Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

5η Εβδομάδα κύησης.


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είχα διαβάσει σ' ένα site ότι το αεροπλάνο είναι το πιο ασφαλές μέσο για να ταξιδέψεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Δεύτερο ήταν το πλοίο, μετά το τρένο, έπειτα το ΙΧ και στο τέλος το λεωφορείο. Καλύτερα όμως να ρωτήσεις το γιατρό σου, για να'σαι σίγουρη.

ο δικός μου γιατρός αυτά είπε! Στο αεροπλάνο ζητάμε ψάξιμο με τα χέρια και δεν περνάμε από την πύλη ελέγχου!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο τριμηνο δεν πρεπει να κουραζεσαι, στο δευτερο κουραζεσαι να ξεκουραζεσαι και στο τριτο σε κουραζουν τα παντα!!! αυτα στο πρωτο παιδι, μετα εισαι μονιμα κουρασμενη!

:lol::lol::lol::lol: θεικό!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕΣ το χρειαζόμαστε. Δεν έχω ακούσει ούτε μία περίπτωση εγκύου που δεν το παίρνει. Είσαι η πρώτη.

 

με το καλό το μωράκι σου

 

κατά λάθος έπεσα στη σελίδα, για αλλού πήγαινα, και ξεχάστηκα μετά, εγώ είμαι στο club με τις μαμάδες πλέον, όμως ούτε εγώ πήρα, πιο πριν δεν το προγραμματίζαμε, και μετά που τον ρώτησα μου συνέστησε καθημερινά μπανάνα και φυσικό χυμό πορτοκάλι, όταν δε ξεκίνησα τα συμπληρώματα μου έδωσε σίδηρο με φο/υλικό οξύ, δεν είμαι σίγουρη

 

με το καλό όλες οι εγγυούλες να κρατήσετε τα μωράκια σας, πω πω συγκινούμαι, α! επίσης το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν ο πόνος χαμηλά στην κοιλιά σαν να κουβαλάω ένα μικρό βάρος, πόνος που ξεκίνησε τις μέρες που περίμενα να αδιαθετήσω και λίγο με πονήρεψε

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

με το καλό το μωράκι σου

 

κατά λάθος έπεσα στη σελίδα, για αλλού πήγαινα, και ξεχάστηκα μετά, εγώ είμαι στο club με τις μαμάδες πλέον, όμως ούτε εγώ πήρα, πιο πριν δεν το προγραμματίζαμε, και μετά που τον ρώτησα μου συνέστησε καθημερινά μπανάνα και φυσικό χυμό πορτοκάλι, όταν δε ξεκίνησα τα συμπληρώματα μου έδωσε σίδηρο με φο/υλικό οξύ, δεν είμαι σίγουρη

 

με το καλό όλες οι εγγυούλες να κρατήσετε τα μωράκια σας, πω πω συγκινούμαι, α! επίσης το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν ο πόνος χαμηλά στην κοιλιά σαν να κουβαλάω ένα μικρό βάρος, πόνος που ξεκίνησε τις μέρες που περίμενα να αδιαθετήσω και λίγο με πονήρεψε

 

Ε αφού δεν το προγραμματίζατε, λογικό είναι να μην έπαιρνες. :D Μετά σου έδωσε gyno-tardyferon, αυτό είναι σίδηρος και φολικό μαζί κι εγώ αυτό παίρνω τώρα. Πιο πριν έπαιρνα σκέτο filicine.

 

Το φολικό οξύ είναι απαραίτητο για το σωστή ανάπτυξη του κεντρικού νευρικού συστήματος του εμβρύου και η έλλειψή του μπορεί να προκαλέσει μέχρι και ανεγκεφαλία ή δισχιδή ράχη. Βέβαια το παίρνουμε και από τις τροφές, αλλά εφόσον μια γυναίκα σκοπεύει να μείνει έγκυος, καλό είναι αν το ξεκινήσει από 3 μέχρι και 6 μήνες πριν συλλάβει. Τώρα θα μου πεις και πού ξέρει πότε θα συλλάβει; Ε δεν ξέρει, γι αυτό το παίρνει όταν αποφασίσει ότι θέλει να κάνει παιδί. Κι αν σου κάτσει; :mrgreen:

 

Κακό δεν κάνει πάντως, καρατσεκαρισμένο. Εγώ έπαιρνα φολικό οξύ από 22 ετών (για άλλο λόγο, όχι για εγκυμοσύνη).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομίζω feofol λεγόταν το συμπλήρωμα σιδήρου που έπαιρνα, πάντως δεν ήταν εντελώς προγραμμάτιστη εγκυμοσύνη, ήταν λίγο στο φλου, είχα πάει όμως πριν συλλάβω στο γιατρό και τον ρώτησα διάφορα αλλά δε μου συνέστησε κάτι τέτοιο, μάλλον είναι ανάλογα το γιατρό, πάντως φτου φτου δεν έχουμε κανένα ζήτημα, και γενικά πιστεύω ότι κάθε γιατρός κρίνει κατά περίπτωση και δεν υπάρχουν γενικοί κανόνες, για να μην ανησυχούν και άλλες εγγυούλες που πιθανά ακολουθούν άλλη αγωγή, αρκεί βέβαια να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σασ ειμαι στην 5η βδομαδα του πρωτου μου μωρου.εκανα δυο χοριακεσ με αποσταση μιασ εβδομαδασ η μια απο την αλλη η πρωτη εδειξε 345 μοναδεσ κ η δευτερη 5470 μοναδεσ εκανα υπερηχο αλλα την καρδουλα του δεν την ακουσα κ η γιατροσ μου μου ζητησε κ τριτη βχοριακη ειμα καινουρια μαμα κ θελω την φνωμη σασ τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασ ειμαι στην 5η βδομαδα του πρωτου μου μωρου.εκανα δυο χοριακεσ με αποσταση μιασ εβδομαδασ η μια απο την αλλη η πρωτη εδειξε 345 μοναδεσ κ η δευτερη 5470 μοναδεσ εκανα υπερηχο αλλα την καρδουλα του δεν την ακουσα κ η γιατροσ μου μου ζητησε κ τριτη βχοριακη ειμα καινουρια μαμα κ θελω την φνωμη σασ τι μπορει να συμβαινει?

γιατι κ αλλη χοριακη??η χοριακη σου ειναι τουρμπο,εγω 5η βδομαδα δεν πηγα καν στη γιατρο,μου ειπε ν περιμενουμε αλλη μια στην 6η ειδα την περιβοητη κουκιδα και στην 7η ακουσαμε καρδουλα!!!μια χαρα ειναι ολο μας αγχωνουν η γιατροι!!!ξεκουρασου και υπομονη!!με το καλο το νινι σου!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολες σας κοριτσακια:))) εγω παλι εχω προβλημα με τον υπνο:confused: δεν κοιμαμαι καθολου καλα,σηκωνομαι καθε μια ωρα για τουαλετα .εχω κουραστει να την επισκεπτομαι.νιωθω πιασμενη,θελω να τεντωνομαι ,και γενικα εχω μια ανησυχια.γυριζω σαν κοκορετσι ολο το βραδυ!!!

 

παρεπιπτοντος σημερα εκανα την δευτερη χοριακή μου 26.026!φανταζομαι πολυ καλη:rolleyes: μου εφυγε η ανησυχια .......για λιγο βεβαια γιατι καθ'ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν σταματας ποτε να ανησυχεις για το μωρακι σου .

 

 

 

Με εκανες και γελασα να σε καλα, και εγω ειμαι 5 εβδομαδον και 3 μερουλες απο χτες ξυπνησα 3 φορες για κατουρημα κοιμομουνα στον νεροχύτη πανω, απο συμπτωμα, καουρες, αναγουλες, το στηθος παμελας εκανα και ποναειιιιιιι τρελα,που και που πονακια χαμηλα, αλλα και η μεση μου,

σημερα εχω και ταχυκαρδιες, και απο την πολυ ξαπλα που με ειπε ο γιατρος απο χτες επαθα νευροκαβαλίκεμα στην ομοπλατη μου και παω μονοπαντα...

Τεταρτη απογευμα με αγωνια παω στο γιατρο εχω πολυ αγωνια θελω να ειναι ολα καλα γιατι εχω μια αποβολη και ενα εξωμητριο με αφαιρεση σαλπιγγας καισαρικη παρακαλω... Σε ολες θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Είμαι λίγο μπερδεμένη. Ο λόγος είναι ότι ενώ σε γενικές γραμμές ο κύκλος μου είναι 28 ημερών (έχει τύχει βέβαια να μου έχει έρθει και στις 25, 26, 33) τον Αύγουστο είχα περίοδο στις 25 και η επόμενη καθυστέρησε πάρα πολύ. Από 26/9-29/9 είχα καφέ, από 30/9 έως 8/10 είχα καφέ με λίγο αίμα και από 9/10-16/10 είχα αίμα κανονικά και ο γιατρός μου μου είπε τώρα είναι η περίοδός σου. Στις 14/11 έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό. Στις 17/11 είχα λίγο καφέ και νόμισα ότι μου ήρθε η περίοδος αλλά σταμάτησε και στις 22/11 ξαναέκανα τεστ και βγήκε θετικό. Σήμερα πήγα στο γιατρό πιστεύοντας ότι είμαι στην 7η βδομάδα αφού η τελευταία μου περίοδος ήταν 9/10. Είδαμε μόνο μία κουκίδα και ο γιατρός μου είπε ότι είμαι 5 βδομάδων και θα πρέπει κανονικά να είχα περίοδο 20/10. Του είπα ότι δεν είχα τότε και μου είπε ότι δεν μετράει έτσι όπως νόμιζα εγώ. Αφού το περιεργάστηκα στο μυαλό μου κατάλαβα ότι το συμπέρασμα το έβγαλε ως εξής: Υπολόγισε με κύκλο 28 ημερών, που σημαίνει ότι όντως αν δεν είχε χαλάσει ο κύκλος μου κανονικά θα είχα 22/9, 20/10 και 17/11 τη μέρα που είχα το καφέ δηλαδή. Αυτά τα σκέφτηκα αφού έφυγα βέβαια οπότε δεν τον ρώτησα και η απορία μου είναι αν τελικά υπολογίζουμε τις γόνιμες μέρες σύμφωνα με τον κύκλο που έχουμε συνήθως και όχι σύμφωνα με την αλλαγή που θα προκύψει ας πούμε ένα μήνα. Σας κούρασα και σας μπέρδεψα ίσως λίγο ;) όμως αν κάποια κοπέλα είχε ανάλογη εμπειρία ή γνωρίζει από υπολογισμούς ας με διαφωτίσει όπως μπορεί.

Να πω εδώ ότι πριν από λίγους μήνες προχώρησα σε διακοπή κύησης στο 3ο τρίμηνο λόγω σοβαρού προβλήματος του εμβρύου και επειδή πέρασα πολύ μεγάλη στενοχώρια ναι μεν χάρηκα με την εγκυμοσύνη μου αλλά η χαρά μου είναι συγκρατημένη. Έχω αρκετά συμπτώματα από την περασμένη εβδομάδα, ζαλάδες, ναυτία, πονοκεφάλους, πονάκια κάποιες φορές πιο έντονα χαμηλά στην κοιλιά και στη μέση και αρκετές λιγούρες. Τίποτα από αυτά δεν είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Το στήθος μου δεν έχει πρηστεί σχεδόν καθόλου και δεν με πονάει. Αυτό με ανησυχεί λίγο γιατί την προηγούμενη φορά το είχα και μάλιστα πολύ έντονα και ξέρω επίσης ότι είναι από τα πρώτα συμπτώματα. Επίσης αργεί πολύ να με πάρει ο ύπνος το βράδυ και από χθες έχω πολλή ατονία, κρυάδες και νεύρα. Sorry αν σας κούρασα, αλλά καταλαβαίνετε την αγωνία και το άγχος μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε μας που μόλις μάθαμε για την εγκυμοσύνη μας και σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν σύντομα να έχουν καλά αποτελέσματα.

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βέβαια το παίρνουμε και από τις τροφές, αλλά εφόσον μια γυναίκα σκοπεύει να μείνει έγκυος, καλό είναι αν το ξεκινήσει από 3 μέχρι και 6 μήνες πριν συλλάβει. Τώρα θα μου πεις και πού ξέρει πότε θα συλλάβει; Ε δεν ξέρει, γι αυτό το παίρνει όταν αποφασίσει ότι θέλει να κάνει παιδί. Κι αν σου κάτσει; :mrgreen:

εμένα 2 γιατροί, κανείς δεν θεώρησε προ σύλληψης απαραίτητο το φολικό, όπως και μετά τη σύλληψη δεν το έδωσαν κατευθείαν, κανείς εκ των δύο.

Τώρα αν παίζει ρόλο ότι είμαι παχουλή και τρώω πολλές πρασινάδες δεν ξέρω, αλλά το τί τρώω δεν το ήξερε κανείς τους (μάλλον για σοκολατομανή θα με έκοβαν :rolleyes: )

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασ ειμαι στην 5η βδομαδα του πρωτου μου μωρου.εκανα δυο χοριακεσ με αποσταση μιασ εβδομαδασ η μια απο την αλλη η πρωτη εδειξε 345 μοναδεσ κ η δευτερη 5470 μοναδεσ εκανα υπερηχο αλλα την καρδουλα του δεν την ακουσα κ η γιατροσ μου μου ζητησε κ τριτη βχοριακη ειμα καινουρια μαμα κ θελω την φνωμη σασ τι μπορει να συμβαινει?

αν η γιατρός σου με βάση όσα γράφεις σε ανησύχησε, μάλλον ήρθε η ώρα να δοκιμάσεις και άλλο γιατρό.

Μια χαρά φαίνονται όλα, εκτός κι ανδε μας γράφεις κάτι που είπε.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου ηρεμησε και κανε υπομονη,δεν συμαινει οτι επειδη το ενα μωρακι ειχε προβλημα θα εχει και αυτο.σου ευχομαι να πανε ολα καλα.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ selestina μου. Σήμερα βέβαια είμαι πολύ στενοχωρημένη. Σηκώθηκα το πρωί με μια πολύ άσχημη αίσθηση στο στομάχι, σαν βάρος και μετά είδα στο σκούπισμα καφέ και νιώθω σα να περιμένω να μου έρθει περίοδος. Πιστεύω ότι ίσως φταίει ότι χθες περπάτησα αρκετά μιας και είναι η μόνη γυμναστική που κάνω και λίγο πριν φτάσω σπίτι άρχισα να πονάω στη μέση και λίγο στην κοιλιά χαμηλά. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάρω utrogestan των 100 πρωί μεσημέρι βράδυ. Τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω και χοριακή και μου είπε όχι αφού χθες είδαμε ότι υπάρχει εγκυμοσύνη, απλώς αυτό που τον προβληματίζει είναι αν καθυστερεί η ανάπτυξη του εμβρύου ή αν όντως έγινε αργά η σύλληψη γιατί με την τελευταία περίοδο δεν του βγαίνει αλλιώς. Αυτό θα το δει στην 7η εβδομάδα, αν με το καλό φτάσω εκεί, γιατί ανησυχώ με το καφέ που είδα σήμερα... και τότε θα ξεκαθαρίσει όπως μου είπε περί τίνος πρόκειται.

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ selestina μου. Σήμερα βέβαια είμαι πολύ στενοχωρημένη. Σηκώθηκα το πρωί με μια πολύ άσχημη αίσθηση στο στομάχι' date=' σαν βάρος και μετά είδα στο σκούπισμα καφέ και νιώθω σα να περιμένω να μου έρθει περίοδος. Πιστεύω ότι ίσως φταίει ότι χθες περπάτησα αρκετά μιας και είναι η μόνη γυμναστική που κάνω και λίγο πριν φτάσω σπίτι άρχισα να πονάω στη μέση και λίγο στην κοιλιά χαμηλά. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάρω utrogestan των 100 πρωί μεσημέρι βράδυ. Τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω και χοριακή και μου είπε όχι αφού χθες είδαμε ότι υπάρχει εγκυμοσύνη, απλώς αυτό που τον προβληματίζει είναι αν καθυστερεί η ανάπτυξη του εμβρύου ή αν όντως έγινε αργά η σύλληψη γιατί με την τελευταία περίοδο δεν του βγαίνει αλλιώς. Αυτό θα το δει στην 7η εβδομάδα, αν με το καλό φτάσω εκεί, γιατί ανησυχώ με το καφέ που είδα σήμερα... και τότε θα ξεκαθαρίσει όπως μου είπε περί τίνος πρόκειται.[/quote']

 

Και γω στην εβδομαδα που εισαι ειχα δει οχι καφε αλλα κατακοκκινο. Παρε τα χαπακια σου και κατσε ξαπλα κανα 2-3 μερουλες. Και μην προδικαζεισ τιποτα ολα καλα θα πανε. Και γω το ιδιο ακριβως μου ειπε ο γιατρος. Η χοριακη συμφωνουσε με τον υπερηχο και μου ειπε οτι μαλλον η συλληψη εγινε αργοτερα. Και γω οπως τα σκεφτομαι μαλλον περιπου δυο μερες μετα τισ γονιμες το επιασα. Αλλα ολα καλα. Φιλακια και να εχεις θετικη σκεψη.

e5lgll.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω ειχα αιμα,κατακοκκινο και πονους περιοδου για 2 βδομαδες ειχα τρομαξη πολυ γιατι κ εγω ειχα αποβολη πριν παντρευτω αλλα το νινακι ηταν μια χαρα.κατσε ξαπλα και μην κανεις τιποτα!!!απο οτι καταλαβα οι περισσοτερες το ειχαμε το αιμα μας αλλα τα νινακια ειναι εκει!!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω στην εβδομαδα που εισαι ειχα δει οχι καφε αλλα κατακοκκινο. Παρε τα χαπακια σου και κατσε ξαπλα κανα 2-3 μερουλες. Και μην προδικαζεισ τιποτα ολα καλα θα πανε. Και γω το ιδιο ακριβως μου ειπε ο γιατρος. Η χοριακη συμφωνουσε με τον υπερηχο και μου ειπε οτι μαλλον η συλληψη εγινε αργοτερα. Και γω οπως τα σκεφτομαι μαλλον περιπου δυο μερες μετα τισ γονιμες το επιασα. Αλλα ολα καλα. Φιλακια και να εχεις θετικη σκεψη.

 

Να σαι καλά που με καθησυχάζεις ;). Ξεκίνησα utrogestan το μεσημέρι και μετά είχα μία τρομερή ζαλάδα, δεν ξέρω αν ήταν απ'αυτό βέβαια... Τώρα που το σκέφτομαι όταν έκανα το πρώτο τεστ στις 14/11 βγήκε αρνητικό και όταν το επανέλαβα στις 22/11 βγήκε θετικό, οπότε μπορεί να έγινε αργότερα η σύλληψη. Φιλάκια πολλά και σε σένα και σ'ευχαριστώ.

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα αιμα,κατακοκκινο και πονους περιοδου για 2 βδομαδες ειχα τρομαξη πολυ γιατι κ εγω ειχα αποβολη πριν παντρευτω αλλα το νινακι ηταν μια χαρα.κατσε ξαπλα και μην κανεις τιποτα!!!απο οτι καταλαβα οι περισσοτερες το ειχαμε το αιμα μας αλλα τα νινακια ειναι εκει!!

 

Έχεις δίκιο, απ'ότι βλέπω κι εγώ είναι πολύ συχνό φαινόμενο, απλώς είναι πάντα ανησυχητικό. Έχω βαρεθεί την ξάπλα σήμερα, αλλά άμα είναι για το μωράκι δεν το συζητώ.

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κορίτσια καλησπέρα καινούρια στο φόρουμ χτες έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών χοριακή πολύ καλη 11730 αλλά στον υπέρηχο βρήκε λίγο αίμα μέσα στον σάκο και μου είπε ότι μπορεί το μικρό μου να μην τα καταφέρει.Έχει συμβεί σε καμιά σας αυτό??Κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κορίτσια καλησπέρα καινούρια στο φόρουμ χτες έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών χοριακή πολύ καλη 11730 αλλά στον υπέρηχο βρήκε λίγο αίμα μέσα στον σάκο και μου είπε ότι μπορεί το μικρό μου να μην τα καταφέρει.Έχει συμβεί σε καμιά σας αυτό??Κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία μου.

 

Κάτια γεια σου και χρόνια πολλά!!!τι έγινε τελικά με το αίμα που είδες;έκανα και γω τον πρώτο μας υπέρηχο πριν μια βδομάδα και φαινόταν και κάτι άλλο μέσα στο ενδομήτριο πέρα από το σάκο!υποψιαζόμαστε για δίδυμα αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί να είναι και αίμα!με έχεις τρομάξει λίγο τώρα γιατί δεν το είχα σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο!:(:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια μια βοηθεια...Ειμαι εγκυος και διανυω την πεμπτη βδομαδα! Πριν λιγες μερες εβλεπα στο εσωρουχο μου υγρα λευκα οπως μετα την ωορρηξια, μετα απο καποιες μερες ειδα σταγονες απο κιτρινο μπεζ κ σημερα ειδα αρκετα καφε. Εχω ραντεβου στο γιατρο σε λιγες μερες για πρωτη φορα. Του χα πει για τη μικρη ποσοτητα, αλλα σημερα ειδα αρκετα καφε. Να ανησυχω;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μια βοηθεια...Ειμαι εγκυος και διανυω την πεμπτη βδομαδα! Πριν λιγες μερες εβλεπα στο εσωρουχο μου υγρα λευκα οπως μετα την ωορρηξια, μετα απο καποιες μερες ειδα σταγονες απο κιτρινο μπεζ κ σημερα ειδα αρκετα καφε. Εχω ραντεβου στο γιατρο σε λιγες μερες για πρωτη φορα. Του χα πει για τη μικρη ποσοτητα, αλλα σημερα ειδα αρκετα καφε. Να ανησυχω;

οχι να μην ανησηχεις αλλα καλο ειναι να παρεις τον γιατρο σου τηλ να του το πεις...οσο μπορεις ξαπλα και μην σηκωνεις τπτ!

Link to comment
Share on other sites

οχι να μην ανησηχεις αλλα καλο ειναι να παρεις τον γιατρο σου τηλ να του το πεις...οσο μπορεις ξαπλα και μην σηκωνεις τπτ!

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Αυτο κανω, ξαπλωμενη ειμαι! Να σε ρωτησω κατι αλλο; Ειχα καποια τσιμπηματακια στην αριστερη κ στη δεξια πλευρα της μητρας κ σημερα ειχα εντονοτερη ενοχληση στη μητρα αριστερα για κανενα τεταρτο. Σου εχει τυχει; Ευχομαι με το καλο να παρεις το μωρακι σου στην αγκαλιτσα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Αυτο κανω, ξαπλωμενη ειμαι! Να σε ρωτησω κατι αλλο; Ειχα καποια τσιμπηματακια στην αριστερη κ στη δεξια πλευρα της μητρας κ σημερα ειχα εντονοτερη ενοχληση στη μητρα αριστερα για κανενα τεταρτο. Σου εχει τυχει; Ευχομαι με το καλο να παρεις το μωρακι σου στην αγκαλιτσα σου!!!!

 

Πηρες τον γιατρο σου ?? Ναι και εγω εχω τσιμπηματακια και ειχα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη λογικα τα ακουω.Εγω ειμαι 5 εβδομαδων και μια μερα χθες ειδαμε σακο!!Αλλα και εμας μα ειπε ξεκουραση και ξαπλα γιατι δεν ειδα αιμα αλλα ειδε η γιατρος ενα μικρο αιματομα μεσα στην μητρα.Μην ανησηχεις απλα φροντισε να ξεκουραζεσαι πολυ και να μην σηκωνεις τπτ ξαπλα και ηρεμια!!Εμενα μου εδωσε και utrogestan γιαυτο σου ειπα να παρεις και τηλ τον γιατρο σου!

 

Σ'ευχαριστω για τις ευχες ευχομαι αυτη τη φορα να ειμαι τυχερη χχχ Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε και οι δυο και με γερα μωρακια στην αγκαλια μας!

Link to comment
Share on other sites

Πηρες τον γιατρο σου ?? Ναι και εγω εχω τσιμπηματακια και ειχα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη λογικα τα ακουω.Εγω ειμαι 5 εβδομαδων και μια μερα χθες ειδαμε σακο!!Αλλα και εμας μα ειπε ξεκουραση και ξαπλα γιατι δεν ειδα αιμα αλλα ειδε η γιατρος ενα μικρο αιματομα μεσα στην μητρα.Μην ανησηχεις απλα φροντισε να ξεκουραζεσαι πολυ και να μην σηκωνεις τπτ ξαπλα και ηρεμια!!Εμενα μου εδωσε και utrogestan γιαυτο σου ειπα να παρεις και τηλ τον γιατρο σου!

 

Σ'ευχαριστω για τις ευχες ευχομαι αυτη τη φορα να ειμαι τυχερη χχχ Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε και οι δυο και με γερα μωρακια στην αγκαλια μας!

Προσπαθω να ξεκουραζομαι κ να μην κανω σχεδον τιποτα στο σπιτι.

Σε ευχαριστω πολυ! Τελικα μου ειπε να παω αυριο, βεβαια σε 1-2 μερες κλεινω την 5η βδομαδα, οποτε ισως δουμε σακο...χωρις να ναι σιγουρο. Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...