Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

εμας που ηταν πορτκαλι οι μπομπονιερες και αγορι ειχαμε θεμα τα χρυσοψαρα. μεγαλες γυαλες μακροστενες με χρυσοψαρα μεσα. τα παδακια τρελαθηκαν!

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει θέμα πρίγκιπα - γαλάζιο - κορώνες. Για πρωτοτυπία θεωρήθηκε όλη η βάπτιση γιατί έγινε στο χωριό και τότε (πάνε 2,5 χρόνια) δεν κάνανε και πολλά.

Αυτό που εγώ ξεχώρισα ήταν τα εξής δύο:

 

Για στολισμό τραπεζιού είχα μεταξύ άλλων από ένα γαλάζιο τσίγκινο κουβαδάκι (τα μεγάλα που βγάζει το jumbo την άνοιξη), και μέσα είχα βάλει ένα φυτό με λευκά λουλούδια (δεν θυμάμαι πως λέγετε), τα οποία έδωσα στο τέλος σε κάθε οικογένεια από ένα. Η πεθερά μου ακόμη το έχει!

 

Για τα παιδάκια είχα φτιάξει τεράστια χωνάκια (με χαρτόνι 50 x 70 & Α4), στολισμένα σχετικά, γεμάτα γλυκά, σαπουκόφουσκες και ότι μικροδωράκι βρήκα. Είχε πλάκα να βλέπεις τα παιδάκια να το κρατούν μετά βίας στην αγκαλιά τους.

 

Αν σε ενδιαφέρει πες μου μπορώ να βρω φωτό.

Link to comment
Share on other sites

καθόλου ακριβό tamar.Eίναι δύο κοπέλες που το κάνουν επειδή τους αρέσει αυτή η δουλειά.Οι μπομπονιέρες τους κυμαίνονται από ?1 μέχρι ?3 η καλύτερη τους. Προσπαθούν να χτυπήσουν τους άλλους με λίγο κέρδος αλλά πολλούς πελάτες. Έξυπνο....Η κολυμπήθρα και ο στολισμός 10 τραπεζιών με τα κλουβιά στοίχησε ?140.Η μπομπονιέρα μου ήταν πράσινο κουτί που είχε μέσα ένα γούρι σε πορτοκαλί-λαχανί εναλλάξ και κρεμόταν ένα μουράνο σχεδιάκι παιδικό.Την είχα δει στον Παρίση ?4 και τους την ζήτησα .Μου την έδωσαν ?2,80 απίστευτο.

 

Σοβαρά; Α θα το ψάξω!!!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα!

Εμείς βαφτίσαμε τη μπεμπίνα μας πριν από λίγες ημέρες και το θέμα της βάπτισης ήταν οι καραμέλες. Βρήκα ένα μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας με υλικά για μπομπονιέρες και αγόρασα κουβαδάκια μεταλλικά σε ροζ και φούξια, κορδέλες και καραμέλες από οργαντίνα, κουφέτα και ζαχαρώτά και τις έφτιαξα μόνη μου. Από άλλο μαγαζί αγόρασα μικρά δεντράκια (ψεύτικα) και τα στόλισα με μικρές χρωματιστές καραμελίτσες (ίδιες με αυτές που έβαλα στις μπομπο αλλά πιο μικρές, από το πρώτο μαγαζί). Για γλυκό διάλεξα από ζαχαροπλαστείο στο κέντρο απλή σοκολάτα γάλακτος σε οβάλ σχήμα που πάνω γράψαμε με λευκή σοκολάτα τα αρχικά από τα δύο ονόματα που δώσαμε στη μικρή μας και ζήτησα να μου το δέσουν σε σχήμα καραμέλας. Τα προσκλητήρια όπως και τα ευχαριστήρια είχαν πάνω ζωγραφισμένες καραμελίτσες και ζαχαρωτά (μου τα έφτιαξε μια γνωστή μου σε πολύ καλή τιμή και αφού είχαμε συζητήσει το θέμα και μου είχε δώσει διάφορες ιδέες). Τέλος, το βιβλίο των ευχών μου το ετοίμασε η Πένυ από το forum, και είχε και αυτό μια μεγάλη ροζ καραμέλα εξωτερικά και μέσα διάφορες εικόνες μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής!!!

Αυτά, ελπίζω να σου έδωσα κάποιες ιδέες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ-ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ. ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ!!! ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ-ΓΛΥΚΑ-ΣΟΥΠΛΑ-ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ-ΜΠΑΛΟΝΙΑ-ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΡΑΠΕΖΙΩΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΟ ΒΕ ΡΑ!!!! ΟΛΟΙ ΤΟ ΩΡΙΚΑΝ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ! ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥΛΑΩ 180ΤΜΧ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΦΕΤΑ ΠΙΑ) ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΚΑΙ 250 ΜΕΤΡΑ ΚΑΡΟ ΡΟΖ-ΛΕΥΚΗ ΚΟΡΔΕΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ Δ Ω Ρ Ο !!!!ΤΙΣ ΠΗΡΑ 1,90? (ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ SITE) ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΝΩ 0,80? ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΕΨΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ.(ΑΠΟ 950ΤΜΧ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ 250ΤΜΧ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΤΑ 70) ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΤΑΓΟ! ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ!ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ!

 

http://img690.imageshack.us/img690/3369/img0926i.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειχαμε μπομπονιερες πουγκακια 4 χρωμματα με διαφορους (τζαμπο)ανεμομυλους και κουφετα σα βοτσαλα, απο διακοσμηση κουβαδακια πολυχρωμα με καραμελες κ μεγαλους ανεμομυλους δεμενους, στα τραπεζια ρανερ διχτυ με κοχυλια...γενικως μπορεις να το πεις θαλασσινο και ολο χειροποιητο. απο μπομπονιερες μεχρι βιβλιο ευχων, Τελος ειχαμε και καποιους αναμνηστικους πηλινους πελεκανους (για οσους δεν καταφεραν να ερθουν) μαζι με τη μπομπονιερα που πηραν.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπόρεσα να ανεβάσω φωτο :

 

http://imageshack.us/photo/my-images/851/img0949an.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/208/img0926sv.jpg/

 

όποια κοπέλα είναι στην Αθήνα μπορώ να τις παραδόσω και στο σπίτι της. τις δίνω 0,80? το τεμάχιο, και δώρο όσα μέτρα κορδέλα χρειαστεί (1 μέτρο το κάθε κουτί) σε χρώμα καρο ροζ-λευκό!!!! Ιδανικές και για κέρασμα στο μαιευτήριο! (βάζετε μέσα αμυγδαλωτά και την δένετε βάζοντας απ'έξω καρτελάκι που γράφει " καλώς ήρθες μπεμπούλα", όπως στη φωτό 949 το έκανα στην κουμπάρα μου πρωτότυπο και μένει και αναμνηστικό).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

εγώ σκέφτηκα να μην βάλω θέμα αλλά να έχω χρώμα γιατί θα τα κάνω χειροποίητα και σκέφτηκα για μπομπονιέρες κάτι χρηστικό δεν θέλω να πεταχτεί τίποτα!!!!

Άλλα και πάλι μου αρέσουν πολύ οι νεράιδες και σκέφτηκα να βάλω μια κούκλα πορσελάνη στην λαμπάδα της (βρήκα μια φοβερή)!!!

Αλλά να έχω σε όλα από μπομπονιέρες μέχρι διακόσμηση ένα αντικείμενο κάπως μου φαίνεται

Από χρώμα το φούξια-κίτρινο μου αρέσει και το κοραλί αλλά μάλλον θα δυσκολευτώ να βρω σε αυτό το χρώμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εγώ στον πρώτο είχα κυρίως χρώμα-γαλάζιο,άσπρο σε συνδυασμό με σχέδια από τα αρκουδάκια της αγάπης (παλιό παιδικό αν θυμάστε).Μπομπο γλυκό του κουταλιού, προσκλητήριο μπαλόνι με καρτελάκι με το αρκουδάκι, τραπέζι ευχών και ευχολόγιο με το ίδιο χρώμα και σχέδιο.Στολισμό δεν κάναμε γιατί κάναμε μεγάλο τραπέζι με στολισμό προσφορά του ξενοδοχείου.

 

Στον μικρό θέμα είχαμε τον baby winnie the pooh and friends.Προσκλητήρια σε σχήμα φορμάκι μωρού με κορδελίτσα και σχέδια winnie.Μπομπό σε στικ μελισσούλες και αρκουδάκια (βλέπε ο γουινι αγαπάει το μέλι).Γλυκά μπισκότα σε σχήμα κυψέλης μελισσών, τα οποία είχα βάλει σε καφάσια με λούτρινα από την παρέα του γουινι.Τραπέζι ευχών με βιβλίο σε σχήμα φορμάκι μωρού και στο εξώφυλλο έναν ξύλινο winnie και πάνω στο τραπέζι έναν τεράστιο baby γουινι.

Λούτρινα τίγρης, γκαρυ, γουρουνάκι κλπ και έτοιμοι.

 

Όλα χειροποίητα από εμάς και στις δύο βαπτίσεις.

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα σας.Βαφτίζω το αγοράκι μου τον Σεπτέμβρη,έχω παραγγείλει μπομπονιέρες κρεμάστρες με διάφορα ζωάκια.Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω θέμα για την βάπτιση σύμφωνα με αυτες τις μπομπονιέρες.Σας παρακαλώ βοηθήστε με!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις θεμα???εχεις βρει τις μπομπονιερες,,,οκ,

 

τι αλλο εννοεις???που να φαινεται το θεμα???συγχωρεστε με απλα δε μπορω να το καταλαβω,,,αφου βρηκες τις μπομπο με τα ζωακια κανε κατι στο προκλητηριο που να εχει ζωακια αν εννοεις αυτο ,,τι αλλο εννοεις?:?::?::?:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε προσκλητήρια που να έχουν κάποια ζωάκια πάνω κια στον στολισμό ζήτησε να σου βάλουν λούτρινα αρκουδάκια με διάφορα ζωάκια.

αν το κάνεις μόνη το στολισμό πήγαινε σε παιχνιδάκικο και αγόρασε λούτρινα ζωάκια και τοποθέτησε τα σε συνδοιασμό με φαναράκια!

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα, οπως λένε και τα κοριτσια, εχεις διαλέξει θεμα! Απλά αν οι μπομπονιερες ειναι ζωακια π.χ. ζουγκλας (λιονταρακι, μαιμου, φιδι, ελεφαντας, κλπ), ή φαρμας (κοτουλες, παπια, αγελαδα, κουνελακι, κλπ) ή μιγμα διαφορων, μπορεις να κανεις αντιστοιχα θεμα σου (αρα προσκλησεις, διακοσμηση, γλυκακια, κουτι βαπτισης, κλπ) ζουγκλα ή φαρμα ή κιβωτος ή βυθος, κλπ. Σκεψου λιγο τις μπομπονιερες και φαντασου... ή αν χρειαζεσαι παρα πανω βοηθεια περιγραψε τες! Με το καλο!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

τα ζωακια ειναι πολυ ωραιο θεμα για παιδακια και διαχρονικο.

 

αν τα ζωακια σου, οπως ειπε και η κατια παραπεμπουν σε φαρμα, μπορεις να τα συνδιασεις με ωραια καρω υφασματα... και γιατι οχι να κανεις θεμα cowboy ακομα και λοοκυ λοοκ.

 

αν ειναι προς την ζουγκλα μπορεις να κανεις θεμα τον ταρζαν , τον Μογλι,

 

πες μας ποιο συγκεκριμενα , για να σε παραπεμψουμε και σε διαφορα σαιτς να παρεις ιδεες...!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε δίκιο τελικά

 

Έχω παραγγείλει προσκληρήρια χωρίς κάποιο θέμα.Είναι απλά.Απλώς έχουν την φώτο του μικρού.Επίσης οι μπουμπουνιέρες είναι πουγκί λευκό με το όνομα του οι μισές,και κρεμάστρες με ζωάκια οι άλλες μισές.Τα έχω κάνει δηλαδή κουλουβάχατα!!!

Απλά σκεφτόμουνα τώρα εγώ,αν κάνω στολισμό εκκλησίας με θέμα <<στρουμφάκια>>που δεν κολλάει πουθενά ούτε με προσκλητήρια ούτε με μπουμπουνιέρες θα είναι βλακεία?

Link to comment
Share on other sites

Σημασια δεν εχει να τα συνδυασεις ολα! Αν αυτο το θεμα ονειρευεσαι για το στολισμο, καντο!!! Σιγουρα κατι αλλο θα ταν πιο ταιριαστο, αλλα οτι σε ευχαριστει και εχεις φανταστει για τη μερα του μικρου σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε δίκιο τελικά

 

Έχω παραγγείλει προσκληρήρια χωρίς κάποιο θέμα.Είναι απλά.Απλώς έχουν την φώτο του μικρού.Επίσης οι μπουμπουνιέρες είναι πουγκί λευκό με το όνομα του οι μισές,και κρεμάστρες με ζωάκια οι άλλες μισές.Τα έχω κάνει δηλαδή κουλουβάχατα!!!

Απλά σκεφτόμουνα τώρα εγώ,αν κάνω στολισμό εκκλησίας με θέμα <<στρουμφάκια>>που δεν κολλάει πουθενά ούτε με προσκλητήρια ούτε με μπουμπουνιέρες θα είναι βλακεία?

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ και με το καλο η βαφτιση!!!και εγω ειμαι σε ιδια φαση με σε να ..βαφτιζω τον μπεμπη μου 26 αυγουστου....

η προσκληση δεν εχει σχεση με το θεμα της βαφτισης ειναι ασχετη,,,οσο για την μπομπονιερα ...θα εχεις παιδακια???να δωσεις στα παιδακια τις μπομπονιεριες με τα ζωακια και στους μεγαλους τις αλλες!!αν δεν γινετε αυτο δεν κολλανε τα στρουμφακια ...κανε θεμα με ενα απο τα ζωακια που διαλεξες...π.χ λιονταρι!!!θεωρω οτι τα στρουμφακια(τα εχω δει σε βιτρινες μαγαζιων στολισμενες λαμπαδες-κουτια κ.α και ειναι τελεια)ειναι εντονο θεμα και ιδιατερο και χρωματικα δεν κολλανε με τις μπομπονιερες αφου με τα ζωακια θα εχεις πιο χρωματιστες αποχρωσεις ....τα κουτια ..την λαμπαδα πως θα τα εχεις???πιστευω οτι βιαστικες λιγο μετις μπομπονιερες!!!

περιμενουμε νεα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...