Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΕΙΓΟΝ ΟΑΕΔ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ


BABE

Recommended Posts

Συγνώμη, γιατί μπαίνουν λιγότερα;

 

γιατι λεει σου κανουν κρατησεις γι αυτο το ταμειοτο επικουρικο που θελουν τις βεβαιωσεις!Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη!Σε λιγο θα βρουν και κατι αλλ ο να κανουν κρατησεις!;)

RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δε θα βρουν απλά κάτι άλλο για να κάνουν κρατήσεις...

Όπου νάναι θα κόψουν το εξάμηνο για να μην πω και το ταμείο ανεργίας....

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Mανούλες καλησπέρα,

Σήμερα τηλεφώνησα στον ΟΑΕΔ οπου έκανα τα χαρτιά μου για να ρωτήσω πόσο ακόμα θα καθυστερήσουν. Της έδωσα ονοματεπώνυμο και μου είπε οτι τα χαρτιά μου έχουν πάει στα κεντρικά για να ελεγχθούν τα στοιχεία. (Η λογίστρια - τρομάρα της- έχει γράψει λάθος εισφορές. Ο λογιστής μου αργότερα μου έδωσε άλλα στοιχεία) Όσοι είχαν σωστά γραμμένες τις εισφορές τους έχουν πιστωθεί οι λογαριασμοί τους μου είπε στο τηλέφωνο.

Εγώ... την πάτησα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΟ PARENTS.GR ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΕΙ ΣΤΑΛΕΙ Η ΠΕΡΙΦΗΜΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ! Τι χαμός είναι αυτός που γίνεται;;;;;

Εγώ την έλαβα στις 7/10 αλλά ο εργοδότης δε μου δίνει τη βεβαίωση αν ο ΟΑΕΔ δε μου πει ακριβώς το λόγο για τον οποίο την θέλει. Εχω πάει δύο φορές στον ΟΑΕΔ Καισαριανής και είχε 100 άτομα ουρά. Με δύο μωρά στο σπίτι δε μπορούσα να στηθώ όλο το πρωινό!

Μήπως μπορεί να μου κάποια το λόγο που θέλουν την βεβαίωση ώστε να το πω στο τμήμα Προσωπικού; Please ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! ΥΓ¨Έχω πάρει το εξάμηνο από 9/5

Link to comment
Share on other sites

Τη βεβαίωση απ' ότι μου είπαν στον ΟΑΕΔ τη θέλουν για να κάνουν συμψηφισμο με το επικουρικό και τις εισφορές που δίνει ο εργοδότης και ο εργαζόμενος και να γίνει αναπροσαρμογή στο ποσό του εξαμήνου. εγώ την ίδια μέρα (12/10) που κατέθεσα τη βεβαίωση μου έγινε και η κατάθεση του επιδόματος για τον Οκτώβρη, έχοντας μειωθεί κατά 41 ?.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!

κατεθεσα τα χαρτια μου πριν ενα μηνα ισως και παραπανω...για το 6μηνο και για τη συμπληρωματικη παροχη..πριν μια βδομαδα εστειλα με φαξ και το χαρτι που λεει οτι δεν πληρωνω για επικουρικο ταμειο...μου χαν πει τοτε οτι θα με παρουν τηλεφωνο για να παω να παρω την επιταγη για το συμπληρωμα και την αποφαση του 6 μηνου...μετα απο ποσο καιρο σας ειδοποιησαν εσας?Εχω ανχωθει...να ξερω τουλαχιστον αν θα τα παρω η οχι να κανονισω την πορεια μου!!!Ελεος!!!

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμενα περιπου σε ενα μηνα μου δωσανε την συμπληρωματικη και 1,5μηνα για το 6μηνο.ειναι ολα σχετικα.διαφερουν απο οαεδ σε οαεδ.το ποσο γρηγορα προωθουν τις αιτησεις ποσες εχουν καταθεσει τα χαρτια τους για αναλογες περιπτωσεις κ.α.........(ελλαδα τι περιμενεις!!!!!)το σιγουρο ειναι οτι θα τα παρεις τα λεφτα σου.να σκεφτεις οτι τωρα που αλλαξαν και μας ζητησαν το χαρτι για το επικουρικο μας ειχαν απληρωτες για 20 μερες!!εγω σημερα πληρωθηκα ενω επρεπε την πρωτη του μηνα!!!μην αγχωνεσαι καθολου.ξερω ειναι δυσκολα που δεν εχεις πληρωθει ακομα αλλα θα τα παρεις τα λεφτα σου.οτι αλλο θελεις μπορεις να ρωτησεις.σιγουρα καποια θα σου απαντησει;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω για την απαντηση!!να ρωτησω και κατι αλλο?Οσον αφορα το 6μηνο απο τη στιγμη που βγαινει η αποφαση απλα μπαινουν τα χρηματα καθε μηνα στο λογαριασμο η πρεπει να πηγαινουμε στον ΟΑΕΔ να δινουμε το παρον οπως με το ταμειο ανεργειας?

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα χθες να δωσω στον ΟΑΕΔ την περιφημη βεβαιωση και ηταν κλειστα λογω τριημερης απεργιας...Απο Παρασκευη παλι λοιπον...

 

sspyropoulou και για οποια αλλη εχει προβλημα με τον εργοδοτη, να τους παραπεμπετε στον νομο 3996 - 5/8/11, ΦΕΚ 170 βασει του οποιου γινονται αυτες οι αλλαγες οσον αφορα τις εισφορες του εξαμηνου.

tnOzp3.pngnW9ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ κατέθεσα τα χαρτιά για το εξάμηνο την προηγούμενη εβδομάδα, ευτυχώς δεν έλειπε τίποτα γιατί ειχα διαβάσει στο φορουμ για την βεβαίωση του εργοδότη και στο τσακ πρόλαβα την λογίστρια και μου το ετοίμασε, περιμένω βέβαια την απόφαση.

Πόσο χρόνο θέλει να βγει η απόφαση και επίσης τι είναι η συμπληρωματική παροχή που αναφέρετε; Ευχαριστώ

Iksrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα' date=' εγώ κατέθεσα τα χαρτιά για το εξάμηνο την προηγούμενη εβδομάδα, ευτυχώς δεν έλειπε τίποτα γιατί ειχα διαβάσει στο φορουμ για την βεβαίωση του εργοδότη και στο τσακ πρόλαβα την λογίστρια και μου το ετοίμασε, περιμένω βέβαια την απόφαση.

Πόσο χρόνο θέλει να βγει η απόφαση και επίσης τι είναι η συμπληρωματική παροχή που αναφέρετε; Ευχαριστώ[/quote']

 

ειναι τα χρηματα που σου πληρωνει ο ΟΑΕΔ για να φτασεις στα λεφτα που θα επερνες αν δουλευες κατα την αδεια μητροτητας...αφαιρεις δλδ απο τα χρηματα που θα επερνες τις 119(56+63)μερες τα χρηματα που πηρες σαν αδεια μητροτητας απο το ΙΚΑ και αυτα που σου δωσε ο εργοδοτης και το υπολοιπο στο δινει ο ΟΑΕΔ..

http://www.oaed.gr/Pages/SN_87.pg

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εγω πηγα το χαρτι αλλα δεν μου εδωσαν καμια υ/δ να υπογραψω λετε για αυτο να καθυστερουν τα λεφτα ;τι να κανω ;

 

ουτε εγω υπεγραψα καμια υπευθυνη δηλωση..ειχαν φυγει τα υπολοιπα χαρτια μου απο Μυκονο και για να μην καθυστερησω κι αλλο μου παν και το εστειλα με fax στον ΟΑΕΔ στη Συρο..ουτε καν δλδ πηγα να καταθεσω τη βεβαιωση εδω..

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, έχετε πληρωθεί όλες το επίδομα του Σεπτεμβρίου;

Εγώ όχι ακόμα και ρωτάω για να πάω να κάνω σαματά αν είναι...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Τον Σεπτέβριο δεν πληρώθηκα. Έτσι ψάχνοντας, είδα απο μια κοπέλα εδώ ότι επρεπε να πάω στον ΟΑΕΔ ενα νέο χαρτί για το επικουρικό. Το πήγα στον ΟΑΕΔ και μου μπήκαν τα χρήματα καπου 10 μέρες μετά. Πάντως δεν με ενημέρωσε κανένας ΟΑΕΔ και αν δεν το έβλεπα στο forum ακόμα θα περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχετε πληρωθεί όλες το επίδομα του Σεπτεμβρίου;

Εγώ όχι ακόμα και ρωτάω για να πάω να κάνω σαματά αν είναι...

 

Baby cakes ούτε εμένα με έχουν πληρώσει ακόμη, αλλα ξέρω το λόγο : το ταμείο μου δεν τους έχει επιβεβαιώσει σχετικά με τα ποσοστά του επικουρικου . Δηλαδή τους πήγα τη βεβαίωση του εργοδότη και αυτοί πρέπει να το διασταυρώσουν με το ταμείο . Ε, δεν έχουν πάρει ακόμη απάντηση.

Είσαι ΙΚΑ ή κάτι άλλο? πήγαινε στον ΟΑΕΔ που ανήκεις και ρωτά τους ποιο είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα βεβαίωση εργοδότη γιατί έκανα διακοπή του εξαμήνου ένα μήνα πριν τελειώσει γιατί έπρεπε να επιστρέψω στη δουλειά...ενώ είχα πάρει τηλέφωνο επανειλημμένως και τους είχα ρωτήσει τι χαρτιά χρειάζονται, δεν μου είπαν για το επικουρικό και όταν πλέον πήγα για τη διακοπή μου το ξεφούρνισαν...με είδαν όμως ότι φόρτωσα και είπαν να το στείλω με φαξ, πράγμα που έκανα την επόμενη μέρα...

Όμως αναρωτιέμαι μήπως χάθηκε στο χάος που επικρατεί εκεί μέσα και τηλέφωνα έχουν σταματήσει να σηκώνουν πλέον...

Μου φαίνεται ότι δεν θα γλυτώσω την επίσκεψη εκεί...:mad:

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα να πληρωθώ...και περιμένω 2 μήνες και το επίδομα αδείας...

Τιποτα όμως. Σήμερα που μίλησα με την υπεύθυνη στο τμήμα παροχών μητρότητας στο τοπικό καταστημα ΟΑΕΔ μου είπε οτι απο εκείνη εχει φύγει το ΟΚ

και πως όλα είναι εντάξει, πως με τα κεντρικά που μίλησε της είπαν πως αρχισαν να πιστώνουν τους λογαριασμούς κανονικά... αντε να δούμε!

Εμένα συνήθως έμπεναν τα χρήματα κάθε 3 του μήνα. Πάντως αν δεν τα δώ την Πεμπτη θα βγώ στα κανάλια!!! Δεν πάει άλλο!

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις εμενα το εξαμηνο τελειωσε το μαη κ τωρα μου στειλανε χαρτι να συμπληρωσει ο εργοδοτης για το επικουρικο ταμειο....

τι σημαινει αυτο;;;

πανε καλα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...