Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προβληματισμός με τις εξωσχολικές δραστηριότητες


Recommended Posts

ΓΙΑΤΙ;;;;;;;;;;;;

το μπαλέτο δεν ευθύνεται για την αλλαγη συμπεριφοράς των αγοριών! αυτο είναι γραμμένο στο dna. μπορει να μην εχει καμια προδιάθεση...

ας ξεκινήσει μοντερνο στα 8 που θα εχει φανει...

Θα σου απαντησω στο γιατι σου!!

 

Δεν ημουν εγω αυτη που ειπα για την συμπεριφορα των αγοριων...αλλα δεν μου αρεσει σαν θεαμα(εχω δει μπαλετο)του αντρα με την τοσο κολλητη ολοσωμη φορμα να κανει τοσο λεπτεπιλεπτες κινησεις....!!!

Αποψη μου!!!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maria_t

    maria_t 14 δημοσιεύσεις

  • ismeni

    ismeni 11 δημοσιεύσεις

  • MaRiA06

    MaRiA06 11 δημοσιεύσεις

  • kyra

    kyra 5 δημοσιεύσεις

σιγουρα ΟΧι αγγλικά. θεωρω οτι ειναι χαμένος χρόνος σε αυτη την ηλικία.

θα πρότεινα σε σχολή μπαλέτου να κανει μπαλέτο- δημιουργικό χορο και στο πρόγραμμα των νηπίων περιλαμβάνεται ρυθμική και μουσικοκινητική αγωγή. οποτε... 3 σε ενα!

 

πού μένεις; να σου προτείνω μια πολύ καλη σχολή γαι τη μικρή σου!

 

Σχετικά με τa αγγλικά, ένας λόγος για μένα να τη ξεκκινήσω από νωρίς είναι το ενδεχόμενο να χρειαστεί να μεταναστεύσουμε στο εξωτερικό οικογενειακώς (έτσι όπως πάνε τα πράγματα στην Ελλάδα). Σε αυτή την περίπτωση το παιδί πρέπει από νωρίς να έχει ακούσματα, ώστε να μπορέσει να προσαρμοστεί ευκολότερα στη ξένη χώρα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επιλέξω ΜΙΑ δραστηριότητα, από τις άπειρες επιλογές που έχουμε. Την περασμένη εβδομάδα πήγαμε μαζί και είδε διάφορα (κολύμβηση, πολεμική τέχνη, μουσική προπαιδεία -που έκανε πέρσυ-, θέατρο). Μέσα στο σαββατοκύριακο θα αποφασίσει -μάλλον για το θέατρο τον βλέπω-. Όχι περισσότερο από μία όμως, νομίζω ότι θα κουράσει και το παιδί και την οικογένεια....

 

Τα αγγλικά δεν τα εντάσσω στις δραστηριότητες, και είσαι τυχερή που τα κάνει στο σχολείο από αγγλίδα.

Link to comment
Share on other sites

Τα αγγλικά δεν τα εντάσσω στις δραστηριότητες, και είσαι τυχερή που τα κάνει στο σχολείο από αγγλίδα.

 

...με το αζημίωτο βεβαίως...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω στο γιατι σου!!

 

Δεν ημουν εγω αυτη που ειπα για την συμπεριφορα των αγοριων...αλλα δεν μου αρεσει σαν θεαμα(εχω δει μπαλετο)του αντρα με την τοσο κολλητη ολοσωμη φορμα να κανει τοσο λεπτεπιλεπτες κινησεις....!!!

Αποψη μου!!!!

 

Δεν έχω κάνει ποτέ μπαλέτο στη ζωή μου αλλά αν ήμουν γυναίκα θα προτιμούσα μάλλον αυτό παρά τον κοιλαρά που αράζει στην ΤV και κλάνει όλη την ώρα.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω κάνει ποτέ μπαλέτο στη ζωή μου αλλά αν ήμουν γυναίκα θα προτιμούσα μάλλον αυτό παρά τον κοιλαρά που αράζει στην ΤV και κλάνει όλη την ώρα.

 

xaxaxa...και εγω τον μπαλαρινο προτιμώ!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Ααααα...με ενθαρρύνετε δηλαδή να στείλω το γιο μου στο μπαλέτο? :P

 

Άνευ πλάκας, το είχα αναφέρει και πριν από καιρό, όταν τον είδα να χορεύει ακούγοντας κλασσική μουσική. Ολόκληρη χορογραφία έστησε μόνος του στα καλά καθούμενα, μια κίνηση, ένα στυλ απίστευτο και δεν είχε τίποτα το...εμ...περίεργο..., που θα προβλημάτιζε τους γονείς ενός αγοριού. :cool: Ήταν, απλά, πάρα πολύ εντυπωσιακό κι ωραίο! Μείναμε κάπως έτσι :o με τον πατέρα του και σπάγαμε το κεφάλι μας να καταλάβουμε πού τα είδε και τα κάνει όλα αυτα!

 

Ύστερα έμαθα ότι υπάρχει σε μια σχολή χορου τμήμα μπαλέτου για αγόρια και πηγαίνει κι ένα αγοράκι από τη γειτονιά μας. Λέω να τον δοκιμάσω, να μας φύγει ολονών η περιέργεια. Στο κάτω κάτω, μπορεί να μην του αρέσει τελικα.

 

(Βασικά, κι εγώ τον Μπαρίσνικοφ είχα στο νου, μαζί με τους αθλητες του καλλιτεχνικού πατινάζ, που παρακολουθώ ανελλιπώς! :wink::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ μπαλέτο στη ζωή μου αλλά αν ήμουν γυναίκα θα προτιμούσα μάλλον αυτό παρά τον κοιλαρά που αράζει στην ΤV και κλάνει όλη την ώρα.

Πιστευεις οτι υπαρχουν μονο αυτες οι δυο κατηγοριες αντρων...?????

Αρα να υποθεσω εφοσον δεν κανεις μπαλετο οτι ανοικεις στην αλλη κατηγορια...!!!!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ μπαλέτο στη ζωή μου αλλά αν ήμουν γυναίκα θα προτιμούσα μάλλον αυτό παρά τον κοιλαρά που αράζει στην ΤV και κλάνει όλη την ώρα.

:lol::lol::lol:

 

Πιστευεις οτι υπαρχουν μονο αυτες οι δυο κατηγοριες αντρων...?????

Αρα να υποθεσω εφοσον δεν κανεις μπαλετο οτι ανοικεις στην αλλη κατηγορια...!!!!!

:lol::lol::lol:

Για να είμαι δίκαιη...

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΙΑΤΙ;;;;;;;;;;;;

το μπαλέτο δεν ευθύνεται για την αλλαγη συμπεριφοράς των αγοριών! αυτο είναι γραμμένο στο dna. μπορει να μην εχει καμια προδιάθεση...

ας ξεκινήσει μοντερνο στα 8 που θα εχει φανει...

 

δεν αλλοιόνονται οι σεξουαλικές προτιμήσεις με το μπαλέτο. ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!

 

ασε που ψαχνουμε χορευτες με τα κυάλια και βγαζουν λεφτα τελικά χορέυοντας γιατι ειανι δυσεύρετοι!

 

Οι σεξουαλικές επιλογές δεν είναι γραμμένες στο DNA. Δεν υπάρχει προδιάθεση. Είναι απλώς επιλογές.

 

Και, προσωπικά, δε θα είχα κανέναν ενδοιασμό στο να στείλω το γιο μου μπαλέτο. Ούτε ο άντρας μου. Ξέρουμε και οι 2 πως είναι πολύ διαφορετικοί οι λόγοι, οι αιτίες, όπως θέλετε πείτε το που οδηγούν έναν άνθρωπο στην ομοφυλοφυλία.

 

Βέβαια, ο γιος μου είναι ένα μικρό παιδοβούβαλο, οπότε μάλλον το μπαλέτο δε θα θέλει αυτόν,χεχε

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι υπαρχουν μονο αυτες οι δυο κατηγοριες αντρων...?????

Αρα να υποθεσω εφοσον δεν κανεις μπαλετο οτι ανοικεις στην αλλη κατηγορια...!!!!!

 

Εγώ είμαι μια κατηγορία μόνος μου! :)

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

τα αγορια στο μπαλέτο δεν κανουν λεπτεπίλεπτες κινήσεις. το βασικό που κάνουνε είναι pirouettes (στροφές), allegro (άλματα) και κρατάνε τις παρτενέρ τους!

ακομη και στο μαθημα οι ασκήσεις ειναι διαφορετικές απο των κοριτσιών. πιο αντρικές... χωρις πλαστικότητα στα χέρια!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να ξεκαθαρισουμε κατι?! Δεν μιλαω για προδιαθεση,ουτε για dna. Μιλαω για τις αντηληψεις γενικα.Πως εσυ ismeni μου δεν λες πως θα πας την κορη σου ποδοσφαιρο(που κ εκει περνουν κοριτσια)?! Με την ιδια λογηκη λεω κ εγω οτι δεν θα εστελνα το γιο μου μπαλετο.

Ασε που οταν σκεφτομαι μπαλετο δεν παει το μυαλο μου στον Μπαρισνικοφ.!

Οπως οταν ακουω καποιες κ λενε,οτι οταν ζωγραφιζει ωραια σκεφτονται τον Πικασο....και θελω τοσο πολυ να πω ''γιατι δεν σκεφτεστε αυτους που καθονται κατω απο τον πυργο του Αιφελ και παρακαλανε για ενα πορτρετο για να ζησουν?!''

Δυστιχως οι δρομοι δεν ειναι ολοι στρωμμενη με ροδοπελλα!!!

Να μην μιλησω για τις ετικετες στην Ελλαδα!!! Που ολους τους εχει παρει η μπαλα και τους λεμε γκει,ειναι δεν ειναι.! Και μετα μου λες εσυ να παω τον γιο μου στο μπαλετο.

Που αν γυρησεις σε καποιον να του πεις οτι το στελνω ενοργανη,σου απανταει..''θα γινει Μελισσανιδης????''

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να ξεκαθαρισουμε κατι?! Δεν μιλαω για προδιαθεση,ουτε για dna. Μιλαω για τις αντηληψεις γενικα.Πως εσυ ismeni μου δεν λες πως θα πας την κορη σου ποδοσφαιρο(που κ εκει περνουν κοριτσια)?! Με την ιδια λογηκη λεω κ εγω οτι δεν θα εστελνα το γιο μου μπαλετο.

Ασε που οταν σκεφτομαι μπαλετο δεν παει το μυαλο μου στον Μπαρισνικοφ.!

Οπως οταν ακουω καποιες κ λενε,οτι οταν ζωγραφιζει ωραια σκεφτονται τον Πικασο....και θελω τοσο πολυ να πω ''γιατι δεν σκεφτεστε αυτους που καθονται κατω απο τον πυργο του Αιφελ και παρακαλανε για ενα πορτρετο για να ζησουν?!''

Δυστιχως οι δρομοι δεν ειναι ολοι στρωμμενη με ροδοπελλα!!!

Να μην μιλησω για τις ετικετες στην Ελλαδα!!! Που ολους τους εχει παρει η μπαλα και τους λεμε γκει,ειναι δεν ειναι.! Και μετα μου λες εσυ να παω τον γιο μου στο μπαλετο.

Που αν γυρησεις σε καποιον να του πεις οτι το στελνω ενοργανη,σου απανταει..''θα γινει Μελισσανιδης????''

 

δεν ειπα οτι δε θα παω την κορη μου ποδοσφαιρο γιατι ειναι για αγορια. αν το ζητησει... θα την παω.

 

υπάρχει χορευτης στην λυρική, αντρας-αντρας, που εκανε απο μικρος μπαλέτο και κανενας συμμαθητής του δεν το ηξερε στο σχολείο!

δεν είναι απαραιτητο να ανακοινώσεις οτι το παιδί σου κανει μπαλέτο ή ενόργανη (τα εν οικο μη εν δημο)... απο την αλλη μπορει να κάνει μοντέρνο!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ειπα οτι δε θα παω την κορη μου ποδοσφαιρο γιατι ειναι για αγορια. αν το ζητησει... θα την παω.

 

υπάρχει χορευτης στην λυρική, αντρας-αντρας, που εκανε απο μικρος μπαλέτο και κανενας συμμαθητής του δεν το ηξερε στο σχολείο!

δεν είναι απαραιτητο να ανακοινώσεις οτι το παιδί σου κανει μπαλέτο ή ενόργανη (τα εν οικο μη εν δημο)... απο την αλλη μπορει να κάνει μοντέρνο!

Βλεπεις???

Αρα και εγω λεω...''γιατι να παει το παιδακι μου μπαλετο,αλλα να του λεω δεν θα το πουμε πουθενα...''τι του διδασκω ετσι? Οτι ειναι κακο αυτο που κανει? 'η απαγορευμενο.?

 

Το ξερω οτι δεν ανεφαιρες για το ποδοσφαιρο,ομως εννοω πως δεν θα ειναι απο της επιλογες σου (τις πρωτες τουλαχιστον)

και εγω αν τον δω οτι θελει πολυ(που ο δικος μου ειναι λιγο πιο αγρικος) θα το εκανα(με βαρια καρδια δεν σου κριβω).Ομως δεν θα το βαλω το μπαλετο στην λιστα με αυτα που θα του δωσω να επιλεξη.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τώρα, παρακολουθώ τη συζήτησή σας και αναρωτιέμαι. Γιατί να στείλω το αγοράκι μου σε ένα άθλημα που θα συναναστρέφεται κυρίως με κορίτσια? Και μάλιστα χωρίς να μου το ζητήσει?

Γιατί να στείλω το κοριτσάκι μου σε ένα άθλημα που το κάνουν κυρίως αγόρια? Και μάλιστα χωρίς να μου το ζητήσει?

 

Ρωτώ πραγματικά. Ποιον να είναι ο λόγος? Για να κάνω την επανάστασή μου? Για να κάνω πείραμα αν το ανδριλίκι είναι στο DNA, και επομένως οι πιρουέττες δεν το επιρρεάζουν? Ή αν η κόρη μου, αφού τυλιχτεί στις λάσπες, φτύσει μία δύο φορές κάτω, κλωτσίσει και βρίσει καμία ώρα, μετά θα βάλει το άι λάινερ και τη φούστα και θα βγει για ποτό με το αγόρι της?

 

Θέλω να πω ότι υπάρχει λόγος που κάποια αθλήματα τα προτιμούν τα αγόρια ή τα κορίτσια, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν το παιδί μου θέλει, θα το εμποδίσω. Να είναι όμως επιλογή του όχι δική μου. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι σωστά αυτά που λέω, απλά εκφράζω στα πρόχειρα μερικές σκέψεις....:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

τα αγορια στο μπαλέτο δεν κανουν λεπτεπίλεπτες κινήσεις. το βασικό που κάνουνε είναι pirouettes (στροφές), allegro (άλματα) και κρατάνε τις παρτενέρ τους!

ακομη και στο μαθημα οι ασκήσεις ειναι διαφορετικές απο των κοριτσιών. πιο αντρικές... χωρις πλαστικότητα στα χέρια!

 

πες τα κοπελα μου γιατι η αγνοια και οι ιδεοληψιες του καθενος θα μου ανεβασουν παλι την πιεση

 

πες τι δυναμη τι μυες χρειαζεται για να μπορουν να κανουν ολα αυτα

 

κι επειτα τι σχεση η σεξουαλικη ταυτοτητα με το χορο?? αρες μαρες κουκουναρες

 

δηλαδη στο καρατε δεν υπαρχουν αθλητες ομοφυλοφιλοι?? η μηπως το να ασχολεισαι απο μικρος με την αυτοαμυνα και τετοια αθληματα θα σε αποθαρρυνουν απο το να ακουληθησεις τη φυση σου αν αυτη ειναι να ειναι ομοφιλοφυλη??

Link to comment
Share on other sites

πες τα κοπελα μου γιατι η αγνοια και οι ιδεοληψιες του καθενος θα μου ανεβασουν παλι την πιεση

 

πες τι δυναμη τι μυες χρειαζεται για να μπορουν να κανουν ολα αυτα

 

κι επειτα τι σχεση η σεξουαλικη ταυτοτητα με το χορο?? αρες μαρες κουκουναρες

 

δηλαδη στο καρατε δεν υπαρχουν αθλητες ομοφυλοφιλοι?? η μηπως το να ασχολεισαι απο μικρος με την αυτοαμυνα και τετοια αθληματα θα σε αποθαρρυνουν απο το να ακουληθησεις τη φυση σου αν αυτη ειναι να ειναι ομοφιλοφυλη??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τώρα, παρακολουθώ τη συζήτησή σας και αναρωτιέμαι. Γιατί να στείλω το αγοράκι μου σε ένα άθλημα που θα συναναστρέφεται κυρίως με κορίτσια? Και μάλιστα χωρίς να μου το ζητήσει?

Γιατί να στείλω το κοριτσάκι μου σε ένα άθλημα που το κάνουν κυρίως αγόρια? Και μάλιστα χωρίς να μου το ζητήσει?

 

Ρωτώ πραγματικά. Ποιον να είναι ο λόγος? Για να κάνω την επανάστασή μου? Για να κάνω πείραμα αν το ανδριλίκι είναι στο DNA, και επομένως οι πιρουέττες δεν το επιρρεάζουν? Ή αν η κόρη μου, αφού τυλιχτεί στις λάσπες, φτύσει μία δύο φορές κάτω, κλωτσίσει και βρίσει καμία ώρα, μετά θα βάλει το άι λάινερ και τη φούστα και θα βγει για ποτό με το αγόρι της?

 

Θέλω να πω ότι υπάρχει λόγος που κάποια αθλήματα τα προτιμούν τα αγόρια ή τα κορίτσια, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν το παιδί μου θέλει, θα το εμποδίσω. Να είναι όμως επιλογή του όχι δική μου. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι σωστά αυτά που λέω, απλά εκφράζω στα πρόχειρα μερικές σκέψεις....:oops::oops:

Συμφωνω μαζι σου και αυτο λεω και εγω!!!!

Δεν ξερω αν εχεις διαβασει απο την αρχη...αυτο ξεκινησε γιατι καποια κοπελα πηγε το κοριτσακι της ρυθμικη και το αγορακι της ζητησε και αυτο.

Ανεφερα λοιπον οτι ενοργανη μπορει και να τον πηγαινα αλλα μπαλετο με τιποτα(εκτος αν το θελει τοσο πολυ)που σε εμενα προσωπικα αυτο δεν τηθεται θεμα με το δικο μου παιδι.Απο εκει ξεκινησε ολο αυτο.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τώρα, παρακολουθώ τη συζήτησή σας και αναρωτιέμαι. Γιατί να στείλω το αγοράκι μου σε ένα άθλημα που θα συναναστρέφεται κυρίως με κορίτσια? Και μάλιστα χωρίς να μου το ζητήσει?

Γιατί να στείλω το κοριτσάκι μου σε ένα άθλημα που το κάνουν κυρίως αγόρια? Και μάλιστα χωρίς να μου το ζητήσει?

 

Ρωτώ πραγματικά. Ποιον να είναι ο λόγος? Για να κάνω την επανάστασή μου? Για να κάνω πείραμα αν το ανδριλίκι είναι στο DNA, και επομένως οι πιρουέττες δεν το επιρρεάζουν? Ή αν η κόρη μου, αφού τυλιχτεί στις λάσπες, φτύσει μία δύο φορές κάτω, κλωτσίσει και βρίσει καμία ώρα, μετά θα βάλει το άι λάινερ και τη φούστα και θα βγει για ποτό με το αγόρι της?

 

Θέλω να πω ότι υπάρχει λόγος που κάποια αθλήματα τα προτιμούν τα αγόρια ή τα κορίτσια, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν το παιδί μου θέλει, θα το εμποδίσω. Να είναι όμως επιλογή του όχι δική μου. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι σωστά αυτά που λέω, απλά εκφράζω στα πρόχειρα μερικές σκέψεις....:oops::oops:

 

κοιτα δεν προκειεται για επανασταση,,,αν σου αρεσει ο χορος και εχεις ασχοληθει σοβαρα συνηθως το προτεινεις και στα παιδια σου,,, μπορει να γουσταρουν μπορει και οχι,,,εδω υπαρχει προκαταληψη και δεν τα στελνουν τα αγορια,,,οκ σεβαστο αλλα αν τα εστελναν απο μικρα το μαθημα ειναι διαφορετικο στα αγορια,,,και συνηθως εχουν τμηματα μονον για αγορια

 

αυτο εδω δεν παιζει οποτε γιατι να παμε κοντρα σε αυτο? οκ ειναι μια αποψη και αυτη,,,υπαρχουν και ανθρωποι ομως που εκτιμουν το χορο για διαφορους λογους και καλο ειναι να εχουν την δυνατοτητα να το κανουν και για τα αγορια

 

στην ελλαδα θα φτασουν οι γυναικες να χορευουν μονες τους χωρις αντρες για παρτενερ

Link to comment
Share on other sites

τελος να πω οτι το μπαλετο δεν ειναι ολος ο χορος,,,υπαρχει και ο μοντερνος και ο συγχρονος, το χιπ χοπ, η τζαζ, το λατιν κλπ

 

οι γυναικες χρειαζονται αντρες με μουσκουλα για να χορεψουν μαζι τους

 

το μπαλετο ειναι η βαση,,,κανουν ολοι μπαλετο για να δυναμωσουν και να αποκτησουν ελαστικοτητα δεν σημαινει οτι θα χορεξουν τη λιμνη των κυκνων

 

ειναι η βαση, για να αποκτησουν συνειδηση του σωματος τους, μετα διαλεγουν το χορο που γουσταρουν,,,

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν προκειεται για επανασταση,,,αν σου αρεσει ο χορος και εχεις ασχοληθει σοβαρα συνηθως το προτεινεις και στα παιδια σου,,, μπορει να γουσταρουν μπορει και οχι,,,εδω υπαρχει προκαταληψη και δεν τα στελνουν τα αγορια,,,οκ σεβαστο αλλα αν τα εστελναν απο μικρα το μαθημα ειναι διαφορετικο στα αγορια,,,και συνηθως εχουν τμηματα μονον για αγορια

 

αυτο εδω δεν παιζει οποτε γιατι να παμε κοντρα σε αυτο? οκ ειναι μια αποψη και αυτη,,,υπαρχουν και ανθρωποι ομως που εκτιμουν το χορο για διαφορους λογους και καλο ειναι να εχουν την δυνατοτητα να το κανουν και για τα αγορια

 

στην ελλαδα θα φτασουν οι γυναικες να χορευουν μονες τους χωρις αντρες για παρτενερ

 

Αυτο λεω και εγω,οτι υπαρχη ταμπου και οχι οτι δεν σεβομαι το μπαλετο..μονο να σου αναφαιρω οτι απο μικρη ασχολιθηκα πολλα χρονια με αυτο...δεν υπηρχε τμημα για αγορια...τωρα δεν ξερω αν εχουν αλλαξει τα πραγματα. Θα μπορουσα να τον στειλω σε αλλα ειδη χορου γιατι εχει παρα πολυ ρυθμο σε οτι μουσικη ακουει...επειδη ομως στην Ελλαδα θα τον εκαναν να νοιωθει μειωνεκτικα τα παιδια σχολειο του και αλοι ενδεχομενος,δεν θα το εκανα αυτο στο παιδι μου.Αν ημουν σε αλλη χωρα με αλλη νοοτροποια και οχι εδω που κολλανε για τα παντα εττικετες...και φυσικα το ηθελε και εκεινος θα το εκανα.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα να δοκιμασει ο γιος μου απο μικρος,,,αν του αρεσει θα φανει και θα συνεχισει,,,θελω να πω δεν θα παθουν τιποτα αν κανουν κανα δυο χρονια,, μουσικοκινητικη προπαιδεια ,, γιατι αυτο θα κανουν

 

και πιανο θα δοκιμασουν,,,αν δεν τραβαει θα σταματησει

 

γενικα πιστευω οτι πρεπει να δοκιμαζουν διαφορα κι ο,τι τους αρεσει θα το συνεχισουν,,,ενα απο ολα που θα δοκιμασει ο δικος μου ο γιος απο μικρος ειναι και ο χορος, αν κατι τον συγκινησει σε αυτο και γουσταρει οκ, αν οχι δεν πιεζουμε

 

αυτο ισχυει για ολες τις δραστηριοτητες

 

και μακαρι να δοκιμασαουν κι αλλα αγορακια ωστε να υπαρξουν επιτελους τμηματα αγοριων

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...