Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΩΩΩΩ ΑΝΤΡΕΣ.......


ria22

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κι εμενα ο αντρας μου τα λέει αυτά δηλ. "εγω δεν κανω γυναικειες δουλειες γιατι εχω π....." μεταξυ σοβαρου κ αστείου. Με βιδώνει πραγματικα και ειμαι ετοιμη να του σπάσω το κεφαλι εκεινη την ώρα.

Πολλές φορες όμως του λέω, θα με βοηθήσεις να καθαρίσουμε? και του λέω και τα κάνει. Ξεσκόνισμα, στρώσιμο, σφουγγάρισμα.

Αμα δεν θέλει να βοηθησει/βαριέται λέει, άστα βρε μωρο μου, καλά ειναι το σπίτι, καθαρό ειναι ή θυμαται οτι έχει μια πολύ σοβαρή δουλεια εκτός σπιτιού :lol: :lol:.

 

Σε αναγκη όμως με βοηθάει.

 

Α! και οτι κάνει το κάνει τέλεια, λαμπίκο το σύνθετο πχ, δηλαδη μενω ήσυχη οτι θα ξεσκονίσει πχ πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

σημερα εχει γενεθλια ο αντρουλης μου. ερχεται το πρωι η πεθερα μου λεει "να τον χαιρεσαι" λεω ευχαριστω, κ εσυ να τον χαιρεσαι. λεει "ναι, γιορταζω κ εγω σημερα" :?:σκεφτομαι τι λεει τωρα αυτη?? γιορτη δεν εχει, γενεθλια δεν εχει τι εννοει τελος παντων?? κ αφου εχει ζωγραφιστει η απορια στο προσωπο μου γυριζει κ μου λεει "αφου γιορταζει ο γιος μου γιορταζω κ εγω, γιορταζει το παιδι γιορταζει κ η μαμα". βρε δεν με παρατας με τα σαχλα σου πρωι πρωι...σκεφτηκα! χθες τσουκου τσουκου ερχεται κ μου λεει "θα φτιαξεις καλε γλυκο στον ανδρα σου αυριο που γιορταζει" λεω οχι! λεει "γιατι? χωρις γλυκο θα το αφησεις το παιδι"?? λεω θα του αγορασω μια τουρτα ετοιμη.. λεει ασε εχω μια στην καταψυξη θα την βγαλω! μεχρι κ για το αν θα κανω γλυκο στον γιοκα της. ολα να τα μαθει.

 

εισαι σιγουρη οτι την ειχε στην καταψυξη και ολως τυχαιως ειπε να την βγαλει για την περισταση? η μηπως την εκανε ειδικα για τα γενεθλια? οργανωμενο εγκλημα μου μυριζει!!!:lol::lol::lol:;)

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο αντρας μου με βοηθαει στις δουλειες.....η πεθερα μου οταν ερχοταν σπιτι μου και πηγαινα εγω στην κουζινα να κανω καφε πηγαινε στην κρεβατοκαμαρα μου και ανοιγε την ντουλαπα να δει αν ειναι τακτοποιημενα τα ρουχα του γιου της και μετα ερχοταν και μου ελεγε πως τα ειχε αυτη για να τα κανω το ιδιο οπως αυτη...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
και εμενα ο αντρας μου με βοηθαει στις δουλειες.....η πεθερα μου οταν ερχοταν σπιτι μου και πηγαινα εγω στην κουζινα να κανω καφε πηγαινε στην κρεβατοκαμαρα μου και ανοιγε την ντουλαπα να δει αν ειναι τακτοποιημενα τα ρουχα του γιου της και μετα ερχοταν και μου ελεγε πως τα ειχε αυτη για να τα κανω το ιδιο οπως αυτη...........

Με εκνευριζουν απιστευτα ανθρωποι που χωνουν τν μυτη τους παντου και εγω ειχα ανακαλυψει οτι εψαχνε τα πραγματα μας μια φορα που τν ειχαμε αφησει στο σπιτι μας με το μωρο απο τοτε δν τν εχω αφησει κ δν υπαρχει περιπτωση να τν αφησω στο σπιτι μονη......εγω ενα μηνα εκατσα σπιτι τους(μετα τν γεννα) και μεχρι κ τν τελευταια μερα τν ρωτουσα για το καθετι που βρισκετε.....αυτη που ερχοταν σπιτι μας ωωχοοοο σαν να τα ηξερε ολα απ'εξω......

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια ευτυχως εχω πεσει σε καλη πεθερα.Δεν ειναι της αποψης οτι ειναι αντρας και θα κανει οτι θελει αλλα ενταξει οταν ειμαι σπιτι και δεν ειμαι αρρωστη δεν ειναι σωστο να πλυνει τα πιατα για παραδειγμα αλλα αυτο ετσι κι αλλιως δεν το θελω κι εγω σε λιγο καιρο που θα εχουμε το μωρακι μας ομως θα ηθελα να με βοηθαει και ειμαι σιγουρη οτι θα το κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έτσι είναι δυστυχώς. Πεπαλαιωμένες απόψεις πεθερών που ταλαιπωρούν τις νύφες. Τουλάχιστον αν έχουμε την υποστήριξη των αντρών μας αντιμετωπίζεται η κατάσταση αλλιώς άστα να πάνε..!

 

11/12 edit admin μετά από παράκληση μέλους

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι ετσι, δουλαρα και στον αντρα μου και στα παιδια μου....:oops:Οχι δεν ειμαι Πελλοπονησια. Ειμαι ομως επισης μεγαλωμενη ετσι. Η μαμα μου ηταν 'υπηρετρια' μας μεχρι που φυγαμε απο το σπιτι. Αφου η πεθερα μου, μου λεει συνεχως να σταματησω να κακομαθαινω το γιο της και τα μικρα. Η αληθεια ειναι οτι τον ειχα παρει 'καλυτερο μοντελο' αλλα τον εκανα ετοιμο προς αποσυρση :lol::lol:!!!!!!

Βεβαια και κοριτσακια να ειχα, παλι τα ιδια θα εκανα. Δεν τιθεται θεμα δηλαδη για το τι κουβαλαει πανω του η, μαλλον , κατω του ο καθενας!;)

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:lol: :lol: :lol: πολύ γέλασα με κάποιες από τις πεθερούλες σας....

 

η δικιά μου κάθε φορά που τρώγαμε μαζί μου πέταγε κουβεντούλες τύπου "περιποιήσου τον αρραβωνιαστικό σου κόψε του το κρέας"... ωστόσο το αντράκι μου τόσο καλομαθημένο που μέχρι το ψαράκι του καθαρίζει από τα κοκκαλα και το καρπούζι από τα κουκούτσια :mrgreen: κάθε φορά χαμογελούσα και της έλεγα "να σας υπενθυμίσω δεν είμαι η μητέρα του είμαι η αρραβωνιαστικιά του"

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

... ωστόσο το αντράκι μου τόσο καλομαθημένο που μέχρι το ψαράκι του καθαρίζει από τα κοκκαλα

 

κοιτα κι εγω του καθαριζω πολλες φορες το ψαρι απο τα κοκκαλα (του αντρα μου) γιατι λυπαμαι το ψαρι που θα πεταξει στην αποτυχημενη του προσπαθεια να το καθαρισει μονος του!

Link to comment
Share on other sites

Ο ανδρας τα παλια χρονια ηταν ο κουβαλητης του σπιτιου και οι γυναικες ειχαν ως δουλεια και υποχρεωση να τον περιποιουνται για ειναι ειναι καλα και να φερνει φαγητο/λεφτα και τα λοιπα απαραιτητη προς την επιβιωση ολης της οικογενειας. Η γυναικα ηταν στο σπιτι οποτε ασχολιοταν με την 'υπηρεσια' προς το σπιτι/ανδρα και παιδια για να βοηθησει και εκεινη στην επιβιωση του σπιτιου. Με την μοντερνα χειραγωγηση των γυναικων οι ισσοροπιες εχουν καπως αλλαξει, αλλα οι γυναικες που μεγαλωσαν αυτους τους γιους δεν εχουν αλλαξει. Ετσι ξερουν, ετσι εχουν μαθει. Και ετσι εμαθαν και στα παιδια τους τα οποια παντρευτικατε εσεις. Οσες εισαστε μαναδες με γιους λοιπον κοιταξτε να μαθετε στην νεα γενια οτι μπορουν να κανουν τα παντα μονοι τους και δεν χρειαζεται να τους υπηρετει η γυναικα τους. Και οτι για να δουν κατι τετοιο θα πρεπει αντιστοιχα να τις υπηρετησουν και εκεινοι. Αντι λοιπον να χτυπιεστε για τα παλαιωμενα μυαλα της πεθερας σας που λογικο ειναι ετσι να σκεφτεται, κοιταξτε εσεις να βγαλετε 2μετρους λεβεντες που θα ΞΕΡΟΥΝ να πλενουν το βρακι της γυναικας τους και ΔΕΝ θα ντρεπονται........;) Απο εσας εξαρταται το μελλον πως θα εξελιχθει......αγορομανες......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ο ανδρας τα παλια χρονια ηταν ο κουβαλητης του σπιτιου και οι γυναικες ειχαν ως δουλεια και υποχρεωση να τον περιποιουνται για ειναι ειναι καλα και να φερνει φαγητο/λεφτα και τα λοιπα απαραιτητη προς την επιβιωση ολης της οικογενειας. Η γυναικα ηταν στο σπιτι οποτε ασχολιοταν με την 'υπηρεσια' προς το σπιτι/ανδρα και παιδια για να βοηθησει και εκεινη στην επιβιωση του σπιτιου. Με την μοντερνα χειραγωγηση των γυναικων οι ισσοροπιες εχουν καπως αλλαξει, αλλα οι γυναικες που μεγαλωσαν αυτους τους γιους δεν εχουν αλλαξει. Ετσι ξερουν, ετσι εχουν μαθει. Και ετσι εμαθαν και στα παιδια τους τα οποια παντρευτικατε εσεις. Οσες εισαστε μαναδες με γιους λοιπον κοιταξτε να μαθετε στην νεα γενια οτι μπορουν να κανουν τα παντα μονοι τους και δεν χρειαζεται να τους υπηρετει η γυναικα τους. Και οτι για να δουν κατι τετοιο θα πρεπει αντιστοιχα να τις υπηρετησουν και εκεινοι. Αντι λοιπον να χτυπιεστε για τα παλαιωμενα μυαλα της πεθερας σας που λογικο ειναι ετσι να σκεφτεται, κοιταξτε εσεις να βγαλετε 2μετρους λεβεντες που θα ΞΕΡΟΥΝ να πλενουν το βρακι της γυναικας τους και ΔΕΝ θα ντρεπονται........;) Απο εσας εξαρταται το μελλον πως θα εξελιχθει......αγορομανες......

 

 

πάντα μέσα στο μυαλό μου.μα πάντα.και εκφράζεσαι και καλύτερα οπότε δεν αφήνεις και ασάφειες!!κι εγώ αν έχω σωβρακοφόρο τελικά θα τον στρώσω απο νωρίς.μη βγεί κάνα ζώον όπως ο Νικολάκης.(με αγάπη πάντα αγάπη μου)

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...