Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣ-ΝΙΚΗ


Recommended Posts

Μανουλες καλησπερα,πλησιαζουν τα γενεθλεια του γιου μου κ λεμε να τα κανουμε στο KINDER PLANET,ειναι στην δ.καραολη στον ευοσμο,εχει κανει καμια σας εκει παρτυ γενεθλειων να μου πει αντυπωσεις?η απλα να εχετε παει σε παρτυ εκει,οταν παμε για να παιξει ο μικρος μας αρεσει αρκετα κ περναει καλα γι αυτο κ ειπαμε φετος να τα κανουμε εκει,περιμενω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

Εχω πάει καλεσμένη σε πάρτυ εκεί. Σε γενικές γραμμές ήταν καλά...

προσωπικά, όμως, δεν θα τον επέλεγα, γιατί

1) είχε πάρα πολύ κόσμο (είναι & μεγάλος χώρος βέβαια) & είχε ταυτόχρονα

5-6 διαφορετικά πάρτυ. Πολύ βαβούρα!

2) ο παιδότοπος είναι "απομονωμένος" & δεν έχεις καθόλου οπτική επαφή με

τα παιδιά.

 

τώρα, τι να πω, γούστα είναι αυτά... αναλόγως, βέβαια, & για τι ηλικίες μιλάμε, δλδ για μεγαλούτσικα παιδάκια μπορεί να είναι τέλεια ...

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος μου θα κλεισει τα 2 κ του αρεσει παρα πολυ εκει,σε πιο μικρο παιδοτοπο που πηγαμε δεν επαιξε τοσο καλα οσο εκει,(βλεπεις εχουμε απο τωρα προτιμησεις)ειναι τον νοεμβριο κ θα το κανω καθημερινη που ειναι κ τα γενεθλεια του,τα σ-κ οντως εχει παρα πολυ κοσμο κ πολλα παρτυ,γι αυτο κ το κανω μεσο βδομαδα,κ ειπαμε επισης να κατσουμε εκει που εχει τις οθονες κ βλεπεις τα παιδια που παιζουν,τι να πω?θα δειξει,ας ερθει εκεινη η ωρα με το καλο κ θα σου πω εντυπωσεις,σ ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα δεύτερα γεννέθλια της κόρης μου εκεί και πήγα σε πολλά πάρτυ στον ίδιο χώρο.

Το πιάτο που προσφέρουν είναι καταπληκτικό. Το ίδιο και το καλαθάκι για τα πιτσιρίκια, και αυτό το φτιάχνουν μόνοι τους, είναι σαν σπιτικό. Μεσοβδόμαδα όντως δεν έχει πολύ κόσμο και είναι καλά - αν όμως έχει και άλλα πάρτυ, γίνεται πανικός. Πολύ φασαρία και πολλές φωνές, άσε που οι κοπέλες δεν φτάνουν να επιβλέψουν τόσα πολλά παιδάκια.

Ο ίδιος έχει και έναν δεύτερο παιδότοπο στην οδό Ολυμπιάδος στην Νέα Πολιτεία Ευόσμου, πιο μικρό. Έχεις πάει εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχουμε παει στον μικρο δεν το ηξερα,εχει ιδια ονομασια?την προηγουμενη εβδομαδα που πηγαμε,την τριτη συγκεκριμμενα,ειχε ενα παρτυ οποτε μας εδειξε τα πιατα κ ηταν οντως πολυ καλα,κ επειδη ηταν μεσα στην εβδομαδα δεν ειχε κ τοσο κοσμο,ηταν πολυ καλα,φανταζομαι τον νοεμβριο να ειναι καλητερα,δεν ξερω τι παιζει σε αλλους παιδοτοπους αλλα μου φανηκαν καλες οι τιμες για παρτυ,οταν κοβουν την τουρτα μου ειπε οτι βαζουν τραγουδακια κ οτι ντυνεται κατι μια κοπελα,ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέχρι πέρσι και οι δύο παιδότοποι είχαν το όνομα kinder park. Τώρα ο ένας στην Καραολή μετονομάστηκε σε kinder planet και ο άλλος στην Ολυμπιάδος 84 κράτησε το ίδιο όνομα. Και αυτός στην Ολυμπιάδος έχει τα ίδια πιάτα αλλά με ένα είδος λιγότερο και η τιμή είναι φθηνότερη.

Όταν κόβουν την τούρτα έχουν μεγάλο γλέντι, ντύνεται όντως μια κοπέλα με ότι επιλέξετε και χορεύει μαζί με τα παιδιά, έχουν μπουμπουλήθρες, βάζουν ένα τραγούδι φτιαγμένο ειδικά για τα παιδικά πάρτυ, λένε το Χρόνια Πολλά στα Ελληνικά, τα Αγγλικά και τα...Κινέζικα, το παιδί που γιορτάζει το ανεβάζουν πάνω στο τραπέζι και άλλα ωραία...

Να μην το ξεχάσω: αν θέλεις μια ξεχωριστή τούρτα ρίξε μια ματιά στις τρισδιάτατες που έχει. Πραγματικά, οι φωτογραφίες τις αδικούν. Στα δεύτερα γεννέθλια της κόρης μου κάναμε το σπίτι της Φραουλίτσας και ήταν η ωραιότερη τούρτα που είδα ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς περσι κάναμε τα γεννέθλιά μας στο Cartoon , στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής (αφού πρώτα γύρισα όλους τους παιδοτόπους της περιοχής).

 

Άνετος χώρος. Πολύ καλές τιμές και ποικιλία φαγητών. Γλυκήτατες κοπέλες. Στο κόψιμο της τούρτας υπάρχει ντυμένη κοπέλα (επιλέγεις εσύ τί θα ντυθεί) και κάνουν χορούς και παιχνίδια με τα παιδιά του πάρτυ (δίνουν και ένα μικρό δωράκι στο τέλος στο κάθε παιδί). Μου έκαναν και καλή τιμή για την τούρτα, αλλά τελικά επέλεξα από έξω...

 

Και έχει και χώρο άνετο για καπνίζοντες.

 

Σε γενικές γραμμές περάσαμε πολύ όμορφα και ξεκούραστα...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια,οταν ερθει με το καλο το παρτυ μας θα σας πω εντυπωσεις,(maria t το καναμε εκει γιατι ειναι καντα στο σπιτι μας,κ ειναι ευκολο να το βρει ο κοσμος που θα ρθει,στο cartoon δεν εχουμε παει ακομα,αλλα καποια στιγμη θα το επισκεφτουμε να δουμε κ κει τι παιζει)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς περσι κάναμε τα γεννέθλιά μας στο Cartoon , στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής (αφού πρώτα γύρισα όλους τους παιδοτόπους της περιοχής).

 

Άνετος χώρος. Πολύ καλές τιμές και ποικιλία φαγητών. Γλυκήτατες κοπέλες. Στο κόψιμο της τούρτας υπάρχει ντυμένη κοπέλα (επιλέγεις εσύ τί θα ντυθεί) και κάνουν χορούς και παιχνίδια με τα παιδιά του πάρτυ (δίνουν και ένα μικρό δωράκι στο τέλος στο κάθε παιδί). Μου έκαναν και καλή τιμή για την τούρτα, αλλά τελικά επέλεξα από έξω...

 

Και έχει και χώρο άνετο για καπνίζοντες.

 

Σε γενικές γραμμές περάσαμε πολύ όμορφα και ξεκούραστα...

 

Και εμείς πέρσι εκεί κάναμε τα γεννέθλιά μας! Πότε τα γιορτάσατε εσείς Maria_t? Εμείς τέλος Οκτώβρη. Το μόνο που δεν μου άρεσε εκεί ήταν η πίτσα (την πληρώσαμε έξτρα) η οποία ήταν εντελώς άψητη - μιλάμε όμως για εντελώς άψητη, αν είχε στόμα θα φώναζε "βάλτε με στον φούρνο αμέσως" και η δεύτερη τούρτα ( δεν έφτανε η 5κιλη με τις πριγκήπισσες, θέλαμε και άλλη μια 2κιλη αλλά μας την έφεραν χωρίς κανένα στολισμό, με το παντεσπάνι από πάνω στην ίδια τιμή με την βασική!) Όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ καλά. Η τιμή ήταν 7 ευρώ για παιδί, το ίδιο για ενήλικα και όπως είπα έξτρα η πίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς πέρσι εκεί κάναμε τα γεννέθλιά μας! Πότε τα γιορτάσατε εσείς Maria_t? Εμείς τέλος Οκτώβρη. Το μόνο που δεν μου άρεσε εκεί ήταν η πίτσα (την πληρώσαμε έξτρα) η οποία ήταν εντελώς άψητη - μιλάμε όμως για εντελώς άψητη, αν είχε στόμα θα φώναζε "βάλτε με στον φούρνο αμέσως" και η δεύτερη τούρτα ( δεν έφτανε η 5κιλη με τις πριγκήπισσες, θέλαμε και άλλη μια 2κιλη αλλά μας την έφεραν χωρίς κανένα στολισμό, με το παντεσπάνι από πάνω στην ίδια τιμή με την βασική!) Όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ καλά. Η τιμή ήταν 7 ευρώ για παιδί, το ίδιο για ενήλικα και όπως είπα έξτρα η πίτσα.

 

Εμείς τα κάνουμε διπλά για τα δυο παιδιά αφού έχουν μόνο 3 εβδομάδες διαφορά οι ημερομηνίες τους. Η δική μας πίτσα ήταν ψημένη. Θέλω να πιστεύω ότι η δικιά σας ήταν μεμονωμένο περιστατικό... Σε σχέση με την τούρτα την είχα παραγγείλει από αλλού (αλλά μέχρι του χρόνου θα μάθω να κάνω τις δικιές μου...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που πρέπει να προσέξετε στις χρεώσεις των παιδοτόπων στα πάρτυ είναι το εξής:

 

Συνήθως μου λένε ότι πρέπει να τους δώσω τον αριθμό των καλεσμένων για να κανονήσουν τα κεράσματα... Αν κάποιος πει για παράδειγμα 50 καλεσμένους και τελικά έρθουν 30, ποιά είναι η πολιτική του παιδοτόπου για τους 20 που δεν ήρθαν;

 

Σου χρεώνει όλα τα 50 σαν να είχαν έρθει όλοι; Σου κάνει κάποιο σκόντο πχ 5 άτομα δεν τα πληρώνεις; Πληρώνεις τα μισά από το συμφωνηθέν ποσό για τα άτομα που δεν ήρθαν;

 

Το πιο άδικο πιστεύω είναι να σε βάλει να τα πληρώσεις όλα (όπως την πάτησα την προηγούμενη χρονιά και πλήρωσα 25 άτομα παραπάνω).

 

Το δίκαιο είναι να πληρώσεις μόνο για τα κεράσματα (και να τα πάρεις εννοείται μαζί σου), αφού τον καφέ που είναι μέσα στην τιμή ποτέ δεν τον προσφέρανε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να προσέξετε στις χρεώσεις των παιδοτόπων στα πάρτυ είναι το εξής:

 

Συνήθως μου λένε ότι πρέπει να τους δώσω τον αριθμό των καλεσμένων για να κανονήσουν τα κεράσματα... Αν κάποιος πει για παράδειγμα 50 καλεσμένους και τελικά έρθουν 30, ποιά είναι η πολιτική του παιδοτόπου για τους 20 που δεν ήρθαν;

 

Σου χρεώνει όλα τα 50 σαν να είχαν έρθει όλοι; Σου κάνει κάποιο σκόντο πχ 5 άτομα δεν τα πληρώνεις; Πληρώνεις τα μισά από το συμφωνηθέν ποσό για τα άτομα που δεν ήρθαν;

 

Το πιο άδικο πιστεύω είναι να σε βάλει να τα πληρώσεις όλα (όπως την πάτησα την προηγούμενη χρονιά και πλήρωσα 25 άτομα παραπάνω).

 

Το δίκαιο είναι να πληρώσεις μόνο για τα κεράσματα (και να τα πάρεις εννοείται μαζί σου), αφού τον καφέ που είναι μέσα στην τιμή ποτέ δεν τον προσφέρανε...

 

Κάθε παιδότοπος έχει την δική του πολιτική. Άλλοι σε χρεώνουν τα μισά της συμφωνίας για τα άτομα που δεν ήρθαν, άλλοι μόνο την τιμή των κερασμάτων. Φυσικά τα παίρνεις πακέτο στο σπίτι. Το να σε βάλουν να τα πληρώσεις όλα (ποτά και κεράσματα) είναι εντελώς άδικο αφού δεν ήρθαν και δεν ήπιαν τίποτα!! Σε ποιον παιδότοπο στο έκαναν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κάθε παιδότοπος έχει την δική του πολιτική. Άλλοι σε χρεώνουν τα μισά της συμφωνίας για τα άτομα που δεν ήρθαν, άλλοι μόνο την τιμή των κερασμάτων. Φυσικά τα παίρνεις πακέτο στο σπίτι. Το να σε βάλουν να τα πληρώσεις όλα (ποτά και κεράσματα) είναι εντελώς άδικο αφού δεν ήρθαν και δεν ήπιαν τίποτα!! Σε ποιον παιδότοπο στο έκαναν αυτό;

 

Σε έναν στο Ωραιόκαστρο που μάλλον έχει κλείσει πλέον, αλλά και όταν έψαχνα στον Εύοσμο υπήρχαν και άλλοι παιδότοποι με την ίδια άδικη πολιτική, που εννοείται δεν τους επέλεξα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια ψάχνω και εγώ να κάνω το αγγελούδι μου πάρτι (μέσα Δεκεμβρίου) στον Εύοσμο και μέρες που είναι σίγουρα κάτι οικονομικό.

Απο την μικρή έρυνα που έχω κάνει μέσα στο Σ/Κ το πιο οικονομικό που βρήκα ήταν στον παιδότοπο που έχει μέσα στη πλατεία με το όνομα αστεράκια ο οποίος χρεωνει απο 3,5 ευρώ το παιδί και απο 5 ευρώ τον μεγάλο. Σε ερώτηση για το τι χρεώνομαι στα άτομα που δεν έρχονται μου είπε τα μισά και παίρνω μαζί μου αυτά που θα περισεψουν. Απο Δευτέρα έως Πέμπτη είναι 0,50 ευρώ κάτω. Αλλη μια καλη επιλογη που ειδα ήταν οτι μπορώ να φέρω και δικά μου είδη χωρις να χρεωνομαι αν δεν ηρθαν καποια ατομα και οτι δεν βαζει αλλο παρτι συγχρονως με το δικο μας.

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει κατι πιο οικονομικο σε αλλον παιδοτοπο και αν εχει κανει καποια εκει παρτι να μου πει τις εντυπωσεις της για να παρω και εγω την αποφαση μου.

:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψάχνω και εγώ να κάνω το αγγελούδι μου πάρτι (μέσα Δεκεμβρίου) στον Εύοσμο και μέρες που είναι σίγουρα κάτι οικονομικό.

Απο την μικρή έρυνα που έχω κάνει μέσα στο Σ/Κ το πιο οικονομικό που βρήκα ήταν στον παιδότοπο που έχει μέσα στη πλατεία με το όνομα αστεράκια ο οποίος χρεωνει απο 3,5 ευρώ το παιδί και απο 5 ευρώ τον μεγάλο. Σε ερώτηση για το τι χρεώνομαι στα άτομα που δεν έρχονται μου είπε τα μισά και παίρνω μαζί μου αυτά που θα περισεψουν. Απο Δευτέρα έως Πέμπτη είναι 0,50 ευρώ κάτω. Αλλη μια καλη επιλογη που ειδα ήταν οτι μπορώ να φέρω και δικά μου είδη χωρις να χρεωνομαι αν δεν ηρθαν καποια ατομα και οτι δεν βαζει αλλο παρτι συγχρονως με το δικο μας.

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει κατι πιο οικονομικο σε αλλον παιδοτοπο και αν εχει κανει καποια εκει παρτι να μου πει τις εντυπωσεις της για να παρω και εγω την αποφαση μου.

:D

 

Στα αστεράκια είχα πάει κι εγώ να ρωτήσω και πραγματικά απ'ότι θυμάμαι ήταν ο πιό οικονομικός... Αν θυμάμαι καλά όμως δεν δεχόταν μεγάλα πάρτυ γιατί ο χώρος του ήταν περιορισμένος... Για τα παιδάκια έχει χώρο να φάνε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ειπαν πως δεχεται εως 30 μεγάλους και 25 μικρούς και τα παιδιά τρώνε στο σαλονι σε ενα μερος που το κραταει για να φανε και να σβησουν την τουρτα.

Τελικα βρηκες καπου αλλου πιο οικονομικα η το εκανες εκει?

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν πως δεχεται εως 30 μεγάλους και 25 μικρούς και τα παιδιά τρώνε στο σαλονι σε ενα μερος που το κραταει για να φανε και να σβησουν την τουρτα.

Τελικα βρηκες καπου αλλου πιο οικονομικα η το εκανες εκει?

 

Στην περίπτωσή μου τα άτομα ήταν πολύ περισσότερα και τελικά πήγαμε στο cartoon, το οποίο ήταν το αμέσως οικονομικότερο αλλά και ευρύχωρο...

 

Σου εύχομαι να σου ζήσει το αγγελούδι σου και να περάσετε πολύ όμορφα όπου κι αν πάτε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...