Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εγω παλι δε νομιζω οτι βιαστηκε με τις μπομπονιερες,,,,,,,,αφου της αρεσαν ειναι οκ,,,,και βασικα δεν ειναι υποχρεωτικο να εχεις θεμα σε μια βαφτιση,,,,ειναι μοδα τελευταιων χρονων ,,,,,παιρνεις και κανεις οτι σου αρεσουν και τελειωνει η υποθεση,,,,αμα σου αρεσουν τα στρουμφακια βαλε στρουμφακια,,,,ετσι και αλλος αμα το παμε οτι ντε και καλα θελεις θεμα στρουμφακια ειναι σε δασος,,,,δασος ισον μανιταρια και ζωακια,,,οποτε εισαι καλυμμενη,,,,:wink:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ και με το καλο η βαφτιση!!!και εγω ειμαι σε ιδια φαση με σε να ..βαφτιζω τον μπεμπη μου 26 αυγουστου....

η προσκληση δεν εχει σχεση με το θεμα της βαφτισης ειναι ασχετη,,,οσο για την μπομπονιερα ...θα εχεις παιδακια???να δωσεις στα παιδακια τις μπομπονιεριες με τα ζωακια και στους μεγαλους τις αλλες!!αν δεν γινετε αυτο δεν κολλανε τα στρουμφακια ...κανε θεμα με ενα απο τα ζωακια που διαλεξες...π.χ λιονταρι!!!θεωρω οτι τα στρουμφακια(τα εχω δει σε βιτρινες μαγαζιων στολισμενες λαμπαδες-κουτια κ.α και ειναι τελεια)ειναι εντονο θεμα και ιδιατερο και χρωματικα δεν κολλανε με τις μπομπονιερες αφου με τα ζωακια θα εχεις πιο χρωματιστες αποχρωσεις ....τα κουτια ..την λαμπαδα πως θα τα εχεις???πιστευω οτι βιαστικες λιγο μετις μπομπονιερες!!!

περιμενουμε νεα

 

 

αυτα ειναι της νονας,,,,,

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι της νονας,,,,,

 

μπορει να τα αγορασει μονη της και να πληρωσει η νονα-νονος ..οπως εκανα εγω....εγω τα διαλεξα ολα και ρουχα και σταυρο...μου πε ο νονος ποσα διαθετει και τα πηρα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εμεις ειχαμε θεμα το σπιτακι των πουλιων και σπουργιτια. ηταν πολυ ομορφα και πρωτοτυπο ολο το θεμα πραγματικα. καιγω το ειχα ψαξει πολυ και ηθελα κατι διαφορετικο.

ενα ωραιο θεμα ειναι ο ''αγγελος'' που μου ειπε τωρα μια μαμα για το μωρακι της. επισης ωραιο θεμα ειναι το ''vintage'' σε πανε ολα σε αλλα εποχη..(ειδικα αν προκειτε για κοριτσακι.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες!

Επαναφέρω το θέμα γιατι τον Γενάρη θα βαφτίσω τον μικρό μου κι έχω κάποιες απορίες(καθότι άσχετη).

Απορία πρώτη:Ο στολισμός και γενικά τα χρώματα της βάπτισης πρέπει να είναι ίδια με το χρώμα των βαπτιστικών ρούχων;

Τι εννοώ..Αν πχ το κουστουμάκι είναι σε χρώμα μπλε σκούρο-λευκο,πρέπει τα πάντα να είναι σε αυτές τις αποχρώσεις;Δλδ,αν έβαζα αντ'αυτού σιέλ-λευκό θα 'κλοτσούσε' πολύ;

Απορία δεύτερη:Το 'θέμα' της βάπτισης πρέπει να είναι ανάλογο στο προσκλητήριο ΚΑΙ στις μπομπονιέρες.

Τί γίνεται όμως αν το θέμα που έχουμε επιλέξει είναι αυστηρά αγορίστικο;πχ ένα αυτοκινητάκι.

Θα μπορούσαμε να διαλέξουμε μια πιο unisex μπομπονιέρα;Κι αν ναι,πείτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια..!(εκεί ήθελα να καταλήξω τελικά,χαχαχα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες!

Επαναφέρω το θέμα γιατι τον Γενάρη θα βαφτίσω τον μικρό μου κι έχω κάποιες απορίες(καθότι άσχετη).

Απορία πρώτη:Ο στολισμός και γενικά τα χρώματα της βάπτισης πρέπει να είναι ίδια με το χρώμα των βαπτιστικών ρούχων;

Τι εννοώ..Αν πχ το κουστουμάκι είναι σε χρώμα μπλε σκούρο-λευκο,πρέπει τα πάντα να είναι σε αυτές τις αποχρώσεις;Δλδ,αν έβαζα αντ'αυτού σιέλ-λευκό θα 'κλοτσούσε' πολύ;

Απορία δεύτερη:Το 'θέμα' της βάπτισης πρέπει να είναι ανάλογο στο προσκλητήριο ΚΑΙ στις μπομπονιέρες.

Τί γίνεται όμως αν το θέμα που έχουμε επιλέξει είναι αυστηρά αγορίστικο;πχ ένα αυτοκινητάκι.

Θα μπορούσαμε να διαλέξουμε μια πιο unisex μπομπονιέρα;Κι αν ναι,πείτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια..!(εκεί ήθελα να καταλήξω τελικά,χαχαχα)

 

Καλησπέρα και η ώρα η καλή,

νομίζω ότι το χρώμα των ρούχων και της διακόσμησης δεν χρειάζεται να είναι ίδιο, αν πάλι θες να είναι πιο αρμονικό το αποτέλεσμα βάλε πχ εκεί που θα έχεις κορδέλες σιέλ-λευκό και μία πολύ λεπτή σε μπλε σκούρο,

Το προσκλητήριο δεν είναι απαραίτητο να είναι το ίδιο με την μπομπονιέρα.

Να σου πω εγώ τι έκανα μιας και τα έχω φρέσκα, αφού σήμερα βάπτισα την κόρη μου!:-D

Το θέμα μας ήταν οι καραμέλες. Το προσκλητήριο ήταν κάρτες unicef με τυπωμένο το κείμενο. Για μπομπονιέρες πήρα τούλι σωλήνα έβαλα μέσα τα κουφέτα το έδεσα και από τις δύο μεριές και δημιούργησα μικρές καραμελίτσες και στην άκρη κρεμόταν μια νεραιδούλα ( άσχετο δηλαδή με την καραμέλα ):wink:

Μια ιδέα για μπομπονιέρα είναι να πάρεις κουτάκια και να ζωγραφίσεις στο καπάκι ένα αυτοκινητάκι ( όχι τζάγκουαρ με λεπτομέρειες, κάτι σαν παιδική ζωγραφιά με μαρκαδόρους μια καμπύλη πχ με δύο ρόδες και το όνομα του παιδιού:wink:) και για δωράκι μπορείς να βάλεις οτιδήποτε από μπρελόκ μέχρι εικονίτσα...

Καλή επιτυχία και να σου ζήσει!!!

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Επαναφέρω το θέμα γιατι τον Γενάρη θα βαφτίσω τον μικρό μου κι έχω κάποιες απορίες(καθότι άσχετη).

Απορία πρώτη:Ο στολισμός και γενικά τα χρώματα της βάπτισης πρέπει να είναι ίδια με το χρώμα των βαπτιστικών ρούχων;

Τι εννοώ..Αν πχ το κουστουμάκι είναι σε χρώμα μπλε σκούρο-λευκο,πρέπει τα πάντα να είναι σε αυτές τις αποχρώσεις;Δλδ,αν έβαζα αντ'αυτού σιέλ-λευκό θα 'κλοτσούσε' πολύ;

Απορία δεύτερη:Το 'θέμα' της βάπτισης πρέπει να είναι ανάλογο στο προσκλητήριο ΚΑΙ στις μπομπονιέρες.

Τί γίνεται όμως αν το θέμα που έχουμε επιλέξει είναι αυστηρά αγορίστικο;πχ ένα αυτοκινητάκι.

Θα μπορούσαμε να διαλέξουμε μια πιο unisex μπομπονιέρα;Κι αν ναι,πείτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια..!(εκεί ήθελα να καταλήξω τελικά,χαχαχα)

 

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό να ταιριάξεις τα χρώματα με τα ρούχα.Καμία σχέση.Τώρα όσον αφορά μπομπονιέρα προσκλητήριο ωραία θα ήταν να τα ταίριαζες με το θέμα σου και γιατί να βρεις κάτι Unisex όπως λες αγοράκι δεν βαπτίζεις?Αγορίστικο θέμα θα έχεις.Βάλε αυτοκινητάκια σε διάφορα χρώματα το πολύ πολύ, όπως:

 

 

car2g.th.jpg

 

car1vp.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειμαι της αποψης οτι επειδη εσεις βαφτιζετε το παιδι να διαλεξετε οτι θελετε ασχετα απο θεματα κ χρωματα. πολλες εχουν ενα θεμα και τα σεταρουν ολα με αυτο. δεν ειναι υποχρεωτικο ομως αν κατι τετοιο δεν σου σρεσει. μπορεις αφου θες αυτοκινητακι να βαλεις ενα ωραιο μπρελοκ σε πουγκι και για τα παιδια να βαλεις μαγνητακια η κορνιζες η κουμπαρδες. εγω στο παιδακι μου εκανα ασχετο προσκλητηριο γτ μου αρεσε πολυ η ιδεα κ διαλεξα κατι πολυ οικονομικες μπομπονιερες μαγνητακια απο το ιντερνετ γτ στα μαγαζια μου ζητουσαν :eek:.. και η κουμπαρα μου απο μονη της εκανε βαφτιστικα πειρατη επειδη ειχα διαλεξει τετοια μπομπονιερα. αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο να τα σεταρεις οοολααα μα ολα. διαλεξε οτι σου αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ιδεες σας,ειναι πολυ χρησιμες.;)

Αυτες τις μερες θα κανω μια ερευνα αγορας στα μαγαζια γιατι απο το ιντερνετ δεν βγαζω ακρη..

Να χαιρεστε τα παιδακια σας!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ιδεες σας,ειναι πολυ χρησιμες.;)

Αυτες τις μερες θα κανω μια ερευνα αγορας στα μαγαζια γιατι απο το ιντερνετ δεν βγαζω ακρη..

Να χαιρεστε τα παιδακια σας!

μπορεις να κοιτας στα μαγαζια και να δεις οταν καταληξεις σε κατι τι τιμη εχει στο ιντερνετ. οι καιροι ειναι δυσκολοι κ βρισκεις καλες προσφορες. Με το καλο κ παλι κ περιμενουμε νεα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας μανουλες, εσεις τι θεμα ειχατε στην βαπτιση του παιδιου σας;

 

κανένα..

απλά προσπάθησα να ταιριάξω χρώματα για να είναι όλα ομοιόμορφα μιας και όλα τα έκανα μόνη μου..

όλα ήταν σε αποχρωσεις του ροζ και του φουξ..

στολισμό έκανα μόνη μου βάζοντας ένα καβαλετο με πίνακα για να γράψουν ευχές και είχα κάνει ροζ φιογκιους

γλυκα έφτοιαξα εγώ cupcakes

και μαγνητάκια διάφορα για μπομπο που έφτοιαξα πάλι εγώ

δες κάποιες φωτο για να καταλάβεις τι έννοω

TDiNFs.jpg

C20Dms.jpg

K7EPas.jpg

F338Os.jpg

kuFKQs.jpg

8Tgrts.jpg

tKODDs.jpg

olTrss.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανένα..

απλά προσπάθησα να ταιριάξω χρώματα για να είναι όλα ομοιόμορφα μιας και όλα τα έκανα μόνη μου..

όλα ήταν σε αποχρωσεις του ροζ και του φουξ..

στολισμό έκανα μόνη μου βάζοντας ένα καβαλετο με πίνακα για να γράψουν ευχές και είχα κάνει ροζ φιογκιους

γλυκα έφτοιαξα εγώ cupcakes

και μαγνητάκια διάφορα για μπομπο που έφτοιαξα πάλι εγώ

δες κάποιες φωτο για να καταλάβεις τι έννοω

TDiNFs.jpg

C20Dms.jpg

K7EPas.jpg

F338Os.jpg

kuFKQs.jpg

8Tgrts.jpg

tKODDs.jpg

olTrss.jpg

 

Πολύ ωραία ιδέα αυτή με το καβαλέτο.... για να καταλάβω έβαλες το καβαλέτο και επάνω ένα λευκό καμβά ή τον είχες χρωματίσει?

Και με τι γράφανε οι καλεσμένοι τις ευχές?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. λοιπον δεν ειναι σιγουρα υποχρεωτικο να ταιριαξεις τιποτα μεταξυ τους. παλια πως τα καναμε? στην κορη μου δεν τα ειχα ταιριαστα.η προσκληση ειχε πανω ενα καροτσακι. κουτι λαμπαδα ενα αρκουδακι και μπομπονιερα ενα παπακι τελος παντων. ΑΛΛΑ τωρα που βγηκε μοδα να ταιριαζουν ολα μεταξυ τους, η αληθεια δεν μπορω πια να φανταστω να μην εχω θεμα. τωρα στον γιο μου που ειχα θεμα ολα ηταν πιο ευκολα. δεν ψαχνεις οοοτι υπαρχει. ψαχνεις πχ κατι με αυτοκινητο που λες καισυ.περα απο αυτο τωρα. δεν χρειαζεται να ταιριαζει το ρουχο απολυτα. μην ειναι και τελειως ασχετο. αλλα γενικα το ρουχο ειναι ρουχο πρεπει να ξεχωρισει και λιγο για να μη περασει απαρατηρητο. ενα αλλο θεμα παλι ειναι πολυ ομορφο που μαρεσει εμενα προσωπικα ειναι η κουκουβαγια. αν θες αποκλειστικα αγοριστικο εχει το αυτοκινητακι, μηχανες, αεροπλανακια, αλεξιπτωτο και πολλα ακομη..συν τα κλασικα που ειναι πιο παραμυθενια με πριγκιππες ιπποτες κοκ

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ιδέα αυτή με το καβαλέτο.... για να καταλάβω έβαλες το καβαλέτο και επάνω ένα λευκό καμβά ή τον είχες χρωματίσει?

Και με τι γράφανε οι καλεσμένοι τις ευχές?

 

μπορεις να βαλεις πανω στο καβαλετο εναν καμβα και να εχεις χοντρους ανεξιτιλους μαρκαδορους και να γραφουν ωστε να μεινει για παντα. ενδιαμεσω μπορεις να κανεις κανα σχεδιακι αν πιανει το χερι σου να μην ειναι λευκο ολο. η και να το χρωματισεις (πασαλιψεις)με ακρυλικο χρωμα και λιγο χαρτι κουζινας να γινει λιγο με σκιες το χρωμα.

κατι αλλο ειναι να παρεις ενα πινακακι πανω στο καβαλετο απο αυτα που καρφιτσωνεις χαρτια σημειωσεις. θα το στολισεις φυσικα. θα εχεις μπροστα ακριβως απο τον πινακα πολλα καρτελακια με κορδελιτσες. θα γραφουν οι καλεσμενοι την ευχη τους και θα το κρεμανε στον πινακα ο οποιος θα εχει ηδη πανω τις πινεζες. διαφορετικα μπορεις απλα να παραγγειλεις ενα βιβλιο ευχων.

επειδη ασχολουμαι με βαφτισεις αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο στειλε μου μηνυματακι να σου πω λεπτομεριες..

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις πανω στο καβαλετο εναν καμβα και να εχεις χοντρους ανεξιτιλους μαρκαδορους και να γραφουν ωστε να μεινει για παντα. ενδιαμεσω μπορεις να κανεις κανα σχεδιακι αν πιανει το χερι σου να μην ειναι λευκο ολο. η και να το χρωματισεις (πασαλιψεις)με ακρυλικο χρωμα και λιγο χαρτι κουζινας να γινει λιγο με σκιες το χρωμα.

κατι αλλο ειναι να παρεις ενα πινακακι πανω στο καβαλετο απο αυτα που καρφιτσωνεις χαρτια σημειωσεις. θα το στολισεις φυσικα. θα εχεις μπροστα ακριβως απο τον πινακα πολλα καρτελακια με κορδελιτσες. θα γραφουν οι καλεσμενοι την ευχη τους και θα το κρεμανε στον πινακα ο οποιος θα εχει ηδη πανω τις πινεζες. διαφορετικα μπορεις απλα να παραγγειλεις ενα βιβλιο ευχων.

επειδη ασχολουμαι με βαφτισεις αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο στειλε μου μηνυματακι να σου πω λεπτομεριες..

 

Πολύ ωραίες οι ιδέες σου

Ζωγραφίζει ο άντρας μου και λιγάκι εγώ.... μου άρεσε η ιδέα με τον καμβά αλλά δεν ήξερα με τι θα μπορούσαν να γράψουν ευχή εκεί πάνω ώστε να μείνει μετά σαν πίνακας... Σκέφτομαι να τον χρωματίσουμε από πριν στα χρώματα της βάφτισης και έπειτα να αφήσουμε ανεξίτηλους μαρκαδόρους για να γράψουν ευχές....

Έχουμε αρκετό καιρό μέχρι την βάφτιση, αλλά αν χρειαστώ κάτι θα σου στείλω πμ ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις συμβουλες.

Τελικα κλεισαμε στολισμο με αυτοκινητακι και προσκλητηριο στα χρωματα της βαπτισης(μπλε-λευκο),αλλα ο φακελος θα εχει απ εξω ενα αποσπωμενο αυτοκολλητακι με πριγκιπα.Ασχετο με το υπολοιπο θεμα,αλλα ενθουσιαστηκαμε μολις το ειδαμε!Δεν ξερω να περασω φωτο,αλλιως θα σας το εβαζα να το δειτε.

Μας εχουν μεινει οι μπομπονιερες,οι οποιες θα ειναι αυτοκινητακι,αλλα δεν ξερουμε τι.Κουμπαρας,μαγνητακι,απλο διακοσμητικο....:?:

Η ιδεα του καβαλετου πολυ ωραια,μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Πολύ ωραίες οι ιδέες σου

Ζωγραφίζει ο άντρας μου και λιγάκι εγώ.... μου άρεσε η ιδέα με τον καμβά αλλά δεν ήξερα με τι θα μπορούσαν να γράψουν ευχή εκεί πάνω ώστε να μείνει μετά σαν πίνακας... Σκέφτομαι να τον χρωματίσουμε από πριν στα χρώματα της βάφτισης και έπειτα να αφήσουμε ανεξίτηλους μαρκαδόρους για να γράψουν ευχές....

Έχουμε αρκετό καιρό μέχρι την βάφτιση, αλλά αν χρειαστώ κάτι θα σου στείλω πμ ευχαριστώ και πάλι

 

ναι ναι και απο πριν μπορεις να χρωματισεις τον πινακα σε κατι παλ. αν θες για να αποφυγεις καποιους που τους βγαινει η καλιτεχνεια σε τετοια (ειμαι παθουσα) μπορεις να κανεις και διακριτικα πλαισια ωστε να γραφουν εκει μη σου πιασει κανενας ολοκληρο τον πινακα

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπερα! εμεις σαν θεμα στον μικρουλη μου ειχαμε το ποδηλατο σε στυλ παλιας εποχης ομως! οι μπομπονιερες ηταν μεταλικα ποδηλατα σε 4 χρωματα, το προσκλητηριο του περα απο φωτογραφια μου το φτιαξανε ετσι ωστε να εχει κατι με ποδηλατο στο ιδιο υφος ομως, ο στολισμος παλι το ιδιο (οχι σκετα ποδηλατα!)οι νονοι ηξεραν το θεμα και τον εκαναν τελειο! και τα χρωματα που ηταν στη βαφτιση ηταν με βαση τα βαφτιστικα του ρουχα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...