Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποσα κιλα χασατε με τη γεννα?(φυσιολογικη η καισαρικη)


vaso lux

Recommended Posts

πολυ σαγαπαω εσενα τοσο πολυ που με ενθαρινεισ:P:pχαχαχαχα!!! :lol::lol:

 

χαχα!! Και να φανταστεις το είχα αγχος με τα κιλα γιατι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με παραπανίσια. Και όταν γέννησα φρόντισε η μπέμπα με την γκρίνια της να μην προλαβαίνω να φάω τπτ!!

Το πουλάκι μου με προσέχει!!!

2XNsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 225
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 8 κιλάκια.Βγήκα από το μαιευτήριο -6 κιλά.6 μήνες μετά τον τοκετό ήμουν 12 κιλά πιο αδύνατη από πριν.Εκτός από της εγκυμοσύνης,έχασα άλλα 4 με το μωρό και το τρέξιμο.

 

Αυτή τη φορά περιμένω διδυμάκια.Έχω γίνει σαν φάλαινα :lol: Δεν ξέρω πόσα θα χάσω όταν γεννήσω αλλά θέλω να τα χάσω ΟΛΑ και παραπάνω!

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα 5 και την πρώτη εβδομάδα έχασα 11!

Με σκοτώνεις :lol: Έχω άραγε καμιά τέτοια ελπίδα με τα δίδυμα και την κόρη μου; Κάτι θα κάνουν για την εμφάνιση της μανούλας,δεν μπορεί :lol:

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τον 7ο είχα πάρει 12 μετά έκανα διαβήτη κύησης και έχασα 4 μέχρι να γεννήσω δηλαδή πήγα να γεννήσω με 8 κιλά συν από τα οποία έχασα 6 με την γέννα και τα υπόλοιπα 2 σε 20 μέρες. Έξι μήνες μετά είχα χάσει κι άλλα 2....

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

πηρα συνολο 14 κιλα,γεννησα φυσιολογικα κτ ην πρωτη μερα ζυγιστηκα 8 κιλα μειον.τα υπολοιπα χαθηκαν στο 3μηνο τρωγοντας κ θηλαζοντας!!!δεν εκανα τιποτα απολυτως αντιθετα τρωω περισοτερο απο πριν.(ειμαστε 4 μηνων).θα τα χασεις μην ανησυχεις καθολου ειδικα αν δεν εχεις και καμια βοηθεια κ ξενυχτας κιολας...με το καλο το μωρακι σου :D.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η δικια μου εμπειρια:ειχα παρει 15(ετρωγα αρκετα.)

μετα τη γεννα εχασα 6 κιλά και τωρα που ο μικρος είναι 13 μηνών εχω -2 κιλα και συνεχιζω!!!!

πριν την εγκυμοσυνη ημουν 57 και τωρα 55!!!

Μην ανησυχεις φροντιζουν τα αγγελουδια μας για τα κιλά μας.όσο για τη λεκάνη....ανοίγει δυστυχώς.είχα μέση δακτυλίδι και τωρα την ψάχνω!!!!:P

παντως βοηθά πολυ και ο θηλασμος.

τρως οτι θες τρως πολύ και χάνεις ταυτόχρονα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ είχα πάρει 9κιλά και γέννησα φυσιολογικά. Αφού γυρίσαμε σπίτι και ζυγίστικά, αν θυμάμαι καλά 5μέρες μετά τη γέννα ...είχα χάσει 13κιλά!!!:lol: Δεν παρατήρησα να υπάρχει θέμα με τη λεκάνη..μάλιστα τώρα παίρνω πιο στενά jeans και μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τωρα ερχετε το σοκ!!!! Ημουν 51,εγκυος εφτασα τα 80φευγα....με ζυγισε τελεταια φορα οταν ημουν 82 αλλα ειχα αλλες 2 βδομαδες οπου συνεχισα να περνω...Οταν γενησα μολις πηγα σπιτι ημουν 11 κιλα πιο ελαφρυα κ πριν σαραντισω ημουν 50 κ παραμενω στα ιδια...Απλα ημουν εξαρχης μονη...ολα...κ ο μικρος απογενεσημιου του ζωηρος (θηλασμος κολικοι κ.λ.π.)κ παντα αυπνος!Α! με Φ.Τ.Αυτα !

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ είχα πάρει 9κιλά και γέννησα φυσιολογικά. Αφού γυρίσαμε σπίτι και ζυγίστικά, αν θυμάμαι καλά 5μέρες μετά τη γέννα ...είχα χάσει 13κιλά!!!:lol: Δεν παρατήρησα να υπάρχει θέμα με τη λεκάνη..μάλιστα τώρα παίρνω πιο στενά jeans και μια χαρά!!!

αχ ποοοοοσο τυχερη εισαι:lol::lol::lol:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τωρα ερχετε το σοκ!!!! Ημουν 51,εγκυος εφτασα τα 80φευγα....με ζυγισε τελεταια φορα οταν ημουν 82 αλλα ειχα αλλες 2 βδομαδες οπου συνεχισα να περνω...Οταν γενησα μολις πηγα σπιτι ημουν 11 κιλα πιο ελαφρυα κ πριν σαραντισω ημουν 50 κ παραμενω στα ιδια...Απλα ημουν εξαρχης μονη...ολα...κ ο μικρος απογενεσημιου του ζωηρος (θηλασμος κολικοι κ.λ.π.)κ παντα αυπνος!Α! με Φ.Τ.Αυτα !

αααα εσυ εισαι τελεια:lol::lol::lol: ελπιζω να μαι και γω ετσι τυχερη κοριτσια!!!!

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έβαλα συνολικά 13 κιλά.Μετά τη γέννα έχασα 10 κιλά και 2μιση μήνες μετά ήμουν πιο αδύνατη απο πρίν μείνω έγκυος!

 

Φυσιολογικός τοκετός και αποκλειστικός θηλασμός μετά...δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο απλά το αναφέρω.

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα 18 στην πρωτη εγκυμοσυνη κ εχασα τα 8 στο νοσοκομειο το ιδιο κ στον γιο μου πηρα 19κιλα κ εχασα τα 8.αλλα μεχρι να σαραντησω ειχα χασει και τα υπολοιπα.βεβαια θηλαζα κιολας κ τωρα ειμαι πιο αδυνατη και απο τοτε που εμεινα εγκυος.λενε παντως οτι συνηθως χανεις με τη γεννα τα διπλασια περιπου κιλα απο οτι γεννιεται το παιδι εμενα και τα δυο μου γεννηθηκαν 3800και 3950;-)

Twh6p3.png

WWMCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με σκοτώνεις :lol: Έχω άραγε καμιά τέτοια ελπίδα με τα δίδυμα και την κόρη μου; Κάτι θα κάνουν για την εμφάνιση της μανούλας,δεν μπορεί :lol:

 

Μωρέ θα σε κάνουν στυλάκι!!!!!

Με δίδυμα και την κόρη να είσαι σίγουρη ότι θα πας όχι -11 αλλά πολύ περισσότερο!!! Κουράγιο!!!

2XNsp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου!ειχα παρει συνολο 11 και επιστρεφοντας σπιτι μετα απο καισαρικη ημουν ηδη -9. με το θηλασμο και τις δουλειες του σπιτιου χαθηκαν και τ'αλλα δυο, παιρνοντας μαζι τους και ολη την κυτταριτιδα που ειχα απο την εγκυμοσυνη. τωρα θελω να χασω τα 6 παραπανισια που ειχα πριν μεινω εγκυος και θα τα χασω οταν αποφασισω να σταματησω να τρωω σαν γουρουνα:)

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααα εσυ εισαι τελεια:lol::lol::lol: ελπιζω να μαι και γω ετσι τυχερη κοριτσια!!!!

 

 

Δε ειμαι τελεια..Ατυχη ειμαι!Δεν με βοηθουσε κανενας απο τη πρωτη μερα..κυριλεκτικα!Ουτε πεθερα ουτε μανα....ολη μερα μονη...θηλαζα ολη μερα,ο μικρος εκλαιγε οοοοολη μερα μεχρι 6 μηνων,δε κοιμοτανε καθολου κυριολεκτικα..ζητημα να εκλεινε 5 ωρες με διαλλειματα τη νυχτα μου(αν ανατρεξεις στα θεματα υπνου θα διαβασεις την αγανακτηση μου...) κ ολες τις δουλειες εγω μεχρι κ σημερα!Ενα πιατο φαγητο δεν μου εχει δωσει κανενας..Οπτε μη με ζηλευεις...τα εχασα απο κουραση...Α! Επαθα 4 φορες υπερκοποση κπολλα αλλα!Ευχομαι καμια να μη τα χασει οπως εγω..:(Ειληκρινα..καλυτερα 2 κιλα βαρυτερη κ ξεκουραστη παρα αυτο!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολεσ τισ μανουλεσ,και σε ολεσ τισ εγκυουλεσ......θα ηθελα να ακουσω εμπειριεσ,ποσα κιλα χασατε με τη γεννα,φυσιολογικη η καισαρικη,και τισ μερεσ που εισασταν στο νοσοκομειο-μαιευτηριο,μεχρι να γυρισετε σπιτι....να στε ολεσ καλα και ευχαριστω πολυ:lol::lol:

 

Βρε συ Βασούλα πάλι αγχώνεσαι για τα κιλά? :lol: 'Οσα βάλουμε ... θα τα χάσουμε, θέληση να υπάρχει :P:p:p

(Σοβαρά τώρα, κι εγώ ένα άγχος το έχω!)

 

Πάντως σε κάτι μαθήματα τοκετού που ξεκίνησα, οι μαίες μας είπαν ότι 8-10 κιλά θα χάσουμε σίγουρα με τον τοκετό!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΠΗΡΑ 12 ΚΙΛΑ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΗΜΟΥΝ 4 ΚΙΛΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ (Η ΜΠΕΜΠΑ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ Κ ΑΜΝΙΑΚΟ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ).ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ Κ ΖΥΓΙΖΩ 6 ΚΙΛΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΙΣΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ Κ Τ ΑΛΛΑ 6!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα 14 στην εγκυμοσυνη και οταν βγηκα απο την κλινικη ειμουν -9 και τωρα 3 μηνες μετα τα εχω χασει αλλα το σωμα ειναι πολυ αλλιωτικο βρε κοριτσια...

εχω βεβαια να χασω και 3-4 που ειχα παρει προ εγκυμοσυνης και δεν τα θελω!!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη εγκυμοσηνη ειχα πάρει 9 και εχασα τα 8 στο μαιευτήριο και στην 2η 8 και τα εχασα ολα μεσα στο μαιευτηριο παλι στην πρωτη γεννησα στην 36η εβδομαδα και στην 2η στην 39η

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ Βασούλα πάλι αγχώνεσαι για τα κιλά? :lol: 'Οσα βάλουμε ... θα τα χάσουμε, θέληση να υπάρχει :P:p:p

(Σοβαρά τώρα, κι εγώ ένα άγχος το έχω!)

 

Πάντως σε κάτι μαθήματα τοκετού που ξεκίνησα, οι μαίες μας είπαν ότι 8-10 κιλά θα χάσουμε σίγουρα με τον τοκετό!

 

πααααλι αγχος με κιλα :) απλα θελω να ειμαι αδυνατουλα μανουλα :) και απο οτι βλεπω ολες τα χασατε γρηγορα τα κιλακια!!!

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

πααααλι αγχος με κιλα :) απλα θελω να ειμαι αδυνατουλα μανουλα :) και απο οτι βλεπω ολες τα χασατε γρηγορα τα κιλακια!!!

Καλημέρα μην ανχώνεσαι κοπελιά για τα κιλά το καλύτερο δώρο είναι τα υγειή μωρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα! Εγώ όταν βγήκα απο το μαιευτήριο ήμουν μείον 8 κιλά (το μωρό γεννήθηκε 3200). Στη συνέχεια τις επόμενες 20 μέρες έφυγαν άλλα 5 extra κιλάκια που είχα πάρει (σύνολικά πήρα 16 κιλά) με το θηλασμό. Μετά με πιάνει και μια "ωραιότατη" γαστρεντερίτιδα και χάνω τα υπόλοιπα και 3 επιπλέον και κατέληξα πιο αδύνατη απο όταν ξεκίνησα την εγκυμοσύνη!!!

Εχω το πιο γλυκό κουνελάκι

It7lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει 20!!!!!!!!!!!!ήμουν 63 κ πήγα 83+..όταν βγήκα από το νοσοκομείο ήμουν -7 κιλά ( καισαρική). Τώρα έιμαι πάλι 63 , το μωράκι μου είναι 4 μηνών. Δεν έκανα καθόλου δίαιτα, απλά έχω καλό μεταβολισμό. Μπορώ να πω ότι τρώω και παραπάνω από το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πρεπει να ειχα παρει κοντα 20(τον τελευταιο καιρο σταματησα να ζυγιζομαι,ναι ναι,),δν ξερω ποσα εχασα στο νοσοκ γιατι τον πρωτο καιρο στο σπιτι οχι δν ειχα ορεξη να ζυγιστω,να κοιταχτω στον καθρεφτη δν ειχα κουραγιο!!με τον καιρο εχασα πολλα ημουνα 55 οταν ξεκινησε η εγκυμοσυνη και τωρα ειμαι 52....τι να κανω μερικες φορες ξεχναω να φαω........-)-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...