω. παω για υπνο... πριν ξυπνησει ο μικρος μου ταραξιας! θα παρακολουθω το θεμα σου.

 

 

 

Θα σχολιάσω και το θέμα του...κουταβιού! Αλλο κουτάβι, κι άλλο παιδί...Αλλά αποτελεί ΤΗΝ ένδειξη ότι δεν θα τα πάτε καλά! Ασε που εγώ συνεννοούμαι καλύτερα με τα πεθερικά μου, απ' ό,τι με τους γονείς μου στο θέμα του παιδιού.

Αυτοί κι αν κάνουν του κεφαλιού τους!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλά η μάνα μου έχει τα θέματα της! Θέλει ο άντρας που θα πάρουμε εγώ και οι δύο αδερφές μου να είναι ψηλός, του Πανεπιστημίου (κατά προτίμηση από Πολυτεχνείο και πάνω -τα ΤΕΙ δεν της κάνουν) και πλούσιος! Ε, εμένα δεν έχει κανένα από τα τρία και αυτό την τρελαίνει!

Αυτό με το κουτάβι με έσωσε πραγματικά! Σαν πρόβα τζενεράλε ένα πράγμα!Κι ευτυχώς εγώ και ο άντρας μου αποδειχθήκαμε απόλυτα συμβατοί στο θέμα!

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα δύσκολα, αλλά ο άντρας μου είχε συζήσει στο παρελθόν κι επειδή αυτή τον πρόδωσε θεωρεί ότι πρέπει να είναι όλα τέλεια!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σχολιάσω και το θέμα του...κουταβιού! Αλλο κουτάβι, κι άλλο παιδί...Αλλά αποτελεί ΤΗΝ ένδειξη ότι δεν θα τα πάτε καλά! Ασε που εγώ συνεννοούμαι καλύτερα με τα πεθερικά μου, απ' ό,τι με τους γονείς μου στο θέμα του παιδιού.

Αυτοί κι αν κάνουν του κεφαλιού τους!:cry:

 

Αυτό πραγματικά μπορεί να με τρελάνει!Το παιδί είναι δικό σου, όχι δικό τους!

Φυσικά δεν συγκρίνω το παιδί με το κουτάβι, αλλά ότι βγάζει τον πραγματικό εαυτό επειδή εξαρτάται πλήρως από σένα ισχύει!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Καλά η μάνα μου έχει τα θέματα της! Θέλει ο άντρας που θα πάρουμε εγώ και οι δύο αδερφές μου να είναι ψηλός, του Πανεπιστημίου (κατά προτίμηση από Πολυτεχνείο και πάνω -τα ΤΕΙ δεν της κάνουν) και πλούσιος! Ε, εμένα δεν έχει κανένα από τα τρία και αυτό την τρελαίνει!

Αυτό με το κουτάβι με έσωσε πραγματικά! Σαν πρόβα τζενεράλε ένα πράγμα!Κι ευτυχώς εγώ και ο άντρας μου αποδειχθήκαμε απόλυτα συμβατοί στο θέμα!

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα δύσκολα, αλλά ο άντρας μου είχε συζήσει στο παρελθόν κι επειδή αυτή τον πρόδωσε θεωρεί ότι πρέπει να είναι όλα τέλεια!

 

 

Σε καταλαβαίνω, γιατί κι η δικιά μου είναι ανάλογων αντιλήψεων και τα ξέρω από πρώτο χέρι.

Σε καταλαβαίνω και στο θέμα της δουλειάς, γιατί κι εγώ καθηγήτρια αδιόριστη είμαι!:roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ esta μου αλλάζω επάγγελμα πλέον! Είμαι και όλη μέρα σπίτι, κλεισμένη σε ένα δωμάτιο, και το βράδυ νιώθω σαν να κοιμάμαι με τον ''αδερφό'' μου, που λέει ο λόγος και όχι με τον άντρα μου! Αν και ψιλοπήρε μπρος τελευταία, ευτυχώς! Αλλά κορίτσια, έχω περάσει πολύ μαύρες χρονιές και κάποια στιγμή πίστεψα ότι θα καταλήξω στο Δαφνί! Καλά και άγια τα πεθερικά αλλά δεν μπορώ να τους τρώω στη μάπα όλη μέρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Άσε που θέλω να κάνω και παιδάκι και να δω πώς θα γίνει αυτό!!!!!!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι τα πεθερικά βγαίνουν 3 φορές το χρόνο μετρημένες!Και ενώ τους καλούν τα αδέρφια τους Σαλαμίνα για διακοπές και τους πιέζουμε να πάνε, δεν ξεκουμπίζονται με τίποτα!!!!!!!!!Σχεδόν ποτέ δεν έχουμε μείνει μόνοι σε αυτό το σπίτι, παρά μόνο κανά 2ωρο σε καμιά κηδεία (ευτυχώς σπάνια)!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ esta μου αλλάζω επάγγελμα πλέον! Είμαι και όλη μέρα σπίτι, κλεισμένη σε ένα δωμάτιο, και το βράδυ νιώθω σαν να κοιμάμαι με τον ''αδερφό'' μου, που λέει ο λόγος και όχι με τον άντρα μου! Αν και ψιλοπήρε μπρος τελευταία, ευτυχώς! Αλλά κορίτσια, έχω περάσει πολύ μαύρες χρονιές και κάποια στιγμή πίστεψα ότι θα καταλήξω στο Δαφνί! Καλά και άγια τα πεθερικά αλλά δεν μπορώ να τους τρώω στη μάπα όλη μέρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Άσε που θέλω να κάνω και παιδάκι και να δω πώς θα γίνει αυτό!!!!!!!!!

 

Κι εγώ θέλω χριστινάκι να αλλάξω επάγγελμα, αλλά με αυτήν την κρίση έχουν γίνει όλα δύσκολα.

Και μπορεί να μην κοιμάμαι με τον... "αδερφό" μου, αλλά το κλείσιμο στο σπίτι και η αποκλειστική απασχόληση με το νοικοκυριό και ένα απαιτητικό μωράκι στο εγγυώμαι ότι μπορεί να τρελάνει!Ειδικά αν έχεις κάπως αλλιώς ονειρευτεί το επαγγελματικό σου μέλλον, επιλέγοντας σπουδές που επιθυμούσες πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να προσθέσω ότι τα πεθερικά βγαίνουν 3 φορές το χρόνο μετρημένες!Και ενώ τους καλούν τα αδέρφια τους Σαλαμίνα για διακοπές και τους πιέζουμε να πάνε, δεν ξεκουμπίζονται με τίποτα!!!!!!!!!Σχεδόν ποτέ δεν έχουμε μείνει μόνοι σε αυτό το σπίτι, παρά μόνο κανά 2ωρο σε καμιά κηδεία (ευτυχώς σπάνια)!

 

Τραγικό!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω χριστινάκι να αλλάξω επάγγελμα, αλλά με αυτήν την κρίση έχουν γίνει όλα δύσκολα.

Και μπορεί να μην κοιμάμαι με τον... "αδερφό" μου, αλλά το κλείσιμο στο σπίτι και η αποκλειστική απασχόληση με το νοικοκυριό και ένα απαιτητικό μωράκι στο εγγυώμαι ότι μπορεί να τρελάνει!Ειδικά αν έχεις κάπως αλλιώς ονειρευτεί το επαγγελματικό σου μέλλον, επιλέγοντας σπουδές που επιθυμούσες πολύ.

 

Τουλάχιστον, θα μπορείς να κάνεις μάθημα στο παιδί σου όταν μεγαλώσει!Προτείνω πολλές βόλτες με το καρότσι, κι οπωσδήποτε γυμναστική μες το σπίτι για να ξεδώσεις! Εγώ μπορεί να έκανα και 3 μέρες να βγω έξω από την κατάθλιψη (εξαιτίας των συνθηκών) και με έσωσε η γυμναστική με dvd!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο ας δούμε τα πράγματα πιο θετικά...

Εχεις την τύχη να είσαι με έναν άνθρωπο που ταιριάζετε και αγαπιέστε! Πόσοι το πετυχαίνουν εύκολα αυτό σήμερα; Γιατί δεν μπορώ να φανταστώ, ότι θα αντέχατε, αν δεν υπήρχε αληθινή αγάπη και συνεννόηση...

Δεν θα πω να εγκαταλείψει ο άντρας σου την οικογένειά του. Αλλά η αναζήτηση δικής σας στέγης δεν ισοδυναμεί με εγκατάλειψη.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι το άλλο μου μισό κι έτσι νιώθει κι αυτός για μένα, αλλιώς δεν θα είχα αντέξει!

Εκτιμά πραγματικά την υπομονή μου και όποτε τον έχω χωρίσει στο παρελθόν για αυτά τα θέματα (είμαστε μαζί 7 χρόνια και ερωτευμένοι 9) πάντα με κυνηγούσε και έχει διορθώσει πολλά από αυτά που μας χώριζαν!

Είμαστε τυχεροί από αυτή την άποψη, αλλά από την άλλη πόσες μα πόσες φορές δεν έσω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δεν θα ξανακλάψω αλλά πάλι χώμα γίνομαι!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον, θα μπορείς να κάνεις μάθημα στο παιδί σου όταν μεγαλώσει!Προτείνω πολλές βόλτες με το καρότσι, κι οπωσδήποτε γυμναστική μες το σπίτι για να ξεδώσεις! Εγώ μπορεί να έκανα και 3 μέρες να βγω έξω από την κατάθλιψη (εξαιτίας των συνθηκών) και με έσωσε η γυμναστική με dvd!

 

 

Οι βόλτες με το καρότσι είναι σχεδόν καθημερινές και για όσο θα κάνει καλό καιρό. Καλά περνάω με τον μικρούλη μου! Ηδη του διαβάζω βιβλιαράκια με εικονίτσες και παίζουμε μαζί. Και νιώθω πολύ τυχερή που τον απέκτησα τόσο εύκολα. Είχα ένα σωρό φοβίες πριν από την εγκυμοσύνη. Απλά με καταβάλλει το θέμα της δουλειάς, γιατί αλλιώς το φαντάστηκα.

Η δημιουργία οικογένειας είτε με τα λίγα είτε με τα πολλά είναι αληθινή ευτυχία, αν υπάρχει αληθινή αγάπη. Κάντε μια προσπάθεια να ζήσετε μόνοι, οι δυο σας κι όλα θα έρθουν πολύ φυσικά. Το εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Οι βόλτες με το καρότσι είναι σχεδόν καθημερινές και για όσο θα κάνει καλό καιρό. Καλά περνάω με τον μικρούλη μου! Ηδη του διαβάζω βιβλιαράκια με εικονίτσες και παίζουμε μαζί. Και νιώθω πολύ τυχερή που τον απέκτησα τόσο εύκολα. Είχα ένα σωρό φοβίες πριν από την εγκυμοσύνη. Απλά με καταβάλλει το θέμα της δουλειάς, γιατί αλλιώς το φαντάστηκα.

Η δημιουργία οικογένειας είτε με τα λίγα είτε με τα πολλά είναι αληθινή ευτυχία, αν υπάρχει αληθινή αγάπη. Κάντε μια προσπάθεια να ζήσετε μόνοι, οι δυο σας κι όλα θα έρθουν πολύ φυσικά. Το εύχομαι!

 

Σ'ευχαριστώ ειλικρινά!Κι εγώ την ίδια άποψη έχω για την οικογένεια και γι'αυτό θέλω να κάνω και σύντομα μωράκι! (Ο άντρας μου κοντεύει τα 35).

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Οι σχέσεις που δοκιμάζονται, αντέχουν και στον χρόνο κα στα προβλήματα. Οι flat καταστάσεις είναι οι επικίνδυνες...Οχι ότι είναι καλό τα ζευγάρια να υποφέρουν, αλλά όπως και να 'ναι η τριβή έχει μόνο θετικά αποτελέσματα.

'Η χωρίζεις και γλιτώνεις από πολλά μελλοντικά δεινά...

'Η δοκιμάζεσαι και πετυχαίνεις!

Εσείς ανήκετε στην δεύτερη κατηγορία...Θάρρος θέλει για το επόμενο βήμα

Link to comment
Share on other sites

Οι σχέσεις που δοκιμάζονται, αντέχουν και στον χρόνο κα στα προβλήματα. Οι flat καταστάσεις είναι οι επικίνδυνες...Οχι ότι είναι καλό τα ζευγάρια να υποφέρουν, αλλά όπως και να 'ναι η τριβή έχει μόνο θετικά αποτελέσματα.

'Η χωρίζεις και γλιτώνεις από πολλά μελλοντικά δεινά...

'Η δοκιμάζεσαι και πετυχαίνεις!

Εσείς ανήκετε στην δεύτερη κατηγορία...Θάρρος θέλει για το επόμενο βήμα

 

 

Είναι η πρώτη μου ημέρα στο forum και ειλικρινά χαίρομαι που έχω μια τόσο ωραία συζήτηση. Τον τελευταίο χρόνο παρακολουθώ συχνά πολλά θέματα και πήρα απαντήσεις σε πολλές απορίες. Ασε που το forum έχει και αγχολυτική δράση! Γι αυτό είπα να συμμετέχω πιο ενεργά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη μου ημέρα στο forum και ειλικρινά χαίρομαι που έχω μια τόσο ωραία συζήτηση. Τον τελευταίο χρόνο παρακολουθώ συχνά πολλά θέματα και πήρα απαντήσεις σε πολλές απορίες. Ασε που το forum έχει και αγχολυτική δράση! Γι αυτό είπα να συμμετέχω πιο ενεργά:lol:

 

Ακριβώς το ίδιο ισχύει και για μένα!!!!!!Δεν περίμενα τόσο θερμή ανταπόκριση πραγματικά!!!

 

Και ναι, θέλει πολύ θάρρος και εξάλλου σύμφωνα με τον Βούδα: Αν περιμένεις να είναι όλα τέλεια για να προχωρήσεις, δεν θα κάνεις ποτέ το πρώτο βήμα!

 

Αν μπορούσα να πείσω και τον άντρα μου!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...