Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντιαναγωγικό γάλα και δυσκοιλιότητα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


On 12/1/2019 at 11:28 ΠΜ, Deena είπε:

 

Ο γιος μου έπινε το nutriben ar και είχε ακριβώς το αντίθετο θέμα, πολύ μαλακές και συχνές κενώσεις. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λές, το humana ar ως πηκτική ουσία έχει το χαρούπι?

Ναι,  έχει το χαρουπι.  Και εγώ από ότι έχω διαβάσει,  πιο συχνά κάνει διάρροια παρα δυσκοιλιότητα. Θα ρωτησω ξανά τον παιδίατρο.  Μακάρι να λυθεί το θέμα ☹️

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα! Το παιδί μου είναι 6.5 μηνών επινε μητρικό γάλα αποκλειστικά έως τώρα αλλά θα χρειαστεί συμπλήρωμα. Ποια ς εταιρείας είναι καλύτερο για μείωση αναγωγων κ βρέφος με τάση για δυσκοιλιότητα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια κάθε πότε μπορούμε να αλλάζουμε γάλα; ο δικός μου είναι 25 ημερών. Έπινε το Nan στην αρχή αλλά επειδή ζοριζοταν και σφιγγοταν ο γιατρός είπε κολικούς και μου έδωσε το Nan sensitive. Χθες που το ξεκίνησα δεν ενεργήθηκε. Δεν ξέρω, ο παιδιατρος δεν είναι υπέρ του να αλλάζουμε γάλα αλλά αν δεν κάνει στο μωράκι θα του το δίνουμε με το ζόρι; οι δικοί σας παιδίατροι τι λένε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_tweety είπε:

Κορίτσια κάθε πότε μπορούμε να αλλάζουμε γάλα; ο δικός μου είναι 25 ημερών. Έπινε το Nan στην αρχή αλλά επειδή ζοριζοταν και σφιγγοταν ο γιατρός είπε κολικούς και μου έδωσε το Nan sensitive. Χθες που το ξεκίνησα δεν ενεργήθηκε. Δεν ξέρω, ο παιδιατρος δεν είναι υπέρ του να αλλάζουμε γάλα αλλά αν δεν κάνει στο μωράκι θα του το δίνουμε με το ζόρι; οι δικοί σας παιδίατροι τι λένε; 

κ μενα δεν ηταν υπερ στις πολλες αλλαγες. η αληθεια ειναι οτι για να καταλαβεις αν του κανει ενα γαλα θελει να.περασει μια εβδομαδα τουλαχιστον .

αν δεν του κανει εννοειτε οτι το αλλαζεις αλλα αφηνεις λιγο διαστημα για να δεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ninaki80 είπε:

κ μενα δεν ηταν υπερ στις πολλες αλλαγες. η αληθεια ειναι οτι για να καταλαβεις αν του κανει ενα γαλα θελει να.περασει μια εβδομαδα τουλαχιστον .

αν δεν του κανει εννοειτε οτι το αλλαζεις αλλα αφηνεις λιγο διαστημα για να δεις. 

Επίσης, πότε θεωρούμε ότι αλλάζουμε γάλα; εγώ που πήγα από nan σε nan sensitive, της ίδιας εταιρίας δηλαδή, άλλαξα γάλα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_tweety είπε:

Επίσης, πότε θεωρούμε ότι αλλάζουμε γάλα; εγώ που πήγα από nan σε nan sensitive, της ίδιας εταιρίας δηλαδή, άλλαξα γάλα; 

ναι αλλαξες γαλα. αλλαζει η συσταση του. να ξερεις αυτα τα γαλατα τα ειδικα ειναι πιο ευπεπτα κ ισως γιαυτο δεν σου τα εχει κανει ακομα δηλαδη ισως χρειαζετε περισσοτερες φορες να φαει γιαυτο κανε λιγο υπομονη αν δεν τα εχει κανει μονο για μια μερα.  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...