Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

gaps diet καντιντα και αλλεργίες


miriki

Recommended Posts

Καλημερα κ παλι...

Να ρωτησω κ κατι βρε κοριτσια?Στη μικρη 7μιση μηνων που εχει πολυ βηχα με φλεμματα κ μπουκωμα εχετε κανα γιατροσοφι?Της εχω δωσει ομοιο ακομη δεν βλεπω καποια βελτιωση (εχουμε αλλαξει 3)κ θα θελα πολυ να γλιτωσω τα φαρμακα εαν γινεται,ειναι ομως ιωση που κρααταει πολυ καιρο ,εμεις ειμασταν ετσι πανω απο μηνα...Δε θελω να ταλαιπωρηθει κ αλλο ηδη εχει 2 βδομαδες.

 

ΥΓ.Ουτε εμεις εχουμε τηλεοραση;)

 

H Mαρία η γιατρος μας ειχε πει για ζεστο νερο σε μπολ με 2 σταγονες αιθ. ελαιο θυμαριού για το βηχα. Ευκάλυπτος που κάνει θαύματα είναι για μεγαλύτερες ηλικιες :-(

 

Περαστικά στο κακόμοιρο, τόσο μικρούλια όταν ταλαιπωριούνται πονάει η ψυχή σου :-(. Πάντως και σκέτα ατμόλουτρα να την κάνεις ανοίγουν πολύ την μύτη. Δηλαδή ανοίγεις την βρύση να καιει το νερό και μόλις γεμίσει το μπάνιο υδρατμούς την βάζεις μέσα όσο γίνεται πιο γυμνούλα πχ με πετσετούλα και την αφήνεις όσο αντεχει στο χώρο. Οσες φορές το κάνουμε βοηθάει αλλά μετα πρέπει να σκεπαστεί αμεσως.

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

H Mαρία η γιατρος μας ειχε πει για ζεστο νερο σε μπολ με 2 σταγονες αιθ. ελαιο θυμαριού για το βηχα. Ευκάλυπτος που κάνει θαύματα είναι για μεγαλύτερες ηλικιες :-(

 

Ο ευκάλυπτος είναι ασφαλής για τα βρέφη πάνω από 2 μηνών.

Αυτό λένε όλα τα βιβλία αρωματοθεραπείας.

 

Δέστε εδω τρόπους να τον χρησιμοποιήσετε:

http://www.livestrong.com/article/173395-eucalyptus-oil-steam-for-infants/

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Ο ευκάλυπτος είναι ασφαλής για τα βρέφη πάνω από 2 μηνών.

Αυτό λένε όλα τα βιβλία αρωματοθεραπείας.

 

Δέστε εδω τρόπους να τον χρησιμοποιήσετε:

http://www.livestrong.com/article/173395-eucalyptus-oil-steam-for-infants/

 

Αα ωραία άμα το έχεις ψάξει για να ξέρουμε :-)

 

Πραγματικά εγώ όσο το έβαζα στη μικρή μου τώρα που είχε αρρωστησει πολύ την βοήθησε γιατί της καταλαγιαζε ο βήχας αμέσως μόλις της το έβαζα!! Επίσης είχε πει η Μαρία και για ένα μίγμα βοτανων για αφεψημα, το βηχιο αλλά το θυμήθηκα αφού είχε περάσει η χοντρή ιστορία :rolleyes:

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ' αρέσει πολύ κι αυτό το Badger Balm για εντριβή στο στήθος/πλάτη μετά το μπάνιο, έχει ευκάλυπτο και διάφορα άλλα βότανα θεραπευτικά για το βήχα, το κρυολόγημα κτλ:

http://www.iherb.com/Badger-Company-Aromatic-Chest-Rub-Eucalyptus-Mint-2-oz-56-g/37888

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ' αρέσει πολύ κι αυτό το Badger Balm για εντριβή στο στήθος/πλάτη μετά το μπάνιο, έχει ευκάλυπτο και διάφορα άλλα βότανα θεραπευτικά για το βήχα, το κρυολόγημα κτλ:

http://www.iherb.com/Badger-Company-Aromatic-Chest-Rub-Eucalyptus-Mint-2-oz-56-g/37888

 

Εμας μας ειπε (η παιδιατρος) εντριβη με αιθ ελαιο λεβαντας διαλυμενο σε αμυγδαλελαιο/ελαιολαδο. Υπαρχουν και διαφορα γιατροσοφια με το κρεμμυδι που λενε οτι βοηθαει το βηχα: κρεμμυδοζουμο με μελι ή λεμονι. Επισης βοηθαει το χαμομηλι με μέλι (οχι πολυ ζεστο το χαμομηλι οταν βαζουμε το μελι). Σημερα μαλιστα το πρωι εβαλα μελι μανουκα, που ειχες πει Ροζυ, στο χαμομηλι του μικρου μου που βηχει.

 

εντιτ: ωχ τωρα ειδα οτι ειναι για μωρακι κατω του ετους, οποτε ακυρο το μελι! Σορρυ :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Camouflage εγώ βρίσκω το γλυκάνισο πολύ πιο αποτελεσματικό για τον βήχα απ' ό,τι το χαμομήλι. Και έχει και ευχάριστη γεύση που αρέσει στα μικρά.

 

Λίγη προσοχή Ελίνα μια και κρατάει πολύ, φοβάμαι πολύ τα GAPS μικρά γιατί υποτροπιάζουνε εύκολα. Kαλό είναι να την ξαναδεί ο παιδίατρος.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Camouflage εγώ βρίσκω το γλυκάνισο πολύ πιο αποτελεσματικό για τον βήχα απ' ό,τι το χαμομήλι. Και έχει και ευχάριστη γεύση που αρέσει στα μικρά.

 

Λίγη προσοχή Ελίνα μια και κρατάει πολύ, φοβάμαι πολύ τα GAPS μικρά γιατί υποτροπιάζουνε εύκολα. Kαλό είναι να την ξαναδεί ο παιδίατρος.

 

ευχαριστω! θα το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

http://www.culturesforhealth.com/tips-getting-children-eat-cultured-foods

 

Tips for Getting Children to Eat Cultured Foods

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Mias και πολλοι απο μας αποφευγουμε λογω γκαπς τα εμβολια αλλα θεωρουμε το εμβολιο τετανου απαραιτητο διαβαστε αυτο το σχετικο λινκ που ειναι ανησυχητικο

 

http://gaia-health.com/gaia-blog/2013-01-29/tetanus-vaccine-causes-new-disease-new-vaccines-worse/

 

 

Να και η Σαρα σχετικα με το ιδιο θεμα

 

Tetanus Shot: Just as Bad as Other Vaccinations

 

http://www.thehealthyhomeeconomist.com/tetanus-shot-just-as-bad-as-other-vaccinations/

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θυμάμαι μια μικροβιολόγος γιατρός ανακάλυψε τυχαία (ήμουνα φοιτήτρια στην Αγγλία τότε) ότι δεν είχα αντισώματα για τον τέτανο παρόλο που είχα κάνει το εμβόλιο.

Από τότε σε τακτά χρονικά διαστήματα έκανα το booster shot και μετά πάλι εξέταση αντισωμάτων αρνητική πάντα!

Και τώρα που το σκέφτομαι από τότε που έκανα το πρώτο booster άρχισα να υποφέρω από ημικρανίες... και τώρα που διαβάζω όλα τα μέταλλα και χημικά που έχει το εμβόλιο αυτό φρικάρω!

Και οι ημικρανίες ένας τύπος νευραλγίας είναι που λέει η Sarah είναι παρενέργεια του εμβολίου αυτού :(

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ' αρέσει πολύ κι αυτό το Badger Balm για εντριβή στο στήθος/πλάτη μετά το μπάνιο, έχει ευκάλυπτο και διάφορα άλλα βότανα θεραπευτικά για το βήχα, το κρυολόγημα κτλ:

http://www.iherb.com/Badger-Company-Aromatic-Chest-Rub-Eucalyptus-Mint-2-oz-56-g/37888

 

Εμάς η ομοιο μας είπε να μην χρησιμοποιούμε ευκάλυπτο. Εσείς δεν έχετε πρόβλημα;

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς η ομοιο μας είπε να μην χρησιμοποιούμε ευκάλυπτο. Εσείς δεν έχετε πρόβλημα;

Εμάς δεν μας εχει απαγορεψει ποτέ ευκάλυπτο και είναι από αυτούς που απαγορεύει αρκετά. Ο ευκάλυπτος μάλιστα είναι καταπληκτικός για βαριά κρυώματα και συνήθως σύμμαχος των εναλλακτικών γιατρών. Μου κάνει εντύπωση...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατερινούλα και Βερα ευχαριστώ για τις πληροφορίες για την ιγμορίτιδα. Πλέον είμαι σίγουρη ότι αποτοξινωνόμουν. Σήμερα είμαι πάρα πολύ καλύτερα. Και σκεφτείτε ότι χθες που πηγα σε μια γιατρό να με δει, μου έγραψε αντιβίωση...

 

Τώρα μου εμφανίστηκε και κάτι άλλο που η Ρόζυ τηλεφωνικά με συμβούλεψε ότι πρέπει να είναι αποτοξίνωση, πολύποδας τραχήλου σε πολύ αρχικό στάδιο. Να δούμε τι άλλο θα βγει πια...

 

Κορίτσια εγώ δεν έχω αυτήν την συσκευή που πόσταρες Κατερίνα, αλλά αυτήν που την χρησιμοποιώ κυρίως για το ραβδομολέντερ και για να τρίβω λαχανικά ή σαν μεγάλο μούλτι όταν έχω ποσότητα από κάτι. Τα υπόλοιπα είναι κάπως περιττά.

http://www.kenwoodworld.com/el-GR/All-products/kMix-by-Kenwood/kMix-Hand-Blender/hb891-kmix-triblade-hand-blender-0whb8910011/

 

 

Καμουφλαζ σχετικά με παιδικά πάρτυ και παιδότοπους, θα δεις τι τρώνε οι δικές μου όταν πάμε εκεί που λέγαμε. Για να σου δωσω μια ιδέα στο τελευταίο παιδικό πάρτυ που έτυχε να είναι και σε παιδότοπο, δεν την ανέβασα καν στον 1ο όροφο που σέρβιραν με μία δικαιολογια (ότι είχε μπαλόνια που μπορεί να έσκαγαν). Φυσικά νόμιζε ότι τα παιδάκια ανέβηκαν για να παίξουν με τα μπαλόνια και όχι για να φάνε πίτσα. Την ίδια ώρα εγώ της σέρβιρα λουκάνικο που είπε και η Ρόζυ, τρουφίτσες για γλυκό και στην μικρή που ακόμα αλέθω, γιαούρτι με μέλι κα μπουκίτσες λουκανικο που τις πάλευε πόση ώρα. Κάποια στιγμή μάλιστα μία γιαγιά είδε το λουκάνικο που έτρωγε η μεγάλη και της φάνηκε τόσο περίεργο, ενώ την ίδια στιγμή η ίδια τάιζε την εγγονή της ένα κιντερ αυγό, το οποίο προφανώς θεωρείται φυσιολογική τροφή για ένα 3χρονο :rolleyes:

 

Σχετικά με τα παιδικά προγράμματα, εκτός από τα στρουμφάκια, να σας θυμήσω για κατι διαφορετικό και τον Ντένις τον τρομερό. Τον πέτυχα τις προάλλες στο u tube και φάνηκε ότι άρεσε στην μεγάλη. Οι αγορομάνες ειδικά νομίζω ότι θα ενδιαφέρονται :D

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να και η Σαρα σχετικα με το ιδιο θεμα

 

Tetanus Shot: Just as Bad as Other Vaccinations

 

http://www.thehealthyhomeeconomist.com/tetanus-shot-just-as-bad-as-other-vaccinations/

 

Διάβαζα τα σχόλια από κάτω και εκτός από αλατόνερο γράψανε ότι επίσης μπορείς να βάλεις στην πληγή:

 

1. Αιθέριο έλαιο λεβάντας.

 

2. Υπεροξείδιο του υδρογόνου (οξυζενέ δηλαδή) - έχω ένα στο σπίτι για παν ενδεχόμενο που το πήρα από την Προβατά αλλά αναρωτιέμαι αν είναι πολύ δυνατό, 70%. Είναι καθαρό φυσικά, γιατί πήρα και ένα φθηνό απ' αυτά που πουλάνε για το μαλλί και έχει και διάφορα άλλα μέσα οπότε μάλλον θα το πετάξω αυτό.

 

3. Μέλι Μανούκα.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικά με τα παιδικά προγράμματα' date=' εκτός από τα στρουμφάκια, να σας θυμήσω για κατι διαφορετικό και τον Ντένις τον τρομερό. Τον πέτυχα τις προάλλες στο u tube και φάνηκε ότι άρεσε στην μεγάλη. Οι αγορομάνες ειδικά νομίζω ότι θα ενδιαφέρονται :D[/quote']

 

 

Τελικά καλά λέει ο άντρας μου ότι είμαι υπερβολική, εγώ βρίσκω και τον Ντένις τον Τρομερό ακατάλληλο για ένα πεντάχρονο και τον Μικρό Νικόλα!

Δεν μου αρέσει καθόλου η γλώσσα που χρησιμοποιούνε, λέξεις του στυλ ηλίθιος, χαζός κτλ.

Τα κολλάνε πολύ εύκολα τα παιδιά αυτά, θυμάμαι ένα καιρό που έβλεπε το Ice Age είπε τη γιαγιά του βλαμμένη! :oops::lol:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα τα σχόλια από κάτω και εκτός από αλατόνερο γράψανε ότι επίσης μπορείς να βάλεις στην πληγή:

 

1. Αιθέριο έλαιο λεβάντας.

 

2. Υπεροξείδιο του υδρογόνου (οξυζενέ δηλαδή) - έχω ένα στο σπίτι για παν ενδεχόμενο που το πήρα από την Προβατά αλλά αναρωτιέμαι αν είναι πολύ δυνατό, 70%. Είναι καθαρό φυσικά, γιατί πήρα και ένα φθηνό απ' αυτά που πουλάνε για το μαλλί και έχει και διάφορα άλλα μέσα οπότε μάλλον θα το πετάξω αυτό.

 

3. Μέλι Μανούκα.

 

Πάντως το σκεφτομουνα Rosie μου ( θυμάσαι που το συζηταγαμε και στο παρελθόν ), αν έρθει ( που να μην έρθει ποτε!) μια τέτοια ώρα και χτυπήσει το παιδάκι μας θα κάτσουμε να του κανουμε τα γιατροσοφια;;; Η θα το πάμε στις πρώτες βοήθειες; Κι εκει άντε να πείσεις ελληνικό νοσοκομείο να μην σου κάνει το booster!!

 

Καλα για τις ακατάλληλες λέξεις δεν το συζητώ, σαν μαγνήτης τους κολλάνε! Μια φορα άκουσε την λέξη βλακείες απο κάποιο παιδικό ( που πολυ σωστά λες ότι τα πάσαρουν με πολυ απλό και πλάγιο τροπο ) και απο τότε όλο το λέει! Και ξέρει ότι δεν είναι καλή λέξη και συνοφριωνεται κιόλας όταν την λέει :lol:

 

Fairysmom τα παιδάκια μας είναι ακόμη μικρα αλλα όταν μεγαλώσουν σε ελάχιστα χρόνια δεν θα θέλουν κάν την παρουσία μας στα πάρτυ και τότε δεν νομίζω να κάθονται να τρώνε τα δικά μας. Θυμάμαι κι εγω απο Φλεβάρη και μετα αρχίζουν παρα πολλά πάρτυ πολλές φορές και κάθε Σαββατοκύριακο!!! Πόσες αηδίες θα φάνε ούτε που ξέρουμε!

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Και ειναι αναγκη βρε κοριτσια να πατε σε τοσα παρτυ? Εμεις παμε σε ελαχιστα, ειδικα οι παιδοτοποι ηταν χωροι μαρτυριου θυμαμαι τις ελαχιστες φορες που πηγαμε και απο τοτε που μεγαλωσε ο μικρος δεν παμε ξανα σε παρτυ. Δεν διανοουμαι να τον παω σε παιδοτοπο!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το σκεφτομουνα Rosie μου ( θυμάσαι που το συζηταγαμε και στο παρελθόν ), αν έρθει ( που να μην έρθει ποτε!) μια τέτοια ώρα και χτυπήσει το παιδάκι μας θα κάτσουμε να του κανουμε τα γιατροσοφια;;; Η θα το πάμε στις πρώτες βοήθειες; Κι εκει άντε να πείσεις ελληνικό νοσοκομείο να μην σου κάνει το booster!!

 

 

Εξαρταται την περιπτωση, για ενα μικρο τραυμα που δεν εχει να κανει με κατι σκουριασμενο η βρωμια δεν θα τρεξω στο πρωτων βοηθειων. Συνηθως τετοια ειναι τα περισσοτερα, εριχνα οξυζενε καθε φορα.

 

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι ο αντιτετανικος ορρος που κανουν υποτιθεται σε τετοιες περιπτωσεις ειναι δλδ το εμβολιο? Οχι καποιο φαρμακο που χορηγειται εκεινη την ωρα σε περιπτωση που υπαρχει μολυνση με τετανο? Επειδη μιλανε για αντιτετανικο ορρο, ετσι υπεθετα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι αναγκη βρε κοριτσια να πατε σε τοσα παρτυ? Εμεις παμε σε ελαχιστα, ειδικα οι παιδοτοποι ηταν χωροι μαρτυριου θυμαμαι τις ελαχιστες φορες που πηγαμε και απο τοτε που μεγαλωσε ο μικρος δεν παμε ξανα σε παρτυ. Δεν διανοουμαι να τον παω σε παιδοτοπο!

 

Εμείς ακόμα δεν έχουμε πολλά πάρτυ μιας και ούτε σταθμό κάν δεν παει αλλά πηγαίνοντας δημοτικό αλλάζουν τα πράγματα... Το ξέρω ότι δεν είναι και το πιο υγιεινό περιβάλλον οι παιδοτοποι και γενικά χώροι με πολλά άτομα όπως σε ένα πάρτυ αλλά δεν θα μπορώ να την μαντρωσω και την καημενη αν θέλει να παει να παίξει...:?

 

Εε καλά για μικροτραυματα δεν το συζητώ αλλά για κάποιο ατύχημα ας πουμε που μπορεί να είναι πιο σοβαρό και φυσικά να σχετίζεται με σκουριά κλπ

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν γίνεται να μην πάμε, όταν παίρνει πρόσκληση στο σχολείο την κρατάει στα χέρια του μέσα στο σχολικό και μόλις ανοίξει η πόρτα μου φωνάζει να μου πει για το πάρτυ!

Και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να ξεγελάσουμε τη μικρή να μην πάει, το περιμένει κι εκείνη πώς και πως!

Αλλά είναι και κοινωνική υποχρέωση, δεν γίνεται να μην πάμε θα παρεξηγηθούμε και όταν εγώ κάνω πάρτυ στα παιδιά μου δεν θα μου άρεσε να μην έρθει κόσμος.

Εγώ φυσικά τώρα με την εγκυμοσύνη ήδη άρχισα να αποφεύγω τους παιδότοπους, ευτύχώς μέχρι τώρα ο άντρας μου συμφωνεί να τα παίρνει αυτός μαζί με τα ταπεράκια και τα μπουκαλάκια της μικρής! :P

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν γίνεται να μην πάμε, όταν παίρνει πρόσκληση στο σχολείο την κρατάει στα χέρια του μέσα στο σχολικό και μόλις ανοίξει η πόρτα μου φωνάζει να μου πει για το πάρτυ!

Και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να ξεγελάσουμε τη μικρή να μην πάει, το περιμένει κι εκείνη πώς και πως!

Αλλά είναι και κοινωνική υποχρέωση, δεν γίνεται να μην πάμε θα παρεξηγηθούμε και όταν εγώ κάνω πάρτυ στα παιδιά μου δεν θα μου άρεσε να μην έρθει κόσμος.

Εγώ φυσικά τώρα με την εγκυμοσύνη ήδη άρχισα να αποφεύγω τους παιδότοπους, ευτύχώς μέχρι τώρα ο άντρας μου συμφωνεί να τα παίρνει αυτός μαζί με τα ταπεράκια και τα μπουκαλάκια της μικρής! :P

 

ε ναι συμφωνω! Δε γινεται να μην πας, ειδικα τωρα εμεις που ειναι αρχη, θελω να αποκτησουν φιλους. Τους παιδοτοπους και εγω τους μισω :( Το παιχνιδι εκει περα μου φαινεται η πιο αντιπαιδαγωγικη απασχοληση. Χωρια τα μικροβια δε το συζητω. Δηλαδη αυτα τα παρτυ ειναι μεγαλη παραχωρηση για μενα αλλα δεν μπορω και να τους μαντρωσω στο μικροκοσμο τους.

Αυτο με τα ταπερακια θα το δοκιμασω αλλα το βλεπω δυσκολο. Συνηθως καθονται ολα μαζι και τους σερβιρουν το πιατο με τα καλουδια. Οποτε ή πρεπει να φυγουμε ή να παμε να κατσουμε αλλου και να τρωμε τα δικα μας. Το βλεπω πιο πιθανο να φευγουμε. Ετσι κι αλλιως μετα το φαγητο θα ειναι η τουρτα :evil::evil::evil: Και δε θελω να κανω κυρηγμα μπροστα στους αλλους για να φανε τα δικα μου γιατι τα παιδια ή θα αρχισουν να φωναζουν 'κοιτα ψωμι! κοιτα παλιος χυμος! μπλιαχ!' ή θα αρχισουν να απαιτουν να τα φανε...αναλογα τα κεφια τους!

 

Rosie καλα τα εχεις κανονισει τωρα ! :) :)

 

εντιτ: τι μικροτραυματισμοι, κατακοκκινοι γινονται απο τα χτυπηματα ο ενας πανω στον αλλο, πιστευω οτι ειναι πολυ επικινδυνοι αυτοι οι παιδοτοποι ασχετα τι λενε

Link to comment
Share on other sites

Σε μας ευτυχως στο νηπιο δεν εκανε κανεις ακομα παρτυ σε παιδοτοπο, ελπιζω να κοπουν επιτελους αυτα. Αλλα και να επρεπε να παω τον μεγαλο ο μικρος θα εμενε σπιτι, ετσι ωστε να μη μαθει τι σημαινει παρτυ σε παιδοτοπο και να μη ζηταει να παει μετα. Οτι δεν ξερουν δεν τους λειπει. Παει μονο σε σπιτια.

 

Σκεφτομαι να καλεσω δυο αδερφακια καποια στιγμη για παιχνιδι και μαλλον θα κανω μονο γκαπς φαγητα ωστε να μην εχω θεμα με τον μικρο, αν και σπιτι μας δεν θυμωνει αν του απαγορευσεις κατι αρκει να του προσφερεις εναλλακτικη.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Σε μας ευτυχως στο νηπιο δεν εκανε κανεις ακομα παρτυ σε παιδοτοπο, ελπιζω να κοπουν επιτελους αυτα. Αλλα και να επρεπε να παω τον μεγαλο ο μικρος θα εμενε σπιτι, ετσι ωστε να μη μαθει τι σημαινει παρτυ σε παιδοτοπο και να μη ζηταει να παει μετα. Οτι δεν ξερουν δεν τους λειπει. Παει μονο σε σπιτια.

 

Σκεφτομαι να καλεσω δυο αδερφακια καποια στιγμη για παιχνιδι και μαλλον θα κανω μονο γκαπς φαγητα ωστε να μην εχω θεμα με τον μικρο, αν και σπιτι μας δεν θυμωνει αν του απαγορευσεις κατι αρκει να του προσφερεις εναλλακτικη.

 

Να σου πω και τα παιδια δεν θέλουν και κάτι ιδιαίτερο στα σπίτια. Κεφτεδάκια και αγγουράκια, αντε και καμμιά τρουφίτσα (όταν θα τρώτε ;)) και μια χαρά θα τα φάνε. Εγώ έτσι κάνω, από την άλλη όποτε εχω φτιάξει κεκάκια gaps legal τα έφτυσαν, δεν είναι συνηθισμένα τα αλλα παιδάκια σε αυτές τις γεύσεις ούτε καν στους ξηρούς καρπούς που τρώμε εμεις.

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...