Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑΘΜΟΙ ΙΛΙΟΝ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΤΙΜΕΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μπερδεύτηκα λίγο για το αν πρέπει να το έχουμε στα υπόψιν μας αυτο το σχολείο ή όχι. Μάλλον απ ότι καταλαβαίνω εκφράζεται την αγανάκτηση σας για το οικονομικό μέρος ( που σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο) αλλά είστε και ευχαριστημένος από την φροντίδα και την εκπαίδευση που παρέχει,αν κατάλαβα καλά. Πραγματικά είναι δύσκολο να αισθάνεσαι έτσι ειδικά για ένα τόσο σπουδαίο και ευαίσθητο θέμα οπως είναι η αγωγή και η φροντίδα των παιδιών μας.Ίσως αν εκφράζατε την αποψή σας στον υπεύθυνο να νιώθατε καλύτερα.

Το ότι συνεχίζουμε να στέλνουμε τα παιδιά μας σε σταθμούς που μας "τα παίρνουν" κανονικότατα, μάλλον σημαίνει ότι βάζουμε την εκπαίδευσή τους πάνω απ'όλα κι ας το παίζουμε "βλάκες" στους εκάστοτε διευθυντές και διευθύντριες. Απλά, κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβουν κι αυτοί ότι δεν τρώμε κουτόχορτο και ότι οι γονείς τα συζητούν αυτά μεταξύ τους... Και ξέρεις τι λένε για τους δυσαρεστημένους γενικότερα...

 

vgianni; Συγνώμη, αλλά "τίμιο" δώρο, δεν υπάρχει... Δηλαδή κάτι σας μπουρμουάρ; Αυτό έλειπε, να τους επιδοτούμε κιόλας! Και δεν ζητάμε "folie folie κρουασάν"! Με δυο φρατζόλες ψωμί και λίγο βούτυρο με μέλι, έχει φάει πρωινό μια τάξη 15 παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλημέρα σας ..

Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες για τον παιδικό σταθμό 'ΗΛΙΟΤΟΠΟΣ ' στο Ιλιον ...

Διάβασα τα σχόλια του Πάνου από το Ιλιον ...

Μπορείτε να μου απαντήσετε και με προσωπικό PM .

Ευχαριστώ πολύ .

 

Μια προβληματισμένη μαμά..

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΜΑΘΕΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΙΟΤΟΠΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ (Α-Ω) ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ. ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ Η΄ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με ενδιαφέρει και εμενα ο κοσμοσ του παιδιου στο μπουρναζι - μήπωσ έμαθες τιποτα καλές ή κακές φήμες απο τισ υπολοιπες μανουλες που γνωρίζουν τον σταθμό? περιμένω με αγωνία νεώτερα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα με ενδιαφέρει και εμενα ο κοσμοσ του παιδιου στο μπουρναζι - μήπωσ έμαθες τιποτα καλές ή κακές φήμες απο τισ υπολοιπες μανουλες που γνωρίζουν τον σταθμό? περιμένω με αγωνία νεώτερα σου

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ελπιζω ολοι να εχετε να βρει εναν καλο σταθμο για τα παιδακια σας

εγω θα παω τα διδυμα σταθμο απο Σεπτεμβρη και θα ειναι ακριβως ενος ετους

θα ηθελα να ηξερα εαν ξερετε τιποτα για το σταθμο τα πρωτα μου βηματα

και εαν παει καποιος το μωρο σε βρεφονηπιακο σταθμο στο Ιλιον οποιον και αν ειναι ωστε να τον επισκεφτω

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τρυποκαριδάκι γεια σου είμαστε συγχωριανές καλέ και εγώ Ζεφύρι μένω..

Λοιπόν τον σταθμό που λες δεν τον ξέρω έχω δει διάφορους σε Καματερό, Ίλιον σύνορα Πετρούπολη, Φιλαδέλφεια. Παρεπιπτόντως γιατί δεν έκανες αίτηση στο βρεφονηπιακό της εργατικής εστίας στο Ζεφύρι? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια

Ότι θες με ρωτάς

 

ΚΑΙ εγώ έλεγα να κάνω εκεί αλλά φοβάμαι πως θα έχει πολλούς ε χμμμ αθίγγανους. ξέρει κάποια?

Link to comment
Share on other sites

ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΚΛΟΥΒΙΟΥ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΤΟ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΕΙ 3 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΙ ΧΩΡΟΙ ΜΕ ΠΟΡΤΕΣ ΣΑΛΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 45 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝ 50 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ 3 ΣΤΑΔΙΩΝ ΑΠΟ ΒΡΕΦΟΙ ΕΩΣ ΝΗΠΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕ ΧΩΡΟΥΣ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΗ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΣΗΜΕΙΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΔΕΙΓΜΑ 12 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ.

Η ΑΥΛΗ ΦΙΑΓΜΕΝΗ ΜΕ ΧΑΛΙΚΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ 15 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΚΙΕΡΗ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΞΕ.....ΜΕ 280 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΨΥΧΩΝ,,,,ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ 16 ΚΑΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΗΡΟΥΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΝΑ 22 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ....Η ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΙ ΧΥΜΩΔΗ ,,,,!?? :lol: ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑΣ ΔΕΝ ΕΠΕΙΣΑΝ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Τ\\ΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ Η ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΟΥ

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΟΣ[/b]

 

Αγαπητέ Πάνο από Ίλιον,

 

Θα ήθελα να σε ενημερώσω πως είμαι ένας από τους γονείς που στέλνουν τα παιδιά τους σε αυτό το "Παρκάρισμα Παιδικών Ψυχών" όπως ΑΣΤΟΧΑ το αποκάλεσες πιο πάνω και θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι το παιδί είναι όχι μόνο χαρούμενο και ευτυχισμένο αλλά σε αντίθεση με όσα αναφέρεις νιώθουμε και εγώ και η γυναίκα μου σιγουριά και ασφάλεια!

 

Θα ήθελα επίσης να σου αναφέρω πως γυρίσαμε το 99% των παιδικών σταθμών που υπάρχουν στην πετρούπολη και ήταν ο μοναδικός που μας υποδέχθηκε και μας καλωσόρισε με ζεστασιά και άγχος για το πρόβλημα που αντιμετωπίζαμε με την ένταξη του παιδιού μας σε ένα Παιδικό Σταθμό!

 

Οι δασκάλες είναι όλες πολύ γλυκιές και καλές στην δουλειά τους γνωρίζουν όλους τους γονείς και έχουν άμεση επικοινωνία σε περίπτωση που παρουσιάσει το παιδί κάποιο πρόβλημα χωρίς να το παραβλέπουν για "αργότερα και βλέπουμε πως θα πάει..." για παράδειγμα πρόβλημα που αντιμετώπιζε η μικρή μας στην γραφή και στην ζωγραφική!

 

Η κυρία Ρούλα που μαγειρεύει μια και μίλησες για "Υγιεινή Διατροφή" είναι μια πολύ καλή μαγείρισσα που εμένα προσωπικά με γυρίζει χρόνια πίσω στην "Κουζίνα της Γιαγιάς από το χωριό με τα μυστικά της μαγειρικής που μόνο εκείνη γνώριζε.. π.χ. με σπιτικό παγωτό και μαρμελάδες.. κ.α. " κάνοντας τα φαγητά της ανάρπαστα στην μικρή μας και στους συμμαθητές της βάζοντας και εμάς τους ίδιους πολλές φορές σε πειρασμό μήπως και γίνουμε ρεζίλι ζητώντας της "ταπεράκι για το σπίτι" με φαγητό που με μεγάλη της χαρά και ευχαρίστηση μας έχει προσφέρει!

 

Ο Κυρ Παναγιώτης με το Αυτοκίνητο του σταθμού ήρεμος και σωστός οδηγός λεωφορείου χωρίς να τρέχει και να κάνει κουδούνι τα παιδάκια προκειμένου να προλάβει το δρομολόγιο του και παρόλα αυτά πάντα στην ώρα του "τον έχω τσεκάρει τα πρωϊνά"

 

Ο χώρος επίσης είναι πολύ φωτεινός και αερίζεται καθημερινά " επίσης το ξέρω γιατι εδώ και 2,5 χρόνια περνάω απο έξω πηγαίνοντας για την δουλειά και το βλέπω" επίσης ο παιδικός διαθέτει κλιματισμό και ΟΧΙ καλοριφέρ και φτηνο-aircondition όπως οι περισσότεροι στην περιοχή από τους πιο μικρούς μέχρι τους πιο μεγάλους της περιοχής οι κάμερες είναι επίσης κάτι το οποίο με εντυπωσίασε και καταφέραμε επιτέλους να δούμε πως λειτουργεί το Λουλούδι μας σε μια ομάδα χωρίς την παρουσία μας δίπλα του, πράγμα που δεν είχαμε σε κανέναν άλλο απο όσους είχαμε δει!

 

Οι τάξεις είναι ικανοποιητικές "μην ξεχνάς εμείς είμαστε 1.80 και αυτά τα πιτσιρίκια ειναι κάτι περισσότερο κάτι λιγότερο από ένα μέτρο :lol:" και γεμάτες ζωγραφιές και χειροτεχνίες από τα μικρά ζουζούνια επίσης υπάρχουν πολλά παιχνίδια τα οποία αλλάζουν και κατα την διάρκεια και στο τέλος της χρονιάς "επίσης το έχω τσεκάρει"!

 

Επίσης, θα ήθελα να σε ενημερώσω πως η αναλογία των παιδιών-δασκάλων που αναφέρεις δεν ισχύει και το ξέρω καλά μια και στέλνω το παιδί μου εκεί 2,5 χρόνια και ετοιμάζομαι να γράψω και το δεύτερο μου παιδί εκεί!

 

Ακόμη, μια και αναφέρθηκες στην αυλή...

Ελπίζω να είχες μεζούρα μαζί σου γιατι η αυλή δεν είναι 15 τετραγωνικά είναι πολύ μεγαλύτερη μια και εκεί και τις 2 χρονιές που στέλνουμε την μικρή μας κάνει ο Παιδικός τις εκδηλώσεις του μαζεύοντας όλους τους γονείς και παπουδογιαγιάδες! Και να σου πω την αλήθεια προτιμώ το σκιερό της αυλής που ανέφερες και το χαλίκι "που καλύπτει ενα μέρος της αυλής γιατι το υπόλοιπο είναι πράσινη μοκέτα" παρά κάποιο γκαράζ που έχει μετατραπεί σε αυλή η σε κάποια αυλή χωρίς σκέπαστρο με τον ήλιο ντάλα μέσα στο κατακαλόκαιρο!

 

Αλλά προφανώς... μπαίνοντας στον Παιδικό Σταθμό σε εντυπωσίασε τόσο πολύ :shock: η χυμώδης "δεν νομίζω" αλλά τόσο μα τόσο Γλυκιά ;) "συμφωνώ και επ' αυξάνω" Κυρία του Σταθμού που δεν πρόσεξες τίποτε άλλο με αποτέλεσμα να σε καταλάβει και η γυναίκα :evil: σου και βέβαια να απορρίψει τον Σταθμό για να αποφύγει τα χειρότερα!

 

Έτσι έχασες την ευκαιρία και να στείλεις το ή τα παιδιά σου σε ένα πολύ καλό Παιδικό Σταθμό που φροντίζει να μάθει κάτι το παιδί σου και όχι πως να σου αρπάξει κάποια ευρώ παραπάνω με εκδηλώσεις σε θέατρα με είσοδο 20€ και στολές για τα μικρά 70€ :mad:!

 

Όσο για την τιμή του σταθμού δεν ισχύει το " ότι πληρώσεις παίρνεις" αντίθετα θα έλεγα ότι είναι αν όχι η καλύτερη μία από τις πιο καλές :wink: επιλογές σταθμού στην ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ!

 

Βέβαια εμένα δεν με πολυσυμφέρει αυτό που λέω γιατί θα πρέπει να φροντίζω να κλείνω νωρίς θέση για το καμάρι μου... Αλλά τέτοια κριτική και τόσο άσχημοι χαρακτηρισμοί δεν μπορούσαν να με αφήσουν αδιάφορο!

 

Τάσος από Πετρούπολη

 

Ευτιχισμένος Μπαμπάς... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Μπορείτε να δείτε και την " Αγωγή και Φροντίδα" στο Ίλιον

Εκεί στέλναμε την κόρη μας μεχρι τη στιγμή που αλλάξαμε σπίτι-πόλη (2 χρόνια).

Πρόκειται για μια οικογενειακή επιχείρηση όπου μητέρα και κόρες είναι όλες παιδαγωγοί, οι δασκάλες είναι πολύ καλές και ψαγμένες και έχει πολύ καλό εκπαιδευτικό πρόγραμμα αλλά και ανθρώπινο προσωπο. Από τη νέα σεζόν θα λειτουργήσουν σε νέους μεγαλύτερους χώρους. Τα χρήματα ήταν πολύ λογικά και έτσι νομίζω θα παραμένουν.

Αξίζει να τον δείτε.

Τηλ. 2102624978.

 

 

 

Καλημέρα.Ξέρετε κάτι για τον σταθμό που αναφέρει πιο πάνω ο Δημήτρης Π?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ξερει κάποιος να μου πει για την Λιλιπουπολη στην Πετρουπολη και για το Κουκι και το Ρεβυθι στο Ιλιον? Εχω μια κορη τριων χρόνων και ψαχνω παιδικο σταθμο. Μενω Πετρουπολη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κοριτσια σας παρακαλω αν εχετε ακουσει κατι για (baby)λιλιπουπολη στην πετρουπολη ενημερωστε με! περιμενω να μου κλεισουν ραντεβου. θελω να γραψω το μωρακι μου κ εχω αγχωθει πολυ.ειναι πολυ μικρουλης κ δεν θελω να παω στα τυφλα! πειτε γνωμες , εντυπωσεις, εμπειριες τιμες!

ευχαριστω πολυ.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
Πήγα πρόσφατα στο "ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΣΜΟΣ" και ρώτησα.

Σαν χώροι είναι καλοί και παρότι καλοκαίρι, είχε και πολλά παιδιά.

Τα μηνιαία δίδακτρα είναι 340?, συν εγγραφή και γραφική ύλη (δεν θυμάμαι ακριβώς, νομίζω 200-250? και τα δύο μαζί).

Αυτό που με έκανε να βγάλω καπνούς είναι ότι έχουν την απαίτηση, Χριστούγεννα και Πάσχα να δώσεις 170? και 140ε αντίστοιχα (κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά) ως δώρο για τις δασκάλες!!!!! Ακουσον άκουσον!!

Στην ερώτησή μου γιατί να πληρώσω εγώ το δώρο στις δασκάλες και όχι αυτοί που είναι οι εργοδότες και από τη στιγμή που δίνω και 340ε το μήνα, μου απάντησε ότι όπως σε μια δουλειά το αφεντικό πληρώνει τους υπαλλήλους από τα χρήματα που παίρνει από τους πελάτες, έτσι κάνουν κι αυτοί, συμπληρώνοντας ότι ένα μέρος των χρημάτων που καταβάλλουν οι γονείς πάνε ως δώρο (τα υπόλοιπα άραγε που πάνε;;;;)...

Επειδή έχω ρωτήσει σχεδόν όλους τους σταθμούς του Ιλίου και περιχώρων, μόνο αυτός ο σταθμός και άλλος ένας σταθμός ζητάνε δώρα. Αναρωτιέμαι πως υπάρχουν γονείς που το δέχονται, θα μπορούσε να το ενσωματώσει στην τιμή και να μη το καταλάβεις καν!

Επίσης ο σταθμός εκτός από τη μηνιαία επίσκεψη σε κάποιο χώρο (θέατρο κλπ.), δεν παρέχει καμία δραστηριότητα εξωσχολική (κολύμβηση, χορό κλπ.), αλλά αυτό είναι το λιγότερο γιατί αν θες το πας και μόνος σου το παιδί, δεν περιμένεις από το σταθμό.

 

Εγω ρώτησα στον golden world sto peristeri και μου ειπαν εκεί οτι είναι 340-360 ευρω ανάλογα τις ωρες (πολυ ευέλικτοι με μικρό κοστος ) και δεν εχει τίποτα αλλά εξοδα μόνο γραφικη ύλη .Και εχει και κολυμβητηριο που πηγαίνουν τα παιδια. Πάντως σε αυτή την τιμή κανενασ δεν προσφέρει τα πάντα.επιπλέον είναι ο μονος που μενει ανοιχτος 12 μηνες ,με μηνιαια πληρωμη και εάν θες εξτρα σαββατο και μεχρι τις 8.30 τις καθημερινες .....απο προγραμμα πολυ καλός .θα παω νατον δω κιολας και θα σας πω. εχω καταληξει σε αυτό και το αστερακι.την Τριτη θα πάω στο αστερακι να δω και θα σας πω.To asteraki ειναι κλειστα τον Αυγουστο .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
κανενας δεν πηγαινει το παιδι του δε σταθμο σε ιλιον κ πετρουπολη να μας πει τιμες κ εντυπωσεις?
Θα την γράψω εγώ από Σεπτέμβρη την κόρη μου. Τον Ιούλιο κλείνει τα 3, οι παιδικοί στην Πετρούπολη ( σε 4 πήγα ) κυμαίνονται από 260 έως πάνω από 400 για γερές τσέπες....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε για τον παιδικό σταθμό Παιδική Ακαδημία στο Ιλιον. Τιμές και ώρες λειτουργίας...αν ειναι ανοιχτά όλο το χρόνο,κλπ...

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Να χαιρεστε τα παιδάκια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλημερα! ε πες μας εντυπωσεις αν μπορεις...

ευχαριστω

Τελικά την έγραψα στη ΛΙΛΙΠΟΥΠΟΛΗ! Τεράστια διαφορά με τους άλλους παιδικούς σταθμούς, ευτυχώς που η εργασία του συζύγου μου δικαιολογεί 300 ευρώ το μήνα για παιδικό αλλιώς δεν μας έβλεπα για εκεί. Επιλέξαμε το πρόγραμμα που δεν περιλαμβάνει σχολικό, μπορούμε να την πάμε από τις 06.00 και μετά ότι ώρα θέλουμε και να την πάρουμε έως τις 18.00 πάλι ότι ώρα θέλουμε. Το κόστος είναι 325 ευρώ το μήνα για 12 μήνες (λειτουργεί ΚΑΙ τον Αύγουστο) με προκαταβολή 250 ευρώ. Αυτός ο παιδικός σταθμός συνεργάζεται και με ένα ιδιωτικό κολυμβητήριο και με 20 ευρώ το μήνα επιπλέον τα μαθαίνουν και μπάνιο τα παιδάκια. Δλδ μαζί και με την πισίνα που επιλέξαμε η τιμή πήγε 345 το μήνα. Επίσης είναι οι μόνοι που καλούν τους καινούριους γονείς τέλος Αυγούστου για να τους κάνουν ενημέρωση στο τί θα διδαχθεί το παιδί τους τη σχολική χρονιά που έρχεται. Για τα μωράκια μέχρι 12 μηνών, έχουν σε ξεχωριστό κτίριο βρεφονηπιακό σταθμό. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα όταν πήγα ήταν ότι τα 2χρονα ήταν μαζί, τα 3χρονα μαζί κλπ ΔΕΝ ήταν αχταρμάς μεγάλα και μικρά όπως σε άλλους παιδικούς που επισκέφτηκα. Δεν ξέρω αν έκανα την καλύτερη επιλογή, σίγουρα δεν υπάρχει τέλειος παιδικός, απλά θεωρώ ότι επέλεξα εκείνον που υπερτερούσε σε σχέση με τους άλλους. Στην τελική 1 χρονιά θα την στείλουμε, από του χρόνου θα πάει προνήπιο λογικά:-P. Ελπίζω να σε κάλυψα μαμά Βίκυ, για όποια άλλη απορία έχεις, με ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε για τον παιδικό σταθμό Παιδική Ακαδημία στο Ιλιον. Τιμές και ώρες λειτουργίας...αν ειναι ανοιχτά όλο το χρόνο,κλπ...

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Να χαιρεστε τα παιδάκια σας.

Κι εσύ Ευγενώ να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Εδώ θα βρεις πληροφορίες είναι το site της "παιδικής ακαδημίας"

http://www.e-babies.gr/profil_v

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...