Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

5η Εβδομάδα κύησης.


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

Έχω ψιλοηρεμήσει αν και τον ξαναπήρα τηλ χθες για επιβεβαίωση και μου είπε να μην ανησυχώ και πως μπορεί να διπλασιάζεται και κάθε 72ωρες!!!

Οπότε ολα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα περιμένω νέα σου έτσι? Καλή επιτυχία και ό,τι σε προβληματίζει ρώτα τον!

 

 

 

οκ θα σου πω τα νεα αυριο :) σε ευχαριστω πολυ.θα τον ρωτησω αρκετα πραγματα ναι ! τζαμπα πληρωνεται??:-P

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

Έχω ψιλοηρεμήσει αν και τον ξαναπήρα τηλ χθες για επιβεβαίωση και μου είπε να μην ανησυχώ και πως μπορεί να διπλασιάζεται και κάθε 72ωρες!!!

Οπότε ολα καλά!!!

 

 

 

να μην ανησυχης κοριτσι μου.ολα θα πανε μια χαρα:) εχει δικαιο ο γιατρος σου....χαλαρωσε ,ηρεμησε και απολαυσε την:wink:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα !

εχω λιγο πονο χαμηλα .ειμαι στην 5 εβδομαδα και 5 μερες.ειναι φυσιολογικο αυτο?? φοβαμαι λιγακι γιαυτο

 

Μην αγχωνεσαι... Συνήθως οι πόνοι αυτοί (εκτός και αν είναι πραγματικά επωδυνοι κ συνοδεύονται ΑΠΟ αίμα) είναι η μήτρα που προσπαθεί να ανοίξει για το μωρακι :) εγώ ακόμα κ τώρα έχω τα πονακια να φανταστείς που κοντευω να γεννησω!!!προσπάθησε να μην κουράζεσαι όμως και να ξεκουράζεται οπότε μπορείς. Και εννοείται ότι τον γιατρό τον παίρνεις ανα πάσα στιγμή νιώθεις κάτι ενοχλητικό η δεν ξέρεις πως να ερμηνεψεις ένα σύμπτωμα... :)

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχωνεσαι... Συνήθως οι πόνοι αυτοί (εκτός και αν είναι πραγματικά επωδυνοι κ συνοδεύονται ΑΠΟ αίμα) είναι η μήτρα που προσπαθεί να ανοίξει για το μωρακι :) εγώ ακόμα κ τώρα έχω τα πονακια να φανταστείς που κοντευω να γεννησω!!!προσπάθησε να μην κουράζεσαι όμως και να ξεκουράζεται οπότε μπορείς. Και εννοείται ότι τον γιατρό τον παίρνεις ανα πάσα στιγμή νιώθεις κάτι ενοχλητικό η δεν ξέρεις πως να ερμηνεψεις ένα σύμπτωμα... :)

 

 

δεν εχω αιμα οχι ,απλα τα ξημερωματα που σηκωθηκα για 10η φορα να παω τουαλετα μιου φανηκε κατι σαν καφε ,μια σταγονιτσα αλλα ισως κανω και λαθος.ελαχιστο ητανε.

ξεκουραζομαι πολυ δεν μπορω να πω!!κουραστηκα να ξεκουραζομαι:lol: δεν δουλευω πλεον .με καθηστχασατε κοριτσια ,,αληθεια!σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

να μην ανησυχης κοριτσι μου.ολα θα πανε μια χαρα:) εχει δικαιο ο γιατρος σου....χαλαρωσε ,ηρεμησε και απολαυσε την:wink:

 

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΥ ΤΙΝΑ ΜΟΥ!!!ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!!!ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αιμα οχι ,απλα τα ξημερωματα που σηκωθηκα για 10η φορα να παω τουαλετα μιου φανηκε κατι σαν καφε ,μια σταγονιτσα αλλα ισως κανω και λαθος.ελαχιστο ητανε.

ξεκουραζομαι πολυ δεν μπορω να πω!!κουραστηκα να ξεκουραζομαι:lol: δεν δουλευω πλεον .με καθηστχασατε κοριτσια ,,αληθεια!σας ευχαριστω πολυ!

 

ειμαστε ακριβως στις ιδιες μερες....αντε βρε μην αγχωνεσαι θα πας και θα δεις πως ολα ειναι καλα....εγω μια δεν εχω καθολου πονους και συμπτωματα και λεω ωχ κατι εγινε:confused::confused::confused::confused: και μια εχω σαν σφαχτες χαμηλα αλλα προχθες που πηγα στον γιατρο μου ειπε ολα καλα μην ανησυχεις....ολα ν πανε καλα ευχομαι...:P:p

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

οκ θα σου πω τα νεα αυριο :) σε ευχαριστω πολυ.θα τον ρωτησω αρκετα πραγματα ναι ! τζαμπα πληρωνεται??:-P

Είχαμε νέα? Πες τί ρώτησες να μάθαίνουμε κι εμείς! Από την χαράμου κάθε φορά που βλέπω το μωρό ρωτάω το 1% από όσα θα ήθελα! Λέτε γι'αυτό να μας το δείχνουν? :lol::lol::lol:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε νέα? Πες τί ρώτησες να μάθαίνουμε κι εμείς! Από την χαράμου κάθε φορά που βλέπω το μωρό ρωτάω το 1% από όσα θα ήθελα! Λέτε γι'αυτό να μας το δείχνουν? :lol::lol::lol:

 

 

 

 

γεια σας κοριτσακια...μολις γυρισα απο γιατρο.λοιπον μου ειπε τα εξης:εχω 2 πλεονεκτηματα(καλη αναπτυξη του σακου , πολυ καλη χοριακη) και ενα μειονεκτημα(το λιγο καφετι που βγαζω).ο σακος μου μεγαλωσε πολυ και τα ειδε ολα μια χαρα μου ειπε...εμβρυο καθαρα δεν ειδαμε γιατι ειναι νωρις.ειδαμε μια ..ισως και δυο κουκιδουλες στο σακο.θα μπορεσουμε να δουμε εμβρυο καθαρα την 7 εβδομαδα προς 8η.

οσο για το καφετι μου ειπε θα κανουμε οτι μπορουμε κ να μην ανησυχω.τον ειδα ικανοποιημενο παντως και απο τα λεγομενα του.μου ειπε ειναι 50-50 λογο επιβαρυμενου ιστορικου.τεσπα....μου εγραψε κ αλλες ενεσεις οι οιποιες πιστευω με βοηθανε πολυ.

Πρεπει να ξεκουραζομαι πολυ και να ειμαι ξαπλωμενη μου ειπε συνεχεια.δεν με πειραζει ομως χαλαλι ...ειναι πολυ σημαντικο για μενα,θα κανω τα παντα για να το κρατησω αυτο το νινι:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχαμε νέα? Πες τί ρώτησες να μάθαίνουμε κι εμείς! Από την χαράμου κάθε φορά που βλέπω το μωρό ρωτάω το 1% από όσα θα ήθελα! Λέτε γι'αυτό να μας το δείχνουν? :lol::lol::lol:

 

Εγώ dimmi μου αν θυμάσαι έχω ραντεβού την Τρίτη για να ακούσουμε καρδούλα για πρώτη φορά. Ας πάνε όλα καλά και ας μην ρωτήσω τίποτα. Γι' αυτό πληρώνουμε και τηλέφωνο βρε κορίτσια. :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια...μολις γυρισα απο γιατρο.λοιπον μου ειπε τα εξης:εχω 2 πλεονεκτηματα(καλη αναπτυξη του σακου , πολυ καλη χοριακη) και ενα μειονεκτημα(το λιγο καφετι που βγαζω).ο σακος μου μεγαλωσε πολυ και τα ειδε ολα μια χαρα μου ειπε...εμβρυο καθαρα δεν ειδαμε γιατι ειναι νωρις.ειδαμε μια ..ισως και δυο κουκιδουλες στο σακο.θα μπορεσουμε να δουμε εμβρυο καθαρα την 7 εβδομαδα προς 8η.

οσο για το καφετι μου ειπε θα κανουμε οτι μπορουμε κ να μην ανησυχω.τον ειδα ικανοποιημενο παντως και απο τα λεγομενα του.μου ειπε ειναι 50-50 λογο επιβαρυμενου ιστορικου.τεσπα....μου εγραψε κ αλλες ενεσεις οι οιποιες πιστευω με βοηθανε πολυ.

Πρεπει να ξεκουραζομαι πολυ και να ειμαι ξαπλωμενη μου ειπε συνεχεια.δεν με πειραζει ομως χαλαλι ...ειναι πολυ σημαντικο για μενα,θα κανω τα παντα για να το κρατησω αυτο το νινι:(

 

Τίνα μου, εύχομαι όλα να πάνε καλά. Ξεκουράσου εσύ όπως σου είπε ο γιατρός και όλα τα άλλα άστα στην καλή φύση. Αυτή ξέρει και θα κάνει αυτό που πρέπει. Σκέψου ότι εγώ θα μπω στην 8η βδομάδα την Κυριακή και μόνο σάκο είδαμε την προηγούμενη φορά. Εμένα δε μου έδωσε ενέσεις αλλά κολπική κρέμα προγεστερόνης αν και δεν είχα ούτε αίμα ούτε ιστορικό αποβολών. Οι γιατροί ξέρουν όμως....υπομονή και όλα θα πάνε καλά (αυτό το λέω να το ακουω και εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Τίνα μου, εύχομαι όλα να πάνε καλά. Ξεκουράσου εσύ όπως σου είπε ο γιατρός και όλα τα άλλα άστα στην καλή φύση. Αυτή ξέρει και θα κάνει αυτό που πρέπει. Σκέψου ότι εγώ θα μπω στην 8η βδομάδα την Κυριακή και μόνο σάκο είδαμε την προηγούμενη φορά. Εμένα δε μου έδωσε ενέσεις αλλά κολπική κρέμα προγεστερόνης αν και δεν είχα ούτε αίμα ούτε ιστορικό αποβολών. Οι γιατροί ξέρουν όμως....υπομονή και όλα θα πάνε καλά (αυτό το λέω να το ακουω και εγώ)

 

 

σε ευχαριστω πολυ γλυκεια μου:) να σαι καλα και ευχομαι να εχεις υπεροχη εγκυμοσυνη κ εσυ ..συντομα θα δεις κ το νινι σου μην ανησυχης κ εσυ:!:και εμενα στην 8 η μου ειπε θα φανει...ειναι αναλογος.

εχεις απολυτο δικαιο ομως.η μητερα φυση ξερει καλυτερα....αλλα με εχει πικρανη αρκετες φορες.:oops: τεσπα.ο θεουλης ξερει καλυτερα τι πρεπει να γινει.εμεις ειμαστε πανω απ ολα αισιοδοξες..ετσι???:lol:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ γλυκεια μου:) να σαι καλα και ευχομαι να εχεις υπεροχη εγκυμοσυνη κ εσυ ..συντομα θα δεις κ το νινι σου μην ανησυχης κ εσυ:!:και εμενα στην 8 η μου ειπε θα φανει...ειναι αναλογος.

εχεις απολυτο δικαιο ομως.η μητερα φυση ξερει καλυτερα....αλλα με εχει πικρανη αρκετες φορες.:oops: τεσπα.ο θεουλης ξερει καλυτερα τι πρεπει να γινει.εμεις ειμαστε πανω απ ολα αισιοδοξες..ετσι???:lol:

 

Ναι ο θεούλης ξέρει καλύτερα. Εγώ την προηγούμενη βδομάδα, πέρασα έντονη συναισθηματική φόρτιση και νόμιζα ότι το φυστικάκι μου δεν άντεξε από την στανεχώρια μου και έτρεξα στο γιατρό. Αφού είδα ότι ο σάκος ήταν εκεί, πήγαμε μετά στο εκκλησάκι που παντρευτήκαμε μαζί με τον άντρα μου και ανάψαμε ένα κεράκι. Πραγματικά νιώθεις νέο κουράγιο μετά....αισιοδοξία πάνω από όλα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο θεούλης ξέρει καλύτερα. Εγώ την προηγούμενη βδομάδα, πέρασα έντονη συναισθηματική φόρτιση και νόμιζα ότι το φυστικάκι μου δεν άντεξε από την στανεχώρια μου και έτρεξα στο γιατρό. Αφού είδα ότι ο σάκος ήταν εκεί, πήγαμε μετά στο εκκλησάκι που παντρευτήκαμε μαζί με τον άντρα μου και ανάψαμε ένα κεράκι. Πραγματικά νιώθεις νέο κουράγιο μετά....αισιοδοξία πάνω από όλα!!!!!!!!!!!

 

 

 

ετσι ακριβως ειναι καλη μου .....κ ο καλος θεουλης δεν αφηνει κανενα .παντα βοηθαει κοριτσακι μου:o ολα θα ειναι τελεια θα δεις κ θα κρατας το φυστικακι σου στην αγκαλιτσα σου:-P

εγω ειμαι ξαπλωμενη τωρα . σκεφτομαι πως θα περναω τον χρονο μου μεχρι τον 3ο:rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι εννοεις εαν εχω παει στον γυναικολογο ?φυσικα και εχω παει!εσυ?

 

Τωρα εννοω αυτες τις μερες!Εγω ακομα δεν πηγα για να δει τις εξετασεις.Οταν βγουν θα παω.

Διαβασα οτι πηγες σημερα!Ολα καλα????

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ειναι καλη μου .....κ ο καλος θεουλης δεν αφηνει κανενα .παντα βοηθαει κοριτσακι μου:o ολα θα ειναι τελεια θα δεις κ θα κρατας το φυστικακι σου στην αγκαλιτσα σου:-P

εγω ειμαι ξαπλωμενη τωρα . σκεφτομαι πως θα περναω τον χρονο μου μεχρι τον 3ο:rolleyes::lol:

 

θα περασει γρηγορα μην ανησυχεις....και εγω οταν πηγα ειδαμε εμβρυικα στοιχεια...κατι σαν κεφαλακι....χαλαρα πραγματα ομως....να μην μου αγχωνεσαι...ολα θα πανε καλα....το λεω σε σενα να παιρνω και εγω κουραγιο αχ βρε κοριτσια μακαρι να πανε για ολες μας καλα τα πραγματα.....

 

σας φιλω...μανουλες...;);)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια...μολις γυρισα απο γιατρο.λοιπον μου ειπε τα εξης:εχω 2 πλεονεκτηματα(καλη αναπτυξη του σακου , πολυ καλη χοριακη) και ενα μειονεκτημα(το λιγο καφετι που βγαζω).ο σακος μου μεγαλωσε πολυ και τα ειδε ολα μια χαρα μου ειπε...εμβρυο καθαρα δεν ειδαμε γιατι ειναι νωρις.ειδαμε μια ..ισως και δυο κουκιδουλες στο σακο.θα μπορεσουμε να δουμε εμβρυο καθαρα την 7 εβδομαδα προς 8η.

οσο για το καφετι μου ειπε θα κανουμε οτι μπορουμε κ να μην ανησυχω.τον ειδα ικανοποιημενο παντως και απο τα λεγομενα του.μου ειπε ειναι 50-50 λογο επιβαρυμενου ιστορικου.τεσπα....μου εγραψε κ αλλες ενεσεις οι οιποιες πιστευω με βοηθανε πολυ.

Πρεπει να ξεκουραζομαι πολυ και να ειμαι ξαπλωμενη μου ειπε συνεχεια.δεν με πειραζει ομως χαλαλι ...ειναι πολυ σημαντικο για μενα,θα κανω τα παντα για να το κρατησω αυτο το νινι:(

 

 

Ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου σου αυστηρα και συμπεριφερεσαι σαν μην υπαρχει τιποτα αλλο πιο σημαντικο εκτος απο το μπεμπε σου!! Ουτε σκουπισματα ουτε μαγειρεματα..τιποτα!!! Μην ανησυχεις οι υπολοιποι θα επιβιωσουν :lol: Το μωρο σου προεχει!!! Ομοιοπαθουσα και εγω στις αρχες με 2μηνη αναπαυση στο κρεββατι με απιστευτη αιμορραγια....:wink:;-)

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!ΠΡΩΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ... ΒΓΗΚΕ ΚΑΠΟΥ 1630 (ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ)ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 35η ΜΕΡΑ.. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ (ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ)..ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ!(ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 28 ΜΕΡΩΝ) ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!! ΦΙΛΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!ΠΡΩΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ... ΒΓΗΚΕ ΚΑΠΟΥ 1630 (ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ)ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 35η ΜΕΡΑ.. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ (ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ)..ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ!(ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 28 ΜΕΡΩΝ) ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!! ΦΙΛΙΑ!

 

γεια σου Αμαλια μου:) καλωςηρθες και με το καλο γλυκεια μου.ευχομαι να εχεισ τελεια εγκυμοσυνη:P η χοριακη σου ειναι πολυ καλη , ετσι ητανε κ η δικη μου!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου σου αυστηρα και συμπεριφερεσαι σαν μην υπαρχει τιποτα αλλο πιο σημαντικο εκτος απο το μπεμπε σου!! Ουτε σκουπισματα ουτε μαγειρεματα..τιποτα!!! Μην ανησυχεις οι υπολοιποι θα επιβιωσουν :lol: Το μωρο σου προεχει!!! Ομοιοπαθουσα και εγω στις αρχες με 2μηνη αναπαυση στο κρεββατι με απιστευτη αιμορραγια....:wink:;-)

 

 

καλημερα:!::!:

ευχαριστω κοριτσακια μου για το ενδιαφερον,και εσεις οτι καλυτερο ευχομαι στην εγκυμοσυνη σας. εννοειται δεν κανω τιποτα ειμαι ολη μερα ξαπλωμενη ...εχω βαρεθει:confused: αλλα για το νινακι μου θα κανω τα παντα:lol::lol:

να ναι καλα ο αντρουλης μου που με βοηθαει παρα πολυ :oops::P

παρεπιπτοντος σημερα δεν ειχα τιποτα .ητανε ολα σχεδον καθαρα.μηδαμινο καφετι:-) τι να πω θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ...Tina μου όλα καλά θα πάνε ..ξάπλα και όλα τα άλλα θα γίνουν. Η αλήθεια είναι οτι και εγώ διαβάζοντας τα μηνύματα σας έχω ανησυχήσει αρκετά... εγώ έχω καφέ που και που από την ημέρα που περίμενα την περίοδο και τελικά δεν ήρθε μέχρι και σήμερα το πρωί. Η μαία του γιατρού η οποία μου έκλεισε ραντεβού μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και δεν χρειάζεται κρεβάτι κτλ μόνο να παίρνω προγεστερόνη (από το στόμα υποθέτω) και ραντεβού έχω στις 13 του μήνα ... φοβάμαι μήπως έχει πάθει κάτι το έμβρυο και εγλω κοιμάμαι του καλού καιρού. :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ...Tina μου όλα καλά θα πάνε ..ξάπλα και όλα τα άλλα θα γίνουν. Η αλήθεια είναι οτι και εγώ διαβάζοντας τα μηνύματα σας έχω ανησυχήσει αρκετά... εγώ έχω καφέ που και που από την ημέρα που περίμενα την περίοδο και τελικά δεν ήρθε μέχρι και σήμερα το πρωί. Η μαία του γιατρού η οποία μου έκλεισε ραντεβού μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και δεν χρειάζεται κρεβάτι κτλ μόνο να παίρνω προγεστερόνη (από το στόμα υποθέτω) και ραντεβού έχω στις 13 του μήνα ... φοβάμαι μήπως έχει πάθει κάτι το έμβρυο και εγλω κοιμάμαι του καλού καιρού. :(:(:([/QUOT

 

 

γεια σου ιωαννα μου:!::!:

 

μην ανγχωνεσαι κ στενοχωριεσαι.μην βαζεις ασχημα πραγματα στο μυαλο σου.να εισαι ηρεμη κ καλα για το μωρακι σου καλη μου.

δινω συμβουλες σε σενα ενω κ εγω αλλα κ ολες οι μαμαδες εδω μεσα οπωσ κ να το κανουμε ανησυχουμε για τα μωρα μας καποιες στιγμες.:o το ομορφο ομως αυτο ειναι ...οτι ενδιαφερονται ανθρωποι εδω μεσα για σενα που συμπασχουνε και σου ανεβαζουνε το ηθικο...και αυτο ειναι πολυ καλο...ετσι δεν ειναι:?::?::?:

ολα καλα θα πανε θα το δεις.σου ευχομαι ειλικρινα οτι καλυτερο στην εγκυμοσυνη σου:) εξαλου συντομα θα πας κ στον γιατρο σου κ θα σου πει κ αυτος να μην ανησυχης:lol:

ποσο εισαι???εβδομαδων:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

 

ποσο εισαι???εβδομαδων:rolleyes:

 

Αν δεν κάνω λάθος λογικά σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ίσως και λίγων ημερών. Δεν είμαι σίγουρη γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο και υπολογίζω βάση χοριακής και καθυστέρησης.

Από συμπτώματα εγκυμοσύνης τα έχω όλα είναι η αλήθεια .. πόνοι στην μέση , εμετούς , ζαλάδες ...αλλά έχω και αυτά τα καφέ τα οποία δεν με αφήνουν να χαρώ. Είμαι τόσο αγχωμένη που την μέρα που επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη έκλεισα και ραντεβού για τον προγεννητικό έτσι ώστε να προλάβω αν είναι τίποτα κακό. Βγήκαν τα αποτελέσματα πολύ καλά και θα τα δείξω την Πέμπτη στον γιατρό μου να έχει πλήρη εικόνα.

Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας .... :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος λογικά σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ίσως και λίγων ημερών. Δεν είμαι σίγουρη γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο και υπολογίζω βάση χοριακής και καθυστέρησης.

Από συμπτώματα εγκυμοσύνης τα έχω όλα είναι η αλήθεια .. πόνοι στην μέση , εμετούς , ζαλάδες ...αλλά έχω και αυτά τα καφέ τα οποία δεν με αφήνουν να χαρώ. Είμαι τόσο αγχωμένη που την μέρα που επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη έκλεισα και ραντεβού για τον προγεννητικό έτσι ώστε να προλάβω αν είναι τίποτα κακό. Βγήκαν τα αποτελέσματα πολύ καλά και θα τα δείξω την Πέμπτη στον γιατρό μου να έχει πλήρη εικόνα.

Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας .... :)

 

 

κουκλα μου χαλαρωσε:) ανγχωνεσαι παραα πολυ:!::!::!: δεν κανει.ολα θα πανε καλα ναι:)ετσι να σκεφτεσαι..και εγω εχω ελαχιστο καφετι αλλα πιστευω με το να ειμαι ηρεμη ειναι καλυτερα απο το να ανγχωνομαι.και εγω 6 εβδομαδων ειμαι ακριβως:wink: υπολογισε το να δεις ποσο ακριβως εισαι..ποτε ητανε η τελευταια σου περιοδος?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...