Recommended Posts

http://www.stopgavage.com/en/video

Το βίντεο πρέπει να είναι πολύ σκληρό (δε μπορώ να το δω, αλλά μου είπαν κάποια πράγματα).

Νομίζω οτι πρέπει να υπογράψουμε όλοι!

I LOVE MY LITTLE STARS!!!

Διαφημίσεις

Ax sorry άν έκανα βλακεία,αλλά δέ τα πάω κ πολύ καλά με τη τεχνολογία! Μπορεί να έκανα εγώ κάτι λάθος....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Ax sorry άν έκανα βλακεία,αλλά δέ τα πάω κ πολύ καλά με τη τεχνολογία! Μπορεί να έκανα εγώ κάτι λάθος....

OXI όχι.....δεν έκανες καμία βλακεία ...

το θέαμα είναι ανατριχιαστικό ! !

λυπάμαι πολύ :-(

Διαφημίσεις

ειναι φρικιαστικα αηδιαστικο, αλλα ταρακουναει συνειδησεις. το θεμα ειναι οτι δεν καταλαβα ΠΟΥ υπογραφω. ασχετη εεεε;;;;;;

lRR9p3.png

δεν αντεξα να παρακολουθησω πανω απο 1,5λεπτο... δεθηκε κομπος το στομαχι μου... ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ

αληθεια, πως κοιμουνται το βραδυ αυτοι οι ανθρωποι???

ειναι φρικιαστικα αηδιαστικο, αλλα ταρακουναει συνειδησεις. το θεμα ειναι οτι δεν καταλαβα ΠΟΥ υπογραφω. ασχετη εεεε;;;;;;

Πατάς στα αριστερά της σελίδας εκεί που γράφει "sign"

προκειται για το φου γκρα, και πως το παιρνουν...

δεν ειδα κανενα βιντεο, δεν την παλευω να βλεπω τετοια πραγματα, παντως σε κανει να αναλογιζεσαι, τι σοι πλασματα ειμαστε εμεις οι ανθρωποι...

τι κατσαμε και σκεφτηκαμε.... :confused:

να ταιζουμε παπακια με το ζορι, μεχρι που εκεινα να σκανε... και να περνουμε το σκασμενο συκωτι τους και να το κανουμε ντελικατεσσεν λιχουδια....

δηλαδη, καποιος εκατσε και το σκεφτηκε αυτο.... και το εκανε... και μετα το εκαναν κι αλλοι... ειναι πολυ παλια τεχνικη... μιλαμε για χιλιαδες σκασμενα παπακια...

και δεν ειναι μονο ποιος το σκεφτεται και το κανει...

αλλα και ποιος το τρωει:confused::confused::confused::confused::confused:

εχω φαει, χωρις να ξερω τι ειναι, σε κονσερβα ηταν, αναγουλιασα... πολυ περιεργη γευση...

και πως να μην ειναι... μιλαμε οτι προκειται για παθολογικη κατασταση στα εντοσθια των ζωων, που την προκαλουν οι ανθρωποι, και μετα την τρωνε...

τι να πω... δε ξερω..

Διαφημίσεις

Υπέγραψα!

Αλλά δεν σοκάρομαι.....έχω δει βίντεο ακόμη πιο τρομακτικά, που σε κάνουν να μην θες να ξαναφάς, ούτε κοτόπουλο, ούτε μοσχάρι. Τέλος πάντων, πάντα πίστευα ότι η σφαγή ζώων και η χρήση τους για την τροφική αλυσίδα (ακόμη κι αν γίνεται με τρόπους επιτρεπτούς) είναι το πιο σκληρό πράγμα στον κόσμο. Τελικά τι μας διαχωρίζει από τους κανίβαλους;;;;:confused:

Υπέγραψα!

Αλλά δεν σοκάρομαι.....έχω δει βίντεο ακόμη πιο τρομακτικά, που σε κάνουν να μην θες να ξαναφάς, ούτε κοτόπουλο, ούτε μοσχάρι. Τέλος πάντων, πάντα πίστευα ότι η σφαγή ζώων και η χρήση τους για την τροφική αλυσίδα (ακόμη κι αν γίνεται με τρόπους επιτρεπτούς) είναι το πιο σκληρό πράγμα στον κόσμο. Τελικά τι μας διαχωρίζει από τους κανίβαλους;;;;:confused:

κοιτα..

το να σκοτωσεις για να φας, αν εισαι σαρκοβορο ον, το καταλαβαινω..

τιγρεις, λιονταρια, λυκοι... κυνηγανε για να φανε... καρφωνουν το θηραμα τους στο λαιμο... και αντιο....

αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει ζωο, που βασανιζει σε τετοιο βαθμο το θηραμα του για να το φαει, χωρις καν αυτο να ειναι αναγκαιο....

δηλαδη ρε ανθρωπε.... θες να φας μια παπια? σφαξτην, 2 δευτερολεπτα υποθεση ειναι....

τι την βασανιζεις, τοσο καιρο μεχρι να εκραγει η κοιλια της, για να φας το αρρωστο συκωτι της, μετα???????????

Μεγάλο θέμα.....Ακόμη και τα κοτόπουλα που τρώμε και ακούμε ελευθέρας βοσκής και άλλα ωραία πράγματα, στην πραγματικότητα από μικρά μένουν κάτω από φώτα 24 ώρες το 24ώρο για να τρώνε (είναι γνωστό πως τα κοτόπουλα, όταν δεν έχουν φως κοιμούνται). Τρώνε ασταμάτητα, ειδικές τροφές, για να παχύνουν το συντομότερο δυνατόν, ώστε να βγούν στην κατανάλωση....Ανάθεμά μας, κι αν ξέραμε τι τρώμε.... Είναι λυπηρό πάντως τι κάνουν τα άρρωστα μυαλά για να κερδίσουν χρήματα....΄

Σημ: Κάποτε κυκλοφορούσε στο διαδίκτυο ένα βίντεο, όπου γινόταν ο διαχωρισμός των αρσενικών κοτόπουλων απο τα θηλυκά. Τα αρσενικά τους ήταν άχρηστα για την παραγωγή αυγών, οπότε τα έλιωναν ζωντανά, για να τα κάνουν τροφή ΠΑΛΙ για κοτόπουλα......Δεν υπάρχουν λόγια, για την σκληρότητα των ανθρώπων τελικά.....

Διαφημίσεις

Ο ανθρωπος ΔΕΝ ειναι σαρκοφαγο ζωο απο τη φυση του....ολα ειναι θεμα προπαγανδας κ σκοπιμοτητων!Οι αναγκες(να ικανοποιησουμε τον ουρανισκο μας) δημιουργουνε στην αναγκη για παραγωγη χιλιαδων τονων μοσχαριων π.χ. κ λοιπων ζωων το χρονο ,ποσοτητες που στη φυση δεν θα υπηρχανε....Εμεις χαλαμε τη αλυσιδα.Τα παραγουμε εμεις...αυτο κ μονο λεει πολλα!Ολοι τρωμε μοσχαρι(χρησιμοπιω αυτο γιατι ειναι το πιο απλο κ ευκολονοητο) κ πινουμε γαλα,αλλα 1 στους 3 τουλαχιστον(!) ισως κ περισσοτεροι πασχουμε απο ελλειψη ασβεστιου κ σιδηρου κ.λ.π.(σκεφτειτε το...). Οι πρωτεινες των ζωων δεν αφηνουνε σημαντικες βιταμινες να εισχρησουνε στον οργανισμο μας.

Εχω πολλα να πω αλλα δε θελω να συνεχισω γιατι πραγματικα μπορει να σας κανω μη ξαναφατε η πιειτε οτιδηποτε εχει να κανει με ζωω...εχω πτυχειο κ εχω παρακολουθησει κ Ελλλαδακ εξω ολη τη διαδικασια απο την αναπαρογωγη μεχρι κ το πιατο πολλων ειδων ,μεχρι βουβαλιου κ πραγματικα αρνηθηκα απο τοτε να ξαναφαω οτιδηποτε...

Το θεμα δεν ειναι να υπογραψουμε καπου...το θεμα δεν ειναι οι καλες συνθηκες πριν τη θανατωση των ζωων αλλα ειναι να σταματησουμε να ζηταμε τροφη απο τα ζωα,τα ιδια η απο οτι παραγουνε!Ετσι θα σταματησουμε να τα βιαζουμε....Να σκεφτομαστε σα να ημασταν στη θεση ενος κοτοπουλου π.χ. θα μας αρεσε ?Ξερετε τι γινεται με το γαλα?Γινιμοποιουνε τις αγελαδες τεχνητα για να μενουνε εγκυες για να παραγουνε γαλα κ μολις γενησουνε περνουνε τα μοσχαρακια(φανταστειτε να γεναγατε κ να σας περνανε κατευθειαν το μωρο) κ τις αρμεγουνε μεχρι να ματωσουνε...Ολο αυτο το στρες περναει σε ουσιες που το πινουμε εμεις κ τα παιδια μας!

Κανενα αλλο ζωο δε πινει γαλα απο αλλο ζωο!!!Μονο ο ανθρωπος κ πλεον,δυστυχως,απο τη γενηση του!!!!!!!!!:evil:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Ο ανθρωπος ΔΕΝ ειναι σαρκοφαγο ζωο απο τη φυση του....ολα ειναι θεμα προπαγανδας κ σκοπιμοτητων!

εκείνες οι προϊστορικές τοιχογραφίες δλδ στα σπήλαια που απεικονίζουν ανθρώπουν να κυνηγούν ζώα είναι αποτέλεσμα προπαγάνδας και σκοπιμοτήτων; ή τα κυνηγούσαν για σπορ, όπως οι Άγγλοι τις αλεπούδες;

Time flies like the wind; fruit flies like bananas

Έχεις δεί πολλά φυτοφάγα να αλλάζουν διατροφικές συνήθειες και να γίνονται σαρκοφάγα και το αντίστροφό?Εγώ όχι.Ο άνθρωπος είναι παμφάγο.Τρώει και κρέας και φυτά.

Αν σταματησουμε να τρωμε ζωα και οτι παραγεται απο ζωα τοτε τι μενει να τρωμε? Ξηρους καρπους, φρουτα και λαχανικα?

Προσωπικα μακαρι να μπορουσα, ειλικρινα τα λυπαμαι τα ζωα και δεν αντεχω στη θεα της σφαγης αλλα μου φαινεται δυσκολο.

Αραγε γινεται τιποτα με τις υπογραφες?

Εχω υπογραψει παλιοτερα σε ενα που εδειχνε πως γινονται οι γουνες, νομιζω η τσιντσιλα, πολυ φρικη, ενα λεπτο ειδα και εκλαιγα ποση ωρα.. και ενα αλλο με μωρα φωκιας που τα σκοτωνουν βαναυσα χωρις λογο, για χομπυ ελεγε...

Αλλα τι γινεται και που υπογραφουμε?? Ελπιζω να γινεται κατι βεβαια αλλα μπροστα στα εκατομμυρια που βγαζουν..χλωμο το βλεπω..

Εχω υπογραψει παλιοτερα σε ενα που εδειχνε πως γινονται οι γουνες, νομιζω η τσιντσιλα, πολυ φρικη, ενα λεπτο ειδα και εκλαιγα ποση ωρα.. και ενα αλλο με μωρα φωκιας που τα σκοτωνουν βαναυσα χωρις λογο, για χομπυ ελεγε...

Αλλα τι γινεται και που υπογραφουμε?? Ελπιζω να γινεται κατι βεβαια αλλα μπροστα στα εκατομμυρια που βγαζουν..χλωμο το βλεπω..

μην το λες, το εμποριο γουνας δεν παει και τοσο καλα πλεον...

παλια ολες οι γυναικες ειχαν... τωρα πια θα φορεσει αληθινη γουνα? θα την παρουν με τις πετρες!!!!!!!!!!!!

νομιζω οτι αυτη η καμπανια για τις γουνες ειχε αποτελεσμα, οι γουνες θεωρηθηκαν κιτς και το εμποριο επεσε πολυ

www.fylaxta.gr

εκείνες οι προϊστορικές τοιχογραφίες δλδ στα σπήλαια που απεικονίζουν ανθρώπουν να κυνηγούν ζώα είναι αποτέλεσμα προπαγάνδας και σκοπιμοτήτων; ή τα κυνηγούσαν για σπορ, όπως οι Άγγλοι τις αλεπούδες;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Djccp2.png

67KIp2.png

Ναι ρε! Δεν έχεις δει Φλίνστοουνς; :-P

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Ναι ρε! Δεν έχεις δει Φλίνστοουνς; :-P

Δεν ξερω παντως εμενα τα βαθυτερα μου ενστικτα ΟΥΡΛΙΑΖΟΥΝ για κρεας.....ειμαι Βικινγκ τελειως....οσο για το πως γινεται το κρεας που τρωω ναι εχω δει βιντεο εχω ΦΡΙΞΕΙ με την αγριοτητα και με την απανθρωπια μας, και βεβαια την επομενη που εφαγα κοτοπουλο το ειχα ξεχασει....οπως πολλοι απο εμας θα κανουν (προφανως). Ιδανικο θα ηταν να εκτρεφαμε ζωα και ζαρζαβατικα και να τρωγαμε οτι εδιναν και τπτ παραπανω με σεβασμο στην ζωη τους. Αλλα εγω αδυνατω να το κανω αυτο λογω πρακτικων συνθηκων......δυστυχως

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

http://www.thepetitionsite.com/1/dolphin-murder-in-denmark/

http://www.thepetitionsite.com/takeaction/969/734/706/

http://www.thepetitionsite.com/1/latvia-stop-destroying-your-forests/

Και γενικός ψάξτε στο συγκεκριμένο σάιτ για ότι σας ενδιαφέρει/ευαισθητοποιεί

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα