Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

gaps diet καντιντα και αλλεργίες


miriki

Recommended Posts

Ροζι θες αυριο να σου φερω κι αλλα προβιοτικα? Μου φερε πολλα ο ξαδερφος σημερα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια αμα τα περασετε απο ιντρο να δειτε μετα πως θα τρωνε οτι τους δωσετε! Αμα δεν πεινασεις δεν εκτιμας το φαγητο! Να δειτε πως κατεβαζει τις τηγανιτες ο μικρος που τις σνομπαρε πριν! Ειμαι περιεργη τι θα κανει με το ψωμι στο επομενο σταδιο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

 

Αποξηραμένα γιατί δεν παίρνεις από keimling??? Εγώ έκανα τώρα τεράστια παραγγελία :lol::lol: για να έχουμε προμήθειες είχα καιρό να ψωνίσω και ο άντρας μου τα λαχτάρησε πολύ και πήραμε από πολύ μεγάλες συσκευασίες. Δεν νομίζω να βρίσκεις βιολογικά νοστιμα εξωτικά εδώ :?:-?

 

Ασχετο Rosie ξέρεις αν η Μαιρη έχει zotter? Tης έστειλα πριν μερικές μέρες mail αλλά δεν εχει απαντήσει...

 

Πειράζει αν ο άντρας μου πάει κατά τις 4?? Μεσα στο μπακάλικο θα είναι ή σαν συνάντηση έξω δεν κατάλαβα:confused:

 

 

Δεν παιρνω γιατι δεν εχω πλεον λεφτα για τετοια. Εχουμε περιορισει τα βιολογικα πολυ στα απαραιτητα. Φυσικα δεν ειχα σκοπο να αποξηραινω βιολογικους αναναδες και μανγκο. Πολυτελειες πλεον!

 

Δεν εχει zotter η Μαιρη, εχω παραγγειλει κι εγω και ειπε οτι θα περιμενε να εχει κι αλλες παραγγελιες. Οποτε ζητα κι εσυ.

 

 

Εγω παντως θα ειμαι μεσα στο καταστημα και θα ψωνιζω.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ροζι θες αυριο να σου φερω κι αλλα προβιοτικα? Μου φερε πολλα ο ξαδερφος σημερα.

 

Ευχαριστώ, έχω ακόμη αλλά την επόμενη φορά που θα σε δω θα πάρω.

Δεν έχω και μετρητά διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, έδωσα αρκετά στην οδοντίατρο χθες, στο κρέας και αύριο τα υπόλοιπα στα αμύγδαλα και το μέλι.

Μείωσα τις κάψουλες που παίρνω εγώ στις τέσσερεις γιατί τρώω και τουρσί με κάθε γεύμα, δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά προτιμώ να παίρνω μεγαλύτερη δόση butter oil και CLO για τα δόντια μου.

 

Κατερίνα πήρα κι εγώ πάρα πολλά τελευταία από το Keimling, μου έδωσε χρήματα ο μπαμπάς μου για τα παιδιά και το εκμεταλλεύτηκα!

Πήρα μεγάλες συσκευασίες από χουρμάδες, σύκα, ανανά και μάγκο.

Καλά σ' αυτά τα εξωτικά η ποσότητα των 2.5 κιλών είναι τεράστια, θα μας κρατήσουνε κανένα χρόνο το λιγότερο!

Και δεν τους τα δίνω και συχνά, μόνο σαν δωροδοκία ή στη μικρή προκειμένου να αποφύγω το θηλασμό :oops:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Καληεμερα κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις...

Ροζυ απογοητευτηκα με το ειδος της αλλεργιας μας...Μα τοσο μεγαλη ευαισθησια που πρηζεται και μονο που ακουμπαει το τυρι?:-(Μαλλον δε θα την ξεπερασει ποτε φαινεται...Αλλα οσο ζω ελπιζω και θα προσπαθησω να του εφαρμοσω την γκαπς πληρως.Και στη μικρη ανυπομονω να την ξεκινησω σωστα...

Τωρα ο μικρος φαινεται πως εχει ζορια με το δοντι που βγαζει πισω ,τον τραπεζιτη.

Το καλο ειναι πως δεν ετρωγε ψωμια ποτε και ζαχαρη και τις πατατες μονος του σταματησε να τις τρωει.μακαρονια εχω κοψει γενικα δεν τα ζηταει.ομως στη θεα σκετου κρεατος δεν ειναι καθολου θετικος.κατι φασεις ετρωγε κανα γκαπς μπιφτεκι τωρα με τα δοντια ομως που ποναει δεν τρωει γενικα.

Παντως ειχε καποια θετικα οπως οτι τρωει σαλατες(ντο ματα αγγουρι δεν θελει και μονο που τα βλεπει) και φρουτα και χυμους φρουτων,οσπρια ομως καθολου μια φορα δοκιμασε κοκκινες φακες εφαγε λιγο και εκτοτε δεν τις θελει...

Αρα λετε να τον ξεκινησω τωρα και ας μην φαει ?τουλαχιστον θα θηλαζει

και δε θα εχω αγχος οτι δεν τρωει τιποτα...οποτε πιστευετε οτι καλο ειναι να του κοψω μαχαιρι τα ρυζια??

 

 

ειδα και αυτο που λεει για παιδια που δεν τρωνε

 

http://www.healthhomehappy.com/2012/10/my-child-needs-gaps-but-wont-even-touch-that-kind-of-food-how-to-get-kids-with-sensory-issues-on-the-gaps-diet.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed:+HealthHomeAndHappiness+(Health,+Home,+and+Happiness)

 

εγω τελευταια εφαρμοζω παιχνιδι μαζι τους στο τραπεζι την ωρα που τρωνε και ετσι συνδυαζω να φανε μονοι τους ολο το φαγητο και να παιξω μαζι τους αρκετη ωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν παιρνω γιατι δεν εχω πλεον λεφτα για τετοια. Εχουμε περιορισει τα βιολογικα πολυ στα απαραιτητα. Φυσικα δεν ειχα σκοπο να αποξηραινω βιολογικους αναναδες και μανγκο. Πολυτελειες πλεον!

 

Δεν εχει zotter η Μαιρη, εχω παραγγειλει κι εγω και ειπε οτι θα περιμενε να εχει κι αλλες παραγγελιες. Οποτε ζητα κι εσυ.

 

 

Εγω παντως θα ειμαι μεσα στο καταστημα και θα ψωνιζω.

 

Καλά με την intro ξοδεύεις πολλά λεφτά σε κρέατα! Δεν το συζητώ! Απλά και ο αποξηραντης είναι ακριβος και ογκώδης! :-(

 

Ωραία οπότε θα παρω το απογευμα να παραγγείλω κι εγώ μια μεγαλη γιατι μου τελειώνει η προηγούμενη

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, έχω ακόμη αλλά την επόμενη φορά που θα σε δω θα πάρω.

Δεν έχω και μετρητά διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, έδωσα αρκετά στην οδοντίατρο χθες, στο κρέας και αύριο τα υπόλοιπα στα αμύγδαλα και το μέλι.

Μείωσα τις κάψουλες που παίρνω εγώ στις τέσσερεις γιατί τρώω και τουρσί με κάθε γεύμα, δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά προτιμώ να παίρνω μεγαλύτερη δόση butter oil και CLO για τα δόντια μου.

 

Κατερίνα πήρα κι εγώ πάρα πολλά τελευταία από το Keimling, μου έδωσε χρήματα ο μπαμπάς μου για τα παιδιά και το εκμεταλλεύτηκα!

Πήρα μεγάλες συσκευασίες από χουρμάδες, σύκα, ανανά και μάγκο.

Καλά σ' αυτά τα εξωτικά η ποσότητα των 2.5 κιλών είναι τεράστια, θα μας κρατήσουνε κανένα χρόνο το λιγότερο!

Και δεν τους τα δίνω και συχνά, μόνο σαν δωροδοκία ή στη μικρή προκειμένου να αποφύγω το θηλασμό :oops:

 

Κι εγώ τα κρατάω για εξόδους που θέλουν τα ετοιμα... εμένα της αρέσει η καρύδα πολύ και την τρώει σαν chips και είναι και πολύ ευεργετική.

 

Εβαλα στο κεφιρ παπαγια αποξηραμένη από κειμλινγ που είχα πάρει και δεν τρωγόταν ευκολα (ηταν λίγο σαν λάστιχο αλλά πολύ νοστιμη :lol:) και πήρε μια πολύ ωραία γεύση!! Σαν εξωτικό ποτό!

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα κρεας, ολη μερα μαγειρεμα, μας τελειωνει πλεον γρηγορα και ο ζωμος! Τωρα ξεκινησα και τα γιαουρτια οποτε καθε μερα τρεχω και δεν φθανω.

 

Θεωρω οτι ο αποξηραντης θα τα βγαλει τα λεφτα του γρηγορα γιατι αγοραζουμε πολυ αποξηραμενα (ο αντρας μου λατρευει σταφιδες και δαμασκηνα) και γι αυτο εχω κολλησει μαζι του. Βεβαια με τον αποχυμωτη τωρα δεν μπορω να τον παρω.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Η παπαγια δε μου αρεσε καθολου......η χειροτερη αγορα μου ηταν Πως την εβαλες στο κεφιρ δλδ/

 

 

 

 

 

Ροζι σε λιγο θα ανεβασω τα βραχιολια στο φεις.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ειδα και αυτο που λεει για παιδια που δεν τρωνε

 

http://www.healthhomehappy.com/2012/10/my-child-needs-gaps-but-wont-even-touch-that-kind-of-food-how-to-get-kids-with-sensory-issues-on-the-gaps-diet.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed:+HealthHomeAndHappiness+(Health,+Home,+and+Happiness)

 

εγω τελευταια εφαρμοζω παιχνιδι μαζι τους στο τραπεζι την ωρα που τρωνε και ετσι συνδυαζω να φανε μονοι τους ολο το φαγητο και να παιξω μαζι τους αρκετη ωρα

 

Κορίστια δεν ξέρω αλλά απ'οσα εχω διαβάσει σχεδον όλα τα gaps ατομα είναι πολύ δύσκολα με το φαγητό τους και πολύ επιλεκτικά ιδιαίτερα σε μακαρόνια, ρύζια, πίτσες κλπ. Είναι σχεδον κανόνας οπότε αν δεν αφαιρέσεις αυτά δεν πρόκειται να φάνε real food ;).

 

Eγώ το βλέπω πολύ με την μαμά μου που μαγειρεύω και για εκείνη...Πρέπει να κάνει οπωσδήποτε gaps αλλά αρνειται πεισματικά ενώ καταλαβαίνει οτί το εχει αναγκη. Λοιπόν οταν κάνει γερές ατασθαλίες με γλυκά και τυρόπιτες κλπ δεν τρώει ποτε φαγητό με λαχανικά ή όσπρια ή κρέας. Επιλέγει μόνο ρύζι ή πατάτες ή πολλές φορές δεν τρώει καν και αρκειται σε ψωμί :? Οταν την βαζω σε μια σειρά τα τρώει ολα μια χαρά. Φανταστείτε που είναι και πενηντα κάτι χρονών, τα παιδιά μπορούν να αλλάξουν πολύ πιο εύκολα συνήθειες..

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η παπαγια δε μου αρεσε καθολου......η χειροτερη αγορα μου ηταν Πως την εβαλες στο κεφιρ δλδ/

 

 

 

 

 

Ροζι σε λιγο θα ανεβασω τα βραχιολια στο φεις.

 

Κι εγώ δεν μπορούσα να την φάω :lol::lol::lol:

Αλλά την έβαλα αντί για άλλο αποξηραμένο φρούτο στην πρώτη ζύμωση. Εγινε πολύ ωραιο αλλά βέβαια γούστα είναι αυτά ;)

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εμένα μ' αρέσει το παπάγια αλλά ο γιος μου τρελλαίνεται κυριολεκτικά για παπάγια, πήρα 1.5 κιλό!

Προτιμώ όμως να του δίνω παπάγια παρά μάγκο ή ανανά γιατί έχουνε περισσότερη ζάχαρη αυτά, ειδικά τον ανανά μόνο στο κεφίρ νερού τον βάζω ή στην κομπούχα , είναι αηδιαστικά γλυκός (στη δεύτερη ζύμωση μόνο, κρίμα δεν είναι να τα ταϊσω στους σπόρους αυτά; τους βάζω σύκα στην πρώτη ζύμωση).

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις κεφιρ νερου Κατερινα.

 

 

Ροζι πεταλουδα σαν αυτη που σου σπασε δεν βρηκα εδω στο ιδιο καφε, μονο πιο ανοιχτη αποχρωση, οχι το σκουρο καφε. Πααραγγειλα απο αμερικη, ηρθαν σημερα αλλα ειναι μικρες. Θες να στο φτιαξω με μικρη το βραχιολι η να σου παρω τις καφε ανοιχτες?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κορίστια δεν ξέρω αλλά απ'οσα εχω διαβάσει σχεδον όλα τα gaps ατομα είναι πολύ δύσκολα με το φαγητό τους και πολύ επιλεκτικά ιδιαίτερα σε μακαρόνια, ρύζια, πίτσες κλπ. Είναι σχεδον κανόνας οπότε αν δεν αφαιρέσεις αυτά δεν πρόκειται να φάνε real food ;).

 

Eγώ το βλέπω πολύ με την μαμά μου που μαγειρεύω και για εκείνη...Πρέπει να κάνει οπωσδήποτε gaps αλλά αρνειται πεισματικά ενώ καταλαβαίνει οτί το εχει αναγκη. Λοιπόν οταν κάνει γερές ατασθαλίες με γλυκά και τυρόπιτες κλπ δεν τρώει ποτε φαγητό με λαχανικά ή όσπρια ή κρέας. Επιλέγει μόνο ρύζι ή πατάτες ή πολλές φορές δεν τρώει καν και αρκειται σε ψωμί :? Οταν την βαζω σε μια σειρά τα τρώει ολα μια χαρά. Φανταστείτε που είναι και πενηντα κάτι χρονών, τα παιδιά μπορούν να αλλάξουν πολύ πιο εύκολα συνήθειες..

 

Εγω παντως που ειμαι γκαπς ποσα χρονια τωρα δεν ειχα προβλημα να φαω λαχανικα και κρεας....με τραβαγανε φυσικα τα αλλα, ομως δεν ειχα προβλημα να τρωω τα υπολοιπα, ισα ισα τα λαχταρουσα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που ειμαι γκαπς ποσα χρονια τωρα δεν ειχα προβλημα να φαω λαχανικα και κρεας....με τραβαγανε φυσικα τα αλλα, ομως δεν ειχα προβλημα να τρωω τα υπολοιπα, ισα ισα τα λαχταρουσα.

 

Μα όταν εχεις φτάσει σε σημείο να θες μόνο μακαρόνια, ρύζι κλπ είναι προχωρημένη η κατάσταση. Εχεις πολύ candida overgrowth. Ολοι μας είμαστε gaps λίγο ή πολύ. Πχ ένας φίλος μου με αυτιάνοσο νόσημα φανταστείτε οτί δυσκολεύεται να φάει αλμυρό φαγητό γενικώς και προσπαθεί να το συνδιάζει με κάτι γλυκό πάντα ή η κόρη μου στην έξαρση της ήθελε μόνο ρυζάλευρο ή μόνο μακαρόνια. Το ίδιο θα διαβάσεις σε πολλές μαρτυρίες πολλοί είχαν φτάσει στα όρια της κατάθλιψης οταν βρίσκονταν σε αυτό το σημείο.

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moy kanei εντυπωση γιατι θεωρω οτι κι εγω εχω προβλημα αφου δυο χρονια τωρα το εντερο μου ειναι σε αθλια κατασταση. Επισης τιγκα σε μυκητες εδω και 10 χρονια. Ασε τα αυτοανοσα που ειναι ετοιμα να πεταχτουν για τα καλα. Αναρρωτιεμαι δλδ ποσο χειροτερα ειναι αλλοι (οπως ο μεγαλος γιος μου) που εχουν εμμονη με αυτα τα φαγητα και τα γλυκα ενω δεν εχουν εμφανη προβληματα οπως εγω.

 

Και η μανα μου που βασικα εχει χασιμοτο μονο δεν μπορει να σταματησει να τρωει γλυκα και ψωμια. Ζητημα αν ειχε μια φορα στη ζωη της μυκηττες.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρη οτι καθε ανθρωπος εκδηλωνει διαφορετικα τα γκαπσ συμπτωματα του. Εμενα τα παιδια δεν ειχαν αλλεργιες με αιμα και βλεννες ειχαν ομως ΓΟΠ και μετα διαρροιες και μετα δυσκοιλιοτητες. Εγω δεν ειχα ποτε μυκητες. Αλλα ειμαι πολυ picky στο φαγητο και πολλες φορες θελω μονο ενα γλυκο να φαω, τιποτα αλλο. Τα μακαρονια κτλ δε μου κανουν εντυπωση. Ψωμι δε το θελω, δε τρωω σχεδον ποτε. Εχω μανια με τα γλυκα.

Οταν εχεις μυκητες εξωτερικα καλο δεν ειναι αυτο; (δηλ οτι εκδηλωνονται εξωτερικα και οχι εσωτερικα)

Link to comment
Share on other sites

Moy kanei εντυπωση γιατι θεωρω οτι κι εγω εχω προβλημα αφου δυο χρονια τωρα το εντερο μου ειναι σε αθλια κατασταση. Επισης τιγκα σε μυκητες εδω και 10 χρονια. Ασε τα αυτοανοσα που ειναι ετοιμα να πεταχτουν για τα καλα. Αναρρωτιεμαι δλδ ποσο χειροτερα ειναι αλλοι (οπως ο μεγαλος γιος μου) που εχουν εμμονη με αυτα τα φαγητα και τα γλυκα ενω δεν εχουν εμφανη προβληματα οπως εγω.

 

Και η μανα μου που βασικα εχει χασιμοτο μονο δεν μπορει να σταματησει να τρωει γλυκα και ψωμια. Ζητημα αν ειχε μια φορα στη ζωη της μυκηττες.

 

Kαι η μαμά μου αυτό ακριβώς εχει. Ιδια συμπεριφορά!:P

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα την κρεμα και γυρισα. Ο Θεος βοηθος τωρα!!! Να μας φωτισει να κανουμε την κρεμουλα μας.

 

Επαθα σοκ στον Μανδραγορα με τα προιοντα του. Θεικα πραγματα, για τα δε τουρσια οτι και να πω ειναι λιγο!!!! Με ενεπνευσε να ασχοληθω με την κατασκευη τους σιγουρα!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρη οτι καθε ανθρωπος εκδηλωνει διαφορετικα τα γκαπσ συμπτωματα του.

 

Κι εγώ αυτό πιστεύω απ' αυτά που διάβασα, και η μαμά μου δεν έχει εμφανή συμπτώματα GAPS πέρα του ότι είναι υπέρβαρη, αλλά σίγουρα είναι καρα-GAPS!

 

Έπειτα ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται μέσα σου, η χειρότερη και πιο ύπουλη περίπτωση είναι αυτή του καρκίνου που συχνά μέχρι να το πάρεις χαμπάρι είναι αργά.

Η Campbell λέει ότι όταν το έντερο λειτουργεί σωστά και δεν έχει παθογόνα τότε κανένα καρκινικό κύτταρο δεν μπορεί να επιβιώσει και να πολλαπλασιαστεί στον οργανισμό σου!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα σου χρωστάμε όλες μας περίπου μισό λίτρο κρέμα!

Ήρθε πριν από λίγο ο άντρας μου και πρόσεξα ότι γέμισε μέχρι πάνω-πάνω τα μπουκάλια, δεν θα έπρεπε και δεν το σκέφτηκε λέει... :roll:

 

Tην επόμενη φορά, η οποία μάλλον θα είναι σύντομα γιατί θα πάρουμε πηκτή κρέμα Jersey :D, θα σου κρατήσω μισό λίτρο και θα το δώσω στην κουνιάδα σου.

Αν θες παραπάνω μας λες.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Επαθα σοκ στον Μανδραγορα με τα προιοντα του. Θεικα πραγματα, για τα δε τουρσια οτι και να πω ειναι λιγο!!!! Με ενεπνευσε να ασχοληθω με την κατασκευη τους σιγουρα!

 

Τα γεύτηκες κιόλας;

Την άνοιξη στις νηστείες έχει ακόμη περισσότερα, όλα πεντανόστιμα!

Καμιά φορά λέω στον άντρα μου ότι δεν θα ήθελα να πάρει μετάθεση γιατί θα χάσουμε τον Μανδραγόρα ... :oops:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Οχι.......δεν ηταν legal για μενα. Ασε που αν γευτεις τετοιο πραγμα μετα πεθαινεις! :lol:

 

Zhleya τον αντρα σου που εγλυφε την κρεμα!

 

Εγω περνουσα απο κει οταν εφτιαχνα ενα ιατρειο στον πειραια αλλα δεν το ηξερα και δεν το ειχα προσεξει. Παω να κανω μπανιο τωρα γρηγορα. Βρηκα τον αντρα μου να κοιμαται, τα παιδια μονα νηστικα, να δερνονται και τον μικρο χεσμενο. Αν θελετε μπειμπι σιτερ να σας τον συστησω!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα μετρησε το υπολοιπο κι αν ειναι θα σε αποζημιωσουμε την επομενη φορα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ηρθε?? Γιατί κάποια λάθος συννενόηση θα έγινε με τον δικό μου...:?

 

Ναι τελικά θα την πάρει αύριο ο άντρας μου.

 

Δηλαδή πόσο μου εμεινε? Γιατί είπα να δωσω και λιγο στην Miriki να δοκιμασει....

 

Δεν πειράζει για τα χρήματα θα τα βρούμε καλέ

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...