Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ


Recommended Posts

Εμένα μου πήραν αίμα εκεί που έκανα την αυχενική και το δώσαν σε ένα εργαστήριο Γενετικής. Αλλά πρέπει να τσεκαραν μικρότερο ποσοστό από το 75% που ΄γράφετε παραπάνω...

3zKtp2.png

S0Tjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στο Λαϊκό την εξέταση δεν την κάνουν πλέον, εγώ 7/11 έκανα εκεί το στίγμα και μας τα εξήγησε όλα η κυρία με την οποία είχαμε ραντεβού. Μας είπε ότι έχουν από το κράτος αφήσει μόνο ένα εργαστήριο το οποίο μπορεί να ασχοληθεί με αυτή την εξέταση και με αποτέλεσμα να έχουν μπουκώσει τόσο τα ραντεβού όσο και τα αποτελέσματα. Βρήκα μέσω του γιατρού μου ένα εργαστήριο εδώ στην Αθήνα με άριστα αποτελέσματα (καθώς η συγκεκριμένη εξέταση έχει μεγάλο ποσοστό να βγει λάθος) και την κάνουν με 90?.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα Μπ. ποιο είναι το εργαστήρι αυτό;

 

 

 

Σου στέλνω τώρα πμ έχω το τηλέφωνο τους. Γενικά με τις τιμές κτλ το ψάχνω γιατί το θεωρώ μεγάλη κοροϊδία το όλο θέμα ... δεν μου είχαν βάλει την εξέταση HIV στον προγεννητικό στο ΙΚΑ και ο γιατρός μου είπε να την κάνω.... στην Αθήνα μου έλεγαν 150 για το HIV1 και 150 για το HIV2 δηλαδή 300? ..... την έκανα επαρχεία με 20? και σε 3 ημέρες ήταν έτοιμη όχι όπως μου λέγανε 40? extra αν θέλετε αποτελέσματα εντός 3ημέρου ... μεγάλη κοροϊδία!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα Μπ. ποιο είναι το εργαστήρι αυτό;

 

Από το ΛΑΪΚΟ και από το ΧΩΡΕΜΕΙΟ(Αγ. Σοφίας-Παίδων) μου είπαν ότι κανένα ιδιωτικό δεν εξετάζει τόσο μεγάλο ποσοστό όσο αυτά. Είναι τα πιο έγκαιρα. Την έκανα στο ΧΩΡΕΜΕΙΟ 7/11 με 200ευρώ και περιμένω απάντηση(μέσος όρος αναμονής απάντησης 3 εβδομάδες)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από το ΛΑΪΚΟ και από το ΧΩΡΕΜΕΙΟ(Αγ. Σοφίας-Παίδων) μου είπαν ότι κανένα ιδιωτικό δεν εξετάζει τόσο μεγάλο ποσοστό όσο αυτά. Είναι τα πιο έγκαιρα. Την έκανα στο ΧΩΡΕΜΕΙΟ 7/11 με 200ευρώ και περιμένω απάντηση(μέσος όρος αναμονής απάντησης 3 εβδομάδες)

 

 

 

έγκυρα εννοούσα. Sorry!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Στο Λαϊκό την εξέταση δεν την κάνουν πλέον, εγώ 7/11 έκανα εκεί το στίγμα και μας τα εξήγησε όλα η κυρία με την οποία είχαμε ραντεβού. Μας είπε ότι έχουν από το κράτος αφήσει μόνο ένα εργαστήριο το οποίο μπορεί να ασχοληθεί με αυτή την εξέταση και με αποτέλεσμα να έχουν μπουκώσει τόσο τα ραντεβού όσο και τα αποτελέσματα. Βρήκα μέσω του γιατρού μου ένα εργαστήριο εδώ στην Αθήνα με άριστα αποτελέσματα (καθώς η συγκεκριμένη εξέταση έχει μεγάλο ποσοστό να βγει λάθος) και την κάνουν με 90?.

 

tha mporouses se parakalo poli pou mporo na pao na tin kano k ego giati to pio ftino pou brika itan 300 euro mono gia kistiki inosi

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...